Ongelukkige verdeling J De oorlog in Korea Begroting van Socia!e Zaken Wordt er nog gevochten op Ambon In Azië twintig Westerse divisies In Europa slechts tien 1- Tegen vijf punten op de wereld is de communis tische dreiging direct gericht: Korea, Indo-China, Perzië, het Nabije Oosten en West-Europa. In Korea en Indo-China drijven de communistische massa- legers de krachten der vrije wereld reeds op de terugtocht. In de andere drie gebieden hangt het zwaard van 't Kremlin permanent boven de angstige volken. Zal Stalin het laten vallen of nietdat is de vraag, die allen bezighoudt. Aan het antwoord twijfelt eigenlijk niemand. De Russen, die op grond van hun communistisch geloof geen andere vrede kennen dan die door onderwerping der „ongelovi gen" en er van overtuigd zijn, dat de „voorzienig heid"» die voor hen Marx en Lenin heet, hen heeft uitverkoren het „stervende kapitalisme de dood steek toe te brengen, zullen toeslaan, zodra zij zeker zijn van de overwinning. Die zekerheid heeft het Kremlin dank zij de Amerikaanse atoombom en de Amerikaanse luchtvlootl nog niet en daarom zal de Sovjet-Unie voorlopig nog wel geen oorlog beginnen. HET WESTEN IS IN DE VAL GELOPEN. Nieuwjaars Advertenties Radiorede H.M. de Koningin Kerstviering op Soestdijk Chinees offensief verwacht Grote Chinese en Noord-Koreaanse legers, naar verluidt in totaal 110.000 man. hebben Vrijdag een aanval gedaan op het laatste bolwerk der VN. boven de 38ste breedtegraad in 't gebied van Hoeng- nam, doch moesten terugwijken voor de regen van kogels en bommen van oorlogsschepen, vliegtuigen en artillerie. Het dodelijke vuurgordijn schiep een niemandsland" vóór de prikkeldraadversperringen en loopgraven der Verbonden grondtroepen. Volgens ervaren artillerie-officieren evenaarde het spervuur in hevigheid het zwaarste vuur uit de tweede wereld oorlog. TWEEDE KAMER Geen staking van het vuren K. P.M. contra Republiek der Zuid-Molukken Verlaging van het vleesrantsoen in Engeland Viervoudige bestrijding van pijnen en griep. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. De vier geneesmiddelen in één Walsoorden table! Chelarine „4" verenigd, zon- en maanstanden brengen dikwijls baat, wanneer krachtig en weldadig. n op onder onder Dec. FrarvKt-rUiK b]U Abonnement TemeuregJ. V Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres; Koordstraat 55—57 Ter neuzen Telefoon 2510 Nét 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent ZATERDAG 23 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1612. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 66 cesaft iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum pfit advertentie 1.50. Vermelding: Brieven onder nummer of AdMï Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 STERKE DEFENSIEVE KRACHT AAN DE ELBE. De beslissing in de strijd tus sen vrijheid en communisme kan niet in Azië vallen, hoe volkrijk het ook is. De krachtbronnen van de moderne wereld liggen in Europa en Amerika. Zelfs die der Russen, welke pogingen zij ook hebben gedaan en nog doen om hun industrie naar Siberië over te brengen, bevinden zich in hoofdzaak aan deze zijde van de Oeral. Daarom moet een beslis sende stoot der Russen automa tisch naar West-Europa zijn ge richt en moet ook de voornaam- st^nspanning der vrije wereld zien concentreren op de opbouw van een sterke defensieve macht aan de Elbe. Moskou tracht de opbouw van