Chinese vechten communistische troepen in Noord-Korea REDE VAN TRUMAN Communistische Indonesië invloeden in STALIN IS ONZE LEIDER" De kwestie Tibet ediend Het hoofdkwartier van het Amerikaanse achtste leger in Korea heeft een officiële bekendmaking be vestigd, dat Chinese communistische troepen in Korea vechten. Deze Chinese communistische eenheden zijn in aantal sterk genoeg om gelijkgesteld te kunnen wor den met minstens twee divisies. Stakingen in Frankrijk VI In de cantine van de T.N.I. te Soerabaja is Vrijdag avond de tweedaagse conferentie van de „Sarekat Buruh Kapal Pelabuan", de organisatie van zeelieden en havenarbeiders, met een openbare bijeenkomst besloten. Evenals bij de openingsbijeenkomst stond midden in de zaal het portret van Muso, de leider van de communisten-opstand van Madiun. Zijn por tret werd geflankeerd door afbeeldingen van Engels, Stalin, Mao Tse Tung en Marx. Verklaring van Minister 's Jacob over de Nederlandse* Marine WEERSVERWACHTING HOOGWATER. op onder op onder Nov. 6 7.43 17.04 2.43 15.34 7 7.45 17.02 4.08 15.45 8 7.46 17— 5-37 15-59 9 7.48 16.59 7.12 16.16 10 7.50 16.57 8-50 16-40 11 7.52 16.56 10-26 17.16 Einde van de boterrantsoenering in Denemarken WACHTING VATER. Tvinkerlng btj Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van d© Sand©. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent DE VRIJE ZEEUW MAANDAG 6 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1571. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzer. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie ƒ1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meet 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. RAPPORT VAN GENERAAL MACARTHUR. In het jongste verslag van ge neraal MacArthur aan de Veilig heidsraad wordt o.m. verklaard, dat „de Noordkoreaanse Commu nistische leiders /hebben meege deeld, dat zij alle middelen zullen aanwenden om de strijd voort te zetten, zelfs onder hopeloze om standigheden". De militaire operaties worden voortgezet met als doel de ver nietiging van alle Noordkoreaanse strijdkrachten. Men constateert steeds meer gruwelen, die d'oor deze troepen bij hun aftocht wor den gepleegd. Meer levensmiddelen en andere goederen zijn nodig „om de te rugkeer van het Koreaanse volk tot het democratische leven mo gelijk te maken". DE CHINESE TROEPEN IN NOORD-KOREA. Men verwacht dat de Ver. Sta ten om een spoedvergadering van de Veiligheidsraad zullen verzoe ken, als generaal MacArthur be vestigt, dat Chinese Communis tische troepen in groten getale in Korea worden gebruikt. De berichten over Chinese troe pen in Korea hebben ernstige be zorgdheid gewekt bij vele delega ties. De interventie door Chinese troepen in de Koreaanse oorlog zou als een ernstige daad van „agressie" worden beschouwd en zou de kans op een spoedige er kenning van Peking in gevaar brengen. Haar vertegenwoordi gers zijn naar Lake Success uit genodigd om deel te nemen aan de debatten over de „Amerikaan se agressie in China". INTERVIEW ARTHUR. MET MAC- Generaal MacArthur gelooft niet, dat „een buitenlandse Re gering" zich mlet alle macht of ficieel in de Koreaanse oorlog zal mengen, aldus heeft hij in een in terview met de Tokiose corres pondent van de .Daily Mail" ver klaard. MacArthur was niet be zorgd over de toestand in Korea, aldus deze correspondent. „Ver slagen legers houden vaak op het laatst nog wanhopig standi", had MacArthur verklaard. MacArthur twijfelde er aan, dat de Noord-Koreanen meer ver sterkingen krijgen dan in de eerste periode van de actie. Zij hebben nu alleen meer succes, om dat zij op een kleiner terrein zijn samengetrokken. Indien dë nieuwe strijdkrachten Chinezen zijn, die in opdracht van hun Regering handelen, zou de toestand „een geheel ander aan zien" krijgen, aldus MacArthur. GUERILLA-ACTIVITEIT IN