A. THC SARANT0 nllfwig MB W Zoals OPENIi CA ERNEUZEN Belastingontwerpen Het probleem der Atlantische defensie Groede's toren krijgt een carillon! Wollen Damesondergoed Baron tegen wil en dank Vragen aan de Minister Kcccr i ie- N.V. Fa P. J. VAN DE SANDE - TWEEDE KAMER Aan de MAU VRIJDAG 1 DE TEGENSTELLING TUSSEN AMERIKA EN FRANKRIJK. „De tegenstelling tussen de Verenigde Staten en Frankrijk betreffende de inschakeling van Duitsland in de West-Europese defensie is het gevolg van de traditionele maritieme politiek van Amerika," aldus verklaarde Kolonel P. Gerssen op een door de Ver eniging voor Internationale Rechtsorde georganiseer de bijeenkomst in Den Haag. De ondertunneling van het Y De verongelukte „Constellation" Wysjinsky over Chinese interventie in Korea Frankrijk wil alle geschillen bespreken Boekhandel Noordstraat Terneuzen t krijgt ook U n wereld. Thorn uitgerust met Uw was wor in 3 kwartier, De ZELF WA door haar het WOLLEN I speciale tarievc DAMES, verti voldoening te Eventueel af ha en thuisbezorg 25 et. Alleen vertegen plete inrichtinc HIU!l!lllllllll!lllll!IIIIIIIIM!lll!lllllllllllllllllli wegens aans< enige allen in prin 1 Rywiel-Sole 1 Rij wiel-Sole 1 Rjjwiel-Solc Profiteert van d RIJWIEL-SOLE. AXELSESTR. 1". ïi:i!lllllllll!l!IIU:illllllllil!l!lllllllllllllll!l!l Bii de voortgezette behandeling van het wetsontwerp tot wijzi ging van de Registratiewet 1917 kwam aan de orde een door de heer Burger (Arb.) ingediend amendement, waartegen de Mi nister bezwaren had ontwikkeld. Namens de voorsteller dient mej. Tendeloo (Arb.) een nieuw amen dement in. Minister Laeitinck verklaart, dat de juridische bezwaren tegen dit nieuwe amendement nog gro ter zijn. Hij is bevreesd voor grote rechtsongelijkheid. Na verdere gedachtenwisseling trekt mej. Tendeloo (Arb.) het amendement in. Het ontwerp wordt z.h.s. goed gekeurd. WIJZIGING ZEGELWET 1917. Vervolgens is gestemd over he; amendement van de heer Ritmeester (V.V.B.) op art. 1 van het ontwerp tot wijziging van de Zegelwet 1917 betreffende de on derhandse en notariële schuld bekentenissen- Het amendement wordt ver worpen met 46 tegen 35 stem men. Vóór: A.R.. V.V.V. en S.G zomede enige leden van de P. v. d. A. en K V.P. De eindstemming over het ont werp wordt aangehouden. PERSONELE BELASTING. Bij de artikelsgewijze behan deling van het ontwerp-wet op de Personele belasting licht de heer Hoogcarspel (C.P.N.) amen dementen toe, beogende het aan tal gemeenteklassen van negen terug te brengen op drie. De be dragen der huren, waarbij vrij stelling naar de grondslag huur waarde wordt verleend, wil spr. verhoogd zien met 30 inplaats van met 20 zoals de Minister had voorgesteld. De bedragen, waarbij men wordt vrijgesteld naar de grond slag meubilair, dienen z.i. even eens doch in sterkere mate te worden verhoogd. Het bedrag van 300 waarde van aan meubilair, dat zou mo gen worden afgetrokken, wenst de heer Hoogcarspel verhoogd te zien tot ƒ600- Voor wat de kinderaftrek be treft, licht spr. tenslotte een amendement toe. waarin ook hier het aantal gemeenteklassen wordt gebracht op drie. De heer Hofstra (Arb.) zegt, dat de gedachte, die' aan de amendementen ten grondslag ligt, niet alleen bij de heer Hoogcarspel leeft. Het lijkt hem echter beter deze materie te la ten rusten tot de Minister zal komen met een nieuw voorstel. De heer Janssen (K.V P.) ver klaart, dat zijn fractie niet tot amendeihenten is gekomen, om dat zij begrip heeft voor de moei lijkheden. Het is niet wel doen lijk in verband met de komende reorganisatie der verhoudingen tussen Rijk en Gemeenten thans met incidentele wijzigingen te komen. De Minister van Financiën, de heer Lieftinck, erkent dat de klasse-indeling op korte termijn onder het oog moet worden ge zien. maar dan in het kader der herziening van de financiële ver houding van Rijk en Gemeenten. Het