Communistische troepen stromen naar het Z. Westen ft DE BEGROTING VAN ECONOMISCHE ZAKEN Het proces Von Falkenhausen De berechting van Ilse Koch Schelde-Rijnverbinding Het leger en de natuurbescherming AMERIKAANSE MARINIERS INGESLOTEN Schemerlamp van mensenhuid 9 De Amerikaanse mariniers, die hardnekkig trach ten de besneeuwde bergen rondom t Tsjosinbekken tegen de frontale aanvallen der communisten te be houden. zijn volgens frontberichten afgesneden. Hun voornaamste bevoorradingslinie zou met meer te ge- ^l^he^NkW. dreigen 80.000 man Verbonden troe pen te worden afgesneden door de massale aanvallen van de communisten, die ongeacht de voortdurende luchtaanvallen door de bres in het front naar bet zuidwesten stromen. De Chinezen en Noordkoreanen zouden hevige verliezen lijden. HET BEZOEK VAN PRINS BERNHARD AAN MALTA Opheffing van Volksbeweging Brits Kabinet bijeen Deens Koninklijk Paar te Parijs Anti Amerik. propaganda in China De atoomenergie in Amerika Unie-Conferentie gesloten Cieeii goede Sint Spionnen voor de Sowjet-Unie in de Ver. Staten veroordeeld VRAGEN AAN DE MINISTER WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Franse Premier vraagt vertrouwensvotum Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temet®»» Telefoon 2510 NA 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3JX) per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE VRIJE ZEEUW DONDERDAG 30 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1592. Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ceaw iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.minimum pas advertentie 1J50. Vermelding: Brieven onder nummer of Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 trah Prins Bernhard is Woensdag avond na een bezoek van twee da gen aan het Nederlandse vlieg kampschip „Karei Doorman' in Valetta teruggekeerd. De Prins zal als gast van Prinses Elizabeth en de Hertog van Edinburgh e nacht te Valetta doorbrengen. De „Karei Doorman" bracht de Prins naar „Grand Harbour", waarna hij per sloep aan land ging- Zaterdag 9 December zal de Ned- Volksbeweging in „Termi nus" te Utrecht een algemene ledenvergadering houden om over de opheffing van de beweging te beslissen. Het ligt in de bedoe ling het blad „De Personalist" te laten voortbestaan. Het Britse Kabinet was giste ren bijeen voor een b^preking van de toestand in Korea. Minister Bevin besprak met zijn eatlega's de door hem te volgen l*n in het debat ober de buiten landse politiek in het Lagerhuis, waarbij naar men verwacht de jongste ontwikkelingen in Korea en China de hoofdschotel zullen var,men. De strijdkrachten van de V.N. die trachten een nieuwe linie te consolideren in het Tsjongtsjon- gebied, zijn gewaarschuwd, dat Chinese en Noordkoreaanse com munisten nachtelijke frontaan vallen in Zuidelijke richting van plan zijn. Generaal Walton Walker, de commandant van het achtste Amerikaanse leger, heeft gezegd dat de aanval van zijn leger, vijf dagen geleden, waarschijnlijk „de strijdkrachten heeft gered uit een val, die haar vernietiging had kunnen worden". „Als we hadden afgewacht", al dus de generaal, „zouden de 200.000 Chinezen, die nu tegen on ze linies zijn ingezet, binnen kor te tijd zijn versterkt tot het dub bele aantal". De terugtocht van de Verbon den troepen ten Z. van Tsjong- tsjon is in volle gang. De verove ring van Koenoeri door de com munisten is bevestigd. Bfj het vallen van de avond waren de plaatsen Sinandjoe en Soentsjon nog in handen der V. N.