tn U Voor CONGRES Belgische Socialistische ^Partij Met het Vrije van Sluis naar de zeewering UIT DE PROVINCIE Verbaze zender d U Preste teil en k Presto ii prettig i handen AGENDA TERNEUZEN. SLUISKIL. New York Times over de toestand BIERVLIET. BRESKENS. ST. JANSTEEN. Het verlaten Eiland Seneraal Collins te Tokio ZAAMSLAG. Noordstraat 44 TERNEUZEN Tel. 2662 P 26.51.54 Tijden» het Zaterdag te Brus sel gehouden congres dei Belgi- sdk- Socialistische Partij heeft de algemene secretaris, Victor Larock, uiting gegeven aan zijn bezorgdheid over de internatio nale toestand- Hij betoogde, dat alk» in het werk moet worden gesteld om een conflict te vermij den en drong er bij de regering op aan haar houding te bepalen. Statut beschrijvende, verklaarde spreker, dat deze „eerst toeslaat wannneer hij zeker is van zijn zaak zeer sceptisch. „Hoewel ik het gebruik van de atoombom niet goedkeur, zo betoogde hij, ben ik van oordeel, dat men tegenover de Sowjet-Unie geen enkele in schikkelijkheid meer mag tonen.' Met betrekking tot de Duitse herbewapening was Spaak van oordeel, dat allereerst de andere landen moeten worden bewapend. Zodra de Amerikanen evenwel naast ons in Europa staan, zul len alle Europeanen, de Duitseïs hierbij inbegrepen, aan de verde diging van het vasteland moeten Een Deense metselaar zegt en apparaat te hebben uitgevon den om de kracht van de oceaan golven productief te maken. ehepen met dat apparaat uitge kust, zouden bij slecht weer snel ler kunnen varen dan bij goed- Hij hoopt zijn uitvinding aan de Nobelprijscommissie te Stock holm voor te leggen. 19 Amerikaanse „vredespar- tisanen" die te Moskou vertoe ven, zijn met het Sowjet-vredes- comité overeengekomen te pogen uitwisseling van delegaties tus sen Rusland en Amerika te be vorderen. MAk- Het is niet uitgesloten", aldus deelnemen- Larock „dat de Sowjet-Unie bij Spaak kon de vrees van Frank- Sn voorzorgsmaatregel het rijk voor de opleving van een -«rste aanvalt. Anderzijds is het nieuw Duits nationalisme begrij- verlangen, dat bij het Russische pen en hij was van mening, dat '6 i mnpt worden, dat op- volk leeft om zich te wijden aan de wederopbouw van het land, een factor die het oorlogsgevaar vermindert." Vervolgens belichtte Larock het gevaar van een Duitse herbe wapening en hij verklaarde zich aceoord met de Franse opvatting, volgens welke slechts zwakke contingenten Duitsers in n Euro pees leger mogen worden opge nomen. De socialistische partij be treurt het, zo verklaarde hij, dat de defensieve organisatie van Europa ondergeschikt is ge maakt aan de deelneming van Duitse strijdkrachten hieraan. De socialistische partij protesteert legen het voorstel om Spanje toe te laten tot de V.N.. daar dit land een bondgenoot is geweest van de Nazi's. Een andere spreker, de heer De Vos, wees vervolgens op het reacttonnaire karakter der Zuid- koreaaitse regering. Met betrek king tot de houding van de Sowjet-Unie verklaarde spr- dat de Russen er toe gebracht moe ten worden aan een vredesconfe rentie deel te nemen. Spaak verklaarde, dal Belgie in een nieuw wereldconflict >«oei- liigi neutraal kan blijven. Zelfs indien België niet het terrein van militaire operaties werd, zou het nto lot niet kunnen ontlopen. Spaak zeide voorstander te zijn van de wederoprichting van een socialistische internationale, die als schokbreker zou dienst doen. De huidige toestand, zo stel de Spaak in het licht, wordt be heerst door de Sowjet-Unie en het communisme. Hieraan mag JfCH *-* vermeden moet worden, dat op nieuw een zelfstandig Duits ieger op de been wordt gebracht. In November zijn 59 leden an de Oostduitse volkspolitie naar West-Berüjn gevlucht. Over het laatste halfjaar bedraagt dit aantal 489, zo heeft de Ameri kaanse hoge commissie meege deeld. Toen de kerkklok van het En- gelse plaatsje Knowle in War wickshire bleef staan, ontdek ten deskundigen, dat de slin ger 17 jaar lang