Troepenconcentraties nabij Seoel! VALDA PUR0L Nieuwe Amerikaanse straaljagers D0 economische situatie In Engeland nacht( nog idtegraad DINSDAG 19 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1608. Uit waarnemingen van vliegers blijkt, dat deChi- ™m,,nisten örote aantallen troepen blijven RameDtrekken ten N. vari Seoel en tegenover de voor naamste, door Britse en Amerikaanse troepen^bezette geallieerde stellingen, die juist ten Z. van de Jsste blnd'Ngóorioos'Kore"dnurt de evacuatie van geallieerde troepen in de haven van Hamhoeng voort. Deze geschiedt onder dekking van een ^vig vuur door het scheepsgeschut en met krachtige hulp deLangst' de Koreaanse Westkust wordt intensief gepatrouilleerd door geallieerde oorlogsschepen, omi. door de Nederlandse torpedobootjager „Evertsen GEALLIEERDE GEVANGE NEN VRIJGELATEN. Neem een doos echte UW HOEST ZWEDEN HEEFT GEEN MARSHALL-HULP MEER NODIG- Beperking electriciteitsverbruik ook j buiten piekuren; noodzakelijk: BESLUITEN TE BRUSSEL De ministers van Defen sie van de landen van het Atlantisch Pact hebben de benoeming van een Ameri kaanse opperbevelhebber voor de Atlantische strijd krachten goedgekeurd, even- deelneming aan de Atlanti sche strijdkrachten. Acheson te Brussel aangekomen WEERSVERWACHTING HOOGWATER. n.m 11,25 op onder op ondei Dec- 348 19 8.45 16.29 13.27 20 8.45 16.30 13.42 5.01 21 8-46 16.30 14.01 6,16 ACTIVITEIT T. Arthurs geheime opnieuw gefor- man. Bovendien an in Mandsjoe- ieerde aanvallen, zich nog steeds tegraad. In het ^ele verkennings jonden troepen in :ken geen contact VERWACHTING OGWATER. n.m. 12.02 1 2-37 1.17 127 op onder op onder nee. 20 8.45 16.30 13.42 5.01 21 8-46 16.30 14.01 l 6.16 22 8.46 16.31 14.28 7.27 23 8.47 16.31 15.06 835 24 8.47 16.32 15.57 9.30 25 8.48 16.32 17.02 10.13 26 8.48 16.33 18.15 10.44 Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 minimum per advertentie f L3o. Rubriek Kleine Advertenties: 8 regels 60 et.; iedere regel ream 12 ct Vermelding onder nummer Bst reau van dit Blad 15 cent maer. Inzending advertenties tot flw namiddags 2 uur. beschiet artillerie een twee dui zend mah sterke communistische troepenmacht. Er bestaan aanwij zingen, dat de communisten be zig zijn in dit gebied een aanzien lijke troepenmacht samen te trekken. Van welingelichte zijde werd Maandag te Seoel verklaard, dat de hoofdmacht der communisten posities heeft ingenomen langs een linie, die overeenkomt met de loop van de 39ste breedtegraad. De linie loopt door Pjongjang, op een afstand van ongeveer 110 km ten N. van de Geallieerde stel lingen. In het gebied tussen Pjongjang en de Geallieerde linie bevinden zich in hoofdzaak Noord-Koreaanse eenheden, met hier en daar kleine groepjes com munisten. Deze Noord-Koreaanse eenheden zijn gevormd uit de restanten van het door de ver bonden troepen uiteen geslagen Noordkoreaanse leger. Zij werden ten N. van de Jaloe opnieuw geformeerd en doen thans dienst als speerpunten voor de Chinese hoofdmacht. De Noordkoreanen zijn slechts licht bewapend. Zij hebben geen artillerie en hun vervoersmidde len bestaan hoofdzakelijk uit lastdieren. De Amerikanen hebben boven Korea de nieuwe „Sabre"-straal- jager ingezet. De ,,Sabre" is het Amerikaanse antwoord op de Russische ,M.I.G.-15", die ook bo ven Korea opereert. Boven de omgeving van het aan de Jaloe gelegen Sinoeidjoe heeft het eerste treffen tussen beide typen gevechtsvliegtuigen plaats gevonden. Er ontspon zich een gevecht tussen vier ..Sabres" «n vier „Mig's". Een der „Sa- hre's" dook van acht duizend m hoogte omlaag en wist een zich •p 5500 m bevindende „Mig" te vernietigen. Tijdens het luchtge vecht, dat aan het omlaagstorten van het Russische toestel vooraf ging, hadden beide jagers hun vieugeltank uitgeworpen. De „Sabre" is de eerste boven Korea ingezette Amerikaanse straaljager, die de „Mig" de baas kan. Rondom Jontsjon, een belang rijk knooppunt van wegen, juist ten N. van de 38ste breedtegraad en in het gebied van Jongpjong IN DE EXECUTIES ZUID-KOREA. Het