-troepen. Generaal MacArthur heeft Woensdag instructies uitgevaar digd betreffende voorzorgsmaat regelen bij luchtaanvallen aan Amerikanen in Tokio. Zij ontvin gen een gestencild document van 6 pagina's, waarin hun wordt, verteld, wat zij moeten doen, als de stad van uit de lucht wordt aangevallen. De instructies gel den ook voor gevallen als aard bevingen en branden- Aan beide zijden worden zware verliezen aan mensen en mate riaal geleden. Men verwacht, dat de komende 24 uur zal blijken of de Chinezen er in zullen slagen het gehele achtste Amerikaanse leger in hun greep te krijgen. Reuters correspondent meldt, dat eindeloze convooien van de verbonden troepen Zuidwaarts trekken. In een hel van ontploffende bommen en granaten komen tienduizenden Chinezen onder hoorngeschal en geschreeuw van de heuvels afstormen, op de ge desorganiseerde verdediging van de V. N. in. De geallieerde convooien heb ben bij de terugtocht met gue rrillastrijders te kampen, die ach ter de linies als het ware uit de grond opduiken. Zij hebben alle drie wegen naar Soentsjon ver sperd en verder naar het noorden contact gemaakt met vooruitge schoven Chinese eenheden. Bericht wordt, dat de Ameri kaanse mariniers, die uit het ge bied van het Tsjosin-reservoir naar het westen willen, zijn afge sneden. Zij moeten het opnemen tegen naar schatting drie Chine se divisies. 'V; T'}-. vl 'M criTrtnaL PRODUCT Koning Frederik en Koningin Ingrid van Denemarken zijn te Parijs aangekomen voor een be zoek van 4 dagen. De Tweede Kamer heeft gis teren de behandeling van de be groting van Economische Zaken voortgezet. De heer Bachg (KVP) ver klaart te kunnen instemmen met de prijspolitiek, zoals de Minister de laatste maanden heeft ge voerd. Het zou wenselijk zijn, wanneer er ter inlichting van het publiek van overheidswege een publicatie werd uitgegeven over de prijzen van vlees en vleeswaren. De heer Weiter (KNP) acht het duidelijk, dat de economische toestand van ons land precair is- Handhaving van de koop kracht van de Nederlandse gul den moet de allesbeheersende factor voor het regeringsbeleid zijn. Daartoe zulen z.i- noodza kelijk zijn bezuiniging, opvoering der productie, bevordering van de export en beperking van de import. Wat de vestiging van nieuwe industrieën betreft is het te betreuren, dat de Minister het fiscale klimaat niet in de hand heeft. Spr. ondersteunt het denkbeeld van de heer Schaal om over te gaan tot instelling van een direc toraat-generaal voor de midden stand. De credietverstrekking Het onlangs gevormde Chinese Comité voor Wereldvrede en tegen Amerikaanse agressie, dat overal in China vertegenwoordigd is, voert een uitgebreide campag ne via de kranten, de persbu- reaux en de radio. In alle mede delingen wordt tot uiting ge bracht, dat China in „onmiddel lijk gevaar van een Amerikaanse invasie" verkeert. Radio Peking verklaarde, dat deelneming aan deze campagne voor een ieder een „heilige taak" is. De kinderen te Sjanghai sparen hun zakgeld ten bate van de „vrijwilligers" in Korea, aldus de radio. Bijna elke" referentie aan de Amerikanen wordt vergezeld van toevoegingen als „agressors, oorlogsophitsers of moordenaars". Van communistische zijde is een lijst opgesteld van „Ameri kaanse agressies", teruggaand tot 1839, welke onder de ogen van het publiek wordt gebracht. Ilse Koch, de „meesteresse" van het concentratiekamp Bu- chenwalde, die reeds eerder door een Amerikaans Hof tot levens lang later verminderd tot vier jaar gevangenisstraf werd ver oordeeld en thans voor een Duits Hof terecht staat, hoorde giste re» getuigenis uitbrengen door de voorzitter van het Beiers Jnur- ■alistenverbond, Senator Josef Ackermann, over de kwestie van de „schemerlamp van mensen huid". Ackermann, die gedurende vijf jaren dokters-assistent in het kamp was, verklaarde zich goed te kunnen herinneren, dat ter ge legenheid van de verjaardag van kampcommandant Koch een staande schemerlamp uit men senbeenderen en getatoueerde mensenhuid was vervaardigd en naar de villa van Koch gebracht. Toen de superieuren hiervan ver namen, werd de lamp naar het kamphospitaal teruggebracht. Ook waren schedels en men senhoofden