De troepen der Verenigde Naties trekken steeds verder terug DE BESPREKINGEN TUSSEN TRUMAN EN ATTLEE SCHEPEN IN NOOD N00RSCH SCHIP OP MIJN GELOPEN torea rme PJONGJANG ONTRUIMD de middelen geneeskracht De Chinese troepen, die in overweldigende massa's over de bergen van het centrale front stromen, nader den Zondag de rechterflank van de Verbonden troe pen, die in een boog om Pjongjang zijn gelegerd. Mortierbommen van communistische guerillastrij- ders vielen Zondagochtend reeds op de stad. In het bevroren Tsjosinbekken in Noord-Oost- Korea trachten de Amerikaanse mariniers en delen van de Zevende Divisie zich te ontworstelen aan de greep van ten minste zes Chinese Divisies, die hen reeds vijf dagen onophoudelijk aanvallen. WEERS VER WACHTING HOOGWATER. op onder op onder Dec. 5 Tibei doet beroep op de V. N. MacArthur beantwoordt vragen Amerika bewapent zich Mededelingen van het Bureau Zuid-Molukken Amerika roept 50.000 man op Ontploffing op een Noorse tankboot Oudste drie Prinsesjes bezochten Poppententoonstelling Wittebrug DE ACTIE TE BANDOENG iet te houd va» vrede e geneesmiddelen it Chelarine „4M gen voor extra Door de juist» I wordt een beter «regen, zodat zij nen en griep oob wanneer ander* op onder op onder Dec. trzdzren stli.'ccrlcifl-tfen Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent MAANDAG 4 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1595. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs- r-v >- minimum» per advertentie 1,56. Rubriek Hleine Advertenties: 5 regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. Zondag scheen de ontruiming van de voormalige Noordkoreaan- se hoofdstad Pjongjang door de verbonden troepen aanstaande. De communistische troepen vergroten in snel tempo hun druk op de bedreigde rechter flank der geallieerden. De verbonden troe pen zijn nabij de plaatsen Jop en Songtsjon, die resp. 30 en onge veer 50 km ten N.O. van Pjong jang liggen, op beperkte schaal getrokken. Volgens frontberich- ten was dit noodzakelijk gewor den, omdat grote aantallen com munistische troepen voor deze beide plaatsen werden samenge trokken. Tot nu toe is er Zondag geen contact van betekenis ge weest tussen de troepen der Ver enigde Naties en van de commu nisten. Waarnemers achten het evenwel mogelijk dat, indien de communistische troepen druk blijven uitoefenen op de geallieer de rechterflank, Pjongjang bijna zonder slag of stoot in vijandelij ke handen zal vallen. Zij menen verder nog dat het de verbonden troepen wellicht militair onmoge lijk zal zijn een volledige slag om het bezit van Pjongjang te leve ren, waarbij zij zouden strijden met de Taedjong in de rug. Een woordvoerder van het 8e Amerikaanse leger heeft Zater dagavond medegedeeld, dat het achtste Amerikaanse leger geen enkele positie zal prijsgeven, ..tenzij het daartoe door vijande lijke actie zou worden gedwon gen". Men meent, dat hij met „vijandelijke actie" de omsinge lingsmanoeuvre bedoelde, die de communistische troepen thans om de geallieerde rechterflank pogen uit te voeren, en ook fron tale aanvallen op de numeriek overmachtige tegenstander. Indien Pjongjang zou worden prijsgegeven, zou de volgende linie der verbonden troepen mo gelijk veel verder naar het Zuiden komen te leggen. In Zondag van het front ontvangen berichten wordt medegedeeld, dat zich over wegen achter de geallieerde frontlinie een aanzienlijk verkeer van voertuigen in Zuidelijke richting beweegt. In een Zondag door het hoofd kwartier van Generaal MacAr- thur te Tokio uitgegeven com muniqué wordt medegedeeld, dat eenheden van de Eerste Ameri kaanse Divisie pantsertroepen en van de 27ste Britse Brigade nabij Hadan, aan het Noordwestelijke front in Korea, een aanval van numeriek sterkere communisti sche troepen hebben afgeslagen, waarbij zij uit de lucht door ge allieerde vliegtuigen werden ge- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Nu