SPORT Corea Sinterklaas doet het met ,plestiek' Binnenlands Nieuws BIM IN ZWART-WIT-SYMPHONIE MPrV rime „Er is zoveel en het is allemaal even leuk WAT BRENGT DE RADIO? Rechtszaken Vragen aan de Minister BURGERLIJKE STAND LOOP DER BEVOLKING NIEUWS de middelen jeneeskracht Als men een kijkje neemt in de speelgoedpaleizen, die op het ogenblik overstroomd worden door men sen, die „iets aardigs" of „iets geschikts zoeken, lijkt het wel of de bewering, dat we in het „plastic-tij d- perk" zijn aangeland, waarheid bevat. Sinterklaas doet het met „plestiek", het prachtige materiaal, dat zich uitstekend leent voor allerlei speelgoed-artikelen. Als de kleuren u ietwat te schel of te bont aandoen dan betekent dit alleen, dat u aan de kinderlijke on bevangenheid en voorkeur bent ontgroeid. Want de fabrikanten van plastic-speelgoedartikelen hebben deze kleuren, waarbij geel, groen en rood domineren, gekozen in overleg en op aanwijzing van ervaren kinderpsychologen, die geacht worden er verstand van te hebben. ZELDZAME POSTZEGELS GESTOLEN. Bartha Hertogh in een klooster 5 regels 66 cents et.; minimum pet nummer ol Adrec neer. namiddags 2 maf iet te houd van vrede e geneesmiddelen it Chefarine „i" gen voor extra Door de joists I wordt een beter tregen, zodat zij nen en griep ook wanneer anders op onder op onder Dec. 8 iredcren sili.'tf rlctffifcfi Volgens, de gewone gang van zaken drukt het kind de voetspo- ren v&n zyn ouders» iriua-r in de plastic-wereld is het kind onze tijd vooruit. De wereld wacht im mers nog op duizenden toepassin gen voor plastic-gebruiksvoorwer pen Zeker, het is waar, dat de plastics een ware revolutie hebben aangericht. Men maakt tegen woordig gordijnen, kousen, bor den, bekers en lepels, kammen, borstels en spiegels van plastic. Knopen, gespen, breinaalden, va liezen, flessen en strijkijzers, al les kan men van plastic maken. Maar de mens is conservatief en het duurt lang, vóór deze plastic- voorwerpen algemeen in gebruik worden genomen. Of gaat het toch nog sneller dan wij geloven Men zegt dat tegenwoordig schepen, piano's en vliegtuigen van plastic worden gemaakt en dat de automatische fabrieken"' waarover Amerika zich zorgen miaakt, de geschoolde werkers met boor, vijl en andere precisie-werk. tuigen overbodig maken. En dat allemaal met behulp van plas- Aic DE PLASTICWERELD VAN HET KIND. Hoe dit nu zij, het kind heeft reeds een plastic-wereld tot zijn beschikking. Het heeft hele ameublementen voor poPpenka- mers en badkamers. Men heeft deze leuke dingen in zo'n klein formaat, dat een heel ameuble ment, compleet -met tafel, twee stoelen, twee fauteuils en een buffet, met gemak in een luci fersdoosje kan worden opgebor gen. De prijs van zo'n geval, dat een klein meisje wild van ent housiasme kan maken, bedraagt: één kwartje! Ook naakte poppe tjes kan men daarbij krijgen, die WOENSDAG 6 DEC. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Dagopening; 7.30 Sluiting; 9.00 Nws.; 9.10 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.10 Hoorspel; 12.00 Piano; 12.30 Mededelingen; 12.33 Advents- dienst; 13.00 Nws.; 13.15 Repor. tage; 13.20 Kwartet; 1340 Gram.; 14.45 Kamermuziek; 15.15 En semble; 15.45 Voor de jeugd; 16.30 Sluiting; 18.00 Koor; 18.30 Causerie; 19.00 Nws.; 19.15 Dis cussie; 19.30 Zang; 19.40 Radio krant; 20,00 Nws.; 20.05 Scha ken; 20.06 Koor; 20.40 Causerie; 21.00 Amusementsmuziek; 21.30 Gram.; 21.45 Orkest; 22.45 Gebed; 23.00 Nws.; 23.15 Piano; 23.30 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 7.30 Sluiting; 9.00 Nws.; 9.12 Voor de vrouw; 9.22 Gram.; 10.00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12.00 Orkest; 12.30 Mede delingen; 12.38 Orgel; 12.55 Ka lender; 13.00 Nws.; 13.15 Orkest; 13.50 Causerie; 14.00 Gesproken portret; 14.15 Voor de jeugd; 15.00 Koor; 15.20 Voor de jeugd; 16.30 Sluiting; 18.00 Nieuws; 18.15 Varia; 18.20 Actualiteiten; 18.35 Banjo; 19.00 Causerie; 19.15 Trio; 19.30 Voor de jeugd; 20.00 Nws.; 20.05 Pol. commentaar; 20.15 Orkest; 21.15 Hoorspel; 22.25 Piano; 22.45 Causerie; 23.00 Nws.; 23.15 Schaken; 23.20 Or gel; 23.40 Gram, BRUSSEL VI.: 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Lichte muziek; 13.00 Nws; 13.30 Sym- phonisch concert; 15.45 Gram.; 16.00 Belgische muziek; 16.15 Or kest; 17.00 Nws.; 17.10 Gram.; 17.30 Klankbeeld; 17.40 Gram.; 17.50 Lezing; 18.00 Piano; 18.30 Voor de soldaten; 19.00 Nws.; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuille ton; 20.00 Operette; 22.00 Nws.; 22.15 Orgel; 22.45 Gram.; 23.00 Nws.; 23.05 Verzoekprogramma. tiet op de stoelen passen, d-w.z. zó klein, dat men er zich Klein Duimpje als een reus bij voor stelt. Men kan rustig op zo'n poppetje trappen, 't heeft niemen dal, ze lijken wel van een soort rubber gemaakt. Maar het is „plestiek" en vooizen dubbeltje per stuk kan men ze kopen! Het plastic-speelgoed is een uit komst, nu de winkelier voor pop pen van bescheiden omvang prij zen moet vragen die voor velen onbetaalbaar zijn. „Vind jij Sinterklaas ook zo spannend?" hoorden we een da me tegen een vriendin zeggen. „Ik vind het deze keer opwin dender dan ooit. Dat komt omdat ik nog nooit zo naar speelgoed heb gekeken! En dat is toch wel de grootste attractie van Sinter klaas" I En de ander antwoordde: ,.Ja, maar het is moeilijk een keus te maken, er is zoveel en het is alle maal even leuk"! Deze dames begaven zich naar de plastic-hoek van het speelgoed paleis en het was hartverheffend hun geestdrift aan te horen. Er waren, beren, poppen, eenden en ganzen van plastic, prachtige ro de goudvissen en onbreekbare ser viezen huisjes en hondenhokken (met een hond er bij!), auto's in onbeperkte verscheidenheid, van „gewone" auW's tot brandweerwa gens en zelfs auto-aanhangwa gens toe, kampeerwagens met miniatuur-meubels er in. Badkui pen met kinderen, vliegmachines, fluiten, blokkendozen scharen Neen we geven het op. In de kinderkamer is het plastic-tijd perk aangebroken. Sinterklaas doet het dit jaar met plastic! En dat is misschien zijn grootste ver rassing. SINTERKLAAS IN BRAND GEVLOGEN. Een Sinterklaas, die Zaterdag avond op de Haarlemmerweg te Amsterdam zijn jeugdige vriend jes had begroet, wilde, toen hij wegging een sigaret opsteken. Een hulpvaardige bood hem vuur met een sigarenaansteker. Tot schrik van het gezelschap en niet het minst van Sinterklaas zelf vatte zijn baard vlam. De dokter moest er bij te pas komen en de