Alaska, Amerika's kwetsbare plek N^Koreanen en Chinezen zetten aanval in Verbreding Kanaal van Terneuzen I Hefariste 4 Binnen de Poolcirkel heerst ongerustheid De waterwegen tussen België en Nederland Beroep van Tibet op de Verenigde Naties Hr. Ms. Kruiser „Jacob van Heemskerck" De Russen aan de achterdeur van de Verenigde Staten Chetarine „4" bevat méér en doet méér! ZATERDAG 11 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1576. De spanning in verband met het oorlogsgevaar heelt plotseling een zoeklicht geworpen over Alaska, de Noordwestelijke uitloper van het Amerikaanse vaste land. Het is inderdaad schokkend te bedenken, dat Amerika hier maar een kleine 100 km van Rusland verwijderd ligt. En het feit, dat generaal Eisenhower Alaska de zwakste schakel noemde in de verdediging van de Verenigde Staten, stemt niet minder tot na denken. Amerikaanse strategen rekenen met de mo gelijkheid van een Russische aanval zonder oorlogs verklaring, waarbij hele golven van Russische vlieg tuigen troepen zouden loslaten op de vliegvelden en sleutelposities in Alaska en op Noord-West Canada. Dit zouden aanvallen kunnen zijn, die uranium- mijnen en petroleumbronnen als doelen op het oog hebben. Misschien zouden het alleen maar „zelt- moord"-raids zijn. Maar ze zouden een paniek ver wekken in de Verenigde Staten en kracht geven aan een beweging in Amerika om zijn strijdkrachten in het eigen land te houden, waardoor de verdediging in Europa wel eens „te zwak en te laat zou kunnen komen. De aanslag op Truman Generaal Kruis Canada in Opnieuw zware luchtaanvallen Sinoeidjoe uitgebrand Vrijdag hebben de communistische troepen een zwaar spervuur op de Amerikaanse troepen bij Koenoeri geopend, het hart van de verdedigingsstel- ling der troepen van de V. N. in Noord-West-Korea. In militaire kringen verklaart men, dat het te vroeg is om uit te maken of het spervuur en het mortiervuur dat gericht is op de bruggen over de Taedong, meer naar het Oosten, betekent, dat de vijandelijke troe pen de rustperiode op de grond hebben verbroken. De Tibetaanse Regering heeft een beroep gedaan op de Ver. Naties om „tussenkomst en hulp in de toe stand, die door het binnenkomen van Chinese strijd krachten in Tibet geschapen is". DE TOESTAND OP AMBON Prins Bernhard terug in Nederland NOORDKOREANEN MEUM4N DEELNEMING VAN CHINKS* EENHEDEN. Wapenen voor België Vliegtuig van het Rode Kruis naar Ambon Elk tablet Chelarine „4" bevat 4 wereldberoemde geneesmid delen. Zij helpen bij hevige pijnen en griep, ook wanneer andere middelen niet baten. WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Bedactle-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 Nfi 5 uur 2073 Gironummer 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 eeat? iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum pat advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of Adxm Bureau van dit Blad 15 cent meer. Tnrondlng advertenties tot 's namiddags 2 „Ken kleine divisie parachutis ten, of op zijn hoogst 2, zouden weinig moeilijkheden hebben om de strategisch belangrijke punten van Alaska te bezetten," verklaar de de Gouverneur van Alaska, Ernest Gruening, kortgeleden nog. Het is inderdaad een moeilijk probleem. Want de éne grote heirweg kan geen vrije baan geven aan machtige militaire co lonnes. En de enige spoorlijn, die slechts één enkel spoor heeft, zou bezwijken onder het trans port van de benodigdheden voor een leger in oorlogstijd. De enige weg is door de lucht- Maar bij manoeuvres is aan de dag ge treden, dat parachutisten op eni ge afstand van hun doel moeten worden neergelaten, zodat ze zich eerst kunnen verzamelen alvorens aan te vallen. En ver der bleek, dat parachutisten in dit dicht