tn U UIT DE PROVINCIE Voor Vol VERWACHTING.... ORANJEBOOM RIER! Oe kwestie [der topsalarissen Prinses Wilhelmina bezocht jeugdhuis Etna tot stilstand gekomen Kottie is troef TERNEUZEN. Afremming bouwactiviteit 700 Amerik. atoombommen Malik over Mac Arthur Nieuwslezer onder telepatische invloed Rust aan Sowjet-Russische zönegrens AXEL. OOSTBURG. SLUISKIL. Het verlaten Eiland SLUIS Roem over Nieuw-Guinea VLISSINGEN. Noordstraat 44 TERNEUZEN Tel. 2662 Verbaze: zender d U Preste teil en k Presto ir prettig i: handen r 26.J1.54 IWfcELE KAMER. De Tweede Kamerleden Tuin (Arb.)> Schouten (A-R.) en Beer- nink (C.H.) hebben een amende ment ingediend op artikel 2 der begroting van Binnenlandse Za ken, waarin 18.700,wordt uit getrokken als salaris van de „Wanneer men naar een confe rentie gaat, moet men altijd be reid zijn het eens te worden. Zon der vergelijk zal er geen oplos sing zijn. De oplossing van de In donesische kwestie was ook een compromis en dat was een veel belangrijker vraagstuk dan de kwestie-Nieuw-Guinea' zo voeg de hij er aan toe. Minister Roem zei nog, dat er geen sprake van secretaris-generaal. In het amen- wag a£m de V.S. een militaire dement wordt voorgesteld dit be- basi'g -n Xndonesië wordt toege drag te vervangen door 15.540, In de toelichting wordt gezegd, dat de bedoeling is uit te spreken, dat de voorgestelde algemene salarisverhoging voor een aantal topfunctionarissen bij alle de partementen zal komen te ver vallen. Voor bijzonder verdienstelijke hoofdambtenaren kan aldus de toelichting verder differentia tie worden aangebracht door het toekennen van een bijzonder sala ris. Het bedrag van ƒ15.540.- is berekend door 't voor 1950 toege stane bedrag - van 14.800.- te verhogen met 5 Dit amendement zal in de ver gadering van a.s. Woensdag aan de orde komen. heeft de „Amsterdam" zijn ge wone ligplaats kunnen bereiken. Geheel onverwacht voor de kin deren in het „Koning Willems huis" in de Amsterdamse Jor- daan. bracht Prinses Wilhelmina Vrijdagavond een bezoek aan dit jeugdhuis. Met Frans Kemeling en Jo Leef- lang, de jeugdleider en jeugdleid ster van dit tehuis, dat is aange sloten bij de Hervormde Jeugd raad had de Prinses 's morgens reeds een uur lang in het Paleis op de Dam een gesprek gevoerd over het massa-jeugdwerk. Zij gaf daarbij de wens te kennen zich persoonlijk van dit werk op de hoogte te stellen. De kinderen waren niet op de noogte gesteld van het bezoek. De eersten, met wie Prinses Wil helmina een gesprek voerde, wis ten dan ook niet. wie hun zovele vragen stelde, maar al spoedig hoorde men de kinderen tot el kander fluisteren: ..Zou dat de oude Koningin niet zijn?" Ze kregen pas zekerheid, toen de Prinses reeds weer vertrokken was. In ongedwongen sfeer luis terde de Prinses naar de Sinter klaasliedjes en vooral naar de Kerstliederen, die de Jordaanse jeugd liet horen. staan. Alleen de Nederlanders hebben een militaire missie. In Indonesische kringen te Lon den gaf men uitdrukking aan de vrees, dat de conferentie in Den Haag zou kunnen eindigen in een impasse. Er bestaat een mening- volgens welke men wat Westelijk Nieuw-Guinea betreft ten hoogste kan hopen op een souvereniteits- overdraeht door de Nederlanders ua een periode van bijvoorbeeld tien jaar. De duizend meter brede en vijf meter hoge lavastroom van de Etna is op honderd meter af stand van de wijn- en boomgaar den aan zijn voet tot stand ge komen. Dit