PONTIA Uit de Provincie I 1 I VANS PR Al Huizen Landerijen- en Scl Brandho SLOPERIJ VER1H Van de Ree Najaarsvergadering Landbouwgenootschap De kwestie Nieuw-Guinea en de Nederlandse belangen £4 m Wij betalen O T F RNEUZE? REPARATII Kunstgebittc Het kwalite Ankerhorl met 15 stei Pontiac-horl 5 December zonder ongelukken TERNEUZEN. AGENDA Hetjverlaten Eiland N. V. PHILIPS' VERKOOP-MAATSCHAPP IJ VOOR NEDERLAND - EINDHOVEN hoge prijzen voor alle ten huiden en vellei «i paardehaar. S. HOOGSTE] Vtooswijkstr. - Terr TROUW- EN verlovingsring '^jP+ws-es&ijeA. AAN- en VERKOOP Geld voor hypothee schikbaar. Makelaarskantoor L. A. v. d. HEIV Terneuzen Tele HET BESTE ADR voor Uw zoals: Haardblokken, Kachelblokken Aanmaakhout IS EN BLIJFT Tel. 2252 TERNEUZI NOG AF TE GEV1 Alle rassen Hem mnd. 5,50 en 6 mnd. p. st. Witte Legh. 1 4 p. st. Jonge ■Campb. Eenden 4 Met volle 8 dagen ga Iloenderbedrijf De neming". Vcenendaal Sneller, beter goedkoper! L. C. LOOF, Noordstr. 96a, Terr voorzien van roestvr len onderkast, is 2 ja: zekerd tegen verli diefstal. Een uurwerk vo leven. Wie een draagt, is tevreden. Nieuwstraat 14 - Terneuzen Horlogemaker - Juwelier Zaterdag is in Assen de na jaarsvergadering van het Land- bon wgen ootschap gehouden, De voorzitter wees er in zijn openingsrede op, dal het oogst jaar 1950 niet zo goed is geweest als de beide voorafgaande. De op brengst van de granen en de aardappelen ligt aanmerkelijk la ger, de gi asgroei is deze zomer webswaar overvloedig geweest, maar <le grote regenval is oor zaak geworden, dat <et vee vroeg op stal moest en dit betekent een lange siaipcriode met hoge voe- derkosten. Factoren derhalve, die de rentabiliteit van de bedrijven «•gunstig beïnvloeden. In dit lic.hl bezien is het van groot belang, welke invloed we nieuwe koers in de landbouwpoli tiek van onze Regering hee t op de bedrijfsresultaten. Daarover is men momenteel niet gerust. Het is in de praktijk zo, dat de Regering al terminal scheutig is ten opzie tite van de boeren en het begint er meer en meer op te ge tijken, dat de landbni w de dupe wordt van de loon- en prijspoli tiek van de Regering. Dit aanvaardt de landbouw niet, aldus de voorzitter. De Belastingontwerpen Zoals men weet. is het al of niet ingaan van de huurverho ging op 1 Januari a.s. afhankelijk van de totstandkoming vóór die datum van de belastingwetten, welke nog in de Eerste Kamer aanhangig zijn. Deze Kamer heeft haar Voorlopig Verslag nog niet uitgebracht en dit verslag is niet vóór het einde dezer of het begin van de volgende week te ver wachten. Wanneer de -Minister van Financiën er in zou slagen, zijn memorie van antwoord in de week. beginnende met 10 Decem ber aan de Kamer te doen toe komen, zou het mogelijk zijn de ontwerpen te behandelen in de week vóór die waarin de Kerst dagen vallen. In geval van nood zouden er voor de Eerste Kamer nog drie vergaderingen overblij ven vóór 1 Januari, in welk ge val de belastingwetten nog vóór het nieuwe jaar in het Staatsblad zouden kunnen staan. ,,Laat het zo zijn, dat de land bouw als één man hiertegen op komt in georganiseerd verband. Het nieuwe systeem van de land bouwpolitiek": „Meer vrijheid in de bedrijfs voering met prijsgaranties voor enkele producten als melk, var kensvlees, aardappelmeel en sui kerbieten, biedt inderdaad aan lokkelijke perspectieven." De doel stelling, een redelijk bestaan voor het goed geleide en economisch