en dan buien. Wisselend bewolkt met regen, hagel of sneeuwbuien. Matige en tijdens buien krachtige wind uit Westelijke richtingen. Iets kou der. DINSDAG 5 DECEMBER. De stad zal worden prijsge geven. Zondag de gehele dag weer klonken in Pjongjang de explo sies van militaire installaties, die werden opgeblazen. Krachtsta tions en dergelijke installaties zullen in dezelfde toestand wor den achtergelaten als de Verbon den troepen hen hadden gevon den. Een duizendtal Koreaanse bur gers begon Zondagavond met het ontruimen van de ziekenhuizen en het in veiligheid brengen van de patiënten. De stedelijke autoriteiten zijn voornemens nog 1500 andere bur gers te evacuëren, die, naar zij vrezen, anders door de communis ten zullen worden terechtgesteld wegens samenwerking met de Verbonden troepen. Radio Peking heeft in te San Francisco ontvangen uitzending herhaald, dat de Chinese troepen in Korea vrijwilligers zijn. „De imperialistische legers van gene raal MacArthur staat complete vernietiging te wachten", aldus Radio-Peking. Luchtverkenners van de V-N. hebben nieuwe convooien en troepencolonnes van de Chinese communisten gerapporteerd, die Korea binnentrekken. Ook is melding gemaakt van nieuwe Chinese troepenconcentraties in het gebied van het Tsjosin-bek- ken. Hier hebben twee regimen ten Amerikaanse mariniers de strijd hervat tegen een overwel digende Chinese troepenmacht in een poging om zich te voegen bij andere mariniers in het be legerde Kotori, op de Zuidelijke punt van het bekken. Nog steeds komen in Hagaroe gewonde en door de vorst aange grepen manschappen aan over het bevroren bekken uit het Noord-Oosten, waar zij begin vo rige week in een Chinese hinder laag vielen. Meer naar het Zuiden sloeg de Amerikaanse zevende divisie een middernachtelijke communisti sche aanval af te Manjondong. De troepen van de Verenigde De Chinezen bedreigen thans Naties zijn Zondag begonnen met Hamboeng uit het Noord-Westen, de ontruiming van Pjongjang, de De stad Sjinhoengi, ten Zuiden voormalige hoofdstad van Noord- van het Tsjosin-bekken, is voor Korea. meer dan de helft verwoest door steund. Hadan ligt 13 km ten Westen van het ongeveer 50 km ten Noordoosten van Pjongjang gelegen Songtsjon. Door het hoofdkwartier van het 8ste Amerikaanse leger in Korea wordt medegedeeld, dat Generaal Tehsin Yazici, bevelhebber van de Turkse Brigade, die strijdt aan het Noordwestelijke front in Ko rea Zondag de Amerikaanse stel lingen heeft bereikt. Van officiële Turkse zijde wordt vernomen, dat 3000 van de 5000 man sterke Turkse Brigade erin geslaagd zijn zich in veiligheid te stellen. Spoedig worden nog meer Turken, die aan de Chinese omsingeling wisten te ontkomen, bij de geallieerde linies verwacht. 34 Amerikaanse Dakota's zijn Zaterdag gebruikt voor het weg voeren van gewonden der Ameri kaanse troepen, die in Noord- Oost Korea door hun Chinees- communistische tegenstanders zijn omsingeld. De vliegtuigen landden op een primitieve rol- baan. Er is een „luchttrein" ge organiseerd, onderhouden door transportvliegtuigen, die voora den uitwerpen voor de troepen in dit gebied. ONTRUIMING VAN PJONG JANG BEGONNEN. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 9.53 10.28 11.08 11.18 n-m. 10.32 11.07 11.47 11.57 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 8.30 16.31 3.05 14.02 6 8.32 16.30 4.34 14.17 7 8.33 16.30 6.08 14.37 Men verwacht te Washington, dat president Truman, minister president Attlee en diens Franse collega Pléven indien laatst genoemde tenminste naar Was hington komt deze week alle hinderpalen uit de weg zullen ruimen op de weg naar de on middellijke vorming van een Atlantisch leger in Europa onder opperbevel van generaal Eisen hower. Amerikaanse functionarissen verklaarden, dat de versnelling van het tot stand komen ener West-Europese verdediging en niet zozeer een