TERNEUZEN TEL. 2356 Wijzig Nob Binnenlands Nieuws Gro zw over MINISTER ROEM de Nieuw-Guinea-Conferentie PUROL Omzetbelasting en prijzen van levensmiddelen GELUKKIG NIEUWJAAR.... ORANJEBOOM BIER! i»5ca«8»söce: GB RE W, WI BE] 1-pt 2-pt WC JAE TRI |"£f«p«iWn(V.- I» Hoofdbestuur Stichting voor de Landbouw GEEN GOED BEGIN VAN HET NIEUWE JAAR. Oproep aan Britse communisten De Amer. oorlogsproductie s Nieuw volkslied voor Duitslant De verbinding van Moskou met de Zee Het verlaten Eiland Geval van pokken in Engeland Overeenkomsten tussen Frankrijk en Saarland geratificeerd ÜA. <4fMi Om ten te kunne aan zekei Wendt U HET 1 BELA Burg. Ge MODEHU Een we De Indonesische Minister van aan Aneta: „De samOTwertóng Buitenlandse Zaken. Mr MohMn-1 tussen Indonesië en Nederl ™«..i Roem. is Maandag op het zoals die tot nu toe neen riieeveid van Kemajoran aange- staan, kan naar mijn mening rfiegveia van ive». j mislukking van de conferentie (couien. door ^liS^orden voor,ge- Reuter bericht nog, dat Minis ter Roem ten aanzien van Nieuw- Guinea opmerkte, dat „er mter- staan tegen de overdracht van de souvereiniteit over Nieuw-Gui- aoen aan ue nea aan Indonesië, indien men u allen. Het is in t wen heeft in de bekwaam- nese Ambassadeur, Zich via de luidspreker tot het volk richtend zei Roem: _„Het mijt mij ten zeerste, dat ik in In donesië terugkom zonder te heb ben kunnen voldoen aan^de ver wachtingen van het bestaan van een staat iets ge- van de Indonesiërs om eigen s, dat verschillende aanspra- en land te ontwikkelen iet worden vervuld, doch wij sterke democratische staat' woons ten niet worden moeten tot HONGAARSE REGERING DECREI EERT DRASTISCHE BEZUINIGING. De Hongaarse Ministerraad heeft een decreet uitgevaardigd waarin wordt gezegd, dat de ver dediging van de vrede „opvoering van het opbouwtempo van het socialisme en versterking van de nationale defensie" vereist en drastische bezuiniging voor het bereiken van deze doelen noodza kelijk zijn. Het decreet schrijft een beperk ter gebruik voor van bepaalde grondstoffen door fabrikanten. Verder weidt een beperking ge last van het aantal ambtenaren, kantoorpersoneel en „niet-produc- tieve" arbeiders. Het decreet doet een beroep op het volk om meer te sparen. ons niet laten beïnvloeden ^frstekentecfeeisStrifd niet! totdat 1DE REACTIE IN INDONESIË de idealen zijn verwezenlijkt Ik op EE MISLUKTE NIEUW-GUINEA- CONFERENTIE. Zondag is te Djakarta een bij eenkomst gehouden, gewijd aan wens alle landgenoten een geluk kig nieuwjaar en laten wij geza menlijk hopen, dat wij meer kracht zullen hebben in het vol- Nie.wGui.ea aei Minister Roem: „Het spijt ons donesische Parlement waren ve - -/perste, dat wij de samenwer- tegenwoordigd. £ne met de Nederlanders niet Na afloop werd een communique met hetzelfde enthousiasme kun- uitgegeven waarin wordt meege- aen voortzetten als verleden jaar, deeid dat de aanwezigen het er au de bespreking over Irian in algemeen over eens waren da ten volledige impasse is geraakt. bet n0odzabeliik is de mogehjkhe- Oe mislukking van Linggadjati OIÏ1 R.T-C.-overeenkomst is niet door de Nederlanders ge corrigeerd. Sedert Linggadjati en voordien ook is Nieuw-Gumea aooit uitgesloten bij de besprekin gen over de status van Indonesië. ..Nieuw-Guinea is een integre rend deel van ons land en volk. Sr is absoluut geen bezwaar te- ffen overdracht der souvereinitei over Irian aan Indonesië, aange- aen alle Nederlandse belangen zonder uitzondering door de In donesische regering en geheel 'Indonesië gegarandeerd worden. Het enige bezwaar is alleen, aat het kolonialisme blijft bestaan in West-Irian", aldus Roem. Minister Roem bepaalde zich tot deze verklaring en weigerde vragen te