Corea Snel Secuur UIT DE PROVINCIE trme Vergadering Holl. Mij van Landbouw LAXEER-AKKERTJES BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE Binnenlands Nieuws 1 de middelen geneeskracht Critielc op de Melkprijsverlaging De heer F. den Hartog, voorzitter van de Holland- xche Maatschappij van Landbouw, heeft op de 164e algemene vergadering dezer maatschappij ernstige critiek uitgeoefend op de aangekondigde verlaging van de melkprijs. Tegen dit besluit is naar mijn mening terecht een storm van protest opgegaan, aldus de heer Den Hartog. Deze verlaging is op zakelijke gronden niet verdedigbaar. De overheid heeft de berekening van het Landbouw-Economisch Instituut, dat bij zijn berekening was gekomen tot een prijs van 18,45 per liter, naast zich neergelegd, zich daarbij aanmati gende „het toch beter te weten". Dit houdt in, dat de objectiviteit en de wetenschap terzijde worden geschoven en men met „feeling" gaat werken. werken TERNEUZEN. AXEL BIERVLIET. HOEK. HULST. KOEWACHT. SCHOONDIJKE. VLISSINGEN. ZAAMSLAG. hei behoud van i vrede de geneesmiddelen et Chefarine „4" rgen voor extra Door de juiste <g wordt een beter rkregen, zodat zij ijnen en griep ook wanneer andere elke zij op zich heeft genomen •oor het bij voortduring aanspo- Een tweede bezwaar is, dat j het moment om tot verlaging van de melkprijs over te gaan wel ren tot opvoering der productie. Een doordraaien van ongeveer 125 millioen kilogram groente geeft overigens geen reden tot enthousiasme. Naar het spreker voorkomt, is r voor de akkerbouw voorlopig wn aanleiding de toekomst met zorgdheid tegemoet te zien. Verheugend noemde hvj de be- icidheid der regering haar mede werking te verlenen aan maat- legellen, die gericht zijn op het veilig stellen van de aardappel voorziening en de stabilisatie van de prijzen. zeer ongelukkig is gekozen. Ter wijl de prijzen van alle artikelen, die men zowel voor bedrijf als huishouding nodig heeft, oplopen en lonen en sociale lasten steeds zwaarder hun druk leggen op de bedrijven, komt men tot de on verwachte conclusie, dat er van de melkprijs wel wat af kan. En dat terwijl de noodzaak voor dc deur staat ten spoedigste een aanvang te maken met het t.b.c.- bestrijdingsplan, waarvoor overi gens uit de Marshallgelden vijftig millioen gulden beschikbaar zal komen. Ondahks de grootte van dit bedrag zullen ook de veehou ders zich financiële offers moeten getroosten, als dit plan tot uit voering komt. Spr. vreest, dat door van de melkprijsverlaging de animo om die offers te bren gen niet zal zijn toegenomen, het geen de kans op welslagen van deze onderneming zeer verkleint. Het derde bezwaar, dat de heer Den Kartog naar voren bracht, is wellicht het ernstigst. Hjj kon zich niet losmaken van de in druk, dat deze melkprijsverlaging de uiting is van een streven om de landbouw weer terug te druk ken naar de positie, die hjj in het verleden op zo voortreffelijke wijze heeft bekleed, nj. die van dienstwillig en honorair dienaar van de rest onzer samenleving. In dit verband wees spr. op verschillende uitlatingen in de Tweede Kamer, die in deze rich ting wijzen. Voorts herinnerde de voorzit ter aan de uitlating van minister Mansholt bij de debatten over de Landbouwbegroting, waarbij diens mening tot uiting is geko men, dat de boer op het goed ge leide en sociaal economisch ver antwoorde bedrijf