1951 het jaar van spanning t-Unie „Algemeen offensief" over de 38e breedtegraad begonnen Oudejaarsavond en Nieuwjaar te Sankt Anton DINSDAG 2 JANUARI 1951. 7e Jaargang No. 1618. Het „ALGEMEEN OFFENSIEF" over de 38 ste breedtegraad is begonnen, aldus meldt het Ameri kaans Achtste leger. 200.000 Chinezen en Noord- koreanen trekken op de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoel aan. De troepen der V. N. werden genoodzaakt langs een 32 kilometer breed front „in sommige ge bieden op beperkte schaal zich terug te trekken." Nieuwjaarsrede van Minister Drees WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Franse Nationale vergadering spreekt haar vertrouwen uit in de Regering naai Monument geschonden ama van* de lisalieslachioffa» 'uitsers veroordeeld bouwt een atoom- splitsingsoven VERWACHTING iOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 4,55 per kwartaal. Per week 37 cent- Losse nummers 7 cent. VRIJE Z Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 cl? minimum per advertentie 1.50. Rubriek Kleine Advertenties: K regels 60 ct.; iedere regel mees 12 ct Vermelding onder nummer B& reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Het verwachte Noordelijke of fensief in Korea is Maandag be gonnen met een hevige nachtelij ke aanval op de westellijke sec tor van het front van het Ameri kaanse achtste leger, aldus be richten van het front. Officieren van generaal Mac- Arthur's dienst verwachten, dat het offensief een directe frontale aanval in de richting van Seoel is, van Kaesong uit waar naar hun zeggen een grote massa man schappen verzameld was. Behalve deze aanval verwach ten zij een grote omsingelingsbe weging van het oosten uit en een krachtige aanval in het centrum langs de route Jongtsjon-Seoel. 'De berichten duiden erop, dat t de aanval begon in het gebied van Korangpori, te noorden van Seoel en even ten zuiden van de 36ste breedtegraad, en in de mor gen nog voortduurde. Hoewel de aanval hevig was werden de linies van de Verbon den troepen niet doorboord, aldus de berichten. Men gelooft, dat de aanval wordt uitgevoerd door een strijd macht van Chinezen en Noord- koreanen. Berichten van het front duiden erop, dat Amerikaanse woord voerders in Korea zich er nog niet over wilden uitlaten of de aanval werkelijk het begin is van het nieuw jaarsoffensief, dat men ver wachtte. Vliegtuigen van de Amerikaan se luchtmacht zijn naar het front gedirigeerd cm steun te geven aan de landstrijdkrachten. In een door „Tass" aangehaald communiqué van de Noordkore- aanse legerleiding wordt o.m. ge meld dat het „volksleger" het schiereiland Ongdjin, in West- Korea hebben bevrijd". Het schiereiland Ongdjin ligt ongeveer 150 kilometer ten N. W. van Seoel. Uit Seoel wordt gemeldt dat, blijkens officiële mededelingen, •ngeveer 1 millioen inwoners de Zuidkoreaanse hoofdstad heeft verlaten. Slechts ongeveer 300.000 personen zijn gebleven. Zuidkoreaanse troepen, die de de zwaarste aanval te verduren kregen, werden tien km terugge worpen. Zij vielen op sommige plaatsen terug tot zestien km ten zuiden van de 38ste breedte graad, in de eerste uren van het offensief. Volgens de laatste berichten rukken de Noordelijke troepen oog steeds op. Zij stormden bij dageraad over de bevroren Imd jin, nadat gedurende de gehele nacht de stellingen van de Ver bonden troepen onder artillerie vuur hadden gelegen. Doordat de rivier bevroren was konden de Noordelijken lichte artillerie meenemen. Zij gebruikten in de eerste stadia van het offensief echter nog geen tanks. Men