De oorlog in Korea NOODWEER IN V.S. Onveilig Indonesië ïordigd aad en India h China Wijziging Noodwet Ouderdomsvoorziening Politieke commissie der V.N. TREIN GEMIST ORANJEBOOM BIERI MAANDAG 27 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1589. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Tegenoffensief der Noordelijken Zondagochtend vroeg gingen de Noordelijken over tot tegenaanvallen op de Verbonden troepen, die nu, naar men gelooft, op de voornaamste verdedigings linie der communisten zijn gestoten. De Amerikaanse 25 ste divisie, die het op Oesan ge munt heeft, staan tegenover 20.000 man Noordelij ken, voor het merendeel Chinezen. Ook de Z.-Korea- nen zouden bij Taetsjon, verder naar het Westen, Chinezen tegenover zich hebben. Lichte Amerikaanse bommenwerpers hebben in het gebied van Taetsjon geconcentreerde aanvallen uit gevoerd. NOG MEER CHINEZEN NAAR KOREA. Critiek op aftrek „eigen inkomens" Tengevolge van storm en sneeuw zijn in de Verenigde Staten Zaterdag minstens 99 personen om het leven gekomen. Te Newark en Jersey, de twee grootste steden in de staat Jersey, is n' noodtoestand afgekondigd, daar gebroken telegraafkabels en losge waaide stukken door de hevige wind door de straten worden gejaagd. Het optimisme van Yamin betreffende Nieuw-Guinea De strijd in Indo-China Churchills tankmotie WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder i de Indonesische :ht verongeluk! RWACHTING NOBELS-MOLDUCCI 3WATER. Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. Advertentieprijs: per ram 10 ct? minimum per advertentie l,6ê. Rubriek Kleine Advertenties: S regels 60 ct.iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot dee namiddags 2 uur. een bericht uit Moekden, aldus de radio, zijn de miliciens gesta- tionneerd te Antoeng, Tsjangpai en in andere Mandsjoerijse grenssteden- V.S. VRIEND VAN HET CHINESE VOLK. In een te Philadelphia gehouden rede heeft Philip Jessup, buitenge woon ambassadeur, bevestigd dat de Verenigde Staten „de vrienden zvjn van het Chinese volk en dat z( hieraan zullen blijven herinneren". Jessup heeft eveneens te ver staan gegeven, dat de Verenigde Staten hopen, „dat 't Chinese volk zich eens zal losmaken van 't com munistische regime". Na zijn ge loof te hebben uitgesproken in de V.N. als een borg voor de wereld vrede, verklaarde Jessup tot be sluit, dat z\jn regering bereid is „elke kans op vrede" met de Sow- jet-Unie te onderzoeken. De krachtige en goed gecoördi- neerde aanvallen van de Noorde- lijken z\jn gericht op het midden en uiterste Oosten van de linie van het achtste leger. De hoofdaanval schijnt geconcentreerd op een front van 40 km breedte ten Zuiden van Oensan. Gelijktijdig sloegen de Noordelij ken toe tussen de tweede en 25ste divisie en trokken op naar de ri vier de Tsjongtsjon. Ten N.O. van Koedjang werd een Amerikaanse compagnie onder de voet gelopen en een andere omsingeld. Het aantal Zuidkoreaanse sol- ten, dat op de terugtocht is be draagt ongeveer 25.000, een kwart van het aantal troepen aan het front. Het offensief van de Verbon den troepen is door de hevige tegenaanvallen die in centraal Noord-Korea een gat van elf km hebben geslagen, tot stilstand ge bracht. 1 Sommige speerpunten van de Noordelijken rukken op naar Soentsjon. De Amerikanen moes ten bijna 5 km terugtrekken om de frontlinie recht te trekken- Op het Westelijke front werden de Amerikanen te Tsjongdjoe tegengehouden DE TANKS IN KOREA. Naar aanleiding van het bericht, dat in Korea een zware Russische tank, de Stalin-drie, is waargeno men, welker zwaarte geschat wordt op 50 a 60 ton, wordt opge merkt, dat het gebruik van derge lijke zware tanks extra moeilijkhe den zal opleveren met het oog op het feit, dat vele bruggen in Korea niet iheer dan vijftig ton gewicht kunnen torsen en dat ook vele we gen niet op dergelijke zware voer- luigen zijn berekend. De Britten hebben nu in Korea NW.