lijkt hem onjuist thans wij zigingen aan te brengen. Hij schat de kosten op 20 millioen voor wat de klasse-indeling aan gaat. De Minister zegt de amende menten krachtig te moeten ont raden. Bij de replieken blijkt de heer Hoogcarspel (C.P.N.) bereid zijn wensen ten aanzien van de klas se-indeling te laten vallen en zich te willen beperken tot een verhoging der bedragen. De Minister handhaaft zijn be zwaren en deelt nog mede, in j antwoord op een opmerking van de heer Janssen, dat hij zal be vorderen, dat men bij schatting van meubilair zal uitgaan van een grens van 20 procent boven de waarde van 1940. De amendementen-Hoogcarspel worden verworpen; alleen de fractie der C.P.N- stemt vóór. Vervolgens komt de eindstem ming over de Belastingontwer pen aan de orde. Nadat de heren Schouten (A.R.) Zandt (S.G.), Hofstra (Arb.) en Gortzak (Com.) korte verklarin gen hebben afgelegd, wordt het wetsontwerp verlaging inkom stenbelasting en loonbelasting zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Het wetsontwerp tot verhoging en technische wijziging der om zetbelasting wordt aangenomen met 59 tegen 26 stemmen (tegen V.V.D., A.R.. C-P.N., N.K.P. en S.G.). De wetsontwerpen tot wijziging en aanvulling van de registratie- wet 1917 en tot wijziging en aan vulling van de Zegelwet 1917 worden z.h.s. goedgekeurd. Het ontwerp-wet op de Per sonele belasting wordt aangeno men met 80 tegen 5 stemmen, die der C.P.N HUISVESTING GEREPA- TRIEERDEN. Daarna heeft de Kamer in be handeling genomen het ontwerp van wet tot huisvesting van ge- repatrieerden. Hierin wordt een tijdelijke voorziening getroffen ter bevordering van de huisves ting van degenen, die komen uit Indonesië, Suriname en de Neder landse Antillen. De heer De Graaf (K.V.P.) be pleit de noodzakelijkheid, dat ten spoedigste maatregelen ten be hoeve der gerepatriëerden wor den getroffen. Het ontwerp geeft aanleiding tot bedenkingen. Zo o.a. wegens aantasting der ge meentelijke autonomie- Een an dere bedenking gaat tegen de langdurige" inhoud van het be grip gerepatrieerde. Z.i. zijn beide bedenkingen te ondervangen door een amendement, dat hij heeft ingediend. Opeenhoping van gerepatrieer- den in bepaalde gemeenten dient bestreden. De heer Algera (A.R.) betoogt, dat de huidige situatie een ge volg is van de regeringspolitiek. Dit schept voor de overheid een zekere verplichting. De rechten- der gerepatrieerden moeten bij voorrang worden behandeld. Noch de regering noch het volk mogen zich onttrekken aan de verplichtingen. liet volk moet de lasten van de huisvesting der gerepartrieerden dragen- Spr. betwijfelt, of dit besef in vol doende mate aanwezig is bij regering en volk- Sprekers fractie is bereid het wetsontwerp te aanvaarden, er moet echter meer gedaan wor den. Er moet belangrijk meer woonvolume komen. De heer Ten Hagen (Arb.) vraagt de aandacht voor de grote moeilijkheden van de gemeente- 's-Gravenhage tengevolge van de grote trek van repatriërenden. Primair moet gezorgd worden voor een goede regeling. Door amendementen zal spr. trachten aan bezwaren tegen de voorge stelde regeling tegemoet te ko men. Tegen ze., uur wordt de verga dering verdaagd tot Donderdag. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio ontvangtoestellen in Nederland bedroeg op 1 November 1.457-427 tegen 1.445.736 po 1 October. Op 1 October waren er 484.619 aangeslotenen op liet Rijksradio- distributienet tegen 485.003 op 1 September. Kolonel Gerssen, privaat-do cent in de krijgswetenschappen aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam, besprak op deze bijeenkomst liet probleem der Atlantische defensie. Spr. on derscheidde bij de partners van het Atlantische Pact drie groepen van tegenstellingen, die belemme rend werken bij de opbouw van een collectieve en harmonische defensie en wel verschillen op het gebied van de