Duitse Officieren weer bod aan Verbonden troepen blijven oprukken Veilig f Verkeer ■g Hun nieuwe ideaai: een derde wereldmacht Koning Faroek eist terugtrekking van Britse troepen Rede van Generaal Bradley PHILIPS Moh. Roem in Washington ZATERDAG 18 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1582. „Een verenigd Europa met Afrika als achterland"' Er was een tijd, dat in Duitsland de officieren zo hoog op de maatschappelijke ladder stonden, dat men de indruk kon krijgen alsof het mensdom pas by de offi cieren begon. Burgers waren „Zivilisten die nau welijks meetelden- Van deze glorie is weinig over gebleven, maar de plannen tot herbewapening van Duitsland en tot wedergeboorte van een Duits leger, al dan niet als onderdeel van een Europese verdedi gingsmacht, hebben in de jongste tijd grote beroering gewekt in de kringen der voormalige Duitse oHtci- ren. De „gewone" mensen, de arbeidersbevolking, de beambten en de middenstanders, hebben weinig belangstelling voor deze kwesties en voor zover ze uiting hebben gegeven aan hun mening over de her bewapening, is deze volkomen negatief. Als het ooit waar is geweest, dat de Duitsers niets liever wilden dan soldaat zijn, dan is dit thans zeker niet meer het geval. Ze hebben hiervan „die Nase voll zoals ze het uitdrukken. EEN DERDE WERELD MACHT. Bomaanslagen ie Rome Staking te Charleroi Piloten met electrisch verwarmde! kleding In Noord-West Korea werden zware gevechten geleverd om het bezit van de belangrijke weg van Koenoeri naar Toktsjon. Een communistische aan val had daags tevoren de Zuid-Koreanen in dit gebied gedwongen zich over de Taedong-rivier terug te trekken. Aan de uiterste Westelijke flank van het front scho ven Amerikanen, Britten en Zuid-Koreanen ten N- van Paktsjon hun front op tot aan de rivier de Kjed- jitsjon, terwijl de Zuid-Koreanen de rivier al zyn overgestoken. De linie loopt thans evenwijdig aan de Mandsjoerijse grens, die 60 km verder ligt. Botsing tussen twee legervliegtuigen WEERS VERW ACHTIN G HOOGWATER. n.m. 10.55 11.30 12.10 12.20 n.m. 11.25 op onder op onder Nov. 19 8.06 16.44 14-48 2.19 20 8.08 16.43 14-57 3-33 21 8.09 16.42 15.08 4-45 22 8.11 16.41 15-20 5.58 23 8.13 16.40 1536 7.13 k AU AUTORADIO Bevin naai Duitsland HET KONINKLIJK BEZOEK AAN LONDEN Waarschuwing van Churchill Verenigde Staten zullen Indonesië helpen Luchtmacht escorte voor het Koninklijk Paar Harry Pollitt niei in de V. S. toegelaten Staking bij Belgische wapenfabrieken Fwmkering bij Abonnement: Temeuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactte-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks - Uitgeefster N.V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regel» 60 iedere regel meer 12 cent Advertentieprijs: per ram 10 et.minimum advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 In de kringen der vroegere officieren echter heerst een ge spannen verwachting. En het bericht, dat de vroegere Duitse Flieger-generaal Rudel, de eer tijds zo gevierde „drager van het ridderkruis met de briljanten", uit Argentinië was overgekomen om zich in het huidige Duits- Land te heroriënteren, wekte «.ifs een sensatie. Ex-Generaal Rudel hield besprekingen met vroegere generaals en, naar ver luidt, moet hij hen hebben ge waarschuwd niet te hard van stapel te lopen. van te maken De organisatie diende verstevigd, maar niet uit gebreid te worden. De Broeder- raad had ten aanzien van de na te streven doeleinden over eenstemming bereikt. Als hoog ste wet beschouwt de „Broeder schap" het instandhouden en versterken van de Europese en daarmee tevens van de Duitse weerbaarheid. „Europa, één verenigde en vrije natie, Duitsland, een onverdeeld vader land", noemde hij als één der voornaamste leidende beginse len. DE „BRUDERSCHAFT" HERLEEFT. Inmiddels heeft de „Bruder- sehaft", dat is de vroegere ge heime organisatie van Duitse Wehrmachtsofficieren, een