DE MOORD OP DE VENEZOLAANSE PRESIDENT 100*000 Chinese soldaten aan het Korea-front Wijziging Loterijwet O.E.E.S.-Ballonnetjes Prijsverhogingen van steenkolen en staal Bufferstaat of vrije zone tussen Korea en Mandsjoerije? Het verdrag tussen Indonesië en de Verenigde Staten De kolensituatie in W.-Duitsland KOFFIEBONNEN De Voetbal-pools Te licht voor grenscontrole Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de San 'e Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DONDERDAG 16 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1580. Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijsper mm 10 ct.; minim un* pe* advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 u«t< Urbina, die is genoemd als de leider van de bende, welke de Venezolaanse president Chalbaud om het leven heeft gebracht, is dezelfde Rafael Simon Urbina onder wiens leiding in Juli 1929 het fort Amsterdam op Curasao werd overmeesterd. Het was de bende van Urbina toen te doen om wapens en munitie voor gebruik tegen de Venezolaanse rege ring Hierbij moet in herinnering worden gebracht, dat van de arbeiders in het oliebedrijf op Curasao velen uit Venezuela afkomstig zijn. Een aantal van hen zou met Urbina in contact hebben gestaan. Treinongeluk nabij Napels salons "robert" marklr jgY brouwerijstr. 9 rèrneumi De kapper met het aparte cachet^ Volgens geallieerde industriële deskundigen is het waarschijnlijk, dat er in het internationale gezags orgaan voor het Ruhrgebied verschil van mening zal ontstaan tussen geallieerden en West-Duitsers over de verdeling van de West-Duitse kolen voor binnen lands- en exportgebruik. Deze deskundigen schatten, dat de dagelijkse kolenproductie, die in October gemiddeld 165.000 ton bedroeg, in de loop van deze maand zal stijgen tot ruim 400.000 ton, als gevolg van een loonsverhoging van 10 pet. voor de mijnwerkers en een overeenkomst voor het twee dagen extra per maand werken. aangewezen Bon 486 en 494 Algemeen Grieks schip in nood President Sukarno over Nieuw-Guinea WEERSVERW ACHTING HOOGWATER. Moiie van vrouwen-congres Te zwaar voor paarden Meer dan zeventigduizend ballonnetjes met een groet van „een Europeaan aan een andere Europeaan" zijn in ons land opgelaten op de rijdende tentoonstelling van de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking, toen deze Heerlen, Eindhoven en Enschedé bezocht. Vele van die andere Europea nen", zowel vóór als achter t ijzeren gordijn, hebben zo'n ballonnetje gevonden en de groet beantwoord. RADIO-MOSKOU OVER KOREA v.m. 7.39 8-14 8.54 9.04 n.m. 8.27 9.02 9.42 9.52 De verongelukte Canadese Skymaster Truman vraagt aanvullende belastingen Frankrijk en de Raad van Europa Engelse Straaljager maakt noodlanding Van trawler tot vrachtboot Contróle tijdens de piekuren DE VRIJE ZEEUW Op de bewuste avond in Juli 1929 drong Urbina's bende van ongeveer 80 man, die in vracht auto's was komen aanrijden, on verhoeds het fort Amsterdam binnen, waarbij enkele Neder landse militairen werden gedood. Tezelfdertijd werden bepaalde punten van Willemstad door an dere gewapende Venezolanen, die bij het complot waren betrokken, bezet. De Nederlandse militaire com mandant, die zich per auto naar het fort had gespoed, werd door de Venezolanen overmeesterd. Urbina stelde toen aan de Gou verneur, de geboren Zeeuw Fruij- tier, een ultimatum: Overgave zonder verzet of anders het olie- bedrijf Isla in brand. Urbina eiste beschikbaarstelling van een schip om met zijn man nen en de buitgemaakte wapens en ammunitie naar Venezuela te kunnen overvaren. Aan Urbina's eisen werd voldaan. 