De kwestie Nieuw-Guinea De strijd in Korea Berfha Hertogh naar Nederland >at AMBON PAS OP UW KEEL ABDUSIROOP verwacht Is Mening der Indonesische Regering De toestand te Singapore WOENSDAG 13 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1603. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mm 10 dj minimum per advertentie RSL Zending van de Siichting Door de eeuwen irouw" in de Zuid-Molukken aangekomen De Nieuw-Guinea conferentie Onrustig Indonesië WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Het Oppergerechtshof te Singapore heeft het beroep tegen de uitvoering van het vonnis verwor pen. Dit betekent, dat Bertha Hertogh onmiddellijk met haar moeder naar Nederland mag vertrekken. Dec. op onder op onder 13 8-40 16.28 12.19 21.24 14 8.40 16.28 12.34 22.48 15 8.41 16.28 12.46 - 16 8-42 16.29 12.56 0.07 17 8.43 16.29 13.05 1.21 18 8.44 16.29 13.15 2.35 Eisenhouwers benoeming „Onbekend voorwerp" boven Londen liuig verongelukt iehfuig vernielt) i zenuwen! uniform se luchtmacht aanwijzingen men afzienba- il zal inzetten. aanse Liga «0 an Nederland; elle in Span)* gnaleerd op onder op Dec- 15 8.41 16.£8 12.46 16 8-42 16.29 12.56 8.43 16.29 .13.05 8.44 16.29 13.15 egen 5 I u.y.aket aangespoeld Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Di recteur-Hoof dredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Rubriek Kleine Advertenties: B regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer B»' reau van dit Blad 15 cent mme. Inzending advertenties namiddags 2 uur. tot Tot Dinsdagochtend heeft de Minister van Buitenlandse Zaken van Indonesië, Moh. Roem geen nieuwe instructies aan zijn Rege ring gevraagd. Het mandaat van de delegatie is ongewijzigd, zo verklaarde men in Indonesische Regeringskringen aan Aneta. Men zei, dat een eventuële over dracht van de Souvereiniteit over Nieuw-Guinea aan de Unie, een mogelijkheid waarvan berichten uit Den Haag, afkomstig van een buitenlands persbureau gewaag den, niet aanvaardbaar te achten, daar een gezamenlijk bewind over Irian door Nederland en Indonesië precies hetzelfde is als het schep pen van een trustee-gebied in In donesië, waarvan Indonesië zelf één der trustee-houders is. Men wees er in dit verband op, dat de Souvereiniteit niet te delen is. Op een vraag of het Kabinet zich zal terug trekken indien de kwestie Nieuw-Guinea niet zou woTden opgelost, antwoordde men: ,,Het Kabinet doet zijn best het vraagstuk overeenkomstig de na tionale aspiraties op te lossen, het zal aan het Parlement verant woording afleggen over de resul taten van de besprekingen inzake Irian. Het al dan niét aanblijven van de huidige Regering is afhan kelijk van het Parlement", aldus déze Regeringskringen. P.N,I. steunt voorstellen van Roem. De voorzitter van de partijraad van de P.N.I., deelde mede, dat de P-N.I. in principe de voorstellen van Minister Roem voor het op lossen van het Irian-probleem steunt. ,,Een eventuële overdracht van de Souvereiniteit aan de unit, betekent, dat Indonesië mede-im perialist zal zijn over Irian, het geen in strijd is met de geest vau de Indonesische vrijheidsstrijd". In antwoord op de vraag of de P-N.I. ontbinding van het Kabinet .Het Bureau Zuid-Molukken meldt: Tegenaanvallen in Hutumuri en Suli hebben de Apris-eenhe- den grote verliezen toegebracht. In de gevechten rond Ambon hebben Mulo en A.M.S.-leerlirgen zich dapper geweerd tegen de op rukkende Rl.