bespreking van de atoombom of de Koreaanse crisis het voornaamste onder werp zal vormen van de bespre kingen in Washington. Wanneer de besprekingen vlot verlopen, zal Eisenhower in staat zijn in de eerste week van het nieuwe jaar te beginnen met de organisatie van het opperbevel van het Atlantische leger. Hier uit volgt dat de Verenigde Sta ten bereid zijn voort te gaan met hun bijdrage aan het Atlantische leger, zonder eerst te wachten tot de Europese afdeling van dit leger, die ook Duitse eenheden zal omvatten, tot in bijzonder heden is georganiseerd. Men verwacht verder, dat pre- Tibet heeft Zaterdag de Ver enigde Naties verzocht „spoedig een vreedzame regeling" te be werkstelligen van het probleem, dat door de Chinese invasie ge schapen is. Trygve Lie heeft een telegram van deze inhoud ontvangen van de Tibetaanse regeringsdelegatie, die thans in India verblijft. sidenl Truman aan premier Attlee zal verzekeren, dat hij geen toestemming zal geven voor het gebruik van de atoom bom in de Koreaanse oorlog, zonder de regeringen van de leden-staten der Verenigde Na ties, die sl rijd krach ten in Korea hebben, te raadplegen. Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat Attlee heden overleg zal plegen met functio narissen van de Britse ambassa de te Washington en dat zijn be sprekingen met Truman Dinsdag zullen beginnen. Momenteel is voorzien dat de besprekingen Woensdag zullen worden voortgezet, doch de mo gelijkheid bestaat, dat ze langer zal duren. de Amerikaanse vloot-lucht- macht. In deze stad bevonden zich vele troepen van de tegen stander. In de nacht van Zater dag op Zondag werden de lucht- operaties door het slechte weer belemmerd. Generaal .MacArthur heeft aan journalisten medegedeeld, dat er thans „een toestand van onver klaarde oorlog tussen de Chinese communisten en de strijdkrach ten der Verenigde Naties" bestaat in Korea, Hij had geen machtiging voor het gebruik van de atoombom ge vraagd. De generaal verklaarde verder, dat de sterkte van de onmiddellijk bij de strijd betrokken Chinezen op een half millioen kan worden geschat, verdeeld in twee groe pen. De voorste groep, die thans in de aanval is, is iets meer dan de helft van dit aantal sterk. De tweede groep trekt snel op van bases aan de rivier de Jaloe. In de Jaloe-sector bevinden zich ook 100 150.000 Noord-Koreanen, die daar worden gegroepeerd. De juiste sterkte van de Verbonden troepen, wilde de generaal niet mededelen. Wel zei hij, dat de communisten een overweldigende meerderheid hebben. MacArtuhr hoopte, dat de Ko reaanse kwestie door onderhan delen kon worden opgelost. Rege ling van internationale kwesties kan altijd beter langs vreedzame weg geschieden, zei hij. Hij is niet van mening, dat de Chinezen bui ten Korea zouden zijn gebleven, als de V.N. de campagne hadden gestaakt, vóórdat de Mandsjoerij- se grens werd bereikt. De V.N. hebben op het ogenblik bijna 145.000 communistische krijgsgevangenen. MacArtuhr heeft geen machti ging gevraagd om doelen ten N. van de Jaloe te bombarderen. Pres. Truman heeft met de Re publikeinse en Democratische lei ders van het Congres een bespre king op het Witte Huis. Hij heeft meegedeeld, dat het land 17 milliard dollar nodig heeft voor de opbouw van de strijd krachten en 1,2 milliard voor uit breiding van de productie der atoombom. De cijfers zijn vervat in een ver doek van de President, dat aan het Congres is toegezonden. Alles wijst er op, dat het Con gres deze aangelegenheid met voorrang zal behandelen en het verzoek zal inwilligen. Enige maanden geleden is reeds een bedrag van 35 milliard dollar goedgekeurd voor versterking van het militaire apparaat. Het bureau Zuid-Molukken meldt: „De Regering van de Repu bliek Zuid-Molukken deelt in haar weekoverzicht over de strijd in de Molukken mede, dat de Indonesiërs aan het front bij de stad Ambon thans gebruik maken van