beboste land veelal in de bomen blijven hangen FELLE KOU EN VENIJNIGE MUSKIETEN. Een federale grote jury heeft Vrijdag Oscar Collazo, de 37- jarige Porto ricaan, die na de aan slag op President Truman in ver zekerde bewaring is gesteld, in staat van beschuldiging gesteld wegens poging tot moord. Een van de lijfwachten van de president werd op 1 November gedood bij een vuurgevecht. Col lazo, een van de twee Portorica- nen, die bij de aanslag was be trokken, werd gewond. De andere Griselio Torresola, werd door een kogel gedood. Zijn lijk zou giste ren naar zijn geboorteland wor den veroverd. De weduwe van Torresola bevindt zich op be schuldiging van samenzwering in hechtenis. Generaal Mr. H. J. Kruis heeft in gezelschap van de Canadese stafchef, generaal Charles Foul- kes, en de Nederlandse militaire attaché, luitenant-kolonel G. C. Reinederhoff, 'n bezoek gebracht aan de militaire installaties te Kingston en aan het „Royal Mi litaire College". In een interview zette generaal Kruis de Nederlandse plannen voor de opleiding uiteen. Met Canadese en Amerikaanse hulp, zo zeide de generaal, hoopt Ne derland tegen het einde van het komende jaar zes volledig ge oefende brigades te hebben. PARACHUTISTEN IN DE BOMEN. Alaska is groter in oppervlakte dan vrij-Europa en zijn voornaam ste stad, Fairbanks, kan alléén bereikt worden langs de grote strategische weg, die 2400 km lang door maagdelijke wouden gaat of zich slingert om sneeuw- bedekte bergtoppen. Alaska, dat binnen niet al te lange tijd de 49e Staat van de Noord-Amerikaanse Unie zal worden, werd destijds voor twee millioen pond van Rus land gekocht. Het wordt bewoond door 35.000 Roodhuiden en rond trekkende Eskimo's, terwijl er een 50.000 blanken huizen in de overbevolkte nederzettingen van houten huizen. De hele kustlijn is onverdedigd en de talrijke vliegvelden worden slechts door 3000 man troepen bewaakt. Alas ka zou in een oorlog tegen Rus land fel-omstreden worden. Zijn vliegvelden, waarbij er drie zijn, die tot de grootste van de wereld worden gerekend, zouden sleutel bases zijn voor aanvallen van lange afstarids-bommenwerpers op Rusland, hoewel minder bruik baar dan vliegvelden in Enge land, Japan of het Nabije Oosten. Maar als ze in Russische handen mochten vallen, zouden het dol ken zijn, gericht op het hart van het Amerikaanse vasteland. De Amerikaanse bases aan de kustlijn en op de Aleoeten zouden de grote, moderne Russische ma rine-basis te Petrapawlowsk op het schiereiland Kamsjatka kun nen neutraliseren. Wie deze kust lijn controleert, is meester van de zeeweg, langs welke de Verenig de Staten Japan zou willen ver sterken. De Russen hebben goed-getrain- de luchtdivisies, bestaande uit brigades van 2.500 man, die door 100 bommenwerpers vervoerd worden. Men moet verder bedenken, dat dit geen land is voor motorvoer tuigen. In de winter kan men met hondensleden op zijn hoogst een vijftien mijl per dag vorde ren. En de wolven zijn in deze wildernis waarschijnlijk nég ge vaarlijker vijanden dan de Rus sen. Eén der merkwaardigste omstandigheden is voorts, dat dit nog nauwelijks in kaart ge brachte, binnen de poolcirkel lig gende land, in de zomer heter is dan Engeland. De grond wordt er dan week en drassig, ontdooid door de middernachtzon. Zwer men van muskieten en nog ve nijniger zwarte vliegen brengen de marcherende soldaten zestig steken per minuut toe Ze ma ken de arctische zomer nog on dragelijker dan de ontzettende winter met zijn koude van veer tig graden onder nul. En de sol daat. beladen m«t dertig pond speciale kleding en met 35 pond anti-vorst benodigdheden, moet op zijn minst 90 van zijn ener gie besteden aan het gevecht tegen het klimaat, Zijn ledematen dreigen te bevriezen, hfj