Chinese revolutie zat stempel drukken op komende oOjaar Eerste grote luchtslag boven Korea Verkiest Duitsland vrijheid boven onderdrukking Sowjet-resolutie ingediend Labour wint stemming VAL DA De West-Duitse herbewapening over Woningbouwkwestie Opzienbarende beschouwingen van Jef Last Communisten in Amerik. uniform WOENSDAG 8 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1573. Onlangs hield Jef Last, die behalve letterkundige en politicus ook, een kenner van de Chinese taal en cul tuurgeschiedenis is, een lezing te Soerabaja over de perspestieven van dc Chinese revolutie. De druk bezochte lezing kreeg door de gebeurtenissen der laatste dagen een grote actualiteit. Zoals de Russische revolutie haar stempel heeft gedrukt op de eerste helft van deze eeuw, zo zal, aldus Jef Last, de Chinese revolutie een stempel druk ken op de tweede helft. OVERWINNING VAN MAO TSE TOENG. Tsjang Kai-Sjelc wil ingrijpen Chinese Communisten, gekleed in Amerikaanse uni formen, hebben getracht door de Britse linies in Noord Korea heen te dringen. Ook hun wapens wa ren van Amerikaans model. Langs een der wegen vond men drie lijken van Noordkoreanen in Ameri kaanse uniformen. Verder meldt een frontbericht, dat een aantal Com munisten was gekleed in een mengsel van Amerikaan se en Koreaanse kleding. Sowjet-Unie en Engeland sluiten overeenkomst Einde van de boterrantsoenering in Denemarken Neem een doos echte VERKOUDHEID WEERSVERWACHTING HOOGWATER. Frankering bij Abonnement: Terneuzen Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande Redactie-adres: Noordstraat 55—57 Terneuzen Telefoon 2510 N& 5 uur 2073 lironumiper 38150 Abonnementsprijs: 3,90 per kwartaal Per week 30 cent Losse nummers 6 cent VRIJE ZEEUW Verschijnt dagelijks Uitgeefster N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzen. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 cent; iedere regel meer 12 cent. Advertentieprijs: per mm 10 ct.; minimum p«e advertentie 1,50. Vermelding: Brieven onder nummer of Adres Bureau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot 's namiddags 2 anb Spreker ging tot ver in de ge schiedenis terug om duidelijk te maken, dat de Chinese revolutie niet kan worden gezien als de im port van vreemde, in dit geval Russisch-Communistische ideeën. Het Chinese volk kan worden vergeleken met het Nederlandse volk. Het is een volk van boeren en vissers, een volk van realisten („Het idee van een mes snijdt reeds vlees'', aldus een oude Chi nese zegswijze); een volk waar van de belangstelling direct is ge richt op het bestaan. DYNAMISCHE OPVATTING VAN DE GESCHIEDENIS. De opvatting, als zou de Chine se maatschappij statisch zijn, is onjuist. Het oudste Chinese hei lige boek, het boek der omwen telingen, duidt al op het tegen deel. Confucius gaf reeds een beeld van een toekomstig ideaal, dat hij ziet benaderd in drie sta dia waar later Soen Yat Sen naar terug grijpt waarbij het ideaal van de volkomen gelijkheid voor ogen staat. Steeds blijkt een revolutionnaire tendenz aanwe zig. Dynastieën gaan en komen en kleine mensen boer en onder wijzers voltrekken revoluties en worden nog vele geslachten later geëerd. Spreker wijst dan op de vorm van staatssocialisme die reeds ge durende de laatste jaren vóór Christus werd toegepast. Hij spreekt verder over de jaren 10211086 en geeft daarbij aan, hoe steeds weer de heersende vraagstukken boeren-problemen blijken te zijn, waardoor alle re voluties hun oorsprong vinden bij de landbouwers. De snelle bevolkings-aanwas van 8 millioen mensen onder de Han-dynastie tot 100 millioen on der het Manchu-bewind (thans 490 millioen), terwijl het bebouw baar areaal steeds kleiner wordt, schept grote soc'ale mogelijkhe den. DE STRIJD DER GENE RAALS. In de nieuwere tijd brengt de Manchu-Regering hervormingen, xaar zij verslapt na 1840. In de lste Engelse opiumoorlog ver- Maan moderne