geschommeld had aan een stuk van een corset, dat aan de vrouw van de koster had toebehoord. Men monteerde toen in plaats daarvan een stukje staal, dat het na een week begaf. Ook nadien was het voortdurend mis met de klok. Als het uur werk nu weer blijft staan, zal men overwegen het weer met een stukje corset te proberen Grote en Kleine Zoute polders on der Biervliet wordt 'n nieuwe lei ding ontworpen, die een gebied van 200 ha omvat. De hoofd- en zijleidingen zullen geheel worden verbeterd, terwijl er plannen zijn voor een nieuw gemaal, dat 12 m:i water per minuut per 100 ha zal kunnen verwerken. Deze hoge lo zing is nodig door de aard van de daar aanwezige gronden. Het grondverlies, dat de ruime leidingen met zich meebrengt, wordt ruimschoots vergoed door de hogere opbrengst der overblij vende gronden. De dragline. Onder Retranchement nam het gezelschap het werk van de drag line, die een nieuw uitwaterings kanaal groef, in ogenschouw. Ook de situatie bij het Zwin werd in ogenschouw genomen. Algemeen was men van oordeel dat de belangrijkheid der zeewe ring gaat boven die van het na tuurreservaat. Alle deelnemers aan deze ex cursie zagen het nut en het leer zame van goede en aanschouwe lijke voorlichting in. Deze excur sie was bedoeld om 't bestuur en de hoofdingelanden de voorstellen aan de algemene vergadering, die op 18 December wordt gehouden, beter te doen begrijpen. Het was een groot gezelschap stond, kon het constateren, dat hoofdingelanden en hun plaats- dct sluis behoorlijk loos. vervangers van ,,Het Vrije van Sluis", met het dagelijks bestuur en de technische dienst van Het Vrije, dat Maandagmiddag met extra bussen van uit Oostburg vertrok om de werken aan de zeewering te Groede en Cadzand in ogenschouw te nemen. Vanaf de Verklikker, het kri tieke punt van de stormen van Maart 1949, tot aan Groede is er een nieuwe hechte zeer sterke zeedijk gelegd, ter vervanging van de dunne, lage duinen, die bij stormen zoveel zorgen baren. Enorme kosten. HEDEN: 8 uur: Biosc. „Na regen komt Zonneschijn". MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. ,,Na regen komt Zonneschijn". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. ,,De held van de Jungle". Doet. examen Geneeskunde. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het docto raal examen geneeskunde de heer P. J- Brons te Terneuzen. .Steun Wettig Gezag". Gisterenavond werd op het Ge meentehuis, onder leiding van Burgemeester Teilegen, een bij- I meenten in Zeeuws-Vlaanderen het Breskense voorbeeld zullen volgen. St. Nicolaas-schieting. De jonge boogschuttersvereni ging „De Brugschutters", orga niseerde voor de leden een St. Nicolaasschieting in het club lokaal bij de heer Faas. 22 Volgelingen van Willem Burgemeester lenegen, een uy- 22 Volgelingen van winem eenkomst gehouden ter oprich- rp€^ probeerden één van de 26 ting van een plaatselijke afdeling prijzen te bemachtigen. Op de diverse vogels stonden De dijk, die ongeveer 1 km lang is. heeft ruim 1 miilioen ge kost. Voor 't Westelijk deel van Groede, waar ook nog een gedeel te dijk gelegd zal moeten worden, zijn de kosten geraamd op 250.000. Wanneer ook dit werk is uitgevoerd, zal de dijk op peil geen enkele concessie meer wor,zijn- den gedaan. Het is evenwel niet strandafbrokkeling. J.1 1»ÏS ïTAAff lift,!' 1 De zeer sterke stroming langs aeri geuaau. bewezen, zo ging hy voort, da j de SowjetrUnie naar hegemonie «ver de gehele wereld door mid del van een oorlog wenst te ves- fciff'cn. Wat een controle op de bewa pening aangaat, die de K.usse" voorstellen, toonde Spaak zich Te oordelen naar de ^richten uit Londen, zo schrijft de New York Times, is er met schil van mening tussen Washing ton, Londen en Paxya over de voornaamste doeleinden van de te volgen politiek. Volgens het bla men het op de volgende pun .en de kust maakt het leggen van paalhoofden dringend noodzake lijk. De oude hoofden moeten