CHINESE COMMUNISTEN DRINGEN VERDER NOODTOESTAND AFGEKONDIGD IN DE V.S. Hoest U?? (hefarme .f NIEUWS 38e breedtegraad overschreden? Duitse houding tegenover het plan-Schuman Wettelijke regeling van politieke partijen? Hei afvoeren van de ex-K.N.I.L.-militairen Vier bondgenoten tegen pijnen en griep IN 'T KORT „Uit de niet opdrogende bron in Mandsjoerije blijft de Chinese communistische mankracht toe stromen in Korea", aldus het communiqué, dat als operatiegebied van de communistische troepen met name de streek Majon-Koksan-Intsjon noemt. In betrouwbare militaire kringen te Seoel gelooft mee echter, dat de communistische troep uit enkele honderden Noordkoreaanse partisanen bestaat. „Johan van Oldebarnevelt" met emigranten naar Australië Truman verklaarde in zijn radiorede, dat de Ver enigde Staten in groot gevaar, geschapen door de heersers van de Sowjet-Unie, verkeren. Hij verklaarde, dat zijn Regering onmiddellijk be gon met het instellen van prijscontrole en het stabili seren van de lonen. Truman zeide, dat hij ter ondersteuning van de mobilisatie-inspanning een bureau voor defensie mobilisatie, onder leiding van Charles Wilson, direc teur van de „General Electric Company", zal instel len. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Groninger kustvaarder in moeilijkheden Verklaring van Truman Verwachtingen van Trumans rede Noodtoestand afgekondigd n.m. 8.44 9.19 9.59 10.09 17 Bemanning van Britse vliegboet door Chinezen gered Versnelling der Amerikaanse bewapening Telegram aan Minister-President en Minister van Oorlog Rijst Intimidatie De veiligheid van Preside®! Truman De toestand te Singapore De 4 bestanddelen van Chefannte „4" tezamen in één iafclaf verenigd vormen het beroerasdt geneesmiddel, dat vaak uitkomst brengt, als andere middelen late» Nederlands rouwbeklag Ie vetband met de relletjes te Singapore Di itsland en het lidmaatschap der V. N. FrsriKerUi* L>ij ADountuuenl ernvuzen. Dlrecteur-Hooldredacteur I. van de Sande Redactle-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 N4 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent ZATERDAG 16 DECEMBER 1950 7e Jaargang No. 1606. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 61 Iedere regel meer 12 eent Advertentieprijs: per mm 10 ct; iinianM» «41 advertentie 1*50. Vermelding: Brieven onder nummer Ajfitm Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 «NL Vliegtuigen van de Ver. Naties hebben ten Noorden van het Tsjosinbekken een convooi van 100 vrachtwagens waargenomen zo heeft generaal JlacArthur be kend gemaakt. Verder meldden zij colonnes van 1000 tot 1500 man communistische troepen, die zich ten Zuiden van Wonsan langs de Oostkust naar het Zuiden bewogen. Elders viel er in Korea weinig activiteit waar te nemen. Communistische patrouilles, die de stellingen van het bruggen hoofd in N.-Oost.Korea aftast ten, deden eenheden van de derde Amerikaanse divisie terugtrekken. Amerikaanse patrouilles betraden de plaats Orori 6 km ten Noor den van Hamhoeng, doch vonden geen communistische soldaten. Bij luchtaanvallen werden naar schatting 375 communisten ge dood zo meldt het hoofdkwartier. Die was veel minder dan op de andere dagen van deze week, toen 1200 tot 1500 communisten sneu velden. Het kleinere aantal is toe te schrijven aan minder in het oog lopende communistische activiteit bij daglicht. Vliegende reuzenforten hebben voor de tweede maal hun bom bardementen geconcentreerd op rangeerterreinen, opslagplaatsen Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur vertrok het m.s. „Johan van Oldenbarnevelt" van de Stoom vaartmaatschappij „Nederland" met 1400 emigranten uit Amster dam naar Australië. Aan boord van het schip zullen 500 kinderen zijn, die met Kerst mis, dat in de Middellandse zee wordt gevierd, dank zij de zorg van de civiele dienst van de „Ne derland" cadeautjes zullen ont vangen. Het Kerstfeest zal door alle opvarenden worden gevierd. Kerstbomen zijn meevpnor,^ om de