Enkele vragen inzake de toestand in «Corea So wj et-veto in de Veiligheidsraad Communistische troepen in het offensief William Foster over het Europese herstel MacArthur acht de toestand ernstig, maar niet hopeloos Twee goederentreinen bij Olst tegen eiker gebotst ATTLEE ZONDAG NAAR WASHINGTON Brand te Apeldoorn ZATERDAG 2 DECEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1594. De berichtgeving in de gehele wereld staat weer volledig in het teken van Korea. Leek het er vorige week nog op, dat de legers der Verenigde Naties de laatste resten van de Noord-Koreaanse strijdmacht slechts hadden te vernietigen en over de rivier de Jaloe, die de grens tussen China en Korea vormt, te jagen, thans ziet de wereld zich geplaatst tegenover een geheel nieuwe situatie. Over voorstel tot terugtrekking van de Chinezen In een interwiew met het blad „United States and World Report" verklaarde Generaal MacArthur, dat de militaire toestand in Korea ernstig en critiek, docb niet hopeloos is. Hij zeide verder, dat volgens de instructies van de Verenigde Naties luchtverkenning over de Mandsjoe- rijse grens niet was toegestaan. Men meent uit deze opmerking te kunnen op maken, dat Generaal MacArthur niet volledig op de hoogte was van de sterkte der Chinese communisten vóórdat hij zijn offensief begon. MacArthur zeide. dat het aan de „beperkingen van zijn vrijheid van handelen te wijten was, dat de com munisten, ondanks het gemis van een behoorlijke luchtmacht, toch goede resultaten konden behalen. es- PRINSES WILHELMINA Wagons zwaar beschadigd De iabaksbranden in Indonesië De administrateur van het plan-Marshall, William C. Foster, heeft Vrijdag voor het eerst sinds hij Paul Hoffman is opgevolgd, een toespraak gehouden tot de ministers van financiën van 18 Marshall-landen. Hij verklaarde- dat de communistische agressie, waar deze ook optreedt, uiteindelijk gericht is tegen West- Europa en de Atlantische gemeenschap. Volgens hem is de veiligheid, vrijheid en vrede van het Westen afhankelijk van de mate waarin het slaagt de agressie in Azië tegen te houden en helpt om de armoede te weren. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Dec. 2 8.26 16.32 13.29 3 8.28 16.31 0.21 13.40 4 8.29 16.31 1.41 13.51 5 8.30 16.31 3.05 14.02 Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Temeuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Adyer'rntios: 5 regels iedere regel «neer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum j&t advertentie 1*50. Vermelding: Brieven onder nummer of Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 3 De Chinezen, die tot voor en kele dagen een vrij geheimzin- mige taktiek hadden gevolgd, heb ben verschillende van hun legers in beweging gezet en tegen deze stoomwals was voorlopig mets bestand. Een zeer verwarde toe stand ontstond en het zal nog wel even duren alvorens men zal weten of en waar het leger der Ver. Naties stand zal kunnen kouden. Dit Chinese ingrijpen heeft veie wagen opgeworpen, waarvan weer de vraag of de wereld op- keuw in een algemene oorlog gestort zal worden afhankelijk is. De eerste vraag is waarom de Chinezen ingrijpen en waarom zij dit pas nu doen. Enige maanden geleden immers hadden zij door een betrekkelijk kleine steun het toen nog zwakke Amerikaanse leger uit Korea kunnen verjagen. Voor het ingrijpen der Chinezen zullen vermoedelijk wel verschil lende redenen zijn, doch de meest voor de hand liggende is natuur kjk, dat de jonge Chinese volks republiek liefst geen Amerikanen aan haar grenzen heeft. De Amerikanen steunen nog altijd de Chinese nationalisten onder Tsjang Kai Tsjek, die op zijn enige overgebleven bolwerk Formosa hoopt op een terugkeer. Daarnaast wordt ook wel als een der redenen genoemd de moeilijk heden, die de Chinese regering in eigen land heeft, doordat zij in een door de burgeroorlog totaal •ntredderd land geen raad zou weten met