UIT DE PROVINCIE VOOR DEjZONDAG DAMPO helpt trouw bij de zwaarste kou GEMEENTERADEN KERKDIENSTEN BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE LOOP DER BEVOLKiNG Rechtszaken Demonstraties in Rio TERNEUZEN AXEL HOEK. HULST. MIDDELBURG. SLUIS. ZUIDZANDE. OOSTBURG. HOOFDPLAAT AGENDA ZAAMSLAG. OOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN vast. Hij kon zich verplaatsen in de gedachtengang der be klaagden en in de moeilijke situatie van die dagen en wilde daarmede rekening houden. De beklaagden zijn geen moorde naars, maar wat zij gedaan heo- ben, gaat ver over de schreef. Ook in eigen gelederen moeten misdaden worden gestraft. Macht mag recht niet ver- ©e ZaltgmoUr U is heden geboren de Zaligmaker. .De Zaligmaker is er! Niet ver van ons, in de hemel. Dichtbij ons, hier op aarde. Hij is gekomen. Hij is geboren, en ligt dri n_ als een kind van vlees en bloed, verdediger noemde het van ons vlees en van ons bloed, requisitoir een product van de ÏLfwij hebben hier niet te doen ^^^"^veSlaftsen^'de v^lX^HetThet' !!heuen' panning en de benarde situatie der genade Gods. Heden is Hij geboren. Wij hebben hier niet te doen met een gebeurtenis uit het grijze verleden. Het is het „he den" der genade Gods. Heden is Hij geboren. En au komt het Kerstevangelie op u *f als een zwaard met een scher- jpe punt: Het is alles voor u. U, u •s heden de Zaligmaker geboren. Het is Kerstfeest, Christus- feest, feest omdat Christus er is. Voer u. Doe nu niet alsof Hij er iaict is, dan is het feest er even min, nergens en nooit. Doe nu alsof Hij er is, en het feest is er, averal en altijd. Nog juicht ons toe die zaalge [nacht, Waarin 't gestarnt met nieuwe [pracht, En 't Englenheir met nieuwe [vreugd, Zich over Jezus' komst verheugt G. J. A. J. van deze groep mannen. Zij wer den belaagd door Duitsers en verraders van eigen bodem- Ver volging van deze beklaagden, die gereed stonden hun leven voor de bevrijding te geven, moet van de hand worden gewezen, aldus pleiter. DRIE TON VERZWEGEN VERMOGEN. Half Augustus is op aanklacht van een zijner cliënten ter be schikking van de Officier van Ju stitie gtrreld de Utrechtse be lastingconsulent Van O. op ver moeden van geknoei met belas tinggelden. Zijn boekhouding is door de fis cale recherche in beslag genomen. Gebleken is, dat verdachte be halve zijn eigen belastmgopgaven ook die van een aantal zijner cli ënten onjuist heeft gedaan. Tot op heden is ongeveer drie ton aan verzwegen vermogen ach terhaald. O- bevindt zich nog steeds in arrest. «WARE STRAFFEN WEGENS DIEFSTAL. Voor de Haagse Rechtbank stonden eergisteren een Amster damse politie-agent, een rijwiel heersteller, een Leidse kantoor bediende en twee zware jongens uit de Amsterdamse onderwe reld terecht. Alle 5 zijn zij betrok ken geweest bij een in Juli 1949 gepleegde diefstal in het Leidse kantoor van de Stichting 1940 1945, waarbij 58.000 werd ont vreemd. Zij sloegen hun slag, toen de directeur op een avond afwezig was. Met 58.000, verstopt in hun dichtgebonden onderbroken, gingen zij met de eerste trein weer terug naar Amsterdam. In zijn requisitoir laakte de Of ficier van Justitie de nonchalan te wijze, waaop in het Leidse kantoor met belangrijke geldbe dragen werd omgesprongen. Ge Iukkig heeft de Stichting uit de diefstal lering getrokken. De bij kantoren hebben thans nauw keurige aanwijzingen ontvangen mor het opbergen van gelden. De Officier eiste gevangenis straffen van 3 en 2 jaar. EX-K.P.'ERS VOOR DE RECHTBANK. De auditeur-militair van de Arnhemse krijgsraad heeft tegen een groep K.P.