Uit de Provincie iaf BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE WAT BRENGT DE RADIO? RECHTSZAKEN BURGERLIJKE STAND SPORTNIEUWS LOOP DER BEVOLKING MARKTBERICHTEN verwacht TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. GOES HOEK. KRUININGEN OOSTBURG. OVERSLAG. SCHOONDIJKE. Peier Fraser overleden Raad van Atlantisch verdrag van IS^tot 20 Dec. bijeen? Volgende bijeenkomst der Algemene Vergadering te Parijs? VLISSINGEN. Z AAMSLAG. Bijeenkomst commandanten- luchtdoelartillerie Vs! HOOFDPUNT MijnhirritfinnfdpilnnhlwM O» |(uig verongefufc) iehtuig vernield i zenuwen 5 uniform se luchtmacht aanwijzingen men afzienba- il zal inzetten, laanse Liga nrf! 'an Nederland elle in Spanj» gnaleerd Dec. ju, Jket aangespoeld Koningin Wilhelmina-fonds. K ank erbestr i j ding. Het was bedroevend, Maandag avond bij het betreden van het Concertgebouw te moeten consta teren, dat slechts een 30-tal zit plaatsen van de ruim 400 waren Ingenomen door belangstellenden in werk en streven van de Ver eniging ..Koningin Wilhelmina- fonds" Indien er een lezing was ge annonceerd over de fabricage van atoomwapenen, de opkomst ware wellicht groter geweest. Burgemeester Tellegen opende de bijeenkomst en vond dat de zaal niet ,,vol" was. Hij hoopte echter, dat de weinigen die er waren het gesproken woord van deze avond zouden uitdragen en dat velen zich zouden opgeven als lid of contribuant van het Fonds en aldus mede te werken aan de kankerbestrijding. De burgemeester gaf daarna het woord aan Dr. Dorrepaal, die op duidelijke wijze een uiteen zetting gaf over kanker en de be strijding dezer gevreesde volks ziekte. Hij zeide ojn.: „Spreken over kanker is niet gemakkelijk. Kan ker is voor velen iets geheimzin nigs. Vele mensen lopen dagelijks met een angstpsychose rond, doch hier geldt vaak: Ben mens lijdt dikwijls 't meest Door 't lijden dat hij vreest. Dr. Dorrepaal behandelde ach tereenvolgens: 1. Wat kanker is; 2. oorzaken; 3. herkennen; 4. be strijding; 5. organisatie. Ieder jaar sterven ruim 12.000 Nederlanders aan kanker en an dere kwaadaardige gezwellen. 18.000 19.000 gevallen worden geconstateerd. Ruim 2.500.000 wordt uitge geven voor verpleging in zieken huizen. De 'Vereniging „Koningin Wil- helmina-fonds" stelt zich ten doei gelden bijeen te brengen om de wetenschap in staat te stellen deze ziekte krachtig te bestrijden. Daarvoor zijn grote sommen geld nodig. Het gehele Nederlandse volk kan medewerken door lid der Vereniging te worden. Tijdens de pauze lieten velen zich als lid inschrijven. Dr. Dorrepaal beantwoordde vervolgens nog enkele vragen. Houtdiefstal. Dezer dagen werd bij de politie door een aannemer alhier aangif te gedaan dat van een door hem in uitvoering zijnd bouwwerk hout werd vermist. Het mocht de politie gelukken een zekere E. de W., die aan deze bouw werkzaam was, aan te hou den. Het hout werd achter diens woning aangetroffen. DONDERDAG 14 DEC. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.16 Gebed; 7.30 Sluiting; 9.00 N*s.; 9.10 Voor de vrouw; 9.30 Waterstanden; 9-35 Schoolradio; 10.05 Gram.; 10.10 Hoogmis; 11.30 Alt en orgel; 12.00 Angelus; 12.03 Orkest; 1230 Mededelingen; 12.55 Zonnewijzer; 13.00 Nieuws; 13.20 Orkest; 14.00 Orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.30 Ensemble; 16.46 Lezing; 16-30 Sluiting; 18.00 Voor de jeugd; 18.30 Causerie; 18.45 Gram.; 19.00 Nws.; 19.15 Catuserie; 1930 Reportage; 19.40 Hadiokrant; 20.00 Nws.; 20.05 Schaken; 20.06 Gev. programma; 22.00 Gram.; 22.15 Buitenl. over zicht; 22.35 Koor; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23-15 