Amerikaanse 8ste leger heeft een officier gezonden naar de plaats bij Seoel, waar Vrijdag een aantal Zuidkoreanen is te rechtgesteld met de order verdere executies te voorkomen. Bij het opgraven van de lijken der terechtgestelden is niet ge bleken dat er kinderen bij waren. Verklaard werd, dat de Britse en Amerikaanse soldaten, die van de terechtstelling melding maakten, een vrouw van kleine gestalte voor een kind moeten hebben aangezien. Volgens de Britse en Ameri kaanse soldaten, die naast de plek van de terechtstelling heb ben gebivakkeerd, is na het ver trek van het gezelschap, dat de lijken der eerste groep terecht gestelden had opgegraven, weer een andere groep gevangenen door de Koreanen geëxecuteerd. Tien krijgsgevangenen, t.w. drie Britten, drie Amerikanen en vier Zuidkoreanen, zijn vrijgelaten. Drie weken geleden werden zij door guerillastrijders gevangen genomen. DE BELGISCHE VRIJWIL LIGERS NAAR KOREA VERTROKKEN. De ,,Kamina" is Maandagmor gen met het bataljon Belgische Luxemburgse vrijwilligers uit Antwerpen vertrokken naar Ko xCii' PEKING ANTWOORDT NIET. De V. N.-commissie van drie heeft aan de politieke commissie medegedeeld, dat zij geen ant woord van de Chinese communis- tische autoriteiten heeft ontvan gen op een verzoek tot een be spreking over een staking van het vuren in Korea. Lester Pearson, het Canadese lid van de commissie van drie, heeft meegedeeld, dat aan de re gering te Peking een boodschap is gezonden, waarin de commissie zich bereid verklaart over een staken, van het vuren te spreken, te New York of ergens anders. Deze boodschap is Zaterdag verzonden. PASTILLES voor De commissie had „een nuttige bespreking" met het veienigd opperbevel over de voorwaarden voor het staken van het vuren. Vrijdag was de commissie er niet in geslaagd officieel in con tact te komen met vertegenwoor- digers van de Chinese volksrepu- bliek te New York. Deze zeiden dat zij niet gemachtigd waren te onderhandelen. Daarop had de commissie besloten Woe een boodschap te zenden met een af schrift aan de Chinese minister van Buitenlandse Zaken te Pe king. Pearson verzocht de commissie van drie meer tijd te geven voor 't voeren van onderhandelingen. De Sowjet-afgevaardigde, Jacob Malik, verklaarde, dat, terwijl de commissie van drie voort zou gaan met haar onderhandelingen, de politieke commissie haar debat zou kunnen voortzetten over de volgende onderwerpen: 1. De Amerikaanse agressie tegen China. 2. De kwestie-Formosa. 3. De nog niet afgehandelde resoluties over Korea. 4. Het bombarderen van Chi nees gebied door Amerikaanse vliegtuigen. De politieke commissie besloot daarop alle verdere besprekingen over de Koreaanse en Chinese kwesties op te schorten, totdat er een rapport zou zijn ontvangen van de commissie van drie. Met vijftig tegen vijf (de Sowjet- groep) stemmen, bij vier onthou dingen besloot de commissie on danks Sowjet-Russische protes ten voor onbepaalde tijd uiteen te gaan. in „„n Maandag gepubliceerde i zaakt gezien hun kapitaal aan te JuuTjS fe Federatie van spreken en de groepen der lagen. Conferentie te Brussel Koninklijk Gezin naar Sankt Anton De Koningin en de Prins ho- yen met de drie oudste Prinses jes na Kerstmis voor korte tijd naar Sankt Anton in Oostenrijk te gaan. In de loop van de eerste week van Januari zal de Koningin te rugkeren met de Prinsessen Irene en Margriet wier schoolvacantie dan voorbij is. De Prins zal met zijn oudste dochter een week langer in de bergen blijven- Gedurende de afwezigheid van de Koningin en de Prins kan alle correspondentie zoals gebruikelijk aan Paleis Soestdijk worden gericht- AANKOMST MINISTER MOH. ROEM TE DJAKARTA „Een deadlock is niet onvermij delijk, maar de situatie is nog steeds moeilijk", aldus deelde mi nister Moh. Roem Maandagmid dag bij zijn aankomst op het vliegveld Kemajoran te Djakar ta aan de pers mede. De minister die vergezeld was door minister Moh. Yamin, werd bij zijn aan komst verwelkomd door minis ter Moh. Natsir en het gehele corps diplomatique en