1 UIT DE PROVINCIE beschuit en Koekjes Eerst VAN Nobels Algemene Vergadering van Hei Vrije van Sluis te Oostburg Nachthi Pyama biervliet. INDO-CHINA Fa D. J. 0GGEL te Axel Meent misset voeter heeft Swift l die klc geven. Kies 2 voorta Swift I f.25 Dames- TERNEUZEN AXEL HULST. VLISSINGEN. ZAAMSLAG. AGENDA Moh. leiders overgebracht Degevolgen voor Europa van de Amerk. noodmaatregelen IJZENDIJKE. Het verlaten Eiland Treinongeluk te Praag koopt U het best bij uw Bakker Beeldige sluiting 01 in diverse q( chroon U vindt dai w.o. i en HERENPOLS DAME BIMB FANTA RE( KOEK( Alles X Alle uurwerk W e3 Te N" Hl LI MODEHUIS NOORDSTRA/ Houdt U voc dagan uitsluite: Uw geld is dar Vo Ba „Dl reei Schadevaring. Eind vorige week heeft het van Ne» Castle komende Franse s.s. Captain Saint Martin bij het op- schutten door de Westsluis alhier schade gevaren aan de Oostelijke Vloeddeur. Na borgstelling heeft het schip «Qn mis kunnen vervolgen. Jiu-Jitsu. HSnige jaren geleden werd alhier mw cursus gehouden voor de be oefening van Jiu-Jitsu, de beken de sport, waarbij het aankomt op behendigheid en het toepassen van bepaalde grepen bij zelfver dediging of om een tegenstander in bedwang te houden. Voor deze cursus bestond aan vankelijk grote belangstelling, doch zij moest later worden op geheven wegens te weinig deel name. Naar wij vernemen zal ttoans door de sportvereniging Olympia" wederom een cursus ^oor de beoefening van deze sport in het leven worden geroe- HOEK. Uitvoering C.J.M V. „Semper Fidelis". Raadsvergadering. Morgen komt de Raad van Biervliet in openbare zitting bij een. Op de agenda komt o.a. een voorstel voor van B. en W- tot onbewoonbaar-verklaring van en kele percelen. Het belangrijkste punt van ver strekkende betekenis voor de ge meente is het voorstel van B. en - W om tot uitvoering van het be- stratings en rioleringsplan over *e gaan. Uitvoering R-KJ.B- De R.&.J.B. gaf Vrijdag en Za terdag een toneeluitvoering. Opgevoerd werd de klucht „De Dorpsdichtei". Ondanks het slechte weer was «r veel belangstelling en hebben dien genoten. Een gezellig bal besloot deze uitvoering. Aanrijding De landbouwer T. uit de- St. Annapolder kwam Vrijdagavond -«et zijn luxe Kaiser Frazer juist 9jj de tramovergang in de Magda- eaapolder met een uit tegenover gestelde richting komende vracht auto van de heer M- uit Schoon- liijke in botsing. De aanrijding liep goed af en bleef beperkt tot materiële scha- Baldadigheid. Als gevolg van de uitgelaten- iaeid der jeugd door de sneeuwval sneuvelde bij oen sneeuwbalge- secht de glazen ballon van de mo derne Esso-pomp van de garage De Zeeuw alhier. De ouders van de jeugdige meeuwbalvandalen zullen bij het Minbieden der rekening wel met so uitgelaten zijn. Zaterdagavond gaf de C.J.M.V. Semper Fidelis" te Hoek haar jaarlijkse uitvoering op de Ge hoorzaal, onder leiding van de heer W. Oosterling, die, voor wat het. toneel betreft, werd bijge staan door de heer P. van Waes. De zaal was geheel uitverkocht. Ook het gebodene viel in de smaak, zodat „Semper Fidelis pp een geslaagde avond kan te rugzien. Het programma bestond voor de pauze afwisselend uit sketches en muziek, terwijl na de pauze werd opgevoerd het drama in A bedrijven: „Levenswending". Aan het slot dankte de heer Oosterling allen, die hun mede werking hadden verleend tot het welslagen van deze avond, alsook de aanwezige Rijkspolitie voor het toezicht. Duivententoonstelling. De postduivenhoudersvereniging „De Reisduif" te Hoek hield Za terdag een tentoonstelling op de bovenzaal van café Breepoel. Als keurmeester trad op de heer R- «I. v. d. Veke uit Zaam- slag, die over het ingezonden ma teriaal zeer tevreden was. „De kwaliteit der duiven is een