gelooft, dat de aanval het begin is van een algemeen offen sief, het is klaarblijkelijk de be doeling om door te stoten via de corridor Jontsjon-Oeijogboe- Seoel. Men gelooft, dat de grootste aanval in het centrum van het schiereiland in het gebied van Tsjoentsjon zal worden ingezet. Het offensief geschiedt over een breedte van 32 km. Volgens berichten van het front bevinden de aanvallers zich 45 kilometr ten noorden van Seoel, even boven de 38ste breedte graad. Het front van de aanval strekte zich Maandagmorgen van bij Korango tot 32 km oostelijker ten zuid-oosten van Jongtsjon uit. Een woordvoerder van het 8e leger heeft gezegd, dat drie Chi nese legers en negen gereorgani seerde Noordkoreaanse divisies voorlopig zijn geïdentificeerd te- muniqué, dat de communistische strijdkrachten in een „welover wogen poging er aanvankelijk in zijn geslaagd door stellingen der onzen in het gebied van Ko rangpori heen te dringen." De Verbonden legers moesten zich ten Z. van de Imdjin terug trekken. Ondanks de door de uchtaanvallen veroorzaakte moeilijkheden staan de Chinese communisten, die voor hun be- voorradings problemen ,,een of andere uitweg" hebben gevonden, klaar om een groot offensief te gen de strijdkrachten der V. N. te beginnen. De actie van de Chi nese communistische strijdkrach ten in Korea in de laatste maan den had er toe geleid, dat de Ver bonden legers zich voor een gro te overmacht gesteld zagen. De infanterie was de laatste tien da gen versterkt met zware uitrus ting, artillerie en pantserwagens. De zwaarste inzet van de te genstander scheen zich te concen treren langs de meest directe we gen naar het Zuiden in de rich ting van Seoel. De zeer sterke legervorming langs de 38 ste breedtegraad bij de Oostkust noemde MacArthur „vermoede lijk de actie van een tweede leger of een afleidingsmanoeuvre". Maandagmiddag werd door Reuters correspondent bij het 3e Amerikaanse leger gemeld, dat de tegenstander tot 15 kilometer ten Zuiden van de Imdjin is ge vorderd. De opmars gaat verder voort en de eenheden der V.N. op de flanken werden gedwongen tot een kleine terugtrekking. Radio Moskou meldt, dat Noordkoreaanse troepen en „Chinese vrijwilligers" de verde digingslinie van de Verbonden troepen hebben doorbroken in 't gebied van de 38ste breedtegraad. De radio haalde een Noordko- reaans legerbericht aan, waarin voorts de verovering van Kae song wordt gemeld, even ten Z. van de breedtegraad. De voorgevel van het hoofdkwartier van de commu nistische partij te Nice is door een bomontploffing verwoest. Er werd een diep gat geslagen in het plaveisel. Ongeveer 400 gasten uit alle delen der wereld hebben in het internationaal skicentrum Sankt Anton oudejaar gevierd. Terwijl precies 12 uur in Hotel Post het licht uitging om ck jaarswisseling aan te duiden, ser pentines in het rond vlogen en de champagnekurken knalden, hac' de gehele Koninklijke Familie zich teruggetrokken op haar ka mer om ver boven het gewoel in stilte tezamen het nieuwe jaar in te gaan. De dorpsmuziek van Sankt Anton heeft onze Koninklijke Familie Maandagochtend een au bade gebracht. Ze hadden nog slaperige gezichten, de blazers en de trommelaars, want de meesten hunner hadden niet meer dan 2 of 3 uur slaap geno ten na een oudejaarsavond, die voor sommigen tot G uur in de ochtend had geduurd. De Konin gin, de Prins en de Prinsesjes echter, die reeds tijdig ter ruste ware» gegaan, voelden zich vol komen fit en stonden alweer vroeg met de ski's gereed om er op uit te trekken. Zij behoorden tot de eerste