een redelijk bestaan moet kunnen vinden. Deze verzekering biedt enig houvast, hoewel men van mening kan verschillen over de vraag, wat als redelijk bestaan kan wor den aangemerkt. Zijn hoop is ge vestigd op het overleg, dat wordt gevoerd over de melkprijs, waar bij hopelijk aan de bewindslie den duidelijk kan worden ge maakt. dat handhaving van de vastgestelde prijs zou betekenen het ondergraven van het ver trouwen, dat de landbouw tot heden in het overheidsbeleid heeit gesteld. Hij hoopte, dat de regering in een en ander aanlei ding zal vinden haar standpunt te herzien. Mocht dit onverhoopt niet geschieden, dan zal de georgani seerde landbouw zich moeten be raden, of nog bepaalde stappen moeten worden ondernomen en zo ja welke," aldus de heer Den Hartog, wien het niet wenselijk voorkwam thans reeds bepaalde suggesties in een of andere rich ting te doen, omdat het van ver schillende omstandigheden zal afhangen, of optreden in een of andere zin nuttig en nodig zal zijn. Spr. meende, dat over het ge heel genomen de toestand in de landbouw niet als onbevredigend kan worden aangemerkt, al zul len de uitkomsten gemiddeld ach terblijven bij die van vorige jaren. De voorzitter gaf een over zicht van de door de overheid gevolgde politiek, waarbij na de bevrijding een beroep werd ge daan op de agrarische bevolking om de productie tot de grootst mogelijke hoogte op te voeren, hetgeen onze deviezensituatie aanzienlijk zou verhogen. Deze regeringsoproep is door de boeren beantwoord, tengevolge waarvan de export der agrarische producten binnen korte tijd tot grote hoogte is gestegen. Thans beginnen zich meer moei lijkheden bij deze export voor te doen, moeilijkheden, die o.m. haar oorzaak vinden in maatre gelen van beschermende aard voor de productie in het impor terende land, betalingsmoeilijk heden e.d. „Men gaat zich afvra gen, of dc roep om intensivering niet te krachtig heeft geklon ken", aldus de heer Den Hartog, die het verloop van zaken niet zonder zorg gadesloeg. Spr. legde er de nadruk op, dat de overheid zich niet kan losma ken van de morele verplichtingen tegenover boeren en tuinders, REGERING BLIJFT BIJ HAAR MELKPRIJSBESLUIT. Naar wij van bevoegde zijde vernemen heeft de regering geen aanleiding gevonden haar stand punt t.a.v. de verlaging van de melkprijs te wijzigen. Deze prijs was zoals bekend door de rege ring vastgesteld op 17% ct. Zoals bekend heeft gisteren over dit onderwerp een delegatie uit het hoofdbestuur van de Stichting voor de Landbouw een onder houd gehad met de raad van eco nomische aangelegenheden, die gevormd wordt door de minister president en de bewindslieden van economische zaken, financiën en landbouw. DE „METAMORPHOSIS" WORDT OPGERUIMD. De Rijkswaterstaat wacht op een rustige periode om het ge strande Griekse stoomschip „Metamorphosis", dat Zaterdag bij de Noorderpier is vergaan, op te ruimen. Onderzocht zal wor den, of de lading de moeite van het bergen waard is. „LAND VAN DE ZEE". Zeeuwse radio-uitzending. Zaterdagmiddag 9 December van 14.50 tot 15.15 u. kunnen de Zeeuwse radio-luisteraars af stemmen op een Zeeuwse uitzen ding, getiteld „Land van de Zee"' Het piogramma dezer uitzending is verzorgd door de heer K. Koets bijgenaamd „Jaap van de Wil- helminapolder". Naast ,,Jaap" werken mede zijn dochter mevr. VogelKoets; Sacco van der Made, afkomstig uit 