Dreigende omsingeling in Korea NIEUWS UIT INDONESIË BEROEP OP COMMUNISTISCH CHINA EN N00RD-K0REA HET CHINESE INGRIJPEN IN KOREA Corea Naar volledige evacuatie? iriite PUROL GENEEST ide middelen geneeskracht DONDERDAG 7 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1598. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Terwijl de Verbonden troepen Woensdag hun terugtocht in zuidelijke richting voortzetten om een omsingeling door de Chinese communisten te ont gaan bleven Chinese versterkingen over de Mand- sjoerijse grens Korea binnenstromen. De aankomst der versterkingen is waargenomen door vliegers, patrouilles en burgers. Chinese communistische troepen verplaatsen zich langs de Nam, welke rivier ten Z.O. van Pjongjang stroomt. Twee kleine groepen Chinese cavallene werden Woensdagochtend vroeg waargenomen in de onmiddellijke nabijheid van de nieuwe, ten zuiden van Pjongjang gelegen verdedigingsstellingen der Vei bonden troepen. Ten Z. van Pjongjang zijn reeds eenheden Chinese infanteristen waargenomen, die zich in de nabijheid van de terugtrekkende geallieer de troepen bevinden. u De Chinese communisten zijn reeds bezig met het herstel van het vliegveld van Pjongjang. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Hitte in Australië Gen. Collins over de atoombom Frankrijk aanvaardt Amerikaans plan Na twee bijeenkomsten in de tijdelijke verblijf plaats te New-York van de afgevaardigde van India bii de V. N., Sir Benegal Rau, hebben 13 leden-staten der V. N. in Azië en het Midden-Oosten een beroep gedaan op communistisch China en de Noord- Koreaanse autoriteiten, onmiddellijk te verklaren, dat zij niet voornemens zijn de 38ste breedtegraad over te trekken en door deze verklaring tijd te geven voor overweging, welke verdere stappen noodzakelijk zijn voor de oplossing van het conflict in het Verre Oosten ten einde daarmee een nieuwe wereldoorlog te helpen afwenden. De Algemeen Vergadering van de Verenigde Naties heeft Woensdag met 51 tegep 5 stemmen en 3 ont houdingen de kwestie van de „Chinese interventie in Korea op haar agenda geplaatst. Vliec tuig van de R. A. F. in Spanje verongelukt De besprekingen Truman-Attlee 30.000 man voor Gemenebestweermacht Liefde voor Oranje DRIE NEDERLANDERS OF SUMATRA VERMOORD. De perssecretaris van Truma* overleden het fee houd van vrede Ie geneesmiddelen >t Chelarine „4" gen voor extra Door de juist# I wordt een beter kregen, zodat zij jnen en griep ook wanneer andere Dec. fTêdenf n istlL<f rldnrifen Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Advertentieprijs: per mm 10 et- minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. zich naar Taegu begeven, waar de vrijwilligers hun uitrusting zouden ontvangen. de ontruiming van de ZUID-KOREAANSE HOOFD STAD SEOEL. De ZuidKoreaanse Regering heeft Woensdag de gezinnen van de militairen en van de politie de raad gegeven Seoel nu reeds te verlaten In de loop van de dag heeft de stedelijke overheid mee gedeeld, dat „iedereen, die de stad wenst te verlaten of zich naar het platteland wenst te be geven, daarin niet zal worden gehinderd." Op de bevroren grond van Noord-Oost-Korea zetten de afge sneden Amerikaanse mariniers en Britse commandotroepen hun pogingen voortom een doorbraak naar de kust te forceren. Com munistische troepen poogden Woensdag de weg, waarlangs de Verbonden troepen zouden kun nen ontkomen, in handen te krij gen, waarop zij werden aangeval len door Amerikaanse marine vliegtuigen. Amerikaanse vliegers hebben de ongeveer vijftien km van de haven Wonsan gelegen stad Am- bion, die Dinsdag door de Chine se communisten werd bezet, „gro tendeels verwoest". Chinese troepen blijven gesta dig oprukken naar de nieuwe ver dedigingslinie der Verbonden troepen ten