verantwoorde bedrijf, is eveneens aanvaardbaar. Het komt er nu maar op aan, hoe de Regering dit tracht te verwezenlijken. Tegen de thans gevolgde koers bestaan echter grote bezwaren. Immers, toen de kaasprijzen volgens de Minister te hoog kwamen te lig gen, heeft hij de export afge remd door het opleggen van een heffing en ditzelfde systeem wordt gevolgd bij de consumptie aardappelen. De consument alleen wordt hierdoor beschermd. Deze maatregel is geen steun voor de boer. Voorts is er veel deining om trent de prijsvaststelling van de melk voor het jaar 1950-1951. Ten opzichte van de varkensprijs heeft de Regering haar standpunt nog niet bepaald. De richtprijs voor de baconvarkens ligt op 1.86- Deze prijs is onder de thans geldende omstandigheden veel te laag. De varkenshouders leven in de onzekerheid, ze moeten maar af wachten wat de Regering in dezen beslist, maar dit werkt niet aan moedigend op de varkenshouderij. En een aanmoediging hebben deze wei nodig wanneer men wil berei ken, dat voor het komende jaar de 35.000 ton bacon naar Enge land geleverd zal worden", zo be sloot de vo -rzitter. Soedkope koelhuisboter na Si. Nicolaas Binnenkort zal het In- en Ver koop Bureau voor Zuivel, koel huisboter in de handel brengen tegen sterk verlaagde prijs. Deze boter zal .namelijk in de winkels verkrijgbaar zijn tegen 75 -ent per pakje van een kwart kg. Op de pakjes, welke kenbaar zijn aan het opschrift koelhuis- boter", zal deze prijs zijn aange geven. Het betreft een hoeveel heid van circa 1600 ton, die in ver band met het gevorderde seizoen en de exportmogelijkheden niet meer voor uitvoer in aanmerking koirtt. Teneinde kwaliteitsverlies door langduriger opslag te voor komen, zal de boter thans op de binnenlandse markt worden ver kocht. Met ongeveer 14 dagen zal de oover in de winkels verkrijgbaar zijn. Het juiste tijdstip kan nog niet worden bepaald in verband mjet het ompakken van de boter en de afzet via de normale han delskanalen. IX co"-espondent van Aneta te Makassar be i,ht, dat aldaar, op initiatief van de Centrale voor de Opbruw van de Republiek Indo- ne ië, in een vergadering werd iKwin'en te beginnen met voor bereidingen met betrekking tot het boycotten van Nederlanise Itelangen in Indonesië, indien op 27 December Niettw-Guinea nog niet aan Indonesië zou zijn over gedragen. Deze. boycot zou, indien zij uit gevoerd zou worden, drieledig moeten zijn, aldus besloot de ver gadering, waarop ongeveer 150 personen aanwezig waren: 1. Bij Nederlandse hedrjjv én zcu niet worden gewerkt. 2. Er zouden geen goederen van Nederlandse oorsprong gekocht- of gebruikt worden. 3. Er zouden geen grondstof fen aan Nederland worden ver- kc- ht. De vergadering besloot ten com- mis:van voorbereiding in het leven te roepen. De vertegen woordiger van de Mas ju mi (Indo nesische Mohammedaanse Partij legde er de nadruk op, dat de Masjomi in principe accoord gaat met de boyoat, doch dat, nu de Regering ten aanzien v an Nieuw- Guinca doende is, bet volk' zich achter de Regering heeft te stellen. Deze vertegenwoordiger wenste de aantekening, dat de Masjumi niet deelneemt aan enig besluit, dat eventueel genomen zc-u wor den, jrius bericht de correspon dent van Aneta te Makassar. Op het Indonesische Ministerie van Voorlichting bestudeert men kettingbrieven, die in kampongs van Djakarta rondgaan, waarin de Indonesiërs worden aange spoord de Nederlandse