emigranten voor de laatste maal 'n eent Europees Kersueeis te laten vieren. Het schip wordt op 12 Januari in Freemantle verwacht, op lb Januari in Melbourne en op 21 Januari in Sydney. Op de terugreis doet de „Johan van Oldenbarnevelt" Indonesië aan en neemt vandaar repatrië- renden mee terug naar Neder land. Begin Maart wordt het schip in de Amsterdamse haven verwacht. De reis wordt meegemaakt door een predikant en een aal moezenier. De laatste, pater Voorschot, heeft zich pas Donder dagmiddag na een oproep via de radio, voor de reis aangemeld, want de priester, die oorspronke lijk als aalmoezenier mee zou gaan is door plotselinge ziekte verhinderd de reis te maken. en andere militaire doeleinden te Pjongjang. NOORDKOREAANS COM MUNIQUÉ. In het door Radio-Moskou om geroepen Noordkoreaanse leger- bericht wordt verklaard, dat het „wijkende oveschot van 4 Ameri kaanse en Zuidkoreaanse divisies overzee wordt geëvacueerd inge volge het voortdurende offens.ef der Noordelijke troepen in de sec tor van Hamhoeng". Luidens het communiqué rukken de eenheden van het volksleger over het gehele front op en trek ken de geallieerde troepen zich terug op de 38ste breedtegraad. Sommige eenheden der V. N. zouden tijdens hun mars naar het Zuiden reeds over de 38ste breed tegraad getrokken zijn. NIEUW OPDRINGEN VAN DE CHINES E COMMUNISTEN IN KOREA Volgens door New Yorkse ra diostations aangehaalde telegram men uit het bruggenhoofd van de V. N. in Noord-Oost-Korea zijn de Chinezen een grote aanval legen de Amerikaanse en andere troepen aldaar begonnen. Generaal MacArthur heeft in een communiqué meegedeeld dat de bewijzen zich opstapelen, dat de grote massa van het commu nistische leger opdringen tegen het terugtrekkende Amerikaanse le ger. Volgens een woordvoerder van het Zuidkoreaanse leger hebben communistische troepen de 38ste breedtegraad overschreden. Men verwacht, dat de commu nisten met inzet van meer dan een kwart millioen man een groot winteroffensief zullen beginnen. De Zuidkoreanen deelden offi cieel mee, dat de communisten Haedjoe, ongeveer 13 km ten N. van de breedtegraad hebben be zet en daarop doorstootten naar Kaesong, ten Zuiden van de breed tegraad. De Zuidkoreanen deden geen mededelingen over de sterkte van de aanval. Ook zeiden zy niet, of de communisten Chinezen of N.- Koreanen waren. Men gelooft, dat de hoofdmacht der Chinese troepen nog ten min ste 30 km verder Noordelijker is. Het 8ste leger geeft geen volle dige inlichtingen over de Chinese troepenbewegingen, omdat het de Chinezen er van onkundig wil houden, in hoeverre het van hun beweging op de hoogte is. Volgens een communiqué, waar van de herkomst niet vaststaat, hebben Chinezen 15 km ten Zui den van de 38ste breedtegraad ge tracht een Amerikaanse stelling op een heuvel te bestormen. Oorlogsvliegtuigen hebben een waarnemingspost of de Chinezen inderdaad de grens reeds over zijn. DE AMERIKAANSE VER LIEZEN. De Amerikaanse verliezen in Korea bedroegen tot 10 dezer 33.878 man. Hieronder zjjn 5263 gesneuvel den en 607 aan hun verwondingen bezweken. Er zijn 5143 vermisten en 22.870 gewonden. NIEUWJAARSGIFT NAAR DE NED. MILITAIREN IN KOREA. De Niwin zendt 20 Dec. a.s. als nieuwjaarsgift naar de militairen van het Nederlands detachement Verenigde Naties in Korea: 700 blikken (elk inhoudende 12 Kwat- ta-repen) en 1400 blikjes sigaret ten van 50 stuks. Tevens stelt zij pogingen in het werk aan deze militairen door tussenkomst van de Nederlandse missie te Tokio een Kerstverras sing te doen toekomen. Andrej Wysjinsky, de Sow- jetrussische Minister van Buiten landse Zaken, en hoofd van de Sowjet-delegatie naar de algeme- ten Noordwes- ne vergadering der Verenigde Na- ten van Tsjangtsjon vernield en ties, zal heden met het Franse communistische troepen ten Wes- schip Liberie" uit de Verenigde ten van deze stad beschoten. Staten vertrekken, zo wordt in Het hoofdkwartier van de lucht- kringen van de Sowjet-delegatie macht is