Binnenlands Nieuws Vleesoorlog in de Veenkoloniën BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE SPORTNIEUWS RECHTSZAKEN MARKTBERICHTEN racht|nog idtegraad .Verklaring van de Gouverneur van Singapore Hoe het spookte in de Golf van Biscaye België dankt Willemstad Bisschoppen mogen hun post niei verlaten Vliegtuig met 28 Venezolaanse studenten neergestort Dr. Patijn over de internationale situatie VOETBAL. Adres van de Tweede Kamer over de Melkprijs SCHAKEN. aardappelbeurs ACTIVITEIT T. Arthurs geheime, t opnieuw gefor- man. Bovendien an in Mandsjoe- ieerde aanvallen, zich nog steeds tegraad. In het <ele verkennings- >onden troepen in :ken geen contact ikaans transport- egtuig vermist 5VERWACHTING OOGWATER. Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden aanvaardt hulp voor Joego-Slavië op onder op onder ^ec. 20 8.45 16.30 13.42 5.01 21 8.46 16.30 14.01 6.16 22 8.46 16.31 14.28 7.27 23 8.47 16.31 15.06 835 24 8.47 16.32 15.57 9.30 25 8.48 16.32 17.02 10.13 26 8.48 16.33 18.15 10.44 ONTSCHEPING VAN DE „DORSETSHIRE". Om 9 uur Maandagmorgen be gon te Rotterdam de ontscheping van het troepentransportschip „Dorsetshire" waarmee voorma lige K,N.I.L.-militairen en hun gezinsleden in totaal 527 per sonen uit Indonesië in ons land aankwamen. Gedurende de reis werden twee kinderen geboren. Helaas is een der passagiers een sergeant-ma joor, onderweg gestorven. 90 Pro cent van de opvarenden heeft nog geen woning. Zij zullen voorlo pig in kampen worden onderge bracht. OM EEN ERFENIS VAN 160 MILLIOEN. Te Amsterdam werd Zaterdag een vergadering gehouden van de Thiery-erfgenamen. In 1776 overleed te Wenen de hofschoenmaker Thiery die het fabelachtige vermogen van 50 millioen kronen naliet. Dit bedrag werd gedeponeerd op een bank te Venetië. Na de dood van de hof- schoenmaker maakten verschil lende personen aanspraak op deze erfenis. Ook in Nederland woon den mensen, die meenden recht te hebben op de Thiery-nalaten- schap- Reeds jaren geleden hebben Nederlanders een vereniging op gericht „ter behartiging van de belangen van de familie hiery". Men schat, dat de huidige waar de van de erfenis 160 millioen gulden bedraagt VAN EEN LADDER GEVALLEN. Aan boord van het Nederlandse stoomschip „Gordias" dat in de Lekhaven te Rotterdam lag, viel de 56-jarige wachtsman O. Riet hof van een ladder. Hij werd naar het havenziekenhuis overgebracht en is aldaar overleden- BRAND TE HELMOND. Gisterenmiddag om half één brak een middelgrote brand uit in het woonhuis van mej. Van Thiel aan de Markt te Helmond. Dit herenhuis wordt mede be woond door Dr. Duzelman. De brand is ontstaan in een logeer kamer op de tweede verdieping, waar een schoorsteen met een houten kast was ommanteld. Door krachtdadig optreden van de brandweer bleef de brand tot de bovenverdieping beperkt. Een gedeelte van het meubilair kon tijdig in veiligheid worden gebracht. Het huis leed veel wa terschade. De schade wordt door verzekering gedekt. BRAND IN AMSTERDAM. Maandagmiddag omstreeks half vier brak brand uit in pen sion „Jager" aan de Prins Hen drikkade 23 te Amsterdam. De 4e verdieping en de vliering brand den geheel uit. De brandweer rukte met groot materiaal uit om de brand te bestrijden. De Gouverneur van Singapore, Sir Franklin Gimson, heeft de Engelse regering verzocht „zeer krachtige stappen" bij de Neder landse regering te doen, opdat deze haar belofte gestand doet, dat Bertha Hertogh naar Malak- ka zal mogen terugkeren, indien «ij dat wenst of het Hof van Be roep te Singapore dit gelast, aldus heeft de Gouverneur de Mohammedaanse