ZUID-KOREA. Reuters correspondent te Seoel meldt, dat 1000 Communistische verzetslieden, gesteund door N. Koreaanse legerresten, districten in Zuid-Korea terroriseren. Des nachts moorden, roven, verbranden en vernietigen zij en maken gijzelaars. Volgens offi ciële bron wordt de toestand nog erger. Het hoofd van de nationale politie schat, dat zich nog tussen de 45.000 en 50.000 actieve Com munistische verzetslieden en op vrije voeten gebleven Noordkore aanse soldaten in Zuid-Korea be vinden. Iedere 24 uur doen zich gemiddeld 20 incidenten voor in Zuid-Korea, aldus het hoofdbureau van politie. Veel politiebureaux zijn in de afgelopen week in brand gesto ken en talrijke politiemannen ge dood of gewond. De boeren wor den van hun oogst, hun varkens, koeien en kippen en zelfs van hun zout beroofd. Ook verhinderen de verzetslieden, dat dë laatste oogst wordt ingehaald en het graan naar de markt wordt ge zonden. Het is mogelijk, dat deze winter duizenden van honger zul len sterven. NOORDELIJKEN VALLEN FEL AAN. De 24ste divisie, waarvan de linkerflank o.a. gevormd wordt door de brigade van het Britse gemenebest, heeft de grootste terugtocht In Korea moeten ma ken om de rechterflank te be schermen, die 48 uur lang is blootgesteld geweest aan ver woede aanvallen. Elementen van de divisie, die in het begin van de week in twee dagen 80 km langs de Westkust oprukte tot binnen 20 km van de Mandsjoe- rijse grens, hebben bevel gekre gen zich terug te trekken. De eerste cavaleriedivisie, ge havend door het Noordelijke of fensief in de richting Oensan, heeft Vrijdag het contact met de tegenstander verbroken. De po sitie van de divisie is niet be kend gemaakt. De terugtocht, die een „her groepering" wordt gemeld, was nodig geworden door de Noor delijke stoot in de rechterflank van het corps, waardoor Zuid- Koreaanse eenheden zware ver liezen leden en een cavalerie regiment in de pan gehakt werd- Bij het vijandelijke offensief in de richting van Oensan werd een cavaleriebataljon volkomen om singeld. De aanvallers liepen de Amerikaanse stellingen onder de voet. Slechts de helft van de troepen van het regiment, dat de eerste schok moest opvangen Is er in geslaagd naar de eigen linies terug te keren. Vracht wagens, zware uitrusting en ar tillerie moesten worden achter gelaten. Tanks werden door „zelfmoordploegen" der Noorde lijken buiten gevecht gesteld. ZUIDKOREAANSE PARLE MENTSLEDEN CONTRA REGERING. 86 Leden van het Zuidkoreaan- se Parlement zullen binnenkort een wetsontwerp indienen, waar in het aftreden van het Kabinet wordt geëist op grond van „ver keerde inlichtingen",, die in het begin van de oorlog aan de bevol king zijn gegieven. Het heen gaan van Syngman Rhee als Pre sident zou echter niet worden ge- eist. Een zegsman heeft meegedeeld, dat het in hoofdzaak ging tegen „een aantal onjuiste bekendma kingen" van de Regering, die er toe hebhen geleid, dat velen wer den gedood of gewond te Sieoel. Afgaande op de mededelingen over de verdediging van Seoel zouden velen n.l. de stad niet heb ben verlaten, waardoor zij het slachtoffer van de Noordkoreanen werden. HET LAATSTE NIEUWS. De Verbonden troepen konden Zondag hun inderhaast gefor meerde verdedigingslinie in N.- W.-Korea handhaven, ondanks hevige aanvallen van Noordkore anen en Chinese communisten. De hoofdbasis van de Noorde lijke aanvoer en waarschijnlijk de plaats van het communistisch hoofdkwartier en het arsenaal van het communistische leger, Kangje is onverpoosd door 20 superforten gebombardeerd. Afdelingen van de Amerikaan se tweede divisie hebben een ver sperring opgericht op de ver keersweg 40 km ten Z. O. van Koenoeri Aan het Noordoostelijke front zijn de Verbonden troepen in het offensief en ontmoeten sterke tegenstand- De mariniers waren in hevige gevechten gewikkeld ten Z. van het strategisch