geschiedde, nadat de krater zeven dagen lang in een hevige uitbarsting had gewerkt. Dat koffie nog altijd een winst gevend artikel is, werd dezer da gen weer bewezen toen de recht bank te Aken twee dagen nodig gehad heeft om één smokkelzaak in koffie te berechten- Bij deze zaak waren niet minder dan 27 verdachten betrokken, allen jeug dige lieden, die hadden getracht in één nacht meer dan driehon derd kilo koffie van België naar Duitsland te smokkelen. Dank zij het feit, dat de douane een tip gekregen had, konden twintig amhtenaren een boerderij waarinlr Vrijhof, waarnemend Rijks- schriften en studieboeken te ambtenaien een Doeiuenj, waa wn/lo „aodnlccmn terwnl s Zaterdans- de smokkelaars bijeenkwamen, omsingelen. Toen men huiszoe king deed. vond men op alle mo gelijke plaatsen, tot zelfs in de kasten toe, één of meer smokke laars. De rechter deelde aan deze benden in totaal 75 maanden ge vangenisstraf uit. Tevens werden hoge geldboeten opgelegd. Gedurende de eerste helft van Nov. hield de Akense douane 825 smokkelaars aan, op wie o.m- 3000 kilo koffie en ruim 11.000 cigaretten werden gevonden. Voorts werden zes auto's en zeven fietsen, waarmee smokkel waar was vervoerd, in beslag ge nomen. GRIFFIER STATEN VAN ZEELAND. In verband met het ontslag van de griffier der Staten van Zee land, Dr B. D. H. Tellegen Azn, dat op 1 Januari 1951 ingaat, heb ben Gedeputeerde Staten van Zeeland de volgende voordracht opgemaakt ter voorziening in de ze vacature. De voordracht luidt: Mr J. M. Pilaar, referendaris chef van de afdeling Waterstaat van de Provinciale Griffie van Zee land; Mr A. M. van Liere, plaat selijk resident bij het tijdelijk be stuur te Soerabaja en Mr H. H. Morrison, laatstelijk resident van Menado. Sinterklaas had een drukke dag. „St. Nicolaas houdt van Ter De Minister van Wederopbouw heeft bepaald, dat van 4 Decem ber 1950 tot 1 Januari 1951 geen rijksgoedkeuringen voor het bou wen van woningen mogen wor den verstrekt. Dientengevolge zal de afdoening van de plannen van hen, die rijksgoedkeuring hebben aangevraagd, of voornemens zijn neUzen," zo sprak de Spaanse 1 - ,,-rtDnn 1701'. -■ -1 i O/I NTrtiinrviWor Volgens het Amerikaanse tijd schrift „Lock" zouden de Ver enigde Staten 700 atoombommen in voorraad hebben. De schrijver van het artikel, waarin dit is vermeld, is Stephen White, mede werker op wetenschappelijk ge bied, die de proef met de ont ploffing van een atoombom onder de zeespiegel bij Bikini heeft meegemaakt. zulks te doen, enige weken ver traging ondervinden. Aan de ge meentebesturen is van deze be schikking kennis gegeven. De Minister heeft deze maat regel getroffen, omdat het aantal in uitvoering zijnde woningen de laatste maanden zodanig is opge lopen, dat een overbelasting van het productie-apparaat in de bouwsector dreigt. Deze afrem ming is slechts tijdelijk. Zoals uit de beschikking blijkt, zal van 1 Januari af de mogelijkheid om rijkgoedkeuring te verkrijgen, weer worden opengesteld. ,;Het valt te betreuren, dat het lot van de V. N. in de handen van een dwaas berust", zo heeft de Russische afgevaardigde bij de Veiligheidsraad, Malik zich uit- gelaten over generaal MacArthur. Deze opmerking maakte Malik tijdens 'n gesprek met de A-F-p - correspondent in de wandelgan gen. Degenen, die Woensdagavond om 8 uur naar de nieuwsuitzen ding van Radio-München luister den. hoorden tot hun verbazing de nieuwslezer midden in het