adviesraad te Singapore meegedeeld. Ook zou hij de Engelse rege ring verzoeken, bij de Nederland se regering zeer krachtige stap pen te doen, opdat deze er op toeziet, dat een door de advies raad goedgekeurde candidaat be noemd wordt om vast te stellen, of Bertha naar Malakka wil terugkeren. De Gouverneur deelde in een Zondag te Singapore uitgegeven verklaring mee deze antwoorden gegeven te hebben aan de Mo hammedaanse leiders, toen zij hem vroegen er óp toe te zien, dat de door de Nederladse Con sul-Generaal te Singapore aan het oppergerechtshof gegeven belofte wordt ingelost. Sir Franklin deelde de raad mee, dat hij niet kon verzekeren, dat de belofte van de Nederland se Consul-Generaal, dat de Ne derlandse regering de terugkeer van Bertha zou regelen, indien zij het Oosten verkoos, zou worden ingelost, doch dat hij de Engelse regering zou vragen hierover stappen te doen. Hij voegde er aan tpe, dat hij er niet aan twij felde, dat Nederland zijn belofte zou houden. Volgens de verklaring deelden de leden van de raad de Gouver neur mee, dat Mohammedanen zowel als burgers de drie dagen onlusten te Singapore na het be sluit van het hof betreurden. De huizen aan de Prins Hen drikkade staan dicht bijeen en er bestond groot gevaar, dat de bo venverdieping van het gebouw op nr. 22 ook een prooi der vlammen zou worden. Daar is gevestigd de firma Van Mentz N.V. Met twee magyrusladders konden de spuit gasten het vuur van dichtbij be werken. De drijvende motorspuit, de „Van der Heijden", was gealar meerd, doch het bleek niet nodig, dat deze werd ingeschakeld. Om trent de oorzaak van de brand is niets bekend. De vierde verdieping en de vlie ring, die geheel uitbrandden, be stonden uit 11 kamers, waar twee gezinnen en 7 alleenstaande men sen woonden. VROUW AANGEVALLEN TE ROTTERDAM. Gewaarschuwd door kreten .Moord", trof de politie Zaterdag avond in haar woning in de Jon ker Fransstraat de 69-jarige alleenwonende G. Swarts aan. Zij was ernstig aan het hoofd ge wond door slagen en moest in het Bergwegziekenhuis worden opge nomen. Maandagmorgen was haar toestand van dien aard, dat zij nog niet kon worden verhoord. Als vermoedelijke dader heeft de politie aangehouden en in het bureau Boezemsingel opgesloten de 61-jarige. loswerkman J. J. W. S., wiens kleren met bloed bespat waren. GEHEIMZINNIGE SCHUTTER. De buitenwijken van Philadel phia worden onveilig gemaakt door een geheimzinnige schutter. In zes weken, dat de sluipschut ter van zich doet spreken, zijn 7 personen door onverwachts „uit het niet" op hen afgevuurde schoten getroffen. De eerste zes werden niet ernstig gewond, doch nu is er een dode te betreu ren. Een 28-jarige huisvrouw werd, terwijl zij in de keuken van haar ouders bezig was eetgerei te wassen, dodelijk gewond- De politie te Philadelphia is met man en macht bezig de on verlaat op te sporen. De „Langkoeas" van de Ko ninklijke Rotterdamsche Lloyd is een der eerste schepen geweest, dat kans heeft gezien de vliegen de storm in de Golf van Biscaye te ontvluchten. De gezagvoerder, kapitein G. H. van Manen, kwam er rond voor uit, dat hij in zijn 33-jarige zeemansloopbaan nog nooit dergelijk noodweer had meegemaakt. Er stond, zo zeide hij, een angstwekkende deining. De passagiers spraken van fan tastisch hoge golven en van een orkaan, die zo fel was, dat als het schip eenmaal over de rug van zo'n golf was gekomen, het plot seling met ongekende snelheid naar de diepte schoot, om even later opnieuw opgenomen te wor den. Enkele passagiers hebben de nacht zittend op de trap doorge bracht, zich vastklampend