-GUINEA CONFERENTIE. OPENING OP 4 DECEMBER. Te Den Haag is officieel mee gedeeld, dal de conferentie tus- sen Indoneisië en Nederland be treffende de status van West- Nieuw-Guinea zal aanvangen op 4 December. een zeventigtal van hun „Centu- rion"-tanks van 52 ton, het nieuw ste model, aangevoerd. Enkele daarvan bevinden zich reeds in het concentratiegebied van de Britse 29ste brigade, op ongeveer 110 km van het front. Het kanon van de Centurion is van kleiner kaliber dan het 122 milimeter-kanon van de Stalin-drie, doch van groot doorboringsvermogen. De zwaarste Amerikaanse tank in Korea is de 40-tons „General Patton" met een 90-milimeter ka non, dat echter sneller vuurt dan van de Stalin-tank. Volgens een bericht van Radio Peking zijn nog meer „Chinese vrij willigers" over de Jaloe Noord Ko rea binnengekomen „ter verster king van de Chinezen, die daar reeds tegen de Amerikaanse aan vallers vechten". Het aantal der versterkingen werd niet genoemd. De plaats van overtocht van de Jaloe was in de streek van Tsjangpei en elders. CHINESE MILITIE STAAT GEREED. Tienduizenden Chinese mili ciens houden de wacht aan de Mandsjoerijse grens en zijn ge reed om de Amerikaanse agres sie af te slaan". De militie, welke losstaat van het Chinese geregelde leger, zou volgens semi-officiële schattin gen 550.000 man tellen. Volgens M cTTTrmac PRODUCT Blijkens het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer over de wijziging van de Noodwet Ouder domsvoorziening zijn de voorge stelde verhogingen van de ouder- domsuitkering met 5 procent met instemming begroet. Ernstige teleurstelling valt te constateren door de mededeling dat de Regering geen vrijheid kan vinden, de aftrek van eigen in komsten, zelfs voor de eerste 100, te doen vervallen. Het feit, dat zulk een vrijstelling 's Rijks schatkist op 10.300.000 per jaar zou komen te staan, kan de nood zaak van verbetering niet wegne men. Al te zeer wordt door de Rege ring zowel het belang van een ge zonde spaarzin als dat van een goede sociale ontwikkeling van bedrijfs- en ondememingsfondsen uit het oog verloren terwijl de al om in den lande heersende ont stemming over deze aftrek, wel ke naar de mening der commissie terecht als een onbillijkheid wordt gevoeld, schijnt te worden onder schat. Te sterk spreekt het „natuur lijk" recht van de mens op de vruchten van een zelf gespaard klein inkomen dan dat zulk een recht zou kunnen of mogen ne geren. Met klem dringt de Kamer er op aan, alsnog te overwegen op welke wijze aan haar verlangens op het punt van de vrijstelling kan worden tegemoet gekomen. Bij een bestendiging van de be staande toestand kunnen de mees te leden ziclj niet neerleggen. Enkele leden vestigden er in dit verband de aandacht op, dat de verhoging van de uitkering aange vuld met 30 per jaar (de z.g. Joekesgulden), later «met 5 pro cent en nu wederom met 5 pro cent. niet is geschied, resp. zal geschieden) om de positie van de Ouden van Dagen te verbeteren, maar om de reële achteruitgang van het inkomen, welke uit de stijging van de kosten van het le vensonderhoud is voortgevloeid, te compenseren. Een groot nadeel van de af trekregeling in de Noodwet is, dat bij een verhoging van eigen in komsten uitkering van een werk gever, verhoging van pensioen of van invaliditeitsrente) met bijv. 5 procent, het totale inkomen van de betrokken persoon niet met 5 procent stijgt, doordat een deel van die verhoging van de even eens verhoogde