Verbonden legers trekken over front van 220 km terug Zitting van het Indonesische Kabinet HET VRAAGSTUK DER ONTHEEMDEN itairen ea DONDERDAG 4 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1620. Communistische omsingelingsbeweging De Verbonden troepen op Korea hebben zich terug getrokken op een verdedigingslinie 13 km ten N. van Seoel onder druk van honderdduizenden Chinezen en Noord-Koreanen die de 38ste breedtegraad over trekken. 300.000 Man Chinese en Noord-Koreaanse troepen hebben de breedtegraad overschreden en er zijn nog meer versterkingen onderweg. De Zuid-Koreaanse Regering heeft Seoel verlaten en is in haar nieuwe hoofdstad Poesan aan de Zuidkust aangekomen. NEDERLANDS OPHEFFING R. T. C.-O VEREEN KOMST? Het Indonesische kabinet stelde Dinsdagavond de regeringsverklaring op inzake de mislukking van de conferentie over Nieuw-Guinea die Woensdagmor gen om negen uur door Premier Natsir in een open bare parlementszitting zal worden afgelegd. Moeilijk probleem voor West-Duitsland Het vraagstuk der negen millioen vluchtelingen, die in het gebied der Westduitse Bondsrepubliek leven, schijnt in de laatste maanden enigszins op de achtergrond der internationale belangstelling gedron gen sedert deze in hoofdzaak is gericht op de vraag of Duitsland al dan niet aan de Europese bewapening zal moeten deelnemen. De ontwikkeling van het probleem der havelozen geeft echter steeds meer aanleiding tot ernstige be zorgdheid. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. onder RWACHTING G WATER. Frankering by Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Rosse nummers 7 cent. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande. Terneuzen. Advertentieprijs: per mm Ifi cl? minimum per advertentie L5& Rubriek Kleine Advertenties: C regels 60 ct.; iedere regel een 12 ct Vermelding onder nummer Bfr reau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot de* namiddags 2 uur. De 300.000 man aanvallende strijdkrachten bestaan uit 210-000 Chinezen en 90.000 Noordkorea- nen. Aan het centrale front worden gevechten gemeld bezuiden Hongtstjon, 40 km ten Zuiden van de 38ste breedtegraad. Als de communisten hier kunnen door dringen, bestaat de kans dat zij een omtrekkende beweging maken in Westelijke richting op Seoel aan. Volgens een schatting van het Amerikaanse Achtste leger wer den bij de luchtaanvallen meer dan 1700 Chinezen gedood of ge wond- Amerikaanse, Australische en Zuid-Afrikaan se piloten maak ten ruim 1600 vluchten. Noordelijke speerpunten die langs de hoofdweg in Zuidelijke richting oprukken, hebben Woens dagmorgen vroeg stellingen van de Verbonden troepen 12 km ten Noorden van Seoel aangevallen. Chinese strijdkrachten hebben langs de hoofdwegen een massale aanval tegen Seoel ingezet en sneden de hoofdweg naar Kap- jong af. Een Amerikaanse divisie, die de hoofdweg van Kaesong naar Seoel beschermt, had een hevige aanval te verduren, welke vooraf gegaan werd door krachtig mor tiervuur- 10.000 Chinezen vielen bij het aanbreken van de dag een Ame rikaanse divisie ten Zuiden van Oeijongboe aan, nadat zij de voor uitgeschoven observatieposities van deze divisie onder de voet hadden gelopen. Twintig zware Amerikaanse tanks, waarop 300 Australiërs met machinegemeren, zijn van Seoel uit naar het Noorden getrokken. De kolonne bestookte een een heid Chinese infanterie:, waarbij ongeveer 200 tegenstanders wer den gedood. De tankgroep trok vervolgens de smeulende stad Oeidjongboe binnen. Tevoren hadden 23 vlieg tuigen deze stad aangevallen. Volgens de inlichtingendienst van MacArthur kan men veilig aannemen, dat Seoel het voor naamste doel van de aanval der communisten is. De telefoonverbindingen met Seoel zijn verbroken. Pogingen om het contact te herstellen, had den geen resultaat. De strijdkrachten der V.N. stre den in de late avond van Woens dag in de Noordelijke buitenwij ken van Seoel