lede d. J Bv 1 i HaHUNTER Heerlijk! TAZELAAR L NOC De Belastingontwerpen a. Gebruik Naaima V. H s X I MOSSELEN ORANJEBOOM BIER! TUltlULcfijit Baron tegen wil en dank Ijzerhandel A. VAN DEN BRUELE TWEEDE KAMER draai 4 I i v y Herdenking van Koning Gustaaf V De strijd in Indo-China o e Tremmer ontwaakte van nachtmerrie in zee.. Protest tegen Spanje Het vredescongres te Sheffield A L K A L I V R IJ Amendementen op de Engelse Troonrede De Zweeds-Noorse betrekkingen De prijsverlaging in België Belgische oppositie vedaat Parlement Advertentie. Ag Daarvoor hee en mocht er X dan niet e< i direct mee ni DE SPEC] DAN s; En wilt U eer PFAFF, wan Schrijft of gaarne door zoeken. Nieuwstraat Vertegen woo: straat A 321. Gemolto borstrok Flrnelle Inter loc broeken Interloc lange e: t X X Di Goedgekeui stichting (Zie „Mar van 18 Sep b£ de aanvang van de verga dering der Tweede Kamer heeft de Voorzitter, de heer Korten- horst. Koning Gustaaf V her dacht: „Sedert onze vorige vergade ring is de nestor der Vorsten. Koning Gustaaf V, na een lang en werkzaam leven door de dood aan het met ons zo bevriende Zweedse volk ontrukt. Ik houd mij er van overtuigd, dat zijn nagedachtenis niet alleen bij zijn onderdanen, doch ook bij het Nederlandse volk en bij zijn vertegenwoordigers, die in deze Kamer zijn verenigd, in hoge ere zal blijven. Wij delen in het ver lies, waardoor Zweden in rouw is gedompeld. Beter dan vele an dere naties beseffen wij Neder landers hoeveel een edele Vors- tenfiguur voor zijn land kan be tekenen. Laardoor leven wij ook inniger mede met zijn volk, dat zo aan hem gehecht was en dat hem nu zal moeten missen. Hij raste in vrede. God schenke zijn ziel genade." Namens de regering heeft de Minister van Financiën, de heer Lieftinek. zich bij deze woorden aangesloten. Ook de regering zegt hij. deelt in de rouw der Koninklijke Zweedse familie en van het volk van Zweden. De woorden van Voorzitter en Minister werden staande door de leden aangehoord. H>E BELASTINGONTWERPEN. Vervolgens i«-het wetsontwerp -tot verlaging van de inkomsten belasting en de loonbelasting weer aan de orde gekomen. Ver leden week was de behandeling geschorst om nader beraad over het amendement-Lucas mogelijk te maken. Be heer Lucas (K.V.P:) brengt verslag uit van het overleg, dat met de Minister is gepleegd en waarbij deze zich bereid heeft verklaard wijzigingen aan te brengen, al vond hij de oplossing met in alle opzichten de geluk kigste. De Voorzitter schorst daarna de vergadering tot half drie. op dat de leden kennis kunnen ne men van de nota's van wijziging- DE NIEUWE BELASTING VOORSTELLEN. Hef overleg met de commissie an voorbereiding heeft de Mi nister tot de slotsom gebracht, dat door het aanbrengen van in grijpende wijzigingen in de ver lichting van inkomsten- en loon belasting. belichaamd in het amendement-Lucas, een verla ging van het tarief kan worden verkregen, welke uit sociaal en economisch oogpunt verantwoord is Tevens is het mogelijk geble ken compensatie van het daaruit voor de schatkist voortvloeiende verlies te vinden in een aantal wijzigingen in de omzetbelasting. De Minister had tot het indie nen van regeringswijzigingen be sloten, nadat hem was gebleken dat deze tot het intrekken van de amendementen-Lucas en Hofstra konden voeren. Hel totale verlies aan op- jppengst tengevolge van de wijzi gingen wordt geschat op 31 mil- jioen. waarvoor compensatie is gevonden in de omzetbelasting. De nieuwe voorstellen bevat ten als compensatie van de ver dére verlaging van de inkomsten en loonbelasting verzwaringen van de omzetbelastingen op ver schillend gebied, welke in totaal een méér-opbrengst van even eens 31.000.000 zullen opleveren door: 1. Een verhoging van het ta rief voor het verrichten van diensten van drie percent op vier percent. De méér-opbrengst wordt ge schat op ƒ11 millioen. 