Doorbraak naar de Oostkust gelukt Peking en het beroep der 13 landen VALDA si zgm Minister Mansholt over de melkprijs Het verdwenen Oekrainse meisje verwacht 111 De terugtocht van het V.N.-leger in Korea Nadat de ingesloten Amerikaanse mariniers en infanterie en de Britse commandotroepen in Noord oost-Korea Zaterdag contact hadden gekregen met de troepen, die in Noordelijke richting van de kust uit oprukten om hen te ontzetten, zijn zij er in ge slaagd door de hen omsingelende vijand heen het ge bied van Hamhoeng aan de Oostkust van Korea te bereiken en bevinden zich thans in veiligheid. Sir Benegal Rau, de Indiase afgevaardigde bij de V.N, heeft gezegd, dat uit de besprekingen met het communistische China de gevolgtrekking gemaakt kon worden dat Peking een „zorgvuldige beschou wing" wijdt aan het beroep van de dertien landen om de strijdkrachten bij de 38 ste breedtegraad halt te doen houden en „verlangend is de strijd zo spoedig mogelijk te doen eindigen." Neem een doos echte VERKOUDHEID WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Dec- 8 8.34 16.29 7.46 15.06 9 8-35 16.29 9.18 16.51 13 8.40 16.28 12.19 21.24 14 8.40 16.28 12.34 22.48 tuig verongelukt iehtuig vernield i zenuwen I uniform se luchtmacht aanwijzingen nen afzienba- I zal inzetten. op onder op 8.41 16.£8 12.46 8.42 16.29 12.56 8.43 16.29 .13.05 8.44 16.29 13.15 Frankering bij Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuze* Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent MAANDAG 11 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1601. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Advertentieprijs: per mr* 1# ci; minimum per advertentie /lje, Rubriek Kleine Advertenties; K regels 60 et.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau ran dit Blad 15 cent Inzending advertenties tot namiddags 2 uur. Generaal Almond heeft in een communiqué bevestigd, dat de eerste divisie mariniers ten Zui den van het Tsjosingebied con tact heeft gekregen met de uit de richting van Hamhoeng naar het Noorden trekkende onder delen van de zevende infanterie divisie. Het plaatsje Sinhoeng, 32 km ten Noord-oosten van Hamhoeng, is zonder tegenstand door een Chinese strijdmacht van 1000 a 2000 man ingenomen. Volgens een communiqué van het Noordkoreaanse leger wordt met behulp van „Chinese vrij willigers" de achtervolging van de terugtrekkende Amerikanen en Zuid-Koreanen langs het ge hele front voortgezet. In de week vóór 5 December werden 23.700 man der Verbonden troepen ge dood, gewond of gevangen geno men, aldus het communiqué. Honderden angstige Koreaan se vluchtelingen betalen tot 200 dollars per persoon voor een ge vaarlijke overtocht in de nacht naar Japan in volgeladen boot jes, aldus meldt Reuters corres pondent uit Seoel. Er zijn meer vluchtelingen dan de smokke laars, die voor de overtocht zor gen, kunnen vervoeren en de prijs stijgt bijna met het uur. Stromen rijke gezinnen uit Regerings- en legerkringen komen in kleine havens aan de Zuidkust van Ko rea bijeen om te trachten naar Japan te komen. Allen geloven aeker, dat Zuid-Korea spoedig geheel door de Chinese commu nisten veroverd zal zijn- Gisteravond werden commu nistische troepen waargenomen op slechts 48 km van de 38 ste breedtegraad. Zij bewogen zich naar het Zuiden. Zij maakten geen contact met eenheden van de Verbonden troepen, die thans in hoofdzaak ten Z. van de breed tegraad liggen. Aan het noordwestelijke front was het opnieuw geheel rustig, doch rapporten van waarnemers uit de lucht spreken van massale communistische troepenbewegin gen om het vacuum op te vullen, dat de Verbonden troepen door hun terugtocht hebben gescha pen. CENTURION IN CHINESE HANDEN. Van gezaghebbende zijde is medegedeeld, dat de Chinese com munisten een Britse Centurion- tank van 52 ton in handen heb ben gekregen. De gegevens over dit type tank zijn nog gedeelte lijk geheim. De tank was bij het