-troepen. ïii het leggen van telefoonver bindingen hebben zij grote moed aan de dag gelegd, terwijl zij drie weken lang voor de ravitaillering tüssen de loopgraven en schuil- këldfers hebben gezorgd. De K.P.M—schepen (o.a. de Waikelo en de Kaluku) onderhou den regelmatig de verbindingen in de Ambonese wateren ten bate van de R.I.troepen. Via radio-Ambon zijn aan onze militairen op Java uitvoerige in structies meegedeeld." Van Java ontving het Bureau Zuid-Molukken een bericht waar- ih 't o-m. gezegd wordt, dat da „Zuid-Molukkers op Java met klem hebben geprotesteerd tegen de hreest ondemocratische manier der' Indonesische Regering om de vrije meningsuiting te onderdruk ken". SOUMOKIL GEVLUCHT. Dr. Soumokil zou met een vaar tuig, via Ceram naar Nieuw-Gui nea zijn gevlucht. Dit heeft het Parlementslid Moh. Padang. die een oriëntatie- bezoek aan Ambon heeft gebracht verklaard. De heer Padang zti voorts dat naar zijn mening nog niet de tijd gekomen is om de vqarmalige leden van het K.N.I.L. terug te voeren naar hun plaats vdn herkomst in de Zuid-Moluk ken, daar thans zuiveringsacties worden gevoerd op Ambon en de omringende eilanden. „Naar te verwachten zullen de zuiveringsacties op de omringen de eilanden tegen het weekeinde zjjn geëindigd. Indien de acties succesvol ver lopen zullen er geen R.M.S.-leden meer overblijven", aldius de heer Padang, die de sterkte van de „Barettroepen" op 100 man schat te. zou eisen, indien het vraagstuk Irian niet overeenkomstig de wens van Indonesië wordt opge lost antwoordde de voorzitter: ,,De P.N.I. beschouwt de kwes tie Iran als een principiële zaak, vooral omdat de kwestie tot een der programmapunten van het Kabinet-Natsir behoort. Ik geloof niet, dat er binnenlandse ongere geldheden zullen ontstaan b\j een eventuële mislukking van de op lossing van het geschil. Iedere nuchtere vrijheidsstrijder beseft, dat eventuële ordeversto ringen slechts de nationale belan gen zullen schaden. Er zjjn na- tuurjjk elementen, die moedwillig de orde en de veiligheid verstoren De P.N.I. kan dergelijke acties zeker niet steunen". Sidik Djojosukarto zeide ten slotte nog dat hij van mening was, dat de kwestie Irian voor de Ver. Naties moest worden gebracht, indien de uniedeelgenoten niet tot overeenstemming konden gera ken. Met grote dankbaarheid aan de vele duizenden Nederlanders, die ons financieel daartoe in staat stelden, maakt de stichting „Door de Eeuwen Trouw" te Eindhoven, bekend, dat haar zending voedsel en medicamenten o.a. bestaande uit 145 kisten melkpoeder en be langrijke hoeveelheden vaccins, sera verbandmiddelen, vitaminen, sulphapreparaten en andere ge neesmiddelen ter plaatse zijn aan. gekomen en over het gehele ge bied van de Republiek der Zuid- Molukken zullen worden gedistri bueerd. Het volk van de Zuid-Molukken is het Nederlandse volk voor de verleende hulp dankbaar, hoewel hiermede niet is voorzien in de grote nood. Daarom is voort durende voorziening noodzakelijk. Uit de omstandigheid, dat het vliegtuig, waarmede de Rode- Kruis-vertegenwoordigers aan kwamen, ook voor goederen voor de noodlijdende bevolking bevatte, blijkt, dat het Internationale Rode Kruis, nadat bij herhaling een beroep op deze organisatie was gedaan, op het laatste moment kans heeft gezien om een begin van uitvoering te geven aan haar humanitaire taak ten aanzien van de Zuid-Molukken. Parlementaire Irian-missie dient motie in. De voorzitter van de Parlemen taire Irian-missie de heer Suki- man, heeft in het Parlement een motie ingediend, waarin gezegd wordt, dat het terugroepen van de missie naar Indonesië door de Re gering in strijd was met de in structie, die door het Parlement gegeven was, dat de stappen van de Regering het werk van de mis sie belemmeren zodat zij haar taak niet volgens 'de opdracht kon uitvoeren en dat de stappen van de Regering een aantasting betekenen van de bevoegdheden van het Parlement, hetgeen prin cipieel opgelost dient te worden. In de motie wordt voorts ge zegd, dat de maatregelen van de Regering ten opzichte van de Parlementaire missie ten zeerste worden betreurd. Mevrouw Susi- lowati, lid van de Parlementaire Irian-missie heeft de ontwerpmo- tie niet ondertekend. Na afloop van de gisteren ge houden vergadering van de Nieuw-Guinea-conferentie werd een communiqué verstrekt, waar uit blijkt