Grote activiteit der Guerilla's in Korea ;arta Kanselboodschap over Ambon Algemene vergadering van de V.N. AKKERTJES* De toestand in Indo-China troffen Door het hoofdkwartier van het Zuidkoreaanse leger is Zondag bekendgemaakt, dat communistische guerilleros er in de nacht van Zaterdag op Zondag in zijn geslaagd de tachtig kilometer ten noordoosten van Seoel gelegen stad Tsjoentsjon bij verrassing in te nemen. Onder de burgerbevolking zijn vele slacht offers. Er wordt thans hevig om het bezit van deze stad gestreden. WEERS VERWACHTING HOOGWATER. hangerig, koorts! DE TOL AAN FRANSE MENSENLEVENS IN DE TWEEDE WERELDOORLOG. Bertha Hertegit Frankering bij Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent. Losse nummers 6 cent. MAANDAG 20 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1583. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm li cf; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot ies namiddags 2 uur. Een andere eenheid commu nistische guerilleros, ter sterkte van verscheidene honderden, be vindt zich in de nabijheid van het vijftig kilometer ten Noord oosten van Seoel gelegen Kap- Het doel der guerilleros zou zijn een wig te drijven tussen het achtste en het tiende legerkorps, die zich respectievelijk in het westen en het oosten van het Koreaanse schiereiland bevinden. Dit zou generaal Tsjaik Kim in staat stellen een verbinding tot stand te ibrengen tussen zijn in het noorden opererende guerille ros en hun collega's in het zui den, die aldaar steden en bevoor radingswegen aanvallen. De Zuidkoreaanse regering heeft communistische plannen ontdekt, dat 45-000 guerillastrij- ders zouden trachten Seoel te veroveren. Seoel leed in de afgelopen week reeds aan ..guerillakoorts". Tus sen 19.00 uur 's avonds en 06.00 uur 's morgens mocht niemand zich op straat bevinden. De guerillabeweging voor namelijk gerichte tegen bevoor radingsroutes schijnt in twee hoofdgroepen te zijn verdeeld. De ene groep opereert in een gebied van 145 lengte dwars over Korea, ten N. van de 38ste breedtegraad en le.i Z. van de huidige linie der Verbonden troepen. De andere opereert in het Z., met het gebied van Taegoe als uitgangsbasis- Ongeveer 70.000 man Ameri kaanse troepen en minstens 10.000 Turkse en Philippijnse troepen zijn ingezet tegen deze guerilla- strijders. Van 1 October .tot 5 November werden 168 politie-agenten ge dood, 216 ernstig gewond en 334 licht gewond. Van de guerilla- strijders waren 4969 man gedood en 7416 gevangen genomen. In het gehele gebied achter de frontlinies is de guerilla-activi- teit zo toegenomen, dat het niet raadzaam is over de bergwegen te reizen. Zondagmorgen vroeg zijn de troepen van de V.N. aan het Noordwestelijke front in Korea nog anderhalve km opgedrongen, zonder op noemenswaardige tegenstand te stuiten. De front lijn der V.N. loopt thans bijna in een rechte lijn van het Oosten naar het Westen, 10 km van Pak- tsjon naar Toktsjon. Hierlangs staan 120.000 man troepen opge steld. De Zuidkoreaanse Minister van Defensie Soeng Mo Shin, ver klaarde. dat generaal MacArthur geloofde, dat de Verbonden troe- medegedeeld door het K.N.M.I. ie De Bilt, geldig van Maandag morgen tot Maandagavond. Enkele buien. Wisselende bewolking met op de meeste plaatsen enkele buien. Matige en aan de kust tijdelijk krachtige wind uit zuidelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG 21 NOVEMBER. pen tegen Kerstmis de Mandsjoe- rijse grens zullen bereiken. De Minister, die een bezoek brengt aan Tokio ter verwelkoming van de leden der commissie voor de vereniging en het herstel van Ko rea, had in het begin van de vo rige week een ontmoeting met MacArthur. De Britse troepen wachten met ongeduld op de aankomst van de tanks van het type „Centurion", die met hun 52 ton de zwaarste zullen zijn, welke in de strijd der V.N. in Korea zijn gebruikt. Vol gens de bevelhebber van de Ame rikaanse