Haerjong met de grond gelijk gemaakt Wederopbouw en Volkshuisvesting DE BEGROTING VAN JUSTITIE Waarom Luitenant Bistrof uit het Russische leger deserteerde TAL VAN DESIDERATA Een menselijke barometei GEBOORTE ORANJEBOOM BIER China's actie in Tibet. Vliegende forten wierpen 40.000 brandbommen op de stad De Noordkoreaanse en Chinese troepen, die in N- Korea diepe verdedigingsstellingen aanleggen voor de winter, hebben hun strijd om tijd te winnen Don derdag voortgezet, daarbij grote botsingen vermij dend. Verklaring van Acheson Zoals gemeld, weigeren de Sovjet-Russische autori teiten in Oost-Duitsland een Britse luitenant-vlieger en een soldaat op vrije voeten te stellen, indien de Britse autoriteiten in West-Duitsland niet een gede serteerde Russische officier, zekere luitenant Bistrof, die als politiek vluchteling om asyl heeft verzocht, uitleveren. Ambtswoning Hoge Commissaris te Djakarta WEERSVERWACHTING HOOGWATER. De Politieke commissie der V.N. Waardering voor Minister In 't Veld Blijkens het Voorlopig Verslag van de Tweede Kamer over de begroting 1951 van wederopbouw en volkshuisvesting spraken vele leden hun waardering uit over het beleid en de activiteit van de Minister. Andere leden erkentelijk voor de welwillendheid, waarmede de Minister steeds bereid is de Kamer voor te lichten» konden niet verhelen, dat de Minister meermalen te optimistisch in zijn verwachtingen is. ITALIAN0 30 ct. per 100 gr. Spoorwegongeluk in Noorwegen ZWITSALETTEN 1 M0CH: Frankrijk aanvaardt geen Duiise divisies „Skymaster" geborgen De „Olievelden" in het Midden-Oosten Aan het uitvoerige Voorlopig Verslag der Tweede Kamer over de Begroting van Justitie voor 1951 is het volgende ontleend. West-Duitse Parlementsleden stellen vragen op onder op onder Nov. 18 8.04 16.46 14.39 1.04 19 8.06 16.44 14.48 2.19 20 8.08 16.43 14.57 3.33 21 8.09 16.42 15.08 4.45 Turkije ontvangt duikboten Argentinië aanvaardt Brits voorstel over de Zuidpool Voedsel voor ioego-Slavië Nieuwe Oosi-Duiise Regering Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE VRIJE ZEEUW VRIJDAG 17 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1581. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of Adxee Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 *ur. De winter in aantocht. De temperatuur in Seoel is tot min 10,5 graad gedaald. Gemeld wordt, dal meer naar het Noor den aan het gevechtsfront de temperaturen verscheidene gra den lager zijn. De troepen beginnen reeds de invloed te ondervinden van de koude, die nog niet op zijn he vigst is. Van de Mandsjoerijse bergen waait een ijskoude wind over de Amerikaanse, Engelse, Australische en Zuidkoreaanse manschappen. Het is bijna zeker dat nog maar één grote aanval mogelijk zal zijn, voordat sneeuw en ijs operaties op grote schaal tot stilstand brengen- Het weer, dat slechter wordt, begint de pogingen van de Ver bonden troepen om de strijd te beslissen te belemmeren Som mige stafofficieren geloven, dat beide zijden wanneer er geen be slissing bereikt wordt zich in de volgende weken moeten inrich ten voor een winterpauze in een met sneeuw bedekt landschap. De Verbonden troepen hebben het 15 km brede bruggeho9fd ten noorden van de Tsjongtsjon in het westen verder vergroot. De guerilla-activitiet. Stafofficieren voorspelden, dat de guerilla-activlteit zou toene men. naarmate de winter vor dert. De bevoorradingsroutes worden thans bedreigd door klei ne groepen, die uit de heuvels komen om convooien aan te val len en verdwijnen voordat er ver sterkingen aankomen. De Amerikaanse Minister Dean Acheson heeft op een conferentie nn vertegenwoordigers van 200 organisaties van zijn Ministerie verklaard, dat de Ver. Staten „al het mogelijke moeten doen om te