aan de leuning, de zwemvesten om. Een andere passagier was der mate van streek, dat hij midden in de nacht de hut van de hof meester kwam binnen strompe len en riep: „We vergaan, we ver gaan". De „Langkoeas" moest dagen lang bijgedraaid liggen, maar werd gelukkig bewaard voor de moeilijkheden, waarmee andere schepen in zijn nabijheid te kampen hadden. Zodra de ele menten het enigszins veroorloof den, gaf de kapitein order de reis naar Rotterdam voort te zetten, al viel dit niet mee. Want ook nog in het Kanaal en trouwens de ge hele reis naar Rotterdam gierden de sneeuwstormen om het schip heen. Behalve een trap, die weggesla gen is, heeft de „Langkoeas" slechts weinig schade opgelopen. «V0« De Belgische ambassadeur, de heer E. Graeffe heeft gisteren aan de burgemeester van Wil lemstad, de heer C. A. van der Hooft, een chèque van 150.000 Belgische francs aangeboden na mens de Belgische regering voor de opbouw van zijn gemeente, die deze zomer door een windhoos werd geteisterd. Een en ander geschiedde als blijk van dank voor de redding van Belgische militairen, die op 30 Mei 1940 door een mijn explosie op het Hollands Diep werden getroffen. Op 30 Mei 1940 werden 1400 Belgische krijgsgevangenen per Rijnaak „Rhenus 127" door de Duitsers weggevoerd. De boot werd getroffen door een magne tische mijn. Men slaagde er in Willemstad 400 drenkelingen aan land te brengen, waarvan er 160 zijn overleden. 800 Militairen werden op andere wijze gered. Een 200-tal was vermist. Het Kruis van de Kroonorde werd uitgereikt aan de heer C. A. van der Hooft, burgemeester van Willemstad. Aan de heer K. Dane, gemeente secretaris, werd de gouden me daille van de Kroonorde uitge reikt. In zijn rede bracht de ambas sadeur de dank van de regering en het volk van België over voor hetgeen men in 1940 voor de Bel gische militairen in Willemstad en Breda heeft gedaan. Hij bracht tenslotte een dronk uit op Koningin Juliana. Paus Pius XII heeft alle Katho lieke Bisschoppen ter wereld op gedragen hun post gedurende de huidige crisis-periode niet te ver laten, zo wordt in goed ingelichte kringen medegedeeld. Men gelooft niet hieraan de be tekenis te moeten hechten, dat het Vaticaan een onmiddellijke oorlog verwacht, doch men ziet het eerder als een onderdeel van de campagne van de Paus om de 400 millioen Katholieken der we reld in gebed voor de vrede te verenigen. Arbeiders, die in de Italiaan se plaats Rovigo een familiekel der openlegden om herstellings werk uit te voeren, werden aan gevallen door een dertigtal slan gen, waarvan sommige 1.50 m. waren. Met schoppen en stokken slaagden de arbeiders er in de slangen, die erg vechtlustig schenen, te doden. Een lijnvliegtuig, met 28 Vene zolaanse studenten aan boord, is boven de bergen nabij Valera wordt gemeld, dat er enige over levenden zijn. Reddingsploegen zijn in allerijl naar het toneel van de ramp vertrokken. De Venezolaanse regering heeft Zondag officieel bekend gemaakt dat bij de vliegramp 31 personen om het leven zijn gekomen. Dr. C. Patijn, Nederlands afge vaardigde bij de algemene ver gadering der Verenigde Naties, is Zondagavond per vliegtuig naar Nederland vertrokken. Vóór zijn vertrek verklaarde Dr. Patijn dat alle afgevaardigden i.v.m. de ont wikkeling in Korea „het gevoel hadden dat zij New York in een tijdstip van groot gevaar verla ten". RUSSISCHE KRIJGSGEVAN GENEN VEROORDEELD. Conform de eis zjjn de 7 voor malige Nederlanders die in No vember j.l. uit Russische krijgs gevangenschap werden ontslagen en naar ons land werden terugge bracht, door de Bijz Strafkamer