geprepareerd om „de talrijke vriendinnen van de kampdokter, Hoven, die ook een verhouding met Ilse Koch zou hebben gehad, te kunnen laten griezelen". Ackermann zeide geen bewijzen te kunnen aanvoeren, dat kamp bewoners om hun tatoueringen waren gedood. Er was echter wel bevel gegeven eventuele getatou eerde huiden van doden af te ne men en te looien. Ackermann had aan vele bezoekers van het kamp kleine stukjes getatoueerde huid meegegeven om zodoende open baarheid te geven aan wat in het kamp geschiedde. Grote stukken getatoueerde huid, die de aankla ger toonde, herkende Ackermann als echt. De SS zou even bang voor Hse Koch zijn geweest als de kampbewoners. Een andere getuige, Alfred Kie per, thans regeringsambtenaar, verklaarde dat gevangenen, die Ilse Koch niet hadden gegroet tot 25 slagen met de ,,kat-met-ne- gen-staarten" werden veroor deeld en daarna naar een bunker gebracht, waaruit ze niet meer le vend te voorschijn kwamen. Ver der zeide Kieper nog, dat Ilse Koch bij het inspecteren van werkploegen aantekening maak te in haar zakboekje van perso nen met bijzondere tatoueringen en dat dergelijke personen enkele dagen later plachten te verdwij nen. Ilse Kooh verklaarde-het ge tuigenis van Kieper geheël van de hand te wijzen. De Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie heeft een groot program opgesteld voor de verhoging van de productie van atoombommen. De kosten belo pen ongeveer 1.250-000.000 dollar. In South Carolina is een uitge strekt terrein gekozen voor de ontwikkeling van de waterstof bom. President Truman zal het Con gres verzoeken om 1 milliard dol lar voor de uitbreiding der pro ductie aan electriciteit en atoom energie in de Tennessee-Valley. Er zouden installaties worden gebouwd, waarin zowel materiaal voor de atoombom vervaardigd kan worden alsook het nodige voor het opwekken van stroom. Woensdagmorgen om half tien werd de slotzitting van de Minis ters-conferentie in het kader van de Nederlands-Indonesische Unie gehouden. Na ondertekening van de resul taten dezer conferentie en rede voeringen van Minister Roem en Minister Van Maarseveen werd de conferentie gesloten. In de Dinsdag gehouden verga dering van de Belgische Kamer verklaarde oud-minister Van der Straeten—Waillet (C.V.P.), dat het zwakke punt in de Benelux de Schelde—Rijnkwestie blijft. De heer Delwaide (C.V.P.) wenste, dat in het kader van de Benelux een oplossing zou wor den gevonden voor het probleem der waterwegen. De Schelde Rijnverbinding maakt wel geen deel uit van de Benelux, doch zij beslist over het welslagen er van. Zonder een degelijke oplossing zal deze kwestie als een hypo theek op onze unie blijven we gen", aldus spreker. Het is voor hem ondenkbaar een unie met Nederland tot stand te brengen, zonder dat het probleem der wa terwegen v/ordt opgelost. Het liberale Kamerlid Koninckx was van oordeel, dat de Neder landers te veel „zakenman" zijn in de ongunstige betekenis van dit woord. „Reeds eeuwen vech ten wij voor de Schelde-Rijn verbinding en nu wij aan de vooravond van de unie staan, moet deze aangelegenheid beslist worden geregeld", zo zeide hij. Hij besloot met de woorden: „Be loften noch verdragen volstaan, want het verleden heeft ons wan trouwend gemaakt. Eerst als de schop in de aarde staat, zullen wij geloven, dat Nederland ons een kanaal wil geven en kunnen wij de Benelux aanvaarden". voor een vrouw of meisje wan neer ze als geschenk niet een tube Hamea Gelei heeft ontvangen. Professor Ritter, een Duitse geschiedkundige, die thans in dienst staat van de regering van Bonn, is Woensdag gehoord tij dens het proces-Von Falkenhau sen te Brussel. De getuige, een slachtoffer van het nazi-regime als lid van een Katholieke verzetsbeweging, is belast met een geschiedkundige studie van het nationaal-socia- lisme aan de hand van de archie