Verbonden troepen blijven terugtrekken SOCIALISTEN WONNEN China vertegenwoordigd Telegram aan Dr. Drees DE TOESTAND IN INDO-CHINA De verkiezingen in Beieren De Veiligheidsraad DAMPO De betrekkingen tussen India en het communistisch China Krachtige aanvallen der Chinezen Regeringscrisis in Frankrijk Bezorgdheid in Frankrijk Chinese communistische troepen zijn door de „bres van Toktsjon" binnengestroomd en een grote omsingeling van de strijdkrachten der V.N. begon nen. Amerikaanse piloten meldden, dat communis ten, die snel de door hen geforceerde doorbraak uit buiten, in westelijke richting naar de kust afzwenken en een groot deel van de troepen der V.N. dreigen af te snijden. Vooruitgetrokken eenheden der Chinese communis ten bevinden zich volgens de laatste berichten nog geen 80 km van Pjongjang. Overal zjjn de troepen der V.N. teruggetrokken waarbij zij verwoede vertragingsacties voerden tegen een reusachtige overmacht. Vliegtuigen der Verbon denen hebben de gehele dag ononderbroken aange vallen om de druk te verlichten. Amerika beschuldig! China van aggressie Het proces tegen de Tsjecho-Slowaakse geestelijken FRANSE REGERING AFGETREDEN. De Amerikaanse Naiionale Veiligheidsraad bijeengeroepen De gevechten in Indo-China zijn reeds gaande sinds 1945, toen de Japanners capituleerden en de Fransen het bewind weer overnamen. Thans is er een stadium bereikt, waarin de Fransen 50.000 man versterkingen zenden, voorzien van tanks, kanonnen en schepen teneinde zich te weer te stellen tegen de opstandelingen, die hun hevigste aanval tot nu toe hebben ingezet. Frankrijk ontvangt militaire hulp van Amerika, waarvan de eerste zending in Augustus arriveerde. De uitbarsting van de Etna Ongeregeldheden te Witzieshoek (Zuid-Afrika) Dakota van de Indonesische luchtmacht verongelukt Warme Onderkleding NOBELS-MOLDUCCI WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur L van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Temeuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE VRIJE ZEEUW WOENSDAG 29 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1591. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ceatti iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 et.; minimum pet advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of Adcti Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 uufc CRISIS IN KOREA Volgens berichten van het front is de gehele tweede divisie thans ten Zuiden van de Tsjongtsjon- rivier, waarop de Verbonden troe pen ook in October reeds zijn teruggevallen, toen de Chinese troepen de Jaloe overschreden. Eenheden van de divisie bieden hardnekkige tegenstand aan de ontzaglijke druk van de commu nistische strijdmacht, die op drie divisies geschat wordt. Door deze achterhoedegevechten tracht men de tweede divisie in staat te stel len haar geschut mee terug te ne men. Op de rechterflank van de Ver bonden troepen neemt de bedrei ging van de bevoorradingslinie van Pjongjang naar bet Tsjongt- sjon-front toe. Eén, en mogelijk twee, communistische regimenten die langs de Taedong-rivier naar het Westen stoten, hebben Poekt- sjlagni, op 80 km van Pjongjang, bereikt. DE TOESTAND ERNSTIGER DAN OOIT. Het communiqué van generaal MacArthur, waarin deze als zijn mening geeft, dat de verbonden troepen in Korea voor „een ge heel meuwe oorlog" staan, wordt door diplomatieke waarnemers te Ronden geïnterpreteerd als een duidelijk teken, dat MacArthur verlof zal vragen om bombarde menten op Mandsjoerije uit te voeren. De geruchten, dat Engeland sa men met de Franse Regering te Washington zal aandringen op de vorming van een bufferzone in Noord-Korea vinden weinig ge loof te Londen. Britse functionarissen onthou den zich angstvallig van iedere beoordeling of critiek op generaal MacArthurs offensief of de plot selinge overgang van zelfvertrou wen naar wanhoop. In vertrouwelijke gesprekken is het echter duidelijk, dat de ge hele toestand de bangste vermoe dens wekt en algemeen is men van gevoelen, dat de bevelhebber van de verbonden troepen zich heeft schuldig gemaakt aan een ernstige beleidsfout of het slacht offer is geworden van foutieve inlichtingen. Dean Acheson heeft Dinsdag I de nieuwe crisis in Korea bespro ken met de leden van de Senaats- I commissie voor Buitenlandse j Aangelegenheden. 