's-Heer Arendskerke, alsmede het zang koor van de I-Iaagse Vereniging „Zeelandia", onder leiding van een oud-Terneuzenaar, de heer P. D. de Ridder. Twee tenoren uit dit Zeeuwse koor zijn de geboren Temeuze- naars, de heren P. J. Paulusse en ■T. Bedet. Er worden uitsluitend Zeeuwse liederen gezongen. Ook „het vergeten hoekje" Zeeuws- Vlaanderen krijgt ditmaal zijn beurt. Kerstfeest Leger des Heils. Als het Kerstfeest nadert, maakt men allerlei plannen om deze dagen tot feestdagen te maken en op die wijze elkaar een prettig Kerstfeest te bereiden. Ook de Heilssoldaten maken zich klaar voor het komend Kerstfeest en zij denken in het bijzonder aan hen, die het in het maatschappelijk leven moeilijk hebben. Het Leger des Heils zal even als andere jaren trachten vele gezinnen gelukkig te maken met een Kerstpakket. Daarom is er van 11 tot 18 December een huis- aan-huis collecte. De Terneuzense bevolking zal ongetwijfeld deze liefderijke actie van het Heilsleger willen steunen teneinde het mogelijk te maken, dat aan allen, die het nodig hebben, een Kerstgave kan worden verstrekt. Nieuw winkelpand. In of nabij nieuwe woningen hebben nieuwe zaken levensvat baarheid. Dit heeft de heer A. Hamelink begrepen, die Woens dag een nieuwe zaak opende aan de Axelsestraat, tegenover de kantoren der Waterleiding Mij. De na_m „De Zuivelbron" duidt reeds aan wat er te koop is. Het is een bron, die bij het zien alleen het water in de mond doet ko men. als men bijv. de vele kaas soorten ziet, die in de wandvak ken aanwezig zijn. Flessen met alle soorten pap en voedzame dranken kijken in slagorde neer op de klanten. Het rood van de Edammer kazen contrasteert met de roomkleurige tegels. De ver lichting, geeft 's avonds aan het interieur een bijzonder effect. De koelkast ontbreekt niet. Daarin wordt de room e.d. op de gewenste temperatuur gehouden en garandeert „iedere dag vers". De voorgevel van het pand is wit geschilderd en accentueert de inhoud van de „Zuivelbron", boter, melk, kaas en eieren. Dit zijn de Nederlandse gezondheids producten bij uitnemendheid. De heer Hamelink legt met zijn nieuwe zaak alle eer in. Woningbouw door Axelse aannemers. Met de bouw van 19 woningen te St. Jansteen door de aannemers Lensen Van Wiemeersch te Axel is thans een aanvang gemaakt. Dit jaar wordt ook begonnen met de bouw van 16 woningen te Clinge en 18 te Westdorpe, eveneens door ge noemde aannemers. Plannen voor een zelfwasserij. Als nieuwe symptoom van de drang naar uitbreiding en modern! sering mogen wel de plannen wor den genoemd van de N.V. Mieras Van Bendegem alhier tot stich ting van een zelfwasserij in deze gemeente. De formele stappen daartoe zijn reeds bij het Gemeentebestuur ge daan en men hoopt eerlang te be ginnen met de verbouw van een groöt magazyn in de Julianastraat. De toekomstige exploitanten sta ken zowel in het binnenland als 't buitenland hun licht op met gun stige conclusies voor de mogelijk heid van een wasserij te Axel. Men wil een inrichting, welke aan de allernieuwste eisen voldoet. Diver se machines van het allernieuwste Amerikaanse type zullen worden aangeschaft, waaronder één welke de was droog oplevert, zelfs tot 80 of 100 Men wil ook kilo-was (dus door personeel) doen uitvoe ren. Hervatting werkzaamheden Rijks-waterleiding. De werkzaamheden aan de om legging der Rijkswater leiding Axel