beantwoorden totdat rapport is uitgebracht aan de In donesische regering. De delegatie, tezamen met de Mmis- teref werd om half twee in Audiëntie ontvangen door Presi dent Sukarno. Het lid der delega tie Hamid Algadrie verklaarde op te zeggen, te bestuderen Als woordvoerder namens de vergadering trad Ki Hadjar De- waanotoro op, die verklaarde dat op 'n tweede overeenkomstige ver gadering, 'n desbetreffende motie za! worden opgesteld. Een vliegtuig belast met het opsporen van haaien in de buurt van de Australische badplaatsen is op 100 km ten N- van Brisba ne midden tussen de badgasten neergestort. Drie kinderen kwa men om het leven, 15 werden gewond. De piloot werd in ern stige toestand uit het wark van het toestel gehaald- Ijsvermaak geeft ruwe verzacht - geneest huid Het Koninklijk Nederlands Landbouw Comité heeft zijn nieu we voorzitter, Ir C. S. Knottnerus, aangewezen als hoofdbestuurslid van de Stichting voor de Land bouw in plaats van de heer P. J. J Dekker. In het jaar 1951 zal het hoofd bestuur van de Stichting voor de Landbouw bestaan uit de volgen de heren: Kon. Ned. Landbouw Comité: H. D. Louwes, Mr C. Th. Graaf van Lynden van Sanden- burg, J. H. Lanting en Ir C. S Knottnerus. Christelijke Boeren- en Tum- dersbond: Chr. van den Heuvel, H. M. Gerbrandy, B. Havenaar en J. Haverkamp. Katholieke Ned. Boeren- en Tuindersbond: Jos. Zegers, G. Mertens, Jac. Groen en A. J. de G<Alg. Ned. Landarbeidersbond: J. Lageveen en A. de Ruyter. Ned. R.K. Landarbeidersbond: C. J. van der Ploeg en A. A. Pan nebakker. Ned. Chr. Landarbeidersbond: P. Stokman en D. Meyer. In de Januari-vergadering zal het hoofdbestuur een voorzitter en een ondervoorzitter voor het jaar 1951 benoemen. In de nacht van Zondag op Maandag omstreeks kwart over drie vervoegden 2 Engels spre kende jongemannen zich bij een garage op de Houtmarkt te 's Gravenhage om een taxi. Toen de bediende de wagen wilde op bellen, zijn zij er met een voor de garage staande taxi van door ge gaan, na de bediende met een re volver bedreigd te hebben. Met deze wagen zijn zij in een sloot langs de Loosduinsekade gere den. Toen burgers toeschoten na men zij de vlucht over de begraaf plaats. Later kreeg de politie bericht, dat twee jongemannen omstreeks kwart voor vier gebeld hadden aan 'n perceel in de Bosbesstraat en een aan de Mient. In beide ge vallen stond er een auto voor de deur. Toen er werd opengedaan, hebben zij, onder bedreiging met een revolver en zeggend, dat zij van de politie waren, getracht de contactsleutel van de auto te krij gen. In beide gevallen mislukte dit. In het ene geval werd de deur voor hun neus dichtgesme ten en in het andere geval werd Het dak, alsmede een werkka mer op de 1ste verdieping en de keuken bleven behouden. Verze kering dekt de schade, die aan zienlijk is. De „Observer" schrijft, dat het politiek bureau van de Britse communistische partij onder haar leden een manifest heeft rondge deeld, dat er uitziet als een „in structie van de Kominform". De leden van de partij zou opgedra gen zijn wanorde in alle indus trieën, die voor de bewapening werken, te scheppen. Volgens de „ODbserver" luidt de inleiding van dit manifest: „Dit is de ernstigste oproep van de commumstiscne partij sedert het einde van de oorlog. Als po litiek doel zou gesteld zijn het los maken van Engeland van de Ver enigde Staten." MOORD TE MIDDERNACHT In de nacht van Zaterdag op Zondag heeft onder de gemeente Marum (Gron.) de 30-jarige boe renknecht I. P. te Roden de twee gebroeders Stokroos met messte ken dermate verwond, dat één van de broers kort daarop over leed. De toestand van de tweede is zorgwekkend. P. had een verhouding met een zuster van de gebr. Stokroos. Deze verhouding was de laatste tiid niet erg vredelievend meer, ocuio ------- waardoor P. die avond de toegang heeft in een rapport verklaard, tot de woning van het meisje weré - -.