verhinderen dat de gewapende in- terventie van Communistisch Chi- na in Korea de wereld in een vre selijke tragedie stort". De wereld bevond zich in een „zeer gevaarlijke periode der ge schiedenis, welke steeds gevaar lijker wordt naarmate de toestand «ch ontwikkelt". Hij voegde er aan toe: „Het schijnt me toe, dat een ramp kan worden voor komen, indien wij in onze politiek ai in ons leiderschap in de gehele wereld een grote mate van gezond -verstand aan den dag leggen''. Agenten van de Zuidkoreaan se contra-spionnagedienst heb ben gisteren twee jonge Korea- nen gearresteerd op beschuldi ging van spionnage voor de Chi nese communisten- Volgens de Koreaanse autoriteiten hebben zij militaire geheimen van de Verbonden troepen aan de Chine zen verstrekt. Zij werkten in het gebied van Wonsan. Vijandelijke landing afgeslagen. De Verbonden strijdkrachten hebben een communistische lan dingspoging op de Koreaanse oostkust afgeslagen. De commu- .iisren traentten mariniers met kleine boten aan land te zetten. De landingsmacht werd voor de helft vernietigd. Britse en Amerikaanse troe pen zijn Paktsjon binnengedron gen en trokken daarna nog 2 km deze stad voorbij. Paktsjon ligt 15 km ten N. van de Tsjong tsjon, waarop de Verbonden le gers terugtrokken, toen de N- Koreanen met Chinese verster king plotseling dreigde de Ver bonden troepen af te snijden. Vliegende forten in actie. Generaal MacActhur heeft be kend gemaakt, dat Haerjong, 'n knooppunt in de verbindingsli- nies der Noordelijken, door 30 vliegende reuzenvestingen met de grond gelijk is gemaakt. De vestingen wierpen 40.000 brand bommen op de stad. Haerjong is het Noordelijkste doel, dat de su perforten tot dusver hebben aan gevallen. zijt Gij, als vocht en tocht Uw vijanden zijn. Uw gevoelige spieren en gewrich ten waarschuwen U bi] elke wisseling In temperatuur en weersgesteldheid. Tijdelijk lichte pijnen laaien vaak In alle hevigheid op, bederven Uw levens vreugde en verwoesten Uw gestel. Wrijf Uw rheumatiek en Uw lendenpijn weg, maak Uw stijve spieren weer soepel met dr beroemde Akker's Kloosterbalsem, bet middel waarvan men al 3 geslach ten lang zegt: „geen goud zo goed." De aankoop van het perceel Koningsplein West no. 14 te Dja karta voor ambtswoning van de Hoge Commissaris heeft 820.000 gekost. Verder zijn ten behoeve van het Hoge Commissariaat kosten voor de aankoop van enige percelen, de inrichting van ambtswoningen en kantoorgebouwen bouwvoorzie- ningen, restauraties enz. In to taal was hiermee een bedrag van 2.304.000 gemoeid, de genoemde 820.000 inbegrepen. Dit lezen wij in de Memorie van Toelichting van een bij de Tweede Kamer ingediend wets ontwerp tot wijziging van de be groting van Overzeese gebieds delen. medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrijdag morgen tot Vrijdagavond. Vrij veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige veranderlijke wind, later draaiend naar richtingen tussen Noord en West- Weinig verandering in temperatuur. ZATERDAG 18 NOVEMBER. Thans is door het Britse Mi nisterie van Buitenlandse Zaken te Londen een verklaring uitge geven, waarin de „persoonlijke motieven, van luitenant Bistrof voor zijn vlucht uit het Sowjert- Russische leger worden vermeld. „Mijn hele leven in de Sowjet- Unie", aldus luitenant Bistrof, „is een lange strijd geweest om niet van gebrek om te komen. Ge durende de oorlogsjaren was het tekort aan levensmiddelen zo groot, dat de situatie met ver schilde van die ener hongersnood. Ik heb reeds vaak willen vluch ten. Dat ik er eindelijk toe ben overgegaan komt hoofdzakelijk doordat ik de toestanden in Rus land heb kunnen vergeiijken met die daarbuiten. Ik ben geboren te Goebakha, in de provincie Molotof. Deze pro vincie en de