terugtrekken van de Verbonde nen uit Pjongjang wegens een defect achtergelaten. De tank was wel door de bemanning in brand gestoken, en had men daarna nog tevergeefs gepoogd de tank weg te slepen. De achtergelaten Centurion had, zoals alle andere in Korea, nog geen schot gelost. Men vreest, dat de Chinezen, ondanks de ver nielingen er in aangebracht, vele gegevens uit het wrak kunnen opmaken. Beroep van'Truman op het Amerikaanse volk President Truman heeft de Ver enigde Staten in een brief, die Zondag is gepubliceerd, gewaar schuwd, dat er geen kortere weg naar de vrede zal zijn. Alle Ame rikanen zouden zich „dingen, die zij graag zouden willen hebben" moeten ontzeggen en alle tak ken van het openbare leven moe ten steunen om de toekomstige problemen het hoofd te bieden. Truman sprak zijn overtuiging uit, dat het Amerikaanse volk „nimmer hechter verenigd is in zijn vastbeslotenheid om deze eigen vrijheid te behouden, de bevriende landen te helpen hun onafhankelijkheid te bewaren en samen te werken om de vrede te verzekeren door internationale samenwerking." UITNODIGING VOOR KONINGIN .JULIANA EN PRINS BERNHARD. De Nederlands Hervormde Kerk In Zuid-Afrika heeft de re gering verzocht, Koningin Julia na en Prins Bernhard uit te no- Voor de Overijselse Landbouw digen ter gelegenheid van de ;Maatschappij sprak Minister Van Riebeeck-herdenking in 1952 DE NEW YORK TIMES OVER HET INDONESISCHE VOOR STEL INZAKE NIEUW-GUINEA In het hoofdartikel van de „New York Times", waarin zij het In donesische voorstel, waarin de suggestie gedaan wordt de sou- vereiniteit over het Westelijk deel van Nieuw-Guinea binnen 6 maanden aan Indonesië over te dragen, zegt het blad, dat de In donesiërs waarschijnlijk zo hoog mogelijk hebben gesteld om daar na met goed fatsoen hier iets van te kunnen laten vallen. Het blad zegt voorts, dat het niet te hopen is, dat deze kwes tie zal uitlopen op weer 'n moei lijkheid in het Verre Oosten, en hoopt, dat de Indonesiërs thans niel hun eisen zullen doordrijven. ,,Van het allereerste belang zijn de wensen van het volk van Nieuw-Guinea. Het is raadzaam verdere besluiten uit te stellen, totdat die wensen kunnen wor den geformeerd- Wanneer zij tot uitdrukking zijn gebracht zal de tijd gekomen zijn om te hande len," aldus het blad. Rau legde deze verklaring af ten overstaan van de pers nadat hij een onderhoud van tachtig minuten had gehad met Woe- Hsioe-Tsjoean, de leider van de communistisch-Chlnese delegatie, hun derde onderhoud over de Koreaanse kwestie. Sir Benegal deelde verder me de, dat de grond van de bespre king met Woe een nieuwe bijeen komst was gehouden van de 13 landen in Azië en het Midden- Oosten, die het beroep op Peking Een Oekrains meisje van 13 ste personen in Duitsland af- jaar, zekere Nina Davidosa, i komstig is'en vader noch moeder werd een achttal dagen geleden meer heeft, te repatriëren. door voorbijgangers, die haar huilende in de straat hadden aangetroffen, naar de Sowjet- Russische ambassade gebracht. Uit gegevens, verstrekt door Belgische autoriteiten, blijkt, dat niet van ontvoering kan worden gesproken. Het meisje bevond zich met haar pleegmoeder op de tram. Door de drukte werden beiden van elkaar verwijderd en op zeker ogenblik is het meisje met een stroom passagiers uit gestapt, zonder dat de pleegmoe der dit bemerkte- Een Belgische dame en heer ontdekten het meisje, dat bij de tramhalte stond te schreien. Het kind sprak geen Frans, doch een taal waarvan de beide Belgen veron derstelden dat het Russisch was. Omdat het meisje goed gekleed was, meenden zij met een kind van een der Russische diploma ten te doen te hebben en zij brachten het naar de Sowjet- Russische ambassade. Volgens de ambassade was het kind via Caritas Catholica Het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken beschouwt deze zaak van de juridische kant en aangezien het kind minder jarig is en de Ruslsische