„«i veel De raad van economische advi seurs van President Truman ontzegd. Hij trek hierop zijn mes met bovenvermeld noodlottig ge volg. P. is in arrest gesteld- DODELIJK AUTO-ONGEVAL. Bij een auto-ongeval te Wog- meer is de 56-jarige G. S'apel uit Sijberkarspel om het leven ge komen. De luxe-auto, bestuurd door de naar hun legitimatiepapieren ge- r waarin nog twee perso- vraagd, waarna Z13 de ^ucht n - ujj. syberkarspel zaten, had aÈm 'n perceelTan de Thorbecke- een erf fe ^ogmeer J^aten, waarna zij de vlucht namen. JEUGDIGE AUTODIEVEN TEGEN DE LAMP GELOPEN. Maandagmorgen kwam te Zeist een bestelauto in botsing met de voorgevel van een huis aan de verkeersweg Utrecht-Ede- Arnhem. Toen een dienstdoende politieagent zich naar de bescha digde wagen begaf, koos de be stuurder de 23-jarige Arnhemmer F. A. van M. plotseling het hazen pad, maar kon nog net worden gegrepen. Ook de andere inzit tende, de 19-jarige J. L. C. uit Arnhem, werd nu gearresteerd. konden de inzittenden uit hun be narde positie worden bevrijd. De heer S. had zich het gebeur de zo sterk aangetrokken, dat hij een shock kreeg en enkele uren later overleed- Hij was voorzitter der Vereniging van Kunstmatige Inseminatie bij Runderen en een vooraanstaande figuur in West- Friese veehouderskringen. De andere heren kwamen er met een nat pak af- VALSE MARKEN OMGEWISSELD, Ten kantore van de Rotter damse Bank te Maastricht werden Bii het door de politie ingesteldmarken omgewisseld tol een onderzoek bleek dat beide heren, bedrag van 2200. Bij controle oP die enigszins onder de invloed het Hoofdkantoor te Amsterdam auuJllu waren van sterke drank de auto bleek, dat alle biljetten vals wa- offeren". des nachts te Arnhem hadden ge- ren. De politie heeft de zaak m dat AmenKa in siaat is iul veel grotere defensie-inspanningen dan het zich thans getroost. In de tweede wereldoorlog wijdde Amerika in de topperiode meer dan veertig procent van zijn to tale productie aan in hoofdzaak militaire doelen. Ondanks dat trad Amerika met een krachtiger en meer productieve economie dan ooit uit de strijd. In tegenstel ling hiermede werd thans slechts zeven procent van de totale pro ductie aan in hoofdzaak militaire doelen gewijd. Indien andere uit gaven, welke betrekking hebben op de internationale toestand, hierbij gevoegd worden stijgt het percentage tot slechts acht en een half, aldus het rapport. De con centratie van de Amerikaanse productie op defensieve objecten zou ver boven dit percentage kun nen stijgen. De raad zegt van mening te zijn, dat het stellen van specifie ke productiedoelen een unifice rende werking of) de economie zou hebben en „de vrienden in 't buitenland in zeer sterke mate zal aanmoedigen". Inzake de controles doet de raad een waarschuwend woord horen. ,Wij dienen niet al te geredelijk de dynamische eigenschappen, welke tot nu toe ons industriële stelsel bijna even zo productief hebben doen zijn als die van de rest van de wereld teamen, op het altaar der automatische con- KARL RENNER OVERLEDEN. Or Karl Renner, de President ran Oostenrijk, is Zondag over leden, aldus is officieel bekend K Dr Renner was reeds enige tijd Hek. De dag voor Kerstmis had tui een instorting. Dr Renner is sinds Decembe 1945'President geweest- Hij werd tot deze functie geroepen nadat aü Kanselier was geweest in de aerste na-oorlogse Regering, die i„ April 1945 werd gevormd Voordat de Russen op 13 April Wenen veroverden was Dr. Ken ser besprekingen met hen begon nen over de vorming van een voorlopige Regering. 