Z. van Pjongjang. Zij poogden evenwel niet in contact te komen met het ingegraven 8e Amerikaanse leger. Het is nog niet duidelijk, of de Verbonden troepen zullen pogen stand te houden, indien de Chi nese communisten tot massale aanvallen overgaan. Het schijnt, dat eerst aan de ten Z. van de 38- ste breedtegraad stromende Im- jin tegenstand aan de oprukkende communistische legers kan wor den geboden. Australische vliegtuigen zijn Dinsdag en Woensdag aanhou dend in actie geweest. Zij hebben het plaatsje Koksan, waar Chine se troepen werden samengetrok ken, volledig vernietigd. Ten Z. van Koksan werd door de vijandelijke artillerie gevuurd. Waarnemers der geallieerde vliegtuigen constateerden, dat Chinese communistische soldaten zich mengden onder vluchtelin gen, teneinde op deze wijze te po gen achter de geallieerde linies te komen. Militaire en diplomatieke waar nemers te Tokio zijn ervan over tuigd, dat een volledige ontrui ming van Korea door de Verbon den troepen slechts kan worden voorkomen, als de Chinezen aan In Noord-Carolina is Zondag een vliegtuig van de marine neergestort. Drie leden van de bemanning vonden de dood- Een vierde werd ernstig gewond. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag ochtend tot -avond. Tijdelijk regen. Overwegend zwaar bewolkt met tijdelijk regen. Matige tot krachtige en aan de kust later harde wind tussen West en Zuid. Geleidelijk minder koud. DONDERDAG 7 DECEMBER. Terwijl Europa de eerste koude te verduren heeft, heerst er in Zuid-Australië een hittegolf. Te« Melbourne zijn 5 personen tenge volge daarvan overleden. Talrijke arbeiders zijn bewuste loos geraakt en 40 personen moesten naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De voorraad bier. in de café's en hotels is uitgeput. de 38ste breedtegraad halt hou den of het vuren staken. Generaal Collins, de Ameri kaanse legerstaf chef, gaf Woens dag toe, dat Amerika's troefkaart de atoombom -de tactische situatie niet kan verbeteren, zelfs niet als Truman tot het gebruik ervan zou besluiten. Collins ver klaarde te Seoel, dat hij geen re den zag om de bom in Korea te gebruiken. Geruchten over „een Duinkerken" gaan gepaard met de vraag: „Waar is de vloot?" Officieel is niets bekend ge maakt over de plaats, waar de reusachtige armada, die de lan ding bij Intsjon mogelijk maakte, zich bevindt. Na de invasie bij Intsjon voer de vloot naar de Oostkust met uitzondering van enkele torpedobootjagers, die de monding van de Jaloe blokkeren Volgens een Reuter-bericht uit Tokio zou 't Nederlandse Korea- detachement thans actief deelne men aan de operaties van het U-N.O.-leger op Korea. De juistheid van dit bericht kon in Den Haag niet worden be vestigd. Volgens de laatste be richten heeft het detachement De Amerikaanse legerstafchef, generaal Collins heeft te Seoel verklaard, dat er zijn inziens geen tactisch-militaire reden is voor gebruik van de atoombom in Ko- rea. Generaal Collins die met de be velhebber van het 8ste leger, het Noordwestelijke front bezocht, verklaarde zich eens met de vroe gere mededeling van MacArthur, dat de inmenging van de Chinese communisten in de Koreaanse oor log „een geheel nieuwe situatie, een nieuwe oorlog" heeft ver oorzaakt. Hij verklaarde verder, dat het terugtrekken van de Verbonden le gers uit Pjondjang ordelijk was geschied en dat het moreel van de troepen goed is. Hij prees „de uitstekende pres tatie" van de manschappen van het Britse gemenebest en Tur kije" „Wij hadden niet anders van hen verwacht". Volgens Collins belemmerde de nieuwe situatie in Koreade de fensieplannen van West-Europa niet. De Franse Regering heeft Woensdagavond besloten de voor naamste punten van het Ameri kaanse plan voor het bewapenen van Duitse gevechtsgroepen en