bij eenkomst gehouden. Ze had veel te bespreken, maar hierover werd de openbaarheid niet vol ledig ingelicht. Wel werd mee gedeeld, dat ze hun „Ersten des Bruderrates" (de eerste in de raad der broeders) hadden aan gewezen en wel de vroegere ma joor van de generale staf Hel- muth Beek—Broichetter. Deze eerste bijeenkomst werd op een geheime plaats in de Britse zóne gehouden. Beck-Broichetter g&f een interview aan de pers, waar in hij mededeelde, dat 80 officie ren uit alle delen van West- Duitsland aan de bijeenkomst hadden deelgenomen endat er geen enkele vroegere gene raal onder hen was geweest. In de bijeenkomst, waarbij ook drie Britse officieren als gasten aanwezig waren, werden verschillende inleidingen gehou den over de politieke situatie en er heerste grote eenstemmig heid. Men verwierp onder de huidige verhoudingen de herbe wapening van Duitsland. Beek vertelde, dat de toeloop tot de „Broederschap" in de patste maanden ontzaglijk was geweest, maar men dacht er niet aan er een massa-organisatie DUITSE OFFICIEREN STELLEN EISEN. Voorwaarde voor het vormen van Duitse militaire eenheden was volgens de „Broederschap" de politieke eenheid van Europa met gelijke rechten voor Duits land. Bovendien was het nodig, dat de Duitse souvereiniteit zou worden hersteld. „Broederschap" verklaart ver der iedere Duitse generaal te zullen boycotten, die het bevel over een Duitse eenheid op zich zou nemen, vóórdat „de eer van de Duitse soldaat weer hersteld zou zijn. Ze eist de opheffing van „het Europese schandaal van Neurenberg", d.w.z. de vrijlating van de „zogenaamde" oorlogs misdadigers, en ze verlangt een wet, die aan Duitsers verbiedt hi vreemde krijgsdienst te tre- Het plan van de Bondskanse lier Dr. Adenauer om een West- Duits politieleger te organiseren als tegenwicht tot de „koloniale troepen van de Sowjet-Unie" in de Oostzöne, wordt door de „Bru derschaft" verworpen. Een dergelijk politieleger zou slechts een krachtiger activiteit van de agenten en saboteurs der Communistische Partij in West Duitsland tot gevolg hebben. En bij een verscherping der situatie zou het gemakkelijk tot een „broederoorlog" kunnen komen, die door de westelijke mogend heden misschien niet zou worden gesteund. „Hoe weinig men staat kan maken op de troepen der Ver. Naties, is ten duidelijkste in Korea gebleken", zei majoor Beek Tegenover de leer van het Com munisme en het aan Europa „wezensvreemde Amerikanisme plaatste Beek een nieuw ideaal, namelijk dat van „een verenigd Europa met Afrika als achter land". Dit verenigde Europa zou dan als „derde wereldmacht" on afhankelijk van het Oosten of van het Westen moeten ontstaan. Dit zou wellicht de enige weg zijn om een derde wereldoorlog te vermijden en zou bijdragen tot het herstel van het machtseven wicht. Om Europa te kunnen verdedi gen zouden op zijn minst 60 k 70 divisies nodig zijn. De Duitse soldaten zouden bereid en in staat zij onder een gemeenschap pelijke generale staf, waarin de Duitsers vertegenwoordigd moe ten zijn, en onder Duitse divisie commandanten tien divisies lot de Europese legermacht bij te dragen. Tenslotte verklaarde majoor Beck nog, dat hjj een lange lijst in zijn bezit had met namen van vooraanstaande Duitse industrië len, die in het geheim de Duitse Communistische Partij en de re gering van de Oostzóne met geld steunden. Deze lijst zou ,,te ge legener tijd" worden gepubli ceerd. In het centrum van Rome zijn twee bommen ontploft, waardoor de kantoren van de Ruplikeinse partij en de Soc. Eenheidspartij zwaar werden beschadigd. Voor zover men kan nagaan, zijn er geen persoonlijke slachtoffers. De laatste dagen zijn te Rome meer van dergelijke aanslagen gepleegd, meestal op gebouwen van rechtse partijen. De politie gelooft dat leden van de neo-fas- cistische partij er schuldig aan zijn. M Het 2000 man tellend personeel der „Ateliers de Constructions Electrique de Charleroi" heeft Donderdagmorgen het werk neer gelegd. Het eist een aanpassing der lonen aan de verhoogde kos ten van levensonderhoud. Anderzijds verstrijkt de termijn van aanzegging tot staking bij de Sarolea- en Gilletfabrieken te Luik en bij de nationale wapen fabriek (F. N.) te Herstel, zon der dat een accoord is bereikt. Twee vliegtuigen van de Ame rikaanse luchtmacht zijn 80 km ten Z.W. van Tucson (Arizona) met elkander in botsing ge komen. 