bui tenlands bulletin de woorden „Regina. ruitenvrouw" roepen, waarna de lezing van het nieuws werd voortgezet. Dit incident wordt in verband 'ebraeht met een verklaring, die de Weense „magiër" Fritz Strobl tezelfder tijd in een Weens caba ret zou hebben gedaan, dat hij wel langs telepatische weg ter stond via Radio München een meisjesnaam en een speelkaart, door het publiek op te geven, kon laten omroepen. De nieuwslezer verklaarde la ter, dat hij tijdens het voorlezen van het nieuws hevige hoofdpijn had gekregen en zich gedwongen voelde de genoemde woorden uit te roepen, waarna de hoofdpijn terstond verdween. Strobl zal worden vervolgd we gens „ernstig wangedrag". De openbare aanklager, die dit mee deelde, zei dat eerst moet worden vastgesteld, of Strobl en de nieuwslezer al of niet samen werkten. Strobis manager heeft ver klaard dat Strobl, die thans een toumée door Zwitserland maakt, op 21 December te München een nog sterker staaltje van zijn kun nen zal tonen. Volgens de correspondent van de „Times" is de Amerikaanse Geheime Dienst niets bekend van enige ontwikkeling in Oost-Duits- land, welke grond zou kunnen op leveren voor de van zekere zijde geuite vrees, dat tegelijk met of na het offensief van' de Chinese communisten ook in het Westen een actie zou worden ondernomen. De correspondent zegt, dat aan de Sowjetrussische zönegrens in Duitsland alles rustig schijnt. Heilige, toen hij op 24 November met de „Koningin Emma" in Ter- neuzen arriveerde. Die woorden zijn Zaterdag nog eens speciaal beklemtoond. Na een week van zwerven was hij Zaterdag op tal van plaatsen in onze goede stad te gast. Allereerst bezocht hij de bazar in „Pro Rege," welke gebeurte nis vele belangstellenden daar heen trok. Op de bovenzaal van Cafe „Du Commerce" deelde hij aan de kin deren van het personeel van de Waterleiding Mij cadeautjes uit. s Avonds, toen de jeugd van verdere verrassingen droomde, was St- Nicolaas op dezelfde plaats temidden van het perso neel aanwezig. Er heerste, hoe zou het ook anders kunnen, een perfecte stemming- In de middaguren waren zijn knechts naar ,.Le Belle Vue" ge gaan om de Afd. Terneuzen van het Nedel. Padvindersgilde enige prettige uren te bezorgen. De leidsters der Afdeling hebben met deze feestelijke bijeenkomst eer ingelegd. Zondagmiddag was St. Nicolaas op bezoek in het Parochiehuis, waar 146 kinderen van leden der K. A. B. bijeen waren om de grote Kindervriend te begroeten. Nadat de heer Weterings St. Nicolaas had verwelkomd, zon gen de kinderen uit volle borst doch ook wel met een kloppend hartje, toepasselijke liederen- Sinterklaas prees de vlijtige kinderen, maar moest ook enige kinderen een vermaning geven St. Nicolaas liet hierna versna peringen uitdelen en bovendien ontvingen alle kinderen nog een extra geschenk. Als Sinterklaas straks weer naar Spanje vertrekt om achter de Pyreneën zijn eenzame leven voort te leven, zal hij bij de vele ervaringen dezer drukke dagen stellig aan Terneuzen terugden ken, waar hij zovelen enige aan gename ogenblikken heeft be zorgd. Kleine verkeersongevallen. Toen Zaterdagmiddag de heer P. W. zijn auto nabij het Zieken huis had geparkeerd, werd deze door een autobus van de firma Gebrs. B. uit Middelburg aan de achterzijde aangereden, waardoor de luxe-auto licht werd beseha digd. Bij het nemen van een bocht op de Baandijk had de bestuurder van een vrachtauto het ongeluk, dat een uitstaand