dieper in zee gebracht worden, om verdere strandafslag te voor komen- De waterlozing. De zeesluis te Cadzand wei d bezichtigd. Sommige ingelanden maakten zich bezorgd over deze sluis, daar de wachtsluis onder Retranchement het onlangs be geven heeft. Alle druk komt nu op deze sluis. Voor de lozing is dat niet zo erg, doch als bij zwa re storm de sluis het eens be geeft en het zeewater met kracht de Linie binnendringt, wat dan. In afwachting van het ontwer pen en het bouwen van 'n nieuwe sluis door de Rijkswaterstaat, is ,de bestaande, die dateert van ^T'Vorming van een stevige linie ergens dwars over het schier xnland Korea. 1370, opgelapt. 2 De noodzakelijkheid van het T het gezelschap op de brug Koreaanse conflict te localiseren en een rechtstreekse oorlog met het communistische China te v oor- lf,|yn»p 11 3 De wenselijkheid van onder handelingen met China om even- tuële bezorgdheid over de grenzen ran dit land weg te nemen 4. De dringende noodzakelijk- Jieid van versterking van, West- Europa als de eerste verdedigings linie van de vrije wereld. 6. De wens om ten aanzien van de voornaamste geschillen tot n constructieve en regeling met de Sowjet-Unie te komen. De Russische en Chinese „vre desvoorwaarden", die volgens de New York Times zijn: Terugtrékken van de V N .-troe pen uit Korea, toelating van Pe- Idng tot de V. N. en het loslaten van Formosa door de Amerika nen, noemt het blad „afpersing «nder bedreiging". Als men op deze eisen zou in gaan. aldus het blad, zou de weg vrij zijn voor nieuwe commu nistische agressie in Azië en later misschien ook in het Westen. Ook het gemaal „Melker", tus sen Groede en Cadzand, draaide op volle toeren om het overtolli ge polderwater in zee te lozen. De Dijkgraaf, de heer Van den Broecke, wees de hoofdingelan den op de noodzakelijkheid van ruime leidingen om het overtol lig water naar het kanaal voor het gemaal te leiden. Het waterverval. Voor het verbeteren der leidin gen is voor volgende jaar een bedrag van 260.000 op de be groting uitgetrokken. Bij het gemaal stond het water L90 m- A.P en 2% km verder constateerde men een waterstand van —30 cm, een verschil dus van 1.60 m, terwijl dit eigenlijk maar 25 cm mag zijn. Hoewel er hard aan de verbetering van de waterwegen wordt gedokterd, mankeert er nog veel aan. Het Waterschap is zich deze moeilijk heden ter dege bewust en pro beert zoveel in haar (finantieel) 'vermogen ligt, te verbeteren. Zo wordt er thans door een drag line vanaf de Eendvogel, °uge veer vanaf Potjes, een geheel nieuwe leiding van 4 km lengte gegraven, die voor de aansluiten de landerijen een enorme ver betering zal geven. Lozing in de Braakman. De bodembreedte van deze nieu we leiding is 2 m en zal uitkomen in de Linie, vanwaar het overtol lige water via Cadzand wordt ge loosd. Al het overtollige polder- water kan echter via Cadzand niet worden gespuid. Met de Rijkswaterstaat worden thans be- sprekingen gevoerd om de moge lijkheid te bestuderen om in de Braakman te lozen via de Pas®u- geulepolder onder Biervliet. Dit zou voor het waterschap enorme voordelen geven, daar het water b v. vanaf IJzendijke en Biervliet dan niet meer de lange weg naar Breskens moet afleggen. Voor de „Steun Wettig Gezag In het bestuur hebben zitting genomen de heren: Mr P. Teile gen, Voorzitter, J. den Hamer, C. Jansen, G. C. Jongepier, G. Klaas- sen, A. A. Kolijn, secretaris-pen ningmeester, M. L. van Liere, P Loof, S. Luitwieler, Pastoor De Meulemeester, H. R. A. de Meij er, Ds H. Pestman, A. Ramondt, Ds P. A. van der Vlugt, M. de Vos en W. J. Weterings. Op Vrijdag 22 December zal in het Concertgebouw een propa- ganda-avond worden gehouden, waar als spreker zal optreden de heer P. de Kam, lid van de Pro vinciale Commissie, te Middel burg. Biljartwedstrijd. Door de Biljartclub „Krijt op Tijd" werd Zondag in Hotel „De Vriendschap" een wedstrijd ge houden, waarvan de uitslag was: le