27 Jaar geleden vervulde Dn ffteiner 'n soortgelijke rol toen n j de eerste Kanselier wërd van de Oostenrijkse Republiek bij haar geboorte en toen hij bet aftreden «ran de Oostenrijkse Keizer Karl ^Dr^Renner tekende het vre desverdrag van St. Germain voor de nieuwe Republiek. Tijdens het bewind van Kanse lier Dolfuss trok Dr. Renner zich nit het openbare leven terug. De inwerkingtreding van de wet „Verhoging en technische wijziging van de Omzetbelasting betekent voor een groot aantal artikelen, ook artikelen m de levensmiddelengroep,, verhoging van invoerbelasting, voor belang- riike levensmiddelen als marga rine, bak- en braadvet, gort (mout), en havermout zullen dan ook weliswaar de verkoopprijzen van fabrikant en tussenhandel worden verhoogd, doch de detail list heeft voor zijn hogere aan koopprijs compensatie in de thans voor hem geldende vrijstel ling van Omzetbelasting. Prijs verhoging voor de consument treedt dus voor deze artikelen niet op, terwijl bij vrije prijsvor ming, prijsverlaging kan optre den voor sommige levensmidde len, waarvoor met ingang van 1 Januari 1951 algehele vrijstelling van Omzetbelasting geldt, n.l. appelmoes, beschuit, beschuitbol- len, eieren, graanvlokken, groen ten (verduurzaamd), haring (ge rookt), jam, kaas, koffie, koffie- surrogaat, koffiestroop, krenten brood, ontbijtkoek (peperkoek), peulvruchten, spek (ook verder bereid of verduurzaamd), stroop (huishoud- en appel-), thee, vet ten (rund-, varkens- en andere) vis, vlees en vleeswaren. Suiker staat niet op de lijst van artikelen, waarvoor vrijstelling geldt en is in de levensmiddelen- groep de enige uitzondering, waarvoor de herziening van de Omzetbelasting leidt tot prijsver hoging voor de consument met 1 cent per kg. Koffie staat wel op de lijst van vrijstellingen en zou door het wegvallen van de Om zetbelasting in prijs verlaagd kunnen worden, ware het niet dat op deze prijsverlaging zeer bin nenkort een veel grotere prijs verhoging zou moeten volgen door de gestegen koffieprijzen op de wereldmarkt. Naar het minis terie van Voedselvoorziening me dedeelt, geeft de Regering er dan ook de voorkeur aan thans het prijspeil van koffie ongewijzigd te laten, waardoor de thans op basis van de wereldmarktprijs nog te lage consumentenprijs lan ger gehandhaafd kan blijven. stolen. In de wagen bevond zich een partij tapijten. ONAANGENAME VER RASSIN G OP OUDEJAARSAVOND. De heer W. F. Stuart te Arn hem moet het nieuw jaar begin nen met een bijna uitgebrand hUIn zijn villa brak Zondagavond om 11 uur een felle brand uit, doordat de Kerstboom vlam vat te. In een oogwenk stond de huis kamer in lichter laaie. Pogingen onderzoek. De persoon die de valse marken had aangeboden, bleek te goeder trouw en had ze weer van derden ontvangen. De marken werden te Maastricht in Nederlands geld omgezet om een feestje te kunnen betalen. Het oorspronkelijke vermoeden dat men hier te doen had met een valse marksmokkelarij blijkt on gegrond. DE OUDSTE SPAANSE De oudste Spaanse vrouw, mevr. van de bewoners om te blussen Eosa Munoz geboren in 1830 en liepen op niets uit. De heer des bijvevoig 120 jaren oud, is Zater- huizes kreeg hierbij nog ernstige te ganta Cruz de Teneriffe 3„ndot Hii in hPT PP- 0 brandwonden, zodat hij in het ge meenteziekenhuis moest worden geholpen. Hij behoefde echter aangekomen. Ze komt van het eiland Gomera om een bezoek te brengen aan niet te worden opgenomen. 