ven, die werden teruggevonden. Sinds 1940, aldus Ritter, was Von Falkenhausen anti-nazi. Volgens de getuige hielp Schacht Hitier aan het bewind, doch hij had later zijn vergissing ingezien. Reeds vóór de oorlog, zo gaat Ritter verder, bestond er in sommige Duitse arbeiders kringen verzet tegen de Joden vervolging- Tijdens de oorlog zouden er in Duitsland sabota gedaden zijn gepleegd door socia listen en door communisten. Een deel van de Duitse bevolking zou niet hebben geweten, dat er te Dachau en Oraniënburg concen tratiekampen bestonden. In zijn getuigenis maakt pro fessor Ritter gewag van een ge typt rapport van Gördeler, een De 36-jarige scheikundige in genieur Abraham Brothman is Dinsdag tot zeven jaar gevange nisstraf en 15.000 dollar boete veroordeeld wegens samenzwe ring met de spion voor de Sow jet-Unie Harry Gold (een hand langer van de in Engeland we gens spionnage op het gebied der atoomkracht voor de Sowjet-Unie veroordeelde Dr. Klaus Fuchs) "én op grond van „tegenwerking van de justitie" en het overhalen van Gold tot het afleggen van een valse getuigenis in een in 1947 door Amerikaanse autori teiten ingesteld onderzoek naar de bedrijvigheid, van buitenland se spionnen in de Ver- Staten. Dit is volgens de bestaande wet geving de maximum-straf voor zijn misdrijf. De 34-jarige secretaresse van Brothman, Mirian Mosjowitz, is tot twee jaar gevangenisstraf en een boete van tien duizend dol lar veroordeeld. De rechter verklaarde dat het hem speet geen zwaardere straf fen te hebben kunnen opleggen. Abraham Brothman en Miriam Mosjowitz zijn de eerste personen die in de Ver. Staten in staat van beschuldiging gesteld en veroordeeld zijn op grond van de bekentenissen van Dr. Klaus Fuchs. der voornaamste samenzweerders tegen het nazi-regime, waarin o.m. sprake was van de gruwel daden in de concentratiekampen. Dit document was bestemd ter voorlichting van een groep hoge officieren. Von Falkenhausen be weert echter dit nooit in handen te hebben gekregen. Tot slot deelde Ritter mee, dat generaal Blaskowitz had gepro testeerd tegen de slechte behan deling door de S.S. van de Poolse bevolking, doch bij zijn weten verzette geen enkele comman dant zich rechtstreeks tegen een bevel van het Duitse oppercom mando. MEISJE VERMIST. Sedert Dinsdag wordt de 8- jarige Elisabeth Droog, wonende in de Nieuwe Kerkstraat te Am sterdam vermist. Zij is van huis naar school ge gaan, maar daar niet aangeko men. aan de middenstand onder ga rantie van de staat behoort te worden uitgebreid. De heer Verkerk (A.-R.) be toogt, dat het kabinet moet stre ven naar een economisch beleid, dat de middenstand sterk maakt- Wat de Vestigingswet aangaat verklaart hij zich tegen inscha keling van het behoefte-element. Ten aanzien van de prijsbe- heerschende maatregelen zegt spr., dat hij liever dan overheids ingrijpen zou zien. dat de orga nisatie van de middenstand zelf de kracht ertoe konden opbren gen, maar hij beseft, dat dit te veel, gevraagd is. De heer Kikkert (C.-H.) be spreekt de opvoering der ar beidsproductiviteit en in dit ver band de verlenging van de ar beidstijd. Wanneer de omstan digheden zijn, die deze verlen ging noodzakelijk meiken, dan zal aan de arbeiders duidelijk ge maakt moeten worden, dat die noodzakelijkheid aanwezig is. De heer Hoogcarspel (CPN) kan niet mee juichen met dege nen, die in het beleid van deze Minister licht hebben gezien. Z.i. is deze politiek tegengesteld aan welvaartspolitiek- Dit geldt zo wel de arbeiders als de midden standers- Spr. gaat na, uit welke elementen de achterstand is sa mengesteld: achteruitgang van de vee- en pluimveestapel, toe neming van de staatsschuld. De welvaart van het Nederlandse volk is z.i. beneden peil. Het consumptiepeil van de werkende bevolking is zodanig, dat van een toestand van verarming moet worden