Zal Peking de Chinese „vrijwilligers" terugroepen? De Duiise bewapening De krijgsverrichtingen in Korea Wysjinski acht oorlog niet onvermijdelijk chtinog egraad MAANDAG 18 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1607. PERSCONFERENTIE VAN WOE. Op een persconferentie te Lake Success heeft de leider van de delegatie van Peking, Woe Hsioe Tsjoean, verklaard, dat zijn regering „bereid is te pogen de Chinese vrijwilligers te adviseren de mili taire operaties, die zij genoopt zijn geworden te on dernemen spoedig te beëindigen". Woe zei verder, dat de werkelijke bedoeling van het voorstel tot een staken van het vuren was, de Chinese vrijwilligers en Noord-koreanen de handen te binden, zodat de Amerikaanse strijdkrachten haar agressie zouden kunnen voortzetten. SPOORWEGSTAKING IN DE V.S. GEËINDIGD. SOVJET NOTA AAN ENGELAND EN FRANKRIJK De Sovjet-Unie heeft de Engelse en Franse Re geringen gelijkluidende nota's doen toekomen, waar in Engeland en Frankrijk, naar aanleiding van de plannen tot opneming van West-Duitsland in de Wes terse defensie, ervan worden beschuldigd resp. hef its Sowjet-Russische Twintig-Jarenverdrag van 194.?, en net FransSowjet-Russisch Pact van Decem ber 1944, alsmede de overeenkomst van Potsdam ge schonden te hebben. BETREKKELIJKE RUST AAN ALLE FRONTEN. Noordkoreaanse troepen hebben Jonan bezet, u km ten Z van de 38 ste breedtegraad aan de West r» 1 Vijftien km ten N. W. van Tsjoentsjon in Centraal-Korea, iets ten Z. van de breedtegraad doen Zuidkoreaanse troepen tegenaanvallen. Het is betrekkelijk rustig aan de fronten. 13 DE BOYCOT-ACTIE VAN BUNG TOMO. De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky, heeft op een persconferentie on het r.anse schip „Liberté", waarmede hij na de ver daging van de algemene vergadering der V. N uit Aew York naar huis is vertrokken, verklaard het met President Truman eens te zijn, dat oorlog niet vermydelyk is. on- MAATREGELEN TEGEN CHINEZEN EN N OORD-KORE ANEN IN DE V. S. Radiorede van' ATTLEE WEERSVERWACHTING HOOGWATER. 3TIVITEIT lurs geheime, nieuw gefor- 1. Bovendien, in Mandsjoe- de aanvallen, h nog steeds •aad. In het verkennings- ien troepen in 1 geen contact /ERWACHTING OGWATER. op onder op onder Dec. 20 8.45 16.30 13.42 5.01 21 8.46 16.30 14.01 i €.16 22 8.46 16.31 14.28 7.27 23 8.47 16.31 15.06 835 24 8.47 16.32 15.57 9.30 25 8-48 16.32 17.02 10.13 26 8.48 16.33 18.15 10.44 Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. vein de Seinde. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: par mm 1® ets minimum per advertentie flJSO. Rubriek Kleine Advertenties: B regels 60 ct; iedere regei 12 ct. Vermelding onder nummer reau vein dit Blad 15 cent n Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. Krachtig protesteerde hij tegen het feit, dat hij niet de gelegen heid had gekregen in de politieke commissie een rede te houden over de beschuldiging van Ame rikaanse agressie tegen China. De Chinese Volksrepubliek moest ten volle erkend worden, zowel bij de regeling van Aziati sche aangelegenheden als in de V.N. Slechts dan zouden de pogin gen om de belangrijke wereldpro blemen met vreedzame middelen op te lossen resultaat kunnen hebben. Woe herhaalde de eis van terugtrekking van alle buiten landse troepen uit Korea en om het Koreaanse volk zelf zijn pro blemen te laten oplossen. Of schoon zijn voorstellen door de Veiligheidsraad waren verwor pen, zou de Regering van Peking hlijven streven naar een vreedza me oplossing van de problemen van het Verre Oosten. De vriendschap tussen de Chi nese en Amerikaanse volken werd bedreigd door de politiek van de .heersende kringen" van de Verenigde Staten. Hij geloofde echter oprecht, dat die vriend schap zou blijven voortduren. Trumans jongste verklaring over de