rolluik van een ter plaatse staande woning door de vrachtauto werd uitgerukt. De bestuurder die zich direct bekend maakte, bood aan de schade te vergoeden. Buurtver. Oranjekwartier. Ter herdenking van haar eerste lustrum wordt 15 December a.s. door de Buurtver. „Oranjekwar tier" een feestavond georgani seerd. Na het opvoeren van een blijspel door de Toneelclub der Buurtvereniging in het Concert gebouw, volgt 'n gezellig samen zijn op dé bovenzaal van Hotel „Des Pays-Bas." Diploma voetverzorging Bij de onlangs te Rotterdam ge houden examens voor Voetver zorger is o.m. geslaagd de heer W. L. Wieland Pz. te Terneuzen. De heer Wieland verkreeg daarbij het predicaat „Gedipl Chiropodist". Rectificatie De aandachtige lezer van het artikel „Terneuzense Harmonie" krijgt nieuwe instrumenten" zal hebben begrepen, dat de laatste alinea moet luiden: De belangen van de „Harmo nie" zijn de belangen van Ter neuzen. want die twee zijn onaf scheidelijk met elkaar verbon den- Eindles Cursus sorteren, wik kelen en verpakken van fruit. Zaterdagmiddag vond op de Coöp. Vruchtenveiling alhier de eindles plaats van de cursus in het sorteren, wikkelen en ver pakken van fruit. De voorzitter der Veiling, de heer De Koning, opende deze feestelijke bijeenkomst met een woord van welkom aan dlle aan wezigen. in 't bijzonder de heren tuinbouwconsulent, en De Wilde en Robijn,uit Goes, die als jury leden zouden optreden bij deze eindles, waarop de paksters en pakkers het geleerde in praktijk zouden brengen. Het was een lust om te zien met welk een enthousiasme de cursisten aan het werk gingen en bleek het een goede gedachte te zijn, dat hiervoor enige prij zen waren beschikbaar gesteld. Nadat de jury het werk van de cursisten had beoordeeld, werden door Ir Vrijhof de volgende prij zen en getuigschriften uitge reikt: 1- J. Boeije, Spui-Axel; 2. R. Buijsse, Biervliet; 3. Mej. E. de Graaf. Hoek; 4. Mej. M. den Arend, Driewegen; 5. R. Boeije, Spui-Axel. Verder werd een ge tuigschrift uitgereikt aan: A. van Hoeve en W. v. Troost te Sluiskil, Mevr. Rammeloo-Clays en Mej. M. Vermeirssen te Philippine. H. Kouijzer te Biervliet. Mej. Ad) de Jonge te Driewegen. M. Wee- maes te St. Jansteen, J. Bolleman te Axel en M. Burger te Terneu zen. Na de uitreiking vergeleek de heer Vrijhof de behandeling van het fruit in vroeger tijden met de zorg. welke thans aan het fruit wordt besteed. Hoewel het bij deze eindles wel gebleken is. dat men een flinke stap in de goede richting is, moet een en ander nog worden geperfectionneerd om de goede naam van ons ge selecteerd fruit nog hoger op te voeren. Het is de eerste maal dat er op een eindles gewikkeld wordt, zodat Zeeuws-Vlaanderen in deze de primeur heeft en zal het van de resultaten van deze cursus afhangen of de victorie uit het Zuiden van onze Provin cie zal voortspruiten. Vervolgens sprak de heer Vrij hof zijn waardering uit over het I werk van de leraar aan deze cursus, de heer P. Klaassen uit Hoek, wien geen moeite te veel was om de cursisten de vereiste kennis in deze bij te brengen. Ook het Veilingsbestuur bracht spreker zijn dank voor de ver leende medewerking. Tot slot bracht de Voorzitter der Veiling dank aan allen en hoopte dat de cursisten weldra in de gelegenheid zullen zijn het geleerde in praktijk te kunnen brengen. Hoge waterstand, raadplegen, terwijl 's Zaterdags middags de zaal gereserveerd is voor kinderen van 12 16 jaar. Reeds