van de Amsterdamse Arrondisse mentsrechtbank veroordeeld tot 1 jaar voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van 3 jaar en met ontzetting uit alle rechten voor de duur van het leven. Hun was ten laste gelegd, dat zij zich tijdens de bezetting in Duitse krijgsgevangenschap had den begeven. In een deel van de Groninger veenkoloniën woedt sedert enige weken een vleesoorlog. De klan ten zijn hierdoor in de gelegen heid te Stadskanaal vlees te ko pen voor 1 per pond. Al geruime tjjd verkocht de sla ger D. te Stadskanaal beneden de prijzen der andere slagers. Het vlees kost bij hem 1.40 per pond, terwijl andere slagers de prijs vastgesteld hielden op 1.80 per pond. D. zag zijn klandizie ge leidelijk sterk toenemen en twee andere slagers in de onmiddellijke nabijheid zagen de toestand met lede ogen aan. Deze beide slagers, B. en K. verlaagden daarop ook hun prijzen tot 1.40 per pond. Het gevolg was, dat de andere plaatselijke slagers in het geweer kwamen en dat de inwoners van plaatsen in de omgeving hun vlees te Stadskanaal gingen be stellen. Tengevolge daarvan weer zagen de slagers te Wildervank zich ge noodzaakt ook hun prijzen te ver lagen tot 1.40 per pond- Toen het zover gekomen was, en de inwoners van Veendam op hun beurt hun inkopen in Wilder vank gingen doen, waardoor de Veendammer slagers zich voor moeilijkheden gesteld zagen, sta ken de veenkoloniale slagers de hoofden bijeen. De volgende week waren de vleesprijzen weer normaal, d.w.z. vastgesteld op 1.80 per pond, met uitzondering van slager D., die rustig doorgaat met te ver kopen voor 1.40 per pond en de slagers B. en K. Laatstgenoemde slagers verkopen het vlees nu voor de somma van 1 per pond- Zij zijn hiertoe in staat gesteld door de organisatie en de bedoe ling is, de slager D. er volkomen uit te werken. Tot nu toe gelukt dit echter niet zo bijzonder vlot. D- weet zijn klanten vast te houden, door hen te garanderen, dat hij zijn prijs van 1.40 per pond ook in de toekomst zal handhaven terwijl men wel weet, dat de lage prijzen van de slagers B. en K. slechts van tijde lijke aard zijn. Intussen hebben deze slagers zaken te Stadskanaal een enorme afzet en heeft de heer D. al plan nen gemaakt voor uitbreiding van zijn zaak. Het was een moeizame tocht, die nu volgde dwars door het hartje van het zwarte werelddeel. Naarmate men dieper in het bin nenland doordrong, werd het klimaat steeds broeiender. De Botaboese dragers schenen on vermoeibaar. Mugli Basli kreeg na enige dagen een bepaald slank aanzien. Bim voelde zich kiplek ker in het prachtige land. Op een middag ging hij éven aan de rand van het woudpad zitten op wat hij voor een boomstronk hield om een teug te nemen uit zijn veld fles. Nauwelijks zat hij of hij voelde zich hoog in de lucht op tillen. Wat bleek nu? Wat hij voor een stuk dor, geel hout had gehouden, was de neus van een slapende giraffe. Toen het dier iets op zijn hoofd voelde, richtte het zich natuurlijk op, met het gevolg dat Bim hoog in het bla derdak troonde. ABE NAAR ITALIË? Abe Lenstra heeft een aanbod gekregen van de Italiaanse prof club „Florentina". Over het transferbedrag wilde hij zich niet uitlaten. Er wordt in sommige bladen een bedrag ge noemd van 100.000,maar dit is niet juist, hoewel de som wel hoog is. Heden valt de beslissing. Abe zegt zelf, dat de kans groot is, dat hij vertrekt. OOK ROOSENBURG NAAR ITALIË? Roosenburg heeft een aanbie ding gekregen van dezelfde Ita liaanse club „Florentina", waar mede Abe Lenstra in onderhan deling is. Het bedrag dat genoemd wordt, 80.000,is niet