atoombom, het gemeen schappelijk communiqué van Truman en Attlee en de afkondi ging van de nationale noodtoe stand in Amerika gaven volgens hem blijk van de „ware bedoeling achter het voorstel om eerst het vuren te staken in Korea". De be doeling hiervan is namelijk ook de bezetting van Formosa te doen voortduren, een herleving van het Japanse militarisme onder lei ding van MacArthur mogelijk te maken en het Amerikaanse volk in de afgrond van de oorlog te ja gen. Op de vraag of Peking bereid zou zijn ,,te pogen de Chinese vrij willigers te adviseren om de mili taire operaties in Korea spoedig te doen eindigen Woe dat deze inderdaad zouden worden teruggetrokken, wanneer zekere voorwaarden vervuld zou den zijn. Het Chinese volk is vastbeslo ten Formosa uit de greep van de schaamteloze Amerikaanse agres sors te halen. China bezat daar de kracht toe. „Het Chinese volk begrijpt, dat, als een agressor in Korea zijn agressie eenmaal voltooid heeft, zijn volgende stap onvermijdelük verdere agressie tegen het Chine se vasteland is". Woe stelde daarna een resolu tie voor, waarin de Veiligheids raad werd verzocht sancties tegen de Verenigde Staten toe te passen en Amerika aan te sporen zijn troepen uit Korea en Formosa terug te trekken. DE AMERIKAANSE ATOOMBOM. De voorzitter van de Ameri kaanse commissie voor de antwoordde atoomenergie, Gordon Dean, antwoordde heeft begjn December ln een gub' commissie van 't Huis van Afcp vaardigden verklaard, dat de V.S. ;Wat de atoombom betreft sterk staan en „een flinke voorsprong op de Sowjet-Unie" hebben. Hi; had er echter aan toegevoegd, d t dit niet wil zeggen, dat de commissie andere programma's verwaarloost, b.v. de ontwikke ling van een waterstofbom. Delegatie vertrekt Dinsdag. De communistisch Chinese delegatie bij de V.N. heeft offi cieel medegedeeld, dat zij Dinsdag in haar geheel zal vertrekken. V.N.-functionarissen hadden verwacht, dat Woe, de leider der delegatie, beschikbaar zou blijven voor onderhandelingen met de commissie' van drie voor een sta ken van het vuren in Korea. Woe had een onderhoud van een half uur met Trygve Lie. Volgens de voorzitter van de Bond van Spoorwegpersoneel te Chicago „besloten de arbeiders zelf" een eind te maken aan de staking en vormde de aansporing van Truman geen belangrijke fac tor in hun besluit. Volgens een woordvoerder van de Vakbond te Washington was het besluit tot werkhervatting „beslist beïnvloed door de aan sporing van Truman. Zaterdag morgen begon men bij de spoor wegemplacementen weer aan het werk te gaan. Volgens de woordvoerder te Washington is over alle punten van geschil overeensteming be reikt. Het personeel heeft met de directie 21 maanden besprekingen gevoerd over loon- en werktijden geschillen. Mr Roem naar Djakarta vertrokken De Indonesische Minister van Buitenlandse Zaken, Mr. Moh. Roem is Zaterdag met de K L.M.- Constellation „Maastricht"' naar Djakarta vertrokken, om met zijn Regering overleg te plegen inza ke Nieuw-Guinea. De boycotactie welke wordt ge propageerd door de Indonesische Volkspartij van Bung Tomo zal zich richten tegen het gebruik ran Nederlandse importartikelen zoals melk, kaas, jam en conser ven. Lieden die deze artikelen gebruiken plegen een anti-natio nale daad. Deze actie zal voort duren totdat Irian bij Indonesië is gevoegd, aldus verklaarde de vice-voorzitter van de partij. De actie zal zonder geweld worden uitgevoerd en is niet ge richt tegen individuen. De partij zal een voorlichtingscampagne voeren om excessen te voorko men. De toestand in Singapore Het uitgaansverbod te Singapore is gedurende het weekeinde ver zacht en duurt thans van 20 uur tot 5 uur. Mansur Adabi, wiens huwelijk met Bertha Hertogh ongeldig is verklaard, heeft zijn medeleven geuit met de slachtoffers