wapeps het oude China en het wordt opengelegd voor het Westen. ■De Taiping-opstand heeft alle kenmerken van een boerenop stand. Tenslotte wordt de kracht van de boeren gebroken. In 1911 ziet men enerzijds de regenten families, die verzet willen plegen tegen de naast hen geplaatste Ifanchu-autoriteiten en aan de andere zijdë de handelsburgerij, onder Europese protectie rijk ge worden, die zelfstandigheid ver langt, waardoor beide zijden een democratisch politieke revolutie wensen, maar er geen sprake is van een sociale revolutie. Het leger heeft de macht in handen en de generaals bestrijden elkaar. Zo is de Chinese revo lutie doodgelopen. RUSSISCHE INVLOEDEN. Inmiddels hadden in Rusland de grote gebeurtenissen plaats, die een impuls betekenden voor de revolutionnaire bewegingen dn China. Het nieuwe Rusland heeft de Mandsjoerijse spoorweg terug, doet afstand van concessies en maakt daardoor een grote en edelmoedige indruk op het gisten de China. Wat van grote invloed blijkt op de jeugd. Tsjiang Kai- Sjek wendt zich tot Rusland Russische adviseurs komlen naar China. Boerenverenigingen ko men tot stand, vakverenigingsen omvatten 80 millioen mensen en nadat in 1926 de feodale gene raals wordèn uitgeschakeld, volgt in 1927 een revolutie, waarbij de /hereniging van Zuid en Noord tot stand komt. De tegenstelling tussen arbeiders en burgerij wordt duidelijk. De eisen van de arbeiders kun nen niet worden verwezenlijkt omdat een nationale industrie tot stand moet komen, nu de buiten landers zijn gedwongen hun con cessies prijs te geven. De boeren eisen herverdeling van de grond, lagere pachten, enz. Maar het kapitaal voor de industrialisatie kan slechts komen van de kapi talisten, die het geld weer uit boerenhanden ontvangen. En langzaam schuift Tsjiang Kai- Sjek naar rechts, de Russen wor den weggezonden, vakverenigin gen opgeheven en de sociale re volutie blijft uit. Het bewind van Tsjiang' Kai- Sjek wordt terecht fel becriti- seerd. Maar men vergeet dik wijls, dat het belangrijke her vormingen tot stand heeft ge bracht. Dit bewind weet de Communisten, die te veel uit gaan van de Sow jet-doctrines, te verslaan. De jonge Mao Tse-Toeng blijkt andere opvattingen te huldigen en in staat te zijn in de frontge bieden een Communistisch be wind te vestigen dat zich ken merkt door gematigde opvattin gen. In de periode 1927 tot 1943 brengt Tsjiang Kai-Sjek grote dingen tot stand. De Regering neigt echter naar het staatssocialisme met een ge heime politie en alle verschijnse len van dien. Duitse generaals zijn adviseurs voor de operaties te velde en Tsjiang slaagt er in het Zuiden op te rollen. Tegelijkertijd dringen de Ja panners op, en daar Tsjiang de opvatting huldigt, dat geen twee vijanden tegelijk kunnen worden bestreden, concentreert hij zijn macht op de strijd tegen het Com munisme. Dan volgt de periode van Tsjiangs gevangenneming juist in een tijd dat de Commu nisten zoals overal ter wereld streven naar de z.g volks frontpolitiek en concessies doen. waardoor China tenslotte deel neemt aan de wereldoorlog en tot de Grote Vijf gaat behoren. De beide partijen in China wachten het einde van de oorlog af om de oude vete uit te vech ten. Dan blijkt dat Tsjiang on verzoenlijk is en niet in staat om de broodnodige hervormingen door te voeren. Rusland weet intussen in het Noorden een volksleger te vor men. Het tragische is dat de tus senpartij, de democratische partij, langzaam naar het Communisme wordt gedreven door de afwijzen de houding, die het Westelijke socialisme aanneemt. Tsjiang wordt in de armen van het ka pitalistische Westen gedreven en verliest zijn aanhang. De knap pe politiek van Mao Tse Toeng geeft hem steeds meer volgelin gen, totdat de revolutie zege viert. WORDT TITO? MAO EEN ANDERE Na de revolutie komen de pro blemen en het is gebleken, dat een rigoureuze herverdeling van de