defensie-poli tiek, op sociaal-economisch terrein en ten aanzien van de strategie. In het Atlantisch Pact zijn zee mogendheden vertegenwoordigd tezamen met landen, die vanouds hun weerkracht in een sterk landleger hebben gezocht. In vroegere eeuwen hebben de zee mogendheden door machtige vlo ten het politieke evenwicht in de wereld kunnen bewaren. Hoewel deze maritieme politiek sinds de tijd van de grote, snel mobiliseer- bare en verplaatsbare legers heeft afgedaan, hebben Engeland en Amerika er aan vastgehouden met het gevolg, dat zij zowel bij hef uitbreken van de eerste als de tweede wereldoorlog geen legers van betekenis hadden om de agressor een halt toe te roepen. Deze zeemogendheden kennen dan ook geen dienstplicht, zoals j er achter zou plaaUen die in Frankrijk en andere landen van West-Europa bestaat- Verschillen in legeropbouw zijn hiervan het gevolg. Afwijkende opvattingen ten; aanzien van de te volgen strate-j gie sluiten hierbij aan. Wanneerl men eenmaal de Elbe-linie als dej collectieve grens aan de landen van het Atlantische Pact heeft, aanvaard, rust op alle partners in gelijke mate de plicht deze grens te verdedigen. Amerika echter wil de verdediging te land gro tendeels overlaten aan West- Europa, doch West-Europa is daartoe niet alleen in staat. De Ver. Staten, die door hun mari tieme politiek niet veel voelen voor het zenden van eigen divi sies naar Europa, vonden een op lossing door West-Duitsland in te schakelen- Kolonel Gerssen merkte op, dat er over de vraag of West- Duitsland bij de W.-Europese verdediging moet worden in geschakeld geen verschil van mening meer bestaat, wel ech ter over de wijze van inscha keling. Amerika wenst Duitse divisies, Frankrijk slechts bataljons. Frankrijk, nog steeds beducht voor het Duitse militarisme en terecht naar de mening van kolo nel Gerssen, wil het Amerikaanse standpunt niet aanvaarden, waar op onlangs in Washington is ge antwoord in de geest van „ons standpunt of niets'''. Een derge lijke eis achtte kolonel Gerssen onjuist en hij oordeelde het niet verstandig, indien out land zich Spr- stelde de volgende oplos sing voor: Aangezien de vorming van di visies op -het ogenblik een kwes tie is van materieel en niet van mensen, moet Amerika en ook Engeland de periode van een de fensie-vacuum in West-Europa helpen overbruggen door het zen den van 'n voldoende aantai divi sies. Intussen kan de Duitse deel name worden voorbereid door een stelsel van legeropbouw, zoals de Duitsers dat vóór 1940 hebben toegepast. Hun legermacht van 10 divisies, waarover zij in 1935 beschikten, konden zij daardoor bij de inval in Polen doen uit groeien tot 70 divisies. Terwjjl de Amerikaanse en Engelse divi sies dan de wacht aan de Elbe gaan betrekken, beginnen Frank rijk en de landen van de Benelux hun legers verder op te bouwen. Zodra zij daarmee gereed zijn ge komen, kunnen zij voor een ge deelte de wacht van de Amerika nen overnemen. Het andere deel kan Duitsland dan voor zijn reke ning nemen. Spr. was van oordeel, dat deze oplossing het voordeel heeft, dat Duitsland en zijn Wes telijke buren op dat ogenblik als gelijkwaardige grootheden naast elkaar zullen staan. Wanneer echter thans het Amerikaanse standpunt zou worden aanvaard, zou Duitsland een zodanige posi tie innemen, dat het eisen op po litiek gebied kan gaan stellen. Kolonel Gerssen toonde zich een voorstander van de inschake ling van het Ruhrgebied, omdat de wapenproductie van dit indu striegebied West-Europa kan be hoeden voor een te grote afhan kelijkheid van Amerika. Ten aan zien van de verschillen op soci aal-economisch gebied tussen de landen van het Atlantische Pact merkte spr. nog op, dat van de defensie-uitgaven van verschil lende iandien als Engeland en Amerika te grote bedragen wor den besteed voor de soldij en verzorging van de militairen. De kolonel