belangen te boycotten, indien Nieuw-Guinea niet aan Indonesië wordt overge dragen. Men is voorts in het bezit van dreigbrieven, waarin de Neder landers gewaarschuwd worden, zich te onthouden van enige po litieke activiteit. De secretaris-generaal, Ruslan Abdulgani, deelde desgevraagd aan Aneta mede, dat voor alles de handhaving van orde en veiligheid door eventuele boycotacties niet in gevaar mag worden gebracht. De Regering zal zeker optreden tegen excessen bij eventuele ac ties, zoals het molesteren van per sonen, het afsnjjden van water- leidingspijpen en het doorknippen van telefoondraden. Aneta vernam in verschillende Nederlandse kringen, dat men in tussen door 't inslaan van kleine voorraden, rekening houdt met mogelijke moeilijkheden bij de voedselaankoop aan het eind van het jaar, indien de conferentie met betrekking tot Nieuw-Guinea niet tot een voor de Indonesiërs gewenst resultaat zou leiden. De heer Yamin deelde aan Ane ta mede, dat hij geen gegronde redenen zag voor een beroering, die mogelijk zou leiden tot ver schillende acties van het volk, dat ten aanzien van Irian eensgezind is. Hij zeide, dat West-Iran tot het geboorterecht van Indonesië behoort en dat de overdracht van de Soevereiniteit van dat gebied aan Indonesië de uitvoering bete kent van de democratie, die in de tweede wereldoorlog bereikt, werd door de geallieerden. De democratie eist in Z-uid-0.- Azië vrije souvereine staten, die vrij zijn van alle koloniale ver houdingen. „Ik ben blij, dat de kwestie- Irian zal worden opgelost in een conferentie, zoals werd vastge steld in de overeenkomst van de Ronde Tafel-Conferentie, waar het gehele Indonesische volk zich aan houdt". Yamin was er van overtuigd, dat de vrijheid en de beschaving van het Indonesische volk zodanig zijn, dat de Indonesische Rege- ging in alle omstandigheden de belangen en het leven van een ■ieder zal beschermen. Ten aanzien van eventuele boycotacties zeide Yamin o.m. dat een boycot kan ontstaan als ge- Volg van de solidariteit van een bepaald volk jegens andere vol keren om een politiek of econo misch doel te bereiken. Hij zeide, dat het Handvest van de Ver. Naties eveneens de uit voering van boycot-acties kent op grond van besluiten van de Vei ligheidsraad. Deze zjjn dan ge richt tegen een staat, die geacht wordt de veiligheid of de alge mene vrede in gevaar te brengen. AANVARINGEN OP DE SCHELDE. Het Amerikaanse stoomschip „American Counsellor" is Zondag middag in aanvaring geweest op de rivier De Schelde met een Pa- namees stoomschip, waarvan men in verband met de zeer dichte rriist de naam nog niet heeft kun nen vaststellen. Het schip ligt thans voor anker Van de American Counsellor zijn 3 man over boord geslagen en door de Belgische sleepboot „Goliath" opgepikt, liet Ameri kaanse stoomschip was op weg naar Antwerpen. Zaterdagavond is er nog een aanvaring geweest tussen het Zweedse stoomschip „Bengal" en het Engelse stoomschip „Persian Coast". Beide stoomschepen wa ren op weg van Antwerpen naar Rotterdam. De aanvaring heeft lichte schade veroorzaakt aan de bakboordsboeg van de ..Persian Coast. De schepen zijn naar Rot terdam doorgevaren. Het Panamese schip, waarmee de -American Counsellor" in aan varing kwam, blijkt de „Hellenic Chryssoula" te zijn. Het schip was op weg van Cork naar Ant werpen. De „Amsielpark" aan de grond gelopen. Het 7254 ton metende Neder landse stoomschip ,-Arnstelpark'', eigendom van de rederij „Amster dam" te Amsterdam, is in de nacht van Zondag op 'Maandag ter hoogte van Bath aan de grond gelopen. Uit Antwerpen vertrokken sleepboten, om zo nodig hulp te verlenen. Later werd gemeld: Het schip is enkele uren later zonder assistentie vlot gekomen. Het schip bleek geen schade te hebben opgelopen en heeft zijn reis van Antwerpen naar zee voortgezet. werk zetten en de eigenaars van mooie beesten gelegenheid geven hun dieren te laten bewonderen om een mooie verkoopsprijs te maken. Als bijzondere attractie heeft de commissie een loterij uitge schreven, waarbij het fokvee nog meer in het middelpunt der be langstelling komt te staan. D eerste prijs is n.l. een vet varken, de tweede een kalf en de derde een schaap. De veemarkt is achter het Par keerterrein gelegen. Het parkeer terrein zelf wordt die dag vrijge houden voor een tractoren-de monstratie, waarvoor eveneens veel belangstelling bestaat. Café's, cafetaria's, lunchrooms en bakkers zetten hun beste beentje voor en staan gereed om de hongerige magen te vullen en de bezoekers het verblijf in Ter neuzen aangenaam te maken. Het is prettig, dat er weer van alles te koop is en de winkelstand een rijkdom van artikelen kan aanbieden, haast mooier en talrij ker dan vóór de oorlog. Boeren en burgers werken sa men om van deze dag een grote dag te maken. Harde werkers hebben het voorbereid. De be langhebbenden zullen er volop van kunnen genieten. Bazar Chr. Kleuterschool. Gaarne vestigen wij de aan dacht op de bazar, die deze week in „Pro Rege" wordt gehouden ten bate van de Chr. Kleuter school. De bazar wordt Woensdag geopend en is die dag van 3 tot 11 uur voor het publiek toegan- keliik Vrijdag en Zaterdag zal St. Nicolaas de bazar met een langdurig bezoek vereren. Vele attracties en lage prijzen zullen nigt nalaten de bezoekers in groten getale naar ,,Pro Rege" te trekken. Men zie vooral ook de adver tenties deze week in ons blad. HEDEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „De moordenaars zijn onder ons". MORGEN: TERNEUZEN: Luxor Theater 8 uur, Biosc. ,,De moordenaars zijn onder ons". MIDDELBURG: Londense Ka de 13, Aanbesteding uitvoeren verbetering weg Hulst-Nieuw- Namen met zijtak naar Clinge grens lang 2002 meter. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „Verloren Jeugd". 31 Zware regenval te Johannesburg Zondagmiddag heeft zich te Jo hannesburg de zwaarste regen val sinds 400 jaar voorgedaan Drie inheemsen verdronken, 9 huizen werden door de bliksem getroffen en vlogen in brand. I>e electrische leidingen raakten on klaar en 't verkeer op de wegen, in de lucht en bij de spoorwegen werd ontwricht. In 1% uur vlei 1 decimeter regen. De auto's bleven steken, daar het water 1 meter hoog stond- Herhaaldelijk wordt gewag gemaakt van gecompliceerde verkeersongevallen, welke dik wijls „goed aflopen", maar ook wel niet, bijv. een fietser op de uiterste zijde van de rijbaan rij dend, slipt, valt tegen een links naast hem rijdende fietser, deze kan ook zijn evenwicht niet be waren en valt, juist terwijl een auto passeert. Of een voetganger stapt plotseling van het trottoir, zonder daarbij uit te kijken, een naderend voertuig wijkt uit en veroorzaakt een botsing met een ander voertuig of motorvoertuig. Houdt daarom rekening met plot selinge veranderingen in de ver keerssituatie. De K.N.A.C. raadt bestuurders van motorische ver voermiddelen dringend aan bij 't inhalen een tussenruimte te hou den van zo mogelijk 1 m van langzaam rijverkeer en fietsers en voorts met andere motorische vervoermiddelen een tussenruim te van minstens m aan te hou den. Fietsers kunnen bij harde wind, slagregen en sneeuw enz. niet al tijd rechte koers houden, daarmee zal het overige verkeer rekening moeten houden. Indien alle weg gebruikers zich op 5 December a.s. deze raad gedachtig zijn dan zal kunnen worden aangetoond, dat de K.N.A.C.