Hulst, welke sedert Augustus j.l. stagneerden door gebrek aan ar beidskrachten, zijn thans weer her vat. Het doel hiervan is, zoals be kend, een brede toegangsweg naar Axel vanuit de richting Hulst te verzekeren en de z.g. „Kleine Kreek" dienstbaar te maken voor de bekende doeleinden. Er wordt momenteel met 40 man aan dit project gewerkt. Aanbesteding landbouwschuur. In het café van de heer Baarde- maker te Biervliet werd aanbe steed het bouwen van een land bouwschuur met varkenshok in de Geertruidapolder te Biervliet voor rekening van de heer M. de Putter te Temeuzen. Er werd als volgt ingeschreven: Vic. Verstraete, Hoofdplaat ƒ39.700; C. A. de Ruysscher, Hoofdplaat ƒ37.961; L. Martens Zonen, Hoofdplaat ƒ37.807; P. Hamelink, Hoek ƒ35.400; Gebrs. P. en G. van Steenberge, Philip pine 35.200; E. v. d. Waeter, Biervliet 34.950; L. B. Verstrae te Zn, Hoofdplaat ƒ34.745; Fa Gebrs. v. d. Poel, Terneuzen 34.600; C. L. Soulimans, Hoofd plaat 33.232. Botsing Woensdagvoormiddag 10.40 uui •eed de heer J. CIjsouw uit Bier dief met z|jn Minor uit de Oude 3t.adstraat naar de Weststraat. Toen hij de Gentsestraat passeer- ie remde hp om de auto van de ïeer Becu uit Groede voorrang te verlenen. Door de gladheid slipte de wagen van C., kwam tegen de wagen van B., waardoor deze teger. de muur van café De Baerdemae- ker opbotste en en passant nog 'n nieuwe fiets meepikte. De auto schoof rakelings langs een vrouw met een kindje, die op de bus stond te wachten. Met aanzienlijke materiële scha de kwamen de bestuurders met de schrik vrij. St. Nicolaasfeest. In deze donkere tijden bezorgt Sint Nicolaas vele kinderen enige aangename ogenblikken. Zo ook te Hoek, waar hij Zaterdagmid dag de gast was van de Hoekse Bestuurdersbond, die voor de leden zijn jaarlijkse St. Nico laasfeest had georganiseerd. Om 3 uur arriveerde de Sint per auto. Op de Gehoorzaal aan gekomen, werd hij met een har telijk welkomstwoord toegespro ken door de heer D. Hamelink. De kinderen zongen de Sint toe, waarna en|ge versnaperingen werden uitgedeeld. Ook ontvin gen allen nog een leuk geschenk. St. Nicolaas bezocht dc Chr. Kleuterschool. Dinsdagmiddag was de Sint weer op Hoek aanwezig, thans om een bezoek te brengen aan de Christelijke kleuterschool. Hier werd hij welkom geheten door de heer Jurry en ook hier toonden de kleintjes, dat ze ijverig St. Ni- colaasliedjes hadden geleerd. De Sint beloonde deze zang op gulle wijze met een snoeperijtje en richtte vele vriendelijke woorden tot de kleuters. Natuurlijk ont brak ook af en toe een verma ning niet. maar Piet hoefde er met zijn zak gelukkig niet aan te pas te komen. Toen hij toch nog een keer naar de zak moest grij pen. ontlokte dit alleen maar blijdschap bij de kleintjes, want toen kwam er voor allen nog een geschenk uit. Muzikale rondwandeling. De muziekver. „Elk naar zijn krachten" te Hoek zal Zaterdag middag 9 Dec., indien de weers omstandigheden dit toelaten, een muzikale rondwandeling door het dorp maken. De dagen, waarop de bazar ten bate van deze vereniging zal wor den gehouden, beginnen n.l. al te naderen en op deze wijze wil „E.N.Z.K." nog eens extra de aandacht op zich vestigen. Men weet het zo langzaam al: de kas van deze sympathieke vereniging heeft hard een flinke aanvulling nodig. Muziekinstru menten kosten nu eenmaal veel geld! Gelukkig hebben velen dit begrepen en op