er echter niet zeker van, vernomen. De Duitse animo voor een spoe-1 we instructies gegeven en doen dige totstandkoming van een verluiden, dat de ondertekening overeenkomst inzake het Plan- van het Plan zal afhangen van van een het Plan- Schuman is blijkens de deze in Bonn gedane mededelingen sterk afgenomen. Terwijl men in regeringskrin gen de nadruk meent te moeten leggen op de omstandigheid, dat de voordelen van het Plan voor eerst meer aan Frankrijk dan aan Duitsland zullen toevallen, heeft men onverholen te kennen gegeven dat de Franse aarzeling om Duitsland bij de militaire inschakeling een volledig gelijke positie te verschaffen, de geest drift voor het Plan niet heeft versterkt. Hoewel Bonn principieel het Plan ten volle blijft steunen heeft het toch gemeend een serie voorwaarden te moeten opstellen, die vervuld zouden moeten wor den vooraleer West-Duitsland het Plan definitief zou tekenen- Het Kabinet heeft de Duitse vertegenwoordiger in Parijs nieu- het vervullen der Duitse voor waarden. Daartoe behoort de op heffing van de nog altijd bestaan de productiebeperkingen, ophef fing of omvorming van de Ruhr- autoriteit, aanvaarding van hot Duitse project voor re-organisa tie der zware industrie van het Ruhrgebied, waardoor de mijnen en staalfabrieken weer organisa torisch samengevoegd zouden kunnen worden, en instelling van een eenvormige verkooporganisa tie voor kolen. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Af en toe sneeuwbuien. Half tot zwaar bewolkt met af en toe, vooral in de kustprovin cies, sneeuwbuien. Matige tot krachtige, langs de kust tijdelijke harde westelijke wind. Tempera tuur or.i het vriespunt. ZATERDAG 16 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 70.4 7.39 8.19 8.29 n.m. 7.43 8.18 8.58 9.08 De Dr. Wiarda-Beckman Stich ting te Amsterdam heeft een rap port het licht doen zien, samen gesteld door een commissie ter beantwoording van de vraag, of een wettelijke regeling van de po litieke partijen wenselijk is. Deze commissie bestond o.a. uit de heren: Prof. Mr. R. Kranenburg, voorzitter; Ir. J. W. Albarda; Prof. Mr. Dr. J. Barents; Prof. Mr. Dr. G. v. d. Bergh, E. Kupers, C. Woudenberg e.a. De commissie komt tot de con clusie, dat tegen een verbod van niet-democratische partijen geen principieel bezwaar behoeft te be staan. Als de staatsrechtelijke be voegdheid, die aan de burgers is gegeven om de democratische rechten uit te oefenen, wordt ge bruikt om die democratische rechten om hals (e brengen, heeft die bevoegdheid haar rechtsgrond verloren. De commissie meent echter tevens, dat een verbod van niet-democratische partijen thans niet wenselijk is, omdat men een politieke thermometer verliest, onnodig martelaars kweekt en de verboden partij nog meer onder de grond drijft, terwijl bovendien een verboden partij onder een an dere naam met een ander pro gram en met in schijn andere lei ders weer opgericht zou worden. De commissie is van mening, dat de bestaande bepalingen voldoen de mogelijkheden bieden om zo nodig een verbod van een niet-de mocratische partij te effectueren. Zij is voorts tot de overtuiging gekomen, dat veel te zeggen valt voor volledige openbaarheid van de financiën der partijhn. Een minderheid in de commis sie acht in de - bestaande wette lijke bepalingen een voldoenue waarborg aanwezig voor de vrij heid van de kiezers en verder is zij van de doeltreffendheid der ontworpen regeling niet over tuigd. Matroos verdronken. De kustvaarder „Remmert" on der kapitein J. Bosma uit Gronin gen heeft het in de Golf van Bis- caye moeilijk gehad. Het schip is met stuklading onderweg van Antwerpen naar Oporto. Tijdens vliegend stormweer is, naar eerst thans bekend wordt, Maandag avond dè lichtmatroos G. Aalders uit Gasselternijeveen (Dr.) over boord geslagen en verdronken. Gisteren heeft men nog telefo nisch contact gehad met de kapi tein. Het schip bevond zich weer in een storm en had oliegebrek. Het trachtte Loriënt binnen