dat een vertrouwelijke bijeenkomst plaats vond van en kele leden der beide delegaties. De besprekingen, die in vriend schappelijke sfeer plaats hadden, worden vandaag voortgezet." ATTLEE TE LONDEN AANGEKOMEN. De Britse minister-president Clement Attlee is per vliegtuig uit Ottawa vertrokken, te New- York aangekomen en uit laatst genoemde plaats weer doorge reisd naar Londen. Attlee's vertrek uit New York werd enige tijd vertraagd door een strikt besloten bespreking met Younger en Jebb van de Britse delegatie naar de V. N. Zij had plaats in een zwaar bewaak te kamer op het vliegveld. Naar men meent werd de toestand in Korea besproken. De Engelse minister-president Clement Attlee Is Dinsdagmor gen per vliegtuig te Londen te ruggekeerd. Op een vraag, of de besprekin gen zouden bijgedragen tot het vestigen van de wereldvrede, antwoordde Attlee: .„Dat hoop ik." In Canada': had hij besprekin gen gevoerd.„met minister-presi dent St. Laurent en zijn minis ters. „Wij zijn tot overeenstem ming gekomen over onze voor naamste werkzaamheden en wij begrijpen eikaars standpunt," al dus Attlee. Tijdens de terugtocht heeft Attlee een telegram aan Truman gezonden, waarin hij de hoop uitspreekt, dat de besprekingen hebben bijgedragen tot het ves tigen van een blijvende vrede. Attlee zou onmiddellijk het kabinet bijeenroepen en later op de dag in het parlement een ver klaring afleggen. Waarschijnlijk volgt spoedig een bespreking met Churchill. Een uur na zijn terugkeer is Attlee door Koning George in audiëntie ontvangen. Bommenwerpers en gevechts vliegtuigen der Verbonden legers hebben in Noord-West-Korea een zware aanval ingezet na de terug tocht uit het Tsjosin-bekken in het noord-oosten te hebben ge dekt. Aan de Oostkust is echter een gevaarlijke nieuwe dreiging door vliegtuigen gesignaleerd: Even ten zuiden van de 41ste breedtegraad is een Chinese ge mechaniseerde colonne waarge nomen, die van de haven Songd- jin uit naar het zuiden trekt. Volgens een communiqué van het Amerikaanse 10de legercorps zal het „heldhaftig optreden" van de Engelse en Amerikaanse troe pen, die zich 100 kilometer vech tend terugtrokken uit het gebied van het Tsjosin-bekken, als „één van de opmerkelijke operaties in de militaire annalen" opgetekend worden. Volgens een Noordkoreaanse communiqué zijn aan het weste lijk front tussen 25 November en begin December 23.700 man schappen der Verbonden legers gedood, gewond of gevangen ge nomen. Twee divisies snelle Mongoolse cavallerie hebben zich bij de Chi nese legers in Noord-Korea ge voegd. waardoor het aantal Chi nese divisies.tot 27 gestegen is, dat is meer dan 250.000 man- Deze cavallerie, tegen de winter gehard en licht bewapend, be vindt zich op het ogenblik 30 tot 80 km ten N. van de nieuwe ver dedigingslinie der V. N. Zij worden vooral ingezet voor verkenningsdoeleinden en worden zo nodig vergezeld van langharige VOORGANGER VERMOORD. De voorganger van de Pinkster gemeente in Djakarta, de heer C. E. J. den Daas werd Zondagavond in zijn huis aan de Matramanlaan vermoord. Het slachtoffer zat op het voor erf, toen een onbekende 'n schot op hem loste, waardoor hjj werd gedood. De dader is voortvluch tig. De aanleiding tot deze moord is niet hekend. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot hedenavond. Regen- of sneeuwbuien. Half tot zwaar bewolkt met af en toe regen- of sneeuwbuien. Zwakke tot matige veranderlijke wind. Temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi. WOENSDAG 13 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v-m. 4.16 4.51 5.31 5.41 n.m. 4.50 5.25 6.05 6.15 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Het Hof besloot biertoe, omdat de Nederlandse consul-generaal op zich nam Bertha voor de En gelse ambassadeur in Nederland te leiden, opdat zij kan besluiten of zij in Europa of in Azië wil wonen. Mocht zij Azië kiezen, dan zou de Nederlandse regering haar terugkeer regelen. Nader wordt bericht, dat Ber tha en haar moeder in het ge heim uit Singapore zijn vertrok ken. Uit nadere door de K. L. M. in gewonnen informaties blijkt, dat de K.L.M.