260 Vene zolanen en nog enkele uit de ge vangenis gehaalde veroordeelden scheepten zich met wapenen en munitie in aan boord van een door een scheepvaartmaatschap pij ter bescherming gesteld Ame rikaans schip. De Gouverneur en de comman dant werden als gijzelaars mee genomen. In de nacht voer het schin uit naar Venezuela. De avond van de volgende dag keer den de Gouverneur en de com mandant in Willemstad terug. De door Urbina beraamde re volutie tegen de Venezolaanse Regering had echter geen succes. URBINA GEARRESTEERD. Een woordvoerder van de Ve nezolaanse Regering heeft mee gedeeld, dat „sommige van de moordenaars van de President, onder wie de groepsleider, de z.g. generaal Rafaël Simon Urbina'' gearresteerd zijn. De aanslag werd gepleegd door een groep gewapende man.ien in de nabijheid van het huis van President Delgado Chalbaud. De groep stond onder leiding van Ur bina. URBINA OVERLEDEN. „Een groep van 20 gewapende mannen heeft de President eerst brutaal afgeranseld voor hij naar n leegstaand huis werd ge sleept. Hier werd hij in de rug geschoten", zo vervolgde de be kendmaking. Urbina, de leider der groep, was na zijn arrestatie overleden. De groep wachtte de President buiten zijn woning op en hield zijn auto tegen. Momenteel patrouilleren mili tairen door de straten. De onschendbaarheid van wo ning, post, persoonlijke vrijheid en. de vrijheid van beweging zijn geschorst. In 1946, toen Urbina zich in ballingschap bevond, werd hij schuldig bevonden aan ongeoor loofde speculaties. Bij het daarop volgende onderzoek werd rechts vervolging ingesteld tegen een aantal vroegere Regeringsambte naren wegens wanbeheer van openbare fondsen- Nader wordt gemeld, dat Ur bina werd neergeschoten, toen hjj zich meester wilde maken van het wapen van een der politieman nen, die hem bewaakten. Tien Italiaanse arbeiders zijn om het leven gekomen en onge veer 80 gewond bij een treinon geluk op het station van San- tantimo, een paar km van Napels. Een exprestrein van de lijn Na pelsRome reed achter op een andere trein, die stilstond op het station- Nader wordt gemeld, dat men er in is geslaagd de 10 dood ge waande Italianen levend onder de wrakstukken uit te halen. Hun toestand is ernstig. 50 Personen zijn ernstig gewond, 30 konden in de wachtkamer van het station worden verbonden. (Advertentie.) ook voor moeilijk en geverfd haar uw haar is uw kroon, wees er zuinig op, haaruitval doet geen pijn, en men gaat er ook niet dood van, toch is het onaange naam, voor dames zelfs onduld baar. wij verzorgen u. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten heeft de bonnen 486 Algemeen en 494 Al gemeen aangewezen voor het ko pen van 135 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag 17 November worden ge bruikt. Zij blijven geldig voor het kopen bij de detaillist tot- en met 2 December. Om distributie-geldige redenen zijn ditmaal twee bonnummers aangewezen. Bon 486 Algemeen komt voor op de A- eh B-kaarten, bon 494 Algemeen op de D-kaart. Met het oog op de feestdagen zal de eerstvolgende bonaanwij- zing op 31 December (dus na 5 weken) geschieden. Daarna volgt- weer een bonaaiiwijzing na zes weken. Overigens is het rantsoen per persoon onveranderd. De tegenover het Amerikaanse eerste legercorps staande troe pen van de tegenstander in N. Korea blijven terugtrekken voor de optrekkende strijdkrachten der V.N. en laten hun stellingen in de steek zonder een schot te lossen, aldus berichten van het front. Manschappen van de Ameri kaanse eerste cavaleriedivisie zouden Jongbjon in Noord-West- Korea zijn binnengetrokken. In de Zuidelijke punt van het Tsjo sin-bekken namen mariniers Ha- garoeroe in. Meer naar het Oosten ontmoet ten infanteristen van de Ameri kaanse zevende divisie matige tegenstand, toen zij door de met een dunne ijslaag bedekte Oengi waadden. Volgens onbevestigde Het Griekse stoomschip „Sou- liotis" heeft gisterenmiddag nood seinen