stuk vooruitgegaan", zei hij. Het aantal ingezonden duiven bedroeg 157. De belangsteUing van het pu bliek was matig. De uitslag was als volgt: Oude doffers: le pr. P. Pladdet; 2e pr. J. Knol; 3e pr. F. de Smet; 1c pr. Joh. de Smidt; 5e pr. P. Deii Zeer eervolle vermelding: F. Dieleman. De heer P. Pladdet heeft in deze afdeling al driemaal achtereen de eerste prijs behaald. Oude duivinnen: le pr. Jac. Stof fels (reserve kampioen); 2e pr. M Klaassen; 3e pr. Jac. Dieleman; 4e pr. P. Jansen; 5e pr. P. Pladdet. Zeer eervolle vermelding. E. A. Breepoel. Jonge doffers: le pr. D. Haak; 2e pr. Jac. den Hamer; 3e pr. P. Deij; 4e pr. F. de Smet; 5e pr. P. Riemens. Zeer eervolle vermelding: Joh. Platteeuw. Jonge duivinnen: le pr. P. Jan sen; 2e pr. Jac. Dieleman; 3e pr. P. Pladdet; 4e pr. Jac. den Ha mer; 5e pr. J. Dierx. Zeer eervolle vermelding: C. de Smidt. een kalvogel ook. Dit zal zekei in de annalen van het schuttersgilde nog wel niet zijn voorgekomen. Roodvonk. In onze gemeente heerst onder de kinderen veel roodvonk. Het zijn vooral de kleineren welke de kleuterscholen bezoeken, die door deze ziekte zijn besmet. Naar wi, vernemen is de R.K. kleuter school gesloten. Botersmokkel. Op een van haar nachtelijke surveillance-diensten betrapte de douane van St. Jansteen een vier tal personen bij een poging boter naar België te smokkelen. De buit was 75 kg boter ter waarde van 350. De smokkelaars wisten in de duisternis te ontkomen. Nieuwe station in gebruik genomen. Gisterenmorgen is het nieuwe spoorwegstation te Vlissingen met een eenvoudige plechtigheid door de president van de Neder landse Spoorwegen Ir F. Q. den Hollander in gebruik gesteld. In de gerestaureerde wachtkamer ontving de directie der N.S. de gasten. Dit waren o.m. de waar nemend-Commissaris der Konin gin in de provincie Zeeland, het lid van de Gedeputeerde Staten de heer C. Philipse. burgemeester en wethouders van Vlissingen, de burgemeester van Breskens, en vele vertegenwoordigers uit de verkeerskringen van het gewest. Ir Den Hollander zeide in zijn toespraak, dat de spoorwegen geen behoefte hebben aan mach tige gebouwen. Dit zou te kost baar zijn. Het station Vlissingen is echter door zijn aanraking met belangrijk water- en wegverkeer met meer accomodatie ingericht dan het oude station. Het is ge bouwd op de oude plaats bij de veerdienst VlissingenBreskens, waarmede de in- en uitgangen een gunstiger ligging hebben verkre gen Na de waarnemend Commis saris bracht ook de burgemeester van Vlissingen Mr B. Kolff dank aan de Nederlandse Spoorwegen. Namens de gemeente Vlissingen bood hij een siervaas aan met in gebakken opdracht, bestemd voor plaatsing op het voorterrein van het station. Duivententoonstelling. Vrijdag en Zaterdag j.l. had de 2e Duivententoonstelling plaats, gehouden door de Ver. „De Voor waarts" te Zaamslag-Veer. Inge zonden waren 175 duiven en dui vinnen. De volgende prijzen werden toe gekend: Klasse I. Oude doffers, le pr. C. J- de Jonge; 2e pr. H. Scheele3e pr. C. P- v. Doorn; 4e pr. idem; 5e pr. H. Cornelissen. Klasse II. Oude duivinnen. le pr. (kampioen) S. Smalle- gange; 2e pr. H. Cornelissen; 3e pr. p. de Putter; 4e pr. H. van HEDEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Weekend in Ha vana"'. Concertgebouw, 8 uur: Cabaret-revue door het A tot Z-Cabaret. ST JAN STEEN: Gemeente huis, 2,30 uur: Aanbesteding bouwen Branweergarage met bijbehorende werken. MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Weekend in Havana" SLUISKIL: Ned. Herv. Kerk, 7.30 uur: Uitvoering Chr. Gem. Zangvereniging „Soli Deo Gloria" en Kinderkoor. Arenthals; 5e pr. H. Cornelissen. Klasse III. Jonge doffers. le pr. L. Koster; 2e pr. P. Cor nelissen; 