goede Sint bracht een onvrijwil lig bezoek aan het Wilhelmina- gasthuis. HET ZWEEDSE SCHILDERIJ NIET VAN DIEFSTAL AFKOMSTIG. Zoals wij reeds berichtten heeft de Rotterdamse politie enige we ken geleden in een café een schilderij inbeslaggenomen, dat naar zij vermoedde van misdrijf afkomstig was. Inmiddels is vast komen te staan, dat dit Zweedse doek door een Haagse reparateur in het café achtergelaten is. Daar de man ziek werd had hij geen ge legenheid gehad het doek, dat hij voor een Rotterdammer moest restaureren, af te halen. BRAND IN CHICHOREI- DROGERIJ IN OUDDORP Door onopgehelderde oorzaak is Zaterdagavond brand uitge broken is de coöperatieve chicho- reidrogerij „De Eendracht" te Ouddorp. De brandweer uit Ouddorp, en ook de brandspuiten uit Goede- ree en Stellendam waren snel ter plaatse, doch konden niet verhin deren dat de fabriek geheel uit brandde. De magazijnen konden echter voor het vuur bewaard blijven. Hoe groot de aangerichte schade is, kan nog niet met zekerheid worden vastgesteld. SCHEEPSKAT VAN DE „METAMORPHOSIS" GERED. De Engelse tweede stewardes van het s.s. „Metamorphosis", dat Zaterdagmorgen voor IJmuiden verging, verkeerde in ongerust heid over haar scheepskat. Zon dagmorgen is de „Neeltje' Jacoba" naar het wrak gevaren en in de stuurhut op de bovenbrug vond de bemanning het dier. Tevens konden nog verscheidene kle dingstukken en andere bezittin gen van de onfortuinlijke Grie ken van boord worden gehaald. Het voorschip van de „Meta morphosis" is vóór de brug let terlijk van de rest van het schip afgewrongen en ligt onder water- Ook het achterschip, dat slagzij over stuurboord helt, is reeds ge deeltelijk onder de golven ver dwenen, alleen de bovenbrug is nog in tact. Het wrak ligt onge veer 150 meter benoorden de pier en hierdoor had de reddingboot weinig ruimte om te manoeuvre ren. Daarbij kwam nog, dat toen het voorschip afbrak een stuk van de scheepshuid loodrecht op de wand kwam te staan. Was de red dingboot hiertegenaan geslagen, dan was zij opengereten. „Deze eerste redding in het stormseizoen is een buitenge woon gevaarlijke geweest," zo vertelde de directeur van de red dingmaatschappij, de heer H- Th. de Booy. Het is noodzakelijk gebleken het been van de gewonde marco nist te amputeren. Redders van scheepskat gehuldigd. Nadat Zaterdag de bemanning van het Griekse s.s. „Metamor phosis", dat nabij de pieren van IJmuiden verging, gered was, is Zondag nogmaals de reddingboot „Neeltje Jacoba" naar het wrak gevaren met de bedoeling te trachten kledingstukken en ande re eigendommen van de beman ning te redden. Toen is tevens de scheepskat, die klagelijk miau wend bij de brug werd aange troffen, van boord gehaald en in veiligheid gebracht. Namens de Sophiavereniging ter Bescherming van Dieren is in verband hiermee te IJmuiden aan de schipper van de „Neeltje Ja coba", Jaap van der Meulen, en de commissaris van het Loods wezen E. J. Visser, het speldje voor biizondere verdiensten der vereniging uitgereikt. De plechtigheid werd bijge woond door de directeur van het Loodswezen, het plaatselijk be stuur van de Noord- en Zuid- Hollandse Redding-Mij., 'n groot deel van de bemanning van de „Metamorphosis" en