hotelgasten die Nieuwjaarsochtend aan het ont bijt verschenen en hadden zelfs de gids verzocht wat vroeger dan gewoonlijk te komen. „Men moet elke dag, die men hier is, benut ten om van sneeuw en zon te ge nieten" zegt de Prins en de Ko ningin en de Prinsesjes bleken het geheel en al met hem eens te zijn. Het ziet er naar uit, dat de va- cantie van onze Koninklijke Fa milie ditmaal geheel gelijk zal zijn aan die der andere winter- sporttouristen: skiën 's ochtends, skiën des middags, stevig eten en tijdig naar bed en zo wil men het ook. Na vele maanden van ingespannen arbeid wil men hier van een volkomen rust genie ten en in de gemeenschap der hotelgasten worden opgenomen. Dat geschiedt dan ook volkomen. Het feit, dat binnenlandse- en buitenlandse fotografen en jour nalisten weer naar hun hofste den teruggekeerd zijn, enerzijds uit eerbiediging voor de vacantie der Koninklijke Familie en an derzijds uit gebrek aan „stof" zijn hiervan wel het beste bewijs- Orchideeën voor Koningin Juliana. Zondagmorgen om tien uur kreeg H.M. Koningin Juliana het overlijdensbericht van de Oosten rijkse Bondspresident Dr. Renner. Weinig kon Zij vermoeden, dat Zij enkele uren later nog namens dezelfde overleden president eet bloemengroet zou krijgen. HeS was de laatste regeringsdaad va» Dr. Renner, die daarmede d» Vorstin, die zijn land andermaal) als vacantieoord had gekozen, wilde verwelkomen. Aan Dr. Wil helm Korab, de Oostenrijkse ka binetssecretaris had hij opgedra gen van Wenen naar Sankt An ton te reizen om de orchideën t* overhandigen en de Koningin na mens hem te begroeten. Toen Dr. Korab Zaterdagavond- uit Wenen vertrok, was de presi dent nog in leven. Bij de aan komst van de kabinetssecretaris Zondagochtend in Sankt Anton waren de orchideeën, die hij met zich medebracht, de laatste groet geweest, die Dr. Renner in zijn leven had gebracht. De Koningin, heeft de vorstelijke bloemen, dis een zo uitzonderlijke waarde had den gekregen, in Haar kamer ge schikt. Geruime tijd sprak Zij met Dr. Korab, uit uitstekend Nederlands spreekt, over de ver storven president. In de loop van het Nieuw aarsweekeinde zijn in de Verenig de Staten 294 mensen bij onge lukken om het leven gekomen. Bij verkeersongelukken werden alleen al 207 personen gedood. De Minister-President heeft voor de N.C.R.V.-microfoon het volgende gezegd: Nu het achter ons liggende jaar, dat zwaar aan gebeurens is geweest, is overgegaan in het nieuwe, dat zijn geheimen nog voor ons verborgen houdt, is het mij een voorrecht een kort woord tot u allen te richten. Een voor recht, niet omdat dat een woord zou kunnen zijn van rooskleurig optimisme, maar wel omdat ik er prijs op stel te getuigen van ver trouwen in de toekomst van ons volk ondanks de zware tijden die wij doormaken. Weer gaan stormen over de we reld. Wij staan ook weer voor grote moeilijkheden. De verrijzing uit de nood van oorlog en bezet ting, het herstel en de wederop bouw, die dikwijls een verheu gend beeld te zien hebben gege ven, zij worden telkens weer be dreigd en onderbroken door het wereldgebeuren dat onzekerheid en onveiligheid brengt en de eco nomische en sociale vooruitgang remt. Ooje het jaar 1951 zal geen ge makkelijk jaar zijn. Wij zullen onze kracht tot het uiterste moe ten inspannen om te beschermen wat ons het dierbaarst is. De bes ten van ons volk hebben tijdens de bezetting ongekende offers ge bracht om vrijheid, recht en men selijkheid te doen zegevieren en wij blijven die hooghouden als onaantastbare waarden. Wij heb ben na de oorlog er