uitgezonden, omdat het in de machinekamer en in de rui men 1 en 4 water maakt. Er is niet geseind, waardoor dit is ont staan. Het schip bevond zich op dat ogenblik ter hoogte van Brest. De machines van het schip zijn stilgezet. Er is sleepboothulp gevraagd. De Franse sleepboot ..Abeille" is'ter assistentie uitge varen. President Sukarno verklaarde in een interview, dat alle Neder landers in Indonesië voor de overdracht van Nederlands Nieuw Guinea aan Indonesië zijn. Ik hoop alleen zo zeide Sukar no verder dat de Nederlanders tot deze overdracht zullen over gaan op de a.s. conferentie over Nieuw Guinea. In een nota naar aanleiding van het verslag der Tweede Ka mer over het wetsontwerp tot wijziging van de Loterijwet 1950 hebben de Ministers van Justitie en van Financiën o.a. het volgen de meegedeeld: Een destijds ingesteld onder zoek heeft geleid tot een aantal strafvervolgingen, ingesteld te gen footballpools, welke met na me in het arrondissement Rot terdam het centrum van hun ac tiviteit hadden. Zowel in eerste aanleg door de kantonrechter als ig hoger beroep door de recht bank zijn strenge straffen opge legd. Aangenomen mag worden, dat pr behalve de genoemde ge- medegedeeld door het K.N.M. te De Bilt, geldig van Dondi dagmorgen tot Donderdagavond- Opnieuw regen. Zwaar bewolkt met opnieuw regen, vooral in de Zuidelijke helft van het land. Matige naar Oostelijke richtingen krimpende wind. Weinig verandering in temperatuur. VRIJDAG 17 NOVEMBER. vallen nog andere zijn. welke voor de politie en de justitie on bekend zijn gebleven. Na ontdekking van de over tredingen werden van bepaalde zijde mededelingen gedaan aan het ministerie van Justitie, dat nog steeds op grote schaal foot ballpools werden ondernomen Aan de hand van die mededeling is een onderzoek ingesteld, dat geen positief resultaat heeft op geleverd. Aangaande eep foot- ball-pool te IJmuiden zijn noch bij het ministerie van Justitie noch bij de politie concrete ge gevens bekend. Indien hier te lande football-pools mochten werken in nauw verband met buitenlandse football-pools, dan is de kans groot, dat bij de uit voering deviezenvoorschriften worden overtreden. Tot dusver kon een dergelijk geval van de- viezeno vertreding niet worden achterhaald. Een football-pool, afgestemd op de uitslagen van voetbalwedstrij den in Nederland, zal indien voor het aanleggen daarvan geen vergunning is verleend, worden beschouwd als een verboden lo terij. Naar verluidt wijzen de Duit sers, die in het gezagsorgaan met de Ver. Staten, Engeland, Frank rijk en de Beneluxlanden zitting hebben, op de onvoldoende pro ductie van de laatste tijd en stel len zij voor een exportquotum voor het volgende kwartaal van slechts 5,1 millioen ton vast te stellen. Het wordt echter on waarschijnlijk geacht, dat de ge allieerden in verband met de ge raamde grotere dagelijkse pro ductie daarin zullen toestemmen. De Duitsers voeren aan, dat ver- schilende fabrieken hebben aan gekondigd, dat gebrek aan kolen haar noodzaken de productie te staken en dat het West-Duitse Ministerie van Economische Za ken besprekingen in de levering van electrische stroom gedurende de winter heeft aangekondigd- Tot de fabrieken, die misschien gesloten moeten worden, behoren de Opel-fabriek nabij Frankfort, de Ruhr-Hoogovens te Ruhrort Meiderich, de Westfalen-Hötte te Dordtmund en een draadfabriek te Lemgo. Daartegenover staat echter, dat aan de Opel-fabriek, waar 20,000 man werken, is toegezegd, dat zij kolen zal krijgen. De Binnenlandse kolenprijs in West-Duitsland varieert van 65 mark per ton ton voor anthraciet tot 12 RM voor de minste kwali teit „Schlammkohle". Normale „Stückkohle" kosten 37 RM per ton en de gemiddelde kolenprijs Het Vrouwencongres te Makas sar heeft de volgende punten in een motie vastgesteld: L Aandringen bij de Regering om met kracht te blijven streven naar zo spoedig mogelijke inlij ving van West-Irian in het gebied van de Republiek Indonesië. (Wel, wel! Die vrouwen toch! red. 2. Nauwer aanhalen van de ban den tussen de volkeren in de we reld en die in Azië in het bijzon der, opdat de wereldvrede kan worden bevorderd. 