Noodwetuitkering wordt afgetrokken. Dit heeft de hierbedoelde leden slechts versterkt in hun opvat ting, dat een bepaald bedrag aan eigen inkomen van de aftrek moet worden vrijgesteld. Deze leden zouden van de Mi nister willen vernemen, waarom niet is voorgesteld de Ouderdoms- uitkering krachtens de Invalidi teitswet eveneens te verhogen. „Velen begrijpen niets van mijn optimisme ten aanzien van de op lossing van het vraagstuk-Irian, hoewel dit optimisme wel degelijk gegrond is. Dat men in de strijd optimis tisch moet zijn, is immers een be kende leuze", aldus verklaarde de ADVENTSBOODSCHAP PRINSES WILHELMINA. BIJZONDERE KERKDIENST. TE GRONINGEN. De Nederlandse Hervormde ge meente te Groningen heeft op 23 December a.s. een bijzondere dienst belegd in de Martinikerk aldaar. Tijdens deze dienlst zal men kunnen luisteren naar een adveniboodsehap van Prinses Wilhelmina, "welke boodschap tevens zal worden uitgezonden door de beide Hilversumse zen ders en de Wereldomroep. De mogelijkheid is niet buiten gesloten, dat Prinses Wilhelmina deze boodischap persoonlijk in de ze dienst zal uitspreken, doch er wordt ook rekening gehouden met de mogelijkheid, dat de bood schap op een gramofoonplaat ten gehore zal worden gebracht. De Groningse predikant voor de arbeid onder buitenkerkelij ken, Ds S-H. Spanjaard, heeft het initiatief tot het organiseren van deze dienst genomen. In ant woord op een door hem schrif telijk tot H. K. H. Prinses Wilhel mina gericht verzoek ontving Ds Spanjaard de uitnodiging om de ze aangelegenheid tijdens een be zoek aan de Prinses op 't Loo te komen bespreken. Ds Spanjaard werd met een van zijn ouderlin gen door Prinses Wilhelmina ontvangen en tijdens dit onder houd willigde H.K.H. in princiDe het verzoek in. In verband met Haar hoge leeftijd en de vele vermoeienissen, aan een derge lijke reis verbonden, werd de mo gelijkheid onder "ogen gezien, dat de adventsboodschap door H.K.H. in haar eigen omgeving zal worden .uitgesproken en op een gramofoonplaat opgenomen. Prinses Wilhelmina zal nog deze maand Haar beslissing kenbaar maken. In de buurt van New York is het zeewater minstens l'/j km het land ingekomen. Huizen aan de kust werden meegesleurd. Op het vliegveld van New York. La Guardia. staat het water drie a vier meter hoog, waardoor de rompen van grote vliegtuigen, die op het vliegveld verankerd zijn, worden opgetild. Het grond personeel heeft opdracht gekre gen de contröletorens te verla ten, daar men vreest dat deze om zullen waaien. Ongeveer 250 gezinnen uit de buurt van Morgan Beach Dij Perth Amboy zijn met vracht auto's en boten geëvacueerd- Het waterpeil is sinds 22 jaar niet zo hoog geweest. Op enkele tra jecten van de ondergrondse te New York is de dienst gestaakt, daar het water er binnendrong. De orkaan woedt voorname lijk in het Oosten van de V.S. De getroffen streek strekt zich uit van Nieuw-Engeland tot aan Vir ginia, terwijl ook de landerijen tot aan de Ohio er erg aan toe zijn. On het vliegveld Idlewild werd een windstoot van 152 kilometer per uur geregistreerd (120 km is orkaansterkte). Bijna een half millioen huizen in het gebied van New York en New Jersey zijn van electriciteit verstoken. Min stenis zeven radiostations ver dwenen uit de aether. De bevolking van het Staten eiland, op de rede van New York, en deel uitmakend van de stad, moest geëvacueerd worden. De golven hebben zich als een springvloed meester gemaakt van het eiland. Een paar huizen zijn reeds door de vloed medege voerd. In de loop van Zondagavond nam de sterkte van de wind sterk if en hield het op met regenen. Hierna begon het geweldig te sneeuwen- Op ongeveer 50 km ten Z W. van Pittsburg