gesproken. De achter uitgang wordt z.i. het best ge- typerd door de vermindering van het vleesverbruik en het geringe gebruik van sinaasappelen. Spr. acht het misdadig, dat de Nederlandse regering meedoet aan de oorlogstoerusting. Men zegt, dat de Russen de schuld zijn, maar men praat tegen beter weten in- Iedereen, die Rusland bezoekt, weet, dat in Rusland niemand aan oorlog denkt. Als de Russen agressief waren, dan hadden ze z.i. al lang ingegrepen. Tenslotte betoogt de heer Hoogcarspel, dat de middenstand gemene zaak zal moeten maken met de arbeidende bevolking, wil hij uit de misère komen. De heer Suurhoff (Arb.) be spreekt de kwestie van werktijd- verlenging, loonpeil en prijspoli tiek. Wat de verlenging van de arbeidstijd aangaat wil hij gaar ne vernemen wat het standpunt van de minister is. Na een pers excursie heeft de minister zich uitgesproken vóór een algemene werktijdverlenging. In een inter view heeft de minister-president zich er tegen verklaard. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Goes van Naters (Arb.) heeft aan de Minister van Oorlog de volgende vragen gesteld: 1. Is het de Minister bekend, dat zijn ambtsvoorgangers door middel "van -een hoofdofficier een goed contact hebben gelegd met de georganiseerde natuurbescher ming en dat er dooi* gezamenlijk overleg gunstige resultaten zijn bereikt wat betreft het beschik baar stellen van oefenterrein. 2. Is het de Minister bekend, dat deze verhouding herhaaldelijk is verstoord door het houden van voor de natuurbescherming deni grerende redevoeringen door die chef van de generale staf? 3. Is het de Minister bekend, dat deze opperofficier zich om streeks 22 November in een „cau serie" laatdunkend over dit cultu rele belang der natuurbescher ming, dat mede van Regerings wege zijn behartiging vindt, heeft geuit 4. Is de Minister niet van me ning, dat de onderofficier aldus: a. Een gebied betreedt, n.l. dat LICHTER VAN OFFERBLOKKEN KREEG EEN JAAR. De Almelose Rechtbank heeft de 37-jiarige J. F. N„ die enige maanden geleden regelmatig of ferblokken lichtte in de R. K.- Kerken te Ootmarsum en Ros- sum, veroordeeld tot 1 jaar ge vangenisstraf. De eis was 1 jaar en 6 maanden. der ruimtelijke afweging van be langen waar andere organen be voegd zijn dan de generale staf: b. Door de wijze, waarop hij zijn uitlatingen pleegt te doen. in brede kringen van ons volk, die het recreatiebelang als een hoog goed zien, tegenzin tegen de landsverdediging oproept in plaats van waardering te bevorderen 5. Is de Minister bereid ,aan dat euvel voorgoed een einde te ma ken? medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Donderdag morgen tot Donderdagavond. Vrij ffuur. Wisselend bewolkt met nu en dan buien, vooral in de noorde lijke helft van het land. Krach tige tot harde, aan de kust weer tot stormachtig toenemende wind tussen Z.-W. en W. Iets kouder. VRIJDAG 1 DECEMBER. Réné Pléven, de Franse Mi nister-President, heeft Woensdag middag de Nationale Vergadering om een votum van vertrouwen gevraagd. Deze stap volgt op de weige ring van President Auriol om het ontslag van het kabinet-Pléven te aanvaarden. De stemming kan krachtens de Franse grondwet pas vandaag worden gehouden. Breskens Terneuzen Hans weert Walsoorden v.m. 5.38 6.13 6.53 7.03 n-m. 6.10 6.45 7.25 7.35 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder MAAN op 30 8.23 16.33 21.43 Dec. 1 8.25 16.33 23.02 2 8.26 16.32 onder 13.01 13.16 13.29 Spr- Ix-sohouwd de 4 week van alle sociale veroverin gen van de laatste halve eeuw als de waardevolste en belang rijkste. AI» de minister dat be denkt, zal hem duidelijk worden, dat zijn uitlating op de perse*- cursie onrust heeft gewekt. Dergelijke zinspelingen bedel ven de stemming. Als het onver hoopt voor de regering mocht komen vast te staan dat het le venspeil omlaag moet, dan