van de onlusten te Singapore, welke hij stprk afkeurde. Hij koestert, zei- de hij, de overtuiging, dat hij en Bertha Hertogh spföedig zullen worden herenigd. Hij en Aminah hebben, naar hij verder zeide, uit alle geledingen van de burgerij van Malakka en uit vp^c„hiUr,-ri„ andere landen sympathie betui gingen ontvangen. Aminah uitte haar „onmeetbare smart" over de scheiding van het meisje Hertogh, maar, zeide zij, ik ben ervan overtuigd, dat Na- dra's geloof sterk is en. dat ik al tijd m haar gedachten zal blijven, gelijk zij in de mijne. Het hoofdkwartier van het Amerikaanse tiende legercorps deelt mede, dat een nood-rolbaan van ruim 1100 meter lengte, die door Dacota-transportvliegtuigen kan worden gebruikt, in vier da gen door de Amerikanen is aan gelegd. De plaats is niet bekend gemaakt. Amerikaanse Superforten lie ten Zondag 288 ton bommen val len op militaire eentra in Noord- Korea, voornamelijk op Wonsan aan de Oostkust en Tsjinampo aan de Westkust. Een Superfort bombardeerde Hoeitsjon. Dit vliegtuig zag communistische ja gers, die echter niet aanvielen. HARDNEKKIGE GEVECH TEN. De vijfde Zuidkoreaanse divisie leverde Zaterdag hardnekkige ge vechten met Noordkoreaanse een heden ten Noorden van Tsjoent sjon. Partisanen die versterkingen hebben ontvangen van het nieuwe Noordkoreaanse leger, hebben verdedigingsstellingen aangelegd vlak vóór de 38ste breedtegraad. Deze stellingen worden door ar tillerie gesteund. De meeste eenheden van het gereorganiseerd Noordkoreaanse leger zijn naar het Zuiden gezon den en hebben zich ten Noorden van de 38ste breedtegraad opge steld. sen, 162 tanks en vrachtauto's en 92 spoorwegwagons vernield. Zuidkoreaanse nationale ver gadering wil vredelievende regeling van Koreaanse oor log. De Zuidkoreaanse nationale vergadering heeft tijdens een bij zondere bijeenkomst op Zondag met algemene stemmen een reso lutie goedgekeurd, strekkend tot een vredelievende regeling van de oorlog in Korea. De vergadering verklaarde de houding van de algemene verga dering der Verenigde Naties, die een bijzonder comité voor de sta- DE KOREAANSE KWESTIE. Hoop op overeenkomst gering. Veel waarnemers te Lake Suc cess beschouwen de mogelijkheid op een compromis inzake Korea verder verwijderd dan ooit. Men gelooft, dat zowel van Chinees- communistische als van Ameri kaanse zijde de houding ten aan- zien van een staakt het vuren in Korea onverzettelijker is gewor den. Men wijst op de verklaring die generaal Woe Hsioe-Tsjoeang Zaterdag aflegde en de aankon diging van zijn vertrek op Dins dag. Tot voor een paar dagen scheen het, dat de Regering van Peking misschien zou instemmen met het vaststellen van een de marcatielijn en een geleidelijk terugtrekken der buitenlandse troepen. Generaal Woe eist Za terdag echter het terugtrekken van alle troepen der V.N. uit Ko rea. Anderzijds wordt de Ameri kaanse Regering thans geacht Radio-Moskou heeft de tekst van beide nota's gepubliceerd. Na een verwijzing naar de Sowjetrussische nota van 3 No vember j.l., waarin een bijeen komst van de Ministers van Bui tenlandse Zaken van de Grote Vier werd voorgesteld „met liet oog op de tenuitvoerlegging van de overeenkomst van Potsdam voor de demilitarisatie van Duitsland", wordt in de nota aan Frankrijk en Engeland, gezegd, dat in de afgelopen maanden tus sen de Regeringen van Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten onderhandelingen zijn ge voerd „met het oog op opneming van West-Duitsland en zijn gewa pende machten zowel in de West- Europese als Noord-Atlantische groeperingen van mogendheden, op welker agressief karakter de Regering van de U.S.S.R. reeds bij meer gelegenheden heeft ge wezen". Er zijn aanwijzingen, die het mogelijk maken te beweren, al dus de Russische nota, dat de