deelde me de, dat hij Woensdag wederom naar Nederland zal vertrekken „Ik kom naar Indonesië, zeide hij, om de regering op de hoogte te stellen van de loop der bespre kingen in Den Haag." Maandagmorgen om half elf Is de conferentie van Ministers van Defensie van de twaalf bij het Noord-Atlantisch Pact aangeslo ten landen te Brussel geopend. De Amerikaanse minister van het Leger, Frank Pace, deelde mee, dat de voorzieningen voor een aanzienlijke verhoging van de toevoer van munitie naar leden-landen der Noord-Atlanti sche organisatie onder de Ameri kaanse plannen voor de defensie een voorrangsplaats innemen. Pace deelde mede, dat generaal Marshall te Washington is geble ven om voor het congres de ont wikkeling van de totale nationale defensie te verdedigen. De Verenigde Staten zullen hun militair potentiëel opvoeren om te kunnen antwoorden op de be dreiging waartegenover de vrije volken in de wereld zich gesteld zien. Frank Pace verklaarde verder: ,,Op dit ogenblik voeren wij een zware strijd in Korea. Teneinde de beslissingen van de Verenigde Naties te doen eerbiedigen, heb ben wij zonder voorbehoud onze mensen en ons materiaal in deze strijd geworpen. Toen ik de Ver enigde Staten verliet, was het be sluit genomen dat alle middelep te baat worden genomen om onze militaire kracht te vergroten. Ik verzeker U, dat wij onze verplichtingen loyaal zullen na komen. Wij vertrouwen erop, dat door een gemeenschappelijke bij drage aan onze verdediging een macht kan worden geschapen, die de vrede in West-Europa en in de wereld kan verwezenlijken. „Wij zijn nog lang niet klaar met onze bewapening. Wij moe ten zo snel mogelijk onze plan nen in werkelijkheid omzetten". De Noord-Atlantische ministers van Defensie hebben hun goed keuring gegeven aan een plan tot opneming van Duitse gevechts eenheden in het leger van het Noord-Atlantisch Pact. De meer dan 200 journalisten, onder wie talrijke uit West- Duitsland. hebben een zaal toege wezen gekregen, die niet grenst aan de zaal, waar de conferentie wordt gehouden. Men heeft wil len vermijden, dat ook maar iets over de besprekingen naar buiten uitlekt, zoals bij de voorgaande besprekingen wel eens is ge beurd. De journalisten, die in deze perszaal worden toegelaten, moeten bij de ingang van het Provinciaal Paleis een speciale kaart vertonen. Daar de besprekingen een ver trouwelijk karakter dragen, is men in perskringen van oordeel, dat het moeilijk zal zijn meer te weten te komen over het verloop der onderhandelingen dan het geen in de officiële perscommu niqués zal worden bekend ge maakt. Enige Belgische kranten heb ben tegen een dergelijke gang van zaken menen te moeten pro testeren en de „Soir" merkt op, dat de aanwezigheid van de pers attaché van het Atlantisch Pact Newton de hoop mag wettigen, dat aan de journalisten nog iets anders verteld wordt dan alleen maar, zoals in New York het ge val was, wat aan het einde der besprekingen in een communiqué wordt opgesomd. Kort na de opening van de con ferentie vroegen verschillende „vredespartisanen", onder wie vrouwen en kinderen, bij de hoofdingang van het conferentie gebouw om toegelaten te worden. De politie wees hen terug. In de étalage van een naast het gebouw gelegen winkel ziet men grijn zende maskers van Churchill, De Gaulle, Stalin en Molotof. nieuw in staat worden gesteld hun vredeswerk voort te zetten De journalisten was aanvanke lijk toegezegd, dat zij het begin van deze vergadering mochten bijwonen. De ordedienst had evenwel berekend, dat in dat ge val 460 personen in de toch al niet te grote vergaderzaal op el kaar gedrongen zouden worden. De reporters werden dan ook slechts in de gelegenheid gesteld, nadat voor de zoveelste keer hun bijzondere kaarten waren gecon troleerd, een voor een de zaal door te wandelen en een blik te werpen in de salon, waar de ge delegeerden rondom de tafel hun plaats hadden ingenomen. Ook de fotografen en cineasten kregen slechts even de tijd hun opnamen te maken. Britse industrieën aangedrongen op