telt de bibliotheek een duizend boeken, waarvan 600 ontspsnnings- en jeugdboeken, de overige 400 zijn studieboeken op el-k gebied. Men kan er o.a. ook Noors of Zweeds komen stude ren. Nadat de voorzitter op 't doel: het goede boek brengen aan de juiste plaats en op de maatstaf, het Evangelie, dat is voor élk en dus Christelijk èn Openbaar, ge wezen had, verklaarde hij met dank aan de velen, die op allerlei wijze bij de voorbereiding gehol pen hadden, de Leeszaal voor ge opend. De Gemeente-secretaris de heer J. L. J. Maris, sprak na mens het Gemeentebestuur een woord van lof voor het initiatief en de volharding der Chr. Biblio theekvereniging om in het snel groeiende Axel deze Leeszaal te openen. Hierna begaven allen zich naar de Leeszaal om daar een kijkje te nemen, waar het nog lang ge zellig toeging. Het flinke boven pand heeft 3 verschillende ka mers, aan de straatzijde is de ge zellig ingerichte Leeszaal en zo als Ds Couvée ons zeide kan Axel meer dan tevreden zijn met dit mooie en hoopgevende begin. Achter de Leeszaal is de uitleen bibliotheek. Hulpvaardige meis jes zullen zorg dragen voor orde en netheid in de zaal. Moge de toekomst vruchten afwerpen voor deze mooie cultu rele instelling. Een millioen voor West Z.-Vlaamse zeeweringen. Het waterschap „Het Vrije van Sluis" is voornemens in 1951 een bedrag van ruim 'n millioen gul den te besteden voor de verbete ring van de West-Zeeuws-Vlaam- se zeeweringen, zo blijkt uit de begroting van het waterschap. In het bijzonder de zeedijken onder Groede en Breskens behoeven voorzieningen. Sint Nicolaasfeest op de l'Azöte- Aan ongeveer 200 kinderen van het personeel van de ammoniak- fabriek te Sluiskil en in tegen- Sedert de verbeterde ontwate- woordigheid van vele moeders rinr, van het Hulster- en Axeler werd in de fabriekscantine een ambacht is de waterstand in geen Sint Nicolaasfeest aangeboden jaren zo hoog geweest als thans door de Personeelsvereniging. De het geval is. Tal van landerijen en Sint hield allereerst een wel- r,v>rlnuanlnnpn I IrAme+cn/ifiph TYlPt 7.PPJ vooral weiden zijn ondergelopen komstspeech met zeer humoris- en men spreekt met recht van 'n tische inslag. De kinderen ont- buitengewoon nat jaar. Of om in vingen uit zijn handen versnape- de terminologie van onze streek ringen en een pakketje. Een te blijven: „een natte bamesse!" band zorgde voor de muzikale opluistering. Opening Chr- Openbare uit welingelichte bron verluidt Leeszaal. dat het in de bedoeling ligt een Vriidagavond vond in tegen- Personeels vereniging op te rich- woordieheid van diverse autori-1 ten. Dit St. Nicolaasfeest is een teiten en verdere genodigden de eerste goede stap in die richting, plechtige opening plaats van de DE „HARWICH" BOOT IN- HET STORMWEER. De nachtboot uit Harwich, de .Amsterdam" heeft Zaterdagmor gen bij het binnenkomen van Hoek van Holland moeilijkheden ondervonden tengevolge van het stormweer. De boot heeft enige tijd tegen de steiger aangedrukt gelegen, zonder dat daar iets tegen kon worden gedaan. Later door p. DE VRIES. Gemeenteraad. Als punt 1 stond op de agenda een voorstel van B. en W. tot wij ziging van het raadsbesluit van 9 o 10) (Nadruk verboden). Oe Indonesische Minister van Buitenlandse Zaken, heeft te Lon den medegedeeld, dat zijn land aanspraak maakte op Westelijk Nieuw-Guinea, doch geen belang stelde in het Oostelijk deel van dit eiland of in Brits-Noord-Borneo. De