-ers, welke op 8 April 1945 in het Staatsbos te Staphorst een viertal N.S.B. ers heeft geëxecuteerd, de volgenae straffen geëist: Tegen de gewe zen luitenant C. H. B., uit Bus- 'ïum, die commandant van deze groep was, zes maanden en tegen de drie ondergeschikten Van E. uit Oldenbroek, K. uit Haarlem an Van der L. uit Zwolle ieder 2 maanden. De gefusilleerden waren twee Landwachters, de Gebrs. Prins, mevr Santing, echtgenote van een Landwachter, en 'n 15-jarige iongen Lex Duif, allen gewoond hebbende te Den Hulst (bij Stap horst). Deze mensen werden gevangen genomen in een uoer- derij, vanwaar werd geschoten op de groep, die contact had ge maakt met Franse parachutis ten, welke daar waren geland. Een der Fransen werd door deze beschieting gedood, een der K.P--ers gewond. In de boerderij die stormerderhand moest wor den genomen, werd de schutter, de man van mevrouw Santing, neergeschoten. De anderen, die eveneens wapens droegen, wer den medegenomen. Een broer van de genoemde Prins wist te ontsnappen. Daar er veel Duit sers in de buurt waren, wenste de Franse commandant van po sitie te veranderen, Met de ge vangenen wist men geen raad en na langdurig overleg werd be sloten allen te fusilleren. Van E- en K. voerden de opdracht uit en Van der L. gaf het genadeschot. De auditeur-militair stelde op juridische gronden doodslag TERNEUZEN In Rio heeft de politie gisteren meer dan 100 personen gearres teerd om te trachten communis tische demonstraties ter gelegen- ïeid van de verjaardag van Stalin tegen te gaan. Er reden politie auto's door de straten. Ondanks strenge maatregelen slaagden de communisten er in affiches aar, te brengen en spandoeken op te hangen, waarop de karakter eigenschappen van Stalin werden opgesomd. Vroeg in de morgen werd in verscheidene woonwijken vuur werk afgestoken. RECHTBANK MIDDELBURG Bij Kon. Besluit is op zijn ver zoek aan Mr. Th. Portheine met ingang van 1 Maart 1951 eervol ontslag verleend uit zijn ambt van President van de Rechtbank te Middelburg onder dankzegging voor de vele en gewichtige door hem in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. AUTOMOBILISTEN, ONTZIET DE VOETGANGERS. De A.N.W.B. verzoekt de auto mobilisten voorzichtig te rijden over wegen, waar tegen de glad heid is gepekeld. Het komt namelijk voor dat voetgangers, welke zich op het trottoir bevinden, door snel langs rijdende auto's worden bespat, 'hetgeen voor hun kleding nwieus is. Invasie van vrachtauto's, Donderdagnacht leek het, of Terneuzen een invasie beleefde /an vraentauto's. De meeste wa ren geconcentreerd op de Schut- tersholweg bij de bietenopslag plaats. Het bleek dat het restant Dieten van pl.m. 800 ton zo snel mogelijk naar de suikertabriek te Sas van Gent moest worden /ervoerd in verband met de af loop van de campagne. Diploma Costumiëre. Aan het Instituut Cuppens- Geurs te Eindhoven slaagüe met eer voor het diploma der begin cursus costumiëre Mej. Adri van Minnen alhier. Tewerkstelling „vorst-werk- lozen". Van gemeentewege heeft men overal in de kom ploegen werk lozen aan het werk gezet om de hinder voor het verkeer veroor zakende sneeuwophopingen weg te ruimen- Deze sneeuw wordt «naar onbe bouwde terreinen in en om de ge- meentekom