haar millioenen leger, zodat zij deze soldaten beter kan laten vechten dan hen te laten demobiliseren en werkloos te doen worden. Hoe dit ook zij, de eerste reden lijkt aannemelijker, doch dan rest de vraag, waarom eerst thans wordt ingegrepen. Het juiste antwoord is hierop moeilijk te geven doch dient hoogstwaarschijnlijk gezocht te worden op het diplomatieke ter rein. Toen de Noord-Koreanen hun veldtocht begonnen leek het er op, dat zij Zuid-Korea gemakke lijk geheel konden veroveren. Het was toen nog niet hekend, dat de Amerikanen zouden ingrijpen. Chinese directe hulp was op dat ogenblik dan ook niet nodig en alleen maar gevaarlijk, daar deze zeker een Amerikaanse reactie zou hebben ontlokt. Toen de Amerikanen wel ingrepen en werden teruggedrongen tot het kleine hoekje bij Poesan, bleef Chinees ingrijpen gevaarlijk, daar dit een definitieve oorlog tot ge volg zou kunnen hebben. Bij het keren der krijgskansen zullen er wel heel wat besprekingen ach ter de schermen geweest zijn tus sen China, Noord-Korea en Rus land. Het overschrijden der legers der Ver. Naties van de 38ste breedtegraad zou achteraf toch wel eens de doorslag voor het Chinese ingrijpen kunnen heb ben opgeleverd. Dat men de ver bonden legers eerst tot enkele kilometers van de Chinese grens heeft laten oprukken kan be schouwd worden als een tactische zet. Zowel uit militair als uit di plomatiek oogpunt is het ogen blik van terugslaan goed ge kozen. Juist nadat generaal Mac- Arthur zijn achteraf gebleken overmoedige uitspraak van het slotoffensief had gedaan en de strenge winter in het barre land was ingetreden zette de stoom wals zich in beweging en dreigt thans alles fijn te malen. Diplo matiek, omdat de Chinezen met enig recht over een bedreiging van hun grenzen kunnen spre ken, alhoewel de Westerse wereld dit niet aanneemt. De tweede vraag, die een ieder zich thans angstig stelt, is of dit Chinese ingrijpen zal leiden tot een Chinees-Amerikaanse oorlog met alle verdere gevolgen van dien. Deze oorlog nu kan op twee manieren ontstaan. De Chinezen kunnen hem ver klaren, doch dit lijkt niet waar schijnlijk. Zij spreken immers van vrijwilligers en niet van offi ciële legers. De vertegenwoordigers van de Chinese communistische regering die juist ter bespreking van de Koraanse kwestie in de Veilig heidsraad zijn toegelaten, hebben dit duidelijk te kennen gegeven. Hun woordvoerder, de heer Woe, maakte hier overigens geen beste indruk doordat hij zeer fel tegen de Amerikanen van leer trok hetgeen slechts tot gevolg had, dat de rest van de wereld, uitgezonderd Rusland, zich nauw aaneensloot- Doch ook de Ame rikanen kunnen de speldeprik- ken, die het communisme hen steeds maar weer toedient, moe worden. De stemming in Ame rika is zeker niet vredelievend meer. Wel zal men trachten een oorlog te voorkomen, doch het openlijke gesprek over het al of niet gebruiken van het vreselijke wapen, de atoombom, duidt erop, dat het geduld van de Ameri kaanse reus teneinde geraakt. Tenslotte kan men constate ren, dat de derde speler in dit sinistere spel der wereldkrach ten, de Russische kolos, zelve liefst zo lang mogelijk buiten een oorlog wil blijven. Hij speelt zijn oude spel weer en hoopt na tuurlijk op een conflict Amerika- China om na afloop ervan de uitgeputte overwinnaar te over weldigen en daarmede de we reldheerschappij tot zich te trekken. Ofschoon de Westerse wereld dit alles wel doorziet, mist zij nog steeds de kracht om de on derlinge, in het grote gebeuren kinderachtig lijkende conflicten terzijde te stellen. In Amerika zelve bestrijden Democraten en Republikeinen, in Engeland Socialisten en Conservatieven elkaar, in Frankrijk twist men hopeloos over het een of andere generalen-schandaal en men ver geet, dat slechts een enorme ge zamenlijke krachtsinspanning de kansen op vrede kunnen doen gedijen. Want slechts een krachtig optreden zal in