1 Vóór de bespreking, die achter gesloten deuren werd gehouden, verklaarde de Republikeinse Se nator Smith, dat de gelijktijdig heid van de komst der Chinese communistische delegatie te La ke Success met het Chinese of fensief belangwekkend scheen. Algemeen is men van oordeel, dat de situatie in Korea ernstiger is dan ooit sinds de Noordko- reaanse bedreiging van Poesan werd afgeslagen. MacArthurs somber communi qué, dat zo snel volgde op zijn mededeling, dat de troepen ,,met Kerstmis thuis" zouden zijn heeft onder het Amerikaanse volk ongerustheid gewekt. In ondergrondse, trein en bus getuigden de bezorgde gezichten der kranten lezende passagiers van de diepe indruk, die de jong ste ontwikkeling op de Amerika nen heeft gemaakt. Vooraanstaande diplomaten te Lake Success zijn ernstig bezorgd over de nieuwste ontwikkelingen in Korea. De Chinese communis tische gedelegeerden, die zwijg zaam in de kamer der gedelegeer den zaten, wilden geen commen taar op MacArthurs communiqué leveren. Op vragen van de jour nalisten zeide een der afgevaar digden: „De delegatie heeft geen verklaring af te leggen". Bjj de verkiezingen voor het parlement van de staat Beieren hebben de socialisten de meeste stemmen behaald, n.l. 2-586.689 en de christen-democraten 2.526.180. De zetelverdeling in het nieuwe Beierse parlement van 204 is als volgt: Christen-democraten 64 zetels; sociaal-democraten 63 zetels; Beierse partij 39 zetels; Vluchte- lingenblok 26 zetels; Vrije demo craten (liberalen) 12 zetels. Tengevolge van het systeem van gecombineerde lijsten hebben de sociaal-democrateh, hoewel zij de meeste stemmen behaalde, niet het grootste aantal zetels. De zetelverdeling in het vorige parlement van 180 leden was: Christen-democraten 100 zetels; Sociaal-democraten 54; Economi sche wederopbouwpartij 12; Vrije In kringen der Britse delegatie wacht men op nadere inlichtin gen uit Londen en Washington en bewaart men een gereserveerde houding. Men is van mening, dat de Verenigde Naties niet onder druk van militaire gebeurtenis sen moeten worden gedreven in een ernstige politieke actie, waar van de gevolgen niet te overzien zijn. COMMUNIQUE VAN MACARTHUR. Generaal MacArthur meldt in een persoonlijk communiqué, dat thans meer dan 200.000 Chinese communistische manschappen in Noord-Korea tegen de strijdkrach ten der Ver. Naties zijn ingezet. MacArthur voegde er aan toe, dat ook zware versterkingen van Chinese communistische soldaten Mandsjoerije geconcentreerd zijn ten Noorden van de interna tionale grens en steeds voorwaarts trekken. „Dientengevolge hebben wij een geheel nieuiwe oorlog in het vooruitzicht". Op het hoofdkwartier der V.N. beschouwde men MacArthurs verklaring, dat liet leger der V.N. op Korea zich voor een „nieuwe oorlog" geplaatst ziet, als een waarschuwing aan de Chinese communisten om htm operaties te staken of de gevolgen te aan vaarden van een openlijke oorlog met de V.N. AMERIKAANSE GENERAALS NAAR TOKIO. Genéraal-majoor Edward 01- mond, bevelhebber van de strijd krachten der Ver. Naties in N.O. Korea, is voor een dringende be spreking met generaal MacArthur naar Tokio gevlogen. Generaal Walker, de bevelheb ber van het achtste Amerikaanse leger, dat het Noordwestelijke Ko reaanse front verdedigt, is even eens door Generaal MacArthur naar Tkio ontboden. MAZELEN