vervoerd. Onze merendeels brede, ouder wetse straten herkrijgen dus hun gewone aanzien en zo is een on voorzien object van productieve werkverschaffing op doeltreffen de wijze door ons gemeentebe stuur benut tot een waarborg voor vlot verkeer. IJssport. De ijsbaan aan de Kinderdijk weid gisterenmiddag door het be stuur voor het publiek openge steld. Als door een wonder gespaard. Zoais buitenkinderen veelal spelenderwijs plegen te doen, sta. ken j.l. Donderdagmorgen bij het naar school gaan de beide broer tjes D. nabij ,,De Duiker" aan de Buthdijk de straatweg over. De 6-jaige Leendert kwam daarbij te vallen, juist op het mo ment, toen op minimum afstand een grote 7-tons auto passeerde d.e met bieten geladen was. De chauffeur verkeerde in de onmo- I gelijkheid om te stoppen en het knaapje kwam onder de wagen terecht. Toen deze even later door de ontstelde chauffeur tot stilstand was gebracht, hetgeen in een fractie van seconden geschiedde, haas ut e hij zich uit zijn cabine te komen. Hevig ontdaan trad hij op de jongen toe en toen hij hem vroeg op te staan, luidde het laconieke antwoord: „Ja, maar ik moet naar school"! Hij had alleen maar een stoot van de cardan tegen het hoofd gehad, waardoor de wielen hem niet hadden geraakt. Zo liep hier een ongeval, dat dodelijk had kunnen zjjn, wonder boven wonder goed af. Kerstfeest Kleuterschool. De kinderen van de Openbare Kleuterschool te Hoek vierden Donderdagmiddag het Kerstfeest- De kinderen ontvingen een trac- tatie en de juffrouw vertelde eni ge mooie Kerstverhalen. Kath- Economische Hogeschool. Aan de Kath. Economische Ho geschool te Tilburg slaagde vooi het doctoraal examen in de Eco nomische Wetenschappen, de heer E. L. Lockefeer te Hulst. Polderhuis van Walcheren geopend. De waarnemend Commissaris der Koningin, de heer C. Philipse, opende gisteren te Middelburg het nieuwe Polderhuis van Wal cheren. Daarbij was o.m... aanwezig de Minister van Verkeer en Water staat, Mr. D. G. W. Spitzen. I De voorzitter van de Polder Walcheren, Mr. R- W- Graaf van Lynden releveerde de geschiede nis van de bouw, waarover maar I.efst 10 jaar is gedaan. Het had reeds vele voeten in de aarde, vóór tot de aanbesteding kon worden overgegaan. Toen in 1942 de fundamenten gereed waren, verlamde de Du.tse bouwstop het werk. Na de oorlog kostte bet veel moeite vergunning te krijgen om het Polderhuis af *te bouwen. Op 1 Januari 1949 weid hieitoe pas toestemming verleend. Mr. Spitzen verklaarde, Uw eigen smaak zal U na de eerste proef doen overgaan op: BOSTON de ideale combinatie van rijke Virginia-smaak en perfecte mildheid. dat men in Den Haag bijzondere J. Baas 6.425,—. Metselwerk: interesse heeft voor de opening A. Bogaard 7.290, van dit Polderhuis, omdat men 't 1 offer van Walcheren voor Euro pa's bevrijding nog niet vergeten is. Bouw Woningwetwoningen. Door Ir F. H. Klokke werd Schuur in brand. Donderdagavond was de zoon van de heer De HulluVan Bor- tel in een schuurtje bij een stal lantaarn bezig zijn motor schoon Donderdag aanbesteding gehou-te inaken 'plotseling vatte de Begroting 1951 vastgesteld. Een moderne vuilnisauto. Ingekomen: C. M. Maenhaut, Lange Kerk straat 7. Aardenburg; C. M- V. Brügemann, Nieuwe Kerkstraat, 17, Bergen op Zoom; W. J. M. Schellens-Aarts, Irenestraat 2, Vlijmen; G. Verstraeten, Lijster plein 6, Westdorpe; C. M. Bracke .