-constellation PH-TDO (Maastricht) met gezagvoerder Vis een tussenlanding heeft gemaakt ie Singapore. Dit is geschied in afwijking van de normale dienstregeling. De „Maastricht" kwam uit Djakarta. BERTHA'S VERTREK UIT SINGAPORE. Gistermiddag zijn Bertha Her togh en haar moeder door de politie naar het vliegveld Kal- lang begeleid, waar het vliegtuig wachtte. Men ging onmiddellijk aan boord, waarop het vliegtuig direct haar reis vervolgde. Tenzij van de officiële route wordt afgeweken, of mevrouw Hertogh en haar dochter vóór het eindstation het vliegtuig ver laten, zullen zij Donderdagavond omstreeks zeven uur op Schip hol aankomen. De officiële tijd van aankomst van de PH-TDO „Maastricht" is volgens de dienstregeling Don derdagavond te half acht. DE TOESTAND SINGAPORE. IN Dinsdagochtend werd bij de politie in Singapore gerappor teerd, dat zich weer Mohamme danen rond de Sultanmoskee ver zamelden, in het gebied dat afge zet is. Ghurka's en Maleise poli tiemannen spoedden zich naar de plaats met de order de samen scholingen uiteen te drijven met „traangas, dreigementen en in dien absoluut noodzakelijk met kogels". Er werd ook gemeld, dat zich in het Gelang-gebied, acht km van het centrum gelegen, eveneens een menigte vormde. Larry Allen, de Amerikaanse verslaggever, die de gehele nacht zoek was, is in het ziekenhuis opgenomen. Hij had zich, na aan gevallen en gewond te zijn, in een Chinees huis verborgen. Het lijk van een gemeenteraadslid, Pat Johnson, is Dinsdagmorgen gevonden. Men had hem eerst afgeranseld en daarna in bewus teloze toestand in een kanaal ge worpen. In het gebied, waarin de ergste wanordelijkheden hebben plaats gevonden, is tot nader order alle verkeer verboden. Hogere politie-functionarissen te Singapore verdenken Chinese communisten ervan gebruik te hebben gemaakt van de ont stemdheid der Mohammedanen om hen op te hitsen tot buiten sporigheden. Een uit Chinezen, Indonesiërs en Maleiers bestaande bende heeft eer, Maleise" agent van po litie aangevallen en hem zijn re volver ontnomen. De politie heeft twintig arrestaties verricht. De Europeanen bleven gedu rende de wanordelijkheden bin nenshuis. Indien zij zich op straat bevonden, zochten zij zo goed mogelijk dekking. De bioscopen bleven gesloten. Wanordelijkheden vonden in geheel Singapore plaats. Uiterst opgewonden Mohammedanen de monstreerden op verschillende plaatsen en dreigden met geweld daden. De betogers reden in gesto len vrachtauto's door de straten, waarbij zij met lege flessen gooiden. Vijftig man gemengde troepen (Britten en Maleiers) reden met gevelde bajonet in vrachtauto's rond, met de op dracht zo nodig van hun vuur wapens gebruik te maken. Boze Mohammedaanse demon stranten werden van het gebied van het Hof verwijderd gehouden door een ijzeren cordon van mili tairen en politie met de bajoner op het geweer en o.m. gesteund door brenguncarriers. De Gurkha-militairen die juist van de strijd tegen guerilla's in Johore kwamen, droegen nog hun rimboehoofddeksels. Tot tweemaal toe werd in het gebied van het cordon met traan gas gewerkt. Boze menigten, die teleurgesteld van een demonstratie bii de in gang van het Hof terugkeerden, dwaalden door de verlaten zaken wijk en gooiden stenen naar Ne derlandse banken en firma's. Weinig Europeanen waagden het zich op straat te begeven. Een sterke macht begeleide Sir Henry Gurney, de hoge commis saris van de Maleise federatie, en generaal Sir Harold Briggs, de leider van de acties tegen ben den, van het gouvernementshuis naar het vliegveld, vanwaar zij naar Kuala Lumpur vertrokken. De passagiers van een Constel lation met bestemming Londen