haar opneming in de Atlantische verdedigingsmaeht te aanvaar den. De socialistische Ministers had den zich tot het laatste ogenblik tegen dit besluit verzet. De beslissing werd genomen door premier Pléven en zijn voor naamste Ministers na een dag van strijd met de socialistische Ministers, die zelfs dreigden lie ver uit de Regering te zullen tre den dan in te stemmen, met wat zij noemden het laten vallen van het Franse plan voor een Euro pees leger. RESULTATEN VAN DE WAPENLEVERING OP JAVA NIET GROOT. „De resultaten van de oproep van Sultan Hamengkubuwono tot het inleveren van wapens zijn zeer teleurstellend te noemen' Tot op Woensdag heeft zich geen enkele strijdorganisatie bij de autoriteiten gemeld. De aan meldingen kwamen van individu- elen. Het aantal ingeleverde wa pens is ook zonder betekenis en vele waren verouderd of defect". De sterkte van de gewapende groepen in West- en Midden- Java, die zich niet hebben aange meld wordt op 2000 man geschat. Op de vraag of er na afloop van de aanmeldingstermijn (welke 4 December sloot) acties zullen wor den ingezet werd geantwoord, dat het thans nog niet de tijd is om dergelijke militaire acties te be ginnen. DE MOORDEN OP O.-JAVA. De waarnemend Commissaris van Nederland te Suraba.ja heeft bij de autoriteiten op Oost-Java geïnformeerd naar de resultaten van het onderzoek, dat werd in gesteld naar de moorden en de moordaanslagen, die na de over dracht van de Souvereiniteit in Cost-Java op Nederlanders wer- ien gepleegd. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.25 040 0.50 n.m. 11.43 12.18 12.58 1.08 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Dec. 8 8.34 16.29 9 8.35 16.29 10 8.36 16.29 MAAN onder op 7.46 9.18 10.33 15.06 16.51 16.58 Het beroep werd ondertekend door Afghanistan, Birma, Egypte, India, Indonesië, Irak, Libanon, Pakistan, Perzië, de Philippijnen, Saoedi-Arabië, Syrië en Yemen. Het beroep is onmiddellijk toe gezonden aan de zich thans te New York bevindende vertegen woordiger van commuistisch China, met het verzoek dit aan de regering te Peking door te zenden. Later deelde een woordvoerder van India mee dat dit beroep, hoewel speciaal tot communis tisch China en Noord-Korea ge richt, tevens inhield, dat de strijdkrachten der V. N„ indien zij tot beneden de 38ste breedte graad terug werden gedreven, niet zouden pogen deze weer te overschrijden. Volgens deze woordvoerder hadden de ondertekenaren goede hoop, dat de vredelievende on derhandelingen vruchten zouden afwerpen, indien degenen, tot wie dit beroep was gericht, er goede nota van zouden nemen. Inmiddels gelooft men alge meen, dat geen verdere onder handelingen tussen afgevaardig den van India of nadere Aziati sche landen en de Chinese com munisten zullen worden gevoerd, totdat enig antwoord of enige reactie op het beroep is ontvan gen. Het beroep van de regeringen van elf landen in Azië en het Midden-Oosten op het communis- Tevoren had de Sowjetrussi- sche Minister WySjinsky ver klaard, dat een bespreking van de .beweerde Chinese interventie" door niets wordt gerechtvaar digd. Behalve voorstellen van de Chinese Volksrepubliek, zo zeide Wysjinsky, zijn er ook nog een oproep om de Koreaanse kwestie op vreedzame wijze te regelen en een eis, dat de Amerikaanse troe pen Korea ontruimen. Generaal Romulo van de Phi lippijnen stelde voor het plan- Acheson in werking te stellen, waardoor een beroep zou worden gedaan op alle leden van de Ver enigde Naties om strijdkrachten te leveren. Romulo verklaarde, dat de vrede afhing van wat de V.N. tegenover de Chinese inter ventie doen. „Onze inlichtingen hebben uit gewezen, dat de Chinese soldaten in Korea geen vrijwilligers zijn", zo zeide Romulo, „De gehele kwestie Korea is een aangelegen heid van