militaire macht door het Westen te verhinderen, in het bijzondei op de plaats, waar deze het meest nodig is: West-Europa. Het doel dit zowel door middel van zijr „vredes"-propaganda als door hel plegen van sabotage, waartoe dc gelovige Westerse communister zich gemakkelijk laten verleiden. Maar zijn machtigste wapen de aanval op de Westerse belan gen in het Verre Oosten. Vooi het uitvoeren daarvan heeft het een willig werktuig gevonden in het China van Mao Tse Toeng. Hoe sterk of zwak ook de Rus- sisch-Chinese band moge zijn, hij is in ieder geval sterker geble ken dan de optimisten, die in Mao een Chinese Tito zagen, voor speld hebben. Het door de succes volle burgeroorlog ten toppunt gevoerde revolutionnaire élan en het feit, dat Mao Tse met een mlllioenenleger zit, waarvoor hij, nu de burgeroorlog voorbij is, geen emplooi meer heeft, komt de Sow jets daarbij goed gelegen. Nu zijn de Westerse belangen in het Verre Oosten en Zuid- Oost-Azië ongetwijfeld groot, maar toch niet zo groot, dat het ter verdediging daarvan een oor log op grote schaal zou willen voeren. Aan de andere kant ech ter wenst het ze niet zonder ver weer prijs te geven. Bovendien speelt in het Westen het verlan gen om door een internationale rechtsorde, steunend op een in ternationaal machtsapparaat, agressie te verhinderen, een be langrijke rol. Door deze overwe gingen een zakelijke en een morele liet het zich leiden bij het besluit, de aangevallen Zuid- Koreanen bij te staan. Maar zelfs de grootste voorstanders van een „tough policy", een krachtige po litiek in Azië, van het slag van een Senator Knowland hebben nooit de bedoeling gehad een totale oorlog in het Verre Oosten te voeren. Want wel kan het Westen in Azië in een uitputten de stryd een Phyrrus-overwin- ning' bevechten, het communisme beslissend slaan kan het er niet evenmin trouwens als omge keerd het communisme de vrije wereld in Azië de definitieve knock-out" kan geven. Met andere woorden: wanneer de Chinese massalegers zich on middellijk aan de zijde der Noord- Koreanen hadden gesteld, zou MacArthur geen bevel hebben ge kregen in Korea te landen. Men zou dan naar andere middelen hebben gezocht. Het Westen is in Korea in een val gelopen; het heeft weinig zin daar omheen te draaien. Even min heeft het zin achteraf cri- tiek te uiten en te onderzoeken of de val ook vermeden had kun nen worden. Beter is het, zake lijk en koel de situatie van hel Ogenblik te bepalen. West-Euro pa. met zijn technisch hoog ont wikkelde bevolking en zijn nog altijd machtig industriëel appa raat, mag niet in handen van het communisme vallen. Het ver lies van geheel Azië ware minder rampspoedig. Nog dekt de Ame rikaanse atoombom de Elbe- grens. Maar hij kan dat niet eeuwig blijven doen. Volgens voorzichtige schattin gen bezit de Sow jet-Unie op het ogenblik iets minder dan dertig A-'oommen. Eind 1953 zullen he1' er tussen de twee en driehonderd zijn. Zeker, de Russische strate gische luchtvloot bevindt zich nog in de kinderschoenen en er zijn jaren voor nodig om deze tot ont wikkeling te brengen. Maar ei zijn bij een verrassende overval ook andere middelen om de bom naar 'n doel te brengen- Daarom moet vóór alles een sterke defen sieve macht die natuurlijk ook offensieve kwaliteiten heeft in West-Europa worden gescha pen. Maar op het ogenblik is het zo, dat van de dertig gevechts- klare divisies, die het Westen op de