3e pr. H. Cornelissen, 4e pr. C. Koster-Deij; 5e pr. G Hamelink. Klasse IV. Jonge duivinnen. le pr. H. de Putter; 2e pr. C. P van Doorn; 3e pr. Gebr. Van Doorn; 4e pr. C. Koster-Deij; 5e idem. Wegens ziekte van de dijkgraaf, de heer C. M. v. d. Broecke, en bij afwezigheid van zijn plaatsver vanger, de heer Lannoye, leidde de heer A. J. Cambier, gezwo rene, de algemene vergadering, die gehouden werd in cafe De Vuijst. De lieren J. A. Verhage-Cijsouw en P de Milliano werden beëdigd als plaatsvervangend hoofdinge land. Onder de ingekomen stukken was het Kon. Besluit, dat de heer A. P. Kostense van Biervliet be noemd is als gezworene van het Waterschap. De heer Kostense werd met deze benoeming gefeli- citeerd. Van de Unie van Waterschaps bonden was een uitvoerig schril ven ingekomen naar aanleiding van een verzoek van Het V nje van Sluis, dat inhield wie de eige /In V-wymi rrcfön van if VLIEGTUIGONGELUK IN INDO-CHINA. Dertig militairen, nagenoeg allen Franse officieren, zijn ge dood bij een botsing in de lucht tussen twee Junkertoestellen m de buurt van Tourane. Karim Gani, de leider van de Mohammedaanse I=Jga, te Singapore, die met vijf andere Moh. leiders werd gearresteerd in verband met de ongeregeldhe den te Singapore in de afgelopen week, zijn naar St. Johns eiland overgebracht. De uitgave van „Dawn het in de Engelse taal gestelde week blad van Gani, dat vorige week voor een paar dagen een dag blad werd, is gestaakt De'luisterbijdrage Zii wier inkomsten een door de Directeur-Generaal der P.T-T. m overleg met de Minister van So ciale Zaken vast te stellen bedrag niet overschrijden, kunnen van de verplichting tot het betalen van de luisterbijdrage worden vnjge- steld De' hiervoor geldende normen worden met ingang van 1 Januari a.s. verhoogd. Aanvragen om ontheffing kun nen per formulier, dat kosteloos op een Postkantoor verkrijgbaa. is bij de Burgemeester van de plaats van inwoning worden inge diend. r Vall DIUlO) UUl. r-, naar is van de bruggen van de Bakkersdam tot aan de Wielin gen. Volgens dit schrijven is de Staat eigenaar. Nu heeft het Vrije van Sluis het beheer, doch wordt, wanneer zij overgaat tot vernieu wing van deze bruggen, eigenaar. Noch Rijk noch Waterschap heb ben de plicht tot vernieuwing. Om tot herstel van de bruggen te komen, moet het overleg met Rijk, gemeente en provincie wor den geopend. Met nadruk wees de heer Ma- besoone ou de noodzaak van de verbetering, daar de toestand van niet meer dan 2500 kg draa.gver- mogen der bruggen onhoudbaar wordt. Ook wilde de heer Mabe- soone de clausule, dat wanneer iemand met een wagen of auto, die te zwaar beladen is, door de brug zakt, het herstel zal moeten betalen, laten vervallen. Om verschillende redenen bleek dit verzoek, waarover een felle discussie ontstond, niet voor in williging vatbaar. Wel werd bekend gemaakt, dat reeds 4 bruggen zijn besteed en dat er binnen de 2 maanden nog 6 besteed worden. werd een ruiling aangegaan van enige stroken duingrond langs het Zwin voor het uitzetten van de grens Nederland—België. Een kasgeldlening van 600.001) met de N.V. Nederl. Midden- standsbank werd bekrachtigd ter financiering van de zeewenngs- werken. Geen anstelling vaste arbeiders. Het voorstel om over te gaan tot aanstelling in vaste dienst van een kern arbeiders ontmoet te, na een uiteenzetting door de voorzitter, sterke bestrijding. Bij monde van de heer De Bruijne werd het offensief ge opend, die er fel tegen is, dat er z.g. onder-opzichters onder de op zichters komen. De heer Mijs oordeelde vaste arbeiders in het belang van het Waterschap hard nodig. Ook de heer Kostense pleitte voor de uitvoering van dit voor- St<De vergadering verlangde stemming