de Verenigde Naties". TERUGTREKKING VAN CHINESE TROEPEN. De V. S., Engeland en vier an dere landen hebben bij de V. N. een resolutie ingediend, waarin terugtrekking van de "Chinese troepen uit Korea wordt geëist. tische China en Noord-Korea om zich ervan te onthouden hun op rukkende legers te gelasten de 38ste breedtegraad te overschrij den, wordt in Londense diploma tieke kringen als de meest op bouwende stap beschouwd, die in de laatste tijd is gedaan om een einde te maken aan de oorlog in het Verre Oosten. Men acht het in de Britse hoofdstad mgoelijk dat het antwoord van Peking op dit beroep zal beslissen over de vraag, of de wereld al dan niet in een nieuwe oorlog zal worden gestort. Een woordvoerder van het Brit- je ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde Woensdag, dat het beroep van de 13 landen „op het eerste gezicht een zeer dien stig en constructief voorstel'' is. In officiële kringen te Parijs verklaarde men, dat Frankrijk het beroep ten volle ondersteunt. Onderhandelt Nehroe met Peking? Naar blijkt uit geruchten, welke in Indische kringen te Londen de ronde doen, zou de Indiase Pre mier Nehroe, d:e in overeenstem ming met de Ver. Naties als of ficieus bemiddelaar optreedt, on derhandelingen zijn begonnen met de Chinees communistische Rege ring met het doel de vijandelijk heden in Korea aan de 38ste breedtegraad te doen ophouden. Omtrent de inzittenden nog niets bekend. Een „Wellington" van de R.A.F., die in het weekeinde voor een oefenvlucht uit Shawbury in En geland vertrok, is in Spanje neer gestort, aldus maakt het Engelse Ministerie van Luchtvaart be kend. De „Wellington" met een be manning van 4 of 5 man behoor de tot een groep vliegtuigen, die eveneens een oefenvlucht hielden. Het is nog niet bekend, of er overlevenden zijn. Het toestel zou te Marseille of Gibraltar moe ten landen- De Australische Minister-Pres. Menzies heeft gisteren op een persconferentie meegedeeld, dat Australië onverwijld een 30.000 man sterke weermacht voor het Britse Gemenebest moet opbou wen, bestemd voor militaire dienst in Australië of in het bui tenland. Hij voegde hieraan toe dat dit de enige Australische expeditio naire strijdmacht zou vormen, in dien er een grote oorlog zou uit breken. Een inbreker forceerde een raam van een woning te Pa ramaribo en ging er van door met portretten van Koningin Juliana en Prins Bernhard. President Truman en Clement Attlee hebben V/oensdag opnieuw geconfereerd in het Witte Huis. Na afloop van de bespreking werd het volgende communiqué uitgegeven: „De discussie concentreerde zich op de economische proble men, die ontstaan zijn uit de krachtsinspanning voor de we- 1 derzijdse verdediging, waarbij in het bijzonder ter sprake kwam de kwestie der behoeften aan grond- j stoffen. Men was het er over eens, dat het probleem van de grondstof fen van dringend belang is en dat krachtige pogingen moqjen wor den gedaan om de productie te verhogen en het doelmatige ge bruik van de beperkte beschikba re voorraden te verzekeren. Er bleek een grote mate van overeenstemming en er werd een werkgroep benoemd om de zaak verder te onderzoeken". Het bleek, dat de besprekingen van Truman en Attlee over de militaire toestand langer hebben geduurd dan in het voornemen lag, zodat de beschouwing over de instelling van een opperbevel voor een Noord Atlantisch leger ten achter is bij het program. REDE VAN ATTLEE. Minister Attlee heeft Woensdag tussen twee vergaderingen met president Truman een rede ge houden voor de Nationale Pers vereniging te Washington. Hierin zeide hij o.a. dat het met het oog op de ernstige militaire situatie in Korea niet het geschikte ogen blik was om critiek te oefenen. Attlee prees het beleid van generaal MacArthur. „Het had