natuurlijk ook „Pussiky", de scheepskat, die best te spreken is voor de be langstelling, die zij ondervindt. OVERVAL IN BAKKERSWINKEL „Hands up", aldus hoorde een 18-jarige verkoopster van een bakkerswinkel aan de Hofdijk te Rotterdam zich Zaterdagavond tegen sluitingstijd toeroepen door een klant, die zijn woorden kracht bijzette door haar met een evolver te dreigen. Zij vluchtte naar een collega in het magazijn achter de winkel en direct waar schuwden zij de politie. De man nam de benen en naar later bleek had hij 60 meegenomen- Direct stelde de politie een on derzoek in en Zondagmiddag werd de vermoedelijke dader, de 20-jarige kellner J. H. H„ bij een vriend thuis aangehouden. Een bedrag van 15 was nog in zijn bezit en hij legde een bekentenis af. De revolver, een z.g. toneel revolver, had hij in een waren huis gestolen. De man is op het politiebureau aan de Bergsingel opgesloten. Zaterdag zijn op de tentoon stelling „Vallen en opstaan", die op dit ogenblik in het Haagse gemeentemuseum wordt gehou den, drie zeldzame postzegels ge stolen, namelijk de eerste serie postzegels uit 1850- Het postmu- seum in Den Haag was eigenaar van deze postzegels. SCHAKEN. ZEEUWSE SCHAAKBOND. In afd. C van de 2e klasse-com petitie van de Zeeuwse Schaak bond werden tot dusver de vol gende wedstrijden gespeeld: BreskensV.S.V. 5%—4% Terneuzen IILandau 73 LandauBreskens 82 Sluise TorenTem. II 4%5% Terneuzen II heeft door een overwinning op Sluise Toren zijn leiderspositie verstevigd. Verras send was de grote overwinning, welke Landau op Breskens be haalde. Be stand luidt: Tern. II Landau Breskens Sluis V-S.V. 2 2 0 0 4 2 10 12 2 10 12 10 0 10 10 0 10 12V2—7% 11—9 7%I2Y2 4%—5% 4%5V2 De 13-jarige Bertha Hertogh, wier huwelijk ongeldig is ver klaard, heeft thans, haar Maleise dracht verwisseld voor een een voudige witte jurk. Zij heeft haar trouwring afgedaan en draagt het haar nu in vlechten. Onder het oog van haar moe der beweegt zij zich vrijelijk tus sen de andere meisjes. Volgens de kloosterzusters is zij met haar moeder, die op Ber tha's verzoek de nacht in het klooster doorbracht, goede maat jes". Tsjeh Aminah heeft een korean en een gebedskleed naar het klooster gezonden, „omdat Ber tha deze nodig zal hebben". De moeder-overste had hierte gen geen bezwaren. Onder leiding van haar moeder heeft Bertha een breiwerkje ter hand genomen. Aan de moeder overste vroeg zij of ze iets aan muziek mocht doen. Bertha is ook met drie andere meisjes de kapel binnengeglipt om het orgel te bekijken. Zij gi- chelde toen zij aan het instru ment een toon wist te ontlokken. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK, MIDDELBURG. Dodelijke aanrijding. Voor de Arrondissements rechtbank te Middelburg stond A- van D., uit Hontenisse terecht, die op 16 September op de verkeers weg PhilippineIJzendijke, na bij de Inlagepolder, met zijn vrachtauto op het linkergedeelte een motorrijder had aangereden, wat de dood van laatstegenoemde ten gevolge had. Van D. verklaarde ter terecht zitting, dat zijn aandacht van de weg werd afgeleid door de zich in de auto bevindende spiegel, die niet goed zat. Hij vroeg zijn naast hem zittende dochter dit euvel te verhelpen. Daar