naar ge streefd ons uit de diepe armoede waarin wij gestort waren, om hoog te werken en ons snel in aantal groeiende volk een redelijk bestaanspeil te doen verwerven. Ook in dit opzicht zijn de nog on volkomen resultaten in gevaar. Ik ben er echter van overtuigd dat wij de moeilijkheden te boven zullen komen als wij weer ver vuld zijn van de geest die het ver zet bezielde, en van de wil tot aanpakken, die grote dingen tot stand kan brengen. Wij moeten daarbij ook over onze grenzen weten te zien en ons bewust zijn van de verant woordelijkheid van Nederland in de rij der volkeren. Goede samenwerking in eigen volk ondanks de verschillen in be ginsel en in inzicht, die met de vrijheid des geestes onverbreke lijk verbonden zijn, nauwe samen werking bovendien met andere internationaal volkeren in internationaal ver genover de verdedigingslinie der band, zijn onmisbare voorwaarden Verbonden troepen Westelijke front. langs het Communiqué van Macarthnr. Generaal MacArthur verklaart voor een gezonde ontwikkeling, nationaal en internationaal. Laten wij op deze dag, die de gedachten op de toekomst richt, ons boven alle tegenstellingen uit bewust zijn van onze eenheid als in een Maandag uitgegeven com- leden van één volk. Moge het ons gegeven zijn ons volk in vrede en vrijheid tot nieuwe bloei te zien komen. Nieuwjaarsboodschap van Marshall. De Amerikaanse Minister van Landsverdediging verklaarde Zondag in een radio-boodschap o. m. dat de Verenigde Staten niet te snel moeten proberen te mobi liseren, daar dit uiteindelijk zeer wel een vertraging van de herbe wapeningsnelheid zou kunnen be tekenen. Hij verklaarde dezelfde waarschuwing in Juni 1940 „on der enigszins gelijksoortige om standigheden" te hebben gege ven. Nieuwjaarsboodschap van Maarschalk Tito. „Ons land heeft zich door zijn voortdurende strijd voor de we reldvrede en voor de handhaving van zijn onafhankelijkheid hoge achting verworven", verklaarde Maarschalk Tito in een over de radio uitgezonden Nieuwjaars boodschap. Hij legde er verder de nadruk op, dat zijn land niet meer alleen staat en dat de algemene ongerustheid in de wereld t.a.v. een eventuele nieuwe oorlog in zijn land niet bestaat. Na te hebben medegedeeld dat het vijfjarenplan met een jaar werd verlengd om de last er van voor het Joegoslavische volk te verlichten, zeide hij, dat de moei lijkheden ingevolge de droogte van de jongste zomer zijn opge lost en dat Joego-Slavië er in ge slaagd is de afzondering, waar mede het door de Sowjet-Unie be- deigd werd te vermijden. „Wij treden het jaar 1951 met veel kommer binnen. Wij mogen echter nooit vertwijfelen" besloot het Joegoslavische staatshoofd. Nieuwjaarsboodschap van Pandit Nehroc. „Wij zijn geen pacifisten. Wij hebben een leger, een vloot en een luchtmacht, waarvan wij ons, zo gevaar dreigt, zullen bedienen. Wij willen niemand overheersen, doch wij eisen, dat men ons in vrede onze eigen belangen laat regelen", zo verklaarde de Indi sche premier Nehroe in een over de radio gehouden Nieuwjaars rede. Voorts herinnerde hij eraan, dat „het lot van de mensheid thans in het geding is en dat de vrede niet kan worden verwor ven door een compromis of capi tulaties. Wanneer men van vrede spreekt zijn er, die menen, dat men de eisen van nooit verzadig de landen wenst in te willigen, maar de vrede kan niet verzekerd worden door methodes, die zelf geen uiting zijn van vredesafwij- zing". Staatslieden uit andere landen. De Oost-Duitse President W. Pieck, deed een beroep op alle Duitsers in Oost en West in 1951 al hun