moe ten de stukken openhartig op ta fel. Van verlenging van de ar beidstijd mag z.i- pas gebruik worden gemaakt, als alle andere middelen zijn uitgeput. Het steur bovendien niet vast, dat verle* ging van de arbeidstijd ook ver hoging van de productie tenge volge heeft. Nederland zit me' een snelle bevolkingsaangroei. E» is geen tekort aan arbeidskrach ten. Het zou mogelijk zijn, dat in plaats van verlenging verkor ting van de arbeidstijd moe' komen. Tenslotte vraagt de heer Sutw hoff, of de minister optreedt wanneer te hoge prijzen worde* gevraagd, hetgeen naar «pre kers mening geschiedt. De heer Haken (C.P.N.) vestigt de aandacht op de prijsverho gingen sinds September. AU men de minister vraagt wat bli daartegen doet, zal hij zeggen- dat de verhogingen kostprijstech nisch verantwoord zijn en dat hij prijzencommissies heeft inge steld. Werktijdverlenging wijs1 spr. af Minister Van den Brink acht het moeilijk een beeld te geve* van zijn beleid, zonder daarbij te spreken over de industrialisatie, welke een der kernpunten is, maar waarover de kamer beslo- j ten heeft thans niet te spreken De productie in de vrije landen is groter dan ooit te voren. Ne derland sluit zich daarbij aan Door het herstel der oorlogsscha de moet méér geïnvesteerd wen den. De investeringsactiviteit moet worden toegejuicht, doch ze is niet zonder bedenking. Met nadruk wijst spr. erop. dat te* aanzien van alle investeringen, die niet rechtstreeks bijdrage* tot vermindering van het beta lingsbalanstekort of tot verho ging der productiviteit, zorgvui digheid aan de dag moet worden gelegd. Voor 1950 is een betaling*!», lanstekort te wachten, dat <ri» maal zo groot is al» in 1949. Een nauwer contact tufuw* handel en industrie zou het moeilijke probleem van de, affcet dichter bij een oplossing kunnen i brengen. De industriële inveate ringsactiviteit moet onverkort worden gehandhaafd en zo nar, gelijk uitgebreid. Handhaving van de koopkmafc* van de gulden is een der belaag rijkste grondslagen ran de km dige economische politiek. In 1949 is meer geconsumeerc dan geproduceerd. Daarna is er uitbreiding der productie geko men, maar consumptie én inves tering kunnen nog niet uit edges kracht worden gedekt. Er is gevraagd, of de militai re toerusting economisch verant woord is. Als men dat geïsoleerd beschouwt, moet het antwoord ontkennend Luiden. Maar het gaat er om wat Nederland over heeft voor zijn vrijheid. Econo misch is die toerusting te betreu ren, maar verantwoord is ze Zelfs consumptiedaling hebtoe» we over voor onze vrijheid, al dus de minister. Het probleem van de produ:- tievergroting gaat spr. zeer ter harte. In het bedrijfsleven kar. door verbetering der organisa tie en door rationalisatie iets worden bereikt, meent de mirks ter. Samenwerking van inda- sfrieën is een belangrijke moge lijkheid. Decentralisatie der industrie is een belangrijke taak der over held, maar er bestaat geringe ge neigdheid tot spreiding over te gaan. Instelling van prijzencom missies is een aangelegenheid der gemeentebesturen- In geval len van overtreding der prijsvoor- schriften moeten deze commis sies worden gewaarschuwd. Gebrek aan organisatie is de grondzaak der moeilijkheden, die zich met, de middenstand voor doen en het zal de minister ver heugen, als de georganiseerde middenstand tot opbouw van or ganen kan komen. Op een vraag van de heer Sta pelkamp over de brandstoffen prijzen zegt de minister, dat er bij de invoering der seizoenprij- zen geen prijsverlaging is ge weest, maar een differentiatie. Het ging er om de moeilijkhe den in de afzet het hoofd te bie den. Door invoering van seizoen- prijzen hoopt men ook volgend jaar de brandstoffenvoorziening regelmatiger te laten lopen. Te kwart voor zeven wordt de vergadering verdaagd.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1