tegen de opdrin gende tegenstanders. In de Zuid- koreaanse hoofdstad woeden door de vluchtende burgers aangesto ken branden. Volgens een Noordkoreaans communiqué van gister is langs het gehele front in het gebied van de 38ste breedtegraad een offen sief begonnen. „Eenheden van het volksleger vernietigen de vijand in nauwe samenwerking met Chi nese vrijwilligers", aldus dit com muniqué. VLUCHTENDE BURGERS. Een stroom van 2 millioen vluchtelingen beweegt zich thans achter het front in Korea in Zui delijke richting in de hoop ergens onderdak te zullen vinden. In Poesan de aanvoerhaven van de Verbondenen aan de Zuidkust, zal voor hen in elk geval geen plaats meer zijn. Met de verblijfsruimte in deze stad is reeds tot het uiterste ge woekerd. Elke vierkante meter ruimte in kerken, scholen, fabrie ken, theaters en andere gebouwen is er reeds ingenomen. De autori- Amerikaanse teiten, die geen plaatsruimte meer te vorderen of te vergeven hebben, willen nu stromatten gaan distri buéren, opdat daklozen zich daar mede enige beschutting tegen de koude kunnen verschaffen. Onderwijl arriveren dagelijks dui zenden vluchtelingen uit 't Noor den. Bij de stations zwerven horden vervuilde en bedelende kinderen, huiverend onder hun armelijke bedekking van oud legergoed. De MOTORSCHIP GESTRAND Het 325 ton metende Neder landse motorschip ,,Gesina" uit Delfzijl is Dinsdagmiddag ter hoogte van het eiland Smaagoe aan de Zweedse Z. O.-kust ge strand. De „Gesina" maakte veel water. honger drijft velen tot nachtelij ke rooftochten. Vele vluchtelingen komen uit de Noordelijke hoofdstad Pjongjang of nog Noordelijker van de Mand- sjoerijse grens en 'n groot gedeel te is de Zuidelijke hoofdstad Seoel ontvlucht. Circa 100.000 vluchte lingen zijn afkomstig uit Noord- Oost-Korea, het gebied van Ham- hoeng en Hoengnam, de door de Geallieerde artillerie en lucht macht van de aardbodem wegge vaagde havensteden. Vele vissers uit Poesan en om streken hebben hun gewone be drijf verwisseld voor vluchtelin gen transport. Zij vragen 1000 dollars voor het overbrengen van een gezin. Enkelen slechts slagen er in te gen zeer hoge prijzen een plaats te krijgen in een van de viacht- auto's die naar het Zuiden gaan. De rest moet te voet de koude trotseren. Inmiddels doen Amerikanen. Zuidkoieanen en de Wereldge zondheidsorganisaties hun best om zoveel mogelijk hulp te bieden, vooral aan de bejaarde vluchtelin gen en de kinderen. De zitting, gehouden in het pa leis Merdeka, werd bijgewoond door Sukarno en Hatta. In welingelichte kringen werd tegenover Aneta verklaard, dat bij het nemen van maatregelen tengevolge van het mislukken van de conferentie over Irian in de eerste plaats zorg zal worden gedragen, dat de volksbelangen worden behartigd, vooral in eco nomisch opzicht. Eventuele opzegging van het uniestatuut zal gevolgen op finan cieel en economisch terrein mee brengen, waarbij niet valt weg te cijferen, dat Indonesië bepaalde voordelen heeft bij een verhou ding met Europese Staten, aldus deze kringen, die er aan toevoeg den dat anderzijds veel rekening moet worden gehouden met het volksideaal, dat geen resten van kolonialisme duldt. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot -avond. Nu en dan opklaringen. Overwegen droog weer met nu en dan opklaringen en voorname lijk gedurende de ochtend nog op vele plaatsen mist. Zwakke tot matige Zuidelijke wind. Tempera tuur vrijwel overal geleidelijk stijgend tot enkele graden boven het vriespunt. VRIJDAG 5 JANUARI. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.15 11.50 0.30 0.40 n.m. 1L25 12A0 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op op onder Jan. 13.