belang rijke reservoir van Tsjosin. De Zuidkoreanen omsingelden een communistische afdeling nabij Kiltsjoe. Een woordvoerder van Mac- Arihur heeft verklaard, dat veel oorlogsmateriaal uit China in Korea wordt aangevoerd. De in terventie van China heeft de campagne in Korea ten zeerste vertraagd. In het gunstigste ge val zou de strijd nog wel de ge hele winter duren. Aangenomen wordt, dat er 2 Chinese divisies in Noord-Korea vechten van tezamen 50.000 man sterk en volgens de laatste ge ruchten zelfs 130-000 man. Te Tokio vraagt men zich af, of China van plan is de Verbonden troepen de zee in te drijven dan wel slechts een bepaalde strook grond als buffer wil bezetten. In de laatste berichten wordt gezegd dat Amerikaanse mari niers ongeveer 60 Chinezen heb ben gevangen genomen, die op één officier na niet wisten dat zij tegen Amerikanen vochten. Vrijdag en Zaterdag zijn ver scheidene stakingen uitgebroken in de Parijse electrische centra les en gasfabrieken. Ook in de Provincie werd hier en daar het werk neergelegd. Het gaat om een actie ter verbetering van de lonen. De portretten van Soekarno en Hatta, die tevoren eveneens in de zaal aanwezig waren, waren nu verdwenen. „STALIN IN ONZE LEIDER". Als spreker trad op de heer Aidit van de Partai Komunis In donesia. Zijn betoog was zeer vurig en werd keer op keer door applaus onderbroken. „De heer Hatta heeft gezegd, dat de P.K.I. in wezen geleid wordt door Stalin. Vrienden, ik sta hier voor U om te bevestigen, dat hetgeen Hatta gezegd heeft, volkomen juist is (luid applaus)- Niet slechts de P.K.I., doch alle arbeiders over de gehele wereld staan onder leiding van Stalin (nog luider applaus). Ik nodig de heer Hatta uit hier in de zaal een kijkje te nemen en om zich persoonlijk er van te overtuigen, wiens portretten hier worden op gehangen. Indien Stalin er niet zou zijn, dan geloof ik, dat de wereld thans in duisternis gehuld was. Maar dank zij Stalin is de strijd voor de bevrijding begon nen. Het is nodig, dat het begrip revolutie aan iedere arbeider goed wordt bijgebracht. Het volk moet georganiseerd worden en wij moeten een nieuwe revolutie beginnen. De opbouw van heden is een opbouw van het imperia lisme." Tenslotte riep deze spre ker op tot steun aan de „wereld vredesbeweging", want, zo zei hij, iedere handtekening betekent een kogel voor het imperialistische blok. De bijeenkomst, die werd bij gewoond door ongeveer 350 per sonen, werd geleid door de heer Kamaruzaman, die meedeelde, dat het doel van de conferentie was de fusie tussen enige arbei dersorganisaties te bewerkstel ligen. Het hoofdbestuur zal gevestigd worden te Djakarta. Het heeft drie verklaringen uitgegeven, waarin o.a. wordt gezegd: >,Wij steunen de actie van de wereldvrede. De impe rialistische oorlog, door de Ver enigde Staten ontketend, heeft tot doel het democratisch front te vernietigen. „De vijfde Februari, de dag, waarop de opstand op de „Zeven Provinciën" uitbrak, is een histo rische datum in de geschiedenis van* de strijd tegen het imperia lisme. Deze dag zal voortaan ge zamenlijk met de gewapende zee varenden in geheel Indonesië worden herdacht. Verder wordt in de verklarin gen een opsomming gegeven van de grote vooruitgang, die thans op alle mogelijke gebieden in Rusland kan worden geconsta teerd. ,,WEG MET DE R.T.C.- OVEREENKOMST." In de volksdemocratische lan den, aldus de voorzitter, heerst geen werkloosheid meer, terwijl in de kapitalistische en imperia listische landen vele werkzoeken den zijn- Deze landen met hun koloniën en semi-koloniën tellen niet minder dan 45 millioen werklozen. Er heerst thans over de gehele wereld een crisis. Met het sluiten van de R.T.C.