Westelijke mogendheden reeds tot overeenstemming zijn geko men ten aanzien van de oprich ting van een Duits leger in West Duitsland, het aanstellen in dit leger van veie Hitleriaanse gene raals en officieren en maatrege len voor herstel van oorlogsindus trieën, met inbegrip van de oor logsindustrieën van het Ruhrge- bied. Een en ander wordt een ernsti ge bedreiging van de vrede ge noemd. Commentaar op Russische nota. In Franse Regeringskringen wordt als commentaar op de Rus sische nota aan Frankrijk over de bewapening van West-Duitslanc gezegd, dat in West-Duitsland nog geen maatregelen tot bewa pening zijn genomen, maar dat in Oost-Duitsland echter al organi saties van militair karakter be staan. „Frankrijk is bereid deel te ne men aan vierledige bespreking en hieruit moet voldoende blijken, dat het geen agressieve gevoelens jegens de Sowjet-Unie koestert en dat het zijn oprechte wens is de hangende kwesties op te Ice- sen", aldus verklaart men in deze kringen. king van de vijandelijkheden fn Korea heeft ingesteld, goed te elk compromis over Formosa ot Keuren. lidmaatschap der VJST. CHINEZEN DRINGEN HAM HOENG BINNEN. De Chinese strijdkrachten zijn Zaterdagmiddag de stad Ham- hoeng uit het Noordoosten bin nengedrongen, terwijl de verbon den troepen over de brug van de grote weg ten Zuiden van de stad wegtrokken. De grote spoorbrug ten Zuiden van de stad is opgeblazen. De Chi nezen bevinden zich nu op 12 km ten Noorden van de haven van Hoengnam. DE ACTIVITEIT VAN DE „LEYTE". Vliegtuigen van het Amerikaan se vliegkampschip „Leyte" heb. ben sinds October 3000 vluchten uitgevoerd en naar schatting 8000 tot 10-000 verliezen aan de manschappen van de tegenstander toegebracht, aldus heeft MacAr thur bekend gemaakt. In dezelfde periode werden 20 schepen, een vliegtuig, 15 loco motieven, 19 bruggen 321 kazer nes, magazijnen en opslagplaat. ,Ik heb reeds lang in die zin gesproken", aldus Wysjinsky. „Ons standpunt ten aanzien hier van is bekend. Het hangt af van de volkeren der aarde. De men sen de eerzame en verstandi ge willen geen oorlog. Alleen zij die winst maken, willen oor log en zij die de wereld willen be heersen. Naar mijn mening zijn dergelijke mensen niet geheel normaal." Na aan boord te zijn gegaan las Wysjinsky een in het Engels gestelde verklaring voor waarin hij de Verenigde Staten critiseer- de doch het Amerikaanse volk „wensen van vrede, welvaart en geluk voor het nieuwe jaar" aan bood. Volgens Wysjinsky waren „niet alleen de beginselen van het handvest van de V. N„ doch ook de procedureregels van de algemene vergadering systema tisch en op flagrante wijze ge schonden telkens wanneer zij niet te pas kwamen in de kraam van de Amerikaanse delegatie, De Regering van de Verenigde Staten heeft alle activa in de V. S. van communistisch China en Noord-Korea geblokkeerd en de schepen onder Amerikaanse vlag verboden havens in communis tisch China aan te doen. Het ministerie van Buitenland se Zaken verklaart evenwel, dat de Regering bereid is deze beper kingen op te heffen en de nor male handelsbetrekkingen te her stellen als de Chinese communis ten „hun aanvalstroepen uit Ko rea terugtrekken en handelen overeenkomstig de principes van de Verenigde Naties". COMMUNISTISCHE LEIDERS UIT DE GEVANGENIS TE TEHERAN ONTVOERD. Tien leiders der Perzische por- communistische Toedeh-partij, die sinds de aanslag op de Sjah, twee jaar geleden, in de gevangenis te Teheran zaten opgesloten, zijn Vrijdagavond daaruit ontvoerd. Een vrachtauto van 't leger met soldaten en 2 officieren ver schenen aan de gevangenis om de •gevangenen zogenaamd voor een verhoor te halen. Sindsdien is er niets meer van hen vernomen. welke wordt nagevolgd door de delegaties van de andere leden van het Noordatlantische Pact." „Daarom