bepleitte een verso bering o-m. door de invoering van een universele dienstplicht in al le landen tegen minimale vergoe dingen, waarbij aan degenen die niet onder de dienstplicht zouden vallen, een weerplicht in de bur gerlijke verdediging moet worden opgelegd. De Dienst der Publieke Werken van Amsterdam heeft een rap port over de IJ-oeververbinding het licht doen zien. Dit plan-1950 bestaat uit: a. Een autotunnel. b- Twee personentunnels, elk bestemd voor fietsers en voet gangers. c. Een z.g. gereduceerde pont- verbinding, bestemd voor hand karren, bakfietsen, bespannen wegens en auto's die niet van de autotunnel gebruik kunnen of mogen maken. De kosten worden geraamd op 56.OCO.COO.- voor de autotunnei, 26.000.000,- voor de grotere en ƒ22.000.000,- voor de kleinere personentunnels. Totaal dus ƒ104,000 000.-. Per tunnel wordt gerekend op een bouwtijd van 3 jaar. Met de voorbereidingen moet die tijd op 5 jaar worden geschat. B. en W. van Amsterdam zijn voornemens spoedig voorstellen ter zake van de tunnelbouw bij de gemeenteraad in te dienen. Alpengidsen, die er Woensdag in zijn geslaagd het wrak van verongelukte „Constellation" vs de Indische luchtvaartmaatschap pij, die tegen de top van de Mont Blanc is gevlogen, te vinden, heb ben gemeld, dat het niet mogelijk is, dat één der 48 inzittenden van de „Malabar Princess" het onge luk heeft overleefd. Franse alpengidsen, die niet op de hoogte waren van de uit gevaardigde order om het zoe ken naar het wrak van de „Ma labar Princess" te staken, en die bij hun voortgezette pogingen het wrak vonden, venklaarden dat zich tijdens de vlucht aan boord van de „constellation" een ontploffing heeft voorgedaan, waarop het toestel in brand is gevlogen. Delen van het vliegtuig en de lijken der inzittenden lagen over een uitgestrekt gebied ver spreid. De gidsen brachten een kleine hoeveelheid post, die zij in het wrak aantroffen, mede. Andrew Wysjinsky, de Sowjet- Russische Minister van Buiten landse Zaken, heeft te Washing ton tegenover verslaggevers ver klaard te betwijfelen, of er Chine se troepen in Korea vechten. „Misschien zijn er enige vrij willigers, maar ik betwijfel, of er Chinese troepen in Korea zijn verschenen". De Sowjet-Minister verklaarde, dat de Sowjet-Unie de strijd in Korea „geregeld" wilde zien „in het belang van het Koreaanse volk en de algemene vrede". Toen de journalisten om meer bijzonderheden over de Chinese actie vroegen verklaarde hij, dat hij nu ver van de Sowjet-Unie was „en over deze aangelegen heid niet zo goed ingelicht". Hij sprak de hoop uit dat de Ver. Staten en de Sowjet-Unie „ten bate van de wereldvrede" na der tot elkaar zouden kunnen ko men. „De oorlogsstokers, van wie er hier heel wat zijn, trachten ons echter in vijandschap te houden", zo zeide Wysjinsky. De Franse Regering is van me ning, dal een bespreking van de „Grote Vier" niet tot de Duitse kwestie moet worden beperkt, maar alle geschillen moef omvat ten die de landen op het ogenblik gescheiden houden, zo heeft de woordvoerder van de Regering verklaard. Hij gaf commentaar op het Russische voorstel voor een con ferentie van de „Grote Vier" over Duitsland. Een dergelijke confe rentie moest zorgvuldig door Pa rijs, Londen, Washington en Mos kou worden voorbereid. Dan zou er kans op succes zijn. In een communiqué van de Re gering wordt nog gezegd, dat de ze in contact is getreden met de Regeringen van Engeland en Amerika, inzake het Russische verzoek. Het was een uitgelezen gezel schap, dat burgemeester J. C. Everaars in liet feestelijk verlich te gemeentehuis ontving. Groede herdacht de nacht van de toren brand en was dankbaar, dat de monumentale kerk niet als offer aan de rode haan was gevallen. De vreugde van Groede was be grijpelijk daar juist één jaar na de torenbrand de spits weer in haar oude luister volledig her steld op de