krachten te wijden aan de verwerkelijking van Duitslands eenheid. Via alle Oo^t" Duitse stations verklaarde Pieck verder: „Ons hoogste doel voor het nieu we jaar is Duitsland te hereni gen en het een vreedzame buur van alle vredelievende landen te maken". Andere Oost-Duitse politi<f;e leiders verklaarden, dat behalve de hereniging van Duitsland het hoofddoel voor 1951 de onderte kening van 'n vredesverdrag met de vier bezettingsmogendheden is. Op binnenlands gebied was 'hel hoofddoel een grote zuivering van de Socialistische eenheidspartij (S.E.D.) De Belgische Premier, Joseph Pholien verklaarde via de radio, dat het thans niet genoeg is de vrede te verlangen, maar dat het noodzakelijk is deze zo nodig te verdedigen. Aleixei, de patriarch van Mos kou en de Sowjet-Unie, verklaar de in een Kerstboodschap Kerstmis wordt door de Russische orthodoxe kerk op 1 Januari ge vierd dat 't „de plicht van ons allen is ons zonder vrees aan te sluiten bij de veroordeling van 'n moordende oorlog van broeder te gen boeder, die de krankzinnige vijanden van de vrede tussen de naties trachten te ontketenen". Trumans wens voor het nieuwe jaar luidt als volgt: „Ik hoop, dat 1951 vrede aan de wereld zal brengen". Dit is het enige wat Truman bij de jaarswisseling heeft verklaard- Hij bevond zich aan boord van zijn jacht, dat een tocht maakt over de Potomac en andere wate ren. De Franse Minister-President Pléven heeft in een radiobood schap verklaard, dat de Franse nationale defensie in het komend jaar belangrijk zal worden ver sterkt. Pléven bracht in herinne ring, dat de Franse productie in 1950 een derde boven het nieuwe van voor de oorlog is gekomen en dat de nationale uitrusting is her steld en versterkt". „In Indo-China speelt de Viet- minh slechts een rol in een groot plan tot overheersing van Azië. Daarom moeten onze inspannin gen niet verslappen", aldus Plé ven. Posthume Nieuwjaarsboodschap van Renner. De Zondag overleden President van Oostenrijk, Karl Renner, heeft in een vóór zijn ziekte opge nomen Nieuwjaarsboodschap, die gisteren werd uitgezonden, ver klaard, dat Oostenrijk het streven naar beëindiging van de bezetting „moe wordt". De President laakt de vier mogendheden, dat zij Oos tenrijk geen stem willen geven bij hun besprekingen en de voor bereiding van een vredesverdrag. „Wij Oostenrijkers zullen ons echlei met laten ontmoedigen. Wij gelijken als het ware op uit de dood herrezenen, want wie als ons volk op wonderlijke wijze uit de chaos van de vorige oorlog is tevoorschijn gekomen, gelooft in het leven en heeft het vertrou wen, dat de mensheid een uitweg zal vinden uit de huidige verwar ring en een rechtvaardige en blij vende vrede zal verkrijgen", aldus Renner. BRAND TE SAIGON. Te Tsjolon, de Chinese wijk van Saigon, heeft een geweldige brand gewoed waarbij honderden hutten werden vernield- Meer dan 1000 personen zijn dakloos geworden. Brandweerlieden en Franse mi litairen hebben na ongeveer ander half uur de brand kunnen blus sen. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Buien. Zwaar bewolkt met vooral in het Westen en Noorden van het land regen-, sneeuw- of hagel buien. Af en toe opklaringen. Ma lige tot krachtige en ïangs de kust tijdelijk wellicht harde Zuid Westelijke wind. Temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi ZON- EN MAANSTANDEN, ZON MAAN op onder op onder Jan. 2 8.48 16.39 2.10 12.21 3 8.48 16.40 339 12.37 4 8.48 16.42 5.11 13.