hij nu eens op de weg dan weer in de spiegel keek, was v- D. op het linker-wegge- deelte terechtgekomen. Plotseling zag hij een motorrij der naderen, die recht, op de vrachtwagen inreed. Door snel naar rechts uit te wijken en krachtig remmen, trachtte de be stuurder der vrachtwagen een botsing te voorkomen. Aangezien de motorrijder naar links uit week, was een botsing onvermij delijk, met het genoemde nood lottige gevolg. De Officier van Justitie eiste een voorwaardelijke gevangenis straf van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar en 100 boete of 30 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte bepleitte vrijspraak. Uitspraak over 14 dagen. Zaken in hoger beroep. De brandstoffenhandelaar I. V. uit Nieuwvliet was door de Kan tonrechter te Oostburg veroor deeld tot 14 dagen gevangenis straf wegens openbare dronken schap. Daar V- dit wel wat veel vond, had hij hoger beroep aan getekend. De Officier van Justitie was het echter met de opgelegde straf eens. Behalve tot een flinke boete had de Kantonrechter te Oost burg de veekoopman P. van H„ uit Groede, veroordeeld tot één jaar voorw., intrekking van het rijbewijs met een proeftijd van één jaar. De ambtenaar van het O. M. was hiertegen in beroep gekomen en eiste onvoorwaardelijke in trekking. Verdachte had, dronken achter het stuur zittende en zonder brandende voor- en achterlichten rijdende, het verkeer op de weg Zuidzande-Cadzand in gevaar ge bracht. De Officier van Justitie beves tigde het door de Kantonrechter opgelegde straf, met dien ver stande dat de één jaar voorw. in trekking van het rijbewijs ver anderd werd in 4 maanden on voorwaardelijk. WIELRENNEN Wielrenner verongelukt. Zondagmiddag is op de Markt van Oorschot, tijdens een oefen- rit van de Tilburgse wielerclub een ernstig ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de beroepswielrenner Van Schijndel uit Vliimen. De 24-jarige prof. nam deel aan een oefenrit van Tilburg naar Oorschot. Door het slechte weer en de sneeuwval werd Van Schijndel zo verblind, dat hij tegen een auto opreed, die uit de richting Eindhoven kwam. De wielrenner liep een zware hersenschudding op en is ter plaatse oyerleden. ZWEMMEN. Nederlandse damesploeg ver betert wereldrecord 3 X 100 meter wisselslag estafette. In het Sportfondsenbad te Rot terdam heeft een Nederlandse damesploeg, bestaande uit Geer tje Wielema (Robben), Nel Ger ritsen (R.D.Z.) en Irma Schuma cher (R.D-Z). een geslaagde aan val gedaan op het wereldrecord X 100 meter wisselslag esta fette. De ploeg maakte een tijd van 3 min. 35,9 sec., waarmee het bestaande record met niet min der dan 5,3 sec- werd verbeterd. Dit record stond sinds 15 Oct. j.l. op naam van 'n Hongaarse ploeg met 3 min. 41,2 sec- en was nog niet officieel erkend. VRAGEN OVER DE A. T. O. Het Tweede Kamerlid Algera (Arb.) heeft aan de Minister van Verkeer de volgende vragen ge steld 1. Is het de minister bekend, dat door de N.V. A.T.O- Van Gend en Loos 216 aanvragen voor vergunningen tot het uit oefenen van geregelde diensten met vrachtauto's zijn ingediend? 