Chinezen stromen naar 't Zuiden PJONGJANG BEZET DE SAMENSTELLING VAN DE ATLANTISCHE STRIJDMACHT Truman en Attlee confereren UIT INDONESIË (orea Kou op de borst rip.e de middelen jeneeskracht WOENSDAG 6 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1597. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Ondanks voortdurende luchtaativallen stromen duizenden Chinezen over de wegen, die naar Pjong jang leiden. Zij schijnen alles in het werk te stellen om het Amerikaanse achtste leger een zware slag toe te brengen, alvorens het een geheime nieuwe ver dedigingslinie kan vormen. Amerikaanse straalvliegtuigen vonden een gemak kelijk doel in de grote massa's Chinezen, die de Tae- dongrivier overtrekken. De vliegeniers verklaarden tweeduizend man te hebben gedood. De Chinezen haastten zich de hoofdstad van Noord-Korea weer te bezetten. Zij zwermden over de half bevroren rivier, terwyl de straalvliegtuigen gierend neerdoken om hen met raketten, machinegeweervuur en Napalmbom men te bestoken. HET NEDERLANDSE DE TACHEMENT AAN HET FRONT. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Militaire toestand in Korea besproken Na de eerste bespreking tussen Truman en Attlee, die bijna twee uur duurde, is een gemeenschappelijk communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat generaal Bradley op verzoek van Truman een over zicht van de situatie heeft gegeven. De heer Attlee en president Truman namen daarna de wereldtoestand in ogenschouw in het licht van de ontwikkeling in het Verre Oosten. irsdsncn Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie L50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 et.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot «Se» namiddags 2 uur. De Chinezen waren weerloos bij het overwaden van de rivier en op het lage oeverland. De piloten rapporteerden dat zij bij honder den vielen. Volgens frontberich- ten verklaarden de piloten, dar, de Chinese troepenmassa's het aanzien hadden van ,,een menigte, die na een grote voetbalwedstrijd het stadion verlaat''. Jachtbommenwerpers van de 5e Amerikaanse luchtmacht doodden de laatste dagen 2100 communis tische soldaten. Dinsdagmorgen vroeg heeft het Amerikaanse 8ste leger zijn te rugtocht over de Taedjong vol tooid. De Engelse 29ste brigade dekte de achterhoede bij de overtocht. De pontonbruggen werden vervol gens opgeblazen, Sinds Vrijdag j.l. zijn uit dit gebied ruim 2700 gewonden per vlegtuig weggevoerd. Een jager en een onbewapend verkenningsvliegtuig, beide van het type „Shooting Star" zijn bo ven de omgeving van de stad Si- noeidjoe, die, juist ten Zuiden van de Mandsjoerijse grens, aan de Westkust van het schiereiland is huidige sterkte, volgens *'n schat- De Amerikanen voeren een wan hopige strijd om te pogen een krachtige ring van Chinese com munistische militaren, die zich be vindt rondom hun basis in het Z. van het bekken van Tsjosin te doorbreken- A.F.P. meldt nog dat te Tokio officieel is meegedeeld dat de ingesloten manschappen, in het bekken van Tsjosin een verbeten strijd voeren, felle aanvallen van minstens 6 Chinese communisti sche divisies hebben afgeslagen. De mariniers gaven geen duim breed grond prijs en zij wisten de vijand zware verliezen toe te brengen. GROTE VERSTERKINGEN VOOR CHINESE COMMU NISTISCHE TROEPEN. Een woordvoerder van het W)e Amerikaanse legerkorps hem meegedeeld dat Dinsdag elke weg, welke van de Mandsjoerijse grens in Zuidelijke richting naar het bekken van Tsjosin en het ove rige deel van Noord-Korea voert, was ingenomen door convooien versterkingen voor de zich reeds in Noord-Korea bevindende Chi nese communistische troepen, wier gelegen, aangevallen door 5 vij andelijke „MIG-15" straaljagers van Russische makelij. De bewapende „Shooting Star" wist één van de aanvallende