— 4 8.48 16.42 5.11 5 8.48 16.43 6.44 1336 6 8.48 16.44 8.07 14.31 7 8.47 16.45 9.10 15.48 De maatregelen, waarmee de West-Duitse regering heeft ge tracht verlichting te brengen in de hoge nood, hebben niet tot het gewenste resultaat geleid en heb ben in Duitsland zelf sterke cri- tiek ontmoet. Daarnaast heeft men het begin gezien van een ontwikkeling ener politieke saamhorigheid dezer vluchtelin gen, waarvan men grote risico's voor de stabiliteit van het Duit se politieke leven vreest. Slechts de helft der vluchte- lingenmassa is door het vinden van nieuwe arbeid min of meer ingeburgerd in de nieuwe omge ving. De drang tot terugkeer naar het geboorteland heeft, tegelijk met de politieke emancipatie, vormen aangenomen, die vele buitenlandse waarnemers in W.- Tluitsland met bezorgdheid ga deslaan. Dit jaar heeft de regering voor het eerst getracht een correctie te brengen in de louter toevallige verdeling der vluchtelingen over de verschillende landen. Terwijl het aantal vluchtelingen in ge heel West-Duitsland zestien pro cent van de bevolking uitmaakt, bedraagt het in de landen Slees wijk-Holstein, Beieren, Neder- saksen, Würtemberg-Baden en Hessen gemiddeld een vierde der bevolking. Daarentegen hebben de landen der Franse zone vrij wel geen en het sterkst ontwik kelde land, Noordrijn-Westfalen, betrekkelijk weinig nieuwe bur gers. De herverdeling is geen een voudig probleem. Eerstens heeft het wienig zin de mensen te stu ren naar streken, waar weinig arbeidsgelegenheid wordt gebo den. Het voornaamste orobleem is n.l. de mogelijkheid te bieden in eigen bestaan te voorzien. Een constructieve oplossing acht men de vestiging in indus triële streken en in het Duitse verdelingsplan speelt het Ruhr- gebied daarom de voornaamste rol. Daar bestaat echter de han dicap van het nijpende tekort aan woningruimte. Op grotere schaal kan de invloed van nieuwe gezinnen hier pas plaats hebben, wanneer honderdduizenden wo ningen gebouwd zullen zijn. Voor 1950 had men zich voor gesteld 300.000 mensen te ver huizen. Hoewel dit aantal door de sociaal-democratische oppositie veel te gering werd geacht ,is de bondsregering er niet in ge slaagd het programma uit te voe ren. Zij wil het tempo thans iets verhogen en bereiken, dat in September 1951 een half millioen mensen opnieuw verplaatst zul len zijn. De West-Duitse minister voor de verdrevenen zo heet het grootste deel der vluchtelingen hier officieel Dr. Lukatschek, heeft geschat dat nog vier mil lioen mensen op verkeerde plaat sen wonen. Bij het huidige tempo kan de verdeling dus nog gerui me tijd in beslag nemen. De verhuizing gaat te moeilij ker naarmate de jaren verstrij ken. De vluchtelingen wennen n.l. geleidelijk aan hun nieuwe omgeving, wanneer deze ook nog zo armelijk is. Er is dan ook geen sprake van, dat alle vier mil lioen „misplaatsten" verhuisd kunnen worden. Volgens minis ter Lukatschek komen daarvoor slechts 900.000 personen in aan merking. Voor de rest zal men in de vluchtelingenstreken zelf een oplossing moeten zoeken door vestiging van industrieën, om scholing enz. CRITIEK IN BONN. De trage gang van het verde lingsprogramma heeft in Bonn scherpe critiek ten gevolge ge had. In de eerste plaats richt deze zich tegen de van vluchtelingen verschoonde landen, die zich niet beijverd hebben zo snel mogelijk een onderkomen te vinden voor de hun toegewezen mensen. In vele gevallen zijn bedenkelijk ge achte verzuimen voorgekomen, waardoor transporten van men sen moesten worden uitgesteld op het moment, dat deze reeds met hun weinige have gepakt op de stations in Sleeswijk-Holstein zaten. Het is niet moeilijk zich voor te stellen, welke gevoelens dit bij de toch reeds zo geplaagde mensen heeft gewekt. Deze moeilijkheden zijn in de hand gewerkt, doordat de Duitse landen zich een grote mate van zelfstandigheid hebben voorbe houden. De Nedersaksische vluchtelin gen-minister, pastor Albertz, zelf sociaal-democraat, heeft daarom de eis gesteld, dat de landen hun oevdegdheden inzake de verde ling der vluchtelingen aan de fe deratie zullen overdragen. Tot dusver is alleen de finan