staat zijn de aanvallers af te schrik ken. Minister-President Attlee zal Zondagavond met een Britse stra- tocruiser naar de Ver. Staten ver trekken, waar hij een onderhoud met President Truman zal heb ben. Hij wordt waarschijnlijk verge zeld door Sir William Slim, de chef van de imperiale staf. Het is mogelijk, dat Attlee ook een bezoek aan de Canadese hoofdstad Ottawa zal brengen. FRANSE PREMIER NAAR WASHINGTON. Minister-President Pléven ,,zal waarschijnlijk" naar Washington gaan, indien hij een votum van vertrouwen van de Nationale Ver gadering zou krijgen, daag een bezoek brengen aan de Pléven en Schuman zullen van- Britse Premier Attlee, voordat deze te Washington een bespre, king met Truman zal voeren. PEEVEN KRIJGT HET VER TROUWENSVOTUM. De Franse Premier René Pleven heeft gisteravond het vertrouwen van de Nationale Vergadering ge kregen. De Veiligheidsraad verwierp met negen tegen één stem en één onthouding (India) een Sowjet- Russische resolutie, welke voor zag in het terugtrekken van alle Amerikaanse strijdkrachten uit Formosa en uit alle andere Chi nese gebieden- Met dezelfde stemverhouding werd een door de Chineae communistisch»' af gevaardigde ingediende resolutie verworpen, die handelde over „de Amerikaanse aanvallen" op Formosa en Korea en waarin werd verzocht de terugtrekking der Amerikaanse strijdkrachten uit Korea te eisen. Omtrent de bewering der Chi nese regering inzake een Ameri kaanse „aanval" op Formosa verklaarde de Britse vertegen woordiger, Sir Gladwyn Jebb, dat de autoriteiten te Peking er niet in waren geslaagd het ge ringste bewijs aan te voeren voor hun beschuldiging, volgens welke de V. S. Formosa beheersen en bezig zijn er een Amerikaanse basis van te maken. Daarop was het woord aan de Sowjet-Russische afgevaardigde. Jacob Malik. „De Britse ver- Uitnodiging aan De afdeling Tzaneen (Noord- Transvaal) van de Herenigde Na- sionale Partij in Zuid-Afrika heeft een .motie aangenomen, waarin aan de Minister.President Dr. Malan wordt verzocht Prinses Wilhelmina der Nederlanden als eregast uit te nodigen ter gele genheid van de Van Riebeeck- feesten in 1952, ,,om aan Neder, land te toon, dat de Unie nie hul gulhartige ontvangs van President Krüger vergeet het nie". Gistermorgen om pl.m. 8.00 uur zijn te Olst op de spoorlijn Zwolle Deventer twee goederen treinen op elkaar gelopen. De materiële schade is zeer groot. De spoorlijn is versperd. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Het on geluk is gebeurd ter hoogte van de overweg nabij het station Olst in de binnenweg van Olst naar Diepenveen. Het ongeluk gebeurde toen, door nog onopgehelderde oor zaak, een goederentrein komen de uit de richting Deventer, op een stilstaand treinstel reed, eveneens bestaande uit goede renwagens. Van deze treinen kwam er één uit Zwolle. Deze wachtte op het emplacement op de trein uit Deventer om die te laten passe ren. De lijn Zwolle—Deventer wordt namelijk op enkel spoor gereden. De lange goederentrein uit Deventer, die met vrij grote vaart kwam aangereden, is door de verkeerde stand van een wis sel op de van Zwolle komende trein gereden. Krachtig remmen mocht niet baten, een botsing was niet meer te voorkomen. De beide machi nes werden ernstig beschadigd, doch bleven op de rails staan. Van de uit Zwolle komende trein werden drie wagons uit de rails gelicht en gedeeltelijk versplin terd. Van de trein, die uit de richting Deventer kwam, zijn vijf wagons uit de rails geworpen en zwaar beschadigd. Een drietal ledige platte wa gens kwam dwars over de rails te staan, zodat zij de beide spo ren op het emplacement versper den. Hulpploegen van de Neder landse Spoorwegen uit Deventer en Zwolle waren spoedig met materiaal ter plaatse om de weg vrij te maken. De rijkspolitie stelde direct een onderzoek in en gaf ons te ken nen, dat het gebeurde vrij zeker uitsluitend aan verkeerde wissel stand is