AAN BOORD VAN DE „VOLENDAM". Een bericht uit Sydney maakt melding van het uitbreken van mazelen aan boord van het s s. ..Volendam", dat met 1200 Neder landse emigranten op weg is naar Australië. Vijftig personen zijn ziek. Het schip zal 29 of 30 No vember in Sydney arriveren. De Australische autoriteiten zijn gewaarschuwd, opdat de zie ken na aankomst onmiddellijk naar het hospitaal kunnen wor den overgebracht. Bij de Nederlandse autoriteiten is van het uitbreken van mazelen op de „Volendam" nog niets be kend. Men deelde mee, dat de hospi taal-installatie aan boord van de „Volendam" uitstekend is, zodat men er de patiënten on middellijk kan isoleren, waardoor het gevaar van uitbreiding wordt voorkomen. Het komt regelmatig voor, dat er zich gevallen van mazelen on der de kinderen aan boord voor doen. Op de „Volendam" bevin den zich naar schatting ongeveer 300 kinderen. De ziekte is be trekkelijk onschuldig. Vertegenwoordigers van de Chi nese Volksrepubliek woonden Maandagavond voor de eerste maal een bijeenkomst van de Vei ligheidsraad bij. Zij werden door een batterij van pers- en televisie camera's opgewacht. Ales Bebler, de Joegoslavische afgevaardigde, opende de bijeen komst en verklaarde, dat hij zo wel de kwestie Korea als „de klacht betreffende gewapende in vasie op Formosa" op de agenda had geplaatst. Hi.i zei, dat deze problemen verband met elkaar hielden Hij verklaarde, dat de Chinese Volksrepubliek verzocht was ver tegenwoordigers te zenden om beide problemen te bespreken. Beproefd* hulp# bB verkoudheid voor Va der, Moeder en kind. De Nederlandse leden van de Algemene Middenstandsbond in Indonesië hebben een telegram aan Minister-President Drees ge- aonden. Hierin wordt gezegd: 1. Dat onder de niet-Indonesi- sche bevolking in Indoesië een steeds groeiende onrust ontstaat in verband met de kwestie-Irian 2. dat het de overtuiging van de Nederlandse middenstanders is, dat, indien de kwestie-Irian on verhoopt niet tot een bevredigen de oplossing voor het Indonesische volk zou leiden, het sentiment bij het Indonesische volk naar een uitweg zal zoeken en 3. dat de rampspoedige gevol gen daarvan het voortleven van de in Indonesië vertoevende Neder landers en de exploitatie van de aldaar gevestigde handels-, cul tuur-, scheepvaart- en andere on dernemingen onmogelijk zul1 en maken. In verband daarmede ver zoekt de Middenstandsbond: a. alles in het werk te stellen, opdat de kwestie-Irian tot volle tevredenheid, zowel van de repu bliek Indonesia als van het Ko ninkrijk der Nederlanden, zal wor den opgelost; AANRIJDING. Dinsdagmorgen is op de Hob- "emakade te Amsterdam een wielrijdster tegen een auto aan gereden. De wielrijdster kreeg een schedelbasisfractuur en is naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. Men vreest voor haar leven. b. maatregelen te treffen tot bescherming van persoon en eigendom van de aldaar vertoe vende Nederlanders, indien onver hoopt het onder a. genoemde re sultaat niet mocht worden bereikt. Afschriften van dit telegram werden verzonden aan de Indone- sche Minister-President, Moh. Natsir, en de Nederlandse Hoge Commissaris in Indonesië, de heer A. Lamping. democraten 10; Onafhankelijken en splintergroepen 4. Omrekening in percentages geeft het volgende beeld- Sociaal-democraten 28 (22,8). Christen-democraten 27,4 (29,2). Beierse partij 17,8 (20,9). Vluchtelingenblok 12,3 Vrije democraten (liberalen) 7,1 (8,5) Econ. wederopbouw 2,8 (14.4). Communisten 1,9 (4,1). Andere partijen 2,7 REACTIES OP DE VERKIEZINGEN. De sociaal-democratische over winning in Beieren was het ant woord op de strijd van de Zuid- Duitse bezittende klasse tegen alle noodzakelijkheden en natio nale belangen, aldus heeft de op positieleider. Dr. Kurt Schu macher, verklaard. De regering van Bonn streefde alleen ,,de