50-jarige kleinzoon en vijf De brand werd verergerd door- ^terkleJinki*deren. dat het plafond in de woonkamer zeer brandbaar was en snel vlam vatte. De Arnhemse brandweer slaag de er na een uur in het vuur te bedwingen. Omstreeks half drie kon zij inrukken. De President van de Westduitse Bondsrepubliek, Theodor Heuss, heeft in zijn Nieuwjaarsbood schap de hoop uitgesproken dat ,,De hymne aan Duitsland" van Rudolf Alexander en gecompo neerd door Hermann Reutter, „nationaal bezit" zal worden. Hij citeerde aan het einde van zijn boodschap een gedeelte. „Vrij zo als wij u toebehoren en ons onder ede aan u overgeven, o land van onze liefde, ons vaderland, werp om ons uw band des vredes". Heuss maande aan tot geduld bij de komende onderhandelingen. „Moskou grote zeehaven", zo luidt de kop van een artikel va» Tsjichof, de Sowjetrussische Mi nister van Binnenvaart, dat Za terdagochtend over de Russische radio is uitgezonden en waarin o.m. wordt verklaard, dat de ha ven van Moskou toegankelijk zal zijn voor schepen, komende uit de Oostzee, de Witte Zee, de Kaspi sche Zee, de Zee van Azov en de Zwarte Zee. In dit artikel wordt o.m. ge zegd: De Russische hoofdstad is reeds verbonden met drie zeeën en het Wolga-Donkanaal, dat thans wordt gegraven, zal de Moskouse haven van 1951 af tot een groot scheepvaarteentrum maken. Nieuwe in Rusland ge bouwde ultra-moderne schepen zullen de dienst met de hoofdstad verzekeren. Op deze schepen zal plaats zijn voor 500 passagiers en zii zullen uitgerust zijn met elec- trische dieselmotoren. Naast lu xueuze salons, restaurants, zwem bassins, bioscoop en schouwburg zalen zullen zich aan boord sola ria enz. bevinden. Deze nieuwe schepen zullen in de loop van het komende jaar tussen Moskou en Rostow, aan de Don, in gebruik worden genomen. DE ETNA. De uitbarstingen van de Etna, die enigszins waren afgenomen Hjn opnieuw krachtiger geworden Een nieuwe lavastroom vioe over de vroegere lagen. Hij heett «en breedte van 150 meter en een snelheid van 100 meter per uur en beweegt zich in de richting van de Er zijn voortdurend ontploffin gen. BEPERKING VAN HET KOPERVEptw1" t~t -e VERENIGDE STATEN. 3e Amerikaanse Reger.ng heeft met ingang van 1 Maart a.s. het sriet-essentiël,e verbruik van ko per voor de vervaardiging van meer dan 300 producten, die voor het burgerlijke verbru k dienen, verboden, teneinde koper te spa ren voor de productie van militaire goederen en goederen, die de de fensie ten goede komen. Tot de artikelen die onder het verbod vallen, behoren o.m. pot ten en pannen, materialen voor de bouwnijverheid, meub lair, elee- toestellen, bijouterieën. 12) door p. DE VRIES. o (Nadruk verboden). Vindt U dat noodzakelijk? vroeg Kees. „Wat voor nut heeft t?" Wie weet, hoe Uw superieur daarop reageert. Best mogelijk, dat hij het niet verantwoord vindt om de expeditie nog uit te sturen. Of hij waarschuwt het gouvernement of de regering hoe noemt men dat in Australië en dan bestaat de kans dat men er een oorlogsschip heen zendt. Nee, mijnheer Whitehea- ven, het lijkt me beter, dat dit onder ons blijft. Is mijn veron derstelling juist, dan lijkt het me een kleine moeite, om de heren, via een list tc overmeesteren. We nemen ze mee terug en U kunt dan wellicht aan de heer Thompson rapporteren, dat er koper in de grond zit. Dan oogst U het succes, hetgeen U onge- trische toestellen, bijouteneon. twüfeld geen windeieren zal leg- soeeleoed cocktail shakers en gen. Als de regering er een schip speelgoed, cuL^ut zcndt, zegt ze misschien: wij gaan het eiland zelf exploiteren of ze chartert een andere firma en het gaat Uw neus voorbij." Weer dacht de ingenieur een tijdje na. ,.Ik denk, dat U gelijk hebt," zei hij eindelijk. „Okay, houden het onder ons en als er eenmaal zijn, zullen we allereerst eens een kijkje gaan nemen. Afgesproken?" De beide mannen drukten el kaar stevig de hand en in die handdruk lag tevens een nieuwe vriendschap opgesloten. XVI. Verkeer was er maar weinig en wat