Gram iHÊk HILVERSUM H: 7.00 Nieuws; 7.16 Gymnastiek; 7.30 Sluiting; 9.00 Nws.; 9.10 Morgenwijding; 9.25 Gram.; 9-30 Pop. concert; 10.30 De antwoordman; 10.45 Gram.; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Gram-; 11.45 Causerie; 12.00 Gram.12.30 Mededelingen12 38 Bang: 13.00 Nws.; 13.15 Allerlei; 13-20 Orkest; 13.45 Causerie; 13.60 Gram.; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Piano; 15.00 Causerie; 15.10 Voor de zieken; 16.00 Orgel; 16-30 Sluiting; 18.00 Nws.; 18.15 Sport; 18.30 Kwartet; 19.05 Causerie; 19.15 Orkest; 19-50 Causerie; 20.00 Nws.; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Allerlei; 20.20 Orkest; 2L.20 Causerie; 21-50 Orgel; 22.25 Let op de bel; 23.00 Nws.; 23.15 Sport; 23.30 Gram. BRUSSEL VI: 12 00 Gram.; 12.15 Orkest; 12.30 Weerbericht; 12.40 Orkest; 13.00 Nws.; 13.15 Gram.; 14.00 Causerie; 15.00 En gelse les; 15.15 Gram.; 15.40 Franse les; 16.00 Gram.; 16.30 Causerie; 16.45 Gram.; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinderen; 18.15 Gram.; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Zang; 19.50 Causerie; 20-00 Verzoekprogramma; 21.00 Klank beeld; 21.30 Piano; 21.45 Actuali teiten; 22.00 Nws.; 22.15 Kamer muziek; 23-00 Nws.; 23.05 Gram. Een hertekamp. Voor de omlegging der Rijks waterstaat is een nieuw kanaal nodig. Door de splitsing in dit nieuwe kanaal bij het recreatiege bied worden 2 armen verkregen, waardoor een eilandje ontstaat. Wij vernemen van betrouwbare zijde, dat het de bedoeling is hier een hertekamp te vestigen, het geen voor Axel en omgeving een nieuwe attractie zal betekenen. Oprichting tafeltennisclub. In een vergadering, die gehou- I len werd in Hotel „Het Gulden Vlies" is met grote animo beslo- ten tot oprichting van een tafel- 1 tennisclub onder de naam j A.T.A.C. 26 Dames en heren ga- I ven zich als lid op, terwijl nog meerderen zullen volgen. I In het bestuur werden gekozen K. Ortelee, voorz.; J. Overdulve, I secr.; H. Porth, penningmeester, D. Draayer en J. Dieleman, leden, i Men hoopt volgende week met j de training te beginnen. Prijsschieting. Bij de prijsschieting, welke 7onaag bij F. Oubrie alhier werd gehouden, schoot de heer A- Ber- niero de hoogvogel- De heer Aug. Provoost schoot hu grootste aantal vogels. Gevonden voor* e-pen. Een portemonnaie met inhoud. Inlichtingen bij de Postcomman dant der Rijkspolitie te Biervliet. In biaisd geraakt. Aan de verwondingen overleden. Dinsdagochtend raakten de kle ren van mevr. Dekker alhier in brand, toen zij, waarschijnlijk een sigaret rokend, bezig was met wasbenzine enig goed te reinigen. Hoewel de vlammen spoedig wer den gedoofd, bleek mevr. D. zo zwaar gewond, dat zij in het zie kenhuis moest worden opgeno men, waar zij is overleden. Uitvoering muziekvereniging. Woensdag en Donderdag zal de jaarlijkse uitvoering van de mu ziekvereniging „E-N.Z.K." te Hoek worden gegeven voor de le den en donateurs. Ook ditmaal bestaat het pro gramma uit muziek en toneel. Het muziekkorps onder leiding van directeur J. Anthonisse, zal het volgende programma uitvoe ren: 1. Champion, Mars, Arr. P. Molenaar. 2. Hephaistos, Concertouverture G. Boedijn. 3. Folkloristische Paraphrase, G- Boedijtu 4. Selectie ,,De Vogelkoopman'', Operette, Van Zeiler. 