heer Roem deelde mede, dat de conferentie in Den Haag „een kwartier of een week" zou kun- nen duren. Hij was van mening, dat men een oplossing kan vin den. Op de vraag, of beide partijen onvermurwbaar waren of dat In donesië bereid was tot een com promis, antwoordde de Minister' Gedurende de rest van de week vertoefde hij des morgens een paar uur bij zijn vader in het pri- vékantoor om zich alvast een beetje voor te bereiden voor zijn komende taak op de Bank. In de middag ging hij meestal met zijn vadcr's wagen een eindje toeren en dan vermeed hij de drukke wegen. Zonder dat hij er zelf nog erg in had, was de naam Eefje langzamerhand aan het vervagen en kwam daarvoor in de plaats de kleine, zwarte journaliste, want af en toe betrapte hij er zich op, dat hij aan Josien dacht Hij had haar echter, sedert die avond bij de Julianatoren niet meer gezien. Zaterdagsmiddags even voor het koffiedrinken, kwam de krant, Kees, gedachtig aan de woorden van Josien: bizondere artikelen bewaren we meestal voor het weekeindnummer, vouwde de krant een beetje zenuwachtig open en zag met één oogopslag het interview op de eerste pagina van het tweede blad- Een gr?te kop over twee kolommen: „Een vaandrig kwam thuis". En daar onder, kleiner: „Terugkerende onderofficier vertelt van het leven in Indonesië." Een sober, maar boeiend verslag, vond Kees, toen hij het gelezen had. Inder daad had dat meisje een uitste kende pen. Stijl en inhoud was goed en ze had hetgeen hij haai verteld had, samengevlochten tot een mooi artikel. Kees liep er mee naar zijn moe der en deze zette zich op haar gemak neer om het artikel te lezen. En toen vader even later van de Bank kwam, was zijn eer ste vraag: ,,En, hoe is het? Staat het in de krant? Een antwoord behoefde hij niet want hij zag zijn vrouw aandach tig lezen. Van Bergen ging op de rand van haar stoel zitten en las over haar hoofd mee. Af en toe knikte hij- „Die jongedame kan goed schrijven," prees hij. „Eigenlijk heeft ze het een beetje te mooi gemaakt, maar alla.Zo zijn krantenmensen nu eenmaal. „Toch maar goed, dat mijn naam niet genoemd is," vond Kees. „Ja, hoewel, ingewijden begrij pen wel dat jij het bent," meende Van Bergen. Tante Fien zal het Chr. Openbare Leeszaal te Axel uitgaande van de Chr. Biblio- theekvereniging alhier. Ditis de eerste Leeszaal in Zeeuws-Vlaan deren en de vierde in Zeeland. vcul De voorzitter, Ds D. J. Couvee, November, waarbij B. en W. ge- Geref Predikant te Axel, opende machtigd werden t.ot het bezwaren deze bijeenkomst met gebed en van gemeente-eigendommen ten heette alle aanwezigen welkom, behoeve van herbouwplichtigen. en sprak over he, mitief bestaan in een achteral- binnen hei basisplan en dan alleen winkeltje thans de gehele boven- voor de tijd, dat toewijzing van de ruimte van een flink pand mid- bouwgrond aan herbouwplichtigen uitleenbureau functionneerde V(JU1. hel herstellen van de ge reeds elke Zaterdagmiddag, doen meentewoning te St. Anna ter Min de Leeszaal zal D- V. elke avond den wordt een crediet van 1.000 voorlopi" van 7.30 uur 9 uur beschikbaar gesteld op voorwaar- eeopencTzijn en ieder kosteloos de, dat de huurpnjs zal worden fn staat stellen kranten, tijd-1 verhoogd van 13,- tot 20, m De beschikking op een verzoek i van de ver. „Rozenoord" om garan- hii dat hier vrouwen woonden, )ie v001. ,.ente en aflossing der kas- J' a V» Q c\ H PT1 I in zeker wel snappen. Kees