te lopen om olie te bunkeren. Dit is inderdaad gelukt, zoals uit een later telefoongesprek is gebleken. Er zijn elf mannen aan boord. In een toespraak tot een aan tal directeuren van radio- en televisiemaatschappijen heeft president Truman verklaard, dat de verbonden troepen niet van plan zijn Korea te verlaten, tenzij zij er uit gedreven worden. Volgens sommige hoge ambte naren van de Amerikaanse rege ring zullen de maatregelen, die getroffen zullen worden na de rede van president Truman van het Amerikaanse volk een in spanning vergen, die te vergelij ken is met die gedurende de tweede wereldoorlog. De regeringspersoonlijkheden gaven te verstaan dat de rede van de president gevolgd zal wor den door de oprichting van een leger van vier millioen man, mo gelijke militaire credieten van 100 milliard dollar, een vrijwel totale industriële mobilisatie, een strenge controle op de Ameri kaanse economie, gepaard met een gedeeltelijke controle op de prijzen en lonen en tenslotte, een aanzienlijke verhoging van de be lastingen. De twee grote New-Yorkse och tendbladen, de onafhankelijke „New York Times" en de repu blikeinse „New-York Herald Tri bune" stemden Vrijdagochtend in met de noodzakelijkheid van de' maatregelen, die verwacht wor den na de rede van president Truman. Beide bladen verklaren: „Ein delijk zal men tot daden gaan, het is hoog tijd." - over- De President zei: „Onze haard steden, onze natie, alle dingen waarin wij geloven, verkeren m groot gevaar. Dit gevaar is ge schapen door de heersers van de Sowjet-Unie". De heersers van de Sowjet-Unie doen een meedogenloze aanval op de Amerikaanse pogingen om een blijvende vrede tot stand te brengen, aldus de President. „Zij hebben getracht de vrije landen een voor een te ondermijnen of te overweldigen. Zij hebben bedrei gingen, verraad en geweld ge bruikt". Hij zei Vervolgens, dat „de Chinese communisten, door hun legers in Korea in de strijd te werpen tegen de vrije landen. ZONDAG 17 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v-m. 8.03 8.38 918 9.28 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Dec- op onder op onder 16 8-42 16.29 12.56 0.07 8.43 16.29 13.05 1.21 18 8.44 16.29 13.15 2.35 19 8.45 16.29 13.27 3.48 20 8.45 16.30 13.42 5.01 21 8-46 16.30 14.01 6.16 De bemanning V3n twee Chi nese communistische kanonneer boten hebben Vrijdag de beman ning en de Chinese eigenaar van een Britse Catalina-vliegboot, die bij de Portugese kolonie Macao een noodlanding op zee maakte, gered en het vliegtuig naar land getrokken. Later is aan de Britse consul generaal te Kanton verzocht de Chinese autoriteiten - te bedan ken voor hun houding en om toe stemming voor de voortzetting van de vlucht te vragen. Volgens een regeringswoordvoerder is 't „een raadsel", hoe de Catalina bij Macao kwam te landen. President Truman heeft het Congres verzocht een bedrag van 16.845.181.000 dollar toe te staan om de Amerikaanse bewapening te versnellen. De commissie beval verlagin gen aan van de bedragen, die de regering heeft aangevraagd voor de atoomenergie (de grootste ver laging, met 210 millioen dollar), de nationale adviescommissie voor de luchtvaart en de raad ter bestrijding van ondergrondse bedrijvigheid. Het Ministerie van Defensie zal in het op 30 Jnni 1951 aflo pende belastingjaar nog acht duizend millioen dollar aanvra gen. Wordt dit verzoek ingewil ligd, dan zullen de Ver. Staten in een jaar vijftig duizend mil lioen dollar voor militaire uitga ven hebben uitgetrokken, hetgeen een gemiddelde is van 330 dollar voor iedere Amerikaanse man, vrouw of kind. Het is de bedoeling dat de Ver. Staten 30 Juni 1951 twee drie kwart millioen man onder de wa penen zullen hebben, die met de nieuwste wapens worden uitge rust. Hiervan zijn 1.264.900 voor het leger, 683.872 voor de marine, i66.155 voor de mariniers en 651.095 voor de luchtmacht be stemd. Het bureau Z.