5. The Middy, Mars, K. J. Alford. De opvoering van het toneel stuk geschiedt dit jaar door het Axelse toneelgezelschap onder leiding van de heer Sol. Enige leden van „E.N.Z.K." zijn, in samenwerking met leden van de Zangvereniging „Crescendo", echter ook een toneelstuk aan het instuderen. Slachtoffer opgehaald. Dinsdagmiddag omstreeks 3 uur heeft men aan de Veerhaven te Kruiningen het stoffelijk over schot opgedregd van de heer G. E van der Velde uit St. Jansteen, die vermist werd bij het ongeluk, aat zich te Kruiningen-Veerha ven heeft afgespeeld. Daarbij kwam ook de 50-jarige stoker Brasser om het leven. Aangeno men wordt dat beiden, misleid door de duisternis, te water zijn geraakt. Van der Velde was 30 jaren oud. Griffier kantongerecht. Bij Kon. besluit is benoemd tot Griffier van het Kantongerecht te Oostburg Mr. N. J. C. Hoorweg, wonende te Wassenaar Kringvergadering der Z.L.IYI. Voor de Kringvergadering der Z. L. M., die gisteren in café De Vuijst werd gehouden, bestond veel belangstelling. De heer M. A. de Bruijne open de de vergadering en constateer de dat de boeren niet erg tevre den zijn. Allereerst is daar de on gemotiveerde gerstprijsverlaging en terwijl alle prijzen omhoog gaan, verlaagt men de melkprijs. De boer heeft weer een nat jaar, wat tot gevolg heeft, dat de bie ten uit de modder moeten worden gerooid. Met de woorden van De Genestet: „Al worstelende vinden wij krachten, Al dwalende vinden wij spoor" eindigde de voorzitter zijn openingswoord. Onder de ingekomen stukken was de mededeling, dat de statu ten waren goedgekeurd. Van de Afd. Oostburg was er een protest tegen het lange wachten op de kade van Breskens, daar er veel te weinig schepen komen voor de Centrale Suikerfabriek te Sas van Gent. De heer Van Rietberg, direc teur van het Instituut voor Ratio nele Suikerproductie te Bergen op Zoom, hield een causerie over: „De suikerbiet". Spr. zeide, dat het 150 jaar geleden is, dat in Duitsland op een heel primitieve wijze voor het eerst suiker uit de biet werd gewonnen. Toen was het suikergehalte 7 6 8%, thans is dit opgevoerd tot 16 a 20 was toen een dagproductie van 5.00010.000 kg heel wat, thans draaien de fabrieken er 2 tot 5 millioen kg per dag door heen. De opbrengst per ha, aldus de heer Van Rietberg, kan nog aanmerke lijk worden opgevoerd en de biet behoort tot de meest rendabele gewassen. Zeeuws Vlaanderen zou het beste stukje bietengebied van Nederland kunnen zijn, doch is dit dat nog niet. Er worden proeven genomen om de erfelijke eigenschappen der biet te veredelen, waardoor men een plant krijgt die groter is en een biet, die een zwaarder kg-ge- wicht heeft. Dit nieuwe gewas geeft een meer opbrengst van 10 5 15 terwijl ook het suikerge halte niet lager zal liggen dan dat van de kleine biet. Het zaad van dit nieuwe gewas zal waarschijn lijk in 1953, in ieder geval vóór 1955 in de handel worden ge bracht. Jammer is, dat voor bie tenmoeheid, de vergelingsziekte en het bietenaaltje geen effectie ve bestrijdingsmiddelen zijn. Te gen de vergelingsziekte is maar één middel, n.l. na 1 April geen voederkuilen meer. De luis, die de smetstof overbrengt, overwintert en vermenigvuldigt zich in de voederkuilen. Voorts lichtte de heer Van Rietberg de landbou wers in over het gesegmenteer de en gepolijste bietenzaad. Het laatste heeft, mits goed gezaaid in goed voorbereide grond, het voordeel, dat de biet ongestoord kan doorgroeien, daar met het op één zetten de wortels niet in hun groei worden belemmerd. De mechanisatie van het bie- tenrooien blijkt niet zo eenvoudig te zijn voor de vette kleigronden. Ir Bouman, de Rijkslandbouw- consulent, vestigde de aandacht op de onjuistheid van de gedach te, dat het suikergehalte op de fa brieken niet erg nauwkeurig zou worden berekend. Spr. zette een en ander technisch uiteen. Naar aanleiding van de verge lingsziekte