landbouwgronden tot de prac- tische onmogelijkheden behoort. China staat voor grote moei lijkheden, waarvoor, aldus Jef Last, een oplossing mogelijk is. Bevloeiingssystemen moeten wor den aangelegd, maar zullen grote bedragen verslinden. China heeft in hoofdzaak kapitaal-problemen. De verwachting dat Mao een an dere Tito zal worden, is o.m. daar op gegrond. Wanneer bovendien de Volksrepubliek niet in staat blijkt haar legers te demobilise ren en aan de soldaten werk te geven blijft haar agressieve kracht betaan. Rusland loslaten is, gezien de ontwikkelingen, niet mogelijk. Spreker legt er vervolgens de nadruk op dat alles wat in China werd geïmporteerd, een Chinese kleur krijgt en meent dat op den duur een Chinees Communisme mogelijk is. De bezwaren, die het Westen heeft tegen het Communisme, kent de Chinees niet. Het Com munisme, dat de Westerling vreest, is een koloniserende macht die het individu onderdrukt. De Chinees echter kijkt naar de prac- tische zijde, naar de groei van Rusland en naar de gunstige ge volgen van het Sowjet-bewind. Het Communisme, dat wij vre zen, kan niet worden besterden door kapitalisme, maar door een sociaal gericht nationalisme, al dus Jef Last. De nationale trots betekent een rem voor de Communistische ex pansie. Men zal het Communis me in China niet meer kunnen stuiten en men kan nog slechts hopen, dat het een Chinees Com munisme wordt. liet gebied Tenslotte is het Hitier geweest en niet de Westelijke mogend heden, die Rusland naar Midden- Europa hebben gebracht", zo wordt verklaard in een scherpe repbliek van het officiële orgaan der Amerikaanse bezettingsauto riteiten op degenen, die deel nemen aan de West-Duitse cam pagne tegen een Duitse deel neming aan de Westelijke ver dediging. Deze terechtwijzing kan worden opgevat als een direct antwoord op de vaak in West- Duitsiand gehoorde voorstelling dat de geallieerde politiek van rfalta en Potsdam oorzaak van de huidige moeilijkheden is en daarom de geallieerden alleen voor de gevolgen daarvan moe ten opkomen. Zowel het officiële Amerikaanse orgaan als kanse lier Audenauer hebben de moge lijkheid in liet licht gesteld, dat „een West-Duitse afwijzing van een bewapening de bereidheid der Amerikanen om zich voor de verdediging van de vrijheid in te spannen, zou kunnen aantasten. Aan de vooravond van het de bat in het parlement over West- Duitslands militaire rol heeft de Amerikaanse Hoge Commissa ris, McCloy, zowel de kanselier als de leider der oppositie ont vangen. Over deze besprekingen zijn geen officiële mededelingen verstrekt, doch politieke kringen in Bonn nemen aan, dat McCloy het op grond van de activiteit der Duitse tegenstanders ener herbe wapening nodig geoordeeld heeft het Amerikaanse standpunt nog eens in alle duidelijkheid te om lijnen. In het bijzonder zou de Hoge Commissaris er op gewezen heb ben, dat een West-Duitse afwij zing van een deelneming aan de verdediging in de Verenigde Sta ten zeer slecht zou worden opge nomen. Het Amerikaanse bestuur heeft op krachtige wijze gerea geerd op de anti-militaristische propaganda, die door de socialis tische partij, in nauw samengaan met de Evangelische groep van Ds. Niemöller, wordt gevoerd. De Amerikanen verklaren, dat onverwijld gehandeld dient te worden. Zij zeggen dat West- Duitsland niet neutraal kan blij ven en dat het zich niet door anderen kan laten verdedigen zonder zelf een bijdrage te leve ren. Men moet bedenken, aldus de redenering van het Ameri kaanse orgaan, dat de mening der Amerikanen even belangrijk is als die van Duitsers of Fran sen. „De Amerikanen zullen zich geen inspanningen voor een ge meenschappelijke verdediging getroosten wanneer hun partners deze vrijheid niet genoeg waar deren", zegt het blad. Bepaalde uitlatingen van Nie möller en van de sociaal-demo craat professor Carlo Schmid doen in de V. S. de vraag rijzen, of „Duitsland