torenvoet prijkte.. Het Prinses Marijkeplein was feestelijk verlicht en alles bood een fantastische aanblik. Ook liet gemeentehuis droeg er toe bij de feestelijke stemming van Groede's bevolking te verho gen. In de raadszaal, die te klein bleek om alle genodigden een plaatsje-te geven, memoreerde de burgemeester de brandnacht en stond uitvoerig stil bij de weder opbouw van dé toren. Zijn dank ging allereerst uit naar de Com- inzette om de toren herbouwd te missaris der Koningin, die alles krijgennaar dé directeur van Monumentenzorg, de architecten Messer Jr en Sr, de aannemer, werklieden, kortom ieder die daadwerkelijk meehielp de we deropbouw van de torenspits mo gelijk te maken. Zijn dank ging ook uit naar de vele oud-Groede- nareir, die door hun morele hulp zo'n grote steun gaven. Onder klokgebeier beëindigde de burgemeester de herdenkings rede met de wens uit te spreken, dat de bede,, dat hij luidt voor vrijheid, recht en een eeuwige vrede, nog lang zai mogen laten weerklinken over het W. Zw.- Vlaamse land. Dr Jongsma vertoonde een zelfopgenomen film, waarin de toeschouwers de toren zagen branden als een fakkel. Wethouder C. W. Cijsouw sprak hierna namens de bevolking van Groede zijn grote bewondering uit voor het doorzettingsvermo gen, dat de Burgemeester heeft getoond. Hem was geen moeite te veel, geen reis te ver om iets te breiken. Dat nog geen jaar na de torenbrand dë spits er reeds op staat, noemde hij een presta tie, waarop heel Groede trots is. In zijn dankwoord maakte de Burgemeester een groots plan bekend, nd. een carillon voor de toren. Hét ligt in de bedoeling 4 Westminsterklokjes aan te schaf fen, die de namen zullen dragen der 4 Prinsesjes. Verder zeide de Burgemeester, dat de meisjes, die de duifjes naar het Paleis brachten, Zo vriendelijk door de Koningin waren ontvan gen. Ook met de duivenliefheb- bers Van Gijs en Dusarduijn, uit wier hokken de jonge duiven kwamen, sprak de Koningin ge ruime tijd. Nadat de erewijn op de gezond heid van het Koninklijk Huis was gedronken, kwam de muziekver eniging van Groede het gezel schap afhalen en onder de vrolij ke tonen van een mars en het ge huil der brandweersirene mar- cheerden allen naar de markt, waar de bevolking van Groede was samengestroomd. Hier bracht de burgemeester namens het gemeentebestuur de dank over aan de bevolking voor hurr morele en financiële steun om de toren te herbouwen. De feestverlichting ging uit en een oud-Groedenaar. de heer Hammaeher, schakelde de uur werkverlichting in op het histo risehe uur 9.20, waarop een jaar geleden de bliksem in de toren sloeg. Het gezelschap bleef na afloop der plechtigheid nog geruime tijd: bijeen. Een wonderlijke geschiedenis. door B. J. TEN WESEPE. 59) Nadruk verboden. „Goed bekeken, jongens", ver volgde de inspecteur. „Jullie denkt ook: wie z'n mond houdt, heeft later niets te verantwoor den. Nou, dan zullen we jullie eerst eens een poosje opbergen. Jongeman dit tot de boeren jongen onder welke gemeente behoren jullie?" „Onder Oudewater, mijnheer." „Mooi, Oudewater; dan gaan v/c eerst eens naar dat stadje. Of nee, ik weet beter. Laten we meteen maar doorrijden naar Gouda. Daar zal ik de Rijkspoli tie van Oudewater wel op de hoogte brengen van het gebeur de. Want uiteindelijk neem ik ze toch weer mee naar Amsterdam. Zo, Blauw, jij kruipt achter het stuur van deze monsterwagen en Mellema gaat met je mee- Houdt je mannetjes goed in de gaten, want als ze ontsnappen, laat je ze voorlopig maar inslui ten, doch denk er om, niet bij elkaar. En als ze onderweg, wat te veel babbelen, geef je ze maar een tik op hun kop. Voor waarts! O ja, wat ik |zeggen wil: bel Amsterdam op en' zeg, dat ze Lmmalaan 138 in de gaten hou den. Maar zo, dat de bewoners het niet merken. En iedereen, die het huis uitgaat, of het wil betreden, moet gearresteerd wor den, zonder