kan zijn nylontent niet verlaten. Maar zelfs onder deze omstandigheden is hij nog bewegelijker dan de tractoren, die hem zqn bevoor rading moeten brengen. Zo blijft hem niets anders over dan zijn kaarsen op te eten of de pool- muizen, die hij eventueel kan vangen. En hem blijft maar één troost: het geweer van zijn tegen stander is nèt zo onbruikbaar door de koude al» het zijne RUSSISCHE VOOR SPELLINGEN. Men had gedacht, dat Alaska een schild zou zijn in het N- W. Maar het blijkt dat het een open achterdeur is. Men heeft New Foundland, dat door drie dui zend mijl Atlantische Oceaan reeds behoorlijk beschermd is, met alle kracht in staat van ver dediging gebracht. Maar aan Alaska heeft men nauwelijks iets ten koste gelegd, hoewel het slechts een vijftig mijl van Rus land ligt verwijderd. De Cana dezen zijn ook zeer bezorgd, dat de Russische luchtraids zullen komen. Dat bleek nog niet zo lang geleden, toen een particulier vliegtuig hier in de buurt landde om benzine in te nemen. Het nieuws verspreidde zich als een lopend vuur. Men dacht met Russische landingen te maken te hebben. Deze zenuwachtigheid werd nog vergroot, doordat de „Prawda", het Russische dag blad, voorspelde, dat aanvallen op de Noordelijke gebieden het zenden van Amerikaanse strijd krachten overzee zouden verhin deren. Intussen: Rusland heeft een spoorweg aangelegd en tal van wegen, die naar de Beringstraat leiden, waar grote voorraden van petroleum en verdere beno digdheden zijn bijeengebracht op liet schiereiland Tsjoekotski op een honderd kilometer van Alaska! hun bases buitee TWEE STEDEN VEROVERD. De Zuidkoreaanse troepen heb ben Donderdag 2 steden veroverd- De ene was verlaten en in de an dere werd geen tegenstand ge boden. vallen en 10.000 brandbommen ge worpen op Poektsjin, een knoop punt van wegen, dat ongeveer 110 km ten Oosten van de tijde lijke Zuidkoreaanse hoofdstad Sinoeidjoe is gelegen. De achtste Zuidkoreaanse divi sie heeft het door de Noordelijken verlaten Toksjon, een centrum van wegen en spoorwegen in het bergachtige smalste gedeelte van Noord-Korea, bezet, terwijl de zevende divisie het nabijgelegen Wonni, waar nog kortgeleden verbitterd werd gevochten, bin nenrukte. ZWARE LUCHTAANVAL LEN. Amerikaanse vliegtuigen heb ben in de afgelopen 24 uur zware aanvallen gedaan op bruggen over de Jaloe en bij 5 plaatsen treffers geplaatst. Men stuitte op zwaar en ac curaat" luchtdoelgeschut van bei de zijden der rivier. De toestellen hadden echter opdracht slechts aan de Koreaanse zijde aan te vallen en de Mandsjoerijse grens niet te schenden. De brug bij Sinoeidjoe kreeg een voltreffer. Ook werden troepenconcentra ties en verbindingslijnen aange- kevlieg tuigen Korea hebben. Het is de eerste maal, dat ge neraal Mac Arthur zodanige var- klaring aflegt, want enkele dagen geleden uitte hij de mening émt sommige vlieghavens, die nog tu handen van de Noordkoreajjtsn zijn, gebruikt konden worden. Wat de getalsterkte van de «H andelijke luchtmacht betreft, meent de legerstaf, dat zich m China en Mandsjoerije 200 tot vliegtuigen bevinden, -vaam* twee derde jagers. Niets weee op, dat de Noordkoreaanse of Chinese piloten een bij zonden? training hebben gekregen straalvliegtuigen te besturen. Destijds werden Chinese pilotea' in de Ver. Staten opgeleid, doch niet met straalvliegtuigen. De piloten die de vijandelijke straalvliegtuigen besturen, goed getraind en goed ver trouwd met de techniek der luchtgevechten met straal vlieg tuigen. EEN NIEUW OFFENSIE»? De troepen der V. N. drongen j Vrijdagavond behoedzaam op am het N. W. front in Korea. Het had er de schijn van, dat zij een nieuw offensief naar Ae Mandsjoerijse grens zouden be AFWACHTENDE HOUDING Men is van mening, dat de