eerste cavaleriedivisie is deze tank ,,de beste ter wereld, beter dan de Stalintank". Tot nu toe zijn er geen Stalin- tanks (meer dan 60 ton) in Ko rea waargenomen. De zwaarste tot nu toe gebruikte was de M 26, een herzien type van de „General Patton" (43 ton). De zwaarste tank van de Noordelijken is de T 34 (35 ton). Volgens een Amerikaanse mili taire woordvoerder worden door de Chinese communisten waar schijnlijk grote honden gebruikt voor waakdiensten in de voorste linies. Deze methode werd in de tweede wereldoorlog reeds door Chinezen en Japanners toegepast. Van vandaag af zal de post dienst met Korea weer geopend worden. Men kan dan luchtpost en pakjes verzenden. Grote bedrijvigheid in de lucht. Ook Zondag heerste er van ge allieerde zijde grote bedrijvigheid in de lucht. De troepen werden uit de lucht gesteund, terwijl ook afzonderlijke doelen zijn aange vallen, waarbij een utgestrekt ge bied van het Noordkoreaanse ge vechtsterrein werd bestreken. Te Jongsandjon, Jongwon, Wawon, Samgori, Sinhari, Taetsjon, Tae- sandong, Kangje en Tsjongjoe werden militaire doelen getrof fen. In het Noorden rukken de Ver bonden troepen langzaam op, waarbij zij nauwelijks enige tegenstand ontmoeten. Officieren van de geheime dienst verklaren niet te begrijpen waarom de Chi nese communistische troepen Ko rea zijn binnengerukt, daar zij zich niet bereid tonen te vechten en zich verspreiden, wanneer zij worden beschoten. Aan de Oostkust zijn de Zuid koreaanse troepen tot op 55 kilo meter ten Zuiden van de belang rijke haven Tsjongjoen gevor derd. 35 Amerikaanse vliegende reu- zenforten hebben Zondag zes ten Zuiden van de Jaloe gelegen be voorradingscentra der communis ten hevig gebombardeerd. Volgens schattingen van de Amerikaanse geheime dienst staan 100.0CO manschappen aan het noordwestelijke front tegen over 't leger der V. N. Een kwart bestaat uit Chinese troepen. Ge schat werd, dat nog 75.000 Chi nezen ten Z. van de grens van Mandsjoerüe staan opgesteld. BIJ HET BEZOEK VAN KONINGIN JULIANA AAN LONDEN. Dinsdag zullen bij het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard aan Londen meer dan 60 straten worden afgezet. Hier toe zullen de belangrijke ver keersstraten Whitehall, Parlia- mentstreet en The Mall, die naar Buckingham Palace leidt, beho ren. Woensdag, als een bezoek ge bracht wordt aan het „commer ciële hart" van de stad, zullen 19 straten worden afgezet. Der tig straten zullen voor één-rich- tingverkeer voor het omgelegde verkeer gebruikt worden- Radioreportage van de aankomst te Londen. Zoals bekend zullen aanstaan de Dinsdag te zestien uur Ned. tijd de Nederlandse radio Unie en de Nederlandse afdeling van de B. B. C. in samenwerking een verslag uitzenden van de aan komst van Koningin Juliana en Prins Bernhard op Victoria sta tion. De Koninklijke gasten wor den op het perron verwelkomd door de Engelse Koninklijke Fa milie, haar gevolg en andere pro minente personen. Kort voor de trein uit Dover arriveert, zal van 15.45 uur Ned. tijd af worden uit gezonden door de Europese dienst van de B. B. C. op 464 meter. Van de ontvangst dor de En gelse regering in Middle Temple Hall op Woensdagavond zullen de Nederlandse radio Unie en de Nederlandse afdeling van de B. B. C. wederom in samenwer king, een verslag uitzenden op golflengte 224 meter en op de 49, 41 en 31 meter banden. DUIZENDSTE ZEESCHIP VERTROKKEN. Dezer dagen verliet de kust vaarder „Europa" als duizendste zeeschip van dit jaar de haven van Delfzijl. In de Remonstrants^.kerken m Nederland is Zondag de volgende kanselboodschap voorgelezen: „In ons volk en zo ook in onze gemeenten is grote bewogenheid over de toestand, waarin de be volking van het eiland Ambon verkeert, tengevolge van oorlogs geweld en natuurrampen. Wij be treuren het diep, dat in de Zuid Molukken en in het bijzonder op dit eiland een gewapend conflict is uitgebroken en men niet de weg