werden eveneens onder geleide van zwaar bewapende politie naar het vliegveld gebracht. Mi litairen uit Johore reden gisteren in convooi de stad binnen, zij verspreidden zich vervolgens om in verscheidene stadsgedeelten te patrouilleren. De politie ver spreidde een wanordelijke me nigte, die het gemeentegebouw met stenen bekogelde en een auto omverwierp. Bij de ingang van het gouvernementshuis werd Maandag nog een auto in brand gestoken. De busdiensten te Sin gapore werkten gisteren niet. Er was weinig auto-verkeer in dr stad. De ipeeste winkels waren gesloten. UITGAANSVERBOD. Met ingang van Dinsdagavond is te Singapore een uitgaansver bod afgekondigd voor de tijd tus sen zonsondergang en zonsop gang. STEEDS MEER SLACHT OFFERS. Militairen hebben Dinsdag het vuur geopend op dreigende op eenhopingen van Mohammeda nen. Vier bataljons Goerkha en Maleise militairen patrouilleer den met dertig gevechtswagens. Grote groepen Mohammedanen werden door militairen en politie verspreid. Men moest gebruik maken van traangasbommen en vuurwapens om de massa's tegen te houden. Hierbij werden drie Maleiers door Goerkha's gewond. Eveneens werd geschoten op een kleine troep Mohammedanen, die snel, ondanks een waarschu wing van Goerkha's, de Saint Andrews Cathedral poogden te passeren. Meer dan 60 gewonden, van wie ongeveer de helft Europea nen, -werden in het ziekenhuis opgenomen. Een helicopter van de R.A.F. met een politie-officier aan boord vloog voortdurend boven de stad kamelen, die niet elke dag gevoe derd behoeven te worden. DE VERLIEZEN DER AMERIKAANSE MARINIERS Het corps Mariniers heeft mee gedeeld, dat de eerste divisie ma riniers meer dan 30 procent aas doden en gewonden heeft verlorat bij de uitbraak in Korea. Het gaat hier waarschijnlijk om 6 tot 7000 man, met inbegrip vas degenen, die door de vorst buiten gevecht zijn gesteld. Het eorps Mariniers heeft geen aantal ge. noemd. SECRETARIS VAN DB Z. KOREAANSE NATIONAL» VERGADERING VERMOORD. De secretaris van de Zuidkore aanse Nationale Vergadering, Whang Soeng-Loo, één van de S> die verleden maand een bezoek aan Lake Success bracht, is 1» zjjn woning te Seoel vermoord. Een met een geweer gewapend persoon, die trachtte zijn huis bin nen te dringen, verrichtte de daad De laatste nachten zouden tel kens gemiddeld 18 personen te Seoel vermoord zijn. De politie heeft naar aanleiding hiervan meer dan 900 personen gearrsteerd, die als -communist" werden bestempeld. HET NED. KOREA- DETACHEMENT. De Legervoorlichtingsdiana deelt mede: ,,Het Ned. detachement Ver Naties verricht thans zijn dienst bij het 8ste Amerikaanse leger. Het detachement opereert niet in de frontlijn. Na voortzetting van de training en completering der uitrusting, zal het de taak vaa het detachement zijn verbindings lijnen te beschermen. Hiertoe zal het ais een zelfstandige eenheid, worden uitgerust. Op het ogenblik verricht het os derdeel patrouillediensten in e» om het Iegeringsgebied. .Alles it wel". Te Londen werd Dinsdag uit gezaghebbende bron vernomen, dat generaal Eisenhower waar schijnlijk nog deze week tot op perbevelhebber van de Atlan tische strijdkrachten in Europa zal worden benoemd. Maandag hebben ooggetnige» verklaard hoog boven Londen een voorwerp in de vorm van een sL gaar met een lichtende staart te hebben gezien. Het maakte een geluid ,,als t zware bommenwerpers". Volgen* een persoon zag het voorwerp er uit als een dunne zilveren huls. (Adv.) In de keel beginnen enkele der gevaorlijkste aandoe ningen, Neem bij de gering ste klacht, zoals kriebel heer heid, pijn of gezwollenheid iö slijmoplossende, snelwerkende AKKERS om de militairen op de grpnd de plaatsen aan te geven, waar /.leb menigten vormden. Dinsdagmiddag bedroeg het aantal doden volgens onbeves tigde berichten tien. Van de zijde van het ziekenhuis werden de na men van vier gedode Britten ver schaft: twee Indo-Europeanen, een Indiër en drie overige lijken moesten nog geïdentificeerd worden. Het aantal gewonden bedraagt thans ruim 200. Door de polifie is medegedeeld, dat Dinsdag i Maleise plunderaars zijn gedood en 17 gewond. Vijftig plunderaars zijn gearreesteerd. Dinsdagavond laat is door de autoriteiten te Singapore mede gedeeld. dat men de toestand be gint te beheersen. Tot nu toe werd, voor zover het personen van Nederlandse natio naliteit betreft slechts bericht, dat mevrouw T. H. Hut ernstig werd gewond. Zij kreeg een slag met een fles, die een schedelfrac tuur veroorzaakte. 5 regels 6& H.; minima» nummer ol neer. namiddag» 2 itwoordelljk vnbt hem dat hij ong» en zal oogsten bi} in zijn oh samen, ieke koers." I wederom hevig d en gejouwd, titter berispte d» jken krachtig. van de „Air India", sdag werd vermist, meter hoge berg- van Coimbatore-, Er bevonden zich en 4 bemanning» d. was on weg var *ri van drum. >rig toestel van ét an de lijn Genéve. at hij de start te een pijler botste, it •nield. pers en de 11 lede» ling zijn er ia ge itel te verlaten vowr ran de brand. ZeiavttbiettM er overheen. i schatting van «tt st van MacArtbw aordkoreanen meer viesies die 2 maas- ij het offensief des ar werden geslagen Karim Gani, pre» Jhammedaanse' Liga. eeft te Koeala Lum- verklaard, dat alit se landen zal wor sen boycot van de te steunen, totdat h „teruggekeerd w volk." Tanuari 1951 te Ka -mmedaanse wereld- ouden; op deze can- am steun voor zyn verven. Voorts wil ische Regering ter igen de betrekkin- derlandse Regering e delegatie van Ma- conl'erentie te K» unmedaanse landen e bevriende Staten havens en vliegveF rlandse schepen, e» luiten. Jani is in de macht op Donderdag; in Mansoer Adabi. per Singapore naar Koe tereden. Hun tocht ridisch advies in te e vraag op welke hoger beroep kan ïkend tegen de ge- rraak te Singapore, :weljjk van Bertha il en gener waarde nd werd vernomen, herhaaldelijk heeft pnmedaanse te zijn tar met de Molmm- dienst in verband igen, nj. de Koran,. i en kledingstukken laleise vrouwen ge- te Singapore hreft ikomst van de Bei tische Kamerfrae .s Mierard voorle ran een schrijven, ntvangen van een reaat, die zojuist ïruggekeerd. it verklaart tijdens Spanje de gewezen ^existen, Leon De- ïn gezien, ictie zal dit feit tear n van de Eerste :r op aandringen iek vertegenwoor- n naar „een land, »che oorlogsmisda uilplaats verleent" laties op het vliegveld Laha in brand staan. i De land-, zee- en luchtmacht der R.I. verloor ongeveer 4000 man. Naar schatting verloren de Ambonnezen, wier aantal onge veer 1000 man bedroeg in hoofdzaak bestaande uit gewa- bij enïgé~TMWhfrtlen miRtairen. onder w e de 24-jorigp chef staf luitenant-kolonel Slamet Rijardi, om het leven werden gebracht. De heer Muir, die aan beri-hpri lijdt, is cnlangs in P.rikatt.p a-n- gekomen en later p-r vliegtuig naar Australië vertrokken. den met ongewone omstandighe den moet vooruit weten, waartoe deze kunnen leiden." De Algemene Vergadering van de V.N heeft gisteren besloten haar zitting van 1951 in Europa tun- c.i inaAa3iani>i.n. ZON MAAN onder 0.07 1.21 2.35 De 69-jarige Von Steiger, die de enige candidaat was, is Minis ter van Justitie en Politie en be kleedde in 1950 het vice-Premier- schap in het Kabinet. Karl Kobelt, die in 1946 Bouds- President was, is tot vice-Minis- ter-President voop 1951 gekozen. De algemene vergadering! van de V.N. heeft met 52 tegen stemmen, bij één onthouding, het voorstel der dertien landen voor een staken van het vuren in Ko rea goedgekeurd. De Sowjet- groep stemde tegen, Nationalis- aiscn China ontmeid zich. Ot> ''-hoveningse sttand is een vliegtuigraket aangespoeld. De hulpverleningsdienst heeft het projectiel weggehaald. In de oorlog werden deze raketten door gea l eerde Vliegtuigen onder de vleugels meegenomen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1