vlammenwerpers en fosforkogels. De Indonesiërs maken o.a. ge bruik van Japanse pantseroffi cieren, waarvan enige gevangen werden gemaakt. De Kawilarang- troepen lieten 800 doden achter. Aan het Hitoefront liep een bataljon Apri-soldaten volledig bewapend over. Op Ceram, Haroekoe, Sapa- roea en Noesa'Laoet is alles rus tig. De Amerikaanse legerleiding zal vóór Februari 50.000 man onder de wapenen roepen. VIJF GEWONDEN OF DE SCH. 95. Volgens een radiografisch be richt uit zee, heeft de logger Sch. 95, van de rederij voorheen F. Vrolijk te Scheveningen met zwaar weer te kampen gehad. Het schip heeft een stortzee over- gekregen, waardoor vijf opvaren den zijn gewond. Om tien minuten over half 3 Zaterdagmiddag is de Sch 95 Hoek van Holland binnengelopen. Na te zijn binnengelopen heeft een dokter de gewonden van de Sch 95 onderzocht. Gebleken is, dat er twee zwaargewonden wa ren; één met een gebroken dij been en een ander met een be schadigde ruggewervelkolom. Zij zijn naar een der Haagse zieken huizen overgebracht. Een derde gewonde is voor het maken van een foto eveneens derwaarts vervoerd; hij heeft n.l. vermoe delijk een gebroken middenvoets beentje. Twee lichtgewonden konden naar huis gaan. Het ongeluk heeft zich voorge daan, toen de Sch 95 zich ter hoogte van Goeree op uitreis naar het Kanaal bevond. De vijf mannen waren bezig zeil bij te zetten toen opeens een geweldige hoeveelheid zeewater over het dek spoelde. De schipper dacht, dat hij door die overkomende zee in één keer vijf leden van zijn be manning kwijt zou zijn, maar dat bleek gelukkig niet het geval- Wel waren ze gewond. Eén ervan schijnt, toen de zee over het dek kwam, nog buiten boord te zijn geraakt, maar is later op onver klaarbare wijze weer op het dek terechtgekomen. De kracht van het water was buitengewoon he vig. De terugreis naar Schevenin gen werd met spoed ondernomen. Daar kon echter de haven niet binnengevaren worden, omdat de havenhoofden schuil gingen achter de hoge golven. De schip per besloot daarop naar Hoek van Holland te gaan. ONGERUSTHEID OVER NED. KUSTVAARDER. Blijkens hier opgevangen ra diobericht van Nordreich Radio is een waarschuwing uitgezonden aan schepen om uit te kijken naar de Nederlandse kustvaarder „Texel" van welk schip sedert Woensdag 29 November niets meer gehoord. Dinsdag 28 November is de „Texel" van Bremen vertrokken naar Rotterdam. Woensdag heeft de kapitein gemeld dat hij wegens het slechte weer niet verder ging en in Bremerhaven bleef. Sinds dien is er niets meer van het schip vernomen in Nederland. De „Texel", 250 ton groot, was geladen met stukgoed. Het voer sinds enige tijd in „timecharter" de vaste lijndienst Rotterdam Bremen. KapiteirVeigenaar is de Het Noorse s.s. „Biodd" is in de Fehmarnbelt (Duitse West kust) op een mijn gelopen. De bemanning van de „Sig", die het schip in de reddingsboten had verlaten, is door de Duitse sleepboten overgenomen. De mijn waarop de „Sig" is gelopen, is vermoedelijk door het net van een Duits vissersvaartuig los ge raakt en daarna in het mijnen- vrij verklaarde water gedreven. De „Sig" is beschadigd, doch niet gezonken. Het schip zal naar de haven van Kjelsnor, dat op het Deense eiland Langeland is gelegen, worden gesleept. Het A.N.P. verneemt nog nader dat „Biodd" de vroegere naam van het op een mijn gelopen schip is, dat thans „Sig" heet. De ma chinekamer van de „Sig" loopt vol. Het schip heeft onmiddellijk hulp verzocht. Een sleepboot en reddingsboten zijn in allerijl op weg naar het in nood verkerende schip. De „Sig" meet 1791 ton. Sinds Zondagochtend 06.40 uur is de radio-verbinding met de „Sig" verbroken. Aangenomen wordt, dat de bemanning 't schip heeft verlaten. Naar Reuter uit Hamburg meldt, is de „Sig" te Kjelsnor voor het Deense eiland Lange land aan de grond gezet. Het was door een Duitse sleepboot daar heen gesleept. Men had gevreesd, dat