de een of andere manier hun medewerking toege zegd om deze bazar te doen sla gen. Zo zijn er, die voor enige mooie artikelen hebben gezorgd. Wel, Zaterdagmiddag kunnen zij cp een eenvoudige manier van die spullen afkomen. Tegelijk met de rondwandeling van het muziekcorps zal n.l. bij iedereen v. orden aangeklopt en de artike len, die men te missen heeft, worden dan direct meegenomen. Duur rokertje Een inwoner uit St. Niklaas (B.) liep dezer dagen te St. Jansteen tegen de lamp, toen hij trachtte 150 sigaren, 50 sigaretten, 2% liter gedistilleerd, 3 kilogram roomboter, 2 kilogram margarine en ruim I kilogram kaas naar België te smokkelen. Deze goede ren, die een waarde vertegen woordigden van ongeveer 70 en voor het grootste gedeelte onder de kleding van de smokkelaar waren verborgen, werden door de douane in beslag genomen. Na betaling van een boete kon de smokkelaar zijn weg vervolgen. St. Nicolaasfeest. Ter gelegenheid van St. Nico laasfeest werd alhier als gebrui kelijk wedstrijden gehouden voor schutters, biljarters en kaarters. Aan de prijsschieting namen niet minder dan 118 schutters deel; aan de prijskaarting 112 spelers en biljarten 40. De uitslag van de biljartprijs kamp was: 1. Aug. de Waele R. Dherdt; 2. Aug. RombautL. Maenhout; 3. René de Waele R. Wouters. Hoogste serie: A. IJsebaert 29, 2e P. Dierik 19. Bij de prijskaarting waren de gelukkigen voor de eerste prijzen P. DierickVan Hooije. Auto geslipt. In verband met de gladheid van de weg kwam Dinsdag een auto tussen de Pereboom en Bel gisch Koewacht te slippen met gevolg dat deze op een boom te recht kwam. Aan de wagen werd materiële schade toegebracht. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Raadsvergadering. De raad van Schoondljke kwam Woensdagavond in 'n spoedeisende vergadering bijeen. Wethouder De Fepter was met kennisgeving, de heer Dekker zonder kennisgeving afwezig. Aan de orde kwam 't enige punt der agenda: een voorstel van B. W. om 3 te bouwen middenstands woningen in huurkoop over te dra gen en wel één aan het R.K. arm bestuur, één aan Pastoor Fröger en één aan het R.K. kerkbestuur. De voorzitter zette de gang van zaken uiteen, die in het kort als volgt kan worden samengevat: 24 Mei 1950 nam de raad het be sluit om van gemeentewege 3 mid denstandswoningen te bouwen ten behoeve van de leraren aan de Rijks Landbouwwinterschool en het hoofd der Openbare Lagere School. De plannen voor de bouw werden opgemaakt en de financiering werd volgens de regeling van 1948 aan vaard. "Nu blijkt, dat de gemeente op de exploitatie van deze wonin gen een verlies zal lijden. Het voor deligste is nu, de woningen op huurkoopcontract te verhuren. De termijn hiervoor zou 20 jaren zijn a 10 per week Huur. De leraren maakten echter bezwaren zich voor deze lange termijn te verbinden, waardoor er moeilijkheden rezen. Er werd naar een andere weg gezocht en deze werd gevonden door een verzoek van Pastoor Frö ger de woningen in huurkoop te mogen overnemen op door de ge meente te stellen voorwaarden. Daar er 1000 kub. m bouwvolume verloren dreigde te gaan en de ge meente daardoor 3 woningen zou moeten missen, stelde het college van B. W. voor deze woningen aan het R.K. kerkbestuur over te dragen. Na discussie werd hiertoe zonder hoofdelijke stemming beslo ten. De bouw der woningen, die on derhands werd aanbesteed, werd