en het voorstel werd 'met 35 stemmen tegen en 10 vóór verworpen. Een gedeelte van de waterier ding no 89 van de voormalige Isabellapolder tot aan de Lange- weg zal op verzoek van de heer O. A. BI ondeel gedempt mogen worden. n Begroting 1949. De begroting 1949 werd voor de tweede maal gewijzigd voor de kasgeldlening en omdat som mige posten te laag werden ge raamd. De rekening voor ink- Ou economische noodmaatrege len die President Truman de vo rige week heeft aangekondigd, «uilen naar verwachting de Euro pese landen en het Britse Geme nebest rechtstreekse voordelen mleyeren. Door de lonen en pnjzen in de i/er Staten te stabiliseren zal President Truman verhinderen, dat de dollarprijzen van essenti- ele goederen en grondstoffen, die deze landen in Amerika moeten betrekken, stijgingen ondergaan, die catastrophale gevolgen zouden fennnen hebben. In het bijzonder zullen de eco- .omische noodmaatregelen het Amerika gemakkelijker maken om met Engeland en de grondstoffen- producerende landen van het Ge menebest de internationale over- -enkomst voor controle van de producentenprijzen uit te werken, die dringend noodzakelijk is voor de herbewapening. Stabilisatie van de prijzen in de Ver Staten zal een stabiliserende invloed hebben op de wereldprij- een in het algemeen hetgeen er toe zal bijdragen de herbewape- aingsprogramma's van de vrije 'landen te coördineren- Men ver vacht te Washington ook een psychologisch effect van het in stellen van economische maatre gelen en van het feit, dat er of fers van de Amerikanen zullen worden gevraagd zodat de Euro pese volkeren met meer bereid willigheid offers zullen brengen voor de herbewapening. De Amerikaanse leiders hopen, dat de grote herbewapeningscam pagne, die door President Truman is ingeleid, niet alleen in de Ver. Btaten, doch in alle vrije landen de wapenproductie aanzienlijk zal verhogen. Palingschieting. In Hotel Du Puij werd een pa lingschieting gehouden. De uit slag was als volgt: Hoogvogel: L. de Meij; le zi. vogel: J. Clarijs; 2e zijvogel: ge loot door Jo de Vilder; le ka vo- eel: Alb. Vercauteren; 2e kalvo gel' Jac. Clarijs; Hoogst aantal vogels: Jac. Clarijs. Het peleton „Garenmarkt dat od vele schietingen present is, leverde op deze f dieting een uit zonderlijke prestatie. Het hdJ. Clarijs schoot in éen schot drie vogels en daarna een Uitgedaagd door de overige leden van het peleton velde hij toen nog Uw eigen goede smaak zal 0 na de eerste proef doen overgaan op- BOSTON de ideale combinatie van rijke Virginia-smaak en perfecte mildheid. Het uitwateringsplan van 10 millioen gaat niet door. Het uitwateringsplan, dat on- geveer 10 millioen zou kosten, is binnengekomen van de Nederl. Heidemij., doch gaat, daar er geen geid voor is, voorlopig niet door. Gedeelten, die direct in aan merking komen, worden uitge voerd, zodat het plan toch nog z n nut zal afwerpen. Het uitvoeren van deze werken zal geschieden in overleg met de Cultuur-Tech nische Dienst en de Landbouw voorlichting. Gewezen werd op de voorgeno men uitwatering in de Braak manpolder en verder naar de Sphpldc Ir Van Sandick zeide, dat men hier niet, zoals de vergadering meende, rechten had verspeeld, doch dat het sluisje in de Elisa- bethpolder was dicht gemaak- voor beveiliging. Blijkt, ais de Braakmanpolder bedijkt is, da. deze sluizen te klein zijn, dan zal het Waterschap deze stellig rui mer maken. Benoeming gezworene. Er werden 2 aanbevelingen op gemaakt voor het benoemen van gezworenen, één voor het tweede district, en één voor het derde. De aanbevelingen luiden resp 1. A. J. Cambier; 2. J. B. Becu Ru seeuw3. Iz. Basting en 1. P. H F van Hijfte; 2. P. Dhont, 3. J E. V. de Milliano. Subsidie aan