-leuze goed is. Het moet mogelijk zijn één dag de verkeersongevallen tot een aan vaardbaar minimum terug te brengen. Gelijktijdig met de Beierse Parlementsverkiezing is onder de stemgerechtigden té München een referendum gehouden over de vorming van een Europese Unie. 80,2 stemde vóór, 11,8 tegen de éénwording van Europa. Sttttj De Veemarkt. 29 December wordt een drukke dag. De grote jaarlijkse veemarkt te Terneuzen staat wederom in het middelpunt der belangstelling Van heinde en verre zullen de be zoekers naar de veemarkt komen om de mooie beesten, die dit jaar ip groten getale verwacht wor den, te bewonderen. De boeren met hun vette koei en en keurig versierde paarden trekken ons dan weer in groepjes voorbij, vol verwachting of hun beesten, die zij met zoveel zorg hebben gekweekt, een onderschei ding ten deel zal vallen. Het zal Woensdag 29 Novem ber een drukte van belang in Ter neuzen zijnr daar déze jaarmarkt midden in de St. Nicolaasweek valt, waarbij de winkelstand zich bijzonder heeft ingespannen om kijkers en kooplustigen het nodi ge te bieden. De wekelijkse handelsmarkt zal die dag ook extra verzorgd zijn en vele bezoekers trekken. Wind en weder dienende zal het weer een grote dag voor Ter neuzen worden. Al het werk, dat door de veemarktcommissie is gedaan, zal dan tot volle ontplooi- ing komen. Zij mogen er zijn, de ze landbouwers die van jaar tot jaar hun schouders onder dit Attlee vraagt steun aan Labourfractie Minister-President Attlee zal Woensdag vóór de opening van het Lagerhuis-debat over de bui tenlandse politiek de leden van de Labour-fractie vragen een „verenigd front" te vormen. Zoals bekend, hebben 80 Labour- leden aangedrongen op een Brits initiatief tot een Viermogend- heden-conferentie, terwijl dertig leden willen, dat aan de opmars van de Verenigde Naties in Korea een limiet zal worden gesteld. Winston Churchill, de opposi tie-leider, zal in het debat de voornaamste spreker van de con servatieve fractie zijn- Hij zal er op aandringen, dat de deur niet zal worden gesloten voor de mo gelijkheid van nieuwe besprekin gen met de Sowjet-Unie. „Mao is geen Tito", zeggen Britse bladen De (Conservatieve) „Daily Te legraph" is van mening dat de Chinese communistische delegatie hoofdzakelijk naar Lake Success is getogen om te pogen de zwak» ke ziiden van het Westen te vin den en niet om een verzoening»-> gezinde houding aan te nemen- ,,De plannen van een Mao Tse- Toeng met China verschillen van die van Stalin met Rusland. Dit kan ook niet anders, want beide landen hebben een verschillende geschiedenis en zij vinden zich in ongelijksoortige stadia van econo mische en maatschappelijke ont wikkeling. Omi nu aan de hand van deze feitelijke toestand de gevolgtrek king te miaken dat Mao met Tito - wedijvert in een pogen om het Kremlin schaakmat te zetten zoals sommige „door hoop beziel den" hebben gedaan betekent het aan de dag leggen van