ciële last, die het vluchtelingen vraagstuk met zich brengt, cen traal geregeld. Dit betekent, dat de federale regering het vierde deel van haar budget moet be steden aan ondersteuningsgelden, die voor het grootste deel aan vluchtelingen toevallen. De assimilatie der nieuwe bur gers is op de meeste plaatsen niet naar wens gegaan. Wel is in de laatste weken gerapporteerd, dat het aantal huwelijken tussen West-Duitse mannen en Oost- Duitse meisjes is toegenomen, doch een recente reis door een der met vluchtelingen bezaaide streken heeft aangetoond, dat de tegenstellingen onverminderd scherp zijn gebleven. In deze streek, Oost-Friesland en Oldenburg, zijn Sileziërs ge vestigd temidden van de lande lijke Friese bevolking. Niet al leen loopt hier de volksaard ver uiteen, doch de wrijvingen zijn versterkt doordat Katholieke ge meenschappen zijn ontstaan in een geheel Protestants gebied. De tegenstellingen hebben ook geleid tot het vormen van eigen politieke groeperingen. Bij de jongste verkiezingen in Sleeswijk-Holstein, Beieren, Wür temberg-Baden en Hessen heb ben de vluchtelingen invloedrijke politieke groepen kunnen vor men. In Sleeswijk heeft ongeveer de helft der vluchtelingen gestemd op de Bond van Verdrevenen en ontrechten. Velen verwachten, dat de vluchtelingenpartijen aan invloed zullen toenemen en dat hun stem bij nieuwe verkiezingen voor de West-Duitse Bondsdag veel gewicht in de schaal zal leggen. „DE LANDMANNSCHAFTEN" Ook door hun niet-politieke organisaties, de zogenaamde „Landmannschaften", hebben de vluchtelingen zich een eigen stem verschaft, die aandacht ver dient. Deze organisaties leggen er zich op toe de culturele ban den onder de vluchtelingen te behouden en de gedachten aan de geboortegrond levendig te hou den. Er leven thans nog 370.000 mensen in jnassakampen, deels gevestigd in barakken, deels in oude kazernes of fabrieksgebou wen. Zij worden beschouwd als de meest miserabelen, doch niet altijd is dit het geval. Soms zijn de behuizingen, die aan vluchte lingenfamilies door middel van inwoning -zijn toebedeeld, nog slechter dan de kampen. In vele kampen is het onder komen verre van menswaardig en men ontmoet er nog toestan den, die men na vijf jaren dokte ren aan het probleem niet voor mogelijk had gehouden. In Del- menhorst bij Bremen leven 300 gezinnen, die op de meest erbar melijke wijze zijn ondergebracht in een oud fabrieksgebouw. Op de zolder zijn met jute en oude dekens de woonruimten" van enkele vierkante meters per ge zin afgescheiden. Tal van gezin nen woonden hier reeds vier of vijf jaren. De leider van het kamp achtte verbetering niet mogelijk, omdat deze 30.000 mark zou kosten. Het was volgens hem beter dit geld te besteden aan woning bouw, daar de kampen mettertijd toch moesten verdwijnen, doch door toevloed van nieuwe vluch telingen uit Oost-Duitsland is in Nedersaksen alleen de kampbe volking in het laatste jaar toe genomen van 50.000 tot 100.000 Het dient gezegd, dat tegenover zulke trieste dingen verschillen de goede en constructieve initia tieven kunnen worden gesteld. Katholieke en Protestantse orga nisaties onderhouden bij Delmen- horst vakscholen voor vluchte- lingen-jeugd, die de indruk ma ken model-inrichtingen te zijn. De vluchtelingen zelf hebben op vele plaatsen de stoot gege ven tot het ontstaan van nieuwe industrieën. Het meest bekende voorbeeld daarvan is wel de overplaatsing van de snuisterij- en-fabricage uit Gablonz in het Sudetenland naar enkele centra in Zuid- en Midden-Duitsland Er zijn in de Bondsrepubliek nu 1100 Gablonzer bedrijven met 9000 arbeiders en zij hebben vo rig jaar de West-Duitse devie- zenpositie door hun export ver sterkt met twee millioen dollar. De internationale belangstel ling voor het Duitse vluchtelin genvraagstuk blijkt uit het toe nemende aantal buitenlandse ac ties ten behoeve van de meest getroffen groepen. Ook