inderdaad de vrij heid boven de onderdrukking ver kiest". In Amerikaanse kringen geeft men te verstaan, hoezeer men het op prijs zou stellen, dat een besluit van het West-Duitse par lement om aan de verdediging van Europa deel te nemen zou steunen op regeringscoalitie en oppositie. De jongste uitingen van Dr. Schumacher hebben aan getoond, dat zulk een overeen stemming nog niet mogelijk is. Het wordt daarom niet onmoge lijk geacht, dat McCloy de socia listische leider nogmaals heeft willen wijzen op de gevolgen, die het voor de publieke opinie in Amerika zou hebben, indien de parlementaire oppositie haar ver zet blijft volhouden. In dit ver band zou een bredere regerings coalitie in Bonn gewenst zijn. In socialistische kringen is men echter niet bereid een toetreding tot de regering te overwegen. Overigens heeft ook de huidige regeringscoalitie tot dusver geen neiging getoond om de zaken in Bonn op een nieuwe grondslag te plaatsen. Wat Audeauer tot de Bondsdag zal zeggen, is in grote lijnen duidelijk, evenals het antwoord van Schumacher. In ieder geval zullen wij aan het eind dezer week meer weten over het West-Duitse standpunt. LUCHTSLAG. Boven Sdnoeidjoe, het Noordko- reaanse hoofdkwartier, heeft voor het eerst in de Koreaanse cam pagne een luchtgevecht van bete kenis plaats gehad. Vier Amerikaanse Mustangs werden door 4 Straaljagers van het Russische type „Mig 15" aan gevallen. Na een gevecht van 5 minuten werden volgens de Ame rikaanse piloten voltreffers ge plaatst op 3 der vijandelijke vlieg tuigen, die de wijk namen over de internationale grens. De vier Mustangs keerden terug en de 4 Mustangs die hen aflosten raak ten gewikkeld in een gevecht met een niet nader genoemd aantal toestellen. Twee escadrilles „Shooting Stars" werden daarop in de strijd geworpen. De resul taten van dit gevecht zijn nog niet bekend. Nader wordt gemeld, dat in het geheel 5 gevechten werden ge houden. 18 Straaljagers der Noordelijken streden tegen Amerikaanse «chroefvliegtuigen. De Noordelij ke toestellen verdwenen over de grens voordat Amerik. Straal jagers op het strijdtoneel versohe nen. COMMUNISTEN IN AME RIKAANSE UNIFORMEN. De Amerikaanse luchtmacht heeft meegedeeld, dat Zondag 65 procent van het militaire bevoor radingscentrum van Kangdjie, 30 km ten Z. van de Mandsjoerijse grens door middel van brandbom men is vernietigd. Superforten wierpen 170 ton aan brandbommen uit. Een volle dag na het bombardement waren er nog kleine branden in de op slagplaatsen en in het industriële gedeelte. Verklaard wordt, dat het ziekenhuis met aangrenzende gebouwen niet geraakt is. ZAL NATIONALISTISCH CHINA- ZICH IN DE KO REAANSE STRIJD MEN GEN? Volgens gewoonlijk betrouwba re bron op Formosa bereiden de Chinese Nationalistische militaire autoriteiten zich voor op een mo gelijke onmiddellijke troepenin scheping voor Korea, nu generaal MacArthur heeft verklaard, dat Chinese Communistische troepen zich in de strijd in Korea ge mengd hebben. Volgens officiële bron heeft ge neraal Tsjiang Kai-Sjek echter zijn aanbod van 33.000 Nationalis tische manschappen voor dienst neming bij de troepen der V. N. niet herhaald. Op Formosa zijn wel aanwijzingen van bewegingen van infanterie, artillerie en tank eenheden. PEKING OVER DE CHI NEZEN IN KOREA. Volgens Radio-Peking strijden 3000 Chinezen aan de zijde van de Noordkoreanen. Het zijn „arbeiders en boeren", die vrijwillig dienst hebben ge nomen om ter verdediging van hun land tegen de Amerikanen te vechten aldus dit radio bericht. Tienduizend andere vrijwilligers staan de de Noordelijke oever van de Jaloe gereed om Korea binnen te trekken. CHINESE VRIJWILLIGERS. Radio Peking heeft omgeroepen dat talrijke Chinese vrijwilligers dienst nemen om aan de zijde van de Noordkoreanen te strijden. Volgens de radio hebben zich te Moekden alleen 1800 vrijwilli gers gemeld, terwijl de boeren