viel in een paar uren 69 cm sneeuw, een record dat sinds 1799 niet meer werd bereikt. In de ondergesneeuwde steden Pittsburgh en Cleveland ligt het verkeer vrijwel stil. Het aantal dodelijke ongevallen is reeds 99. Pittsburgh is Zondag opnieuw door een sneeuwstorm geteis terd. Elf personen ziin om het leven gekomen. Er worden in dit gebied steeds meer fabrieken in de staal- en kolenindustrie ge sloten- heer Yamin in een uiteenzetting in zake Nieuw-Ouina teconorer een aantal studenten. Yamin merkte voorts op, dat indien aan Nedeilandse zijde een eis bestaat ten aanzien van N.- Guinea, dit niet anders kan zij* dan een eis voor het behoud van een kolonie. Mocht een dergelijke eis bestaan, dan wordt deze niet gedragen door het gehele Neder landse volk. Tot heden is het niet bekend, of de Partij van de Arbeid en de Communistische partij een derge lijke eis tot het behond van N.- Guinea steunen. Veronderstel echter dat het in derdaad de wil van heel -het Ne derlandse volk is Nieuw-Guinea te behouden, dan zullen de resul taten van de diplomatieke etrjjd ^fifty-fifty" zijn. Welke Indone siër zou dan niet optimistisch tea aanzien van de oplossing van het vraagstuk zijn"? aldus de heer Yamin. Hij zeide voorts: „Wij zijn fatsoenlijke mense* en zullen ons ook in de diplomatie bij het oplossen van «en vraag stuk aan de spelregels houde® n.1. het probleem oplossen binn«» het raam van de resultaten der Ronde Tafel-Conferentie. Nieaw- Guinea is slechts een zaak van Indonesië en Nederland zonder inmenging van een derde. Ik zeg met nadruk „spelregels", daar ik gedurende mijn verblijf 1* Nederland de indruk heb gekre gen, dat Nederland via de achter deurtjes derde partijen tracht te betrekken in de oplossing". De opstandelingen van de Viet- minh vallen de omsingelde Fran se post Tanmai aan. die 25 km ten Westen van Moncay ligt. Een bevrijdingscolonne van 150 man, die onderweg zelf werd aangeval len, heeft Tanmai nog niet be reikt. Zuiveringsoperaties en pa trouille-activiteit werden gemeld van het Z.O. van Haidoeong. Een versterkt dorp ten Z. van Hai doeong, dat de Vietminh in hand den had, is veroverd na een aan val door Franse gevechtsvliegtui gen. Naar verluidt zijn de verlie zen van de Vietminh groot. De situatie in het Sukabumische geeft de laatste dagen redenen tot ernstige bezorgdheid. De ben de-activiteit vermeerdert en de diefstallen op ondernemingen ne men toe. De bevolking gaat gebukt on der dit euvel. Er gaat vrijwel geen nacht voorbij, of er hebben rampokpartijen in dessa's plaats. Op 23 November is de heer Dek ker, employé van de onderneming Mandalang, -door een bende ont- ontvoerd. Tot dusver is omtrent hem niets bekend. De employé Witteveen van de onderneming Gealpara werd in de tuinen door een bende omsingeld en eveneens meegevoerd, doch de zelfde dag wist hij nog te ont snappen en ongedeerd de onderne mingsgebouwen te bereiken, be roofd van enkele persoonlijke be zittingen. De diefstallen concentreren zich op de rubberondernemingen. Het komt voor, dat gewapenden met een vrachtauto voor de fabrieken verschijnen om zich hoeveelheden van het afgewerkte product mees ter te maken. Volgens ingewijden is de toe stand thans ernstiger dan ooit te voren. Vele plantersvrouwen zijn weer naar de grote steden geëva cueerd. Malik (Sowjet-Unie) heeft de politieke commissie der V.N. ver zocht vertegenwoordigers van het communistische China uit te no digen voor de bespreking van de klacht over „Amerikaanse agres sie tegen China". Dr Tsiang (Nationalistisch Chi na) protesteerde tegen een derge lijke uitnodiging. Zij vormde slechts een propagandadaad en verdiende niet de aandacht van de commissie. Malik zeide, dat