te wijten- De wissels werden bediend door station Olst. De botsing heeft geen persoon lijke ongeluk^n tengevolge ge had. Het treinpersoneel is op de machines gebleven bij de gewel dige schok, die de omgeving deed dreunen. Om 13.00 uur is te Olst een spoor vrij gemaakt. Het spoor wegverkeer Deventer is weer normaal. tegenwoordiger", verklaarde hij, heeft in zijn toespraak de feiten verdoezeld en hij heeft zijn toe vlucht genomen tot het belaste ren van de Sowjet-Unie. Jebb is een „schoonprater" en een propa gandist van het imperialisme. Engeland en de Verenigde Sta ten zenden troepen naar Azia tische landen als Korea en Ma- lakka om te vuur en te zwaard de pogingen der volken van deze gebieden, die onafhankelijke en gelijkwaardige staten willen stichten, te verijdelen". Vervolgens werd de zes-mo- jgendheden-resolutie, strekkende tot een terugtrekken der com munistische strijdkrachten uit Korea, in stemming gebracht, hetgeen, op verzoek van Joego slavië, in twee gedeelten ge schiedde. Het eerste gedeelte der motie werd met acht tegen één stem (de Sowjet-Unie) en twee onthoudingen (India en Joeo-Slavië goedgekeurd. Malik deelde onmiddellijk na de uitslag mede, dat zijn tegen stemmen ais een veto moest worden opgevat- Het tweede gedeelte, waarin aan de Chinese regering de ver zekering wordt gegeven, dat haar belangen aan de Mand- sjoerijs-Koreaanse grens worden geëerbiedigd, werd met negen tegen één stem (de Sovjet-Unie) en één onthouding (India) goed gekeurd. Ook bij deze stem- f ming gaf Malik te kennen, dat! zijn tegenstemmen een veto be tekende. Hierop verzocht Dr. Bebler over de resolutie als één geheel te stemmen. Malik had bezwaar, verklarend, dat er niets meer te stemmen viel, doch Bebler bleef op zijn stuk staan. Ook de uit slag van deze stemming was negen tegen één bij onthouding van India, terwijl Malik voor de derde maal mededeelde van het veto-recht gebruik te hebben ge maakt. Voordat de Veiligheidsraad tot de stemmingen overging, had Woe Hsioe-Tsjoean verklaard te weigeren de door de Amerikaan se vertegenwoordiger Warren Austin gestelde vragen over het aandeel der Chinese communis ten in de Koreaanse oorlog te beantwoorden, zeggende: „Er bestaat geen enkele noodzake lijkheid tot antwoord op Austins vragen, die werden opgesteld aan de hand van het rapport van generaal MacArthur". Sinds enige dagen zijn uit het Besukische geen nieuwe branden van tabakschuren gemeld. De politie patrouilleert regelma tig en is er tot dusver in geslaagd 20 brandstichters te arreste-en. Verder zijn tabaksdieven in arrest gesteld. Van de 600 hangloodsen zijn er ongeveer 420 in as gelegd. Met deze loodsen is 3 millioen pond tabak verloren gegaan. Wanneer voor deze tabak een gemiddelde opbrengst wordt ver ondersteld van 5 per pond, dan betekent dit pa aftrek van kosten ,n verlies van 8 r. per pond Voor 3 millioen pond tabak wordt dit 24 millioen rupiah. Hierbij komt dan nog 6 millioen rupiah voor de afgebrande loodsen. Te Apeldoorn is in de nacht van Donderdag op Vrijdag brand uitgebroken in de woning van de heer v. d. V. in de Schoolstraat. De woning, waarin ook een zaak in tweede handsartikelen was on dergebracht, brandde geheel uit. De heer v. d. V. en zijn drie medebewoners, een echtpaar met een achtjarig dochtertje, wisten, toen zij zich de weg langs de trap door het vuur zagen afgesneden, via het platte dak een transfor matorhuisje te bereiken, waarna zij zich verder in veiligheid kon den stellen. De spoedig gearriveerde brand weer wist het vuur na ruim een half uur te blussen. De oorzaak van de brand, die door verzeke ring wordt gedekt, zijn nog niet bekend. Het was een geluk, dat het regende, waardoor het vuur niet naar belendende huizen is overgeslagen. De Amerikaanse jagers en bom menwerpers hebben „Donderdag een hunner grootste dagen boven het Koreaanse front beleefd". Bij 400 aan vals vluchten werden ruim 1200 man communistische troepen gedood of gewond. De vijand verloor ongeveer 50 voertuigen. Elf geschutstellingen der communistische troepen zijn vernietigd, evenals 275 gebouwen, waarin troepen waren gehuisvest en voorraden opgeslagen. Vliegende reuzenforten hebben 64 bommen van een gewicht van ongeveer 1800 kg uitgeworpen op de brug over de Jaloe bij Tsjong- sonjin die hierdoor is vernield. In N. O.