ontbrandde een felle discussie, o.a. over de noodzake lijkheid om na 1 April het houden van voederkuilen op de bedrijven pertinent te verbieden. In de Stichting voor de Landbouw wordt dit eveneens overwogen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. Prijsschieting. In de muziekzaal „Concordia" organiseerde de schuttersvereni ging een schieting, waaraan 55 schutters deelnamen. De uitslag was: hoogvogel en le zij vogel F. de Block; 2e zijvo- gel R. de Vos. Gemeenteraad- Hedenavond om 6 uur komt de Raad van Schoondijke bijeen. Van de 17 agendapunten noe men wtf o.a.: Een voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening courant-overeenkomst bij de Bank van Ned. Gemeenten van maximaal 130.000. Een voorstel van B. en W., waarin de Raad verzocht wordt een principieel besluit te nemen tot het bouwen van nog 10 wo ningwetwoningen. Van de zijde der Winke liersvereniging D.E.S. te Schoon- dijke is een verzoek binnengeko- Peter Fraser, Premier van N— Zeeland tot de vorige algemene verkiezingen, waarbij h(j versla gen werd, is Dinsdag op 66-jarige leeftijd overleden. Hij leed reeds enkele weken aan bronchitis en een hartkwaal. Fraser werd in een Schots dorp als zoon van een schoenmaker ge boren. Hij emigreerde in het, be gin van deze eeuw naar Nieuw- Zeeland en werkte daar aanvan kelijk als havenarbeider. In October 1918 kwam hij via de vakbeweging in het Parlement. Na enige Ministers-portefeuilles te hebben waargenomen werd hij in 1940 Premier. In 1949 verloor hij deze post door de nederlaag van de Labour-partij in Nieuw- Zeeland. De Raad van Ministes van Bui tenlandse Zaken van het Noord. Atlantisch Verdrag zal naar ver wachting van 18 tot 20 December te Brussel bijeenkomen, aldus kringen, die in nauw contact staan met de Belgische Regering. Men verwacht tevens, dat de Ministers van Defensie van de verdragsmogendheden de bijeen komsten zullen bijwonen. Volgens de diplomatieke corres pondent van de New York Times, James Reston, is de Amerikaanse Minister van Buitenlandse Zaken, Dean Acheson, van plan om) het komende weekeinde naar Brussel te gaan. Acheson zou de hoop koesteren zjjn collega's in de Raad er van te kunnen overtuigen, dat de tijd voor het nemen van beslissingen in de kwestie van de bewapening van West-Europa gekomen is. Volgens Reston zou Acheson er bij Engeand, Frankrjjk en West- Duitsland op aandringen om naast de Amerikaanse plannen voor Europa concrete eigen politieke en militaire plannen te stellen. HEDEN ONDERBREKING IN TELEFOON- EN TELEGRAAF VERBINDINGEN MET AMSTERDAM MOGELIJK. Heden, Woensdag 13 December 1950, tussen 4 en 5 uur wordt in het versterkersstation Amsterdam aan de stroomvoorziening ge werkt. Met onderbreking van de tele foon- en telegraafverbindingen miet en via Amterdam moet reke ning worden gehouden. De begrotingscommissie der Ver. Naties, waarin 60 landen zijn vertegenwoordigd, heeft een Australisch voorstel, om de vol gende bijeenkomst van de Alge mene Vergadering te New York te houden, verworpen. Hierdoor is het mogelijk ge worden, dat de Algemene Verga dering in 1951 in Europa en dan waarschijnlijk te Parijs, zal wor den gehouden. Nieuw Zeelandse vliegboot neergestort Een vliegboot van Nieuw-Zee- landse luchtmacht is kort na de start bij de Samao-eilanden neer gestort. Er zijn zeven personen om 't leven gekomen. Acht leden van de bemanning en enkele pas sagiers konden zich redden. Het toestel, is verloren gegaan. men om wijziging in de voorge nomen aanleg van de grensstro ken langs de Dorpsstraat en be spoediging van de aanleg van de Brink. „Jacob van Heemskerk" naar Vlissingen? Naar het A.N.P.'verneemt, be staan er plannen om H. M.'s luchtverdedigingskruiser ..Jacob van Heemskerck" naar Vlissingen over te brengen en daar als op leidingsschip te gebruiken. Ook schijnt het niet uitgesloten te zijn, dat nog twee kleinere mari nevaartuigen in Vlissingen ge- sta tionneerd zullen worden. B" navraag bij de marnie deel de men ons mee, dat er wel plan nen in deze richting bestaan, maar dat nog niets definitiefs is vastgesteld. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie alhier zijn de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven en terug te bekomen bij de daarachter ver melde adressen: Vulpen, J. Scheele, Axelsestr. A 134c; handbeschermer, Meer- tens, Molenstr. A 159f; broche, F. van Vessem, Plein Noord A 45; kinderwantje, Kaijser, Veerstraat A 45; regenjas, bakker Oele, Pol derstraat. Het Britse ministerie van Oor log maakt bekend, dat de com mandanten luchtdoelartillerie van Groot-Brittannië, België, Dene marken, Frankrijk, Italië, Neder land en Noorwegen, alsmede ver tegenwoordigers van de Ameri kaanse strijdkrachten in Europa en van het algemeen hoofdkwar tier van de Westerse Unie van 12 tot 14 December te Londen zullen vergaderen. BELASTINGFRAUDE. De Officier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank eiste tegen de drukker M. één jaar ge vangenisstraf, waarvan 4 maan den voorwaardelijk en voorts drie jaar toezicht van de Prot. Chr. Reciasseringsvereniging. M. werd er van verdacht door middel van valse kwitanties de belastingen te hebben opgelicht. Hij verkocht een partij papier uit oude voorraad aan een firma in Den Haag, maar maakte kwi tanties waaruit zou moeten blij ken, dat hij dit papier kort te voren voor een flinke prijs had ingekocht. Op deze wijze deed hij het voorkomen slechts een geringe winst te hebben gemaakt. Bij een onderzoek kwam het be drog aan het licht. Het bedrag aan te weinig betaalde belasting beliep 8000. De verdediger bepleitte een ge vangenisstraf gelijk aan de pre ventieve hechtenis. Hij verzocht de onmiddellijke invrijheidstel ling van zijn cliënt. De recht bank wees dit verzoek af. Uitspraak 21 December. TERNEUZEN Huwelijksaangiften, 4 Dec, Hendrik C. Klootwijk (v. Vlissin gen) 36 j. jm. en Anna E- A. van Meir 31 j. jd.; 5 Dec. Comelis v. d. Hooft 23 j. jm. en Jetta Veldman (van Rotterdam) 23 j. jd.; 6 Dec. Jan B. de Rocker (van IJzendijke) 59 wedn. en Maria A. Hamerlinck 54 j. wed. Huwelijksvoltrekkingen. 7 Dec. Cornelis Lipjes 46 j. gesdh- en Leona A. L. de Wolf 48 j. gesch.; Jan C. Scheele (van Axel) 26 j- jm. en Maria C. van Tatenhove 25 j. jd. Geboorten. 30 Nov. Eugenie Theophile Elisabeth, d. van Jo seph L. Blommaert en Marcella I. de Schoolmeester, won. te Sas van Gent; 2 Dec. Willy Alfons, z- van Petrus J. van Puijvelde en Maria L. Erpelinck; Heieen, d. van Pie- ter W. Stuij en Maria Sinke. Overlijden. 30 Nov. Prosper M. de Smet 58 j. echtg. van Julia Everaert (won. te Philippine); Jacobus C. Leunis 73 j- echtg. van Marie L. Goethals; Jan Jacobus Gans 69 j- ongeh. (won. te Axel); 2 Dec. Magdalena E. van Hoorn 46 j. echtg. van Jozias Verstra ten )won .te Axel; 4 Dec. Alphon- se M. van der Bilt 64 j. echtg. van Florentina M. Martens (won te Zuiddorpe). SCHAKEN. Om het kampioenschap van Rusland. De 17de, tevens laatste ronde van het tomooi om het kampioen schap van Rusland kon geen be slissing brengen. De partijen van Keres, Tolush en Aranin die allen met 10% punt aan de kop gaan, moesten n.l. worden afgebroken. Smyslov en Konstantinopolsky, die beiden 