— 5 8.48 16.43 6.44 13-36 6 8.48 16.44 8.07 14.31 7 8.47 16-45 9.10 15.48 WOENSDAG 3 JANUARI. Breskens i Terneuzen Hansweert i Walsoorden v.m. 8 53 9.28 10.08 10.18 n.m. 8.27 10-13 10-53 11.03 De Franse Nationale Vergade ring heeft Zondagmorgen in vier stemmingen haar vertrouwen uit gesproken in de regering Pleven. De eerste stemming betrof de be lastingen voor de bewapenings begroting. Deze werden met 314 tegen 223 stemmen aangenomen. Voor stemden leden van de M.R.P., socialisten, de meerder heid van de radicalen en radi- caalgezinden en sommige gema tigden. De tegenstemmers waren communisten, Gaullisten, enkele radicalen en sommige gematigden en rechtsen. Ongeveer 70 afge vaardigden, in hoofdzaak gema tigden en rechtsen onthielden zich. De andere drie punten waarop Pleven de vertrouwenskwestie had gesteld waren: 1. Geen latere wijziging van de begrotingscijfers. 2. Verwerping van een com munistisch amendement om som mige belastingen te verlagen. 3. Goedkeuring van de bewa peningsbegroting in haar geheel, zowel wat betreft de uitgaven als de inkomsten. De uitslag van de tweede stem ming was 328 tegen 186 stemmen. De derde stemming leverde 326 vóór- en 225 tegenstemmen op. Bij de vierde en laatste stemming was de uitslag 331 vóór en 185 tegen. De tweede, derde en vierde stemmingen volgden elkaar snel op. Men wachtte niet op de uit slag der respectievelijk voorgaan de stemming. In het aan «te stemming voorafgaande debat zeide premier Pleven, dat Frank rijk in het bijzonder tevreden was over het besluit van Brussel om een gemeenschappelijk bu reau voor de rationalisatie der productie in te stellen. Het Fran se voorstel van Augustus voot een organisatie in het kader van het Atlantisch pact ter verdeling van de grondstoffen maakte „goe de vorderingen". Het bewape-' ningsprogram zou drie procent" van Frankrijk's electriciteitspro- ductie vergen. De export van staal en de import van Ameri kaanse cokes zou verminderd worden. Er was applaus toen Pleven uiting gaf aan zijn „vreugde ovèr de benoeming van de grote leider Eisenhower". De wil van Ame rika om Europa te verdedigen was kortelings bevestigd door de versterking der Amerikaanse strijdkrachten. Frankrijk had zich sinds 1945 op militair gebied, ingespannen. Er stonden thans, 1.500.000 mannen gereed, die on middellijk gemobiliseerd konden worden. Men zou waakzaam zijn. voor communistische activiteit in de arsenalen en uit het burger lijk bestuur zouden zij „die ge brek aan loyaliteit vertonen" ver wijderd worden. Het wetsontwerp zal thans tei goedkeuring naar de senaat wor den gezonden. Daarna volgt een formele tweede lezing in da Na tionale Vergadering. ies: 5 regels 60 10 Ct; minimum sr nummer oi it meer. t 's namiddags 2 een bespreking tus- a, Engeland en Frank- len zal worden over rd op de recente Sow- de drie landen. el van Limburgse tnre venen. e week is uit het Na- nument op de Dam te i de deksel van de le aarde uit Limburg vreemd. Twee agen- et plantsoen geopend 'amen tot deze ontdek deze schendende daad richt, is een raadsel tast de politie in het •ntrent de motieven Ir zijn geen scherven zodat moet worden :n, dat het hier ce» grap betreft t in de bedoeling heS de Mobilisatie-Slacht 1918 in de vorm van rische roman vast te t beste manuscript, tes g van een deskundige wordt een prijs van beschikbaar gesteld, tuur van de Bond var, 3-Invaliden overweegt l van een 2e en 3e van 1500 en 1000,-. k mag worden geschre- twee schrijvers geza- verband met de juri- •ecten. tgebreide verzameling ntieke gegevens is aan- voldoen aan leverings- it van aardappelen. de boeren uit de Oos-te- le van Duitsland de rijgen van