men het schip niet tijdig genoeg aan de kust zou kunnen krijgen, omdat het zeer snel water maakte en dreigde te zinken. Door de snel heid van de Duitse sleepboot „Möwe" en het ijverige pompen door de bemanning van de „Sig" kon het schip behouden blijven. heer H- P. Veling uit Groninger- Het sehip heeft in totaal e«i bemanning van zeven koppen, allen afkomstig uit Groninger en Hoogezand Sappemeer De „Texel" is het vorige jaar ge bouwd op de vrerf van Niesten) te Delfzijl. De boot was bevracht door Kamp's Scheepvaartkantoer te Groningen. DK TEXEL TERECHT. De Groningse kustvaarder „Te xel", waarover ongerustheid be stond, is terecht. Het schip is voor anker gegaan in de Duitse bocht om beter weer af te wach ten. DEENS SCHIP GEZONKEN. Het Deense kolenschap „L P. Suhr" is Vrijdag ten Oosten va» de vuurtoren Sandhammaren 5» de Oostzee gezonken- Een lid va» de bemanning kon worden gered De overige twintig zijn vermoe delijk verdronken. Twee lijke» zijn aangespoeld aan de Zweedse kust. GRIEKS SCHIP BIJ IJMUIDKV GESTRAND. Het 2000 ton metende Griekse s.s- „Metamorphosis" is Zaterdag bij vliegende storm ten N. van de Noorderpier van IJmuiden ge-, strand. Het schip gaf noodsei nen met radio en stakelpot. Dé „Neeltje Jacoba" van de N. Z H. M. vertrok onmiddellijk uW de haven van IJmuiden en heeft de bemanning aan boord geno men. De bemanning bestond uit 28 koppen o.w. twee vrouwen en de Nederlandse loods, behouden de haven van IJmuiden binnenge bracht- De marconist is bij de redding zwaar gewond. Hij hing met zijn benen buiten boord, toe» de reddingboot tijdens het over nemen van de opvarenden tegen de scheepswand werd geslin gerd. Een voet werd afgekneld en de man brak een been. Bjj aankomst in de haven is hij naar een ziekenhuis vervoerd. De „Metamorphosis", die met pyriet van Rönnskar (Zweden) op weg was naar Amsterdam en oorspronkelijk Woensdag werd verwacht, zou reeds gebroken zijn. Het schip ligt 200 meter benoorden de Noorderpier mid den in de grootste branding'. De reddingboot heeft lichte schade aan het voorschip opge lopen- Het enige, dat de beman ning heeft kunnen redden, is ee* kleine vergulde ingelijste Ikon, voorstellend de heilige Sint Nico laas. Tengevolge van de ontploffiing aan boord van de in de haven van Durban liggende Noorse tankboot .„Atlantic Africa" en de daarop gevolgde brand hebben twee per sonen, een 18-jarige Noorse zee man en een lid van de brandweer, het leven verloren. Een andere opvarende moest met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis worden gebracht. De omgekomen brandweerman had 2 uur tegen het vuur gestre den, toen hij er een prooi van werd. Zijn lijk kon men herken nen aan het polshorloge, dat hij droeg. Zaterdagmiddag brachten de oudste drie Prinsesjes een bezoek aan de poppententoonstelling, die in Hotel „De Witte Brug" te 's Gravenhage wordt gehouden. Zoals bekend is, is deze expositie georganiseerd onder auspiciën van mevrouw Dupuy, de echtge note van de Canadese Ambassa deur. Vele leden van het corps diplomatique droegen er het hun ne toe bij om een groot aantai poppen bijeen te brengen, waar van bij verkoop de opbrengst ten goede komt aan het Nederlandse Rode Kruis. De Prinsesjes kochten o.m. Noorse, Canadese en Zwitserse poppen. In totaal 17 Nederlander» gearresteerd. In het kader van de veilig heidsactie te Bandung zijn 126 personen gearresteerd, namelijk acht Nederlanders enige Chine zen en verder Indonesiërs. Onder de gearresteerde Nederlanders bevindt zich de hoofdredacteur van het A.I.D.- De Preangerbode, Mr J. L. A. Visser. Bij een gewapende botsing te Tjiteureup werden nog 37 ben deleden gevangengenomen en 15 stenguns en 10 revolvers in be slaggenomen. Reeds eerder werden 9 Neder landers in Bandung en omstre ken aangehouden, zodat thans 17 Nederlanders zich in arrest bevinden. 