juist. De werkelijke som zou hoger liggen. Roosenburg vertrok gisteren naar Italië om poolshoogte te nemen, inzake huisvesting enz. Hij heeft zich hierover in ver binding gesteld met de secretaris penningmeester van de K.N.V.B., die deze zaak met hem besproken heeft en er tevens op heeft ge wezen dat Roosenburg, indien hij oefenwedstrijden in Italië zou spelen alvorens zijn overschrij ving naar „Florentina" geheel ge regeld zou zijn, onmiddellijk ge schorst zou worden. HET VERTREK VAN NEDERL. SPELERS NAAR HET BUITENLAND. Verlenging van overschrij vingstermijn. In verband met de onderhan delingen van Nederlandse spe lers met buitenlandse clubs ver nemen wij dat het bestuur van de K.N.V.B. de termijn van over schrijving van één maand op drie maanden heeft gebracht, hetgeen inhoudt dat, wanneer de con tracten getekend en de aanvragen om overschijving van de betrok ken buitenlandse bond ontvangen zijn, de K.N.V.B. nog drie maan den zal wachten alvorens toe stemming te verlenen. Dit is ge- zowel in het belang van de spe lers, die zodoende bedenktijd krij gen, als van de clubs die voort aan hun diensten zullen moeten ontberen. De K.N.V.B. acht 't bo vendien onwenselijk en niet spor tief om buitenlandse verenigin gen, die hun ploeg om de een of andere reden willen versterken, in de gelegenheid te stelllen op stel en sprong Nederlandse spe lers aan te kopen. Gedurende de wachttermijn van drie maanden zullen de spelers nog voor hun oude club mogen uitkomen. JOURNALITIEKE STUNT. De reis van de Zweedse voet baller Gunnard Andersson naar Marseille heeft aanleiding gege ven tot een journalistieke streek, waarover nogal wat te doen is. Andersson was door de „Olym- pique" gecontracteerd en zou door een gezelschap bestuursleden en persmensen worden opgewacht aan het station. Hij bleek echter niet in de afgesproken trein te zitten. Men ging op onderzoek uit en ontdekte hem en zijn bege leider enkele uren later in een hotelkamer. De Overyselse Landbouw Maat schappij heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met het verzoek de melkprijsverlaging opnieuw aan de orde te stellen. Er heerst ontstemming onder de leden, daar zij menen dat de regering, die grote moeilijkheden ondervindt in haar beleid ten aanzien van lonen en prijzen, tracht hierin verlichting aan te brengen door de producentenprijs van de melk te verlagen. De aandacht wordt gevestigd op de nadelige positie, waarin tal van bedrijven zich bevinden. Een rapport van het L.E.I. komt tot een kostprijs voor het zandgebied van Oost-Overijsel en Oost- Noord-Brabant van 17.10 cent. Daaruit zou een melkprijs van 20,5 moeten resulteren. De boeren zijn ervan overtuigd dat de bedrijfsonkosten in het komende melkprijsjaar hoger zullen zijn dan die door het L.E.I. genoemd. Een stilstand in deze stijgende tendens valt nog niet te verwachten. Tenslotte meent men dat de verlaging van de melkprijs onaanvaardbaar is op een ogenblik, waarop in het ge hele bedrijfsleven een prijsstij ging valt waar te nemen. Ken uitgeslapen Marseillaan- se verslaggever had hem een tele gram gestuurd met het verzoek een station vóór Marseille uit te stappen om een oploop te vermij den Andersson werd per auto afge haald door een beminnelijke Fransman, die hem onderweg interviewde, tal van foto's maak te en hem vervolgens naar het hotel bracht. Daar werd hij enige uren later door de pers opge spoord. Maar toen was bij de concurrent het exclusieve inter view met plaatje al lang en breed verschenen DODEN BIJ EEN VOETBALWEDSTRIJD TE BANDUNG. Een geschil in verband met het betreden