heeft de algemene vergadering, met formele meer- j derheid, zulks belangrijke voor stellen afgewezen van de delega- tie van de Sowjet-Unie, die de steun hadden van een aantal an dere delegaties, zoals het voor stel ter wegneming van de drei ging van een nieuwe oorlog en ter versterking van de vrede, de voorstellen tegen de Amerikaan se agressie in Korea, over de kwestie van de atoomenergie etc." aldus zeide Wysjinksy. DAGELIJKS LEVEN IN DE V.S. NAUWELIJKS BEÏNVLOED. Van ambtelijke zijde wordt verklaard, dat de afkondiging van de noodtoestand op zichzelf weinig invloed zal hebben op het - dagelijks leven der burgers. De zij afkondiging was grotendeels be doeld als een psychologische aan sporing. Communistisch China en de Sovjet Unie De Britse Ambassadeur bij het Witte Huis, S'r Oliver Franks ver klaarde dat Engeland er „niet van overtuigd is" dat Peking altijd geneigd zal zijn de orders van het Kremlin uit te voeren. „Ik bestrijd niet"", zeide hij, „dat voor het heden de Chinese en Russische belangen voor een flink gedeelte samenvallen en ik wil ook niet zeggen dat de Chi nese communistische troepen geen echte communisten zijn". „Doch wij moeten ook en voor al rekening houden met de krach ten. die over een lange periode in Azië hun uitwerking zullen doen gevoelen, waarbij ik speciaal denk aan het krachtiger wordende na tionalisme. Het is ook hierom dat de Britse Regering niet het ontstaan van een situat e heeft willen bevorde. ren. waarin Peking het gevoel zou krijgen dat het voor zijn buiten- lansde betrekkingen uitsluitend op Moskou zou zijn aangewezen". Clement Attlee, de Britse Minis ter-President heeft in eeji radio rede tot het Britse volk Zaterdag avond verklaard te geloven, dat de Verenigde Naties binnenkort in staat zuilen zijn over Korea te onderhandelen, aangezien hun militaire positie daar beter werd. De actie van de Chinese troepen had „een gevaarlijke toestand ge vaarlijker gemaakt, omdat, als agressors hun zin krijgen, alle landen der wereld, die in geweld geloven, worden aangemoedigd en wij weten uit ervaring vrat dit betekent," zo zeide Attlee. „Wij moeten ons daarom schrap zetten tegen toegeven, als dit woord betekent een willoze over gave aan wetteloos geweld." „Daartegenover mag het Kore aanse conflict niet ontaarden in een wereldoorlog. Wij moeten een regeling trachten te vinden, die de oorzaken van de wrijving weg neemt en toch het gezag van de Verenigde Naties handhaaft" Attlee zeide, dat er geen grond was voor enige bezorgdheid, dat de atoombom lichtvaardig zal ge bruikt worden. Hij zeide te hopen dat de Ministers van Buitenland se Zaken der Grote Vier spoedig bijeen zouden komen om te trach ten overeenstemming tussen de Sowjet-Unie en het Westen te be reiken. Intussen moest een sterke ver dediging op een gezonde econo mie worden gevestigd. De punten waarop Engeland en de Verenig de Staten, het niet eens z^n, zou den de twee landen niet verhin deren samen op te treden, aldus Attlee. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Wisselend bewolkt. Wisselend bewolkt met hier en daar, vooral in de kustprovincies, een enkele bui- Aanvankelijk matige tot vrij krachtige wind tussen Zuid en Oost, later meest matige wind uit uiteenlopende richtingen. Weinig verandering in temperatuur. MAANDAG 18 DECEMBEF Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v-m. 9.05 9.40 10.20 10.30 n.m. 9.49 10.24 11.04 11.14 DINSDAG 19 DECEMBER. v-m. n.m. Breskens 10.14 10.53 Terneuzen 10.49 1128 Hansweert 11.29 12.08 Walsoorden 11.39 12.18 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN De„ °P onder °P onder 18 8.44 16.29 13.15 2.35 19 8.45 16.29 13.27 3-48 20 8.45 16.30 13.42 5.01 21 8-46 16.30 14.01 6.16 5 regels >6 ceBdS |t.; minimum pet ummer of JtAsm eer. ïamlddaga 