13 Inzittenden werden gedood, 10 gewond. Het waren een Superfort B-29 met 10 man en een middelzware bommenwerper B-50 met 13 man, beide van de vliegtuigbasis Da- vismonthan bij Tucson. Het schijnt duidelijk, dat de Verbonden legers gecoördineerd zullen oprukken om de tegen stander geen gelegenheid te geven tot infiltratie en bedrei ging van de flanken. Rapporten van waarnemers uit de lucht maken melding van een terugtrekken der communis ten op een versterkte bufferzone die 25 km vóór de Mandsjoerijse grens begint. De zevende Amerikaanse divi sie die zich het dichtst bij de Mandsjoerijse grens bevindt, heeft haar bruggenhoofd over de Oongirivier vergroot, terwijl an dere eenheden van de divisie Westwaarts oprukken naar het Foesenbekken. Zij worden ge steund door piloten van de ma rine, die electrisch verwarmde kleding dragen. De Verbonden troepen zijn Vrij dagochtend vroeg behoedzaam tot 3 km ten N. van de Tsjongt- sjin opgerukt. Rond Paktsjon was geen tegenstand. Uit mededelingen van burgers was op te maken, dat een troe penmacht der Chinese communis ten zich met artillerie in het ge bied van Taetsjon heeft ver schanst. Men venvacht verbit terde gevechten bij dit knoop- mijden. De laatste dagen hebben zij tegenaanvallen ondernomen, waarna zij zich terugtrokken. Achter het front wordt de strijd tegen guerillagroepen nog steeds voortgezet. Duikbommenwerpers boekten twee voltreffers op de bij vorige aanvallen beschadigde spoorweg brug over de Jaloe. De luchtaf weer was zwaar en vrij nauw keurig. Er gingen echter geen vliegtuigen verloren. medegedeeld door het K."N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Enkele buien Wisselend bewolkt met plaat selijk enkele buien- Matige wind uit westelijke richtingen en wei nig verandering in temperatuur. ZONDAG 19 NOVEMBER. Koning Faroek heeft hij de opening van de nieuwe zitting van het Egyptische parlement verklaard, dat zijn regering „vol ledige en onmiddellijke" ontrui ming van Egypte door de Britse troepen eist en de eenheid van Egypte en de Soedan onder de Egyptische kroon. De Koning verklaarde, dat zijn regering het Engels-Egyptische verdrag van 1936 niet meer als een passende basis voor de En gels-Egyptische betrekkingen be schouw t „Het is daarom onvermijdelijk geworden om tot ongeldigverkla- ring van dit verdrag te besluiten en te komen tot nieuwe clausu les, gebaseerd op andere beginse len, die waarschijnlijk uw instem ming zullen hebben, namelijk de volledige en onmiddellijke terug trekking van de Britse troepen en de vereniging van Egypte en de Soedan onder de Egyptische kroon", aldus de Koning in zijn troonrede. In de troonrede, die werd voor gelezen door eerste minister Moesta Pha el Nahas Pasja, wordt verder de „agressie" tegen „het gemartelde Palestina" ver oordeeld en verklaard, dat „de el lende en verstrooiing van de Ara bische vluchtelingen een zwarte De Philips autoradio waarschuwt U tijdig voor gladheid en ijzel. Voor mist of verkeersstremmingen. Eentonige trajecten worden minder vermoeiend, lange wegen worden korter en alle ritten plezieriger, wanneer U een Philips radio tot Uw vaste metgezel maakt. De Verbonden troepen zijn de Mandsjoerijse grens tot op 100 km afstand hemelsbreedte gena derd zonder veel tegenstand te ondervinden. Troepen van Engeland, het Britse gemenebest en Zuid-Korea vorderden Vrijdag vijf km tot een punt ongeveer 10 kilometer ten noorden van