omringende distric ten vormen één der vele centra van Sowjet-Russische kampen voQr 't verrichten van gedwongen arbeid. Ik'zag hoe de in de kam pen gevangen gezette arbeiders des morgens en des avonds, onder zware bewaking, naar hun werk werden gebracht. Aanvankelijk was bepaald dat de gevangenen met hun armen op de rug gevou wen moesten lopen. Doch hier werd niet de hand aan gehouden, daar de dwangarbeiders daarvoor te zwak waren geworden. Zij mochten nu arm-in-arm lopen, zodat zij elkander zo goed moge lijk konden steunen. Vele der dwangarbeiders wa ren vroeger „vrije arbeiders" ge weest. Zij waren wegens „ver zuimen van het werk", tot 1, 8, De Ver. Staten hebben Donder dag in de Politieke Commissie der V. N. voorgesteld, dat een volledig debat over Formosa zou worden uitgesteld, totdat er „ver dere opheldering" was verkregen over de crisis in het Verre Oos ten. Het Amerikaanse voorstel om de kwestie-Formosa als laatste punt van de agenda te behande len werd met 53 stemmen bij vijf onthoudingen goedgekeurd. Met 14 tegen 8 stemmen bij 36 onthoudingen werd besloten het door de Nationalistische-Chinese delegatie voorgestelde agenda punt, „bedreigingen van de poli tieke onafhankelijkheid en terri toriale onschendbaarheid van Chi na" het eerst te behandelen. Het enige punt, dat verder nog op de agenda der commissie staat, is de Sowjet-Russische klacht over „Amerikaanse agres sie tegen China". Malik verzocht deze kwestie voorrang te verlenen en verte genwoordigers van de Regering van Peking uit te nodigen deel te nemen aan de debatten. Er werd niet gestemd over het Sowjet- voorstel. De commissie ging tot Maandag uiteen. 7 of meer jaren dwangarbeid ver oordeeld. Dat „verzuimen" was in 9 van de 10 gevallen het ge volg van ziekte of van lichame lijke uitputting door ondervoe ding. Ziekenverlof werd haast nooit verleend. Elke „afwezig heid zonder verlof" werd bijna automatisch beschouwd als „si muleren" of als wat nog veel erger was, „sabotage van de so cialistische wederopbouw''. Ik weet deze dingen uit eigen ervaring want ik heb zelf vier jaar in een fabriek te Goebakha gewerkt. Bij het plaatselijke kerkhof was een vaste dagploeg van 5 man in dienst, die uitslui tend tot taak had de lijken ter aarde te bestellen van degenen, die de vorige dag op het werk waren overleden. In October 1949 werd ik bij de Sowjet-Russische strijdkrachten in Oost-Duitsland geplaatst", al dus het door het Britse Ministerie van Buitenlandse Zaken gepubli ceerde relaas van de gevluchte Sowjet-Russische luitenant Alex- androwitsj Bistrof. SOLDAAT VERDRONKEN. De Koninklijke Marechaussee heeft uit een beek op de Hof Espe- lo bij Havezathe het lijk opgehaald van de 22-jarige L.S.K.-soldaat P. M. van Gerven uit Valkenswaard. net siachtotter was Zondagavond bij kennissen op bezoek geweest en om ongeveer 3.00 uur naar de vliegbasis Twente teruggekeerd. Vermoedelijk is hij door de duister nis misleid en met zijn fiets naast, ^•eF^ltSoemng^enh.ekJlrViffLtj? „agen geduurd, vóórdat men zijn stotfelijk overschot heeft gevon den. Weer andere leden was het niet duidelijk, wat de Minister be doelde met zijn ontdekkingen van groot belang na zijn bezoek aan Zweden. Zij waren van oordeel, dat de Minister om blokverwarming en centrale warmwatervoorziening te zien, rustig Amsterdam, Rotter dam en Utrecht had kunnen be zoeken. Vele leden hadden waardering voor het feit, dat het aantal ge reed gekomen woningen ligt bo ven de raming evenals het aantal, dat in duplexvorm is uitgevoerd. Van grote waarde achtten zij het, dat de m3-prijs van rond 37 in 1948 thans tot 30 is terugge bracht en dat ook de gemiddelde inhoud van 260 m3 in 1948 tot 250 m3 is teruggelopen. Hierte genover werd door andere leden opgemerkt dat