-Korea trachten ver sterkingen zich een weg te banen door de heuvels ten Zuiden van het Tsjosin-bekken om de man schappen van het Amerikaanse tiende legerkorps te bevrijden. De Chinese communisten in dit gebied dragen witte camouflage, capes in de sneeuw. De Zuidkoreanen hebben bun opmars langs de Oostkust voort gezet en een punt 30 km ten N. van Tsjondjin bereikt, ongeveer 60 km van de Sowjetrussisch-Si berische grens. AMERIKAANSE DIVISIE BREEKT UIT. De tweede Amerikaanse divisie, die Donderdag ten Noorden van Eentsjon door de Chinezen was omsingeld, is er Vrijdag in ge slaagd zich weer bij de hoofd macht van 't achtste Amerikaan se leger te voegen. Chinese cemrunisien aan de Indo-Chinese grens Een spec'a'e correspondent van de „Daily Telegraph" haalt pe s- berichten ven onafhankelijke nese zijde aan, volgens wcike de Chinese communisten gereed /ou den ziin om op het eerste teken Indo-Ch:n- h:nnen te IV ie an hun veldlege -eten h" ""iri' Zuid-K' -mn-elco— Zijn recente reis door het Verre Oosten en Zuid-Oost-Azië, ,,waar de vrije wereld vecht voor haar leven tegen agressie en armoe de", heeft hem boven alle andere dingen van deze waarheid door drongen. Volgens de heer Foster moeten de West-Europese landen, wier bruto-productie het vorige jaar een waarde had van 160 milliard dollar, deze productie verhogen met 100 milliard dollar. Hij voeg de hier aan toe, dat dit doel kon worden bereikt vóór dat het plan- Marshall op 30 Juni 1952 afloopt. „Wij hebben de capaciteit en het vermogen om het verdedigings systeem wederom op te bouwen en de productiviteit te verhogen, teneinde een essentiële levens standaard te beschermen". De voorgestelde bruto-productie van 260 milliard dollar, welke beschei den lijkt voor 274 millioen men sen, zou lagere prijzen en hogere werkelijke lonen voor de Euro pese arbeiders kunnen betekenen. Het aanzienlijke economische herstel in West-Europa heeft een verdediging tegen agressie opge- >ouw" van bi-" uit. Grotere nspanningen zijn echter noodza kelijk om deze economische win- OVERTOCHT OVER TSJONGTSJON. DE PJONGJANG OPN1JEUW BOMBARDEERD. Kort na middernacht werden gisteren hevige ontploffingen te Pjongjang gehoord, veroorzaakt door bommen uit communistische vliegtuigen. De vorige nacht was de stad reeds door 3 vliegtuigen gebom bardeerd. Chinese communistische troepe» en pantserwagens zijn hedenoch tend vroeg naar het Zuiden over de rivier de Tsjongtsjon getrok ken en naderen de verdediging? linie van het achtste leger ten N. van Pjongjang. Kort na middernacht schudde Pjongjang door zware explosies die naar men gelooft, veroorzaakt werden door bommen uit commu nistische vliegtuigen. De troepen der V.N. in de stad werden ge alarmeerd met het oog op een eventuele luchtlandingsactie van de communisten. Bijna het gehele gebied ten O. en N.O. van Pjongjang lag open voor de communisten en biedt hun de gelegenheid om een nieu we flankaanval tegen het achtste leger uit te voeren, dat is samen getrokken langs een linie van 64 km breedte in het Westelijk deel van het schiereiland. De Chinese troepen, gesteund door artillerie, hebben Vrijdag "n hevige aanval gedaan op Britse commandotroepen en Amerikaan se mariniers in de stad Hagaroe» aan de rand van het Tsjosin reservoir, in Noord-Oost-Kore» HET NEDERLANDSE DE TACHEMENT IN KOREA Over de aankomst van het trofc- pentraneportschip „Zuiderkruis" in de haven van Poesan op 23 No vember j.L verneemt de leger- voorlichtingsdienst de volgende bij