9% punt hadden kwa men in de 17de ronde tegenover elkaar en speelden remise. Lekhinsty heeft eveneens J0 punten doch 1 afgebroken partij in handen- KERES KAMPIOEN VAN- RUSLAND. Het kampioenschap van Rus land is gewonnen door Keres met 11% punt -uit 17. Ook in 1947 eindigde Keres op de eerste plaats. Dit jaar heeft hij ook een in ternationaal tomooi in Polen ge wonnen. „Wat is er Bim?" zei Basli, die de verschillende palmsoorten met belangstelling van nabij had beschouwd. „Kijk zelf maar, Mugli" zei Bim met trillende stem. „Ik heb nog nooit zo iets grie zeligs gezien". Een lange slanke neger kwam langs de enorme trap naar be neden. Hij was in een Westers tropen pak gekleed. Tegen het wit van dit pak stak een soort doodshoofd af, zwart als de nacht. Het wandelende doodshoofd kwam rustig op onze vrienden toegestapt. „Goedenmiddag heren" zei het doodshoofd in correct Engels. „Daar dit dorp onder mijn be stuur valt wilt U mij misschien zeggen waarmee ik U van dienst kan zijn". „Het is een geheime missie" zei Basli nadat hij enigszins op adem iwas gekomen. „Wanneer U mij in contact kunt brengen met de stam der Bota- boe's, wil ik U er alles van vertel len". „Misschien wilt U mij even vol gen heren?" zei de sombere fi- 'guur. (Adv.) Mijohirdt Hoofdpijnpocdet» 41 ct TERNEUZEN. Gevestigd: G. A. de Grave, Le liestraat 4, Hoek; J. J. Deurlo, Lijsterplein 29, Groede; M. P. Leegte, Nw. Kerkstraat 17, Breda, H. P. J. J. BockstaelBeerens, Zwaluwstraat 20, Gorinchem; N. J. Eckhardt, Axelsestraat 38a, Zaandam; G. Blaauw, Nieuwstr. 41, Vlissingen; G. Boon, Nieuw- straat 41, Vlissingen; A. M. Maat, Crocusstraat 7, Hulst; H. A. M. van de Zande, J. W. Frisostraat 9, Hulst. Vertrokken: M. F. Meinster, Middenstraat 54, Vlaardingen; F. L. Rijnberg, Schuttershofweg 9, Breda; W. S. Leenhouts, Nieuw - straat 41, Zaamslag; F. A. Jansen, Tramstraat 7, Rilland Bath; P. L. RiskéHoornaert, Tramstraat 15, Hulst; G. Daene, Nicuwstraat 41, Vlissingen. VEEMARKT TE ROTTERDAM. Aangevoerd in totaal 4964 die ren, w.o. 845 vette koeien en os sen, 1439 gebruiksvee, 35 vette kalveren, 171 graskalveren, 831 nuchtere kalveren, 171 varkens, 616 biggen, 221 paarden, 11 veu lens, 541 schapen of lammeren en 83 bokken of geiten. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. 2.40 tot 2.60; 2e kw. 2.10 tot 2.30; 3e kw. 1.90 tot 2.10. Vette kalveren ie kw. 3 tot 3.20; 2e kw. 2.60 tot 2.80; 3e kw. 2,10 tot 2.40. Slachtpaarden le kw. 1.70; 2e kw. 1.60; 3e kw. 1.55. Prijs in guldens per stuk. Graskalveren le kw. 340; 2e kw. 240; 3e kw. 180. Nuchtere kalveren le kw. 60; 2e kw. 55; 3e kw. 50. Biggen le kw. 45; 2e kw 40; 3e kw. 30. Schapen le kw. 110; 2e kw. 90; 3e kw. 60. Lammeren le kw. f 95; 2e kw. 80; 3e kw. 65. Kalf- en melkkoeien le kw 960 2e kw. 800; 3e kw. 700. Vare koeien le kw. 575; 2 e kw. 525; 3e kw. ƒ475. Vaarzen le kw. 650; 2e kw 600; 3e kw. 500. Pinken le kw. 450; 2e kw 400; 3e kw. 325. Vette koeien aanvoer als vori ge week, handel tamelijk, prijzen iets hoger. Vette kalveren aanvoer iets groter, handel vlug, prijzen iets hoger. Graskalveren aanvoer iets min der, handel stil, prijzen vooral voor slachtvee iets stijver. Nuchtere kalveren aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen stijgend. Biggen aanvoer ruimer, handel traag, prijzen niet geheel prijs houdend. Slachtpaarden aanvoer iets gro ter, handel flauw, prijzen prijs houdend. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel stug, prij zen iets hoger. Kalf- en melkkoeien aanvoer gewoon, handel matig, prijzen als vorige week. Vare koeien aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen prijshou dend. Vaarzen en pinken aanvoer als vorige week, handel slepend, prij zen constant. 