2 eerde bruggenhoofd) tot zwijgen ge- erd hinder van deze lervonden, die eet, /uur afgaven, /est-Korea hebbei - ilische „Mustang**-- langrijke spoorweg, jon, ongeveer 50 km 3 j oer ij se grens, ver- iet weekeinde slaag- ;ammunistische troe- n rolbaan, op onge in Hoengnam, te be xlen evenwel gevoe- 1 door het vuur de» jrlogsschepen. »ordkoreaanse Radïo- mgeroepen dat ver- t nu toe afzonderlijk ■uerillastrijders er ie n zich te verenigen, jrukken naar de ste- Taegoe en Poesan. kaanse vliegdekschip eft zich bij de geal- gsschepen in de Ko- iren gevoegd, naken m riding va» Chinese bedrijvigheid /an Heysandjin. Het aan de Jaloe gelegen oord-Oost-Korea, dat inse troepen vier we ll de Mandsjoerijsfc eten. ivallerie is ten N. O en ten N. W. va* febombardeerd en met s beschoten, neldden „sterk toege- jandelïjke activiteit", ïgdjin, een ongevee» N. O. van Hoengnam lats aan de Oostkust, veld van Sinoeidjoe, ie estelijke hoek van N— >0r lichte bommenww. /allen. DB EXECUTIES, Rhee, de Zuidkore- dent, heeft bekend ge it hij persoonlijk alle waarbij politieke ge- ter dood zijn veroor- herzien. In gevallet* /ezen kan worden, dat deelden waren misleid deze verlangen toon- verbeteren, zouden de orden verminderd, nmunistische politieke „extremisten" blijven affen gehandhaafd, okendmaking volgt op van Britse en Ameri- nctionarissen tegen de :uties, die door Geal- daten in de buitenwij- ïoel zijn waargenomen leaans transport- gtuig vermist nsportvliegtuig van dt se luchtmacht wordt inawa en de Philippjj- ist met 36 man aan ld door het K.N.M-I. geldig van Woensdag t -avond. houdende vorst» 'oege ochtend plaatse- n hier en daar strenge rigens enkele overdrij- lkenvelden en droog ike tot matige wind uit richtingen. Midden op ral nog lichte vorst. DAG 21 DECEMBER v-m. n.nv 11.47 12.02 0.22 1 2-37 1.02 1.1? n 1.12 1.27 Hei Amerikaanse Huis van Afgevaardigden aanvaardt hulp voor Joego-Slavië Het Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft een compro mis-wetsontwerp aanvaard, waar bij Joego-Slavië voor 30 millioen dollar hulp zal worden verleerjd om dit land over de gevolgen van de droogte heen te helpen en werd President van de Colum- bia-Universiteit. Hij bleef echter raadgever van de Reu ring op militair gebied, waardoor hij op de hoogte bleef van de in ternationale ontwikkelingen. Er zijn meer dan eens pogingen gedaan Eisenhower te bewegen zich candidaat te stellen voor het Presidentschap der Ver. Staten- Steeds heeft hij geweigerd een heden in de Miaaetiariuae «re. EISENHOWER OMSTREEKS 1 JANUARI NAAR EUROPA. Generaal Eisenhower heeft gis teren meegedeeld, dat hij van plan is omstreeks 1 Januari naar Europa te vertrekken om de ba sis te leggen voor zijn nieuwe functie als opperbevelnebber van het Atlantische Pact. Luitenant- LJkt Aiiici iAaalioc heeft Dinsdag bekend gemaakt, dat zij per 1 Februari vijf eska ders van de nationale garde en een aantal eenheden ter onder steuning ervan zal oproepen in federale dienst. De meeste lucht eskaders van de nationale garde bestaan uit ongeveer 75 jacht vliegtuigen. In October zijn ook reeds vijf eskaders opgeroepen. volk vrede, orne en mi m mimnm. Het Indonesische voorstel ech ter, dat slechts bevrediging van de Indonesische politieke aspira ties beoogt, houdt generlei reke ning met de wensen der Papoea's, die men zonder meer tot Indone siërs wil maken, hetgeen een vorm van het meest verwerpelijke kolonialisme is. jaar dwangarbeid veroordëela, omdat hij de anderen niet bij de Sowjetrussische autoriteiten had aangegeven, ofschoon hij van hun activiteit af wist. Naar A.D.N. meldt waren twee van de ter dood veroordeelden lid van de inlichtingendienst der voormalige Duitse Weermacht. ÊN MAANSTANDEN. ZON MAAN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1