nationa liteit heeft, is het van mening, dat vooral wanneer het kind dit zelf wil, een repatriëring niet kan worden verhinderd. Intussen is tegengesproken, dat de Sowjet-Russische ambassade wordt bewaakt. Naar te Brussel wordt nog ver nomen, zou het kind eerst op 29 November j.l. met een convooi van 24 andere jongens en meis jes uit Duitsland naar België zijn gekomen. Men acht het te Brussel niet uitgesloten dat de Sowjet-Russi sche ambassade te Brussel de Belgische regering zal verzoeken deze kinderen, voorzover zij van Russische nationaliteit zijn, door bemiddeling van de Sowjet-Rus sische ambassade te repatriëren. De kinderen, die de wens te kennen geven in België te willen twee jaar geleden naar Brussel I blijven, zouden onder een geza- igekomen en bij een Belgische generaal en zijn vrouw opgeno men. Het kind zou verklaard heb ben niet gelukkig te zijn, omdat de mensen haar taal niet spre ken en zij zou naar Rusland wil len terugkeren. Naar verluidt zou de Sowjet Russische ambas sade hebben besloten het meisje, dat uit een kamp van verplaat- menlijk voogdijschap van Caritas Catholica en de Sowjet-Russische ambassade komen te staan. Nina Davidosa, is in de gele genheid gesteld gedurende twee uur met haar pleegmoeder alleen te zijn. Zij heeft echter duidelijk te kennen gegeven niet met deze te willen vertrekken en zal zij thans worden gerepatrieerd. hebben ondertekent. De afge vaardigden der dertien landen hadden besloten hun pogingen voort te zetten. Sir Benegal zeide, dat Woe hem niet had gezegd op welke voorwaarden de regering van Peking een einde aan de strijd zou wensen „De situatie is nog niet vast omlijnd en wij hebben de kwes tie nog steeds in bespreking", aldus Rau- Er zal heden nogmaals een bij eenkomst van de dertien landen gehouden worden. Rau verwacht te alsdan „verder aanwijzingen" ontvangen te hebben van de In diase regering. Hij bevestigde, dat Panikkar, de Indiase ambassade te Peking, ook vredesonderhandelingen voerde met de Chinese volksre publiek doch wilde niets naders mededelen over het verloop van de besprekingen te Peking. Op de vraag of hq „hoopvol" gestemd was ten aanzien van het aanzien van het resultaat van zijn eigen besprekingen zeide Sir Benegal: „hoopvol is een te sterk woord. Ge zoudt kunnen zeggen, dai ik de hoop niet heb opgegeven." De mededeling van Sir Bene gal Rau schiep een bepaalde hoopvolle sfeer in de V.N., in het bijzonder omdat Rau, naar ver luidde, wederom een onderhoud met Woe zou hebben zodra nade re instructies van de Indiase re gering zouden zijn ontvangen. Peking zou voelen voor Ronde-Tafel-Conferentie. Volgens gewoonlijk welingelich te kringen van de Verenigde Na ties heeft de regering van Peking bereidheid doen uitkomen tot het bijwonen van een Ronde-Taf el- Confrentie met de Verenigde Sta ten, de Sowjet-Unie en Groot- Brittannië voor een algemene regeling van de kwesties in het Verre Oosten. Peking zou er ech ter op staan deel te nemen op voet van algehele gelijkheid. SPOEDBIJEENKOMST VAN DE 13 LANDEN. De dertien Aziatische en Mid- denoostelijke landen, die een be roep op de Chineje regering heb ben gedaan om de 38 ste breedte graad in Korea niet te overschrij den, zijn Zondagavond voor een spoedzitting bijeengeroepen. Ofschoon de regering te Peking nog geen directe belofte heeft ge daan, dat zij haar troepen aan de 38 ste breedtegraad zal laten halt houden, zijn er sterke aan wijzingen, dat zij dit zal doen. De Indiase delegatie te Lake Success had nieuwe instructies van haar regering gekregen, die, naar men gelooft, voldoende be moedigend zijn om een spoed zitting te rechtvaardigen. PAS T ILL.ES TEGEN BIJEENKOMST MILITAIR COMITÉ VAN HET ATLANTISCH PACT. Het Militair Comité van het Noord Atanlantisch Pact, be staande uit de Stafchefs van de betrokken landen, zal Dinsdag 12 December te Londen bijeen komen, zo meldt het secretariaat van deze organisatie. In het