ja gers te beschadigen, doch daarna moest het toestel voor deze over macht wijken en het gevecht af breken. RUIM 10.000 MAN AMERI KAANSE TROEPEN AFGE SNEDEN. In Noord-Oost-Korea zijn ruim 10.000 man Amerikaanse mari niers en infanteristen, tezamen Het Nederlandse detachement met enkele eenheden Britse com- van de strijdkrachten der V. N. in Korea is in een infanterie-eenheid opgenomen en bevindt zich ten N. van Taegoe om aan de strijd deel te nemen, aldus heeft een Neder landse officiële woordvoerder te Tokio verklaard. NIEUWE AMERIKAANSE STELLINGEN TEN Z. VAN PJONGJANG. De woordvoerder van MacAr- thurs hoofdkwartier deelde Dins dag mede dat het achtste Ameri kaanse leger, dat zich los heeft gemaakt van de overweldigende massa der oprukkende Chinese communistische troepen ten Zui den van Pjongjang een nieuwe verdedigingsstelling zal innemen. De woordvoerder weigerde ook maar de geringste bijzonderheid los te laten over de loop van deze nieuwe stelling, doch hij gaf wel te kennen dat ten Zuiden van Pjongjang verscheidene goed ver dedigbare stellingen kunnen wor den ingericht. DE STRIJD IN DE LUCHT BOVEN KOREA. Amerikaanse marine-vliegtui gen hebben weer krachtige steun verleend aan de afgesneden troe pen in het bekken van Tsjosin. mando-troepen, volledig afgesne den van de hoofdmacht der Ver bonden strijdkrachten. ting van MacArthurs hoofdkwar tier, op 25 divisies wordt geschat. Dit aanvoeren van versterkingen door de communisten ging Dins dag gepaard met een afname van hun activiteit op verschillende fronten. KRIJGSGEVANGENEN IN VRIJHEID GESTELD. De Chinese communisten heb ben aan het front nabij Kotori, ten Zuiden van het bekken vani Tsjosin, opnieuw 29 krijgsgevan- j genen in de nabijheid van de li nies der Verbonden troepen in i vrijheid gesteld. Het grootste gedeelte is ge wond. Er bevinden zich ook en- 1 kele Britten onder. Hr. Ms. „Evertsen" patrouilleert weer rond Korea Na twee maanden in reparatie te hebben gelegen, patrouilleert Hr. Ms. „Evertsen" thans weer langs de kusten van Korea. Zoals men zich zal herinneren is deze Nederlandse torpedoboot- jager in September j.l. tijdens een actie voor de kust van Korea op _n rif gelopen. De daardoor op gelopen averij dacht men aan vankelijk in de Japanse haven stad Saseho te kunnen herstel len. Dit bleek echter niet moge lijk. Aangezien het schip toch in onderhoud moest, voer men toen medio September op eigen kracht naar Hongkong, waar onderhoud en reparatie gelijktijdig konden gebeuren. Hoewel deze Britse kroonkolo nie een vrijhaven is zijn de prij zen er bijzonder hoog. Daarom was het voor de Jantjes een uit komst, dat de Nederlandse kolo nie ter plaatse voor een gast vrije ontvangst had gezorgd. Hol landse families lieten de beman ning in haar vrije uren de be zienswaardigheden en het natuur schoon van het eiland zien- Ook waren er vrijkaartjes voor bios copen. Maar het aardigste van alles vond men toch de gezellige Jamilieavondjes, waarop de men sen van de „Evertsen" werden uitgenodigd om hen weer eens in de huiselijke kring te doen ver keren. De voetballers onder de bemanning hebben van hun ver blijf op het eiland nog gebruik gemaakt om het eerste elftal van de Hongkong Football Club met 21 te verslaan. Medio November was de repa ratie zo ver gevorderd dat de „Evertsen" zou proefvaren. De proefvaart slaagde volkomen- De Nederlandse gedeputeerde in het Permanent Orgaan van de Noord-Atlantische Raad in Londe,n, Jhr Van Starkenborgli, heeft uit voering gegeven aan een reeds eni ge tijd geleden ontworpen Neder lands plan om de besprekingen over het Franse project voor Euro pese defensie-integratie tot afslui ting te brengen. Deze besprekingen Montgomery bij Minister Drees Veldmaarschalk Montgomery, bevelhebber van de landstrijd krachten der landen