het Chinese volk alle reden had om een klacht tegen Amerika in te dienen. De agressieve houding van Amerika nam hoe langer hoe ernstiger vormen aan. Er bevonden zich niet slechts Amerikaanse marine strijdkrachten in de wateren van Formosa, „dat aan China toebe hoort", doch ook werd het Chine se grondgebied in het Noorden door Amerikaanse vliegtuigen geschonden, die „op barbaarse wijze door bombardementen scha de aan China en aan Chinezen" toebrachten. Een uitnodiging van vertegenwoordigers van ck» rege ring te Peking zou niet meer dan normaal zijn. Bovendien, zo voeg de Malik hier aan toe, was Dr Tsiang de vertegenwoordiger van de „Kwomintang-kliek, die haar zetel in de Verenigde Naties on wettig bezet houdt". De politieke commissie van de Verenigde Naties heeft met 30 tegen 8 stemmen en 22 onthou dingen besloten, dat de Chinese communistische delegatie deel zal nemen aan het debat over de Chinese klacht Amerikaanse China". betreffende de agresaie tegea Na het bekend worden van de moordaanslag op Indonesische employé's van de onderneming Dinawati wordt thans gemeld, dat een Chinese employé en twee Indonesiërs van de onderneming Bantargadung bij een overval ge dood werden. Voorts werd het emplacement van de onderne ming Sukakaret door een bende gerampokt. In dit gebied zijn ook leden van de „Darul Islam" gesigna leerd. Tezamen met de aanwezige benden oefenen zij een zodanige bedreiging op de ondernemingen uit, dat sommige maatschappijen overwegen, al het personeel van de Europese staf terug te trek ken. De ondernemingswachten zijn bijna allen teruggetrokken, waardoor er niet voldoende be scherming bestaat. De toestand wordt zeer critiek genoemd. De Chinese nationalistische ge delegeerde zal het voorzitter - chap van de Veiligheidsraad overdragen aan de Cubaanse af gevaardigde. China is van mening, dat de aanwezigheid van de Amerikaan se zevende vloot in de watereu rondom Formosa een daad van agressie is tegen Formosa en dientengevolge tegenover China. In bevoegde Britse kringen ver luidt, dat de V. N.-delegatie van de Chinese communistische rege ring voornemens zou zijn de vol gende voorwaarden te stellen voor het voeren van besprekin gen over Korea: 1. Dat de Verenigde Staten elke hulp onthouden aan de Chi nese nationalistische strijdkrach ten, die naar Formosa zijn ge vlucht en 2. dat de V. N. een vertegen woordiger van Nieuw-China te Lake Success aanvaarden. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag- ochten tot avond. Mist. In de ochtend bijna overal mist, welke later op de dag plaatselijk optrekt. Overigens half tot zwaar bewolkt, overwegend droog weer. Over het algemeen weinig wind. In de ochtend op vele plaatsen lichte vorst, middagtemperaturen even boven het vriespunt. Breskens In een rumoerige Lagerhuis zitting, waarbij het voortdurend tot heftige woordenwisselingen kwam tussen Churchill en de Re geringswoordvoerder Morrison, besloot de oppositie-leider tenslot- Terneuzen te, -dat hjj zijn motie tegen het Hansweert zenden van tanks naar Egypte zal Walsoorden opschorten, totdat Bevin het La„ gerhuis verslag zal uitbrengen over de Brits-Egyptische bespre kingen. De oppositie had een motie in gediend, waarin de Regering werd verweten, dat zij niet bereid is de wapenleveranties aan Egypte te staken, zolang dit land het Brits- Egyptische verdrag niet gestand wil blijven. DINSDAG 28 NOVEMBER v.m. 3.42 4.17 4.57 5.07 n-m- 3.56 4.31 5.11 5.21 ZON- EN MAANSTANDEN, ZON MAAN 27 8.19 16.36 18-03 11.34 28 8.20 16.35 19.11 12.13 29 8.22 16.34 20.25 12.41 29 8.22 16.34 2025 12.41 30 8.23 16.33 21.43 13.01 s: 5 regels 66 ceatj 0 ct.; minimum pet nummer of Adreu meer. 