heeft kunnen vinden tot vreedzaam overleg. De commissie tot de zaken van de Remonstrant se Broederschap acht het ge wenst, dat vanaf de kansel uit drukking wordt gegeven aan on ze bezorgdheid over het lot dezer bevolking. Het feit, dat hulpverle ning door het Internationale Ro de Kruis ten zeerste belemmerd zo niet afgewezen is, heeft te recht smartelijke verontwaardi ging gewekt. In de verwikkelde situatie, waarin de berichtgeving ons niet in staat stelt een enigs zins du'del ijk beeld van de mo mentele toestand te maken, wil len wij een beroep doen op alle instanties, die bij machte zijn te bevorderen, dat de Christelijke barmhartigheid tegenover de ge teisterde bevolking onbelemmerd kan worden betracht. Wij spreken de hoop uit, dat aan het volk van Ambon bij de eindiging van het gewelddadig conflict recht zal worden gedaan en menselijkheid betracht. In ons gebed dragen wij het lot dezer be volking op aan Hem, die de lei ders van alle volkeren wijsheid ONTPLOFFING IN NOORDITALIAANSE FABRIEK Dertig arbeiders, van Wie vijf ernstig, zijn te Forli (Noord- Italië) gewond door oen ontplof fing, die een gehele afdeling van een cellulose - en kunstzijdefa briek vernielde. De vijf ernstig gewonden zijn uit het puin be vrijd en naar het ziekenhuis overgebracht. De anderen kon den ter plaatse worden behan deld. moge schenken en hun harten verlichten met Zijn Heilige Geest". Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.45 0.20 1.— 1.10 n.m. 11.57 12.32 1.12 1.22 ZON- EN MAANSTANDEN. P ZON MAAN op onder op onder Nov. 20 8.08 16.43 14.57 3.33 21 8.09 16.42 15.08 4-45 22 8.11 16.41 15.20 5.58 23 8.13 16.40 15.36 7.13 24 8.14 16.39 15.57 8-27 25 8.16 16.38 16.26 938 De Sowjetrussische minister van Buitenlandse Zaken, Wisjin- sky, heeft Zaterdag in de algeme ne vergadering van de V. N., by de behandeling van Trygve Lie's vredesplan en het tegenplan van de Sowjet-Unie, verklaard, dat de Sowjet-Unie ,,van harte het vreedzaam naast elkaar bestaan in de wereld van kapitalisme en communisme wenst." Wisjinsky verklaarde zich krachtig voorstander van perio dieke bijeenkomsten van de Vei ligheidsraad, doch„mits de Chi nese communisten er een zetel hebben als de wettige vertegen woordigers van China. Wisjinsky vermeed steeds spe cifieke referentie aan Trygve Lie als ontwerper van het „plan van tien punten voor het bereiken van de vrede door middel van de V. N. in twintig jaar tijds." Het tien-punten-plan was vol gens Wisjinsky gebaseerd op po litiek vooroordeel. Het ging de „boven alles belangrijke kwestie van opneming van de Chinese communisten" stilzwijgend voor bij. Verscheidene „critieke kwes ties" stelden de V. N. voor de plicht, iets te doen. Het waren de kwesties van de Chinese verte verbod van atoomwapens, het genwoordiging, onvoorwaardelijk instellen van een effectieve ni- ternationale controle hierop en vermindering van de bewapening en de strijdkrachten van de le- den-staten. Geen Marshall-hulp voor Spanje De Amerikaanse Regering schijnt niet voornemens Spanje te doen opnemen in het plan-Mar shall. Het feit, dat de Export-Import- hank werd belast met de uitvoe ring van de lening van 62,5 mil- lioen dollar aan Spanje, betekent niet, dat de Amerikaanse politiek ten opzichte van dit land is ge wijzigd. Het ging hier om een zuiver financiële operatie. Het Staats- departement verzet zich niet om politieke redenen tegen een le ning aan Spanje, indien er een goede kans is dat zij zal worden terugbetaald. Het 20-jarenplan zou „hol" zijn, indien men de volgende punten over het hoofd zag: 1. De noodzakelijkheid de oor logspropaganda te doen eindi gen. 2- Het verbod van atoomwapens en andere massavernietigings wapens. 3. Het sluiten van een pact tus sen de grote mogendheden, ge richt op de vrede. 