zij zich zorgen maakten over deze teruggang van de inhoud der woningen. Zij acht ten dit niet in het belang van een goede volkshuisvesting. Het heeft de aandacht van verscheidene leden getrokken, dat de Minister in de Memorie van Toelichting niet meer aan geeft, wanneer naar zijn oor deel de woningnood in Neder land zal zijn opgeheven. Vele leden zouden gaarne ver nemen hoe groot de achterstand in de woningbouw thans is. Geweid.j 1 heden welke de huisvesting van gerepatrieerden bood en de wen- K - i v selijkheid om aan gemeenten, waar hun huisvesting het grootst is, extra-bouwvolume toe te wij zen. Als het zonder kunstgrepen en camouflagemiddelen mogelijk is „goedkope bouwplannen" te rea liseren, waarom worden ze dan niet voor woningwetbouw ver plichtend voorgeschreven Voorts zou men gaarne verne men, wat er waar is van de ge ruchten, dat het in het voorne men ligt het houwen in 1952 ge heel vrij te geven- Verschillende leden vroegen naar het standpunt van de Minis ter ten aanzien van de opruiming van krotwoningen ten plattelande, mede in verband met het geringe bedrag hetwelk daarvoor op de begroting voorkomt en voorts of de huurwet per 1 Januari in wer king zal kunnen treden. Hoe stelt de Minister zich voor de verdere huurverhogin gen tot stand te brengen, die nodig zijn om tot een sluitende exploitatie van oud en nieuw onroerend goed te komen zon der dat Rijkssteun nodig is? Op de belangrijkste Noorse spoorwegroute aan de Zuidkust is i een expres-trein, die naar Oslo reed, in volle vaart op een alleen- een goederentrein die op het sta tion van Hjukseboe werd geran geerd, een wagon losraakte en op de hoofdspoorlijn terecht kwam op het ogenblik dat de expres na derde. De eerste wagen van de expres werd volkomen vernield- Volgens een officieel commu niqué zijn 12 personen om het le ven gekomen. Een vrouw, die men in hevige pijn onder de wrakstukken aantrof, overleed na aankomst in het ziekenhuis even als een baby van slechts enkele maanden. Daarbij wilden véle leden nog eens nadrukkelijk vaststellen, dat n percentage van 15 procent* humrverhoging voor het verkre gen van een redelijk huurpeö voor de vóóroorlogse woningen te laag is. Zij handhaven hnm standpunt, dat met een verhoging van 20 procent meer de redelijk heid wordt benaderd en zijn van oordeel, dat het vóór het in wer king treden der Huurwet een wij ziging van het heffingspercentage aan het oordeel van de Staten- Generaal dient te worden onder worpen. s&eam OÊ ANTI PUN TABLETTEN I Jules Moch, de Franse Minister van Defensie, heeft in de Franse Nationale vergadering verklaard, dat Frankrijk geen Duitse divi sies zal aanvaarden en evenmin een Ministerie, dat de dekmantel zou vormen van een Duits opper bevel. Moch sprak evenwel zijn ver-, trouwen uit, dat de huidige on derhandelingen zullen leiden tot een overeenkomst die voor beide partijen aanvaardbaar zal zijn. Hij zeide, dat Amerikaans ma teriaal in zo'n snel tempo wordt ontvangen, dat Frankrijk eind '51 9 van de 10 divisies, die het daan heeft, voldoende zal hebben be wapend. Bergbewoners zijn er, na negea uur aan het werk te zijn geweest, in geslaag de stoffelijke resten te bergen van 55 der 58 inzittenden van de in de Franse Alpen veron gelukte „Skymaster", aan boord waarvan zich Canadese geestelij ken en pelgrims bevonden die in verband met het „Heilige Jaar*' Rome hadden bezocht. Men vreest dat de lijken der 3 andere inzittenden in een berg kloof zijn terecht gekomen en dat het niet mogelijk zal zijn deze t« bergen. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. .8 59 9.34 10.14 10.24 n.m. 9.48 10.23 11.03 11.13 Dr. Gustav Egloff, directeur van het laboratorium van een grote Californische oliemaat schappij, heeft te Los Angeles verklaard, dat de Sowjet-Unie over niet voldoende olie beschikt om een oorlog op grote schaal te kun nen beginnen. Dr. Egloff deed een beroep op de Ver. Staten en op de andere Westerse mogendheden om on verwijld te zorgen voor militaire bescherming van de olievelden in het Midden-Oosten, die thans on der Westerse controle staan. „Indien de Sowjet-Unie er in. zou slagen de hand te leggen op deze olievelden zou zij haar hulp bronnen op oliegebied verdrievou digen", verklaarde hij. Alle grote partijen in de West- Duitse Bondsdag, waaronder de Regeringsgezinde Christen-De mocraten, de Vrije Democraten, de Duitse Partij en de Sociaal- Democratische Oppositie, hebben de Regering om opheldering ge vraagd over „de uitlevering en terechtstelling van Duitsers". Zij vragen de Regering, wat deze denkt te doen om in de toe komst te voorkomen, dat „Duit sers door de bezettingsautoritei ten aan andere landen en zélfs in èèn geval aan Polen zijn uitge leverd". Deze feiten hebben ongerust heid onder de Duitse bevolking teweeggebracht. Men acht het „verontrustend" dat voorbereidin gen tot uitlevering, „die alleen in gevallen van halsmisdaden dienen te worden getroffen ook verricht worden als het economische aan gelegenheden betreft". Van verschillende zijdien had men met instemming vernomen, dat de Minister een wijziging van de nationaliteitswetgeving over weegt. Sommige leden verhonden hier aan de opmerking, dat zij de pro cedure, welke gevolgd moet wor den om tot naturalisatie te gera ken te lang achten. Zij waren getroffen do»ar het antwoord van de Minister op de vragen van de heer Beernink betreffende het hergeven van de Nederlandse na tionaliteit aan personen, die in Duitse dienst zijn geweest. Hun inziens had de Regering deze mogelijkheid categorisch moeten afwijzen. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Het Amerikaanse Ministerie van Buitenlandse Zaken heeft be kendgemaakt dat de Amerikaanse onderzeeboten „Bumper" en „Blower" in het kader van het verlenen van militaire bijstand aan daarvoor in aanmerking ko mende landen aan Turkije worden overgedragen. Argentinië heeft het Engelse voorstel tot hernieuwing van de op 18 Januari 1949 gesloten over eenkomst tussen Argentinië, Chi li en Engeland over het Zuidpool gebied aanvaard, aldus welinge lichte kringen van het Engelse Ministerie van Buitenlandse Za ken. Volgens deze overeenkomst zul len deze landen geen vlootdemon- straties houden in de wateren van de Zuidpool. De overeenkomst, die 18 November al eens her nieuwd werd, zou thans tot eind 1951 van kracht blijven. VEILIGHEID VAN DE STAAT. Algemeen stemde men in met 's Ministers mededeling, dat hij bijzondere aandacht zal besteden aan de bescherming van de vei ligheid van de Staat. Vele leden konden zich hierbij aansluiten. Ten aanzien van de ook huns inziens nodige wettelij ke maatregelen merkten zij ech ter op, dat deze niet los naast het wetsontwerp tot uitvoering van ar" tikel 196 der Grondwet zouden be horen te staan, doch daarmede 'n organisch geheel zouden moeten vormen. Andere leden die eveneens het tot stand brengen van wettelijke bepalingen tot bescherming van de veiligheid van de staat van het grootste belang achtten, herinner den er aan, dat men aan het einde van de tweede wereldoorlog nood gedwongen het beginsel buiten werking heeft moeten stellen ten aanzien van politieke delicten. Het is van belang dit voor de toe komst te voorkomen door met spoed de strafbepalingen omtrent landverraad en dergelijke feiten te herzien. STAKINGEN. Een aantal leden herinnerde aan de havenstakingen in Augus tus- Deze stakingen zjjn ontstaan op instigatie van Communistische zijde en hadden niet ten doel de levensvoorwaarden van de arbei ders te verbeteren, doch