3. Verwezenlijking van sociale rechtva ardigheid. berichten is de 50 km Noordelij ker gelegen Mandsjoerijse grens hun doel. Uit inlichtingen, die op het hoofdkwartier van het achtste Amerikaanse leger binnenkomen, blijkt, dat in de laatste paar da gen nog meer Chinese troepen Korea zijn binnengekomen. In totaal schijnen er thans 100.006 Chinese soldaten aan of achter t front te Liggen. Er waren echter Woensdag nog geen aanwijzingen, dat de Chine zen hun troepen wilden gebrui ken voor andere dan defensieve actie. Patrouilles van de verbonden troepen aan de flank van het Noordwestelijke front berichtten Woensdag, dat de Chinese en Noordkoreaanse troepen, die de rechterflank van de verbonden legers zodanig bedreigden, dat zij de opmars moesten staken, zich opnieuw hadden teruggetrokken. Dit is de tweede maal, dat een dergelijke actie wordt onderno men. Twee weken geleden trok ken de communisten zich even eens onverwacht terug om con tact met de verbonden troepen aan het Tsjongtsjonfront te ver mijden. De brigade van het Gemenebest en de 24ste Amerikaanse divisie patrouilleerden 5 tot .7 km vóór hun linies zonder tegenstand te ontmoeten. Op sommige plaatsen vonden zij goedgeplaatste en ge camoufleerde verdedigingsposi ties verlaten. Radio-Moskou heeft commen taar geleverd op de militaire toe stand in Korea en daarbij gewag gemaakt van berichten „uit Ame rikaanse bron". „Ten koste van hun bloed on dervinden de Amerikaanse solda ten thans, dat de grootste vergis sing in een oorlog bestaat in het onderschatten van de vijand. Het Amerikaanse opperbevel heeft die vergissing begaan, toen hei meende, dat de veldtocht in Ko rea zijn hoogtepunt had bereikt met de inneming van Pjongjang en dat dan nog slechts de uiteen geslagen vijand moest worden vernietigd". „Misleid door de successen em tevens slecht ingelicht door aijji voorlichtingsdienst heeft Gene raal MaeArthur verzuimd een concreet plan op te stellen voor de operaties in Noord-Korea. De- Amerikanen moesten op bepaalde plaatsen terugtrekken om aan «te omsingeling te ontsnappen. Thans kan men vaststellen, dai de oorlog in Korea ver van beëin digd is en dat de Amerikaanse soldaten waarschijnlijk een harde winter te wachten staat nu het hoofd moeten bieden aan sterke Chinese troepen. De Ame rikanen hebben dit tot elke prijs willen vermijden, daar zij er mu reel noch materieel tegen opge wassen zijn", aldus Radio-Moe kou. Een 30-jarige boer uit een dorpje achter ,,Het IJzeren Gor dijn", zo.: deelt de Nederlandse E.C.A.-missie mee. schreef het volgende: ,,Uw ballon gevonden. Beant woord uw groet1 Uit de Britse zone van Berlijn, want van de Russi sche zone uit Is dit niet mogelijk. Wij zijn geen vrije mensen meer. Hebben de moed echter niet ver loren en hopen, dat de vrije we reld ons niet vergeet. Het kost ons dagelijks veel hoofdbrekens op welke wijze wij aan de zware verplichtingen moe ten voldoen. Van de oogst moe ten wij zoveel afstaan dat wij niets voor onzelf overhouden. Aan is 32 RM. De exportprijs van "ietB - Tu, loten is 3 tot 4 RM ^br^' Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op Nov. 17 8.02 18 8.04 19 8.06 20 8.08 onder op onder 16.47 16.46 16.44 16.43 14.28 14.39 14.48 14-57 Onder de 58 verongelukten be vonden zich 18 vrouwen, van wie enkele Kloosterzusters, en twaalf geestelijken. Allen, op een Amerikaan en een Italiaan na, waren Canade zen. De