Paktsjon. EEN BUFFER-VERDEDL GINGSZONE- Volgens de geheime dienst van het eerste Amerikaanse leger korps zijn de Communistische Strijdkrachten in Noord-Korea bezig een buffer-verdedigingszone van 25 km diepte te vormen ten Zuiden van de Jaloe. Deze zou rerue Zuiden van de Jaloe. Deze zou punt van wegen. zich in een boog van Hangha-Ri, Zuid-Koreaanse troepen aan de zich in een D g goei. rechterflank hebben bijna de ge hele wrég van Koenoeri naar Tokstjon in handen. De weg is door artillerievuur onbruikbaar geworden. De bevelhebber der V. N., gene raal Walker, tracht de frontlinie ongebroken te houden om flank- aanvallen en infiltratie te verhin deren. De communisten willen eveneens gaten in hun linies ver- 12 km ten Zuiden van het Soei- ho-bekken tot Vangsi, 20 km ten Zuiden van Antoeng, uitstrekken. De Chinese Communisten heb ben dit gebied reeds in Augustus bezet, toen bet getij van de oor log zich tegen de Noordkoreanen scheen te keren, doch 14 dagen geleden, toen' de strijdkrachten der V. N. de Jaloe naderden en de Chinezen tot een tegenaanval dwongen, waren de vendedigingB- stellingen nog niet voltooid. CHINA EN DB VER- STA TEN. BELANGRIJKE V EK LA- RING VAN TRUMAN. Op een persconferentie »er klaarde President Truman, dat „de troepen der Ver. Naties wor den aangevallen van achter de veilige dekking van een grens, die de V. N. eerbiedigen. Vliegtuigen, die opereren van bases in China, vliegen over de Jaloe, vallen toestellen en troe pen der Terbonden landen aan «m vliegen weer terug naar hun Chi nese bases. Versterkingen va* en voorraden voor de Chinese Communistische en Noordkore. aanse strijdkrachten worde» den over de grens aangevoerd e» zijn afkomstig uit bases, die te®' Noorden van de Jaloe lig gen- De Chinezen geven voor, dat de strijdkrachten der V. N. voorne mens zijn de vijandelijkheden ooi ten Noorden van de Koreaans- Mandsjoerijse grens voort te zet ten en zij beweren, dat dit de re den voor hun ingrijpen is. Reso luties der V. N. en alle andere stappen der verbonden volken to nen echter aan dat nimmer een dergelijk voornemen is gekoesterd Er is herhaaldelijk verklaard, dat de V. N. het conflict plaatselijk willen houden en dat zij hun strijdkrachten uit Korea zullen terugtrekken, zodra de toestand dit mogelijk maakt Indien de Chinese Communisti sche autoriteiten of het volk van China een andere mening zijn toe gedaan inzake onze bedoeligen". vervolgde de President, „d&n komt dit alleen omdat zij misleid worden door hen, wier voordeel het is de vijandelijkheden in het Verre Oosten te rekken en uit te- breiden en wier streven in fla grante strijd is met de belangen van alle volken in het Verre Oos ten. Het dient echter goed te worden begrepen, dat een wens om de vrede te bevorderen slechts kan worden verwezenlijkt, indien alle betrokkenen hem delen." vlek op de mensheid zal blijven totdat de vluchtelingen naar hun haardsteden zijn teruggekeerd en schadeloosstelling voor het door gestane hebben gekregen". De troonrede belooft vernieuwing van de Egyptische strijdkrachten, vrije medische verzekering voor arbeiders en verdere uitbreiding van de landbouw, waaronder be grepen de bouw van vier grote reservoirs en dammen in de Nijl en voltooiing van het hydro-elec- trische project van de Aswan- dam. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 10.15 10.50 11.30 11.40 MAANDAG 20 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 11.14 11.49 0.29 0.39 12.40 12.50 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Autolc Autolampen Troublelite (Magnetische looplamp) N V PHILIPS .VERKOOP MAATSCHAPPIJ VÓÓR NEDERLAND" —7— EINDHOVEN Generaal Bradley pleitte voor het deelnemen van Duitsland aan de verdediging van West-Europa, dat hij „het sleutelgebied van de Noordatlantische verdragsorgani satie" noemde. Ernest Bevin, de Britse Minis ter van Buitenlandse Zaken, zal van 9 tot 11 December