-Oostdijk, Zwaluwstraat 18, Sas van Gent; L. van de Waller, Clin- ge; A. C. de Koeijer, Zwaluwstr. 16, Westdorpe; M. J. Veltmaat, Nieuwe Kerkstraat 17, Rosmalen; B- B. van den Broek, Nieuwe Kerfetraat 17, Rosmalen; R. de Wlulf, Stationsweg 65, Gent (B.); E. A. Lentze-Coorengel, Lijster- plein 27, Rotterdam; H. A. Mul ler, Merelstraat 11, Zoutelande; J. M. de Graaff-Fütterer, Lijster- plein 21, Groede; L. Funcke-Van der Kamp, Lijsterplein 23, Groe de. Vertrokken: A. J. C. Dekker-De Hond, Tuin pad 2, Adam; J. van der Peijl Leeuwenlaan 12, Delft; P- Duve kot, Leliestraat 18, Arnemuiden J. E. G. M. Wouters, Nieuwe Kerkstraat 17. Bergen op Zoom C. van der Klooster, Donze Vis oerstraat 91, Gilze en Rijen. De voltallige raad van Oostburg kwam Vrijdagmiddag voor de laat ste maal dit jaar in openbare ver gadering bijeen. De Plaatselijke Gemeenschap droeg ƒ983,15 over aan de ge meente voor de Gewijde plaats op het kerkhof. Een verzoek van de gemeente Breskens inzake de ontheifing van keuring op huisslachtingen lokte discussie uit. B. en W. stelden voo. aan het bezwaarschrift Breskens geen adhaesie te betuigen, daar de ze wet niet voor niets in het leven geroepen is en een goede strekking heeft voor de volksgezondheid. Dc neer Dekker achtte het keuren jverbodig, daar een goede slachter het direct ziet als er iets aan hei reest mankeert. De heer Moddc wees er op, dat het met het oog op le t.b.c.-bestrijding niet wenselijk was, dat men zich aan de vleeskeu ring onttrok. Met 4 stemmen tegen werd het voorstel van B. en W. aanvaard. Van de bewoners van dc Prins Mauritsstraat was een re quest ingekomen inzake de opslag plaats vóór hun woningen. De heer Dekker meende, dat men de mid denstanders, die veel materialen hebben, terwille moet zijn. Daarom stelde hij voor met de aannemers overleg te plegen en te trachten deze moeilijkheid op te lossen. Voor de woningen aan de Noord- wal en de Prins Mauritsstraat, die besteed werden voor 428.000, was een navordering ingediend van 201.000, daar de bouw gestag neerd had wegens aflevering van materialen. Op advies van het mi nisterie van Wederopbouw werd Mr J. C. de Vroom als raadsman in het geschil met de N.V. Bouw nijverheid benoemd. Z.h.s. werd besloten voor 12.000 een nieuwe hygiënische vuilnisauto aan te schaffen. Tevens zal er een zandstrooier voor sneeuw, gladhem etc. worden aangeschaft. De heer Leenhouts maakte voor zekere groGDGir (o.ci. Noodwet Droes trek- kenden) bezwaar tegen de verho ging der reinigingsrechten. De voorzitter zeide, dat men na de aanslag altijd kan reclameren. Dc rechten werden vastgesteld op 0 per emmer; voor iedere volgende emmer moet ƒ4 betaald worden Het vuil zal dan twee maal pe: week worden opgehaald. Begroting 1951 Bij de behandeling van de begro ting 1951 werd dankbaar gebruik gemaakt van het houden van alge mene beschouwingen. De heei Leenhouts pleitte voor een voetpac aan de Grotendam en overdraeh! der woningwetwoningen aan de Noord wal. Hij sprak er zijn onge rustheid over uit, dat dit nog steeds niet geschied was. Ook betwijfelde spr. het of de huur aan de gegadig den zou worden terugbetaald na de aankoop. De heer Dekker wees op de Ge bedsdag voor de vrede en in dit verband op de wrijving, die er thans heerste tussen de verscmlien- de politieke partijen in Oostburg naar aanleiding der 1 Nov.