wrakstukken werden op ongeveer 300 meter van de 250 meter hoge Mont Obiou gevonden. De leider van de reddingsploeg I verklaarde, dat men de indruk 1.04 had, dat het vliegtuig in volle 2.19 kracht tegen de rotsen was gevlo- 3.33 gen. West-Duitse kolen hoger dan de binnenlandse naar gelang van de kwaliteit en de af stand. Duitse deskundigen voor spellen een verhoging van de ko lenprijs van ongeveer 6 RM per ton. De Minister voor Economische Zaken Prof. Er hard, heeft zijn toestemming verleend voor be langrijke verhogingen van de ko lenprijs en als een gevolg daar van van de prijs van staal en staalproducten. De prijsverhoging van kolen op de binnenlandse markt zal vol gens het blad op 1 December in gaan, wanneer althans tegen die datum de toestemming van het Parlement daartoe kan worden verkregen, hetgeen in geen geval zeker is. terecht gekomen, opgegeten en is toen ziek geworden. Dokters kosten: frs. 3500". Maar tussen al die duizenden min of méér prozaïsche antwoor den was er- een kaartje van een meisje van twintig lentes „ergens in Europa", want de E.C-A-missie wil de plaatsnaam niet noemen. ,,Wil graag nader kennis ma ken", schreef zij. Misschien kunnen wij komen tot een geluk kig huwelijk. Schrijf terug". In Amerikaanse politieke krin gen schrijft men de Chinese in menging in de Korieaanse oorlog toe aan een streven van Mao Tse- Toeng om een kleine communisti sche bufferstaat tussen Korea en Mandsjoerije te verkrijgen zo meldt het Franse persbureau A. F.P. uit Washington. Deze mening zou zijn gebaseerd op een aantal inlichtingen, die te Washington zijn ontvangen. De Chinese delegatie, die thans op weg is naar Lake Success, zou opdracht hebben om op een der gelijke oplossing aan te dringen. In bevoegde Amerikaanse krin gen zou men evenwel van oordeel zijn, dat de oprichting van een bufferstaat tussen Mandsjoerije en Korea „geen realistisch denk beeld" is. Men merkt op, dat een dergelijke bufferstaat niet al leen in strijd is met de aardrijks kundige en ethnografische om standigheden, doch ook met de door de V. N. uitgesproken wil om een onafhankelijk en ver enigd Korea op te richten. Men schijnt echter te Washing- tin echter het roer te willen wen den naar een compromis-oplos sing in de vorm van een „vrije zone", die ten hoogste 10 km breed zou zijn en die op Kore- aans grondgebied de Mandsjoerij se en Russische grens zou volgen. Deze oplossing zou tot doel heb ben grensincidenten te vermijden en de waterkrachtcentrales van de Jaloe-rivier en de scheepvaart op de grensrivieren te beschermen. Dit plan zon slechts besproken worden wanneer de onder Mac- Arthur staande troepen hun taak zullen hebben beëindigd. In dit verband wijst men er in militaut kringen te Washington op, dat de vertragingen van de operaties ln Korea niet het gevolg is van for mele richtlijnen aan generaal MacArthur om de diplomatieke onderhandelingen te vergemakke lijken, doch slechts het logisch gevolg van de massale tussen komst van Chinese strijdkrachten. In Amerikaanse militaire krin gen legt men er de nadruk op dat, welke diplomatieke oplossing ook wordt aanvaard, de strijd krachten der V. N. het gehele Koreaanse grondgebied zullen be zetten om zich vervolgens terug te trekken krachtens een accoord dat kan worden gesloten alg de militaire oplossing zal zijn be reikt President Truman heeft het Congres verzocht tijdens de a.s- zitting 4 milliard dollar aanvul lende belastingen op buitenspo rige winsten goed te keuren. Een 75-jarige man schreef van achter het ijzeren gordijn: „Hoorde voor het eerst over de Europese Economische Samen werking. Pracht-idee. Veel suc ces, maar stuur alsjeblieft geen propagandamateriaal". Duizenden ballonnen zijn in W. Duitsland terecht gekomen, zo deelt de E.C.A.