5 regels 66 cenït t.; minimum pa immer oi Adres ïer. ia middags 2 UE* de Juloe probeert reiken, zijn de 27ste en die het midden brede geallieerde p Sariwon terug- speerpunten he rbij Anak ten W. de linkerflank e» de rechterflank, liggen nog geen 3ste breedtegraad, dt gemeld, dat Z.- en, die zich iuist 18ste breedtegraad meer tegenstand 1 communistische i contact tot stand deze guerilla s e» er communistische nog minstens 108 r bevindt, it van de Chinese bleef Vrijdag de Ierbonden troepen i VAN TSJIANG ng Kai-Sjek heeft hij voorstander is i op het vasteland ai nationalistische van Formosa nit ibineerde actie van luchtstrijdkrachten ff r aan toe, dat een troepen gevolgd or een „gezamcn- van 1 l/i miUioe» i in China. 3ATIE IN IA? wight Eisenhower >espraak tot 20.00C zan de 43ste Ame- 1 ierie-divisie en in die in een kamp te ia) in opleidng zijn de Ver. Staten hei iodzakelijk zuilen eerbare manschap- er de wapenen te .arden functionaris- Vitte Huis, dat e niet spoedig ver iet oog op de grote die ook op econo- hiermee gepaard ERLANDSE CON- IN ITIES. cArthur heeft Vrij maakt dat het N&. tingent in Korea len is gebracht om es in te nemen. zijn stellingen rste linies ©n» be- egische punten, te eeft Donderdag ie e kapel in het V» ernachtmis gelezen id van de vrede ie handeling van de le radio werd ait- d tegelijk meever. 4.000 Priesters in in geheel Italië ie r mannen toegas. 1- i UEP.20 TABLEI TEM* 75„ secior vieugenam worat geiega. Nu is het begrijpelijk, dat de Belgische Regering niet toe kan staan, dat een stroom van goed kope Nederlandse landbouwpro ducten, die voortgebracht worden onder veel gunstiger omstandig heden dan waaronder de Belgi sche boer moet werken (n.l. lagere lonen en pachten), vele dezer Belgische landbouwers tot de bedelstaf zou brengen. Viucni UIL iltfl LA ril te Soerabaja, waar hij sedert enige tijd werd verpleegd. ONTSCHEPING „INDRAPOERA". De ontscheping van de „Indra- ooera", komende uit Indonesië '.al. Zondag te 13 uur beginnen ian de kade van de Kon. Rotter damse Llovd. naiibween Walsoorden o.i« 3.14 3.36 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN 8 8.34 16.29 7.46 15.06 9 8.35 16.29 9.18 16.51 13 8-40 16.28 12.19 21.24 14 8.40 16.28 12.34 22.48 teravond nabij het Spaanse dorp Becasens aan de FransSpaanse grens neergestort. Vermoedelr'k is het vliegtuig tengevolge van het slechte weer van zijn route afgedwaald. Het is tegen een bergflank aan gevlogen, waarna het in brand vloog. Zeven personen zijn hierbij in de vlammen omgekomen, ter- wiil er drie ovc-levc-d^" r Onder de doden zijn de 3 leden van de bémaiunu 'stopte om hulp te verlenen, even later reed een luxe-auto met ~en daverende slag tegen de ach terzijde van deze vrachtauto. Van de vier inzittenden van deze luxe auto werd de naast de bestuurder zittende persoon op slag gedood. De bestuurder zelf overleed en kele ogenblikken later. Een dame brak beide benen, een derde het wrnd aan het hoofd gewoed. De namen der slachtoffers zijn op het ogenblik nog niet bekend. en VPw°n w??? daalden van 40.77 oond tot 39.60 oond. Het verbruik van eieren is iets minder, dat van suiker en stropen veel minder. Aardappelen en graanproducten worden veel meer verbruikt en het verbruik van groenten is het zelfde gebleven. E- bestaan en- kel° tekorten zoals riist en som- nrge gepoogde vruchten, maar alle hoofdcategorieën van voed- selsoorten ziin verkrijgbaar. ka hebben de Ma- biieenkomsten ge- otest tegen het ver- zaak-Bertha Her- rote moskee te Sin- na de gebeden aan gekondigd. dat er Zondag een op tocht van meisies, allen van de leeftiid van Bertha, in protest naar het klooster, waar Bertha en haar moeder verbliif houden zal trekken. Mansoer Adabi woonde een bij eenkomst bii. Bii het verlaten van de moskee drukten vel® mensen hem d« hand. Hij noemde de ont wikkeling in de zaak van Bertha een „tragedie van vergissingen.'

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1