behoudens goedkeuring van G.S. gegund aan de laagste inschrijver, de heer Iz. de Bliek uit Schoondlj ke voor 41.997. De voorzitter sloot de vergade ring met 'n woord van dank. Door dit besluit krijgt Schoondljke weer de beschikking over 3 mooie wo ningen. De typhusgevallen op het Noorse schip. In totaal zijn thans 15 leden van de 37 koppen tellende be manning van het Noorse schip „Bessa", dat voor Vlissingen in quarantaine ligt, in het zieken huis „Bethesda" opgenomen. Het is gebleken, dat de 10 leden van de bemanning, die Dinsdagavond nog naar het ziekenhuis werden gebracht en van wie het bloed onderzoek positief was, even eens typhus hebben. De overblijvende 12 leden wer den gevaccineerd. Zodra de ge gevens over het bacteriologisch onderzoek binnen zijn, zullen zij met het Noorse schip, dat thans ontsmet is, naar Finland kunnen vertrekken. Alle maatregelen werden hier getroffen door de Geneeskundige Hoofdinspectie voor de Volksge zondheid. Het nieuwe Stationsgebouw. Maandag 18 December zal des morgens het nieuwe stationsge bouw alhier met een eenvoudige plechtigheid door de directie van de Nederlandse Spoorwegen irt gebruik worden gesteld. St. Nicolaas in de Chr. Bewaarschool. Dinsdagmiddag stond de Chr. Bewaarschool in het teken van St. Nicolaas. De zaal was gevuld met kinderen, ouders en vele be langstellenden. O.a. waren aan wezig Burg. en Mevr. Trimpe en als vertegenwoordigers van het bestuur: Mevr. Van Hoeve, Mej. Markusse en Mej. De Leeuw. Ook het nieuwe bestuurslid Ds. Jansma was aanwezig. De leid ster van de Bewaarschool, Mej. C. Dieleman, opende de feestmid dag met gebed. Daarna volgde zang door de kinderen. De leid ster heette toen allen welkom. Bij het binnentreden van St. Nicolaas en Piet zongen de klein tjes „Daar ginds komt de stoom boot" en andere liedjes. Bij zijn binnenkomst zei Sin terklaas dat hij bar weder had gehad, en dat hij koud en nat was van de sneeuw. Ds. Jansma sprak de Sint toe, en dankte hem voor zijn over komst. St. Nicolaas zei, dat hij alle kinderen blij wilde maken. Op het podium moesten verschillen- kinderen bij hem komen. Tussen zang en gesprekken door trac- teerde „Zwarte Piet" de kinde ren met milde hand. Twee meisjes zorgden voor een verrassing, n.l. „Het poppenwin- keltje" en „Onder moeders para plu". Verder werden in de school verschillende spelletjes gedaan, waarbij Sint en Piet vertegen woordigd waren. Aan het eind werden geschenken rondgedeeld, eetbare en andere. Ook gaf Sint geschenken voor de school. Na een dankwoord aan Sinterklaas en aan de aanwezigen sloot de leidster de bijeenkomst. Gevonden voorwerpen. Muntbiljet van 1,inl. Kap per Lensen; doos witte kruispoe- ders en sleutel, inl. Politie. Het was een geluk, dat Bim nog in het bezit was van een krantenuitknipsel met het por tret van Wicked, waarin deze sombere figuur als kidnapper aan de kaak werd gesteld. Op een morgen liep Bim langs de kapitein toen deze vroeg: Waar om heb je je zo vreemd toegeta keld jonge vriend? „Om geen kind tj schijnen" zei Bim. Er is hier namelijk een kidnapper aan boord." En hij toonde het portret van Wicked. „Vreselijk!" zei de kapitein. „Wij moeten die man kwijt ra ken!" „Dat is heel gemakkelijk zei Bim. „Wanneer u die Wicked op zijn mouw kunt spelden dat wij in Casablanca aan land zijn ge- ga&n, omdat daar in de buurt Botaboeland ligt, is u hem zeker