be langen van de geldklassen" na. Dr. Adenauer verklaarde te Bonn, dat de winst der socialis ten voornamelijk was toe te schrijven aan de verliezen der communisten. De persdienst van de christe- lijk-democratische partij heeft verklaard, dat de uitslagen „geen aanleiding geven tot wijziging van de politiek van de bondsrege ring". De sociaal-democratische leider Prof. Carlo Schmid, zei, dat het gehele aanzicht van de Duitse politiek snel verandert. De Amerikaanse gedelegeerde, Warren Austin, heeft Dinsdag in de Veiligheidsraad China ervan beschuldigd, dat zijn „interven tie" in Korea thans „onverholen aggressie" is geworden. Austin had tevoren instructies van het departement van Buiten landse Zaken gekregen, welke onmiddellijk door het Witte Huis tegenover de pers werden beves tigd. De Amerikaanse Regering heeft hiermee een stap gezet, die zij te voren niet heeft willen doen, omdat hiermee een bijzon der ernstige keten van gebeurte nissen kan worden geïnaugu reerd, aangezien een besluit van de Verenigde Naties, waarbij een land als agressor wordt bestem peld, voor de leden-staten een morele verplichting schept om te gen dit land op te treden. Jaroslav Kulac, de ,63-jarige ka nunnik van de St. Vitus-kathe- draal te Praag .heeft bekend schul dig te zqn aan de punten van aan klacht, die in het proces tegen negen Rooms-Katholieke geeste lijken tegen hem zijn ingediend. Hij was beschuldigd van hoofd- verraad en spionnage. Kulac be kende stelselmatig spionnagedien- sten te hebben verricht en meer voor het nationalistisch regiem te hebben gevoeld dan voor de volks democratieën. De Franse socialisten hebben zich uit het Kabinei teruggetrok ken, nadat de Assemblée een communistische motie om Minis ter van Justitie Jules Moch te doen vervolgen, had aangenomen met 235 tegen 203 stemmen. De kans bestaat, dat de Rege ring zal vallen. Alle Franse Ministers hebben in een spoedvergadering van het kabinet hun ontslag ingediend bij premier Pieéven. Deze is naar het Elysee gegaan, waar hij aan President Vincent Auriol het ontslag van zijn kabi net aanbood. Auriol heeft echter geweigerd het ontslag der regering te aan vaarden De Nationale Veiligheidsraad der V.S. in feite de hoogste po- litiekbepalende instantie der Re gering is gisteren bijeengeroe pen, vermoedelijk voor een be spreking van de Koreaanse crisis. Vice-President Alben Barkley verklaarde tegenover de pers niet de reden te weten van de onver wachte bijeenkomst. Hij voegde er evenwel aan toe: „Als ik het wist, geloof ik niet, dat ik het u zou kunnen vertellen". De Nationale Veiligheidsraad met de President aan het hoofd bestaat uit de Ministers van Bui tenlandse Zaken, Defensie, Leger, Marine en Luchtmacht, het hoofd van de raad voor de nationale vei ligheidsbronnen en enkele andere door de President benoemde hoge functionarissen. De raad heeft tot taak de doelen, verplichtingen en risico's van de V.S. met betrek king tot het militaire potentieel te ramen en aanbevelingen te doen. Door de uitbarsting van de Etna worden de dorpen Milo en Fornazzo bedreigd. Een lava stroom van bijna 800 meter breedte en 5 meter dikte werkt zich met een snelheid van 40 meter per uur voorwaarts. Van minstens 37 openingen in de kra ter heeft een stroom van 1500 meter breedte zich in tweeën verdeeld. De bevolking biclt voortdurend tot haar schuts patroon Sint Andreas, wiens feestdag Donderdag gevierd wordt. Alle voorbereidingen zijn getroffen voor de evacuatie van ongeveer 2000 dorpelingen, wier huizen worden bedreigd. Vier politie-agenten en ver scheidene naturellen zijn Maandag om het leven gekomen bij een bot sing in het naturellendistrict van Witzieshoek. Ten minste 6 politie mannen liepen verwondingen op. Het aantal om het leven gekomen naturellen is nog niet bekend. De politie in de omringende