aanzienlijke vermindering van Je nationale en plaatselijke over heidsuitgaven en er de nadruk opgelegd, dat het Engelse econo mische herstel ernstig in gevaar wordt gebracht door een tekort ian grondstoffen. In haar verklaring, die „de eco nomische achtergrond in Decem ber 1950" getiteld is, merkt de fe deratie op, dat de belastingdruk in Engeland zo zwaar is, als geen enkel land lange tijd kan dragen. De schaarste aan bepaalde vi tale grondstoffen heeft in som mige gevallen zeer ernstige af metingen aangenomen en dreigt de handhaving van het huidige niveau der productie en produc tiviteit onmogelijk te maken Voorts is ook de brandstoffen- en cnergiesituatie uitermate ernstig. De gehele basis van onze indus triële inspanningen wordt op deze wijze ondermijnd en er bestaat geen zekerheid, omtrent onze in dustriële vooruitzichten, zolang er geen voldoende voorziening met brandstoffen, energie en grondstoffen is gewaarborgd, al dus de federatie. Niettemin moet een gedeelte van de productiecapaciteit be schikbaar komen voor de bewa pening. De laatste jaren is geble ken, welke inflationistische ge volgen het heeft, wanneer men tracht meer van de economie te eisen dan zij kan voortbrengen. Derhalve zal de productie voor de herbewapening ten koste van een gedeelte van de uitvoer of van een gedeelte van de produc tie voor de binnenlandse markt of van beide gaan, aldus conclu deert de federatie van Britse in dustrieën. Z'i merkt voorts in haar ver klaring op, dat belastingverho ging catastrophaal zou zijn, en dat de regering, ondanks her haalde suggesties in die richting haar uitgaven nog steeds niet in zodanige mate heeft herzien als de nieuwe situatie vereist. De Engelse industrie ziet zich gesteld voor een reeds aanwezig of te verwachten tekort aan kapitaal. De groepen der hogere inkomens, die vroeger dc voornaamste kapi taalbron voor industriële expan sie vormden, hebben zich als ge volg van de belastingen genood- inkomens kunnen tezamen niet meer zoveel industrieel kapitaal verschaffen als vroeger. Uit een en ander valt volgens de federatie de conclusie te trek ken dat de overheidsuitgaven, behalve voor de herbewapening, aanzienlijk moeten worden be snoeid, daar het hoge peil dezer uitgaven op het ogenblik de voor naamste oorzaak der inflatie zijn De vereniging van Kamers van Koophandel in Engeland heelt eveneens een verklaring gepubls- ceerd over de economische situa tie en op haar leden een beroep gedaan om stijgingen van per soonlijke inkomsten uit investe ringen te vermijden met het oog op de zeer krachtige inflanisto- sche invloed, die van de herbe wapening uitgaat. Zweden heeft geen Marshall hulp meer nodig, aldus beeft een woordvoerder van het Zweedse ministerie van Buitenlandse Za ken bekend gemaakt. Zweden hoopt door eigen export en dk nieuwe Europese betalingsumr genoeg dollars te verdienen. De enige directe Marshall-hulp door Zweden was een lening van 20,4 millioen dollar in het financiële jaar 1948/1949. Arrestaties in^China De correspondent van de „Ti mes" te Hongkong schrijft, dat volgens betrouwbare berichten in geheel China arrestaties zijn ver richt. Er waren strenge veilig heidsmaatregelen genomen, waar schijnlijk om opstanden te voor komen, terwijl de hoofdmacht van het Chinese leger in Korea of Mandsjoerije is. „De meeste gearresteerden zijn naar gemeld, voormalige leden van de Kwo Min Tang", van de democratische socialistische par tij of van de jeugdpartij". Winterhanden Wintervoeten Winteroren De sterk gestegen vraag op de internationale kolenmarkt als gevolg van toenemende indus triële^ bedrijvigheid, maakt het moeilijk met zekerheid de om vang van de import van de kolen- soort nootjes IV en V vast te stellen. Gezien het feit, dat de electriciteitscentrales voor circa 75 in haar behoefte aan brand stoffen op deze kolensoort zijn aangewezen, is het noodzakelijk gebleken met het gebruik van de thans nog beschikbare voorraad voorzichtigheid te betrachten- In verband hiermede heeft de Minister van Economische Zaken