meer. Onverschillig wie het is. Maar denk er om, dat elke arrestatie zo gebeurt tenminste als het mogelijk is dat men het in de woning niet kan zien." „Gaat U niet mee, inspecteur?" vroeg Blauw. „Nee, ik wil eerst weten, wat de heren hier steeds uitvoeren." „En ik?" vroeg Kees. „Jij kunt me daarbij mooi hel pen," meende De Jager. „Nou, dan gaan we maar", zeide Blauw. ,,Doe voorzichtig met je vrachtje, want we moeten er zuinig op zijn!" Mellema en Blauw grinnikten, terwijl de laatste de wagen pro beerde te starten- „Er zit geen sleuteltje in, inspecteur. „O, lieve deugd, dat heb ik nog in m'n zak. Hier, en doe een ben je nog niet jarig! In Gouda beetje voorzichtig met die slee, want ik veronderstel, dat ze van een zeker iemand is." Blauw startte dc motor, scha kelde in en Mellema ging tegen over de drie arrestanten zitten. „Goede reis!" riep De Jager, toen de wagen langzaam vertrok. Ze oogden hem na, tot hij uit het gezicht verdwenen was. Toen keerde de inspecteur zich tot de boerenjongen en zei; „Nu ga ik nog even mee naar binnen- want ik wil wat weten." Hoofdstuk 12. Waar het om ging. In de boerderij teruggekomen, trok Ee Jager opnieuw zijn druipnatte jas uit en ging naar de woonkeuken, waar de beide oudjes verbaasd luisterden naar het relaas, dat de jonge boer. die hun zoon bleek te zijn, deed. De inspecteur trok zijn schoenen uit en keerde ze op de stenen vloer om; het water sijpelde er uit. „Goed, om in één keer een ziekte op je lijf te halen," mop perde hij; „moet je eens zien, ik kan m'n sokken wel uitwrin gen." i „Met mij is het al niet veel beter, inspecteur," antwoordde Kees met een zuinig lachje- „Jacob,' zei de boerin eens klaps, „haal jij eens twee paar wollen sokken uit de kast. Dan kunnen de mensen die aantrek ken. 't Is net, zoals je zegt, man, je zoudt een ziekte op je hals halen." „Nou," zei de inspecteur, „dat vind ik nog eens geweldig. U krijgt ze natuurlijk vergoed, hoor. Maar iets anders", ver volgde hij tot Jacob, die inmid dels met twee paar stevige wol len sokken kwam aandragen, „heb jij er enig idee van, Jacob, wat die kerels daar op het land te doen hebben?" De aangesprokene haalde zijn schouders op. „Dat zou ik wer kelijk niet kunnen zeggen, mijn heer." „Waar gaat dat pad, waar langs jullie kwamen, heen?" „Het is een weiland, dat rond- cm in het water ligt. Daarom kon ons die ene kerel ook niet ontsnappen. Of hij had een van de brede sloten moeten over zwemmen en daar voelde hij zeker niet veel voor." „Ja, maar wat drommel", weer legde de inspecteur enigszins verstoord, „ze komen hier toch met een bepaald doel. Van wie is dat land?" (Wordt vervolgd.) Het Tweede Kamerlid de heer Scheps (P. v.' d. A.) heeft aan de Minister van Justitie de volgen de vragen gesteld: 1. Zijn de mededelingen, in de pers en radio gedaan, betreffende de komst uit Rusland van een groep Nederlanders naar Duits land, juist? 2. Zo ja, uit hoeveel mannen bestaat dit transport? 3. Heeft Nederland nog andere transporten uit Rusland te wach ten? 4. Bestaat het komende trans port al of niet uitsluitend uit oorspronkelijk Nederlanders, die vijandelijke wapenen gedragen hebben? 5. Zo ja, zijn de betrokken personen in het bezit van de Nederlandse nationaliteit? 6. Wanneer zal dit transport in Nederland aankomen en hoe denkt de Minister het te ont vangen? 7. Is de Minister niet van me ning, dat deze lieden, voor zover zij zich tegen het Nederlandse volk misdragen en zich aan de Staat der Nederlanden vergrepen hebben, met dezelfde maatstaf gemeten dienen te worden als alle andere dragers van wapenen in dienst van de vijanden van Nederland? W V/UI l-UAllUl f grote keuze. Prima kwaliteit Interlock-Ondergoed, ook extra grote maten. Gebreide Dameslijfjes met mouw. Gemoltoneerde Damesonderjurken maat 42 - 44 - 46 - 48.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2