2. Een vervallen van de vrij stelling voor bananen en sinaas appelen, waardoor die op dezelf de wijze zullen worden belast als citroenen. De meerdere opbrengst zal ongeveer 2.500.000 bedragen. 3. Een uitbreiding van 't aantal goederen, welke aan de verhoog de heffing van vijftien percent (weeldeheffing) zijn onderwor pen; waaruit een méér-opbrengst van ƒ7 000.000 kan worden ver kregen. 4. Een uitbreiding van het aantal goederen, welke aan het tussentarief zijn onderworpen, waarvan de méér-opbrengst, qp 1.500.000 wordt gesteld. "5, Een verhoging van de in- voerbelasting boven het voor le veringen door fabrikanten gel dende tarief in gevallen, waarin zodanige verhoging noodzakelijk is om een achterstelling van binnenlandse ondernemers te voorkomen. Naar zeer ruwe schatting kan hier een méér opbrengst van ƒ9.000.000 worden verkregen. In totaal dus ƒ31.000 000. Te ruim half drie worden de besprekingen hervat. De heer Schouten (A.R.) geeft le kennen, dat hij de conseqeun- ties der wijzigingen nog niet kan overzien. Hij vraagt schorsing der beraadslagingen om de nota's in de afdelingen te onderzoeken. Voorts zou hij het ontwerp tot verhoging der omzetbelasting willen uitstellen. De Minister be hoort z.i. enig vertrouwen in de Kamer te hebben. De heer Hofstra (Arb.) is van oordeel, dat de ontwerpen zozeer samenhangen, dat men de behan deling van één er van moeilijk kan uitstellen. Spr. heeft niet de indruk, dat nader overleg aanleiding zal ge ven tot verdere wijzigingen. Men is gebonden aan een termijn. Spr. is van oordeel, dat voortgegaan moet worden met de beraadsla gingen. De heer Gortzak (Com.) is het eens met de heer Schouten, dat de nota's naar het afdelingson- derzoek moeten worden venve zen. Spr. doet een voorstel de debatten uit te stellen tot Dins dag. De Voorzitter merkt op, dat zes leden der commissie de voor bereiding voldoende achten, één lid was er tegen thans de beraad slagingen te beginnen en één lid was afwezig. Men kan z.i. geen dag en geen uur missen. Hii heeft er geen bezwaar tegen de beide regeringsnota's tegelijk te doen behandelen, ge zien het onderling verband. Re heer Schouten (A.R.) ziet af van het vragen van stemming, maar betreurt deze gang van za ken. Het voorstel om aanstonds de beraadslagingen te hervatten wordt aangenomen bij zitten en opstaan. Tegen de A.R. en de C.P-N. De heer C. van den Heuvel (A.R.) noemt het overleg onbe vredigend. Geweigerd is in de besprekingen te betrekken de vraag, of de vermindering der belastingopbrengst niet gevon den kon worden door het ach terwege laten van nieuwe uitga ven. En dat terwijl de Minister heeft aangekondigd, dat het mo ment niet ver af meer is, dat men met het snoeimes of het hakmes zal moeten werken. Spr. is van oordeel, dat in het tarief onregelmatigheden zijn ontstaan. Spr. acht zich niet ge bonden door het besluit der commissie en hij kondigt aan, dat zijn fractie zal stemmen voor vermindering der inkomstenbe lasting en tegen de meeste der compensaties in de omzetbelas ting. De heer Lucas (K.V.P.) is ver heugd over de schorsing van ver leden week. In het nieuwe rege ringsvoorstel ziet spr. een be langrijke verlichting voor de laagste inkomens. Het brengt ook een verlichting voor de midden groepen en een kleine verslech tering voor de hoogste groepen. Alles bij elkaar genomen gaat de heer Lucas accoord met dit deel van de voorstellen. Wat bepaalde artikelen in de omzetbelasting aangaat, zegt spr. te aarzelen. Hij heeft er bezwaar