been heeft, er ongeveer twintig in Azië vastgenageld zijn. terwijl er hoogstens tien onmid dellijk voor West-Europa be schikbaar zijn. En reeds voeL men de dag naderen, waarop ge neraal MacArthur zal vragen om de reserves, die er nog niet eens zijn en eerst langzamerhand worden gevormd. Dat is een ge vaarlijke situatie, waaruit slechts een maximum aan staatsmans kunst de zwaarste inspanningen en het brengen van ongekende offers het Westen kunnen be vrijden. voor het nummer dat MAANDAG 1 JANUARI des morgens zal verschijnen kunnen weder geplaatst worden 4 75 cent. Voor Nieuwjaarswensen of gedichten groter dan 10 regels zal 75 cent meer wor den gerekend voor elke daarop volgende 10 regels of gedeelten daarvan Inzending kan geschieden tot uiterlijk DONDERDAG 28 DEC. H. M. de Koningin zal op Eer ste Kerstdag om 13.00 uur een rede uitspreken, die door de heide Hilversumse radizonders zal wor den uitgezonden. Vandaag zal op Paleis Soest dijk om half drie een Kerstvie- viering met het gezamenlijk per soneel plaats vinden, waarbij H. M. de Koningin het Kerstevan gelie zal voorlezen en Z. K. H. de Prins een korte toespraak zal houden. Een gedeelte van deze viering wordt per radio uitgezonden via Hilversum II om half drie en via Hilversum I om kwart vóór zeven. AANKOMST „CAMERONIA" EN „MALOJA". Het stoomschip „Cameronia' met in hoofdzaak repatriërende militairen van het voormalige K.N.I.L. alsmede hun gezinnen wordt in de nacht van Zaterdag op Zondag voor Hoek van Holland verwacht. De ontscheping der opvarenden Vergadering van Vrijdag. Gisteren werd gerepliceerd. De heer Stapelkamp (A.R.) handhaaft zijn opvatting, dat men al lang had kunnen starten met de Wachtgeld -en Werkloos heidsregeling. De vertraging zou wel eens noodlottig kunnen wor den, meent hij. In verband met de compensatie voor de huurverhoging vraagt spr., of iets kan worden gedaan voor de kleine zelfstandigen. De heer Van den Born (Arb. noemt de in uitzicht gestelde compensatie voor de huurverho ging door de kinderbijslag van het vierde kind af te verhogen onbevredigend. De ouden van dagen zijn daarmede niet gebaat. Zij moeten naar gemeentelijke instellingen gaan. Spr. is van oordeel, dat voor deze groep iets moet worden ge daan. kend door leden van C.H., A.R. en VVD. De heer Bieuwenga (A.R.) dient een motie in, waarin de regering wordt uitgenodigd spoe dig een wetsontwerp over de or ganisatie der emigratie in te dienen en in afwachting daarvan af te zien van elke maatregel, waardoor wordt vooruitgelopen op de toekomstige organisatie. Deze motie is mede onderte kend door leden van C.H. en KVP. De heer Van Vliet (KVP) is er kentelijk voor de verhoging van de kinderbijslag van het vierde kind af. Hij vraagt of het over leg met de Stichting van de Ar beid mede zal omvatten de ouden- van dagen en steuntrekkers. De heer Haken (CPN) dringt nogmaals aan op een Kerstgrati ficatie voor de ouden van dagen. De mededeling over de compen- De heer De Kort (KVP) stelt satie voor de huurverhoging andermaal de wenselijkheid van een gezinsraad in het licht. Hij dient een motie in, waarin wordt uitgesproken, dat de voorlichting inzake beroepskeuze en studie primair een taak van het parti culier initiatief is en de overheid aanvullend moet optreden. De motie vraagt de particuliere bu reaux te subsidiëren op een aai: de rijksbureaux gelijkwaardige wijze. Deze motie is mede onderte- De hernieuwde Eerste Noordko- reaanse divisie is in het gebied van Hoengnam in actie- Het enige contact van belang aan 'het Westelijke front vond plaats boven Tjoentsjon, waar 3 bataljons 2 tot 3 km op de Zuid- Koreanen wonnen. De tegenstan der droeg legerjassen van Ame rikaans type, zo wordt bericht. VONNISSEN IN Z.