4. Het progressieve verminde ren der bewapening en der strijdkrachten. Het plan miste bepaalde voor waarden voor een regeling op lange termijn, daar de opstellers niet werkelijk door de wens naar vrede werden geleid. Joego-Slavië sprak zich in be ginsel voor Trygve Lies plan uit. Nadat onder meer nog vertegen woordigers van Canada, Ameri ka, Polen en Egypte het woord voerden werd de stemming tot heden uitgesteld. HET VREDESVOORSTEL VAN STOCKHOLM VERWORPEN. De algemene vergadering der Ver. Naties heeft met grote meer derheid een Sowjet-Russische re solutie verworpen, welke was in gediend onder de naam ,,het weg nemen van de bedreiging van een nieuwe oorlog" en die een weer gave was van het „Beroep om de vrede na te Streven", dat werd uitgevaardigd door het onder aus piciën der Communisten te Stock holm gehouden vredscongres. Voorts werd verworpen een Sowjet-Russisch voorstel, dat voorzag in het verbod van de atoombom, en waarin was be paald dat het eerste land, dat van atomische wapens gebruik zou maken, als een „natie van oor logsmisdadigers" zou worden be schouwd. Met zeer grote meerderheid van stemmen werd een Russisch voor stel verworpen tot het sluiten van een verdrag tussen de Vijf Grote Mogendheden „om de vrede te versterken" en tot het verminde ren in 1951 van de bewapeningen van alle landen met een derde. De Assemblee keurde met 49 stemmen voor, geen tegen en 7 onthoudingen een resolutie goed, waarin oorlogspropaganda wordt veroordeeld. Ook werd een Joego-Slavis?.h voorstel met 49 tegen 5 (het Rus sische blok) en een onthouding (India) aangenomen, waarm is bepaald dat elk in oorlog verke rend land zich bereid moet ver klaren het vuren binnen 24 uur te staken, indien de tegenpartij zich hiertoe eveneens verbindt. Druk de infectie grondigdekopin Neem één of twee "AKKERTJES'.krulponderde wol en in korte tijd bent Uweer opgeknapt f helpen direct MAATREGELEN IN DJAKARTA. Ingaande Zondagochtend vijf uur werd geheel Djakarta, Priok en Meester-Comelis voor het bur gerverkeer geblokkeerd „in ver band met maatregelen, welke door militairen en door de politie worden getroffen." Door middel van radio en pamfletten werd de bevolking bevolen de huizen niet te verlaten „totdat de maatrege len voltooid zijn". De maatregelen zijn getroffen in verband met mogelijke demon straties naar aanleiding van 'e wederbegrafenis te Solo van Sjharifuddin en andere leiders in de opstand van Madlun. COMMUNISTEN TEGEN BENOEMING VAN REGERINGSCOMMISSARIS IN FINSTERWOLDE. Te Finsterwolde werd Zater dagmiddag een protestvergade ring gehouden, georganiseerd door de Communistische Partij Nederland, tegen het voornemen van de Regering om in de ge meente Finsterwolde een Rege- ringscommissaris te benoemen Als sprekers traden op de Ai- gemeen secretaris der Commu nistische Partij Nederland Paul de Groot, het Tweede-Kamerlid Haaken en de wethouder vac Finsterwolde H. Haaken, een broer van het Tweede Kamerlid. In felle bewoordingen keerden de sprekers zich tegen de voorgeno men maatregelen, die volgens hen een aantasting van de demo cratie betekenen. Door de aanwe zigen werd een motie aangeno men, waarin de Regering ca «i< volksvertegenwoordiging wordt verzocht het wetsvoorstel van Minister Teulings in te trekken. Er zal onder de burgerij een pe titionnement van soortgelijke strekking circuleren. De sprekers waren de mening toegedaan, dat wanneer 80 a 90 van de bevol king van Finsterwolde dit peti tionnement zal ondertekenen, de aangekondigde Regeringsmaatre gelen geen doorgang zouden vin den. De Franse troepen hebben Zaterdag de plaats Tsjoe Coail, een kleine Franse voorpost op ongeveer dertig km ten N.