communiqué, waarin dit wordt gemeld, wordt gezegd dat het Militair Comité kort daarna een vergadering zal beleggen met de raad der plaatsvervangers van het Atlantisch Pact om ge meenschappelijk de verschillende militaire en politieke problemen inzake de Verdediging van West- Europa te onderzoeken- De kwes tie van de West-Duitse deelne ming aan een gemeenschappelij ke strijdmacht voor de verdedi ging van Europa, behoort tot de problemen, die op de agenda van deze verenigde staan. „In verband met de toestand in Korea, zal Generaal Bradley, voorzitter van het Militair Comi té van het Noord Atlantisch Pact, Washington niet kunnen verla ten om de vergadering bij te wo nen. Admiraal Forest Sherman, leider van de vlootoperaties en lid van de gecombineerde staf, zal de Verenigde Staten verte genwoordigen. Mansholt over „de West-Europese amenwerking op landbouwge bied". Hij voegde daaraan een over zicht toe van de overwegingen, die de Regering hebben geleid tot de vaststelling van de melkprijs op 17 Zi cent per kg met 3'/j pro cent vet. De 1000 aanwezige leden had den de Minister een wenk gege ven, dat zij een dergelijke uiteen zetting op prjjs zouden stellen. De Minister bracht in herinne ring, dat de Regering is uitge gaan van de cijfers van het Land bouw Economisch Instituut, waar bij de Regering echter een eigen opvatting heeft van de raming van de melkopbrengst. Om aan te tonen, dat het inko men van de boer aanvaardbaar is, noemde de Minister verscheidene cijfers. Zo vermeldde hij, dat een Overijsels zandbedrijf van 9 ha een netto-jaarinkomen van 4375 garandeert. Dat kan dank zij de vaste var- kensprijs van 1.90, een eierprijs van 13 cent en de garantiemelk prijs van 17% cent. De Minister achtte de verlaging van de melkprijs alleszins te ver dedigen. De prijs is niet alleen noodzakelijk verantwoord hij is ook verantwoord in het streven naar een redelijke bestaanszeker heid voor de boer. Niet alle aanwezigen bleken door 's Ministers woorden over tuigd. Er werd een motie in ge diend, waarin werd gezegd dat de verlaging van de melkprijs on gegrond en niet urgent was. Er werd voorts gesproken over re- pressailles, die de boeren zouden nemen, wanneer g>een verhoging van de melkprijs zou volgen. Het bestuur adviseerde deze motie niet aan te nemen. Het zou aan de hand van hetgeen in de vergadering over deze kwestie was gezegd, nader bezien of er stappen nodig zouden zijn en zo ja, welke. De motie werd toen ingetrok ken. De Stichting voor de Land bouw en de melkprijs Zoals bekend is, heeft Woensdag j.l. een samengestelde delegatie van de Stichting voor de Landbouw met een delegatie uit de Minister raad vergaderd over het landbouw prijsbeleid in het bijzonder wat de melkprijs betreft. Men weet, dat de Regering na afloop van deze be spreking baar genomen beslissing niet heeft gewijzigd en de melk prijs heeft gehandhaafd op 17 cent per kg met 3% vet. Spanje en Gibraltar l- ranco heeft in een persgesprek met het Kalangistische (regerings-) blad Arriba dat Zondag werd gepu bliceerd de teruggave van Gibral tar aan Spanje geëist. Franco verzocht om „eerlijk spel" ten aanzien van Gibraltar, doch verklaarde, dat de Britse Kroonko lonie „geen oorlog waard is". „Het is een vrriqht, die rijp is en gereed om af te vallen", aldus Franco in het interview. De Spaanse pers en radio hebben het thema „Gibraltar voor Spanje" naar voren gebracht sinds de Spaanse trots een knak kreeg door het bezoek van de Hertog var. Edinburgh aan Gibraltar op 23 No- vergadering vember voor de opening van de nieuwe wetgevende raad aldaar. Waarnemers te Madrid beschou wen Franco's verklaringen over Gibraltar'als een stap om duidelijk te maken, dat met de Spaanse wen sen rekening moet worden gehou den, indien Spanje zjjii deel moei hebben aan de verdediging van West Europa. Aan de vergadering werd deelge nomen door de Minis ter-P resident, de Ministers van Landbouw, Visse rij