-KOREA. De Zuidkoreaanse Regering zal vandaag overgaan tot herziening van vonnissen in verband met het protest van de V. N. tegen de jongste terechtstellingen. Behalve voor de ernstigste mis drijven zullen doodstraffen kwijt gescholden worden. Tot 10 jaar of minder veroordeelde gevange nen worden vrijgelaten. Vrouwen en kinderen krijgen een speciale behandeling en de huid'ge werk wijze van massa-terechtstellingen wordt afgeschaft. De Geheime Dienst van gene raal MacArthur is van mening, dat de communistische troepen in N. W.-Korea de voornaamste ge allieerde linie op beperkte schaal aanvallen om de sterkte dezer li nie te peilen. „Dit zou geschieden met het oog op een „winteroffensief" der communisten in de richting van Seoel, dat dan met 80 tot 100-000 man zou worden ondernomen en waarbij de 38ste breedtegraad zou worden overschreden. OPROEP VAN PJONGJANG. RADIO- Radio-Pjongjang (de hoofdstad van Noord-Korea) is in de aether teruggekeerd met een oproep tot de Zuidkoreaanse troepen om de wapens neer te leggen en zich „als broeders aan te sluiten b\j de Noordelijken". „Wij behoren tot hetzelfde ras en willen niet tegen U vechten- Laat U niet door de Amerikanen beetnemen. Schaart U aan onze zijde en wij zullen U vergiffenis schenken", aldus de radio, die ook haar oproep richtte tot de Zuidko reaanse Regeringsfunctionarissen. KO REA-DETACHEMENT IN GOEDE WELSTAND. Naar de Legervoorlichtings- dienst mededeelt, wordt er bij het Ned. detachement nog steeds druk getraind. De gezondheidstoestand van en de stemming onder de militairen laten niets te wensen over. Er heerst in Korea een strenge kou de, maar de kleding is daarop berekend. SOWJET-LEGERBLAD OVER JAPAN. Het Sowjet-legerblad „Rode Ster" schrijft volgens een bericht van Tass dat Amerika, voornemens is Japan te gebruiken „als een militaire basis voor een aanvals oorlog tegen de Sowjet-Unie". China heeft het voorstel van de Commissie van Drie der Ver enigde Naties om het vuren in Korea te staken, verworpen. De afwijzing was vervat in een radiorede van de Chinese Minis ter van Buitenlandse Zaken, Tsjou en Lai. De Minister zou het voorstel „onwettig" hebben genoemd, omdat China niet in de Commissie van Drie is vertegen woordigd. China kan het voorstel niet aanvaarden als zijn voorwaarden „niet worden nagekomen." Deze voorwaarden zijn: „Het terug trekken der buitenlandse troe pen uit Korea en van de Ameri kaanse vloot uit de wateren van Formosa en toelating van het communistisch China tot de Ver enigde Naties." Tsjou en-Lai verklaarde, dat het Chinese volk vurig- naar een vreedzame regeling van de Ko reaanse kwestie verlangde- Dit kon echter slechts worden be reikt door het nakomen van de Chinese voorwaarden. De Minister vroeg zich af, waar om de resolutie tot het staken van het vuren niet was aan vaard, toen de Amerikaanse troepen de 38ste breedtegraad overschreden. De reden, zo zeide hij, is dat de bedoeling voorzit de „Amerikaanse agressiestrijd macht" een adempauze te ver schaffen, alvorens zij tot verde re agressie overgaat. GEEN WEGENWACHT OP EERSTE KERSDAG EN