tegen bananen en sinaasappelen te belasten. De heer Hofstra (Arb.) stelt vast. dat volledige compensatie van belastingverlagingen noodza kelijk is. De voorgestelde com pensatie is z.i. aanvaardbaar. De regeringsvoorstellen bete kenen een aanmerkelijke verbe tering voor de minst draagkrach- tigen. Een verbetering acht spr. het, dat de hogere grens in het amendement-Lucas is losgelaten en dat de middengroepen thans begrensd worden door f 6000 en 15.000. De heer Van de Wetering (C.H.) meent, dat de regeringsvoorstel len door wat er in is overgeno men uit het amendement-Lucas belangrijk kunnen zijn voor grote groepen der bevolking. Niet en thousiast echter is hij voor wat betreft de verhoging der omzet belasting op diensten. De heer Ritmeester (V.V.D.) betoogt, dat de compensaties hadden moeten worden gevonden op verlaging der uitgaven. Er is alle reden om het snoeimes te gaan gebruiken. De regering moet er voor zorgen, dat onnodige uit gaven worden voorkomen. Spr. verklaart te zullen stem men vóór elke belastingverlaging en tegen elke belastingverhoging. De compensaties moeten worden gevonden met bezuiniging. De heer Hoogcarspel (Com.) merkt op, dat de verlaging der inkomsten- en loonbelasting aan vankelijk zou dienen als tege moetkoming voor de huurverho ging. Maar er zijn hele groepen, die geen vermindering van belas ting krijgen en dus ook geen com pensatie voor de huurverhoging. Overigens merkt hij op, dat de kinderrijke gezinnen juist niet door het voorgestelde tarief wor den geholpen. Hij verdedigt een amendement om van alle belastingbedragen, verschuldigd aan inkomstenbe lasting voor de inkomens van ƒ990 tot en met ƒ11.999 50 af te trekken. De heer Gortzak (Com.) maakt bezwaar tegen het feit, dat b.v. bananen en sinaasappelen belast zullen v/orden en dat van een voudige gebruiksvoorwerpen weeldebelasting zal worden ge heven. Te kwart over zes wordt de vergadering geschorst. De Franse burgers zijn „vrij willig" begonnen met het verlaten van Haobinh, ongeveer 45 km ten Z. W. van Tonkings hoofdstad Hanoi. Haobinh is één van de meest W. gelegen punten van de Franse verdedigingslinie, die de rijke rijstvelden van de Tonking-delta bestrijkt. Opstandelingen van de Vietminh trekken zich samen ten W. van Haobinh. Een Franse militaire woord voerder heeft bevestigd, dat er een rustpoos ls gekomen in de strijd om Laokay, waar alleen nog de vesting onder vuur ligt van de opstandelingen. In alle sectoren van Tonking is de activiteit van de Vietminh sterk verminderd. Negentig km ten W. van Ha noi zijn om Dinhlap heen de Fran se stellingen versterkt. Keizer Rao Dai van Vietnam vierde Don derdag zijn geboortedag. lltfA VAN HITf, a o 4. e> S» o <v speling- bevat op de toenemend0 kosten van levensonderhoud en geen toepassende voorstellen doet om de groeiende last der oplopen de prijzen voor de consumenten te verlichten, in het bijzonder voor de laagste loonklassen". De tremmer Rawi van het K.P. M.-schip „Bulanipa" beleefde on langs een onaangenaam avontuur. Dank zij een Nederlands oor logsschip kon hij liet navertellen. De „Balanipa was tegen de avond uit Surabaja vertrokken én bevond zich op het moment dat Rawi naar kooi was gegaan reeds ver buiten gaats, in volle zee. Ra wi kreeg een rare droom hij vertelde later dat hij plotseling het idee kreeg dat hp heel hard moest weglopen. Al «romend deed hij dit ook en aangezien zo'n f'±k van een schip, waar hij hard over heen liep, niet oneindig is, tuimel de Rawi al slapend in zee. Aan boord van het schip had niemand er iets van gemerkt en het voer dus rustig door, inmid dels door het koude zeebad wak ker geworden Rawi, zwemmend achterlatend. Vijf