en Voedselvoorziening, van Fi nanciën en ran Economische Zak** en hun adviseurs. Blijkens een thans verschenea mededeling van de Stichting voor de Landbouw is er zeer uitvoerig gesproken over het landbouwprijï- beleid. Van de zijde der Stichting m* er de aandacht op gevestigd, dat tij onverzwakt haar argumenten handhaaft. Deze logenstraffen naar haar mening de door de Regering ia de Tweede Kamer aangevoerde motieven tot verlaging van de ge garandeerde melkprqs. Na de „teleurstellende Regeringg- beslissing," aldus de Stichting, heeft haar dagelijks bestuur zich beraden over hetgeen thans moet geschie den. Hierbij werd vastgesteld, dat de Stichting niet bereid is enige on wettige actie te voeren. In eerste instantie wil zij zich nu wenden ton de leden van de volksvertegen woordiging om hen in te lichter over het verloop van het overleg Een uitgebreide Stichtingsdelega tie vergaderde Donderdag j.L rnt-l de Minister van Landbouw en zij* naaste medewerkers. Ook op deze vergadering kwam de melkprijs ter sprake. De Stichting voor de Landbouw sprak er haar diepe teleurstelling over uit, dat de Regering haar standpunt heeft gehandhaafd. De Stichting heeft voorts de wen selijkheid geuit, dat alsnog deskun digen van Overheidszijde en van de Stichting tezamen met het Land bouw Economisch Instituut ver schillende technische punten, waar over met de Overheid verschil va* mening is blijven bestaan, op hu* juistheid te toetsen. De Stichting acht het, vooral met het oog op de toekomst, noodzakelijk, dat over deze verschilpunten, die de grond slagen van de kostprijsberekenin gen van het L. E. I. voor melk ra ken, alsnog een objectieve en dui delijke uitspraak komt. De Minister had hiertegen geen bezwaar. Daarnaast gaf de Minister de wens te kennen met de Stichting een be spreking te hebben over de vraag op welke wijze aan de garantie in zake de bestaanszekerheid verder inhoud zal moeten worden gegeven. De Minister wil zelf de leiding va* deze bespreking op rich nemen. Op deze vergadering werd voorts uitvoerig gesproken over de wette lijke grondslag van de t.b.c.-bestrij ding onder het rundvee. Met betrekking tot de vraag of dit onderwerp in de toekomst zal dienen te behoren tot die, waarvan de regeling een taak van het pu bliekrechtelijk georganiseerd agra risch bedrijf zal zijn, bleek in prin cipe overeenstemming tussen de Stichting en de Minister aanwezig. De Stichting stelde de Minister i» kennis van haar mening met be trekking tot de instelling van eer agrarische commissie bij de Sociaai Economische Raad. die thans op verzoek van de Minister wórdt voorbereid. Het overleg daarom trent leidde nog niet tot overeen stemming. Ook deed de Stichting aan de Mi nister mededeling van haar thans reeds vergevorderde plannen inza ke de voorbereiding van een ont werp algemene maatregel van be stuur tot instelling van een Land bouwschap. Tenslotte zegde de Minister toe. het thans ten Departemente voor bereide ontwerp van wet op de kwaliteitscontrole vein agrarische producten aan de Stichting om ad vies voor te leggen. SJARFRUDDIN OVER DE KWESTIE-NIEUW GUINEA. De Indonesische minister van Financiën, Sjarfruddin, heeft op weg naar huis te New York ver klaard, dat hij grote moeilijkhe den in de toekomst voorziet als gevolg van het feit, dat geen overeenstemming is bereikt over de overdracht van Nieuw-Guinea aan Indonesië. De anti-Nederland- se gevoelens zouden in geheel Indonesië weer oplaaien. Een en ander zou een goed functioneren van de Nederlands-Indonesisch Unie zeer kunnen belemmeren. FRANS VLIEGTUIG MET SOLDATEN NEERGESTORT. Een vliegtuig van de „Com pagnie Transport Aeriens Inter- nationaux" dat Senegale&e sol daten van Frans-West-Afrika naar Madagascar vervoerde, is Vrijdagavond in de streek van Bangoei verongelukt. Aan boord van het toestel be vonden zich vijftig soldaten. Het vliegtuig is brandend neergestort op Congolees grond gebied. De