van het Sidolig-voetbal- terrein te Bandung, aan de grote Postweg, had een incident tenge volge, dat volgens de eerste offi ciële opgave 5 doden en vele ge wonden en volgens een later niet- officieel bericht een dozijn doden te betreuren zijn. Onder de doden zijn de sport- officier luitenant Van der Loos van de Kon. Landmacht en de voetballers Roque van „Jong Am- bon" en De Bies van „Sidolig". Het incident begon toen een wed strijd tussen „Jong Ambon" en „Sidolig" juist 5 minuten aan de gang was. De militaire commandant van Bandung, overste Omon en de Nederlandse rayoncommandant zullen gezamenlijk een bekend making doen uitgaan over een onderzoek naar de toedracht van deze gebeurtenis. Sluisse TorenKnokke. Zaterdagavond werd te Sluis 'n schaakwedstrijd gespeeld tussen de Sluisse Toren en Knokke. De uitslag luidde: Sluisse TorenKnokke SiliakusJonckheere De PutterVerroken 10 De WolfC. Roels 01 ClaerhoudtEekeman 01 DierkxEenman SchakelDemunck y2 Jansen—P. Roels 1—0 KeikesA. Mijs 01 KramerJ. Jacobs 10 CortvriendtA. Jacobs 0—1 Du FosséMarchall 10 Wittev. d. Hooft 01 Prinses Margaret is per vliegtuig in de haven van Malta, La Valetta, aangekomen. Zij be zoekt haar zuster, Prinses Eliza beth. In de „Premier" mijn nabij Pretoria is een grote diamant gevonden. De waarde er van wordt geschat op meer dan 600.000 gulden. De diamant weegt 195 karaat. Totaal 5%614 Weliswaar een nederlaag voor de Sluisse Toren, doch een eer volle, daar zich in de Sluisse ploeg verschillende leerlingen bevonden. VEEMARKT TE ROTTERDAM Aangevoerd in totaal 1985 die ren w.o. 1197 vette koeien en os sen, 732 varkens, 56 schapen of lammeren. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. ƒ2,25 tot 2,50, 2e kw. 1,95 tot 2,20, 3e kw. ƒ1,85 tot ƒ1,95. Varkens (levend gewicht) le kw. ƒ1,78, 2e kw. ƒ1,74, 3e kw. 1.70. Vette koeien aanvoer zeer groot; handel kalm; prijzen niet geheel prijshoudend. Varkens (lev. gewicht) aan voer groot, handel kalm, prijzen iets lager; prima exemplaren iets boven notering. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam kalm. Tarwe zonder vochtconditie voor de fabricatie van ongebuild aanmerkelijk lager van ƒ24 tot 24,25. Doorsnee kwaliteit op vocht conditie 23,75 tot 24,15. Haver 27,50 tot f 29. Rogge 29 tot 29,50. Peulvruchten. Groene Erwten 35 tot 42. Schokkers ƒ40 tot ƒ47. Bruine Bonen iets beter ge stemd 50 tot 60,50. TE ROTTERDAM. Klei (35 mm opwaarts). Eigenheimers 10,50 tot 11 Bintjes 10 tot 10,50. Alpha's 9 tot 9,50. Bevelanders 10 tot 10,50. Furore 10,50 tot 11. Koopmans Blauwe 10 50 tot 11. 1 '3U Meerlanders 9,75—10,25. Klei (45 mm opwaarts). Bintjes ƒ12 tot ƒ12,50. Alpha's 9,75 tot 10,25. Zand (35 mm opwaarts) Noordeling 8,50 tot 9. Eigenheimers ƒ7,75 tot ƒ8,25 Voran 7 tot 7,25. Record 7 tot ƒ7,25. Bintjes 7 tot ƒ7,50. Voeraardappeien ƒ5,25 tot J 5,50. Alles per 100 kg. Deze prijzen zijn berekend op de handelsvoor- waarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aard- appelen berekend op wagon schip of auto.) ties: 5 regels 38 oeïfe i 10 et.; minimum peer Ier nummer of hêrm snt meer. >t 's namiddags 2 sallieerde bruggenhoofd) oeng, tot zwijgen ge- Ir werd hinder van deze ondervonden, die eet, :ht vuur afgaven. rd-West-Korea hebbet istralische „Mustang**- i belangrijke spoorweg- ontsjon, ongeveer 50 km. andsjoerijse grens, ve*- ie het weekeinde slaag- se communistische troe- een rolbaan, op onge- n van Hoengnam, te be lij leden evenwel gevoe- ïzen door het vuur de» e oorlogsschepen. Noordkoreaanse RatEo- s omgeroepen dat ver tot nu toe afzonderlijk e guerillastrijders