de algehele ,g van de aardappel- ïg, hebben districts- rissen gesproken over [emeenten bestaande ge- •an ontevredenheid, die kt worden door het ont- i 't niet goed function- a het transportstelsel Timissarissen vermeldet l, waar de boeren het ;ontingent aardappelen afgeleverd, terwijl dit as blijven liggen en be- as. In een ander geval e aardappelen van het Frankfort. Oder) door trucks afgehaald. De erd verteld, dat de la- Berlijn zou worden ge- s een blijk van Duits vriendschap. In feite' e aardappelen in trucks iet bestemming Honga- overgegaan tot gerech- iatregelen tegen de bóe- i het district Schwerir zijn 11 boeren tot ge~ traffen veroordeeld. ïn urg zijn boeren beboet, otaalbcdrag van 15.000 ten, terwijl 50 andere n Sacksen-Anhalt en eveneens tot gevange- werden veroordeeld. lese minister van han- nce Howe, heeft mee at Ehalk River in On- lieuwe atoomsplijtoven i, die vele malen krach- zijn dan de huidige De oven zal 30 mil- ar kosten en in1952 ■neh. Er zullen radio- plutonium worden ge- 4d door het K.N.M.L geldig van Woensdag1 ■t Woensdagavond, ateseiyk buien, ewolkt met plaatselijk en- of sneeuwbuien af door verspreide op Hier en daar mist t matige wind uit rlch- ssen West en Noord- iren om het vriespunt dooi. jeRDAG 4 JANUARI Januari tof en met September zijn reeds 456 slachtoffers van 0—4 jaar geregistreerd; 99 ten gevolge van een verkeersongeval niet minder dan 165 door ver drinking en nog 192 door andere ongevallen van zeer verschillende aard. Mogen deze cijfers er toe bij dragen het verantwoordelijksge voel van ouders en verzorgers te stimuleren. voegde er aan toe, uat mi guiuci troepen van de Vietminh de door Chinezen bezette voorposten be schermen- Het Kabinet van Generaal De Lattre de Tassigny de Franse Hoge Commissaris en opperbevel hebber in Indo-China, heeft mee- gers uit Tonkin wegens verbete ring van de toestand met 1 Jan. is stopgezet. ï^eparuiieiii zaa gd<uj awuui «ibCi1 op een compromis dat voldoe ning zal schenken aan de natio nalistische gevoelens in Indone sië, daar Indonesië wordt be schouwd als een der bolwerken in het Amerikaanse defensiesys teem in de Pacific. Indien deze poging geen succes mocht heb ben, zou een nieuwe burgeroor log wel eens onvermijdelijk kun nen zijn, aldus dit blad. zegels worden verkocht, die dui delijk onderscheiden zijn van de oude, daar zij andere afbeeldin gen dragen. In de zegelwaarde is geen verandering gebracht. De nieuwe zegels moeten met ingang van het le kwartaal 1951 worden gebruikt. Over 1950 mo gen uitsluitend oude zegels wor den geplakt Van 15 Februari 1951 tot en politie-maatregelen uit te voeren. Gister bevonden zich 15 de monstranten op het eiland. Twee Britse patrouilleboten, die de afgelopen dagen met Duitse poli tie aan boord naar Helgoland zijn vertrokken, hebben hun bestem ming niet bereikt. Het ene vaar tuig kreeg een defecte schroef on het andere liep aan de grond. Zij worden thans gerepareerd. middellijk na 1 Januari geïnstal leerd zijn. Intussen behoeft dit belanghebbenden niet te weer houden om zich reeds thans schriftelijk tot de commissie in hun gebied te wenden. Zij kunnen hun correspondentie daartoe rich ten tot de huuradviescommissie en deze adresseren aan het ge meentehuis in de plaats, waar het kantongerecht is gevestigd. is Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.06 10.41 11.21 11.31 n.m. 10.48 11.23 12.03 12.13 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Jan. 3 8.48 16.40 4 8.48 16.42 MAAN op onder 3-39 5.11 12.37 13-

de Vrije Zeeuw | 1951 | | pagina 1