itrarmcu guwgvnvuiu, Minister van Economiscne als het plan voor Duitse besloten maatregelen te treffen -i -iAa A 41 anti- hot uorhruik van electriciteit, GEHEIMZINNIGHEID BRUSSEL. IN De straten rondom het Provin ciaal Paleis van Brabant te Brus sel, waar Maandagmorgen de zesde Atlantische conferentie een aanvang heeft gemaakt met haar werkzaamheden, worden door een leger van politie-agenten be waakt. Ook in het gebouw bevin den zich talrijke rechercheurs, die de zaal nauwkeurig bewaken De Noordatlantische Raad bijeen. De Ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie van de 12 landen van het Noordatlantisch Pact zijn later in vergadering bijeen gekomen om te spreken over een verenigd Westeuropees leger, de Duitsers daarin opgeno men. De vergadering werd geopend door de Belgische Minister Van Zeeland. Hij zei: „Het uur is bui tengewoon ernstig. De besluiten die tijdens deze beraadslagingen worden genomen, kunnen op de toekomst van de vrije wereld een beslissende invloed hebben. Wij moeten samen de macht opbou wen, waarmede onze volken op Aangenomen wordt, dat nog vóórdat de conferentie wordt be ëindigd generaal Eisenhower als zodanig zal worden aangewezen. DE „PRAWDA" OVER DE CONFERENTIE. Het Russische blad „Prawda" noemt de vergadering van de Westerse ministers te Brussel „een onheilspellende gebeurtenis voor het lot van Europa". De Ber- lijnse correspondent van het blad zégt, dat de Franse vertegen woordigers ter wille van de open bare mening doen alsof zij tegen bewapening van Duitsland zijn. Het privévliegtuig van Truman waarmede Dean Acheson naar Europa is gereisd, is Maandag middag te Brussel gearriveerd. Tegenover de pers verklaarde Acheron: ,,Ik hoop vast, dat de Koreaanse oorlog gelocaliseerd zal blijven en zich niet zal uit breiden". om het verbruik van electriciteit, ook buiten de piekuren, te beper- ken. Blijkens een publicatie in üh Nederlandse Staatscourant d.d. 18 December is door de Minister van Economische Zaken een be schikking uitgevaardigd, waarbij het met ingang van 19 December 1950 verboden wordt electriciteit te gebruiken voor lichtreclames en buitenverlichting, die hoofd zakelijk voor reclamedoeleinden wordt gebruikt. Tevens wordt hierbij het elctrieiteitsverbmik voor straatverlichting beperkt tot 80 van het normale ver bruik in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Naast deze verbodsbepalingen doet de regering, een dringend beroep op de bevolking om zich ook buiten de piekuren vrijwillig beperkingen bij het electriciteits verbruik op te leggen. Indien in de gezinnen en bij het bedrijfs leven in al zijn schakeringen aan deze oproep terstond gevolg wordt gegeven, zal het weder in stellen van een electriciteits- distributie kunnen worden voor komen- Overigens vertrouwt de regering er op, dat de moeilijk heden bij de kolenvoorziening der electriciteitscentrales va» ttjde- lijke aard zullen zijn. De aandacht wordt er nog op gevestigd, dat bovengeschetste situatie t.a.v. de voorziening met nootjes IV en V geen stagnatie bij de huisbrandvoorziening met zich mede brengt. Deze voorziening verloopt tol dusverre bevredigend en er zijn momenteel geen aanwijzingen, die een andere ontwikkeling doen verwachten. Zoals reeds ver schillende malen is medege deeld, zullen de verbruikers zich evenwel naast anthraciet ook met esskolen, eierbriketten e* cokes tevreden moeten stellen. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Nog lichte vorst. Zwaar bewolkt met plaatselijk opklaringen. Voornamelijk in het Zuid-Westen van het land enige regen of natte sneeuw. Overwe gend matige wind tussen Zuid en Oost. Midden op de dag lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. WOENSDAG 20 DECEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v-m. 11.14 11.49 0.29 0.39 12.40 1250 ZON- EN MAANSTANDEN ZON MAAN Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden aanvaardt hulp voor Joego-Slavië Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een compro mis-wetsontwerp aanvaard, waar bij Joego-Slavië voor 30 millioen dollar hulp zal worden verleend om dit land over de gevolgen van de droogte heen te helpen. 