districten heeft opdracht gekre gen zich naar het bewuste district te begeven. De meeste Europea nen hebben het gebied verlaten. Ook twee ambulances van het Rode Kruis zijn naar Witzieshoek gezonden. In het ziekenhuis te Harrismith zijn alle beschikbare bedden in gereedheid gebracht. Indo-China, dat een deel is van de Franse Unie, omvat Tonkin, Annam, Laos, Cambodja en Cochin-China, alle afzonderlijke staten. Cambodja en Laos zijn niet in de huidige strijd betrokken, wel echter de andere drie staten, die tezamen de staat Vietnam uitma ken. Het begin der ellende. Bij de capitulatie in 1945 droe gen de Japanners IrtdoChina niet aan de Fransen over, doch aan de revolutionnaire organisa tie, bekend onder de naam van Liga voor onafhankelijkheid of Vietminh. Deze organisatie be strijdt thans de Franse strijd krachten en die van Bao Dai. In 1945 poogde de Vietminh z'n gezag aan Annam op te leggen en zijn invloed tot Cochin-China uit tebreiden- In het volgende jaar organiseerde de Vietminh een opstand in Tonkin en er werd een voorlopige regering gevormd onder leiding van Ho- Tsji-Minh, leider der Vietminh. Van toen af aan is de toestand steeds verwarder geworden. De meeste inwoners van Cochin Chi na wensen onafhankelijkheid van Annam, Tongkin en de republiek Vietnam, aldus meent men te kunnen vaststellen, doch in Cam bodja en Laos werden de Fran sen goed ontvangen. Voorzover Tonkin en Annam betreft, werd in Maart 1946 een voorlopige overeenkomst gesloten met Ho- Tsji-Minh's regering waarbij de autonomie van deze landen bin nen de Indo-Chinese federatie en de Franse Unie werd gehand haafd. Een jaar later echter streden de Fransen tegen dé troepen van Vietnam, die wel geen bezwaar hadden tegen lidfnaatschap van de Franse Unie, doch een auto nomie wensten zoals leden van het Britse gemenebest die genie ten. Thans werken die troepen van Vietnam met de Fransen samen tegen de Vietminh. De strijd ontbrandde. De grootste strijd begon in Augustus j.l. toen het commando van de Vietminh order gaf tot voorbereiding op „een strijd op grote schaal teneinde geheel Viet nam te bevrijden". Sedertdien heeft een groots opgezet offen sief de Fransen gedwongen de meeste van hun bolwerken in het gebied ten N.O- van Tonkin te verlaten. De intensieve actie van de Vietminh heeft ook geleid tot gevechten in de delta van de Rode Rivier in het kustgebied van Tonkin en in Cochin-China, Annam, Cambodja en Laos. Thans heeft de Vietminh vrij wel het gehele berggebied tussen de Chinese grens en de beneden stroom van de Rode Rivier onder controle. Bezorgdheid in Frankrijk De tegenslag in Indo-China wekte in Frankrijk grote be zorgdheid en dit leidde er toe, dat het Franse kabinet op 10 Oc tober besloot generaal Juin als deskundige op het gebied van oorlogvoering in bergachtig land en Letoumeau, de minister van de Verbonden staten, een spoed- bezoek aan Indo-China te laten brengen om rapport uit te bren gen. Op 18 October werd in ge heel Tonkin door de Franse au toriteiten de noodtoestand afge kondigd. Het staatshoofd, Bao Dai, keer de ook uit Frankrijk naar zfjn land terug om te spreken over de inslellbig van een federaal be stuur. Hij onderhoudt thans nauw contact met de Franse commandanten. Jacob Malik, de Sowjet-afge vaardigde, achtte het onjuist zo wel Korea als Formosa op de agenda te plaatsen. De Sow jet- Unie had verzocht de kwestie For mosa te bespreken en Bebler had Korea op eigen verantwoordelijk heid op de agenda geplaatst. „Be spreking van Korea moest zijn .Amerikaanse interventie en ge wapende agressie in Korea," en moest niet gebaseerd zijn op ge neraal MacArthurs „beruchte" rapport, waarin wordt gezegd, dat Chinese communistische troepen geïntervenieerd hadden. Tijdens dit debat zaten Woe Hsioe Tsjoean en zijn adviseurs op plaatsen, die voor belangheb