geen zin te ontkennen, dat de strijdkrachten van de V. N. ern stige tegenslagen hadden geleden, aldus Attlee. Drie Nederlandse employé's van de H.V.A. zijn Zaterdagmiddag op de theeonderneming) Sidamanik, ten Z. van Pematang nabij Sian- tar door een bende overvallen en gedood. De planters H. Middelkamp en W. Westendorp werden ter plaat se doodgeschoten. De opzichter van de autowerkplaats, H. F. G. Ostwald is Zaterdagavond in het hospitaal te Sianter aan zware verwondingen overleden. De bende wachtte de slachtof fers, die met ongeveer 43.000 Ru- piahs aan loongelden met een jeep onderweg waren in een hin derlaag op. Aan de Nederlandse Commissa ris, de heer Stuurman, is namens kolonel Simbolon deelneming be tuigt met deze voor de Neder landse gemeenschap en de Oost kust zo zware slag. VERBINDING MET AMBON HEROPEND. In een officiële instructie heeft de territoriaal troepencomroan- dant van het militair gebied VII (het gebied van Oost-Indonesië) bekendgemaakt, dat de vaart op de stad Ambon per K.P.M. en met inheemsen zeilprauwen is her opend. Reispassen worden verstrekt op militaire vergunning. OPZIENBARENDE TER KLARINGEN". „Overdracht van de Souvereini. teit de jure over Westelijk Nieuw- Guinea aan Indonesië is de on voorwaardelijke eis van Indonesië. Op het gebied van het „de fac to" kunnen aan Nederland con cessies worden gedaan", zo deelde de voorzitter van de Partai Rak jat Indonesia (Nationale Volks partij) mede. Hij zeide het te betreuren, dat President Sukarno en vice-Pres. Hatta van mening verschillen over de weg tot oplossing van het vraagstuk-Irian, hetgeen bleek uit de tochten naar de klein* Sunda-eilanden en Sumatra. De voorzitter van de parlemen taire fractie der P.N-I.-Merdeka (afgescheiden partij), zeide ten aanzien van een eventuële boy cot-actie in verband met de kwes» tie-Irian, dat hij een diergelijke actie niet effectief achtte. Het Parlementslid voor de Sob- si (Indonesische Vakcentrale') 'deelde ten aanzien van Irian mee, dat President Sukarno consequent moet zijn in zijn verklaringen, op j verschillende tijdstippen afge legd. I „Ware ik President en w>u op 1 Januari Irian nog niet bij Indo nesië zijn dan zou ik het Presi dentschap neerleggen". Hij voegde hier aan toe, dat, indien West-Irian onder Indone sische Souvereiniteit komt, er naar moet worden gestreefd met Australië onderhandelingen aan te knopen voor de bevrijding van Oost-Irian van het kolonialisme, i Ten aanzien van de internatio nale toestand werd gezegd, dat Indonesiië niet neutraal kan blij ven en dat het zich aan de zijde 1 van de anti-imperialististen moet scharen, hetgeen betekent: Anti- Amerika en diens bondgenoten. Gewapende neutraliteit achtte hjj onmogelijk .aangezien Indonjasië dan afhankelijk is van een wa. penleverancier. Charles B. Ross, perssecretaris van President Truman is Dins dagnacht op het Witte Huis over leden. Ross overleed juist na een persconferentie over de conferen tie tussen Truman en Attlee. Eben Ayres, de assistent van Ross, die. mededeling deed van het overlijden van Ross, ver klaarde, dat hij gestorven was aan een verstopping van de kransslagader. Twee minuten na het eind van de persconferentie werd een arts naar zijn kantoor ontboden. Charles Griffith Ross is 65 jaar oud geworden. In Mei 1945 werd hij aangesteld als perssecretarx* van Trumna. Iedere morgen be halve des Zondags hield hij een persconferentie. 5 regels 66 ceciR ct.; minimum pet nummer ol Adree neer. namiddags 2 UUK n de Jaloe probeert ereiken. r. zijn de 27ste en die het midden i brede geallieerde op Sariwon terug- ie speerpunten he- orbij Anak ten W. n de linkerflank en n de rechterflank, liggen nog geen 58ste breedtegraad, rdt gemeld, dat Z.