aan het front van de Tsjongtong te genover elkander liggende strijd krachten der Ver. Naties en van de Noordkoreaanse en Chinese ginnen. Amerikanen, Zuidkore» communisten een afwachtende nen en troepen van het Britse houding aannemen in afwachting Gemenebest vielen Noordelijke van de besprekingen te Lake Sue- troepen aan, die enige km vow- cess over het ingrijpen door het hen zich hadden ingegraven, communistische China in Korea. Reuters correspondent Alee Valentine meldde uit het hoofd Aan de zijde der verbonden kwartier van hetAmerikaanse troepen is het tactische voordeel achtste leger, dat de 24ste At«p- van de situatie niet ten volle uit- rikaanse divisie een patrouille, gebuit. Zo heeft de Amerikaanse ter sterkte van een compagnie generaal Walton H. Walker zijn met 2 tanks 3 km het Niemands- divisie-commandanten - klaarblij- land, dat de fronten ten Noorden kelijk opdracht gegeven niet tot van de Tsjongtsjon scheidt, had de aanval over te gaan. ingezonden- Naar schatting staan in het van gen In Kalimpong zou een bericht Radio-Peking zijn opgevan- volgens hetwelk het door Chinezen geleide Tibetaanse volksleger de Tibetaanse hoofd stad Lhasa zou zijn binnenge trokken. Een woordvoerder van het Indische ministerie van Bui tenlandse Zaken zeide naar aan leiding hiervan, dat volgens van de Indische missie in Lhasa ont vangen inlichtingen de Tibetaan se regering „grotelijks bezorgd" was over „wilde geruchten uit Kalimpong over de toestand in Tibet". Volgens deze bron klopte de beschrijving van de militaire toestand in Tibet, zoals door Ka limpong gegeven, niet met de feiten. Van bevoegde zijde wordt ver nomen, dat het beroep van de re gering van de Dalai Lama 8 Nov. naar de Verenigde Naties werd gezonden. Volgens een woordvoerder van het Indische ministerie van Bui tenlandse Zaken is de militaire toestand in Tibet laatstelijk niet veranderd. Functionarissen der V. N. te Lake Success verklaren geen ver zoek om hulp van Tibet te heb ben ontvangen. De Minister van Voorlichting der R. I- heeft medegedeeld, dat Ambon thans wordt gezuiverd van guerillastrijders. !De Indo nesische Regering zal proberen het Zuid-Molukse vraagstuk op te lossen door de bevolking van de eilanden er van bewust te maken, dat zij deel uitmaakt van het In donesische volk, aldus de Minis ter. De Regering van Indonesië heeft nog niet bepaald, wanneer de verbindingen met Ambon zul len worden hersteld. Naar „De Gazel van Antwer pen" bericht, zal de Belgisch- Nederlandse Commissie voor de Waterwegen binnenkort haar rapport aan de beide regeringen voorleggen. Dit verslag bevat een Belgisch en een Nederlands standpunt. Beide behandelen de moeilijkheden en economische voordelen, die gepaard gaan met de verbetering der waterwegen tussen België en Nederland. Het blad herinnert eraan, dat de commissie in beginsel tot over eenstemming is gekomen over de verbreding van de sluis en het kanaal van Terneuzen en de vergroting van de sluis te Ter- naaien. Naar „De Gazet van Antwer pen" verder weet te melden, is de commissie, wat het Schelde Rijnkanaal betreft, nog niet zo ver gevorderd. Het verslag1 zou evenwel optimistische gegevens bevatten en de regeringen in staat stellen Icings diplomatieke weg tot een oplossing te gera ken. De commissie kan geen officiële voorstellen doen, aan gezien haar taak slechts bestaat in het onderzoeken der moeilijk heden en der mogelijkheden. Als beide regeringen echter de studie der commissie voort zetten, zal het volgens het Ant werpse blad mogelijk zijn een kanaal aan te leggen, dat ko mende uit de Antwerpse dokken tussen Bergen op Zoom en Roo sendaal naar de Dordtse Kil na bij het dorp Moerdijk zal lopen. Dit kanaal zou een vertakking krijgen, die de