Waterlaudkerkje, Aan de gemeente Waterland- kerkie werd 2000 subsidie gege ven voor de aanleg van de weg Waterlandkerkje—IJzendijke in de overtuiging, dat de midden verbindingsweg door de Braak man tot stand komt. Verkoop en ruiling gronden. Te Groede werd grond ver kocht aan de P.Z.E.M. voor de bouw van een transformatoi- huisje aan de Krabbendijk. Met de Wed. J. P. Vercouteren- de Ridder te Retranchement wordt een stuk grond geruild voor woningbouw. Met de Staat der Nederlanden uitg- van het Waterschap werd voor de dienst 1949 vastgesteld. Gew. dienst 1.446.118,40. Bun tengew. dienst 793-373,36. Op geheven polders en waterschap pen 75-669,65. Batig slot 81.215 Aangaan geldleningen. Ter financiering der buitenge wone werken werd een geldkr ning aangegaan groot 300.000 met een looptijd van 30 jaar. Voor het uitvoeren van ver schillende werken is een kas geldlening nodig van 2.000.UUU. Tevens verklaarde „Het Vrije zich garant voor een deel der rente en aflossing voor de door de Grindweg-commissie Nieuw- vliet-Sluis-Retranchement aan te gane geldlening van 61.UUO. Met de Bank voor Nederl. Gem. werd een rek.-courant-oveieen komst groot 200.000 aangegaan Verhoging Dijkgeschot Het dijkgeschot werd vastge steld op 30 per ha, en dus met ;<F ha verhoogd 4 per iict vciuwö"* i - De heer Becu wilde, dat vol- gens een vast schema worat ge werkt en hiervan een urgentie liist wordt opgesteld om het ge heel in het raam der toekomst te kunnen beoordelen. De heer Kostense wees er op, dat er veel werken op het pro gram staan, doch dat de ^zeewe ring bovenaan staat. Buiten de zeewering moet er ook iets ge daan worden aan de afwaterings; werken Voor de paalhoofden bij Groede is o.a. alleen al 1% mil lioen gulden nodig. Aan vaste wo^ctckkcn, die hard nodig kan voorlopig nog niet worden gedacht Wanneer er nog 2% tot 3 millioen is verwerkt, bereikt men een draaglijke toestand Jn het Waterschap. De verzekering der poldergel- den bij de N.V. Nat. Borg Mifte Amsterdam werd van 40.009 op 95.000 gebracht. Deze meer dere kosten komen ten laste der begroting 1951. Op deze vergadering komen we morgen nader terug.. In een communiqué van de Franse legerleiding in Indo-Ohina wordt medegedeeld, dat de Fran se strijdkrachten een offensiel hebben uitgevoerd In het gebied van Mansoeoe, ongeveer 65 kilo meter ten N.O- van Hanoi, is ge ëindigd. door p. DE VRIES. O 23, Nadruk verboden. Het tweetal achterblij venden keek de Convair na, tot het nog een kleine zwarte stip in de lucht was. En toen keerden beiden zich zuchtend om naar de Chrysler, die geduldig op de parkeerplaats stond te wachten. Een half uur na het vertrek kwam een kleine zwarte Morris in razende vaart naar Schiphol gereden. Het hek ging open en de wagen reed naar de ingang. Een meisje in een donkerbruin mantelpakje stapte haastig ui en liep meteen door naar het ge bouw, waarin ze de eerste de beste employé, die ze tegen kwam, aanklampte. Is het lijnvliegtuig naar Dja karta al weg?" informeerde ze gejaagd „Ja, dame," antwoordde de man beleefd. ,,A1 meer dan een half uur." Verslagen vielen haar handen I neer. „Dan ben ik toch te laat," zei ze. Maar opeens werd ze weer actief. „Kan ik misschien de pas- saeierslijst even inzien? Ik oen. journaliste." Meteen het ze haar perskaart zien. „Gaat u maar even mee--dame nodigde de man uit „Ik denk wel, dat het gaan zal. Een paar minuten later ovei tuigde Josien zichzelf van het feit dat Cornells van Bergen, van beroep bank-employé. wo nende te Apeldoorn, als passagier ot> weg was naar Djakarta, teza men met 21 anderen, wiet namen en adressen haar verder met in teresseerden. Van een collega was ze te weten gekomen, dat de heer en mevrouw Van Bergen met