uur later zwom Rawi nó^ steeds. Plotseling zag hij met grote vaart een schip op zich af komen en uit angst dat hij zou worden overvaren, begon hij uit alle macht die nog in hem was, te schreeuwen. Rawi werd niet overvaren, maar door zijn ge schreeuw door de wacht op het schip opgemerkt. Het schip het was de Neder landse oorlogsbodem „Abraham van der Hulst" stopte en pikte Rawi op. Het avontuur heeft voor Rawi verder geen nadelige gevol gen gehad. Hij is nu weer weg gevaren aan boord van een ande re K.P.M-er. Acht organisaties die Spaanse republikeinse emigranten in En geland vertegenwoordigen, heb ben in een telegram aan de V. N. geprotesteerd tegen het besluit om de Regeringen toe te staan de diplomatieke betrekkingen met Spanje te hervatten. „Wij protes teren tegen de niet te geloven poging om het fascisme in Span je te consolideren. Franco moet als oorlogsmisdadiger worden be recht", aldus zegt het telegram. De door Labour overheerste ge meenteraad van Sheffield heeft een protest „namen 25.000 Katho lieken" tegen het verhuur van het gemeentehuis aan het door de Communisten gesteunde vredes congres van 13 November van de hand gewezen. De „burgemeester'' heeft ge weigerd de gedelegeerden offici eel te ontvangen. VEILIG was De Engelse Conservatieven en Liberalen hebben 3 amendemen ten ingediend op de Troonrede van Koning George. In een amendement van Sir Maxwell Fyfe en 5 andere voor aanstaande Conservatieven wordt betreurd, dat de Regering „geen blijk geeft besloten te hebben, het tempo van de woningbouw te ver hogen tot minstens 300 000 hui zen per jaar". (De Regering stelt zich voor 200.000 huizen per jaar te bouwen voor Engelsen, die door bombardement hun woning verloren hebben). In het tweede Conservatieve amendement, ondertekend door "Sir Maxwell Fyfe en anderen wordt betreurd, dat „de enige bij drage'' tot de ernstige economi sche vraagstukken van het land, waarover de Troonrede spreekt, 's „het voor goed verlengen van de controlebevoegdheden, die de Regering in de oorlog kreeg en het Staat=eigendom van de indu strie nog verder uit te breiden". Het liberale amendement, on dertekend door de Liberale leider Clement Davies en anderen, be treurt, dat de redo „geen toe- Het bericht uit Oslo, volgens hetwelk Koning Haakon de be grafenis van Koning Gustav V zal bijwonen, heeft in Zweden grote indruk gemaakt. Men spreekt er over als een historische gebeurtenis en herin nert er aai., dat Koning Haakon van Noorwegen sedert 1 October 1939 niet neer in de Zweedse hoofdstad is geweest. De aanwezigheid van Koning Haakon bij de plechtigheden werd als weinig waarschijnlijk be schouwd. Niemand in Scandina vië, aldus A.F.P., was onkundig van de wrok, welke de Koning van Noorwegen koesterde tegen de overleden vorst. Deze wrok dag tekent van 12 April 1940 toen Haakon met zijn Regering naar Zweden was uitgeweken om aan de Duitse troepen te ontsnappen. De voorwaarden welke hem toen werden gesteld, waren van zulke aard, dat zijn verblijf op Zweeds grondgebied slechts een half uur duurde. Het transit over het Zweeds grondgebied van Duitse troepen en oorlogsmaterieel met bestemming Noorwegen, was er niet naar de ontstemming te lu wen. Het lijdt geen twijfel dat de Zweeds-Noorse betrekkingen onder deze gebeurtenissen grote- lijk hebben geleden. Hieruit kan men opmaken, dat het nieuws van het bezoek van Koning Haakon aan Stockholm beschouwd wordt als een voorbode van een mogelij ke verbetering van de betrekkin gen tussen beide landen. In het kader van de actie tot prijsverlaging, welke dé Belgi sche regering thans voert, heeft het Verbond van Levensmldde- lenbedrq ven toegezegd met in gang van 1 