5 regels 6® maiïit at., minimum #ae nummer ol Adnx neer. namiddag» 2 aft ntwoordelljk unbk hem dat hij ong» en zal oogsten bij un zijn onssmei» ieke koers." 3 wederom hevig d en gejouwd, zitter berispte d* jken krachtig. van de „Air India", sdag werd vermist, t meter hoge berg- van Coimbatore, Er bevonden ziek en 4 bemannings- fd. was on weg va» h-ivandrum. jrig toestel van dfe -an de lijn Genéve- ;at hij de start te een pijler botste, k mield. giers en d» 11 lede» ning zijn er in ge stel te verlaten vocw van de brand. Zen uw: a biet ter I er OTerheen a schatting van e» ist van MacArtbur oordkoreanen mee» iviesies die 2 nauv 'ij het offensief des ar werden gealage» Karim Gani, press ohammedaanse Liga eeft te Koeala Lum- verklaard, dat alle ise landen zal wor- een boycot van de te steunen, totdal ;h „teruggekeerd it volk." Januari 1951 te K* unmedaanse wereld- louden; op deze cod- ani steun voor zjjB verven. Voorts wi) iische Regering ter agen de betrekkin- ïderlandse Regering Ie delegatie van Ma- conferentie te Ka- immedaanse landen ie bevriende Stateir havens en vliegvel irlandse schepen, e» iluiten. Jani is in de nacht op Donderdag, in Mansoer Adabi. per Singapore naar Koe gereden. Hun tocht iridisch advies in te ie vraag op welke hoger beroep kan ekend tegen de ge- praak te Singapore, aweljjk van Bertha ul en gener waarde >nd werd vernomen, herhaaldelijk heeft ammedaanse te rij» aar met de Moham- sdienst in verbanc agen, nj. de Korsjv,, e en kledingstukken daleise vrouwen ge- te Singapore href* ïkomst van de Bei tisehe Kamerfrae is Mierard voorle- fan een schrijven, ntvangen van een ocaat, die zojuist eruggekeerd. at verklaart tijden* Spanje de gewezen Rexisten, Leun De en gezien, actie zal dit feit ter ïn van de Eerste er op aandringen tiek vertegenwoor- ;n naar „een land, sche oorlogsmisda uilplaats verleent" laties op het vliegveld Laha in brand staan. t De land-, zee- en luchtmacht der R.I. verloor ongeveer 4000 man. Naar schatting verloren de Ambonnezen, wier aantal onge veer 1000 man bedroeg in hoofdzaak bestaande uit gewa- bij enige~l(tnit!erden militairen, o-ider w:e de 24-jarige chef staf luitenant-kolonel Slamet Rijardi, om het leven werden gebracht. De heer Muir, die aan beri-heri lijdt, is onlangs in D1"kari.a aan gekomen en later p'r vliegtuig naar Australië vertrokken. den met ongewone omstandighe den moet vooruit weten, waartoe deze kunnen leiden." De Algemene Vergadering van de V.N heeft gistten besloten haar zitting van 1951 in Europa 'Un- r.:i maansrarroisn. ZON MAAN op onder op onder 15 8.41 16.?8 12.46 16 8.42 16.29 12.56 0.07 ,1L 8.43 16.29 .13.05 1.21 I IS 8.44 16.29 13.15 2.35 De 69-jar:ge Vori Steiger, die de enige candidaat was, is Minis ter van Justitie en Politie en be kleedde in 1950 het vice-Premier- schap in het Kabinet. Karl Kobelt, die in 1946 Bonds- PresiÖent was, is tot vice-Mi nis ter-President voojr 1951 gexozen. De algemene verD0 van de V.N. heeft met 52 tegen 5 stemmen, bij één onthouding, het voorstel der dertien landen voor een staken van het vuren in Ko- I rea goedgekeurd. De Sowjet- i groep stemde tegen, Nationalis- aiscn China ont/neid zich. p„, v-hoveningse staand is een vliegtuigraket aangespoeld. De hulpverleningsdienst heeft het projectiel weggehaald. In de oorlog werden deze raketten door gea'l eerde vliegtuigen onder de vleugels meegenomen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3