-over eenkomst heeft deze crisis ook in Indonesië haar intrede gedaan. Door deze overeenkomst is de economie van dit land immers nog steeds in handen van de kapitalisten. Het volk gaat ge bukt onder de zware belastingen. Gaat men naar bioscoop, wajang- orang voorstelling of restaurant, dan moet men belasting betalen. Het levenspeil van de arbei ders is 22 maal lager dan tijdens koloniale periode. De enige we;, naar een werkelijke bevrijding, aldus spr., zal dan ook zijn, ver nietiging van de R.T.C.-overeen- komst en stichting van een Indo nesische democratische volksre publiek. Slechts onder een der gelijke republiek zal welvaart voor het volk kunnen heersen. Na hem kwamen nog verschil lende andere sprekers, die be toogden dat Indonesië niet vrii en souverein is, althans het Indo nesische volk niet. De heer Ismail Bakri van het centraal bureau van de S.O-B.S.I. zei o.m.: Vrienden, wij kennen de organisatie, die zich het niet- communistisch wereldverbond van vakverenigingen noemt. Dit is een imperialistisch apparaat, dat verdeeldheid in de gelederen der arbeiders tracht te zaaien. Wij kennen het N.V.V., dat de politionele acties tegen Indonesië steunde. Ook in Indonesië worden po gingen ondernomen om de arbei dersklasse te vernietigen. ,,Het organiseren en fuseren van onze krachten is niet vol doende. Wij moeten ons ook cen traal versterken. Dat betekent dat wij het communistische we reldverbond van vakverenigin gen moeten versterken. Over deze hele wereld wordt de arbeiders klasse stap voor stap sterker- Dat is ook in Indonesië het geval, waar de arbeiders het grootste vertrouwen stellen in de Sobsi. Steunt die en wij zullen over winnen." De avond werd besloten met het gezamenlijk zingen van de Internatoinale en een luid „Leve de proletariërs over de gehele wereld." President Truman heeft Zater dag te St. Louis in Missour ae streek waaruit hij afkomstig is, zijn enige verkiezingsrede voor de demoncratische partij gehou den, die door radio en televisie werd uitgezonden. Hij verklaar de in deze rede, dat er „in Korea nog een zware strijd voor de boeg ligt, ondanks de militaire overwinnigen van de strijdkrach ten der V. N." en dat „het Ame rikaanse leiderschap in de V. N. bij het keren van de communis tische agressie in Korea de groot ste stap naar de wereldvrede be tekent" die bij zijn leven was ge daan. Truman deed een scherpe aan val op de Republikeinse isolatio- nisten, voor wie te stemmen zou betekenen „te stemmen voor na tionale zelfmoord". Het streven van de isolationis- ten „om de V. S. zich zelf te doen afsluiten van de rest van de we reld en vrienden en bondgenoten aan hun lot over te laten" zou een „openlijke uitnodiging aan het communistische imperialis me betekenen om de rest van de wereld op te slokken Indien dat zou gebeuren zouden de V- S. „alleen staan tegenover de be dreiging van communistische agressie en zouden de krachten van het communisme de beschik king hebben over de mankracht en hulpbronnen van geheel Euro pa, Azië en Afrika". Volgens de president hadden de Republikeinen „elke belang rijke pogressieve maatregel voor het welzijn van het volk in de afgelopen 17 jaar bestreden". Thans stonden zij voor een onmo gelijke taak. „Zij pogen een ver kiezing te winnen met een staat van dienst waarvoor zij zich scha men en een pogram, dat zij wil len verbergen". De republikeinen pogen ons bang te maken door te zeggen, dat het land op de laatste mijl naar het socialisme is. De winsten van particuliere ondernemingen belopen thans meer dan 40 milliard dollar per jaar. Er zijn meer particuliere handelsondernemingen dan ooit te voren. Niemand, behalve een Republikein, zou dat socialisme noemen." De president geloofde, dat de Democratische partij verder zou gaan met het „Fair Deal"-pro- gram voor het tot stand brengen van een billijke arbeidswetge ving, door de Republikeinse wet van Taft en Hartley op te heffen en door te werken voor een be ter onderwijs, een betere open