's namiddags 2 utBB> k, de Sowjet-afge- titte het onjtdst zo als Formosa op de ratsen. De Sowjert- ocht de kwestie For- •eken en Bebler had ;n verantwoordelijk en da geplaatst. „Be. Korea moest zijn interventie en ge- essie in Korea" en baseerd zijn op g®- trthurs beruchte" in wordt gezegd, dat ruunistische troepen d hadden, debat zaten Wee in en zijn adviseurs die voor beliangheb- onarissen zijn gere. achtten, tot de voor uitnodigde plaats te raadstafel, lanse afgevaardigde, n, vroeg, of taal, so- tige onderdrukkers" t betrekking tot de n toegeschreven aan werkelijk „klonk als nze vrienden, de Qu- enden in alle jaren, trekkingen met he» er redelijke gronde» verweging van beide Formosa en Korea, yn Jehb (Engelanc tin. Hij verklaarde, lijk was, dat de rege- 'eking „actief steun i de Noordkoreaaase De Raad wilde niet ide aan de oorlog in maar ook het uit een nieuwe oorlog bat van twee-en-een r de procedure ver- id met zeven stem- n bij drie onthoudin.- iwjet-voorstel om de i niet op de agenda ngen van de Galung- ien van Bandung is 'akota van de Indone- tmacht verongelukt, vaialf militairen om amen, onder wie de van drie koppen, •e militairen konder ingen uit het vliag- :1 was op weg naar in West-Java, doch ser maakte de terug- ndung noodzakelijk se betrekkingen, te New Delhi beriefc- i welke er op wijze» iele gebied van com- bina militaire voov- p een schaal worden ke elk denkbeeld aan i in Korea door Cbi- ;ers" uitschakelen "EN ECHTPAAR IAANDAM. I December is het deden, dat Hendrik Marijtje Dobbe te le echt werden ver- id en bruidegom, i jaar oud. genieter ondheid. door het KJSLM.I. ldig van Woensdag- vond. ichtige wind. it tijdelijk storm, in ld harde tot storm- uit het Zuid-Westen, id naar West of en geleidelijk aine ende bewolking meü Iets minder zacht AANRIJDING. Dinsdagmorgen is op de Hob- bemakade te Amsterdam een wielrijdster tegen een auto aan gereden. De wielrijdster kreeg een schedel'oasisfractuur en. is naar het Wilhelminagasthuis ver voerd. Men vreest voor haar leven. neen mei mee een siap geze», uie zij te voren niet heeft willen doen, omdat hiermee een bijzon der ernstige keten van gebeurte nissen kan worden geïnaugu reerd, aangezien een besluit van de Verenigde Naties, waarbij een land als agressor wordt bestem peld, voor de leden-staten een morele verplichting schept om te gen dit land op te treden. niijioiciis ji openingen m ae Kra ter heeft een stroom van 1500 meter breedte zich in tweeën verdeeld. De bevolking biclt voortdurend tot haar schuts patroon Sint Andreas, wiens feestdag Donderdag gevierd wordt. Alle voorbereidingen zijn getroffen voor de evacuatie van ongeveer 2000 dorpelingen, wier huizen worden bedreigd. UMVUIVUUI iO MUg 1UC1/ UGIV^IIU. De politie in de omringende districten heeft opdracht gekre gen zich naar het bewuste district te begeven. De meeste Europea nen hebben het gebied verlaten. Ook twee ambulances van het Rode Kruis zyn naar Witzieshoek gezonden. In het ziekenhuis te Harrismith zijn alle beschikbare bedden in gereedheid gebracht. van Tonkin en in Cochin-China, Annam, Cambodja en Laos. Thans heeft de Vietminh vrij wel het gehele berggebied tussen de Chinese grens en de beneden stroom van de Rode Rivier onder controle. Bezorgdheid in Frankrijk De tegenslag in Indo-China PYAMA vindt ik ook fijn. U kunt het beste kijken bij het MODEHUIS NOORDSTR. 17 TERNEUZEN daar vindt U een grote keuze en helemaal niet duur. 3 30 NOVEMBER, v.m. n-m. Terneuzen 5.31 556 Hansweert 6.11 6.36 Walsoorden 6.21 6.46 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN o\> onder op onder 29 8.22 16.34 20.25 12-41 30 8.23 16.33 21.43 13.01

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1