uitslui tend onrust te verwekken. Deze leden wierpen de vraag op ,of dergelijke stakingen mogen worden getolereerd. Nu in alle bedrijven van over heidswege de lonen kunnen worden vastgesteld rijst de vraag, of de stakingen ook niet in alle bedrijven verboden be horen te worden. Andere leden zouden het staken in het algemeen niet verboden willen zien. Wel denken zij aan een verbod van het aanzetten tot stakingen met het oogmerk van verstoring van de economische or de. Vele leden meenden, dat een dergelijk verbod niet noodzakelijk en ook niet wenselijk zou zijn. Een verbod zou psychologisch averechts werken. Deze leden meenden, dat de Minister-President in zijn ra diorede zich heeft beperkt tot een beroep op het gezond ver stand der stakers en dat het niet juist zou zijn deze rede te gebruiken als argument voor verder gaande maatregelen dan de Minister-President heeft be doeld. HAZARDSPEL EN WEDDEN. Vele leden vestigden de aan dacht op het steeds voortwoeke rende kwaad van de z.g. speel- clubs. Deze leden achtten ook de voetbal-pools 'n ernstig kwaad. Zou het geen aanbeveling ver dienen, zo vroegen zij, één of meer gecontroleerde voetbal pools op te richten, eventueel gewestelijk, welker opbrengst aan een goed doel ten goede zou moeten komen en alle andere te verbieden? Joego-Slavië heeft Griekenland meegedeeld, dat het bereid is Griekse soldaten en burgers, die in de guerilla-oorlog als krijgs gevangenen of gijzelaars naar Joego-Slavië zijn gevoerd, terug te zenden- Als tegenprestatie vraagt Joe go-Slavië het recht voedselvoor raden via de Griekse haven Sa loniki in te voeren hetgeen Grie kenland heeft toegestaan. De voedselvoorraden zullen in de Griekse zone van Saloniki worden gelost, daar de Joego slavische zone nog niet function- neert. In het begin van deze maand hadden de vrachtauto chauffeurs te Saloniki geweigerd Amerikaanse voedselvoorraden voor Joego-Slavië te vervoeren, zolang de Griekse kinderen niet uit Joego-Slavië waren terugge zonden. RECHTSPRAAK. Vele leden hadden er bezwaar tegen, dat Officieren van Justitie persconferenties organiseren om mededelingen te doen over aan hangige strafzaken. Onder het publiek, zo merk ten sommige leden op, heerst nog steeds de gedachte, dat in ambtelijke kringen corruptie niet zelden voorkomt. Of dit inderdaad het geval is, kan men moeilijk bewijzen. Beschikt de Minister over gegevens, welke een aanwijzing kunnen geven over toe- of afneming van cor ruptie? Van verschillende zijden werd de aandacht gevestigd op de talrijke verkeersongevallen, welke in de laatste tijd nog in aantal schijnen toe te nemen Vele leden drongen aan op strenge bestraffing van auto mobilisten, die in dronkenschap een auto besturen. Zij vroegen zich af, of het nodig zal zijn ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van motorrij tuigen voor het leven mogelijk te maken. GEEN EINDE VAN DE STRIJD. De officiële radio van India, heeft een tegenspraak omgeroe pen van het bericht, dat de strijd tussen Tibet en China zou zijn gestaakt. Radio-India ontkent dat een woordvoerder van de In diase Regering iets dergelijks zou hebben gezegd. In officiële kringen te New Delhi hecht men geen geloof aan de bewering, dat Chinese troepen Lhasa zouden zijn binnenge rukt. De Regering te New Delhi heeft haar vertegenwoordiger te Lhassa verzocht een onderzoek in te stellen. Otto Grotewohl, de Oostduitse premier, heeft Woensdag zijn nieuwe regering aan het Volks- parlement voorgelegd. Zij omvat vijf vice-premiers Ulbricht (Soc. eenheidspartij), Nuschke (Chris tendemocraat), Rau (S.E.D.). Loch (Liberaal-demoeraat) en Bolz (Nationaal-democraat). Ver der zijn nog de namen van 17 Mi nisters bekendgemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1