NIEUWJAAR. De A.N.W.B. deelt mede, dat de wegenwachten op Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag in de gelegenheid worden gesteld deze feestdagen in huiselijke kring door te brengen. Tweede Kerstdag rijden de gele n j 0„ t-,„ Ar.r. pechbestrijders van 10 tót 5 uur; zal Zondag 24 Dec. des morgens oudejaarsdag van 8.30 tot 5 u. te 9.00 uur in de haven van Rot- J terdam een aanvang nemen. Het motorscHïp „Maloja" even eens met repatriërende militairen van bet voormalige K-N.I.L. en hun gezinnen wordt Woensdag 27 December voor IJmuiden ver wacht- Het tijdst'p van de ontscheping is vastgesteld op Donderdagmor gen des morgens te 9.00 uur ir. de haven van Amsterdam. HERHALINGSOEFENINGEN IN 1951. Naar uit het jaaroverzicht van de legervoorlichtingsdienst blijkt zullen in 1951 herhalingsoefenin gen worden gehouden voor het reserve-personeel van de le en 2e divisie, dat dit jaar voor 1 dag 's opgeroepen voor registratie en herindeling. Het conflict tussen de Konink- zake zijn vervoerd, geeft de iyke Pakketvaart Maatschappij K. P. M. toe. kl., als zij gehuwd zijn, en tus sen 920 en 935, indien zij on gehuwd zijn voor een uitkering in aanmerking komen. De heer Suurhoff (Arb.) wenst, van discussie af te zien, daar het, gehele vraagstuk van de tege moetkoming aan ouden van da gen nader aan de orde zal wor den gesteld, waartoe hij voor nemens is een interpellatie aa» te vragen. De heer Stapelkamp (AJFLi merkt op, dat de commissie var voorbereiding unaniem 'n stand punt heeft ingenomen. Beha» deling via een interpellatie acht hij bezwaarlijk. De heer De Kort (KVP) meent eveneens, dat een andere proce dure moet worden gevolgd. De Voorzitter doet de mogelijk heid van een andere weg aan de hand. De heer Suurhoff (Arb.) ver klaart zich bereid die weg te voi gen, zodat hij dan geen mterpel latie-aanvrage zou indienen. Nadat Minister Joekes nog enige vragen heeft beantwoord, wordt het wetsontwerp zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Wijziging Kinderbijslagwet De Kamer heeft tenslotte nog goedgekeurd een wijziging de? Kinderbijslagwet, waardoor de kinderbijslag zal worden aange past aan de laatste loonsverh® ging met 5 procent De bijslag wordt voor het eerste kind ge steld op ƒ0,44, voor het tweede en derde kind op ƒ0,49 en voor het vierde en volgende kind op ƒ0,60 per kind en per dag. Het gemiddelde dagloon, dat moet worden verdiend om over alle werkdagen van een kwartaal voor kinderbijslag in aanmerking te komen, wordt eveneens met S pet verhoogd en mitsdien ge bracht van ƒ4,op ƒ4,20. Nadat de agenda was afge handeld, heeft de Voorzitter de* Tweede Kamer, de heer Mr. L. G. Kortenhorst, de leden toegespro ken. Bij het afscheid van het oude jaar denken wij aan vele zaken en aan vele mensen. Sta mij toe slechts de naam te noemen van heeft spr. zeer teleurgesteld. Hij dient drie moties in. In de eerste worden maatregelen ge vraagd tot aanpassing der lonen aan het gestegen prijspeil; in de tweede wordt aan een Kerstgrati ficatie voor de D.U.W. arbeiders en steuntrekkers gevraagd en in de derde een dergelijke gratifi catie voor de ouden van dagen. Minister Joekes is niet bereid af te zien van de invoering van de Wachtgeld- en Werkloosheids wet. Het door de heer Van den Born genoemde bedrag van 30 ct. per week als verhoging van de kin derbijslag van het vierde kind af is niet juist, zegt de Minister, die er aan toevoegt, dat