een grove onwetendheid t.a.v. de Chi nese communistische leider en de leer, die hij vertegenwoordigt". Ook de (Liberale) News Chro nicle" schrijft dat degenen, die ver wachten d,at Mao Tse-Toeng zich tot een tweede Tito zal ontpop pen, ,,zieh overgeven aan dagdro men". Besancon bedreigd door overstroming De 65.000 inwoners van de Oost-Franse stad Besancon wa ren Maandag van de buitenwereld afgesneden door de overstroming van de rivier de Doubs, waarvan het peil in de laatste drie dagen van 14 tot 28 voet is gestegen. De stijging, die is veroorzaakt door hevige regen- en sneeuwval in de Jura, bedreigt thans ook Besancon, waar de benedenver diepingen van de laagstlig-gende 1 huizen reeds zijn ontruimd. VabrieWe» door DE VRIES. o (Nadruk verboden). 5) „Neem eerst rnaar eens een maandje vacantie. Dat heb je wel verdiend." „Ja. eigenlijk wel. Fijn, dat ik net in de zomer thuis ben, hé? Nu kan ik er tenminste eens op uit." Hij keek eens rond naar al de bloemstukken, die in verschillen de vazen de grote kamer een feestelijk aanzien gaven. Hij stond op en liep er langs. „Ik heb eigenlijk nog niet eens goed ge keken, van wie al die huldebe tuigingen zijn," zei hij. ,,De mooiste staan in de salon. „Er is ook een mooie plant van het personeel." Hij drentelde van de ene vaas naar de andere en las de namen op de kaartjes. „Verschalende mensen ken ik, maar er zijn ook onbekenden. Buren?" Ze knikte- „Onder anderen," antwoordde ze. „Verder ook van kennissen van vader, zakenrela ties, klanten en zo." Hij keerde weer terug en ging opnieuw bij haar zitten. „Dat lijkt u wel hé? Al die bloemen. U y— houdt er immers zovéél van?" „Ja, ik heb altijd veel van bloemen gehouden. Ik zal ze goed verzorgen, dan blijven ze lange tijd goed." Op een gegeven ogenblik vroeg hij: „Waar is Joop?" ,,Hij moest vanmorgen vroeg al weer weg. Maar het weekeind komt hij thuis. Je weet zelf hè: dienst is dienst." „Heeft hij er nogal schik?" „Matig. Maar hij spreekt er weinig over." ,,Och ja, Breda is ook maar een gat. Er zal weinig te beleven zijn." „I-n zijn vrije tijd studeert hij. Engels. De Bank wil hem uitzen den, als hij zijn diploma heeft." „Ja, hij is beter geschikt voor dat werk dan ik. Het zal me ten minste benieuwen, hoe lang ik het uithoud op de kantoorkruk." Na de koffie, ging hij met zijn vader mee naar de Bank. ,,Ja, daar zat nu meer personeel dan vroeger. En binnenkort zou hij daar ook tussen in plaats ne men. Achter de schrijfmachine of voor een der loketten. Straks zou het normale leven van alle dag weer aanvangen In het privékantoor zat hij met vader te roken. „Kan ik de wagen vanmiddag een uurtje krijgen, vader?" vroeg hij. ,,Ik wil een beetje toeren in de omgeving." „Best," antwoordde de oudere man. ,.Heb je plannen?" „Och," zei Kees, „zo maar een beetje rondrijden. Ik wil de om geving wel weer eens zien." 's Middags na het eten ging hij met zijn vader naar de garage naast de woning. Moeder's stem klonk hem na: „Doe- je voorzich tig? Het is druk geworden in de stad." Kees lachte. „Maak U maar geen zorgen, moeder. Ik heb daarginds wel rijden geleerd." ,,Dat denk ik ook wel," ant woordde zijn vader. Maar toen hij in de lage Chrysler stapte en startte, meeftde de oudere man toch nog te moeten zeggen: „Denk er om, dat het geen jeep is." Kees begreep hem. „We zullen kalmpjes aan deen," beloofde hij- Tien minuten later reed hij via de Arnhemse weg