November de prijzen voor chocolade, cacao, rijst en ontbijtkoek met 2,5 procent, van beschuit met 3 procent, van ta felolie en Portugese sardientjes met 5 procent te zullen vermin deren. Aangezien de regering heeft besloten de omzetbelasting op genoemde artikelen van 9 tot 4,5 procent te verlagen, zal de totale prijsvermindering 7 tot 9,5 procent bedragen. Het Verbond heeft allé klein handelaars aangespoord1 zich te houden aan de regelen, die met betrekking tot deze prijsverla gingen zijn vastgesteld. De kof- fiebranders hebben inmiddels be kend gemaakt, dat van héden af de prijzen van alle koffiesoorten met 5 procent worden verlaagd Ook de Belgische leerindustrie zal op allé soorten gelooid leer een korting toepassen van 5 pro cent. In het Belgische Staatsblad zijn twee Koninklijke besluiten ver schenen betreffende de handel in vlees en vleeswaren. Het eer ste legt de slagers de verplich ting op in het bezit te zijn van een bewijs van aankoop van ieder aangekocht stuk vee; Op dit bewijs moeten gewicht, naam van de verkoper en prijs vermeld In het tweede besluit wordt bepaald, dat de winst van de sla ger voor rundvlees gemiddeld 8 francs per kg. voor varkensvlees 7,25 francs per kg mag bedragen. Een wonderlijke geschiedenis. door B. J- TE WESEPE. 49) (Nadruk verboden). Men bevond zich nu op een eenzame, smalle weg, met aan weerszijden hoge bomen. Maar het rode achterlicht van de wa gen vóór hem was duidelijk zichtbaar. „Zeg." zei de inspecteur eens klaps tot de chauffeur, „doe je grote lichten uit en probeer of je alleen op de stadslichten kunt rijden. Het lijkt me niet gewenst, dat ze in de gaten krijgen ach tervolgd te worden. Dan kon op het laatste ogenblik mijn plan wel eens helemaal in duigen vallen." De chauffeur schakelde de gro te lichten uit en nu leek het hele maal aardedonker te zijn. „Zou het gaan, denk je?" vrpeg de inspecteur. De chauffeur lachte. Ik heb meer dan eens in stikdonkere nacht helemaal zonder licht moe ten rijden, dus zal het nu ook wel gaan. Bovendien kan ik me oriënteren op de bomen. Maar toen ze de overgang van de spoorweg WoerdenLeiden gepasseerd en het viaduct van de Rijksweg naar Den Haag onder door waren, had de chauffeur al zijn kunst nodig om de wagen op de smalle, gladde weg te houden. „Als er nu een tegenligger komt, zou ik niet weten, hoe ik moet passeren." zei hij. „Met deze moeilijkheid moet onze voorganger ook rekening houden," troostte de inspecteur. Ivïaar veel verkeer is hier niet." Op een gegeven ogenblik was het rode licht verdwenen. De chauffeur slikte een verwensing in en trapte de voetrem haast door de vloer- „Het is best mo gelijk, chef, dat ze gestopt heb ben. Wat móet ik doen? Door rijden?" Maar de oplossing kwam van zelf ai. want oneens zag men een zwakke lichtstraal', die steeds verder aan hun linkerhand ging. „Ze zijn linksaf geslagen. Mooi dan kunnen we weer verder. Maar voor alle securiteit zullen we alle verlichting maar uit doen." En verder ging de wagen weer. Een kilometer verder werd een zijweg ontdekt, al even mise rabel slecht en smal als die, waarop ze tot nu toe gereden hadden. Maar de chauffeur wist, ondanks de diepe duisternis, de wagen veilig op de zijweg te krijgen en voort ging het. met als enig oriëntatiepunt het rode licht. Hun voorganger scheen nu ook langzamer gereden te hebben, want de afstand werd minder, zodat ook de politiechauffeur gas minderde. Op een gegeven mo ment stopte hij. „Als ik het goed heb, chef, staan zo stil-" „Ik denk het ook," antwoordde de inspecteur, na even door de voorruit getuurd te hebben. „Hoe groot schat je de afstand tussen ons?" „Nou, ik zou denken een vijf honderd meter op zijn