aangesloten bij het West-Europees Pact, ver toefde gisteren voor een routine- bezoek in Nederland. Hij had een onderhoud met de Minister-Pre sident, Dr. Drees, in diens kabi net. ■illlilirjrmi De Benelux en de Wereldsituatie De Regeringen van België, Ne derland en Luxemburg hebben Frankrijk doen. weten, dat haai opvattingen over de toestand in Korea ,,zeer dicht staan by de Frans-Engelse houding." Dit zou aan de Minister-Presi. dent Pléven zijn meegedeeld vóór Het schip kan meer dan 30 mijl zijn vertrek naar Londen, lopen. Ultimo November is de torpedobootjager weer in dienst gesteld. Naar van bevoegde zijde wordt vernoTften is er nog niets bekend over een eventuele aflossing van de „Evertsen", die nu al sinds Januari 1949 van huis is. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Afnemend buiig. Wisselende bewolking met voornamelijk in de kustprovincies nog enkele regen-, sneeuw- of ha gelbuien. Meest matige Noord- Westelijke wind. In de ochtend plaatselijk mist en temperaturen om het vriespunt. In de middag dezelfde of iets hogere tempera turen dan gisteren. WOENSDAG 6 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.54 11.29 0-09 0.19 n.m. 11.24 11.59 12.58 1.08 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Dec. 7 8.33 16.30 6.08 14.37 8 8.34 16.29 7.46 15.06 9 8-35 16.29 9.18 16.51 Dinsdag werd te Washington gesproken over de vraag of de troepen der Verenigde Naties, die zich thans zien gesteld tegenover een milHoen man oprukkende Chinese communistische troepen, in staat zullen zijn aan een linie in Korea stand te houden en zo niet, hoe zij dan zullen worden gered. Het is de moeilijke taak van President Truman en Premier Attlee hun politieke en diploma tieke richtlijnen, van welker ver wezenlijking werd gehoopt dat zij de vrede in Korea zou herstellen en die waren gebaseerd op een bepaalde militaire toestand, te moeten aanpassen aan een front situatie, welke radicaal veran dert, terwijl zij beraadslagen. Volgens waarnemers te Was hington moeten Truman en Att lee ook tot overeenstemming ko men over een wereldstrategie, daar de strijd tussen de commu nistische en niet-communistische landen steeds scherper vormen aanneemt. De verantwoordelijk heid der Verenigde Naties t-a.v. Korea zou dan in het kader van een dergelijke wereldstrategie moeten worden gezien. Een nieuw vraagstuk, waarvoor Truman en Attlee zich thans zien gesteld is hoe het Westerse gezag te redden, nu de Verbonden troe pen in Korea, in verband met de overweldigende numerieke over macht der Chinese communisti sche legers, de kans lopen een zeer grote nederlaag te lijden. ,,Bij de openhartige discussie, die daarop volgde trad aan het licht dat Truman en Attlee be sloten zijn tot wederzijdse over eenstemming te geraken". De gemeenschappelijke gron den, waarop beide landen hun buitenlandse politiek voeren, werden volledig onthuld. Attlee en zijn adviseurs verlie ten het Witte Huis langs een achteruitgang. Naar verluidt werden de eco nomische kwesties en zaken be treffende de herbewapening uit gesteld en is onmiddellijk de mi litaire toestand in Korea aange vat. Attlee zou er op hebben aan gedrongen, dat Amerika niet zo veel krachten in de strijd werpt, dat West-Eurooa zonder verdedi ging zou blijven. Men acht het niet aannemelijk, dat de vertegenwoordigers van Engeland en Amerika nieuwe in structies zullen ontvangen voor de opstelling van het antwoord aan de Sowjet-Unie naar aanlei ding van het voorstel tot het hou den van een bijeenkomst op hoog niveau over de Duitse ontwape ning. Engeland, Frankrijk en Amerika zullen Donderdag te Parijs beginnen met besprekingen hieromtrent. De besprekingen zullen tot Don derdag duren. Attlee zou daarna vertegenwoordigers van het Ge menebest ontmoeten en Vrijdag Aardbeving in Nieuw