een be zoek aan West-Duitsland bren gen. Hij zal de heenreis via Hoek van Holland maken. De route van de terugreis is nog niet vast- I gesteld. Britse soldaten met de bajonet op het geweer zullen Dinsdae de route van het Londense Victoria- station naar het Buckingham Palace afzetten, wanneer Konin gin Juliana en Prins Bernhard hun vierdaags bezoek aan Lon den zuilen brengen. De Britse marine en leden van het korps mariniers zullen het eerste deel van de weg afzetten de R.A.F. het tweede en de bri gade van de „guards" het derde en laatste deel. Militaire kapellen zullen op be paalde afstanden van elkaar ie rijtochten met muziek opluiste ren. Winston Churchill, de Britse Conservatieve leider, heeft Enge land en de met dit land verbonden mogendheden er voor gewaar schuwd zich niet te veel vast te leggen in China of omgeving „op een ogenblik, dat het gevaar in Europa ongetwijfeld ons aller geest moet bezig houden". Hij verklaarde dit, nadat de Minister van Defensie, Emanuel Shinwell, het Lagerhuis een over zicht van de toestand in Korea had gegeven. Churchill drong er bij Shinwell en de Minister van Buitenlandse Zaken, Emest Bevin, op aan dit voortdurend voor ogen te houden, voorzover zij de acties van hun geallieerden konden beïnvloeden. Shinwell antwoordde, dat hij dacht, dat dit de zin was van een verklaring, die hij reeds had af gelegd. Daarin zei hij, dat En geland al het mogelijke zou doen om de omvang van de oorlog in Korea te beperken en deze tot een eind te brengen. De Britse verliezen in Korea bedroegen tot nog toe 51 doden, 158 gewonden en 5 vermisten. ,,Ik ben vriendelijk ontvangen door President Truman en Minis ter Acheson en ik heb een goed gehoor bij hen gevonden", zo verklaarde Minister Roem aan het eind van zjjn tweedaags bezoek aan Washington. „Het deed mij genoegen te kun nen vaststellen, dat de heer Ache son en zijn medewerkers uitste kend over Indonesië zijn inge licht, een juiste kijk op onze pro blemen hebben en onze nationale Douglas Monro, de 25-ja- rige zeeman, die een actetas met onbelangrijke documenten uit Buckingham Palace stal, is tot 1 jaar gevangenisstraf veroor deeld. H. M. de Koningin en Prins Bernhard zullen op 24 November met de Dakota van de Prins uit Engeland naar Nederland terug keren. Het Koninklijk Paar wordt uit geleide gedaan door Vampires van de Royal Air Force. Van de Ne derlandse kust af zullen 9 Spitfi res van het 322e Spitf ire-squa dron, dat op de vliegbasis Twen te is gestationneerd, het escorte vormen gedurende het laatste ge deelte van de tocht. Commandant van het Spitfire- escorte is de kapitein-vlieger H. C- Asjes, die tijdens de oefening „Cupola" commandant was van het Spitfire-squadron. ontwikkeling niet alleen belang stellend, maar ook met optimisme zien". Roem zeide, dat Minister Acheson hem de verzekerng had gegeven, dat de Ver. Staten bereid zijn In donesië economische en techni- sche hulp te verlenen. De verle ning van militaire hulp was met ter sprake gekomen- Een der onderwerpen van be spreking was de vredesconferentie met Japan, waaromtrent Indone sië de verzekering beeft gekre gen, dat het tot deelneming zal worden uitgenodigd. Hij gaf verder te kennen, dat er van de zijde van Rusland geen bezwaren tegen de toelating van Indonesië tot deze conferentie worden verwacht. Omtrent de werkzaamheden in Lake Success zeide Mr. Roem, dat Indonesië als jongste lid van de V. N. zich de eerste tijd heeft be perkt tot het bestuderen van de vraagstukken, waarmee de V. N. zich bezighouden, doch Indonesi sche deelneming zal spoedig ac tiever worden. Na zijn gesprek met Minister Acheson, dat werd bijgewoond In een rede voor de Bond van Directeuren van Associated Press heeft de voorzitter van de geza menlijke Amerikaanse stafchefs verklaard, dat de V.S., toen zij Zuid-Korea te hulp kwamen, „niet voldoende militaire macht overhielden om op enig ander