-missie verder mee- Talrijke antwoordkaarten zijn binnengekomen uit België, Frank rijk, Luxemlburg, Zwitserland en zelfs uit Oostenrijk. Een Duitse firma, die gereed schappen vervaardigt, maakte van de gelegenheid gebruik om aan de antwoordkaart een bro chure te bevestigen met de vraag: ,,Kunt U voor afnemers zorgen"? Een tuinder, waarschijnlijk be vreesd voor concurrentie, schreef: „Stuur meer van zulke ballonnen, maar niet zoveel van jullie groen te". Een niet zo heel prettig ant woord ontving een Eindhovense afzender van een Franse boer: ,,Ik eis 3500 francs schadever goeding want mijn paard heeft uw ballon, die in de wei was In antwoord op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Welter (K-N.P.) in verband met een tussen de Republiek Indone sië en de Ver. Staten gesloten verdrag heeft Minister Götzen het volgende geantwoord: Het is juist, dat tussen In donesië en de Ver. Staten een verdrag is gesloten, krachtens hetwelk laatstgenoemd land steun op economisch gebied heeft beloofd, alsmede levering van materialen en advies op het gebied van openbare ge- De Franse Nationale Vergade ring heeft met 353 tegen 184 stemmen een resolutie aangeno men, waarin de Regering wordt uitgenodigd te streven naar ver groting van het politieke gezag van de Raad van Europa. zondheid, landbouw, visserij en industrie. In verband met het feit, dat de overeenkomst nog niet bij de „United Nations" is geregistreerd, is van Amerikaanse zijde ver zocht voorlopig niet tot publicatie over te gaan, in verband waar mede de tekst van bedoelde over eenkomst ter vertrouwelijke ken nisneming aan de Tweede Ka mer wordt overgelegd- Woensdagmorgen om even na 11 uur heeft bij Bols ward een Straaljager een noodlanding moe ten maken bij de straatweg van Bolsward naar Sneek Het is de „Vampire" VZ352, ver moedelijk van de Britse bezet tingszone in Duitsland. De bestuurder, Michael Smart, 24 jaar oud, zag zich toen hij zich boven de Rijksweg Sneek Bolsward bevond, gedwongen een noodlanding uit te voeren. Een paar maal cirkelde hjj boven de weg en drukte toen hef toestel omlaag. Toen de wielen het wegdek raakten, bemerkte Smart totVn schrik, dat vóór hem uit een kleine volkswagen reed. Uiter aard had de Straaljager een gro tere snelheid dan de auto, zodat de vlieger naar rechts móest uitwijken. Gelukkig stonden er geen bomen langs de weg. Een ooggetuige vertelde hoe hij het vliegtuig in de zachte berm be neden de weg terecht zag komen. De „Vampire" maakte 'n zwaai naar rechts en kwam met de neus in een sloot terecht. Even later klom Smart ongedeerd uit het niet ernstig beschadigde toe stel. De volkswagen is doorge reden. Aangenomen wordt, dat de chauffeur niet bemerkt heeft in welk groot gevaar hij heeft verkeerd. De IJmuidense motortruwlev „Batavia" (IJm. 99) is als ge volg van de slechte uitkomlsten van de visserij een ander beroep begonnen. Het schip is n.l. uit IJmuiden vertrokken met bestemming Great Yarmouth om vandaar de vracht vaart op Duitsland te gaan be oefenen. Dit is een eerste symp- toon van een overschakeling der IJmuidense trawlervloot naar nieuwe mogelijkheden. Het Ministerie van Economised* Zaken vestigt er de aandacht op dat op het naleven van de voor schriften betreffende beperking van het electriciteitsverbruik tij dens de piekuren streng zal wor. den gelet. Speciaal waar 't betreft het in acht nemen van de bepalingen in zake étalages en reclameverlicb- ting, buitenverlichting van open bare gebouwen, inrichtingen voor publieke vermakelijkheden, hotels, café's, restaurants en aanverwan te bedrijven enz. zal nauwlettend worden toegezien. Bij niet na komen der voorschriften stelt men zich bloot aan afsluiting van de electriciteitstoevoer.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1