-Molukken be richt, dat de delegatie van Am- bonnese militairen Donderdag het volgende telegram aan de krachtens de overeenkomst HattaHirsehfeld van 14 Juli 1950 en met de voorwaarden, waarop genoemde militairen in Nederlandse minister-president dienst zijn genomen. en de miaister van oorlog heb ben gezonden: „In verband met een telefo nisch gesprek Vrijdagmorgen met Djakarta en Bandung blijkt, dat van vrijwillige afvoer naar door de Apri bezette gebied in de Zuid-Molukken te enenmale geen sprake is. De bereidheid tot af voer is van Abonnese militairen afgeperst door bedreiging met de wet op de krijgstucht. Wij pro testeren derhalve met klem tegen genoemde afvoer, daar dit on rechtmatig Is en in strijd is met de RTC-bepalingen, met recht van de Ambonnese militairen Op 18 December wordt in Rot terdam het Engelse stoomschip „Saint Gregory" verwacht met een voor Nederland bestemde la ding rijst uit Siam. Deze lading, 8450 ton, is de grootste charterlading rijst, die sinds de oorlog naar Nederland wordt gebracht en is grotendeels bestemd voor consumptie in Ne derland. Verzoeke dringend om een bevel uwerzijds tot intrekking van de orders tot inscheDing en 18 en 23 dezer", aldus het tele gram. (Adv.) Gebruikt dan SANTEL SIROOP dit helpt direct. In flacons k 1,25. Drogisterij W. DINGEMANSE Terneuzen. Te Djakarta verschijnende bla den hebben gisteren deze adver tentie geplaatst: „De Nederlan ders, die achter de Indonesische regering staan inzake de Irian- kwestie, worden verzocht hun in stemming te willen betuigen door tekening van lijsten, welke heden Zaterdag en Zondag ingevuld kunne worden bij bakkerij Roze- ma te Bogor. hadden getoond, dat zij thans be reid zijn de wereld in de richting van een algemene oorlog te stu ren, teneinde te verkrijgen, wa zij willen. Dit is de werkelijke be tekenis van de gebeurtenissen, die in Korea zijn voorgevallen. Daarom verkeren wij in zulk een groot gevaar. De toekomst van de beschaving hangt af van wat wij doen van wat wij thant doen en in de maanden, die vooi ons liggen". De President verklaarde, dat de V.S. vier dingen zouden doen: 1. „De V.N. blijven steunen; 2. De gecombineerde defensies van de vrije wereld blijven ver sterken; 3. De Amerikaanse strijdkrach ten opbouwen en meer wapens maken voor onszelf en onze ge allieerden 4. De Amerikaanse economie uitbreiden en in evenwicht hou den". President Truman vervolgde: „Hoewel de huidige toestand zeer gevaarlijk is, geloven wij niet, dat oorlog onvermijdelijk is. Er is geen conflict tussen de wettige belangen van de vrije wereld en die van de Sowjet-Unie, welke niet door vreedzame middelen op gelost kunnen worden. Wij willen alle eervolle stappen, die wij kun nen, blijven doen om een alge mene oorlog te vermijden, maar wij willen geen politiek van toe geeflijkheid volgen". De wereld heeft van Münehen geleerd, dat veiligheid niet door toegeeflijkheid kan worden ge kocht, aldus de President. Truman legde de nadruk op het „belang van het opbouwen van de defensies der gehele vrije we reld en de gevaren van agressie in andere delen van de wereld dan Korea. „Bij de behandeling van de Ko reaanse crisis zullen we niet het gevaar van agressie elders in de wereld negeren. Er is een toe stand van feitelijke oorlog in het Verre Oosten, maar Europa en de rest van de wereld verkeren even eens in groot gevaar. Dezelfde be dreiging de bedreiging van communistische agressie vormt een gevaar voor Europa zowel als voor Azië. Om deze be dreiging te bestrijden hebben de andere vrije landen onze hulp no dig en wij hebben hun hulp no dig. Wij moeten in een geest van werkelijk deelgenootschap en met een gemeenschappelijk doel sa menwerken met deze landen. „De communistische heersers doen hun uiterste best om de vrije landen onderling te verde len. Indien zij hierin zouden sla gen, zouden zij de vrijheid doen wankelen. Wanneer zij samen werken, kunnen de vrije landen militaire strijdkrachten opbou wen, die krachtig genoeg zijn om de communistische heersers er van te overtuigen, dat zij niet