Noord-Brabantse industrie een waterverbinding met de Schelde zal geven. Deze vertakking zal waarschijnlijk op Nederlands grondgebied liggen en door een sluis met het kanaal worden verbonden. De aanleg van het Moerdijk kanaal zal een vijftal jaren in beslag nemen en enkele milliar- den francs kosten. Verwacht wordt, dat de com missie nog deze maand gereed zal komen en beide regeringen dan een verklaring zullen afleg gen, waarin zij zich in principe accoord verklaren met de aanleg van een Moerdijkkanaal. Te Brussel wordt verzekerd, dat het Moerdijkkanaal verwe zenlijkt kan worden. Men is daar optimistisch gestemd, hoewel men niet ontveinst, dat het hier een „optimisme op lange ter mijn" betreft, aangezien de on derhandelingen nog wel een jaar kunnen duren- POST VOOR DE „GROTE BEER". Post, bestemd ^oor militairen aan boord van het troepenschip „Grote Beer" op weg naar N.- Guinea. welke in één der tussen havens zal worden uitgereikt, moet uiterlijk op 13 November in Nederland ter post worden be zorgd; post, bestemd voor uit reiking in de haven van aan komst, uiterlijk op 24 November a.s. Het adres moet de volgende gegevens bevatten: rang, naam voorletters, legernummer, onder en deel, „aan boord troepenschip „Grote Beer"." De naam van de vermoedelijke tussenhaven mag niet worden vermeld. Z. K. H. Prins Bernhard is Vrijdagmiddag om kwart over 2 per vliegtuig weer in Nederland teruggekeerd. Zoals bekend heeft de Prins in Stockholm de begra fenis bijgewoond van Koning Gustaaf. Noordelijke gedeelte van het Koreaanse schiereiland 60.000 nian Chinese communistische troepen en evenveel Noordko- reanen tegenover ruim 200.000 DE VEILIGHEIDSRAAD OVER KOREA. Bij de Veiligheidsraad werd Vrijdag een zes-mogendheden- resolutie ingediend, waarin kei rraucii icgcuuici .iuim resolutie mgeoienc, waarin geallieerde militairen. ermoe- terugtrekken der Chinese com delijk zijn nog 60.000 Chinese munistische troepen uit Noord militairen naar het Noordko- Korea wordt geëist raanse strijdtoneel onderweg, I DE LUCHTMACHT. De troepen der V. N-, die zich hij Wonsan in een moeilijke po sitie bevinden en de troepen aan het front in de omgeving van Si nandjoe, hebben voorraden en wapens uit de lucht ontvangen. DE AMERIKAANSE VER LIEZEN. Op 3 November bedroegen ae Amerikaanse verliezen in Korea 28-235 man, zo deelt het Ministe rie van Landsverdediging mede. In dit totaal komen voor 46ti gesneuvelden, 19.301 gewonden or U|ZVAtia I Q V-J «WA V WA4WU Verkenningsvliegtuigen ver-1 4283 gevangenen of vermisten, klaren, dat Sinoeidjoe in het bom- O.m. bedragen de verliezen van bardement van 2 dagen geleden het landleger 24.665 man, en die zwaar beschadigd is en „behoor- van de mariniers 3185 man lijk uitgebrand" is. In een Noordkoreaans leger In het kader van het pact van militaire bijstand arriveert van daag te Antwerpen het veertig ste Amerikaanse schip met mi litaire uitrusting voor België. De lading omvat Shermantanks, radarinrichtingen, luchtafweer geschut, materiaal voor het bou wen van bruggen alsmede lan- dingsboten. Dit materiaal is volkomen nieuw en van hetzelfde type als in het Amerikaanse leger wordt gebruikt. In het Westen van de stad heersten nog verscheidene bran den. Het communistische radio station, 60 km ten Oosten van Sinoeidjoe, werd beschadigd. I communiqué werd Vrijdagavond Marinepiloten verklaren op verklaard, dat Chinese eenheden meer luchtdoelgeschut gestuit te deel hebben genomen aan de zijn dan ooit tevoren. jongste gevechten in N.