het lager ligt. In verband met het plei dooi voor de ouden van dagen herhaalt hij, dat daar verschillen zijn van omstandigheden en van plaats van inwoning. De behandeling van de emi gratie is z.i. nog niet aan de orde. Spr. zal bevorderen, dat spoedig een wetsontwerp wordt ingediend. Spr. begrijpt de motie-Biewen- ga niet, welke hij bijna grievend acht, gezien de toezeggingen welke hij schriftelijk heeft ge daan. De beroepskeuzevoorlichting moet zo zijn georganiseerd, dat een der onzen, die aan ons werk De Redactie lezers een wenst alle GELUKKIG KERSTFEEST De president bepaalde de uit spraak op 28 December. Inmiddels hebben de Zuid- Molukken ten tweeden male een vordering op de K. P. M. inge steld, ditmaal van 750-000, daar op of omstreeks 21 November het K. P. M.-schip „Kaluku" G00 man troepen der R. I. naar Am- bon heeft vervoerd en het s.s. „Valentijn" van de K. P. M. even eens troepen naar Ambon heeft gebracht. Deze aanzegging is gedateerd 22 December en bepaalt, dat in dien het bedrag van 750.000 niet binnen twee dagen is be taald, beslag op onroerende goe deren van die waarde zal worden gelegd. Met de tenuitvoerlegging van dit beslag zal worden gewacht, tot de uitslag van het gisteren gevoerde kort geding bekend is. en de Republiek der zuiU-iuuuii ken heeft gisteren geleid tot een tweede kort geding voor de pre sident van de Amsterdamse rechtbank, ditmaal aanhangig ge maakt door de K. P. M. De procureur dei- Republiek van de Zuid-Molukken, Mr. J. A. J. Bottenheim, heeft n.l. tenuit voerlegging gevorderd van het vonnis van 2 November, waarbij de K. P. M. was veroordeeld tot het betalen van een dwangsom van ƒ250.000 per schip, indien werd voortgegaan met het ver voer van troepen der Republiek Indonesia naar het gebied van de Molukken. Per deurwaarder-exploit was beslag gelegd op de eigendom men der K. P. M. tot een waarde van 500-000 op grond van het feit, dat de K. P. M.-schepen „Reinerse" en „Waiwerang" troe pen naar Ambon zouden hebben vervoerd. De opheffing van dit beslag was de inzet van het gis teren gevoerde kort geding, dat door de K. P. M., vertegenwoor digd door Mr. Th. P. J. Mast- hof, aanhangig was gemaakt. Deze stelde dat de krijgsver richtingen op Ambon ten eindé zijn. De „Reinierse" vervoerde troepen van Djakarta naar Ma kassar en niet naar Ambon. De „Waiwerang" vervoerde bouw materiaal voor de bouw van loodsen voor de dakloos gewor den bevolking en 900 man bezet tingstroepen. Deze moeten als „garnizoen" worden gezien, niet als gevechtstroepen. Mr. Mast-- hoff achtte daarom de beschik king van hfet vonnis niet over treden. De advocaat der Zuid Moluk ken stelde in zijn verdediging, dat zijn cliënt de dwangsom, ge- eist voor de vaart der „Reinier se" zal laten vallen. De eis ten aanzien van de „Waiwerang" Mevr. May Place te Syracuse, in blijft echter van kracht. Dat er iaa^K ratdd/zi" nog strijd op Ambon is, blijkt mt bezoeks'tel? aan: „Wil ie ook 100 de krantenberichten. Dat met de jaar worden? sta dan nooit des „Waiwerang" troepen van nachts op om je kind te helpen, welke aard die zijn, doet niet ter maar laat het je man doen De Britse huisvrouwen en sla gers, die zich reeds geplaatst za gen voor een verlaging van het vleesrantsoen tegen het eind van het jaar, worden thans veront rust door berichten in de kran ten, dat het rantsoen het volgend jaar nog verder zal worden ver minderd, mogelijk tot 