er is zijn zich te verenigen, oprukken naar de ste- jon, Taegoe en Poesan. ïerikaanse vliegdekschip heeft zich bjj de geal- irlogsschepen in de Ko- ■ateren gevoegd, s maken rn"kling va» sn Chinese bedrijvigheid n van Heysandjin. Het :ze aan de Jaloe gelegen Noord-Oost-Korea, dat kaanse troepen vier we iden de Mandsjoerjjst •eikten. i cavallerie is ten N. O rje en ten N. W. va» n gebombardeerd en met ens beschoten, s meldden „sterk toege- vijandelijke activiteit", Songdjin, een ongevee* en N. O. van Hoengnam plaats aan de Oostkust egveld van Sinoeidjoe, in Westelijke hoek van N- door lichte bommenwsr- jevaüen. DH EXECUTIE& an Rhee, de Zuidkore- tsident, heeft bekend ge- dat hij persoonlijk alle t, waarbij politieke ge- ter dood zijn veroor- 1 herzien. In gevalle»» ewezen kan worden, dat irdeelden waren misleié n deze verlangen toon- te verbeteren, zouden de worden verminderd, ommunistische politieke n „extremisten" blijven traffen gehandhaafd, bekendmaking volgt op van Britse en Amerii- tunctionarissen tegen de ecuties, die door Geal- jldaten in de buitenwij Seoel zijn waargenomen ransportvliegtuig van dt anse luchtmacht wondt ►kinawa en de Philippjj- rnist met 36 man aa» seld door het K.N.MJL t. geldig van Woensdag :ot -avond. inhoudende vorst vroege ochtend plaatse en hier en daar strenge rerigens enkele overdrij- wolkenvelden en droog akke tot matige wind uit e richtingen. Midden op veral nog lichte vorst. RDAG 21 DECEMBER ;n >rt den v.m. 11.47 0.22 1.02 1.12 n.m 12.02 1 2.37 1.17 1.27 Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een compro mis-wetsontwerp aanvaard, waar bij Joego-Slavië voor 30 millioen dollar hulp zal worden verleend om dit land over de gevolgen van de droogte heen te helpen. 1948 vérïïet hij de militaire dienst en werd President van de Colum- bia-Universiteit. Hij bleef echter raadgever van de Rp->-o_ ring op militair gebied, waardoor hij op de hoogte bleef van de in ternationale ontwikkelingen. Er zijn meer dan eens pogingen gedaan Eisenhower te bewegen zich candidaat te stellen voor het Presidentschap der Ver. Staten- Steeds heeft hij geweigerd een zijn ook Amerikaanse vlooteen heden in de Middellandse Zee. EISENHOWER OMSTREEKS 1 JANUARI NAAR EUROPA Generaal Eisenhower heeft gis teren meegedeeld, dat hij van plan is omstreeks 1 Januari naar Europa te vertrekken om de ba sis te leggen voor zijn nieuwe functie als opperbevelnebber van het Atlantische Pact. Luitenant- AMKKiK. Ltiumaaoni. De Amerikaanse luchtmacht, heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat zij per 1 Februari vijf eska ders van de nationale garde en een aantal eenheden ter onder steuning ervan zal oproepen in federale dienst. De meeste lucht eskaders van de nationale garde bestaan uit ongeveer 75 jacht vliegtuigen. In October zijn ook reeds vijf eskaders opgeroepen. WVTU» gescuet-ai.. Dit z.g. kolonialisme bracht ons volk vrede, orde en ontwikkeling. Het Indonesische voorstel ech ter, dat slechts bevrediging van de Indonesische politieke aspira ties beoogt, houdt generlei reke ning met de wensen der Papoea's, die men zonder meer tot Indone siërs w'l maken, hetgeen een vorm van het meest verwerpelijke kolonialisme is. 25 jaar. De 21ste verdachte werd tot 10 jaar dwangarbeid veroordeeld, omdat hij de anderen niet bij de Sowjetrusgïsche autoriteiten had aangegeven, ofschoon hij van hun activiteit af wist. Naar A.D.N. meldt waren twee van de ter dood veroordeelden lid van de inlichtingendienst der voormalige Duitse Weermacht. £U«- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3