punt een vijand het hoofd te bie den". Hij noemde deze toestand in Juni „een kwetsend en verbij sterend feit". Generaal Bradley wees een po litiek van verzoening door con cessies, een preventieve oorlog en isolatie van de hand als oplossing van de spanning tussen Oost en West en gaf als zijn mening te kennen, dat de opbouw van de militaire kracht der V.S. en van die der vrije wereld de enige weg is die de V.S. nog kunnen in slaan. De V.S. zullen de atoom bom „gaarne inruilen tegen een ware loop der gerechtigheid in de wereld en alle militaire macht voor een eeuw van vrede", aldus Bradley. Het bestuur van de Britse Com munistische partij heeft meege deeld, dat de Amerikaanse Am bassade te Londen geweigerd heeft visa te verstrekken aan de secretaris der partij, Harry Pol litt en aan de vice-voorzitter Pal- me Dutt, die de Nationale Con ventie van de Amerikaanse Com munistische partij wilden bijwo nen. De visa zijn geweigerd op grond van de Wet op de Binnen landse Veiligheid. Meer dan 2000 arbeiders van de grootste wapenfabriek van België te Herstal (bij Luik) die op het ogenblik kleine wapens levert voor de legers van de vijf landen, die het Brussels Verdrag hebben ondertekend, hebben Vrijdag het werk neergelegd uit sympathie Acneson, aar wera migcwuuuu miet de ongeveer 20.000 stakende door de Ambassadeurs Merle Co- arbeiders in electriciteitsbednjven chran en Mr. Sastroamidjojo, en machinefabrieken in geheel brarht Moh. Roem een bezoek aan het graf van George Washington. Op beide graven legde hij kran sen van rode en witte anjers. België. Zij eisen een loonsverhoging van 7 procent. In verschillende grote machinefabrieken te Charleroi en Luik wordt gestaakt. SLACHTOFFERS ONDER ZUIDKOREAANSE BUR GERS. Te Tokio is meegedeeld, dat hel aantal Zuidkoreaanse burgers, dat in de loop der vijandelijkheden ia gedood of terechtgesteld, 111.732 bedraagt. 106.604 Werden ge wond en 57.777 worden vermist, ZUIVERING IN Z-KORKA. De Zuidkoreaanse Minister ra» Binnenlandse Zaken heeft meege deeld, dat men zelfs op Rege- ringsdepartementen Communisti sche cellen heeft ontdekt. 55.909 Personen zijn gearre steerd op beschuldiging van Com munistische activiteit. 12.377 Ver dacht van kleine overtredingen, zijn aan civiele rechtbanken over geleverd, 1267 zullen wegens ern stige overtredingen voor militaire rechtbanken komen en 612 zullen als oorlogsmisdadigers door V. N.-autoriteiten worden berecht. 26.300 Gevangenen, die zich hebben overgegeven zijn gezui verd en vrijgelaten. GRIEKS BATALJON VOOR DE STRIJD IN KOREA. Het Griekse bataljon voor de strij d in Korea is uit Griekenland vertrokken. .aPRAWDA" BESCHULDIGT MACARTHUR. Het Russische partijblad Praw. da 'beschuldigt generaal MacAr thur van „barbaarse luchtbombar dementen" op dorpen en steden in Noord-Korea Zo wierpen vol gens bet blad Amerikaanse Vlieg tuigen op 6 November een brand baar mengsel uit boven Kangge, waardoor twee derde van de stad werd vernietigd. Tienduizenden burgers werden dakloos. De volgende dag verwoestten Amerikaanse duikbommenwerpers de rest van de stad. Sinoeidji brandde geheel af door aanvallen van 2 dagen achtereen, door meer dan 300 vliegtuigen. GEEN BUFFERZONE7 De Zuidkoreaanse Minister Ko lonel Ben Limb heeft op ean pers conferentie te Washington ver klaard, dat het instellen van een „bufferzone" als neutraal gebied langs de grens van Korea en Mandsjoerije geen „wijze stap" zou zijn. Elke duimbreedte van dit gebied behoort aan het Ko reaanse volk". Kolonel Limb schatte, dat het Zuidkoreaanse leger ongeveer 100-000 man ver liezen had geleden, waaronder 40.000 50.000 doden. Op het noordoostelijk front hebben Amerikaanse mariniers de benedenhoek van het Tsjosin- bekken bereikt. Speciale instruc teurs zijn begonnen met het geven van cursussen over leven en vech ten op het veld in de winter

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1