Neder landse organisaties hebben zich daarby aangesloten. West-Duits land tracht echter ook- officiële belangstelling in het buitenland te wekken en in Bonn is de alge mene overtuiging, dat het vraag stuk slechts internationaal kan worden opgelost. Een Amerikaanse senaatscom missie, die het probleem onder zocht, heeft o.m. geconcludeerd, dat de emigratie van een mil lioen vluchtelingen zou moeten worden mogelyk gemaakt. In West-Duitsland zelf heeft men echter van emigratie geen al te grote verwachtingen. De motie betreffende mure lering van het Uniestatnut- Hadjar Dewantoro, een der ini tiatiefnemers tot het opstelle» van de motie tot annulering »U het Uniestatuut, heeft na afloo# van besprekingen met fractielei ders van het parlement tegen over Aneta verklaard, dat de nwfc- tie zeker zal worden ingediend. De fractieleiders hebben nog geen definitieve beslissing om trent de motie genomen, daar z® deze eerst met de volledige frac ties willen bespreken. Van de zijde van de Masjumi vernam Aneta, dat haar fractir eerst de regeringsverklaring af wacht, alvorens haar standpunt te formuleren. De tekst van de ontwerp-moti* luidt: ,,Het parlement, gehoord hebber Je, dat de onderhandelin gen betreffende de souvereini- teitsoverdracht van West-Iris» Indonesië op een impasse Is uitgelopen, omdat de Nederlandse regering niet van zins is de over gang te doen geschieden, over wegende, dat deze Nederlandse stap een schending betekent van het principe van de souvereini- teitsoverdracht aan Indonesia, dat het gehele gebied van het voormalige Ned.-Indië omvat, dsi de Nederlandse daad 'n continue ren betekent van het kolonialis me over een deel van Indonesië, hetgeen strijdig is met het hand vest van de Ver. Naties, dat de Nederlandse daad samenwerking tussen Indonesië en Nederland niet meer mogelijk, althans moei lijker maakt, menend dat de In donesische regering alles in het werk moet stellen om het voort bestaan van het kolonialisme tegen te gaan, heeft besloten er bij de regering op aan te dringen om: ten eerste de Nederlands- Indonesische Unie te annuleren ten tweede andere overeen komsten als vrucht van de R.T.C. nader te beschouwen en te bestu deren, of zij door de Nederlandse daad nog kunnen worden nage leefd." HERZIENING R. T. OVEREENKOMST? C. De Indonesische premier, de heer Moh. Natsir, heeft in het parlement medegedeeld, dat In donesië wegens het mislukken van de besprekingen uuake Nieuw-Guinea herziening van de overeenkomst der Ronde Tafel conferentie met inbegrip van het statuut der Neder lands-Indonesi sche Unie zal overwegen. Toekomstige besprekingen moe ten geschieden op basis vai souvereiniteitsoverdracht over Nieuw-Guinea aan Indonesië, zeide hij, anders zouden derge lijke besprekingen zelfs bij aan wezigheid en bijstand van eeo derde partij nutteloos zijn. Volgens Natsir heeft de im passe in de besprekingen eer toestand geschapen, waarbij naar nieuwe grondslagen in de ver houding tussen Indonesië en Ne derland dient te worden gezocht De verklaring werd uitgespro ken voor een voltallig parlement Natsir zeide, dat het uitblijven van de overdracht van Nieuw- Guinea aan Indonesië het samen werken met de Nederlanders op dezelfde basis als voorheen „zee? moeilijk had gemaakt". Hij drong er bij de bevolking op aan, de strijd om Nieuw-Gui nea voort te zetten en zeide, dat het parlement moet beslissen, hoe de zaak in de toekomst moet worden behandeld. Politieke waarnemers te Dja karta waren van mening, dat mogelijke interventie door de Verenigde Naties uitgesloten is door de verklaring van de minis ter-president, dat alleen op basis van overdracht der souvereiniteit over Nieuw-Guinea aan Indone sië besprekingen met Neuerland zouden kunnen worden genouden. Van de zijde van het publiek bestond een overweldigende be langstelling. 