bende functionarissen zijn gere serveerd en wachtten, tot de voor zitter hen uitnodigde plaats te nemen aan de raadstafel- De Amerikaanse afgevaardigde, Warren Austin, vroeg, of taal, zo als „bloeddorstige onderdrukkers" gebruikt met betrekking tot de Ver. Staten en toegeschreven aar de Chinezen, werkelijk „klonk als de taal van onze vrienden, de Qu- nezen vrienden in alle jaren, dat wij betrekkingen met hen hadden?" Hjj zei, dat er redelijke gronde» waren voor overweging van bedde problemen, Formosa en Korea, tezamen. Sir Gladwyn Jebb (Engelano) steunde Austin. Hij verklaarde, dat het duidelijk was, dat de rege ring van Peking „actief steur: verleende aan de Noordkoreaan.se aanvallers.'* De Raad wilde niet alleen een einde aan de oorlog in Korea maken, maar ook het uit breken van een nieuwe oorlog voorkomen. Na een debat van twee-en-een half uur over de pr°co|ittre ver wierp de Raad met zeven stem men tegen één bij drie onthoudin gen het Sowjet-voorstel om de kwestie-Korea niet op de agenda te plaatsen. Op de hellingen van de Galung- gan ten Zuiden van Bandong is Zondag een Dakota van de Indone sische luchtmacht verongelukt, waardoor twaalf militairen vol het leven kwamen, onder wie de bemanning van drie koppen. Twaalf andere militairen konden met verwondingen uit het vlieg tuig komen. Het toestel was op weg naar Tasikmalaja in West-Java, doch het slechte weer maakte de terug keer naar Bartdung noodzakelijk Binnenkort zal hét Indiische par lement debatteren over de buiten landse politiek. Men acht het te New-Delhi waarschijnlijk dat tij dens dit debat zal blijken dat In dia zich in steeds toenemende mate teleurgesteld gevoelt door de buitenlandse politiek van het com- mlunistische China, hetgeen ge paard gaat met een sterker wor dende vrees voor zijn veiligheid. Men beschouwt te New Delhi de ongerustheid van de Indische re gering over de bedoeling van het bewind te Peking en haar afkeer van het optreden der Chinese communisten in Tibet als de voor naamste redenen voor de gevoelig heid van de regering met betrek king tot de gebeurtenissen in Ne pal en de veiligheid van de Noord oostelijke grens van India. Te New Delhi krijgt men steeds meer de overtuiging dat Peking, door zijn optreden in woord en daad, het voor India voortdurend moeilijker maakt zijn tot nu toe onwankelbare buitenlandse poli tiek te handhaven, waarvan de hoeksteen werd gevormd door het handhaven van vriendschapelijke Indisch-Chinese betrekkingen. Men heeft te New Delhi bericfc- Ten ontvangen welke er op wijzen dat in het gehele gebied van com munistisch China militaire voor bereidingen op een schaal warden getrofen, welke elk denkbeeld aan pen „ingrijpen in Korea door Chi nese vri willigers" uitschakelen DIAMANTEN ECHTPAAR IN ZAANDAM. Dinsdag 12 December is het zestig jaar geleden, dat Hendrik Kraaijpoel en Marijtje Dobbe te Zaandam in de echt werden ver bonden. Bruid en bruidegom, resp. 80 en 79 jaar oud. genieter een goede gezondheid. Adv. ST. NICOLAAS U mag mij gerust geven, en een warme NACHTJAPON of PYAMA vindt ik ook fijn. U kunt het beste kijken bij het MODEHUIS medegedeeld door het KJSLM.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Stormachtige wind. Aan de kust tijdelijk storm, in het binnenland harde tot storm achtige wind uit het Zuid-Westen, later ruimend naar West of Noord-West en geleidelijk afne mend. Wisselende bewolking mei enkele buien. Iets minder zachü dan gisteren. NOORDSTR. 17 TERNEUZEN daar vindt U een grote keuze en helemaal niet duur. DONDERDAG 30 NOVEMBER. v.m. n-m- Breskens 4.56 5.21 Terneuzen 5.31 5-56 Hansweert 6.11 6.36 Walsoorden 6.21 6.46 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN oj) onder op onder 29 8.22 16.34 20-25 12.41 30 8.23 16.33 21.43 13.01

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1