1948 verliet hij de militaire dienst en werd President van de Colum- bia-Universiteit. Hij bleef echter raadgever var, de Rp-r?- ring op militair gebied, waardoor hij op de hoogte bleef van de in ternationale ontwikkelingen. Er zijn meer dan eens pogingen gedaan Eisenhowe'r te bewegen zich candidaat te stellen voor het Presidentschap der Ver. Staten- Steeds heeft hij geweigerd een zijn ook Amerikaanse vlooteen- heden in de Middellandse Zee. EISENHOWER OMSTREEKS 1 JANUARI NAAR EUROPA. Generaal Eisenhower heeft gis teren meegedeeld, dat hij van plan is omstreeks 1 Januari naar Europa te vertrekken om de ba sis te leggen voor zijn nieuwe functie als opperbevelnebber van het Atlantische Pact. Luitenant- A1V1KK1K. UUGIilMAUHr. De Amerikaanse luchtmacht, heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat zij per 1 Februari vijf eska ders van de nationale garde en een aantal eenheden ter onder steuning ervan zal oproepen in federale dienst. De meeste lucht eskaders van de nationale garde bestaan uit ongeveer 75 jacht vliegtuigen. In October zijn ook reeds vijf eskaders opgeroepen. worut, Dit z.g. kolonialisme bracht ons volk vrede, orde en ontwikkeling. Het Indonesische voorstel ech ter, dat slechts bevrediging van de Indonesische politieke aspira ties beoogt, houdt generlei reke ning met de wensen der Papoea's, die men zonder meer tot Indone siërs w'l maken, hetgeen een vorm van het meest verwerpelijke kolonialisme is. 25 jaar. De 21ste verdachte werd tot 10 jaar dwangarbeid veroordeeld, omdat hij de anderen niet bij de Sowjetrusgische autoriteiten had aangegeven, ofschoon hij van hun activiteit af wist. Naar A.D.N. meldt waren twee Van de ter dood veroordeelden lid van de inlichtingendienst der voormalige Duitse Weermacht. ties: 5 regels oerffc i 10 et.; minimum pm Ier nummer of Aêtm :nt meer. >t 's namiddags 2 ■allieerde bruggenhoofd! oeng, tot zwijgen ge- Ir werd hinder van deze ondervonden, die es», :ht vuur afgaven. rd-West-Korea hebbec istralische „Mustang**- i belangrijke spoorweg, ontsjon, ongeveer 50 km andsjoerijse grens, ver de het weekeinde slaag- se communistische troe- een rolbaan, op onge- n van Hoengnam, te be lij leden evenwel gevoe- 3zen door het vuur de» e oorlogsschepen. Noordkoreaanse RadSo- s omgeroepen dat ver- tot nu toe afzonderlijk !e guerillastrijders er ia zijn zich te verenigen. i oprukken naar de ste- jon, Taegoe en Poesan. lerikaanse vliegdekschip heeft zich bij de geal- irlogsschepen in de Ko- 'ateren gevoegd, s maken m-lding va» en Chinese bedrijvigheid n van Heysandjin. Het ;ze aan de Jaloe gelegen Noord-Oost-Korea, dat kaanse troepen vier we dden de Uandsjoe rijst -eikten. eavallerie is ten N. O- ïje en ten N. W- va» n gebombardeerd en met ens beschoten, s meldden „sterk toege- vijandelijke activiteit", üongdjin, een ongeveer en N. O. van Hoengnam plaats aan de Oostkust egveld van Sinoeidjoe, in Westelijke hoek van N— door lichte bommenwer- gevallen. DH EXECUTIES an Rhee, de Zuidkore- ïsident, heeft bekend ge- dat hij persoonlijk alle i, waarbij politieke ge- ter dood zijn veroor- 1 herzien. In geval]er* swezen kan worden, dat ardeelden waren misleid n deze verlangen toon- te verbeteren, zouden de worden verminderd, ommunistische politieke n „extremisten" blijven traffen gehandhaafd, bekendmaking volgt op van Britse en Ameri- functionarissen tegen de ecuties, die door Geal- >ldaten in de buitenwij Seoel zijn waargenome» ikaans transport' egtuig vermist •ansportvliegtuig van Jt inse luchtmacht wordt kinawa en de Philippjj- mist met 36 man aan eld door het K.N.MJL geldig van Woensdag ut -avond. uhoudende vorst roege ochtend plaatse ■n hier en daar strenge migens enkele overdrij- >lkenvelden en droog kke tot matige wind uit richtingen. Midden op ;ral nog lichte vorst. DAG 21 DECEMBER 3en v.m. 11.47 0.22 1.02 1.12 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1