5 regels 60 e* t; minimi!»: ummer of eer. lamiddags 2 /óór 1 April terugkeren, de Ambonneze* at de Nederlandse eds mogelijk. Het in het voormalige 3 naar de A-PJLI. et afgelopen jaar. 3 van mening, dal >g in kampen ver- annezen eveneens djn over te gaar: I., indien zij zich .en van de druk aeethoofden onder elijkheid van ai- atse meent de Ne ring dat zij vel- igde contract van met de leden van wettellijk tot niet is. Bovendien dat er onder de inese ex-K.N.I-L.- die Ambon nooit en die afkomstig lbonnese gemeen- Djakarta en Se en velen van hen villen. Zij die voor datum geen «reuze zullen ter plaatse en. „De situatie is n aard en de tye 2, dat een andere mogelijk is", d verwezen naar n de Eerste Kanoer ster van Oorlog is it aan een aantal ïegentig militairen, idonesische zwarte n, met hun gezin- jderland kan wor- Dit zou in totaal ongeveer 350 per- n. ndse regering is e ontwikkelnig in nheid zeer veront- alles in het werk zaak zo snel roo- definitieve afwik- gen. regering en volk doende een uien- keken voor de ver- Jederland. Wat be- :n van geheel niea- elingen verklaarde oensdag reeds, dat gehouden kunnen .sis van ondubbel- acht van de soove- West-Irian aan lu- l NAAR BELGIR. :he minister var. Zaken heeft be- dat de invoer van aderland voortaan n zonder bijzonder ;n dat anderzijds e bestaande stelsel tering en verdeling IT DE RAILS. ;eerterrein van het te Amsterdam is leeg treinstel van :h personenwagons elopen. Vermoede- ■keerde wisselstané ngeren de oorzaak- materiële schade, en zich geen onge- door het K.N.M.L ;ldig van Zaterdag- vond, ii zacht. Dikt met voorname- iorden van het land Later vanuit het ing van een nieuwe iedurende de och- daar nevel of mist. zwakke Westelijke rimpend naar Zuid J tot matig of vrjj zacht. 1 7 JANUARI. v-m, 0-43 1.18 1.58 2.08 n.m. 1.12 1.47 2.27 237 .G 8 JANUARI. Leeuwarden en Ameiana ai naar de piloot. De scheepvaart is door Radio Scheveningen geattendeerd op het ongeluk. De piloot heeft om 11.37 aan de vliegbasis Leeuwarden medege deeld, toen hij boven Leeuwarden vloog, dat hij een noodlanding aou uitvoeren. Waarom dat moest, heeft hij er niet bij ge- xdc nusiwauii op .^iiicianu ia door de vliegbasis Leeuwarden medegedeeld, dat er reden is om aan te nemen dat de Engelse pi loot, geen gevolg heeft gegeven aan zijn voornemen, het vliegtuig te verlaten en dus met het toestel in zee zou zijn gestort. De red dingboten hebben tot het vallen van de duisternis naar hem ge zocht. V Cl UV.UlgIligOmu\> wat uuavavtaa de Han verklaard, dat alles daar in gereedheid staat. Hij verzocht de verslaggevers de wereld te vertellen over „de grote menselijke tragedie" van de honderd duizenden Koreaanse vluchtelingen die naar het Zuiden uitwijken. Hij noemde deze mas sale vlucht van „verscheidene millioenen mannen, vrouwen, schappelijk, hand in hand paraat gemaakt wordt om de strijd om het bestaan aan te vatten, met eerbiediging van elkanders opvat tingen. Verheugend was de belangstel ling van persoonlijkheden uit de onderwijswereld, o.a. de inspec teur van het L.O. en directeuren van middelbare scholen. Spreker rein noemde spreker het sym bool van de Breskense bevolking. Hij besloot met de bede tot God, dat de beide scholen tot in leng te van dagen gespaard zullen mogen blijven. De heer M- D. A. van Glerum, directeur van de Wederopbouw in Zeeland, sprak nog enkele woorden over Breskens opbouw. len op net molenwater Degaven. De heer Schout hees hier mid den op het plein de Nederlandse driekleur, waarna de scholen ge opend werden verklaard- leder was vol lof over de mooie gebouwen, waarin de jeugd van Breskens wel apart, doch een drachtig naast elkaar onderwijs zal ontvangen. v.m. 1.37 2.12 2.52 3-02 walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN ZON MAAN n.m. 2.07 2.42 322 3.32 op onder op onder Jan. 6 8.48 16.44 8.07 14.31 7 8 17 16.45 9.10 15.48 8 8.47 16.47 9.52 17.19 9 8.46 16-4a 10.19 18.52

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1