uit de buurt paarden en karren heb ben aangeboden voor de inten dance. EERSTE CONTINGENT CANADESE TROEPEN IN KOREA AANGEKOMEN. Het eerste contingent Canadese troepen voor Korea is Dinsdag te Poesan aangekomen. Volgens berichten uit Commu nistisch China, die te Hongkong zijn ontvangen, zouden van gister af in alle grote steden Chinese recruteringsbureaux voor vrijwil ligers voor Korea worden ge opend. PROEFAANVALLEN. Een woordvoerder van het Ame rikaanse eerste legercorps te To kio verklaarde, dat er nog een groot aantal Communisten was in het bruggenhoofd ir van de Tsjongtsjon. D« woordvoerder zeide, dat er bq de tegenstanders „aanzienlijk» troepenbewegingen zijn", die hij hergroeperingsmanoeuvres achtte. In de vroege Dinsdagochtend deed de tegenstander aan het front ten N. O. van Koenoeri ver schillende proef aanvallen, die door de Zuidkoreanen met hulp van Amerikaanse artillerie wer den afgeslagen. ZOVEEL MOGELIJK ACTI VITEIT IN DE I LCHT. De Amerikaanse strijdmacht o« 77 onder bevel van A. C. Ewe« heeft opdracht gekregen „in Ko rea voortdurend zoveel mogelijk activiteit in de lucht te ont plooien." De eerste Zuidkoreaanse divisie de Tsjongtsjon bij de mos ding overgetrokken en heeft ver- dedigingssteilingen ingenomen op de linkervleugel van d'e brigade van het Britse Gemenebest. Dit is bedoeld als een versterking van het bruggenhoofd der V. N. aan de overzijde van de Tsjongtsjon, dat zich reeds diep uitstrekt en sterk verdedigd is. Volgens een woordvoerder van 't eerste legercorps is het vraag stuk van de vluchtelingen njj - pend geworden. In de afgelopen 36 uur sqn reeds 36.000 vluchtelingen de ri vier overgestoken. HET LAATSTE NIEUWS. Dinsdag zijn de Britse en Ame rikaanse troepen, die gelegerd waren bij het bruggehoofd over de Tsjongtsjon, in Noord-West- Korea, voorzichtig opgerukt, po gend contact te maken met de communistische troepen, die in de nacht van Maandag op Dins dag plotseling zijn terug getrok ken. Ten oosten van deze troepen, in het midden van de geallieerde verdedigingslinie rondom Andjoe had de Amerikaanse tweede di visie hevige aanvallen der com munistische troepen afgeslagen. Gemeld wordt dat een gestadi ge stroom van voor de Noordko reanen bestemde Chinese ver sterkingen de Jaloe oversteekt Luehtverkenningen hebben aangetoond dat zich nu naar schatting vier uit Chinese com munisten en Noordkoreanen samengestelde divisies, tussen de Tsjongtsjon en de ongeveer 110 kilometer noordelijker lig gende Mandsjoerijse grens be vinden. ONZE VRIJWILLIGERS. Aan boord van het troepen schip „Zuiderkruis", dat het Ne derlands Detachement Verenig de Naties naar Korea brengt, is alles wei- Het schip arriveerde na een voorspoedige reis gisteren te Aden. Gedurende de reis worden o-nn. instructie-lessen met de Amerikaanse wapens, alsmede Engels en Koreaanse taallessen gegeven. Terwijl de „Zuiderkruis" de Rode Zee passeerde, had aan boord de beëdiging plaats van 6 officieren. De Britse Labourregering heeft Maandag in het Lagerhuis een door de Conservatieven uitgelokte stemming over haar woningbouw beleid gewonnen. 300 Stemmen werden uitge bracht vóór en 288 tegen dit be leid. De Conservatieven onder leiding van Churchill betwisten de verklaring der Regering, dat het land zich slechts 200.000 nieuwe huizen per jaar kon permitteren. Zij stonden er op, dat 300.000 als het streefgetal zou worden vast gesteld. Een nederlaag van de Regering zou haar aftreden heb ben betekend. Zieke leden van de Labour- fractie verschenen dik ingepakt in het Lagerhuis om aan de stem ming te kunnen deelnemen. De Conservatieven openden hun aanval met een rede van Marples, een deskundige op het gebied van d'e woningbouw, die verklaarde, dat de Conservatieven dollars zouden besteden voor de aankoop van hout. De Minister van Gezondheid, Bevan, verdedigde de woning- bouwpolitiek der Regering. Na Churchill te