-markt. Spr. vroeg aller medewerking om deze zaak tot oplossing te brengen. Over de begroting baarde spr. zich zorgen, daar deze wel sloot, doch zo weinig werd afgeschreven op de post Wederopbouw. Voorts was ue heer Dekker bezorgd over de in komsten der gemeente als de on dernemingsbelasting eens weg zou zijn, daar dit de kurk was waarop de gemeente dreef. De heer Schip pers vroeg, voor wiens rekening het herstel aan de dakkapellen de, Kroonwijkwoningen kwam. Het was te gek, dat er voor 8.000 in één jaar atin nieuwe woningen ge repareerd moest worden. In zijn repliek bracht burgemees ter Hoekzema allereerst dank aan het secretariepersoneel voor hel tijdig gereed krijgen der begroting 1951 en constateerde dat Oostburg er niet zo erg slecht voor staat. De Grotendam zal in 1951 wor den aangepakt. Ook de overdracht der woningwetwoningen had alk aandacht van B. en W.. Het speel ook de voorzitter dat dit door alle mogelijke omstandigheden stag neerde. Ook de burgemeester baar de de scherpe scheiding van dit na jaar tussen politieke partijen alle zorg. De ondernemingsbelasting zou door een bijzondere uitkering dienen te worden opgevangen. Spr. vertrouwde erop, dat het Rijk de gemeente niet in de steek zou laten. Over de vele gemeentearbeiders die Oostburg thans heeft, zeide spr. vooral niet uit het oog te verliezen, dat Oostburg een heel andere strekking had dan vroeger. Dat de reis- en verblijfkosten van de Cen trale diennst te hoog waren,, erken de spr. Er was echter een reorgani satieactie van deze dienst in de maak, zodat dit bezwaar wordt op gevangen. De begroting 1951 werd tenslotte z.h.s. aangenomen. De gewone- dienst sloot met aan inkomsten er, uitgaven 1.371.849. De kapitaal- dienst sloot met 637.202 aan in komsten en uitgaven. Na de rondvraag wees wethou der Van Kampen op de Vrede van het Kerstfeest en hoopte, dat dc eenheid in de raad spoedig mocht terugkeren. Burgemeester Hoekze ma onderstreepte deze woorden en wenste ieder een prettig Kerstfeest en gelukkige feestdagen toe. Na opening door Burgemeester Temmerman en vaststelling notu len, werd met 6 stemmen vóór en 1 stem tegen (de heer Dieleman) besloten aan de R.K. Z. VI. Woning- oouwvereniging een perceel grond groot 608 m2 te verkopen tegen de prijs van 2,75 per m2 bouwrijp gemaakt. Tevens werd besloten aan andere gegadigden eenzelfde prijs te vragen van het nog overbiij- ve-,de deei der voo. mange door de gemeente aangekoente Lam wissel der ^.V.T.M. L>e aanoesteding van de twee door de voornoemde bouw vereniging te bouwen woningen werd reeds gehouden. De laagste inschrijver was L. Martens voo. 20.834. Na aangebrachte wijzigin gen heeft de laagste inschrijver de inschrijving verlaagd tot J 19.8jü ue raad keurde de ontwerp-over- eenkomst goed, regelende de- nnu-, ciële medewerking bij de bouw. Naar aanleiding van een schrij ven van de zijde van de P.Z.E.M. werd z.h.s. besloten financiële me dewerking te verlenen in de vorm van een jaarlijkse annuïteit van 231,40, gedurende 15 jaar. Bij de elect, uicatie van de Hoogeweg kunnen 29 woningen aan het elee-1 triciteitsnet worden aangesloten. Op de inschrijving voor het op halen van het huisvuil schreef in G. Cocqnit voor 14,25 per keer en V. Hoogerwerf voor 16,50 per hal- ve dag. Besloten werd aan Cocqm. te gunnen. Op de bekende motie van Fin- sterwolde werd besloten geen ad- 1 haesie te betuigen. Adhaesie werd Detuigd aan een adres van de ge meente Breskens betreffende de keuring voor buisslachtingen. Op net verzoek van de zijde van het bestuur van het Groene Kruis voor Biervliet en Hoofdplaat werd be- sloten tot wederopzeggens een jaarlijkse subsidie van 1.50 per aangesloten lid te ver,ent.