Guinea? Volgens mededeling van de Fordham-universiteit te New York is een „vernietigende" aard beving geregistreerd iii Nieuw- Guinea. De seismograaf van deze uni versiteit registreerde Maandag om 16,46 en 16.48 uur twee hevige aardschokken op ongeveer 14.000 km ten Z. W- van New York in de omgeving van Nieuw-Guinea. op weg naar huis Ottawa aan doen. Men is niet van mening, dat Attlee naar Lake Success zal vliegen. De lunch en de conferentie van gisteren werden gehouden aan boord van het jacht van de pre sident, „Williamsburg", dat in de Washingtonse marinehaven ligt. Later werd medegedeeld, dat op de bespreking van Maandag nog geen beslissingen werden ge nomen doch de basis werd ge legd voor de besprekingen van de komende dagen. Churchill is het met de Regering eens Winston Churchill heeft Dins dagavond in het Lagerhuis korte metten gemaakt met de vraag, of hij Attlee naar Washington had r .oeten vergezellen. Een onafhankelijk lid. Ray mond Blackburn, verklaarde, dat het in Amerika en Europa een tetere indruk zou hebben ge maakt, als Engeland bij de be sprekingen te Washington ook door de leider van de oppositie vertegenwoordigd was geweest. Churchill stond op en verklaar de onder toejuichingen: „Wij keuren de houding van de rege ring goed". De waarnemende premier, Mor- risson, sprak de dank der rege ring uit voor de steun, die zij in het debat over de buitenlandse politiek heeft ontvangen. Hij achtte het echter niet juist, dat de oppositie mede verantwoorde lijkheid zou dragen voor de be slissingen, die te Washington v/orden g'enomen. duren reeds enige weken, zonder dat overeenstemming werd bereikt. De grootste moeilijkheid is steeds gebleken de wenselijkheid om een Atlantische strijdmacht met deel neming van Duitse eenheden te verenigen met het plan voor een Europees leger, waarmede veel tijd en overleg gemoeid zal zijn. Nederland heeft zich als één der eerste leden uitgesproken ten gun ste van deelneming van Duitsland aan de gezamenlijke defensie-in spanning. Het Nederlandse plan gaat uit van de toestand, waarin Duitsland thans verkeert, waar voor speciale voorzieningen moeten worden getroffen. Daartoe zou een burgerlijke Hoge Commissaris moe ten worden benoemd, verantwoor delijk aan een Raad van Ministers, die tot taak heeft een aantal nader te omschrijven bevoegdheden uit te oefenen, betrekking hebbende op de troepen, die in Duitsland zijn ge legerd, onverschillig of dit gealli eerde dan wel Duitse troepen zijn. Zijn taak zou gaandeweg moeten worden aangepast aan de vooruit gang, welke de Europese defensie integratie maakt en een einde ne men, wanneer Duitsland op volko men gelijke voet met de andere At lantische mogendheden aan de de fensie van West-Europa deelneemt Het Nederlandse plan bedoelt niet in de plaats te treden van 't Fran se project voor een Europees leger, maar slechts een practische rege ling te treffen, die kan werken tot de Europese samenwerking op de fensiegebied meer concrete vormen heeft aangenomen. Pléven zal verzoeken?het Franse standpunt der Duitse herbewapening te herzien Pléven zal vandaag aan de ministerraad verzoeken het Fran se standpunt inzake de Duitse herbewapening te herzien in het licht van de door de plaatsver vangers te Londen aangegeven weg. Daar deze van het door de Nationale Vergadering goedge keurde Franse plan afwijkt, acht men het niet uitgesloten dat de ministerraad de kwestie opnieuw voor de Nationale Vergadering zal brengen. Aan de ministerraad zal wor den verzocht zich uit te spreken over het compromis-plan, dat door de Nederlandse delegatie is ingediend. IN MIDDEN-JA VA GEVEN 2000 MAN ZICH OVER. Als gevolg van de actie tot ver betering van de veiligheid hebben 2000 man zich met hun wapens in Midden-Java gemeld. De gelegenheid voor aanmel ding duurde van 28 November tot 4 December. Over de aanmeldin gen in andere gebieden is nog niets bekend. MOH. NATSIR OVER N.