Apeldoorn, uit. Hé, hier was het heerlijk. En rustig. Nu kon hij zorgeloo ach ter het stuur zitten, zonder geva ren van landmijnen en verbor gen scherpschutters, waarvoor je iedere seconde op je hoede moest zijn. Enfin, die tijd was voorbij, voorgoed, met al z'n narigheid en gevaren, maar ook met al zijn ervaringen en prettige herinne ringen. Het was slechts een in termezzo zij het dan ook een verbazend lang intermezzo. Nu stond hij weer voor het werke lijke leven. Dat betekende: van half negen tot twaalf uur en van half twee tot vijf op de kantoor kruk, tenzij Ja, wat tenzij? De traditie wil de, dat zijn broer en hij beiden in de voetsporen van vader zouden treden- Dat betekende dus: op volger worden. Hij. als oudste, te zijner tijd de leiding overnemen de, en Joop, misschien na jaren, ergens anders directeur. De Bank had immers lilialen genoeg in Nederland. En zelfs in het bui tenland. Als Joop uit de dienst kwam, zou hij tevens wel zijn diploma Engels hebben en dan ken hij er uit, ervaringen opdoen in het buitenland. Misschien wel naar Amerika. Nu ja, eerst eens een paar weekjes vacantie. Hij moest toch ook nog officieel afzwaaien. Z'n spullen inleveren, en zo. En hij wilde ook eens een paar dagen uit; Nederland zien. Hij was al zo lang weg geweest uit het vader land. Bij het Veluws eiland stopte hij even, maar daar was het hem te druk. Langs de kant stonden touringcars en autobussen en de speeltuin was stikvol kinderen. Nee, verder maar. Hij schakelde in en reed door naar Arnhem. Ja, dacht hij opeens, laat ik naar Arnhem gaan. Daar ben ik na de oorlog nog niet geweest. Er moet zoveel verwoest zijn- (Wordt vervolgd.) Engels Zondagsblad over 1 Ruslands voorbereidingen veer een aioomoorlog Volgens de correspondent koo re-sp-onient van het Engelse Zon dagsblad „The- People" heeft de Sowjet-Unie naar schatting een voorraad van 60 atoombommen. Volgens de correspondent kon i i hij deze onthulling doen op grond'1 van het resultaat van uiterst ge kimt Amerikaanse gegevens, ge baseerd op een diepgaande (we tenschappelijk onderzoek en con- tra-spionnagr in Europa, Azië en Amerika". De bron van zijn bericht kon hij niet noemen. Hij voegde er aan toe, dat de Sowjet-Unie twee ty pen st raai boine nenwe rp e rs had i vervaardigd, een voor atoomoor log en een voor verdediging te gen atoomoorlog. Verder zou de Sowjet-Unie een kosmat oheJsT raalproj.ee tor (hebben ontworpen, die de metalen onder delen van de vliegtuigen, die bin nen een afstand van 24 km van het apparaat komen, zon kunnen '.tien smelten. j i t Hei Noorse s.s. „Selges omhooggezei De sleepboot „Humber" van L Smit Go's internationale sleep dienst heeft het 1661 b.r.t. meten - de Noorse stoomschip Seined" van de firma Einar Wahlström te Oslo, dat na aanvaring met het Engelse stoomschip „City of Bristol" van de City Line te Glas gow b\j Barrow in zinkende toe stand verkeerde, ter plaatse om hoog gezet. Maatregelen voor berging van het schip zijn genomen. De storm in de Ver. Staten De stormen en sneeuwval, die aan ten minste 226 personen in de Verenigde Staten het leven hebben gekost en voor millioe nen schade hebben aangericht, waren Maandag practisch gaan liggen. De Staten aan de Noord-Oost kust worden echter thans door overstromingen bedreigd, daar de reservoirs van deze water arme stad 125 milliard liter wa ter hebben ontvangen. i

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2