zonderheden Het Nederlandse detachement werd ontvangen door vertegen woordigers van het achtste Ame rikaanse leger. Deze ontvangst kreeg een har telijk karakter door het optreden De communsten trokken giste ren in legersterkte over deTsjong- tsion, aldus vliegeniersrapporten. Zij worden aan één stak door vliegtuigen der V. N. bestookt. HOOFDMACHT VAN DE TURKSE BRIGADE NOG OMSINGELD. De hoofdmacht van de Turkse yan een muziekkorps en door brigade was Donderdagavond nog van bioemen namens omsingeld. bevolking van Zuid-Korea. Ongeveer 2(K) Turken en een d detachement Amerikaans bataljon^ dat de bn- b ening en transportmateriaal gade te hulp w^ gekomen, maar ^vergedragen, vertrok het op eveneens omsingeld werd, slaag- - den er in zich te bevrijden. Zij hadden al hun materiaal ver loren. sten te bewaren en om zich te be veiligen tegen agressie van bui ten af. Met betrekking tot de grond- stoffenvoorziening, de voornaam ste taak van de raad van de or ganisatie voor Europese econo mische samenwerking, verklaar de Foster de pogingen van de O.E.E.S. op prijs te stellen om het probleem op te lossen en een constructief plan op te stellen ter vergroting van de productie en tot zuinig beheer van de aanvoer. Hij verklaarde: „Door het grondstoffenprobleem realistisch aan te pakken en de Duitse be talingsmoeilijkheden op construc tieve wijze te behandelen, bereikt de O.E.E.S. wederom een kracht en een vitaliteit, welke overeen komt met de door haar in de af gelopen 2% jaar bereikte resul taten". Hoewel de noodzakelijkste ci viele behoeften voldoende priori teit moeten genieten, is het vol gens Foster op het ogenblik een vitale noodzaak onze basis hulp bronnen niet uit te breiden op een manier, welke niet van fun damenteel belang is voor onze verdediging of voor onze burger lijke economie. AMERIKAANSE ACHTSTE LEGER AFGESNEDEN. Het Amerikaanse achtste leger in het westen is afgesneden van het tiende corps, dat in het oos ten vecht. De verbindingen zijn slechter geworden. De communisten vallen aan met een dergelijke onverschillig heid voor verliezen, dat sommige verdedigers schieten van achter de opgestapelde lijken van de tegenstander, aldus wordt ge meld. Alleen de Amerikaanse eerste mariniersdivisie schatte, dat zij meer dan 3000 man heeft gedood. Minstens zes Chinese legers mogelijk 250.000 ervaren soldaten zijn thans in Noordkorea ge- identificeerd. De troepen der V. N. hebben in de afgelopen dagen zware verliezen, zowel wat manschappen als materiaal be treft geleden in het noordwesten, maar in officiële kringen blijft men zwijgzaam. De Chinezen hebben hun te genoffensief tot nog toe zonder tankspeerpunten of systematische concentratie van artillerie uitge voerd, hoewel ze zij naar men ge looft goed met artillerie zijn uit gerust. Zij hebben alleen gebruik gemaakt van hun aantal en hun automatische wapens, waarvan zij een overvloed hebben. De techniek, die zij toepassen, is een aftasten van het front en de flanken en vervolgens een plot selinge aanval op het punt, dat zij de zwakste plek achten- 24 November naar Taegu. Daar zal het detachement zijn verdere uitrusting ontvangen en gelegenheid krijgen voor oefening. De stemming in het onderdeel is goed, wellicht mede doordat de weersomstandigheden ondanks de koude gunstig zijn. medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot -avond. Guur en buiig. Wisselend bewolkt met nu er dan buien. Krachtige tot harde, aan de kust tijdelijk weer tot stormachtige wind tussen West en Noordwest. Iets kouder dar gisteren. ZONDAG 3 DECEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden MAANDAG Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 7.30 8.05 8.45 8.55 n-m. 8.14 8.49 9.29 9.39 4 DECEMBER. v.m. n-m 8.39 9.28 9.14 10.02 9.54 10.42 10-04 10.52 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON I.IAAN

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1