-O. van de hoofdverdedigingslinie ten noord-ooisiten van Hanoi ont ruimd- De manschappen van de Viet- minh in deze streek zouden wa pens van Amerikaanse oorsprong gebruikt hebben. De Franse troepen bezitten thans nog slechts een belangrijk bolwerk aan de 140 km lange weg, die in noord-oostelijke rich ting naar de grenspost Dinhlap voert. Tsjoe Coall is de derde post, die de Fransen kort geleden heb ben verlaten. Een militaire woordvoerder te Hanoi heeft verklaard, dat 't Franse kabinet besloten heeft meer manschap pen, tanks, schepen en ander ma teriaal voor de strijd in Indo- China te zenden. Volgens welin gelichte kringen zouden 4.000 man ten spoedigste worden ge zonden. Thans zijn ook de Franse re servisten in Zuid-Vietnam voor een oefenperiode van drie weken opgeroepen. In Noord-Vietnam is zulks reeds geschied. Oude Franse ,,Juker"-trans- portVliegtuigen Ihebben Vrijdag en Zaterdag levensmiddelen en ammunitie uitgeworpen voor de bezettingen van alle Franse pos ten in de vallei van Sonla. Deze posten vormen een keten ten Zuiden van de Zwarte Rivier. Deze postenketen belet de op standige Vietminh verbindingen tot stand te brengen met de staat Laos in het Westen en met de meest Westelijke uitlopers van de 600 km brede delta van de Rode Rivier in het Zuid-Oosten. De uit Laokay teruggetrokken Franse troepen zijn er in ge slaagd door het moeilijk toegan kelijke bergachtige gebied van Noord-West.Tonkin te trekken. Zij bevinden zich thans in vei ligheid. Volgens officeel bekend ge maakte cijfers bedragen de Fran se verliezen aan mensenlevens in de Tweede Wereldoorlog 576.000, onder wie 198.000 in de strijd van 1939 tot 1945 het leven lieten, 9.844 wegens verzetsacti viteit werden gefusilleerd, 37.000 bij operaties van de Maquis sneu velden, 59.225 omkwamen bij luchtaanvallen en 182.000 in ge vangenschap stierven. Versobering van de sigarettenverpakklng In een te Utrecht gehouden ver gadering van sigarenfabrikanten is het besluit genomen, in de la gere prijsklassen een aantal ver soberingen door te voeren op ket gebied van de verpakking en van de modellen. Door deze bezuinigingsmaatre gelen en door de te verwachten, afschaffing van de Omzetbelas ting verwacht men de rendabili teit te verbeteren en de werkge legenheid te bevorderen. Het genomen besluit zal het mogelyk maken de kwaliteit van de sigaar onaangetast te later Verliezen op Malakka Te Koeala Loempoer (Malakka) is medegedeeld, dat sinds bet in stellen van de noodtoestand op Malakka tot eind October bijna 2000 Communistische opstandelin gen zijn gedood of gearresteerd. Ruim 600 anderen werden ge wond. Laatstgenoemden wisten te ontkomen, doch velen moeten aan hun verwondingen zijn bezweken. Gedurende deze tijd zijn 1180 burgers gedood en 700 gewond, 343 burgers worden vermist. Niemöller moet zich verantwoorden Ds Martin Niemöller, president van de Hessische Evangelische kerk, is voor een raad van 10 West- en Oostduitse kerkleiders verschenen. De conferentie stond onder voorzitterschap van Otto Dibelius. Evangelise.il Bisschop van Berlijn en Brandenburg, en werd met gesloten deuren gehou den. Zij is bijeengeroepen op initia tief van enige Westduitse Bis schoppen, die verklaren, dat Nie- möliers verzet tegen de plannen om West-Duitsland te demilitairi- seren, een scheur in de Protes tantse kerk dreigt te veroorzs ken. Niemöller is voorstander van een stricte neutraliteit van Duits land in geval van een conflict tussen Oost en West. Ook heeft hij het terugtrekken van alle be zettingsstrijdkrachten en hun vervanging door een strijdkracht der V.N.. zowel in Oost- als West Duitsland verzocht. De vorige week heeft Niemöl Ier nog verklaard, dat ieder in het Westen, die de wapens op neemt, „een gek" js. Het resultaat van Niemöllers uitlatingen is, dat de Oostduitse communisten hem „een dapper geestelijke en strijder voor te vrede" noemen. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Nov. 21 8.09 16.42 15.08 4-45 22 8.11 16.41 15.20 5-58 23 8.13 16.40 15-36 7.13 24 8.14 16.39 15.57 8-27 25 8.16 16.38 16.26 9-38 er ook belangrijEe"gebeurtenissen zijn, die aantonen dat onze ver houding inhoud heeft, nog steeds voortgang kan vinden en groeit tot welzijn van onze volken. Wij waarderen, dat de Nederlandse Regering, hoewel bewust van de mogelijkheid, dat grote moeilijk heden de verhouding tussen Ne derland en Indonesië in gevaar de handel. Noch vermenging door huwe lijk van ons eigen Koninklijk Huis met bet Huis van Oranje, noch de Regering van de Koning stadhouder Willem de Derde kon den de indruk van het ene land wegnemen, dat het andere meer een natuurlijke concurrent dan 'n natuurlijke bondgenoot was. De verbonden troepen hun verove ringen en tasten zij de communis tische stellingen af. Amerikaanse legerautoriteiten te Seoel hebben bekend gemaakt, sedert 1 Juli 5 millioen dollar in Korea te hebben uitgegeven, hoofdzakelijk voor herstel van ge bouwen en aan lonen. Lichte bommenwerpers van de nicatiecentra. Zondagavond laat werden drie kleine communisti sche convooien te Sinoeidjoe, even ten Zuiden van de Mand- sjoerijse grens, door lichte bom menwerpers van de Vijfde Lucht macht aangevallen. Verkennings vliegtuigen hebben geen vijande lijke vliegtuigen waargenomen langs de Noordwestelijke grens. bij een temperatuur van 35 gra den onder nul. Van Amerikaanse zijde is men van mening, dat de Amerikanen binnen 24 uur de grens van Mandsjoerije zullen hebben bereikt. Elders aan het front hebben de verbonden troe pen talrijke gevechtspatrouilles uitgezonden, die op weinig verzet stuiten. ;s: 5 regels 60 cent; L0 ct.; minimum pee r nummer of Adsm t meer. '8 namiddags 2 van deze euvele» den Zondag, in sa- met de bevolking, getroffen, welke een hadden. ouden personen zul- i>rt worden verhoord- maatregelen, hoopt commando de vei- akarta te verbeteren, mmuniqué. huiszoeking bij de r Speekenbrink. Éle zijde wordt mede- de Nederlandse Re- ngenaam was getrof- I bericht, dat ten hui- heer Speekenbrink onomisch adviseur erlandse Hoge Conn- Djakarta met de rang huiszoeking zou zijp Minister van Buiten •n heeft zich gewend onesische collega, die er van de Indonesi- tie te Den Haag vei er Roem heeft toege ingen te zullen inwi- i naar militairen onlijk uitspreken *aj> verwanten aan Ned, N.-Guinea en op Java i niet meer geschieden in doch in de radio enaarseweg 40 te Ben s nieuwe regeling gaa.4 aanvragen die na ZO morden ingediend. e Benelus iau van de Belgische t het rapport voor de in Buitenlandse Han 't dienstjaar 1950 ge in een beoordeling ;ste ontwikkeling var acht de verslaggeve, ■ten, dat de econonu- lór de eerste maanden ïrkelijkheid kan wor- band met de havens gen zegt het verslag: u baarheid van de het uitvoeren der w> i> vereist voor de m» eepvaart, zijn vmtr en dos voor België lelang'. De verbinding i beschouwt toen als ran nieuwe welvaart en zuid. deling van de sa«fe ogh is Maandag voor «rechtshof te Singa- d. Mr. E. D. Sheam. van de ouders van eide: „Het is niet de het kind door haar leze vrouw (Asninah) de kwestie is, dat een Maleise vrouw bet ar ouders heeft weg- 1 zeide, dat of het na- of niet voor 'n moe r kind weg te geven, ter zake doet, daar de wettelijke rechter Ier kan verkrijgen Minerva" heeft (torstoring een hier opgevangen heeft het Neder- Minerva" motorsto- e Noordzee, ongeveer N.O. van Orth Fore- Foreland), tussen het ralloper en boei 53a leeft geen radio aan zerzocht onmiddellijk .Jutland" heeft ge- Minerva te slepen iet slechte weer werd ïg verbroken, e schip „Cormorant" ssistentie koers gezet Lnerva". De reddings- rValton (Engeland) is rva" is 135 ton groot, s geladen met stuk- -weg van Rotterdam n. ICapitein-cigenaav olt uit Delfzijl. Hol- leepvaartmaatschappi i m is de Rederij. .erva" is in 1909 te k gebouwd en onlangs erij Wijne en Barends •erkocht. rederij te Rotterdam sve, dat er zich vier »n Voord van de Minerva' bevinden. Het weer ter plaatse (dwars van Shipwash) is zeei slecht. Het is nog niet zeker of de „Jutland" de „Minerva" naat Yarmouth zal kunnen slepen om het schip daar binnen te brengen De „Jutland" probeert thans de „Minerva" naar Harwich te sle pen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1