bare gezondheid en voor de wel vaart van de boeren. STASSEN VALT TRUMAN AAN. President Truman had juist zijn verkiezingscampagne beëindigd met een laatste toespraak te St. Louis (Missouri), toen Harold Stassen in een radioboodschap in heftige bewoordingen het demo cratisch bestuur aanviel en het ervan beschuldigde „steeds de Chinese communisten de hand boven het hoofd te hebben gehou den." hetgeen leidde tot de huidi ge toestand, nu duizenden jonge Amerikanen zich in de woeste bergstreken van Korea in ver woede gevechten teweer moeten stellen tegen honderd duizend Chinese communisten. De Republikeinse candidaat voor het Presidentschap verzekerde, dat de Amerikaanse troepen ver leden week hun zwaarste verlie zen hebben geleden sedert het begin van de campagne, en hij stelde Truman daarvoor verant woordelijk, omdat „hij gedurendé vijf jaren de Chinese communis ten in staat heeft gesteld hun macht uit te bouwen door hen aan zijn boezem te koesteren." Voorts heeft hij MacArthur's gezag ondermijnd, door een poli tiek van toenadering tot de aarts communist Mao Tsetoeng te vol gen. „De in Engelse kringen te Was hington heersende mening, dat de Nederlandse regering meer dan te voren bereid is in te stem men met de jongste voorstellen over de rol van de Nederlandse marine in de Europese defensie, is absoluut ongegrond", aldus heeft Mr. H. L. s'Jacob, de Ne derlandse minister van oorlog de dag voor zijn terugkeer uit de V. S. naar Nederland verklaard. „Integendeel", zo ging de Mi nister voort", men zou kunnen vaststellen, dat de Nederlandse regering het pleit voor 90 heeft gewonnen. Er zal geen wijziging gebracht worden in het bouwplan van de Nederland se vloot De oppervlakkige aan trekkelijkheid van het Engelse voorstel, dat Nederland zich op de landstrijdkrachten zou con centreren en de maritime defen sie aan Engeland zou overlaten, heeft tot sommige mensen buiten Nederland gesproken, doch nie mand, die de werkelijke toestand kent, zou deze zienswijze kunnen handhaven", zo voegde Minister s'Jacob er aan toe. Volgens R,adio-Peking zijl» thans ook Chinese communis tische troepen uit de provincie Sinkiang het N. W- van Tibet binnengetrokken. De troepen, be staande uit Chinezen, Mongolen en Kaimukken, waren reeds 160 tot 250 km TIbetaans gebied, halfweg Gartok, aan de zuid-wes telijke grens van Tibet. Langs deze plaats loopt de handelsweg van Kasjmir en India. Volgens gewoonlijk be trouwbare bronnen zullen deze troepen niet op tegenstand stui ten, daar de meeste Tibetaanse troepen in het oosten gestation- neerd zijn. De Chinese operatie zou Chotan tot basis hebben, verder zou men doende zijn een weg aan te leggen van Chotan naar Gartok- geschikt voor jeeps en lichte pantservoertuigen. Gar tok ligt in het voornaamste graangebied. De oprukkende legers ver spreiden pamfletten waarin de kloosters „munitie-opslagplajait- sen". „instrumenten van het feo dalisme" en dergelijke genoemd worden. In een pamflet wordt ver klaard. dat als iemand een moord begaan heeft, hij een wijkplaats in een klooster vindt, indien hij zich als monnik laat inschrijven. Geen macht op aarde kon hem dan voor het gerecht dagen. De arme Tibetaanse massa juichte de komst der Chinese troepen toe en de rijken vreesden, dat hun goede dagen voorbij waren. Voorts wordt gemeld, dat het handelsverkeer tussen India en Tibet volkomen stil ligt. Men j heeft echter vertrouwen in een in opleving, „als de toestand Lhasa geregeld is". De verbindingen tussen de Indische regering en haar verte- gewoordigers te Lhasa zijn ver broken Men weet niet of dit technische oorzaken of politieke redenen heeft. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig van Maandag ochtend tot -avond. Weinig verandering. Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk enige regen of motregen, voornamelijk in het Noorden of het Oosten van het land. Matige wind uit Noordelijke richtingen. Weinig verandering in temperatuur. DINSDAG 7 NOVEMBER v.m. Breskens 11.27 Terneuzen 0.02 Hansweert 0.42 Walsoorden 0.52 n.m. 11.46 12.21 1.01 1.11 ZON EN MAANSTANDEN. ZON MAAN oiuua. noerenveremgmgen ko men tot stand, vakverenigingsen omvatten 80 millioen mensen en nadat in 1926 de feodale gene raals wordén uitgeschakeld, volgt in 1927 een revolutie, waarbij de (hereniging van Zuid en Noord tot stand komt. De tegenstelling tussen arbeiders en burgerij wordt duidelijk. De eisen van de arbeiders kun- Ds. Niemöller, wordt gevoerd. De Amerikanen verklaren, dat onverwijld gehandeld dient te worden. Zij zeggen dat West- Duitsland niet neutraal kan blij ven en dat het zich niet door anderen kan laten verdedigen zonder zelf een bijdrage te leve ren. Men moet bedenken, aldus de redenering van het Ameri- «eienenii. Zieke leden van de Labour- fractie verschenen dik ingepakt in het Lagerhuis om aan de stem ming te kunnen deelnemen. De Conservatieven openden hun aanval met een rede van Marples, een deskundige op het gebied van dë woningbouw, die verklaarde, dat de Conservatieven dollars mvmwiiiiigun jjijuxagcii BTO1V ten in de Conservatieve partijkas. Churchill verklaarde nog nim mer een belangrijker taak gezien te hebben, waarvan hij zo zeker was, dat zij binnen de praktische grenzen lag. Churchills verkla ring, dat hij niet van plan was juiste bijzonderheden te verstrek ken, werd met gejuich door de Conservatieven en met spottende NOORS MOTORSCHIP GEZONKEN. Het 1271 ton metende Noorse motorschip „Nesttun" is in de nacht van Maandag op Dinsdag om half twee in de Kieler Bocht op een mijn gelopen en gezon ken. De bemanning werd gered. De positie van het wrak levert gevaar op voor de navigatie. Dinsdag is officieel de boter rantsoenering in Denemarken ge ëindigd. Thans zijn alleen suiker en koffie nog gerantsoeneerd in Denemarken. regels 60 cenf; t.; minimum pes immer of Adree ter. amiddags 2 uufc d in het gebied jon. er zeide, dat ers „aanzienlijke »n zijn", die hij moeuvres achtte. Dinsdagochtend stander aan het an Koenoeri rer- jfaanvallendie tanen met hulp artillerie wer- JGELIJK ACTÏ- DE I LGHT. strijdmacht van A. C. Bwen ■ekregen „in Ko- zoveel mogeljjk e lucht te ont- koreaanse divisie ijon bij de moa en en heeft ver in ingenomen op van dë brigade lemenebest. Dit l versterking van d der V. N. aan de Tsjongtsjsn, liep uitstrekt en is. woordvoerder va* rps is het vraag- luchtelingen njj - pen 36 uur mjn chtelingen de ri- n. TSTE NIEUWS. Ie Britse en Ame in, die gelegerd iruggehoofd over in Noord-West- tig ppgerukt, po- maken met de troepen, die in laandag op Dins djn terug getrok- an deze troepen, an de geallieerde e rondom And joe, aanse tweede di- nvallen der com- •epen afgeslagen, t dat een gestadi- voor de Noordko- de Chinese ver- faloe oversteekt. Ingen hebben t zich nu naar uit Chinese com- Noordkoreanen divisies, tussen en de ongeveer noordelijker üg- erijse grens be- RIJWILLIGERS. 'an het troepen- uis", dat het Ne- hement Verenig- Korea brengt, is Tiveerde na een •eis gisteren te le de reis worden -lessen met de vapens. alsmede iaanse taallessen .Zuiderkruis" de eerde, had aan :ing plaats van 6 i aanval gerecht- Kir schending van erd ragen of han sten, ihet ver bre - latieke betrekkin- e boycot, immi- eigering om bui- ;n door te laten, e gelen of grens - or het K.N.M.I. I van Woensdag, ad. ude wind. ewolking met Ia- In de kustgebie- elders tot matig lidwestelijke of Koude ochtend, eratuur normaal het jaar. 9 NOVEMBER Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 0.44 1.19 1.59 2.09 n.m. 1— 1.35 2.15 2.25 ZON- EN MAANSTANDEN ZON MAAN op onder op onder Nov. 8 7.46 17— 5.37 15.59 9 7.48 16.59 7.12 1616

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1