pr. P. v. d. Sande en B. v. Waes; 2e pr. Iz. de Ruijsscher en C- B. Jansen; 3e pr. Ch. Rijckaert (Hoofdplaat) en C. Krocké (uit geloot) 4e pr. Abr. Faas en Em. de Crook; 5e pr. Em. Temmer man en André Verstraete (bei den Hoofdplaat). Hoogste serie: 28 car. E. Tem- fnerman (Hoofdplalat)Poedel- pr.: Joh. Martens en J,oh. Zeegers ibeiden Hoofdplaat). ZEVENBERGEN Verkeerssituatie wordt verbeterd, maar.... De verkeersweg door Breskens zal worden verbeterd door de aanleg van een parkeerstrook en een tweezijdige rijwielpad. De totale breedte van de rijweg tus sen de trottoirs zal dan 11 meter bedragen. Ook zal er een nieuwe verlichting worden aangebracht. De A.N.W.B. heeft zich tot de gemeente Breskens gewend, met het verzoek de bestaande plan nen ten aanzien van deze verlich ting te wijzigen, daar gevreesd wordt, dat deze verlichting met zal voldoen. De A.N.W.B. dringt er nu op aan op deze zo belangrijke route doelmatige verlichting aan te brengen, te meer daar veronder steld kan worden dat andere ge- kZ V4V V** - <-> de genummerde prijzen, welke bestonden uit boterletter, marse pein, sigaretten enz. De boter letters werden geschoten door M. Goethals, Zandstraat, J. Krij ger, Sluiskil en A. Faas, Sluiskil. De extra-prijs, een tulband, be schikbaar gesteld door de heer Faas, werd gewonnen door A. Luijks. De Sint was actief. Het was niet alleen voor de kinderen van het personeel van de l'Azóte, dat de Sint de reis naar Sluiskil maakte op Zaterdag i.l. Ook in het R. K. vereni gingsgebouw bracht de Sint een bezoek aan de jeugd van de K.A.B- en in de zaal van Hotel Meert ontving het voltallige be- stuur van de ,,Winka' de grijsaard. Door een misverstand deed de Fanfare verstek gaan, waardoor er geen muzikale op wachting was. De heer Jonge- pier verwelkomde namens de Winka" de Sint in Hotel Meert, kwistig strooide hij lekkers en de jeugd amuseerde zich uit- stekend. En nog bleek de taak van St. Nicolaas niet ten einde. Maandagmiddag verraste hi. de leerlingen van de openbare school. Tijdens z'n lang bezoek, waarbij hij door de kinderen werd toegezongen, kreeg iedere leerling oen fraai cadeautje en een snoeperijtje. Ook bij de kleintjes der Kleu terschool kwam hij en ook hier toonde hij z'n mildheid door met gulle hand te schenken van de overvloed, welke Zwarte Piet toverde uit zakken en dozen. Smokkelaars gesnapt. De douane alhier stootte tij dens een van haar nachtelijke patrouillediensten op een groep personen, die een vaars met zich meevoerden, met de kennelijke bedoeling deze herkauwer over de grens te smokkelen. Zich ontdekt wetend, vluchtten de smokkelaars de duisternis in. De vaars, welke door hen werd achtergelaten en een bedrag van 500 vertegenwoordigde, werd in beslag genomen. door p. DE VRIES. o Nadruk verboden. 11) Generaal Collins werd bij aan komst op het vliegveld te Tokio door generaal MacArthur verwel komd. - Beide generaals reden onmiddel lijk naar MacArthur's hoofd kwartier, waar, in tegenwoordig heid van de leiding der Ameri kaanse leger-, vloot- en lucht strijdkrachten in het Verre Oos ten, vier uur werd beraadslaagd. Na de conferentie is generaal Collins, vergezeld door zijn raad gevers Maandag per vliegtuig uit Tokio naar Korea is vertrokken. Dat rommelkamertje vind je boven. Daar is mijn werkkamer- Hier wordt niet gewerkt, maar alleen gerust. Hier brengen we onze schaarse vrije uren door. Wel ik zou zeggen: val ergens neer en excuseer me dan nog een kwartiertie. Dan is het eten .laar. Tenzij je mij altijd nog wilt zien in een schort voor het fornuis. In dit geval nodig ik je uit me te volgen naar de keuken. Hij lachte, terwijl hij zich be haaglijk installeerde in een der clubs. „Ik trek nnjn woorden maar in," zei hij. „Want een vrouw die in staat is om een ka mer te herscheppen in een derge lijk paradiisje, zal ook wel weten wat er in de keuken te doen is. „Je moet mijn vriendin nog even excuseren, want ze