-. Over de maanden Januari, Fe bruari en December van elk jaar zolang de omstandigheden zich niet wijzigen een koienloesia.tr te ver lenen van 2 aan alle rentetrèk- kenden, met uitzondering van hen, die een kapitaal bezitten van 1500 of meer, of die in een gezin samenwonen, wier gezamenlijke gezinsinkomsten met 2, 3, 4, 5 of 6 personen hoger zijn dan resp. 1860, ƒ1990, ƒ2130, ƒ2270 en 2450. De begroting 1951 werd vastgesteld met op de gewone dienst een tekort van 9.000. De kapitaaldienst sluit. Tijdens de rondvraag informeer de de heer De Sniidt of er plannen bij B. en W. bestaan voor een voet balveld. Hierin is voorzien bij het uitbreidingsplan, aldus de voorzit ter. Gedacht werd aan een perceel grond gelegen achter de huizen van de Dorpsstraat en de Haven straat. Een beschouwing gevende over het jaar 1950, een jaar waarin veel tot stand was gekomen in het be lang der gemeente, dankte spr. voor de samenwerking die er was geweest en hoopte voor de toe komst eenzelfde samenwerking te mogen zien. Eindigende met ziin wensen voor het Kerstfeest en het Nieuwe jaar, sloot de voorzitter de vergadering. HEDEN DRIEWEGENCafé Klaassen, 7 uur: Prijskaarting. ZONDAG 24 DEC. TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 uur: Zondagmiddagvoor- stellmg; 8 uur: Biosc. ,,Voor- jaars-Parade". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstelling 8 uur: Biosc. „Betovering". Café La Belle Vue, 6-30 uur: Grote Prijskaarting. Café Kolkzicht, 7 uur: Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: Biosc. „Het avontuur begon in Bombay". MAANDAG 25 DEC. TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 uur: Zondagmiddagvoor stelling; 8 uur: Biosc- „Ro mance in de Zuidzee". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstelling 8 uur* Biosc. „Betovering". -Café 't Scheepje, 6-30 uur: Grote Prijskaarting. AXEL: Het Centrum, 4.15 en 8 uur: Biosc. „Voorjaarspa rade". ZAAMSLAG: Ger. Kerk, 7.15 uur: Zanguitvoering Chr. Zangver. ,.7/ngt den Heere een nieuw lied". DINSDAG 26 DEC. TERNEUZEN: Luxor Theater 4.30 uur: Zondagmiddagvoor stelling; 8 uur: .^Romance in de Zuidzee". Concertgebouw, 2.30 uur: Zondagmiddagvoorstelling 8 uur: Biosc. ,,De slaap des doods". Ger. Kerkgebouw, Vloos- wijkstraat, 2.30 uur: Kerst feest Ger. Zondagschool. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Voorjaars-Parade". ZAAMSLAG: Café R. J. v. d. Veke, 5 uur: Grote Paling prijskamp. WOENSDAG 27 DEC. TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Romance inde Zuidzee". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. ,,De slaap des doods". Kerkgebouw Oud-Ger. Gem., 7-30 uur: Zangavond Chr. Zangkoor „De Lofstem". den van de bouw van 14 woning wetwoningen te Sluis voor reke ning van de R. K. Woningbouw vereniging te Hulst. Daar de hui zen van een zwaardere fundering dan normaal moeten worden voorzien, moest hiervoor een af zonderlijk bedrag worden opge geven. De uitslag was: E. P. de Bruijn te Aardenburg 147.350, fundering 4300; P. Barra te Oostburg 152.460, fun dering ƒ4532; Petri te Vlissingen 160.565, fundering 4726. De begroting was 125.000. De gunning is aangehouden. O Aanbesteding Woonhuis. Door architect Van Cruijnin- gen is aanbesteed een woonhuis te bouwen voor Mej. Verhage te Sluis. De inschrijvingen waren zowel „in massa" als in „perce len." De inschrijvingen in massa waren: J. van Hee 18.372.