- pen, die zich juist 38ste breedtegraad s meer tegenstand m communistische n contact tot stand a deze guerilla s es der communistische t nog minstens 10® :r bevindt. :ht van de Chinese bleef Vrijdag de Verbonden troepen L VAN TSJIANG ang Kai-Sjek heeft hij voorstander ie ij op het vasteland en nationalistische van Formosa uit nbineerde actie van luchtstrijdkrachten s". ;r aan toe, dat ee» 1 troepen gevolgd »or een „gezamen- van l'/j miUioen s in China, SATIE IN KA? >wight Eisenhowear oespraak tot 20.000 van de 43ste Ame- terie-divisie en ui- die in een kamp te lia) in opleidng zijn de Ver. Staten het oodzakelijk zullen /eerbare manschap er de wapenen U iarden functionaris- Witte Huis, dat zjj ie niet spoedig ver iet oog op de grote die ook op eeono- hiermee gepaard >ERLANDSE CON- IN IITIES. icArthur heeft Vrij fmaakt dat het Ncj itingent in Korea den is gebracht om ies in te nemen. zijn stellingen rste linies om be- «gische punten t* ïeeft Donderdag ie 'e kapel in het Va. lernachtmis gelezen ud van de vrede e handeling van de de radio werd ait- -d tegelijk me ever. 14.000 Priesters in in geheel Italië in >r mannen toegan- U. RIEP. 20 TABLETTEN* Uv sector vleugellam worat geiega. Nu is het begrijpelijk, dat de Belgische Regering niet toe kan staan, dat een stroom van goed kope Nederlandse landbouwpro ducten, die voortgebracht worden onder veel gunstiger omstandig heden dan waaronder de Belgi sche boer moet werken (n.l. lagere lonen en pachten), vele dezer Belgische landbouwers tot de bedelstaf zou brengen. viucm uil nel uannu-; te Soerabaja, waar hij sedert enige tijd werd verpleegd. ■zieKcunuiö nansweert ONTSCHEPING „INDRAPOERA". De ontscheping van de „Indra- Doera", komende uit Indonesië '.al, Zondaa te 13 uur beginnen lan de kade van de Kon. Rotter damse Llovd. Ï5.U4 3.14 Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. 3.ZÖ 3.36 ZON op onder MAAN op onder 8 8.34 16.29 7.46 15.06 9 8.35 16.29 9.18 16.51 13 8-40 16.28 12.19 21.24 14 8.40 16.28 12.34 22.48 teravond nabij het Spaanse dorp Becasens aan de FransSpaanse grens neergestort. Vermoedelijk is het vliegtuig tengevolge van het slechte weer van zijn route afgedwaald. Het is tegen een bergflank aan gevlogen, waarna het in brand vloog. Zeven personen zijn hierbij in de vlammen omgekomen, ter- wiil er drie ov^levc d~" r Onder de doden zijn de 3 leden van de bémamnu x ïjuciiuc viav,uiauiD uit luumiuui t stopte om hulp te verlenen, doch even later reed een luxe-auto met ^en daverende slag tegen de ach terzijde van deze vrachtauto. Van de vier inzittenden van deze luxe auto werd de naast de bestuurder zittende persoon op slag gedood. De bestuurder zelf overleed en kele ogenblikken later. Een dame brak beide benen, een derde heer w>rd aen het hoofd gewoed. De namen der slachtoffers zijn op het ogenblik nog niet bekend. 35.47 tot 47.24 pond terw'ïl oliën en VPHon w»pi- daalden van 40.77 pond tot 39.60 pond. Het verbruik van eieren is iets minder, dat van suiker en stropen veel minder. Aardappelen en graanproducten worden veel meer verbruikt en het verbruik van groenten is het zelfde gebleven. E- bestaan en kel" tekorten zoals riist en som- m:ge gedroogde vruchten, maar alle hoofdcategorieën van voed- selsoorten ziin verkrijgbaar. :ka hebben de Mo- biieenkomsten ge- otest tegen het ver- zaak-Bertha Her- Krote moskee te Sin gapore werd na de gebeden aan gekondigd. dat er Zondag een op tocht van meisies, allen van de leeftijd van Bertha, in protest naar het klooster, waar Berths en haar moeder verbliif houdeD zal trekken. Mansoer Adabi woonde een bij eenkomst bii. Bii het verlaten van de moskee drukten vele mensen hem do hand. Hij noemde de ont wikkeling in de zaak van Bertha een „tragedie van vergissingen."

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1