'n waarde van 8 pence per week. Op 31 Dec. wordt het rantsoen vers vlees verlaagd ter waarde van 10 pence en „corned" vlees ter waarde van 2 pence. Het mi nisterie van Voedselvoorziening heeft echter verklaard, dat een nieuwe verlaging in Januari zeei onwaarschijnlijk is. waar het niet nodig is, geen ver scheidenheid optreedt. Spr. meent, dat het te betreu ren zou zijn, als bij deze beraad slaging al een beslissing zou worden genomen over de zaak, aangeduid in de motie De Kort. Er is nog alle reden voor overleg en daarom zou hij 't waarderen, als de motie werd aangehouden. De Minister verklaart ander maal, dat het niet mogelijk is de door de heer Haken gevraagde Kerstgratificatie te verlenen. De heer Bic wen ga (A.R.) trekt zijn motie in. De heer Hoogcarspel (CPN) dient een motie in, waarin ge vraagd wordt de zorg voor po- iciaal zwakke blinden, in ernstige overweging te nemen. De motie De Kort wordt aan genomen met 46 tegen 16 stem men, tegen P. v. d. A. en C. P. N- De drie moties-Haken worden verworpen met slechts 4 com munistische stemmen voor. De motie Hoogcarüpel wordt verworpen met 56 tegen G stem men (vóór C-P.N,, V.V.D. en K.V.P.). De stemming over de artikelen wordt aangehouden in verband met de topsalarissen. Wijziging Noodwet Ouder domsvoorziening. Vervolgens is aan de orde ge komen het wetsontwerp tot wij zlging van de Noodwet Ouder domsvoorziening. Volgens dit voorstel zal de bijslag van 5 pet, op de ouderdomsuitkeringen vvor den gebracht op 10 pet. Het mini mum-bedrag van de bijslag, thans ƒ2, voor gehuwde mannen en 1,voor ongehuwden bedra gende, zal worden gebracht op resp. ƒ4.en ƒ2. Verder wordt voorgesteld de inkomensgrenzen nog enigszins te verhogen. Door deze wijziging wordt bereikt, dat ook degenen, wier inkomen ligt tussen ƒ1440 en 1470 in de gemeenten der le zijn gezondheid heeft geofferd: le voorzitter van de parleme» aire enquête-commissie, de hee* Donker. Ons aller wens'is. dat hij spoedig in volle gezondheid zijn taak mag hervatten. Laat mij ook twee groepen noemen: onze landgenoten in Indonesië en onze soldaten in Korea. Z® zijn geen moment uit onze ge dachten en speciaal naar her gaan onze wensen uit. De rede van Mr. Kortenhorst werd met applaus begroet De Voorzitter sloot daarop te kwart over zes de vergadering In verband met Kestfeest zal ons eerstvolgend nua- mer op Woensdag 27 Dee, verschijnen. medegeedeeld door het K.N.M.l te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot -avond. Vorst blijft Zwaar bewolkt met hier en daar enige lichte sneeuw. Plaatselijk., voornamelijk in de Zuidelijke helft van het land, opklaringen. Zwakke tot matige Oostelijke wind, midden op de dag nog vrjj- wel overal lichte vorst. ZONDAG 24 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v-m. 1.45 2.20 3— 3.10 n.rr». 1.54 2.29 3.09 3.19 MAANDAG 25 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v-m. 2.20 2.55 3.35 3.45 n.m. 2.35 3.1 Q 3-50 4.- DINSDAG 26 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert v-m. 2.53 3.28 4.08 4.18 n.m. 3.08 3.43 4.23 4.33 ZON MAAN TEGEN PUNEN EN GRIEP. 20 TABLETTEN 4 75 c 31 op 23 8.47 16.31 15.06 8-35 24 8.47 16.32 15.57 9.30 '25 8-48 16.32 17.02 10.13 26 8.48 16.33 18.15 10 44 27 8.48 16.34 19.32 11-06 «28 8.48 16.35 20.51 11.23 B 29 8.48 16.35 22.08 11.36 k 30 8.48 16.37 23.27 11.47 c 31 8.48 16.38 11-57

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1