is ne thuis en verkleed zich op het ogenblik. Maarehhoe vond je mijn artikel?" Ze nam een krant uit de bak naast de schemerlamp en hield die hem voor." Ik heb het al gelezen", ant woordde hij, de krant uit haar handen nemend, „en ik moet eer- lijk zeggen: het is uitstekend. Trouwens mijn ouders denken er evenzo over." „Fijn, dank je wel. Maar nu ga ik gauw naar de keuken, want anders brandt alles aan. Daar staan sigaretten. Vermaak je maar een paar minuten. Kees stak een sigaret op en toen het meisje weg was, Vouw de hij opnieuw de krant open en las het artikel nog eens over. Maar daarna verdiepte hij zich in het verdere nieuws, dat hy thuis verzuimd had te lezen. Al lereerst dat, wat geschreven werd over Indonesië. Maar hij zat nog geen twee minuten, toen zijn oog plotseling viel op een be richtje, dat met een kleine kop er boven, in een verloren hoekje was geplaatst. Hij ging met een schok rechtop zitten en las het, waarna hij even naar buiten keek en het toen voor de tweede maai las. Toen liet hij de krant zakken en keek nadenkend voor zich uit. Zo vond Josien hem, toen ze een poosje later met haar vrien din, een slanke brunette, maar met een alledaags gezicht, binnen kwam. Kees stond onmiddellijk op en stak zijn hand uit, die het meisje zacht drukte. „Dit is Bep van Zalingen," stel de ze voor. „En vaandrig Van Bergen." Kees boog. „Aangenaam met u kennis te maken, juffrouw Van Zalingen." Zegt u maar Bep, hoor. Ik heb altijd een hekel gehad aan die of ficiële vormen. Net als Josien. „Wel, dan zegt u maar Kees, dat hoor ik ook veel liever- „En nu gaan we meteen maar eten", besliste Josien. „Kom mee, lui, de tafel is al gedekt." Het diner, dat Kees moest het eerlijk toegeven voortref felijk was, verliep verbazend ge zellig. Josien praatte honderd uit vertelde, dat ze een pluimpje ge kregen had van de hoofdredac teur voor haar interview en on dertussen overtuigde ze er zich van, als een correcte gastvrouw, dat niemand iets te kort kwam. De brunette bleek op het station te werken aan een der kaartjes loketten, maar sprak niet veel. En Kees bemerkte, dat de beide meisjes, die in karakter zovei uiteen liepen, toch echte vi ien- dinnen waren. Na het dessert wilde Koes hel pen met afruime/i, maar dat werd hem ten strengste verboden en h" installeerde zich voor de tweede maal in de club. Nog maals zocht hij het berichtje op, dat hij voor het eten gelezen had, en toen de meisjes, nadat er af gewassen was, zich bij hem voeg den, zat hij weer na te denken, over hetgeen hij gelezen had. Het werd een gezellige avond. De stille Bep ontpopte zich als een uitstekende pianiste en toen ze eenmaal, op verzoek van Jo sien, achter het klavier had plaats genomen en een suite had gespeeld, verzocht Kees haar niet op te houden en zo werd een uur tje gemusiceerd, tot het tijd was voor kotfie. Josien stak de grote schemer lamp aan en nodigde Kees uit nog wat te vertellen over Indo nesië. Hij zocht in zijn geheugen en vertelde voorvallen en ge beurtenissen, die hij had meege maakt en de meisjes luisterden met volle aandacht. Later op de avond vroeg Josien opeens'. „Wat zijn je plannen eigenlijk, Kees? Daar heb ik in mijn interview helemaal met over gesproken. Eigenlijk dom- „Och domwaarschijnlijk zou ik daarop nog geen positief antwoord gegeven hebben. De bedoeling was, dat ik, na een maandje vacantie, bij vader op de Bank aan het werk zou gaan. Maar vanavond is mijn plan door een wonderlijk toeval eens klaps veranderd." (Wordt vervolgd.) St. Nicolaasfeest. Zaterdag werd St. Nicolaas, op zijn wit paard gezeten, begeleid door twee zwarte Pieten, te on geveer 3 uur door de muziekver eniging „De Volharding", onder het spelen van vrolijke marsen aan de kom van het dorp opge wacht en naar het dorp geleid- Omstuwd door een grote me nigte werd St. Nicolaas van de pui van het Gemeentehuis toe gesproken door de Burgemeester, de heer Trimpe, die zei, dat