Frans-Belgische hulp colonnes hebben zich onmiddel lijk naar de plaats van hete onge luk begeven en hebben er 37 lij ken gevonden. Drie leden van de bemanning en 15 Senegalezen zijn gewond en in het ziekenhuis te Bangoei opgenomen. medegedeeld door het K.N.M.L te De Bilt, geldig van Maandagoch tend tot Maandagavond. Zachter. Aanvankelijk in het Oosten van het land nog zwaar bewolkt met regen en een vrij krachtige wind uit Zuidelijke richtingen, overigens half tot zwaar bewolkt met enkele buien en een krachtige tot matige Zuid-Westelijke wind. Zachter MAANDAG 11 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.39 3-14 3.54 4.04 rum. 3.03 3.38 4.18 4.28 ZON- EN MAANSTANDEN ZON MAAN 5 regels 6® et. minima) «timmer of Atirm neer. namiddags 2 itwoordelijk vmbs hem dat hij on go en zal oogsten bij .n zijn onaame» ieke koers." i wederom hevig 3 en gejouwd, :itter berispte de jken krachtig. van de „Air India", sdag werd vermist, meter hoge berg- van Coimbatore, Er bevonden zicfc en 4 bemanning», d. was ot> weg va» 'rivandrum, >rig toestel van de an de lijn Genéveu at bij de start te een pijler botste, ■nield. tiers en de 11 ledea ling zijn er in ge itel te verlaten vow ran de brand. Zee uwtebletee* er overheen. l schatting van tst st van MacArtbn* tordkoreanen meer nesi es die 2 maasl ij het offensief de» tr werden geslagen aanse Liga wD an Nederland varim Gani, prem- ihammedaanse Liga ieft te Koeala Lum- verklaard, dat alïe ;e landen zzd woo 'en boycot van de te steunen, totda* h „teruggekeerd volk." anuari 1951 te K* mmedaanse wereld- ouden; op deze con- rni steun voor rij» mrven. Voorts wil ische Regering ter igen de betrekkin- derlandse Regering e delegatie van Ma- conferentie te Kar mmedaanse landen e bevriende Staten havens en vliegvel- riandse schepen, e» uiten. Sani is in de nacht op Donderdag, in Mansoer Adabi. per Singapore naar Koe ereden. Hun tocht ridisch advies in te e vraag op welke hoger beroep kan 'kend tegen de ge- iraak te Singapore, we lijk van Bertha U en gener waarde nd werd vernomen, herhaaldelijk heeft pimedaanse te rijn ar met de Moliam- iienst in verband gen, n.l. de Koran,, i en kledingstukken (aleise vrouwen ge- te Singapore hoef» }(le in Spanj* inaleeid komst van de Bei ische Kamerfrae s Mierard voor le an een schrijven, ïtvangen van een icaat, die zojuist rruggekeerd. it verklaart tijdens Spanje de gewezen texisten, Leon De m gezien, ictie zal dit feit ter n van de Eerste jr op aandringen iek vertegenwoor n naar „een land, che oorlogsmisda lilplaats verleent". brand staan. t De land-, zee- en luchtmacht der K.I. verloor ongeveer 4000 man. Naar schatting verloren de Ambonnezen, wier aantal onge veer 1000 man bedroeg in hoofdzaak bestaande uit gewa- onder wre "rTe *"24^jn"rigp chef staf luitenant-kolonel Slamet Rijardi, om het leven werden gebracht. De heer Muir, die pan beri-hcri lijdt, is onlangs in Dj-ka-te aan gekomen en later p-r vliegtuig naar Australië vertrokken. mcn met uugcwuuc umataiiuigiicr- den moet vooruit weten, waartoe deze kunnen leiden." De Algemene Vergadering van de V.N heeft gisteren besloten haar zitting van 1951 in Europa ZON Dec- 15 16 MAAN onder 0.07 1.21 2.35 de enige candidaat was, is Mins ter van Justitie en Politie en be kleedde in 1950 het vice-Premier- t schap in het Kabinet. Karl Kobelt, die in 1946 Bonds- President was, is tot vice-Minis- ter-President voor 195i geaozen. van de V.N. heeft met 52 tegen 5 stemmen, bij één onthouding, het voorstel der dertien landen voor een staken van het vuren in Ko rea goedgekeurd. De Sowjet- groep stemde tegen, Nationalis- axscn China ontroerd zich. aJtei aangespoeld D-n '-T* "^-hpreningse stennd te een vliegtuigraket aangespoeld. De hulpverleningsdienst heeft het projectiel weggehaald. In de oorlog werden deze raketten door gel i eerde vliegtuigen onder de vleugels meegenomen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1