-F- Leenhouts 17.980.C. Cort- vriendt 17.500,A. Bogaard 17.313,In percelen werd in geschreven als volgt: Schilder werk :Gebr. v. Damme 1340, J. v. Horck 1730,—. Smidswerk J. de Po'ter 730,— en P. Groos man 773,—. Electriciteit, gas en sanitair: F. Coppens 1145,—; L. de Broek 1241,— en L. Swe- rus 295,— (alleen electr.). Tim- geschenk, dat zij van de kleinen merwerk: C Hast 7681,— en in ontvangst mocht nemen. benzine vlam en ontstond er een brand, die zich ernstig liet aan zien. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon voorkomen, dat het vuur ook het woonhuis aantastte. De schade aan roerende en on roerende goederen wordt geschat op ƒ1000 welke gedeetelijk door verzekering wordt gedekt. Een afscheid. Wegens haar benoeming tot hoofd van de Chr. Kleuterschool te Driewegen heeft Vrijdagmid dag mej. J. J. van Tatenhove af scheid genomen van de Christel. Kleuterschool alhier, waar zij ais eerste hulp werkzaam was. Ds. Jansma en het hoofd van dc Kleuterschool, mej .Dieleman, herdachten in zeer waarderende woorden het vele werk, dat mej. Van Tatenhove in het belang van de kleinen heeft verricht en spra ken de verwachting uit, dat zij in de vervulling van de door haar aanvaarde taak volkomen zal sla gen. De kinderen werden hierna door mej. Van Tatenhove getracteerd. Dat ook de ouders der kleuters de arbeid van de scheidende op hoge prijs stelden, bleek uit het 'zondag 24 DECEMBER. MINDERJARIG MEISJE GESCHAAKT. Een 23-jari?e koopman en een 18-jarig meis'je, beiden uit Den Haag, wilden naar het stadhuis gaan. De moeder van het meisje verzette zich tegen het huwelijk, waarop de man onder een gefin- gerd naam in Scheveningen een kamer huurde en da3r met dit minderjarig meisje ging samen wonen- Onlangs is het meisje, wier opsporing en terugbrenging door de moeder was verzocht, door de politie op de kamer aan getroffen. Aanhouding van bei den volgde. Tegen de koopman is proces-verbaal opgemaakt we gens schaking. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 u. Ds. P. J. Pennings; 2.30 u. Ds. D. A. ten Haaft, van Hoek. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft; 2.30 u. Ds. P. J. Pennings, van Axel. Hontenisse: 9.30 u. Ds. A. Soete- kouw. Hulst: 10.30 u. Ds. A. Soetekouw, van Hontenisse. Philippine: 2-30 u. Ds. J. van de Graaff. 3as van Gent: 10 u. Ds. J. van de Graaff. sluiskil: 10 u. Ds. Joh. W. Star- renburg; 7 u. Ds. Joh. W. Star- renburg. Wijdingsdienst. Terneuzen: 10 u. Ds. J. Scholten, bed. H. Doop; 5 u. Wijdings dienst met de Zondagsschool kinderen; 8 u. Kerstzangdienst, te leiden door Ds. P. A. van der Vlugt en Ds. H. Pestman. Zaamslag: 9.30 u. de heer C- H Heijboer; 2.30 u. Ds. G- Jans ma, bed. H. Doop. Gereformeerde Kerk. Terneuzen: 10 en 3 u. Ds- H. Pest man. Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. J. F. Colenbrander, van Ermelo. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. Ritsema. Geref. Kerk. (Onderh. art. 31 D-K.O.) Terneuzen: 10.30 en 3 u. Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk. '.aamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J C. van Ravenswaay. Gereformeerde Gemeente. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u- Ds Aangeenbrug. ioek: 9.30 en 2 u. Leesdienst De piloot van Wickeds toestel had geluk. Op een stukje grasland juist groot genoeg voor zijn toestel om er te landen, kwam hij voorzich tig neer. Wicked nam afscheid van hem. „Wees steeds indachtig aan de spreuk: „Onkruid vergaat niet" zei Wicked en iiet de verblufte man achter. Kiii? Skull had inmiddels zijn tank stilgezet en was er uit ge stapt. Hij begreep dat de passagier van het vliegtuig hem zocht. Enigszins wantrouwig naderde hij Wicked. Geoffrey Wicked nam met een weids gebaar zijn hoed af. Maar de kidnapper liet zich niet uit het veld slaan. ,,Ik wilde de Botaboe s waar schuwen tegen enkele mensen d:e zich in hun vertrouwen bij U heb ben ingedrongen", zei Wicked. Ik zal U in ieder geval naar „Ik ben speciaal per vliegtuig Botaboeland brengen", antwoord- hierheen gereisd om Botaboeland de Skull. te vinden" zei h\j. „Stapt U in „Is U levensmoe?" vroeg Skull En zo reed Geoffrey Wicked, die een zeker onaangenaam ge- broederlijk naast King Skull door voel kreeg tegenover een blanke het hartje van de wildernis- van Wickeds soort. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30, 2 en 6 u. Ds. A. de Reuver. Bed. H. Avondmaal. Rooms-Katholieke Kerk. Axel: 7.30 en 10 u- H H. Missen. Clinge: 7, 8,30 en 10 u. H. Missen Hulst: 6.30, 7-45, 9 en 10.30 u H.H. Missen. Philippine: 7, 8.30 en 10 u. H H Missen. Sluiskil: 7, 8.30 en 10 u. H.H- Missen. Sa: van Gent: 7, 8.30 en 10 u. H.H. Missen. Zandstraat: 7.30 en 10 u. H.H. Missen. Terneuzen: 7, 8-00 en 10 u. H.H Missen. Zuiddorpe: 7.30 en 10 u. H.H Missen. Westdorpe: 7, 8.30 en 10 u. H.H Missen. Leger des Heils. Terneuzen'. 6.30 u. Adventswij- dingsdienst. MAANDAG 25 DECEMBER. Eerste Kerstdag. Ned. Herv. Kerk. Axel: 10 en 2.30 u. Ds. P. J Pennings. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft; 5 u. Kerstzangdienst. Hontenisse: 10 u. Ds. A. Soete kouw; 4 u. Kerstfeest Zondags school. Hulst: 10.30 u. Ds. P. A. van der Vlugt, van Terneuzen. Philippine: 4 u. Kerstfeestviering. Sas van Gent: 10 u. Ds. J. van de Graaff. Sluiskil: 10 u. Ds. Joh. W. Star- rerrburg; 2.30 u. de heer A. van Cruiningen. Terneuzen: 10 u. Ds. J. Scholten; 2.30 u. Ds. P. A. van der Vlugt; Zaamslag: 9.30 u. Ds. G. Jansma; 2.30 u. de heer C. H. Heijboer. Geref. Kerk. Terneuzen: 10 u. Ds. H. Pestman; 3 u. Ds. J. J. Ritsema, van Zaamslag. Hoek: 10 en 2.30 u. Ds. J. F. Colenbrander, van Ermelo. Zaamslag: 10 en 2.30 u. Ds. J. Rit sema. Geref. Kerk. (Onderh. Art. 31 D.K.O.) Terneuzen: 10 en 3 u. Ds. Ten Hove. Chr. Geref. Kerk. Zaamslag: 9.30 en 2.30 u. Ds. J. C. van Ravenswaay. Geref. Gemeente Terneuzen: 9.30 en 2 u. Ds. Aan geenbrug. Hoek: 9.3ü en 2 u. Leesdienst Oud Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u. Ds. A. de Reuver. Leger des Heils. Terneuzen: 6 u. v.m. Kerstnacht- wijdingsdienst; 10.30 u. Kerst- heiligingsdienst; 7 u. Kerst ju bel. DINSDAG 26 DECEMBER. Tweede Kerstdag. Ned. Herv. Kerk. Hoek: 10 u. Ds. D. A. ten Haaft; 5 u. Kerstfeestviering Zondags scholen. Philippine: 10 u. Ds. J. van de Graaff. Sas van Gent: 4 u. Kerstfeestvie ring. Sluiskil: 5 u. Kerstfeest Zondags school. Zaamslag: 5 u. Kerstfeest der kinderen in de kerk. Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 u. Ds. Aangeen brug. Oud-Geref. Gemeente. Terneuzen: 9.30 en 2 u. Ds. A. de Reuver. Leger des Heils. Terneuzen: Sluiting van 't Kerst feest.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2