de burgers van Zaamslag blij waren dat St. Nicolaas ons dorp met vergeten had. Ook de zwarte Pie ten werden toegesproken. St. Nicolaas met zijn Pieten werden uitgenodigd om boven te komen om een verversing te ge bruiken. Bij het op de pui komen, zei St. Nicolaas tot de menigte, dat hij gekomen was met de be doeling alle mensen blij te ma ken, vooral de kinderen, en hij bracht dank aan de Burgemees ter, de muziek, de V.V.V., de win keliers en allen die wat voor hem hebben gedaan- Ook de politie werd niet vergeten. Daarna werd een rondgang ge maakt en werd het tehuis voor ouden van dagen bezocht, waarbij een ieder geschenken ontving, wat door de oudjes zeer werd gewaardeerd. Na dit bezoek volgde een wan deling door de straten, waarbij Sint en de Pieten met ruime hand tractaties, versnaperingen en ge schenken uitdeelde aan de kinde ren. Dit bezoek duurde tot 5 uur, waarna St. Nicolaas het dorp weder verliet. Zanguitvoering. Zaterdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk alhier een zanguit voering gegeven door de Gem- Zangvereniging ..Crescendo", van Hoek, ten bate van het Prote stantse Ziekenhuis te Terneuzen. Leider was de directeur, de heer Jan Kousemaker. Ds. Jansma sprak het votum uit, waarna hij liet zingen Ps. 150 vers 1 en 3, waarna hij voorging in gebed. Daarna werd het woord gege- ven aan Ds- Van der Vlugt uit Terneuzen, die als voorzitter van het Prot. Ziekenhuis zijn grote vreugde uitte over deze avond en dank bracht aan directeur en zangvereniging voor de medewer king en aan Kerkvoogaen voor het gebruik der kerk. Spr. wijdde enkele woorden aan de Protes tantse ziekenzorg voor Zaamslag omdat deze gemeente zo nauw daarin betrokken zal worden. Spr. zeide dat sinds 1948 in het ziekenhuis al veel veranderd is, dat alles wordt gedaan om het ziekenhuis op noog peil te bren gen. Hij verzocht om sympathie en steun. Spoedig zal een aan vang worden 'gemaakt met de nieuwbouw. Vóór de cantate zong de zang vereniging nog een 4-tal liede ren. Hierna werduitgevoerd de cantate „Ruth de Moabietische". Na deze zang richtte Ds. Ritse- ma zich met een woord van dank tot het bestuur van het zieken huis. Spr. noemde het in één woord een genotvolle avond. Hij beval de collecte voor het zieken huis warm aan. Ds. Ritsema sprak daarna het dankgebed uit, waarna tot slot werd gezongen Ps 68, vers 10. Ontspanningsavond Zaterdagavond werd een ont spanningsbijeenkomst gegeven door de verenigingen Z.P.M. en L.J-G., afd. Zaamslag, Om 7 uur opende de voorzitter der L. J.G., de heer C- de Rub ber met een toepasselijk woord deze avond, welke zich in een flinke belangstelling mocht ver heugen. Na de opening werden enkele muzieknummers ten ge hore gebracht door twee Z-P.M.- sters, die al direct de goede stemming in de zaal brachten. Als tweede punt werd een to neelstukje opgevoerd, getiteld „Macaroniperikelen", waaruit bleek, welke moeilijkheden zich kunnen voordoen, als men pas ge huwd is. Hierna nam de algemene secr. der L.J-G., de heer Ir. J. Bos, het woord en drukte allen op het hart de verenigingszaken goed te behartigen. Vervolgens gaf een L.J.G—er enkele jodelliedjes ten beste. In de pauze werd een ver loting gehouden. Na de pauze volgde muziek en zang en enkele liedjes werden door het publiek uit volle borst medegezongen. Hierna werden enkele nummer tjes „Volksdansen" opgevoerd door acht Z.P.M.-sters. Uit het toneelstuk in 2 bedrij ven „Mannen worden schaars" bleek dat het gebrek aan mannen inderdaad nijpend werd- Nadat de presidente der Z.P.M., mej. C- Haak, een woord van dank had gesproken aan allen die aan deze avond hadden meege werkt, werd deze geslaagde avond besloten met het zingen van 2 coupletten van het „Wil helmus"' Gemeentelijke badinrichting- Aan de gemeentelijke badin richting werden in de maand November 1442 baden genomen. apeeigoeaeren Versloot-Naeije

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2