2. Is de minister niet van me ning, dat door de uitoefening van deze diensten doublures zullen ontstaan op de meeste van de in de aanvragen genoemde trajec ten? 3. Is de minister niet van me ning, dat reeds voldoende in de vervoerbehoefte wordt voorzien door de huidige vergunninghou ders? 4. Is de minister niet van me ning, dat er op de bedoelde tra jecten geen taak ligt voor N.V, A.T.O- Van Gend en Loos? 5. Is het juist, dat op een of meer trajecten reeds door deze N.V. diensten worden uitgevoerd zonder vergunning? 6. Zo ja, welke maatregelen denkt de minister daartegen te nemen? Huwelijks-voltr.: 29 Nov. Cor- nelis P. Boon, 27 j., jm. en Johan na S. Leunis, 23 j., jd- 30 Nov. Josephus Riské, 26 j., jm. (won. te Hulst) en Paulina L. Hoor- naert, 26 j., jd-; Philippus P. Mie- len, 25 j., jm. en Maria E. den Dikken, 23 j., jd. Geboorten: 24 Nov. Mentha Carolina, d. van Hin'drik H. Koets en Mentha C. van der Bij. 25 Nov. Jossye Irma Jozef, d. van Alfred E. Rotthier en Julia C- de Maesschalk (won. te Sas v- Gent). 26 Nov. Anita Adriana, d. van Petrus H. M. van der Putten en Anna W. Elve; Cornells Theo- door, z. van Carel T- Vink en Tannetje L. Soeters; Mario Theo- dorus, z. van Wilfriedus A. V. van de Bilt en Dusja Beslepkina (won. te Axel); Frans Johan, z. van Frans J- Visser en Johanna N. Verloop. 27 Nov. Willem Levinus, z. van Willem J. Dieleman en Dina den Exter (won. te Axel). 28 Nov. Levinus Rocus, z- van Guljaam A. Dees en Cornelia M. van Cadsand. 29 Nov. Abra ham, z. van Marinus de Feijter en V/ilhelmina Dekker. Overlijden: 24 Nov- Robert A. R. A. de Houx, z. van Juliën P. en Maria A. Verbraeken (won. te Zuiddorpe). 25 Nov- Adriana Goossen, 59 j., echtg. van Krijn Hamelink (won. te Axel). 28 Nov. Apolonia A. van Luijk, 84 j., ongehuwd. GRAAUW Huwelijksvoltrekkingen: 3 Nov. Aloisius Marie Piessens 23 j. jm. en Maria Apolonia van Hecke, 21 j., jd. 8 Nov. Antonius Marinus Steenbergen (van Terneuzen), 28 j., jm. en Tilly Maria Borm, 27 jd. Geboorten: 8 Nov. Louis Ri chard Maria, z. van Ludovicus Bernardus Steijaert en Oda Paula Stallaert. 23 Nov. Antonius Cor nells, z. van César Gustaaf Poppe en Alise Johanna de Caluwé. Overlijden: 4 Nov. Angela Ma thilda Buijl, 42 j. echtg. van Lam bert Ronken. Anna Catharina Claassens, 70 j., echtg. van Corne lls de Caluwé. 5 Nov. Charles Lu dovicus van Goethem, 75 j. (over leden te Hulst), echtg. van Julia na Buijle. 14 Nov. Prudentia van Vliembergen, 70 j., wed. van Pe trus Adrianus Hulshout. ZAAMSLAG Huwelijksaangiften. 2 Nov. Adriaan A. Pladdet 21 j. en Pou- lina J. v. Fraaijenhove, 19 j.; Jan v. Fraaijenhove, 26 j. en Gerritje Geelhoed 23 j.; 9 Nov. Cornelis de Kraker 26 j. en Janna S. S. van Drongelen, 20 j. 16 Nov. Anthonij J. Regeling, 28 j. (van Terneuzen) en Frangoise A. Overdulve 23 j. Huwelijksvoltrekkingen. 9 Nov. Pieter Hamelink 31 j. (van Wie- ringermeer) en Maatje J. Ver- berkmoes 30 j.; 16 Nov. Adriaan A. Pladdet 21 j. en Poulina J. van Fraaijenhove 19 j.; 23 Nov. Cor nelis de Kraker 26 j. en Janna S. S. van Drongelen 20 j. Geboorten. 1 Nov. Elizabeth Janna, d. van Cornelis Gjjsbertus Claris en Catlina C. Haak; 6 Nov. Pieternella Elizabeth, d. van Ja cob J. Smallegang en Catharina C. van Langevelde; 7 Nov. David Cornelis, z. van Adriaan Kaijser en Margaretha N, Scheele; 19 No vember. Cornelis, z. van Fran cois de Jonge en Elizabeth C. van Alten. Overlijden. 