kwijt." „Mooi zo" zei de kapitein. Even later, toen de gezagvoerder over zijn kaarten gebogen stond, werd de deur zacht geopend. Geoffry Wicked sloop op zijn tenen naar de kapitein en riep plotseling „oei". De kapitein schrok hevig „Waar zijn toch die twee figuren, die dikke man en die kleine jon gen?" vroeg Wicked zonder ver dere inleiding. „Die zijn in Casablanca aan land gegaan" zei de kapitein. „Zij moeten daar in de Botaboestaat zijn." BRAND IN EEN KOFFIE BRANDERIJ TE HILVERSUM. Tn de nacht van Dinsdag op Woensdag is om half twee brand uitgebroken in een koffiebrande rij in de Kerkstraat te Hilversum. Op de bovenverdieping van het oude fabriekspand bleek de brand, die spoedig een fel karak ter aannam, te zijn ontstaan. De brandweer bestreed direct met vrij groot materiaal het vuur, daar de spoedig door het dak slaande vlammen en vonken een groot gevaar vormden voor de dicht bebouwde omgeving mid den in het hartje van Hilversum, omsloten door Kerkstraat, 's-Gra- velandseweg en Schoutenstraat. Men slaagde er in de brand tot de bovenverdieping, die uitbrand de, te beperken en ook de belen dende percelen te sparen. De oor zaak van de brand en de omvang van de schade konden nog niet worden vsatgesteld. Wel was op het terrein van de brand, waar uiteraard grote publieke belang stelling was, bekend, dat juist Woensdag een grote partij ruwe koffie ter bewerking zou arrive ren. welke kostbare en schaarse partij dus niet aan het vuur ten offer del. AUTOMOBILIST VERDRONKEN. Dinsdagavond om 9 uur is de 49-jarige horloger K. G. A. Kempkes uit Winschoten met zijn auto tussen Winschoten en Veen- dam in het water gereden, ver moedelijk tengevolge van de gladheid van de weg. Hoewel spoedig hulp ter plaatse was, ge lukte het niet meer de heer Kempkes van de verdrinkings dood te redden. NA POGING TOT DOODSLAG SLAAT MAN HAND AAN ZICHZELF. Dinsdagmiddag heeft in Eygels- hoven een Joegoslaaf een poging tot doodslag gedaan op een land genote bij wie hij inwoonde. De Joegoslaaf, een 55-jarige gepen- sionneerde mijnwerker, die als een zonderling bekend stond, had van de vrouw de mededeling ge kregen, dat hij wegens gezins uitbreiding een ander kosthuis moest zoeken. Dinsdagmiddag heeft hij hierover nog gesproken met de vrouw. Hierbij heeft hij zich zeer opgewonden. Na dit ge sprek haalde hij op zijn kamer een revolver en schoot er mede op de vrouw. Hij raakte haar in het hoofd. Misschien zal zij één oog moeten missen, maar direct levensgevaar bestaat er niet. Na de aanslag sloot de dader zich op in zijn kamer en schoot daar zichzelf neer. seeior vleugellam worat geiega. Nu is het begrijpelijk, dat de Belgische Regering niet toe kan staan, dat een stroom van goed kope Nederlandse landbouwpro ducten, die voortgebracht worden onder veel gunstiger omstandig- hedén dan waaronder de Belgi sche boer moet werken (n.l. lagere lonen en pachten), vele dezer Belgische landbouwers tot de bedelstaf zou brengen. viucm uit net uarmo-zieitennuia te Soerabaja, waar hij sedert enige tijd werd verpleegd. ONTSCHEPING „INDRAPOERA". De ontscheDing van de „Indra- ooera", komende uit Indonesië :al, Zondag te 13 uur beginnen nan de kade van de Kon. Rotter damse Llovd. nansweert Walsoorden 3.U4 3.14 a.zo 3.36 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Dec. 8 8.34 16.29 7.46 15.06 9 8.35 16.29 9.18 16.51 13 8.40 16.28 