hebben verweten, dat hij zelf het debat niet had ge opend, waarschuwde hij de leider van de oppositie, dat hij met „dy namiet" speelde. Ind'ien de arbei ders in het gehele land zouden zien, dat huizen werden gebouwd om te worden verkocht „aan zwarte handelaren met hopen geld" zou Churchill hen niet kun nen „houden". Bevan noemde de Conservatieve campagne voor meer huizen „georganiseerde hui chelarij" en zeide dat eigenaars van krotwoningen bijdragen stort ten in de Conservatieve partijkas. Churchill verklaarde nog nim mer een belangrijker taak gezien te hebben, waarvan hij zo zeker was, dat zij binnen de praktische grenzen lag. Churchills verkla ring, dat hij niet van plan was juiste bijzonderheden te verstrek ken, werd met gejuich door de Conservatieven en met spottende opmerkingen door Labour ontvan gen. „Geef mij de macht en ik geef U de cijfers", aldus Churchill. MOTIE VAN OPPOSITIE VERWORPEN Een motie van de oppositie waarin de Britse regering er van beschuldigd wordt geen passen de stappen te hebben genomen om de kosten van het levenson derhoud laag te houden, is Dins dag met een meerderheid van vijftien stemmen voor de rege ring," in het Lagerhuis verwor pen. Het Britse Ministerie voor de Voedselvoorziening heeft bekend gemaakt, dat Engeland met de Sowjet-Unie een overeenkomst heeft gesloten, volgens welke de Sowjet-Unie 800.000 ton graan zal leveren. NOORS MOTORSCHIP GEZONKEN. Het 1271 ton metende Noorse motorschip „Nesttun" is in de nacht van Maandag op Dinsdag om half twee in de Kieler Bocht op een mijn gelopen en gezon ken. De bemanning werd gered. De positie van het wrak levert gevaar op voor de navigatie. De Sowjet-Unie heeft Maandag bij de Politieke Commissie der V. N. een resolutie ingediend, vol gens welke in geval van mobili satie of concentratie van een aan zienlijke troepenmacht van een staat nabij zijn grens de bedreig de staat het recht zou hebben de nodige maatregelen van militaire aard te nemen, maar zonder de grens te overschrijden. In die resolutie wordt die staat als aanvaller aangeduid welke oorlog verklaart, een andere staat met strijdkrachten binnenvalt, grondgebied of schepen van een land bombardeert, vliegtuigen aanvalt, zonder vergunning grondi gebied van een staat binnengaat of door middel van de marine een blokkade instelt. Geen enkele aanval van de ene staat op de andere, aldus de Sow jet-resolutie kan worden gerecht vaardigd met argumenten van po litieke, strategische of economi sche aard. In het bijzonder zouden staten niet als rechtvaardiging kunnen gebruiken de achterlijkheid van een land in technisch of econo misch opzicht, beweerde tekortko mingen in zijn bestuur, een revo lutionnaire of contra-revolution- naire beweging, burgeroorlog, wanorde of stakingen of het eco nomische of sociale stelsel van een staat, aldus de resolutie. Dinsdag is officieel de boter rantsoenering in Denemarken ge ëindigd. Thans zijn alleen suiker en koffie nog gerantsoeneerd in Denemarken. Noch zou een aanval gerecht vaardigd zijn door schending van internationale verdragen of han delsovereenkomsten, ihet verbre ken van diplomatieke betrekkin gen, economische boycot, immi- gratiewetten, weigering om bui tenlandse troepen door te laten, gadsdienstmaatregelen of grens incidenten. PAS TILLES TEGEN medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Woensdag ochtend tot -avond. Toenemende wind. Toenemende bewolking met la ter enige regen. In de kustgebie den tot krachtig, elders tot matig toenemende Zuidwestelijke of Zuidelijke wind. Koude ochtend, 's middags temperatuur normaal voor de tijd van het jaar. DONDERDAG 9 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.44 1.19 1.59 2.09 n.m. 1.— 1.35 2.15 2.25 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Nov. 8 7.46 17.— 5.37 15.59 9 7.48 16.59 7.12 16-16

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1