19 Nov. Jan Willem- sen 78 j. wedn. van Lijdia de Wil de. TERNEUZEN. Huwelijks-aangiften: 25 Nov. Vincentius S. H. van Boxtel, 29 j., jm. (won. te Dongen) en Maria L- IJsebaert, 26 j., jd. 30 Nov. Marinus de Ritter, 22 j., jm (won. te Hoek) en Aaltje Romeijnsen, 20 j., jd.; Jan Hamelink, 25 j., jm. (won. te Zaamslag) en Elisabeth J. van Dixhoorn, 23 j„ jd. „Dit is een grote principiële fout" zei Basli- „Nu kent onze vijand onze plannen. Wicked zal ongetwijfeld van de gelegenheid gebruik maken om revanche te nemen voor de nederlaag die hij in Zwitserland tegen ons heeft geleden." „Daar staan we nu als twee dwazen", zei Bim wanhopig. Inmiddels was Wicked snel tot daden overgegaan. Dadelijk sloop hij de hut van onze vrienden binnen. Hij doorzocht hun bagage maar vond geen enkel spoor. „Ik moet deze gruwelijke bemoeiallen in de gaten houden" dacht de kidnapper. „Ditmaal zal Wicked triomf vieren in zijn wraak. Als ik nu maar te weten kon komen waar Botoebaland lag." TERNEUZEN. Ingekomen: A. W. Hettema, Dokweg 1, Hoorn; P. Ivens, Vin- kenstraat 35, Vogelwaarde; L- W erdmullern-Von-Elgg-Zondag, Lijsterplein 5, Zoutelande; L. A. Ornek, Lijsterplein 9, Middel burg; N. M. Roelans, Nieuwstraat 44, Lochem; A. J. van Overmee- ren, Lijsterplein 17, Clinge; M. L- Verbruggede Smet, Noordstraat 53, Axel; A. Gelderland, Lijster plein 13, Vogelwaarde; J. C. P. van de Velde, Dahliastraat 1, Zaamslag; C. G. Reuneker, Axel- sestraat 23, Hilversum; J- v. d. Spaan, Nieuwstraat 41, 's-Gra- venhage; I. E. v. d. Heijden, Nar cisstraat 53, Nijmegen; M. L. v. d- Heijden, Narcisstraat 53, Nijme gen; F. M. Gruissen, Schutters- hofweg 9, Breda; U. J. Bockstael, Zwaluwstraat 20, Sas van Gent; J. F. Hamerlinck, Lijsterplein 2, Hulst; P. Bommelijn, Beneden- weg 48, Biervliet; C. Krijger, P 37, Diepenheim; L. E. Robert Ronkes Agerbeek, Lijsterplein 7, Zoutelande; J. A. de Vos, O 16, Dordrecht; J. W. Dusebout, Lelie straat 4, Hoek. Vertrokken: K. Riemens, School- weg 39, Hilversum; S. J. Holtrop- Wiskerke, Grenulaan 10, Haar lem; F. Dieleman-Harte, Tho- lensstraat 35, Zaamslag; C. A. G. Lammens, Nieuwe Kerkstraat 17, Goes; M. L. Fermont-Willems, Kanaalweg 47. Rosmalen; R. F. P. Fermont, Kanaalweg 47, Rosma len; A. Molewiik, Donze-Visser- straat 61, Vlaardingen; B. J- Ver sluis, Nieuwstraat 41, Sas van Gent; A. Kool, Nieuwstraat 41, Apeldoorn. n de Jatoe probeert ereiken. r. zijn de 27ste en die het midden t brede geallieerde op Sariwon terug, ie speerpunten be- orbij Anak ten W. n de linkerflank en n de rechterflank, liggen nog geen 58ste breedtegraad, rdt gemeld, dat Z.- pen, die zich iuist 38ste breedtegraad s meer tegenstand in conununistiscbe n contact tot stand n deze guerilla 9 es der communistische 1 nog minstens 10C ïr bevindt. :ht van de Chinese bleef Vrijdag de Verbonden troepen L VAN TSJIANG ang Kai-Sjek heeft hij voorstander ie ijl op het vasteland en nationalistische van Formosa nit nbineerde actie van luchtstrijdkrachten ïr aan toe, dat een troepen gevolgd >or een „gezamen- van 1miilioen s in China. SATIE IN KA? Iwight Eisenhower oespraak tot 20.00C van de 43ste Ame