- GUÏNEA. Minister-President Moh. Natsir heeft op een persconferentie te Surabaja gezegd, dat het Ameri kaanse bericht over een compro mis in de kwestie Nieuw-Guinea gezien moet worden als een proefballon. Hij ontkende, dat het bericht gebaseerd was op voorbesprekin gen. „Er zijn geen voorbesprekin gen geweest. Bovendien was het bericht reeds gepubliceerd vóór dat de Indonesische delegatie in Nederland was" zo zeide hij. TABAKSLOODS IN HET BESUKISCHE VERBRAND. Gisterennacht is in het Besuki- sche weer een tabaksloods van de onderneming Djelbukam door brand vernield. ZILVERWERK UIT AMBTS WONING GESTOLEN. Uit de ambtswoning van de Ne derlandse Commissaris te Palem- bang Mr. Vleer is onlangs een deel van het zilverwerk gestolen. Het onderzoek hieromtrent is persoonlijk geleid door de waar nemend hoofdcommissaris, Tjik Agus. Ambonnese militairen dagvaarden Russisch commentaar op Attlee's reis Het Sow jet-Russische blad „Li- teratoemaja Gazeta" schrijft, dat Attlee's ïeis naar Washington een haastige poging is „om de scheuren in het bouwsel van het Atlantisch Pact op te lappen". De onderhandelingen tussen Truman en Attlee en „de pogin gen van ce Amerikaanse oorlogs stokers om de West-Europese landen in nieuwe oorlogsavontu- ren storten" zijn tot mislukking gedoemd, omdat een dergeliijk beleid verre van realistisch is, aldus het blad- Gelijke dienstplicht in V. N. Staten Het Democratische lid van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden L. B. Heller heeft een wetsontwerp ingediend, waarin aan Staten-leden der Ver. Naties Staat der Nederlanden in kortgeding wordt verzocht gelijke regelingen te voeren voor de militaire Mr. K. van Rijckevorsel, juri disch adviseur van het „Bureau Zuid-Molukken", deelt ons het vol gende mede: „F. A. Aponno. hoofd der door alle Ambonnese oud-Knil militai ren op Java naar Nederland afge vaardigde delegatie, heeft de Staat der Nederlanden in kort ge ding voor de President der Haag se Rechtbank gedagvaard tegen 16 December a.s„ om de terug voering dezer ongewapende mili tairen en hun gezinnen naar Am- bon en mitsdien hun uitlevering aan de Apri-bezettingstroepen te voorkomen. De Ambonnese militairen, aldus de dagvaarding, wensen afvloei ing naar Ceram of een ander vry gebied der Zuid-Molukken of wel naar Nieuw-Guinea. De rechtsvordering tegen de Staat is gegrond op een over eenkomst van 14 Juli 1950 tussen de R.I.S. en Nederland, waarbij aan deze militairen het recht wordt toegekend om af te vloeien buiten hun plaats van herkomst, dus buiten Ambon". in dienstplicht. Het wetsontwerp voorziet in 't oproepen van dienstplichtigen overeenkomstig de grootte der-be. volkingen dezer landen. Attlee zal met Lie spreken Attlee zal Donderdag of Vrij dag te New York een onderhoud hebben met Trygve Lie en an dere functionarissen van de Ver enigde Naties. Overdracht „Tjerk Hiddes' aan Indonesië r Naar Aneta vernam, wordt de torpedobootjager „Tjerk Hiddes", die zich thans in Nederland be vindt, in Februari in de Indone sische wateren verwacht. Moge lijk zullen énkele officieren van de A-L.R.I.. (de Indonesische zee macht) de reis van Nederland naar Indonesië meemaken ten einde het schip, dat zal worden overgedragen aan de Indonesi sche marine, te leren kennen. 