kunnen winnen door agressie." Wanneer zij samenwerken kunnen de vrije landen door hun macht het gemeenschappelijke front vormen, dat noodzakelijk is om een positie in te nemen waar in wij met succes met het Krem lin kunnen onderhandelen over vreedzame regelingen". „Walmeer wij samenwerken hopen wjj een nieuwe oorlog ie kunnen voorkomen". Truman verklaarde, dat de V. S. machtige strijdkrachten heb ben, maar dat deze niet voldoende zijn „tegenover het gevaar, dat het land bedreigt". Sedert de communisten Korea binnenvielen waren de Ameri kaanse strijdkrachten gebracht van 1.500.000 mannen en vrouwen op 2.500.000, aldus de President. „Onze volgende stap is het ver groten van het aantal mannen en vrouwen in actieve dienst tot bij na 3.500.000. Ik heb order gegeven dat de strijdkrachten dit zo spoe dig mogelijk verwezenlijken". Truman verklaarde, dat het leger en de marine dit binnen en kele maanden zouden verwezenlij ken, maar dat de luchtmacht hiervoor iets meer tijd nodig zou hebben. Hierbij hadden de V.S. nog 2.000.000 mannen en vrouwen in de nationale reserve en de re serve. Hij verklaarde voorts, dat de productie van militair materiaa1 snel zou toenemen. „Binnen een jaar willen wij vijf maal zoveel vliegtuigen bouwen als thans Binnen een jaar zullen vier maal zoveel gevechtsvliegtuigen wor- den gemaakt. Binnen een -jaai zal de productie van electroniscfe materiaal voor de defensie vier e» een half maal zo groot zijn. Dit, zullen geen wapens voor on» eigen strijdkrachten alleen zijn; zij zullen een arsenaal voor de verdediging van de vrijheid vor men". Het hoofd van de Amerikaanse geheime dienst, U. E. Baugtv man, heeft in een getuigenis vóór een commissie van het Congres verklaard, dat mogelijk nog me® aanslagen op het leven van Pre sident Truman zullen worden ge pleegd. Hij noemde „Blair Hou se", de tijdelijke verblijfplaats van de President, „uit een oog-, punt van veiligheid een der arm 1 zaligste plaatsen, die er bestaan". Baugham vroeg het. congres om 82.000 dollar extra voor de ge heime dienst en 49.000 dollar méér voor uitbreiding van de Be- waking. Vrijdagmiddag werden de leger eenheden teruggetrokken uit de politiedienst. Dit was de eerste ontspanning na de ongeregeld) heden. Twee bataljons blijven voorlopig in de binnenstad ge legerd en andere zijn op verschil lende punten van de stad gecon signeerd. Er werden geen onge regeldheden meer gerapporteerd en de Vrijdagse gebeden in de moskeeën hadden het gewone verloop. Naar de mening van de autoriteiten zal het handhaven' van het uitgaansverbod vandaag niet meer nodig zijn. Wel zijn ür de gehele kolonie alle vrije dagen voor de politie ingetrokken. (PHJU^VM; Pt|n«re m griep - 20 tcblettem De Nederlandse Regering heeft aan onze ambassadeur té Londen, opgedragen aan de Engelse rege ring de deelneming der Neder landse regering te betuigen fu verband met het gebeurde te Singapore en aan de Engelse regering te verzoeken deze ge voelens over te brengen aan. de gouverneur van Singapore- i De West-Duitse Bondsdag heeft een motie waarin er op werd aan gedrongen, dat West-Duitsïand lid zou worden van de V. N., naar een commissie verwezen zonder zichzelf over deze motie uit te spreken. De motie was ingediend door de kleine Rooms-Katholieke Centrumpartii. Volgens regeringsfunctionaris sen was men mee voor- --ns het lidmaatschap voor W-Duit* InnH aan te vragen. West-Duits land is wel lid van de F. A. O. en heelt verzocht om het lidmaat schap van de U.N.E.S.C.O. Wilson, de directeur va» „Ge neral Motors" heeft medegedeeld- dat hij het directeurschap van d Amerikaanse centrale raad ven industriële mobilisatie, dat hes door Truman is aangeboden, w aanvaarden. De Oost-Duitse Volkskamet heeft bepaald, dat Oost-Duitse kinderen geen West-Duitse scho len meer mogen bezoeken. Vol gens de nieuwe wet zijn alle O. Duitse kinderen verplicht de scho len in Oost-Duitsland te bezoe ken.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1