lachte. „Ze zal er wel het nodige van te zeggen hebben, eronderstel ik.' Tegen half zes reed Kees met de Chrysler van zijn vader naar de Hertenlaan. Gekleed in zijn nieuw, blauw costuum, dat intus sen voor hem vervaardigd was- Het zat hem als gegoten. De tocht naar de Hertenlaan duurde kort. Hij was nieuwsgie rig naar het huisje, dat ze aan geduid had als het hare. En toen hij er voor arriveerde, steeg zijn respect. Het was niet groot, maar met een mooie tuin ervoor, vol met allerlei bloemen en een tegel pad er naast, dat naar een kleine garage voerde, waarvoor baar wagentje stond. Kees parkeerde zijn wagen aan de overzijde van de weg en stapte uit. Hoewel hij inwendig een beetje zenuwachtig was, stapte hij bedaard het tegel pad op naar de voordeur, die al geopend werdi voor hij gelegen heid had om te bellen. Josien stond voor hem, in een bekoorlijke lichtblauwe japon- „Ik zag je al aankomen," be groette ze hem. „Kom binnen. Een compliment voor je stiptheid. Het is precies half zes." Hij volgde haar via het kleine gangetje naar de ruime zonnige voorkamer. In een oogopslag zag die een grote dosis smaak hadden, geldlening van 300.000 en een re kamer was een paradijs in het definitieve lening van ii r-, nueral stonden vazen met welke laatste moet dienen ter ge- klein. Overal stomen v deeltelpke aflossing van de eerste bloemen of oloeienaep a behoeve van de uitbreiding ha- Voor het raam stond een oieue 1„;„„i„htincr aan de vwi rer verpleeginrichting aan de rustbank, waarop een aantal kus- hoogstraat, wordt aangehouden en uitgesteld tot een op 8 Decembei dessins sens in verschillende lagen. Verder vier beklede clubs een kleine ronde salontafel. Tegen de ene wand stond een klein modern dressoir waarop een drijfschaal met enkele bloe men Aan de tegenovergestelde kant, schuin bij het raam, een vleugel. Bij de suitedeuren een theetafel op wielen en in de don kerste hoek van het vertrek een "rote staande schemerlamp. Aan de wand, boven het dressoir, een groot bosgezicht, op de vleugel een portret van een man en een vrouw, blijkbaar de ouders van Josien. Josien zag met genoegen zijn bewonderende blik, toen hij het Interieur opnam. „Kan het je goedkeuring wegdragen?" vroeg ze olijk. „Uitstekend," prees hij. En toen, een beetje plagerig. „Ik had een min of meer rommelige ka mer verwacht, met' op iedere stoel een stapel volgetypte vellen en ergens in een hoek een klein tafeltje met een schrijfmachine. (Wordt vervolgd). te houden vergadering. Weth. Van Dongen zal binnen enkele dagen met nadere voor waarden komen, waarover met het bestuur van „Rozenoord overleg kan worden gepleegd. In verband met de tijdnood, waarin Rozenoord verkeert, tengevolge van pressie, uitgeoefend door wederopbouw-in- stanties, is spoed geboden. Daar het hier een zaak betreft, welke niet alleen van belang is voor Rozen oord maar ook voor de gemeente, wil de voorzitter graag een een stemmig besluit zien genomen, waarmede beider belangen worden gediend. Hij spreekt de hoop uit dat in de volgende vergadering een beslissing zal vallen. Waterleidingbedrijven op Walcheren. Na enige discussie heeft de Vlissingse gemeenteraad zich een met een tweetal ontwerp-overeen- komsten accoord verklaard, be helzende een fusie van het Ge meentelijk Waterleidingbedrijf en de N.V. Waterleiding Maatschap pij Midden-Zeeland. dpeeigoeaeren Versloot-Naeije

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2