5 regels 66 centf ct.; minimum pes nummer oi Adrec neer. namiddags 2 mat n de Jaloe probeert ereiken. r. zijn de 27ste en die het midden brede geallieerde op Sariwon terug- ie speerpunten he- orbij Anak ten W. n de linkerflank en n de rechterflank, liggen nog geen 18ste breedtegraad, rdt gemeld, dat Z-- pen, die zich juist 38ste breedtegraad s meer tegenstand in communistische s. n contact tot stand n deze guerilla s en der communistische i nog minstens 108 :r bevindt. :ht van de Chinese bleef Vrydag de Verbonden troepen L VAN TSJIANG Mig Kai-Sjek heef* hij voorstander ie J op het vasteland en nationalistische van Formosa uit nbineerde actie van luchtstrijdkrachten i". ïr aan toe, dat een troepen gevolgd ïor een „gezamen- van 1 miliioec s in China, SATIE IN ÏA? hvight Eisenhower oespraak tot 20.00C van de 43ste Ame terie-divisie en ui- die in een kamp te lia) in opleidng zijn de Ver. Staten het lodzakelijk zullen eerbare manschap- er de wapenen U arden functionaris Vitte Huis, dat zy e niet spoedig ver- et oog op de grote die ook op enono. hiermee gepaard ERLANDSE CON. IN [TIES. cArthur heeft Vrij maakt dat het Nc- tingent in Korea len is gebracht om es in te nemen. zijn stellingen ■ste linies om be- sgische punten te iel behoud va» vrede eeft Donderdag ie e kapel in het Va- ernachtmis gelezen d van de vrede ie handeling van de ie radio werd uit- d tegelijk meever- 4.000 Priesters in in geheel Italië in r mannen toega». e geneesmiddelen i Chefarine „4"' gen voor extra Door de jtrists wordt een beter tregen, zodat zij nen en griep ook wanneer anders HEP. 20 TABLETTEN* 7S.„ owiur vleugellam wordt gelegd. Nu is het begrijpelijk, dat de Belgische Regering niet toe kan staan, dat een stroom van goed kope Nederlandse landbouwpro ducten, die voortgebracht worden onder veel gunstiger omstandlg- hedén dan waaronder de Belgi sche boer moet werken (n.l. lagere lonen en pachten), vele dezer Belgische landbouwers tot de bedelstaf zou brengen. vtuent HU net uarmo-/.ie,veiiiiuLa te Soerabaja, waar hij sedert enige tijd werd verpleegd. ONTSCHEPING „INDRAPOERA". De ontscheping van de ..Indra- ooera", komende uit Indonesië :al, Zondae te 13 uur beginnen ian de kade van de Kon. Rotter damse Llovd. Hansweert Walsoorden j.ua 3.14 3.ZO 3.36 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Dec. 8 8.34 16.29 7.46 15.06 9 8.35 16.29 9.18 16.51 13 8-40 16.28 12.19 21.24 14 8.40 16.28 12.34 22.48 teravond nabij het Spaanse dorp Becasens aan de FransSpaanse grens neergestort. Vermoedelijk is het vliegtuig tengevolge van het slechte weer van zijn route afgedwaald. Het is tegen een bergflank aan gevlogen, waarna het in brand vloog. Zeven personen zijn hierbij in de vlammen omgekomen, ter wijl er drie ov^rlevc-d^" r Onder de doden zijn de 3 leden van de bémamnii. stopte om hulp te verlenen, doch even later reed een luxe-auto met "en daverende slag tegen de ach terzijde van deze vrachtauto. Van de vier inzittenden van deze luxe auto werd de naast de bestuurder zittende persoon op slag gedood. De bestuurder zelf overleed en kele ogenblikken later. Een dame brak beide benen, een derde hee w>rd aan het hoofd gewoed. De namen der slachtoffers zijn op het ogenblik nog niet bekend 35.47 tot 47.24 oond terwül oltën en vet+»n ww daalden van 40.77 oond tot 39.60 pond. Het verbruik van eieren is iets minder, dat van suiker en stropen veel minder. Aardappelen en graanproducten worden veel meer verbruikt en het verbruik van groenten is het zelfde gebleven. E- bestaan en kel» tekorten zoals riist en som- m:ge gedroogde vruchten, maar alle hoofdcategorieën van voed- selsoorten ziin verkrijgbaar. s 11 icr T cjt ifen ka hebben de Mo- biieenkomsten ge- otest tegen het ver- s zaak-Bertha Her- «■^Mi^MMaKtrote moskee te Sin gapore werd na de gebeden aan gekondigd. dat er Zondag een op tocht van meisies, allen van de leeftijd van Bertha, in protest naar het klooster, waar Berths en haar moeder verbliif houden, zal trekken. Mansoer Adabi woonde een bij eenkomst bii. Bii het verlaten van de moskee drukten vele mensen hem de hand. Hij noemde de ont wikkeling in de zaak van Bertha een „tragedie van vergissingen,"

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1