men teg inkwam, was mees tal in of nabij de vele dorpen, die men passeerde. Maximum snel heid scheen voor de kommen der plaatsen, die men passeerde niet voorgeschreven te zijn, want meestal stond de naald bij de honderd kilometer, als men weer door een der dorpen kwam en na een druk op de hoorn, ging het verkeer onmiddellijk aan de kant. Na een paar uren kwam men door een grote vlakte en inge nieur Whiteheaven wees zijn Hollandse passagier op een kudde kangoeroes, die bij het naderen zijn, waarna mevrouw Whitehea ven de stad inging en de beide mannen naar de haven reden. Na een kwartiertje stopte de ingenieur en wees naar een groot wit jacht, dat in een der havens lclg Kees' mond zakte half open van verbazing, en zijn gastheer lachte. „Valt het mee?" vroeg hij. „Is.... is dat het jacht, waar mee we naar het eiland gaan?" vroeg hij, zijn ogen niet kunnen de geloven. Yes," antwoordde de ander. „You like 't?" Automatisch stapte Kees ach- paperclips. De volgende morgen startte in genieur Whiteheaven zijn Pac kard voor de zevenhonderd kilo meter lange reis naar Townsville. Zijn vrouw reed mede, omdat ze er, gedurende de tijd dat White heaven en Kees het jacht zouden bekijken, wat wilde winkelen. Eenmaal buiten de stad, voer de ingenieur de snelheid op tot honderdtwintig kilometer, maar de wagon lag vast op de weg. De tocht was voor Kees een openbaring. Het landschap wis selde van tijd tot tijd af. Dan weer reed men tussen de bergen, om een poosje daarna over een grote betonweg, die dwars door de vlakte ging als een rechte zil veren lijn, te suizen. van de auto met grote sprongen ter de ander uit bekhm dr- vlucht nam. Kees keek zijn nu naar dc bootdic mKe 'n -r A» kangoe- .het roes in het wild. H-ilvrrwese het eindd®el werd stonden. Dit sneeuwwoikje was in een klein stadje gestopt]^ al- minstens veertig meter lang en warmen koJ> Indronk als die schuit geen acht m^ en waar getankt werd. Maar na een kwartier ging men weer ver- breed was, dan wist hij het niet. ,Nou." zei Kees, toen hij enigs- In het Engelse graafschap Kent zijn acht lijders aan pokken naar een isolatie-ziekenhuis te Dart ford overgebracht. Onder hen be vindt zich een officier van de Britse luchtmacht, die uit Ka- ratsji (Pakistan) in Engeland is aangekomen. Men meent, dat hij de ziekte in Pakistan heeft opge lopen en toen in Engeland een aantal personen heeft besmet. Eén van de zieken, een mannelijk 'id van een door de officier be zochte familie is overleden. Een meisje van dezelfde familie is eveneens in het ziekenhuis opge nomen. Ook met de ander; vijf lijders aan pokken is de officier in aanraking geweest. De Franse President Vincent Auriol heeft de overeenkomsten tussen Frankrijk en Saarland on dertekend, waardoor zij geratifi- „V, in Hp miridae 'zins van zijn verbazing bekomen ceerd zijn, aldus de Minister-Pre- der en om half één in de middag |zins zeewaar(Jig zijn ,.idont van Saarland, Johannes veronderstel ik. Goeie genade, ik Hoffmann, in een Nieuwjaarsuit men eindelijk in de arriveerde grote stad. Alvorens naar het jacht té gaan, parkeerde de ingenieur zijn had me heel iets anders voorge- 1 zending bekend gemaakt. Deze steld weet U9 Veel kleiner. Bij overeenkomsten en het lidmaat- wagen'" voor een mi* on£.n JMtand, r-»«' JTsSS rants op een reusachtig plein en daar ging men de inwendige mens versterken. Na het diner sprak men af, dat men om vier uur weer bij het restaurant zou iarht een bootie van zo tien bij drie of daaromtrent. Dit is een als onafhankelijke staatjiaar het drijvend paleisje." (Wordt vervolgd). deelgenootschap in de Europese gemeenschap volgt, aldus Hoff mann. omiui-ruinuVLN

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 2