hun oudste zoon was dat niet die onlangs gerepatrieerde vaandrig in de aUto vertrok ken waren. En toen wist Josien genoeg. Haar papieren had ze al enige dagen in orde. Maar nog steeds bezat ze niét voldoende geld voor de overtocht en lévens- onderhoud gedurende de eerste dagen. Zorgeloos als ze was, kon het haar niet schelen, hoeveel ze bezat, als ze eerst maar eenmaal in Australië was. Dan zou ze wel op de een of andere manier aan geld zien te komen. Ze had een paar adressen gekregen van Am sterdamse collega's, zodat ze in ieder geval niet wildvreemd in dat verre iand zou staan. 1 Maar nu was Kees weg. Zonder haar. En terwijl ze de employé, die haar zo behulpzaam was, met een vriendelijke glimlach be dankte en terug liep naar haar wagentje, kookte ze inwendig van woede. Met de kruk van het portier in de hand bedacht ze zich. Vlug liep ze weer terug naar het pas sagebureau en vroeg, of er nog plaats was in het eerstvolgende lijnvliegtuig naar Djakarta. Het werd even nagekeken en ze kreeg een bevestigend antwoord. Ze zei, dat het welhaast zeker was, dat ze meeging Donderdag, maar dat ze in de loop van de dag wel zou opbellen en definitief plaats be spreken. Toen reed ze weer weg. 's Middags vroeg ze belet bij de directeur van de Bank. de heer Van Bergen. Daar ze een reke ning-courant had, werd ze ont vangen en behandeld als een klant en nadat ze plaats genomen had in de stoel, die de oudere man haar had aangewezen, begon Mijnheer Van Bergen, behalve dan dat ik bij u een rekening heb, kent u mij waarschijnlijk niet. Ik ben „U bent juffrouw Klein Leuge- mars, die mijn zoon geïnterviewd hebt voor Uw krant, viel Van feergen haar lachend in de i ede. Ik hen blij, dat ik eens persoon lijk met u kan kennis maken. Mag ik u mijn compliment maken voor het verslag? Mijn vrouw en ik hebben het met belangstelling gelezen en vonden het erg aar dig." Ze boog even. „Dat doet me ge noegen. Maarehwaar schijnlijk is Uw zoon hals over kop' naar Australië vertrokken. We hebben elkander namelijk meermalen ontmoet en gesproken en ik zal het zeer op prijs stellen, indien U mij het adres wilt geven in Australië, waarheen Kees van plan is te gaan. U begrijpt.ik ben journaliste Van Bergen lachte fijntjes. „Ja, zeker, U denkt: daar zit copy in, niet waar?" Ze keek hem dankbaar aan. „Inderdaad, mijnheer Van Ber gen. Het is nu eenmaal mijn vak." De directeur stond op. ,,Een ogenblikje. In de kamer heb ik het opgeschreven. Ik zal 't adres even halen, als u me wilt execu- seren." „Maar natuurlijk. Gaat uw gang, mijnheer." Dit is het tweede van de Franse verdedigende offensieven" in Indo-China, die ten doel hebben strijdkrachten der Vietminh, die buiten het Franse bruggenhoofd in de Tonkinese delta worden sa mengetrokken, uiteen te slaan. Tijdens hun jongste offensief hebben de Fransen zeven oplei dingskampen, een ijzergieterij en een fabriek voor de vervaardi ging van patronen der rebellen vernietigd. De Vietminh viel twee dorpen in de Noordelijke sector van het Franse bruggenhoofd in de Ton kinese delta aan. Zij ontvoerde 32 dorpelingen en zes leden van de Vietnamese militie. (Wordt vervolgd.) Bij een botsing tussen een goe derentrein en een sneltrein in de buitenwijken van Praag zijn drie personen om het leven gekomen en werden 35 gewond, van wie 17 ernstig. Het Tsjechoslowaakse persbu reau „Ceteka" meldt, dat de trei nen in volle vaart op elkaar lie pen, omdat de machinist van de goederentrein wegens een defect aan de remmen geen vaart kon minderen. Beide machinisten zijn gearresteerd. Haar Kwanxeixen staan steeds aan de spits! Voor wederverkopers bij A. y. 4. B1GGELAAR C* N.V. ROOSENDAAL.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2