-Korea. MacArthurs hoofdkwartier ver- in het communiqué, dat door klaarde met betrekking tot de tiet Sowjet-Russische persbureau toestellen van het type Mig 15 en Tass werd gepubliceerd, wordt Jak-9 niet te weten, onder welke gezegd, dat de eenheden be*ton nationaliteit deze vliegtuigen op den uit „vrijwilligers, die de wens het ogenblik opereren. De her- te kennen hebben gegeven naar kenningstekens van de toestellen het Koreaanse front te gaan otti waren zeer verschillend. Soms de Amerikaanse agressie te be- een rood vierkant, soms een rode strijden en het Koreaanse volk te ster op wit veld of een kleurrijk helpen bij de bevrijding van wjrs schild, terwijl de vliegtuigen in vaderland.' andere gevallen Weer geen enkel onderscheidingsteken droegen- Het was onmogelijk te zeggen van welke bases deze toestellen I opstegen, In Korea ia geen enkele vlieg- haven, vanwaar vijandelijke toe stellen kunnen opereren, hetgeen zou betekenen, dat alle vijandelij- Het internationale Rode Kruis zal een vliegtuig met voedings- en geneesmiddelen naar Ambon sturen. Het is nog niet bekend, wan neer het vliegtu g zal vertrekken, aldus deelt Radio-Indonesia mee. Dertig a veertig Deense vis sersboten zijn thans in het Zui delijk gedeelte van de Noordzee uit op haringhaai, aldus meldt de „Times." In Bulgarije zijn de bossen thans genationaliseerd. Een baby van de vierling, op 5 November te George town in Brits-Guyana is gebo ren, is Donderdag overleden. lie drie andere kinderen en de moe der maken het goed- Tegen pijnen en griep - 20 tabletten (0.75 De „Jacob van Heemskerck", waarmede de Koningin en Prins binnenkort de reis naar Enge land zullen maken, is in de afge lopen oorlog slechts zelden In het licht der publiciteit gekomen. Het feit evenwel, dat zij in haar oorlogscarrière 170.000 mijl heeft afgelegd, bewijst dat het schip niet heeft stilgelegen. Men zal zich herinneren, hoe de .Heemskerck" tijdens de Duit se invasie in Mei 1940 onderbe- mand er waren slechts 60 man aan boord, terwijl de tegenwoor dige bemanning 420 koppen telt onder bevel van de eerste offi cier naar Engeland wist uit te wijken. Kort daarop begeleidde zij de „Sumatra", toen deze krui ser in Juni 1940 Prinses Juliana en de Prinsesjes naar Canada bracht. Toen de „Heemskerck" van deze reis was teruggekeerd, werd in overleg met de Britse admirr. liteit besloten het schip te ver bouwen tot luchtverdedigings kruiser, die bij de Britse zee macht werd ingedeeld. Het drei gende gevaar in het Verre Oosten deed de marineleiding besluiten de „Heemskerck" uit het ver band der Britse home-fleet te nemen en naar Indonesië te zen den. Daar had de „Heemskerck" het hard te verantwoorden in de strijd tegen de Japanners. In Juni 1944 kwam het schip terug in Engeland, waar het bleef tot aan de bevrijding van het vaderland. Het was het eer ste grote marineschip, dat Am sterdam na de bevrijding bezocht De „Heemskerck" is in ge bruik gesteld als artillerie- instructieschip. Commandant van de kruiser is kapitein ter zee C. J. van Waning, die ook het bevel zal voeren gedurende de reis van het Koninklijk Paar. De kruiser zal bij het binnen varen van de haven van Dover worden geëscorteerd door vijf Britse torpedobootjagers. De Britse kruiser „Cleopatra" zal een koninklijk saluut afvuren. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Zaterdag ochtend tot Zaterdagavond. Iets kouder. Wisselend bewolkt met plaat selyk enkele buien. Matige tot krachtige en tijdelijk tot harti toenemende wind tussen Zuid west en West. Iets lagere tem peraturen dan gisteren. ZONDAG 12 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 2.52 3.27 4.07 4.17 nm 3.10 345 4.25 4,35 MAANDAG 13 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 3.39 4-14 4.54 5.04 n,m. 4.03 4.388 5.18 528 ZON- EN MAANSTANDEN ZON op onder Nov. 11 7.52 16.56 12 7.54 16.54 13 7.55 16.53 MAAN op ondei 10.26 11-50 12.52 17.16 18-11 19.26

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1