terie-divisie en tn- die in een kamp te lia) in opleïdng zijn de Ver. Staten bei )odzakelijk zullen, 'eerbare manschap- er de wapenen U arden functionaris- Vitte Huis, dat Z5 e niet spoedig ver iet oog op de grote die ook op econo- hiermee gepaard ERLANDSE CON- IN ITIES. cArthur heeft Vrij maakt dat het Ne. tingent in KorC3 len is gebracht om es in te nemen, zijn stellingen rste linies om be- egische punten U eeft Donderdag it e kapel in het Va. ernachtmis gelezen id van de vrede ie handeling van de le radio werd uit- d tegelijk meever- 4.000 Priesters In in geheel Italië in r mannen toegafi. I. vieugeiiam worat geiega. Nu is het begrijpelijk, dat de Belgische Regering niet toe kan staan, dat een stroom van goed kope Nederlandse landbouwpro ducten, die voortgebracht worden onder veel gunstiger omstandig heden dan waaronder de Belgi sche boer moet werken (n.l. lagere lonen en pachten), vele dezer Belgische landbouwers tot de bedelstaf zou brengen. viucm uii mrr jvai inu-zieis.ciinuio te Soerabaja, waar hij sedert enige tijd werd verpleegd. ONTSCHEPING „INDRAPOERA". De ontscheping van de „Indra- Doera". komende uit Indonesië tal, Zondas te 13 uur beginnen "ian de kade van de Kon. Rotter damse Llovd. tiansweerr Walsoorden o.uu 3.14 O.Zl) 3.36 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 8.34 16.29 7.46 15.06 9 8.35 16.29 9.18 16.51 13 8-40 16.28 12.19 21.24 14 8.40 16.28 12.34 22.48 teravond nabij het Spaanse dorp Becasens aan de FransSpaanse grens neergestort. Vermoedelijk is het vliegtuig tengevolge van het slechte weer van zijn route afgedwaald. Het is tegen een bergflank aan- gevlogen, waarna het in brand vloog. Zeven personen zijn hierbij in de vlammen omgekomen, ter wijl er drie ovodevn -d"" Onder de doden zijn de 3 leden van de bémanum stopte om hulp te verlenen, doch even later reed een luxe-auto met ~en daverende slag tegen de ach terzijde van deze vrachtauto. Van de vier inzittenden van deze luxe auto werd de naast de bestuurder zittende persoon op slag gedood. De bestuurder zelf overleed en kele ogenblikken later. Een dame brak beide benen, een derde hee w>rd aen het hoofd gewoed. De namen der slachtoffers zijn op het ogenblik nog niet bekend. 35.47 tot 47.24 nond terwril oliën en VPHon daalden van 40.77 Dond tot 39.60 toond. Het verbruik van eieren is iets minder, dat van suiker en stronen veel minder. Aardappelen en graanproducten worden veel meer verbruikt en het verbruik van groenten is het zelfde gebleven. E- bestaan en- kel° tekorten zoals riist en som- m:ge gedroogde vruchten, maar alle hoofdcategorieën van voed- selsoorten ziin verkriigbaar. IIEP. 20 TABLETTEN t 75.6, ka hebben de Mc- biieenkomsten ge- otest tegen het ver- zaak-Bertha Her- ^rote moskee te Sixt- gaoore werd na de gebeden aan gekondigd. dat er Zondag een od- tocht van meisies, allen van de leeftijd van Bertha, in Drotest naar het klooster, waar Berths en haar moeder verbliif houden zal trekken. Mansoer Adabi woonde een bij eenkomst bii. Bii het verlaten van de moskee drukten vele mensen hem d° hand. Hij noemde de ont wikkeling in de zaak van Bertha een „tragedie van vergissingen"

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3