12.19 21.24 14 8.40 16.28 12.34 22.48 teravond nabli het Spaanse dorp Becasens aan de FransSpaanse grens neergestort. Vermoedelrk is het vliegtuig tengevolge van het slechte weer van zijn route afgedwaald. Het is tegen een bergflank aan gevlogen, waarna het in brand vloog. Zeven personen zijn hierbij in de vlammen omgekomen, ter- wiil er drie ov^devn d-1 - - Onder de doden zijn de 3 leden van de bémamnii vxaciiiauLu un luuiuiwi i 1 IJUCHUC stopte om hulp te verlenen, doch even later reed een luxe-auto met °en daverende slag tegen de ach terzijde van deze vrachtauto. Van de vier inzittenden van deze luxe auto werd de naast de bestuurder zittende persoon op slag gedood. De bestuurder zelf overleed en kele ogenblikken later. Een dame brak beide benen, een derde hee: w°rd aan het hoofd gewoed. De namen der slachtoffers zijn op het ogenblik nog niet bekend. 35.47 tot 47.24 pond terwül oliën en vPH°n daalden van 40.77 Dond tot 39.60 oond. Het verbruik van eieren is iets minder, dat van suiker en stronen veel minder. Aardappelen en graanproducten worden veel meer verbruikt en het verbruik van groenten is het zelfde gebleven. E" bestaan en kel0 tekorten zoals riist en som- m'ge gedroogde vruchten, maar alle hoofdcategorieën van voed- selsoorten ziin verkrijgbaar. 5 regels 68 cent* ct.; minimum pet nummer ol Adree neer. namiddags 2 uur n de Jatoe probeert ereiken. r. zijn de 27ste en die het midden i brede geallieerde op Sariwon terug. ie speerpunten he- orbij Anak ten W. n de linkerflank en n de rechterflank, liggen nog geen 58ste breedtegraad, rdt gemeld, dat Z.- pen, die zich juist 38ste breedtegraad s meer tegenstand in communistische n contact tot stand a deze guerilla s es der communistische i nog minstens 10C ;r bevindt. :ht van de Chinese bleef Vrijdag de Verbonden troepen L VAN TSJIANG ang Kai-Sjek heeft hij voorstander is tl op het vasteland en nationalistische van Formosa nit möineerde actie van luchtstrijdkrachten a". ïr aan toe, dat een I troepen gevolgd oor een „gezamen- van 1 Vi miliioe» s in China. [SATIE IN KA? >wight Eisenhower oespraak tot 20.00C van de 43ste Ame- terie-divisie en »n- die in een kamp te ïia) in opleidng zijn de Ver. Staten hei oodzakelijk zuilen veerbare manschap er de wapenen te aarden functionaris- Witte Huis, dat z5 ie niet spoedig ver. iet oog op de grote die ook op ecor.o- l hiermee gepaard 1ERLANDSE CON. IN ilTIES. icArthur heeft Vrij emaakt dat het Ne. itingent in Korea den is gebracht org ies in te nemen. zijn stellingen >rste linies om be- tegische punten t* leeft Donderdag te re kapel in het Va, iernachtmis gelezen ud van de vrede ie ;e handeling van de de radio werd ait- rd tegelijk meever. 24.000 Priesters in in geheel Italië in or mannen toegan. •n. ÏRIEP, 20 TABLETTEN* ciredcticn esllitf r Irtirtien ikka hebben de Mo- biieenkomsten Se- otest tegen het ver- zaak-Bertha Her- i.. *rote moskee te Sin- gaoore werd na de gebeden aan gekondigd. dat er Zondag een od- tocht van meisjes, allen van de leeftijd van Bertha, in nrotest naar het klooster, waar Bertha en haar moeder verbliif houdeD zal trekken. Mansoer Adabi woonde een bij eenkomst bii. Bii het verlaten van de moskee drukten vele mensen hem d» hand. Hij noemde de ont wikkeling in de zaak van Bertha een „tragedie van vergissingen."

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3