hoogst." „Goed onthouden," beval de inspecteur. „Rijdt nu langzaam vooruit en stop bij het eerste zij pad of erf, dat je ziet. We moeten rekening houden met het feit, dat de wagen voor ons keert en dan moeten ze ons niet kunnen zien." Langzaam reed men enkele tientallen meters' verder en bij een zijpad, dat naar een boerde- rii voerde, stopte men. Riidt voor alle zekerheid dit erf maar op, dan kunnen wij uitstap pen om poolshoogte te nemen. Ik vermüd liever elk risico". De wagen draaide zacht het erf op en bleef ongeveer tien meter van de weg af staan. De vier mannen stapten uit en liepen te rug naar de weg, maar meteen keerden ze weer om. Want de veronderstelling van de inspec- Voor de tweede maal hebben de Socialistische, Liberaile en Com munistische Kamerleden het Par lement verlaten, waardoor de voorzitter opnieuw de vergade ring moest verdagen, omdat het quorum niet meer aanwezig was. Het was een protest tegen de onderwijsbegroting van dphomo geen-Katholieke Regering. De begroting voorziet in gelijke Re geringssubsidies voor openbare en Katholieke scholen. Vorige week had de oppositie de Kamer onr dezelfde reden verlaten. teur bleek juist te zijn: de wagen kwam nu weer de weg terug, een brede lichtstraal voor zich uit spuwende. Het viertal verschool zich achter de voorzijde van de wagen en een minuut later schoof de zwarte limousine voorbij- „Wat nu, chef?" vroeg de chauffeur, die achter het stuur was gebleven. Tja." de inspecteur krabde zich eens achter het oor. De mogelijk- I heid bestaat, dat ze gemerkt heb ben, dat ze gevolgd werden en daarom een zijweg zijn ingesla gen. Laten we eerst eens kijken, of de wagen verder gaat, dan wel terug in de richting Woerden." De mannen gingen weer naar de weg en zagen, dat de betref fende auto inderdaad de richting Woerden insloeg. De inspecteur dacht even na. „Ik geloof," zei hij eindelijk, „dat het 't beste is, als Blauw bij de wagen blijft. Dan gaan wij samen lopend naar het punt, waar de Wagen heeft stilgestaan. Blijkt, dat we bij de neus genomen zijn. dan is dat nog niet zo erg, want dan gaan we morgen opnieuw het spelletje doen. Vooruit man nen." -f De chauffeur kroop in een hoek van de wagen, in afwachting van de dingen, die komen zouden, terwijl de overige vier in de règén de smerige, glibberige weg betraden. (Wordt vervolgd). Die slopende Rheumatiek maakt U humeurig en ziek, maar bovendien raakt Uw hele gestel er van ondersteboven. Ga toch zó niet verder, drijf die slopende pijnen uit uw leden Met Kruschen! Wonderlijk, wat die zes minerale zouten, waar uit Kruschen ls samengesteld, vt or U doen. Met Kruschen voert ge de bloedzuiverende or ganen precies datgene toe, wat ze nodig hebben om weer met jeugdige kracht te kunnen functionneren. Het bloed gaat weer krachtig stromen en de on zuiverheden, die nu oorzaak zijn van Uw tergende pijn, wor den langs natuurlijke weg afge voerd regelmatig en radicaal i HEDEN BOSCHKAPELLE: (Vogel waarde), Kerkdreef 11, 2 uur Demonstratie „Hage Patent Slootkanten/g reppelsnij dér. TERNEUZEN: le Verbindmg- straat la, 5 uur: Grote Kring- tentdonstelling van Konijnen en Sierduiven. „Pro Rege", 7.30 uur: Lezing Chr. Besturenbond. TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Voor nu ep al tijd". T- AXEL: Het Centrum, 8 fluur: Biosc. „De dijk is dicht". MORGEN TERNEUZEN: Luxor Theater, 8 uur: Biosc. „Voor nu en al tijd". Concertgebouw Biosc. „De Rat". le Verbindingsstraat la, ],0'20 uur: Grote Kringten toonstelling Konijnen- en Sier duiven. AXEL. Het Centrum, 6.30 en 9 uur: Biosc. „De dijk is dicht". 8 uur: f Com] Noordstraat 19 TERNEUZEN Telefoon 2151 aen; praennge snpovers; acmppeisuuien, ge breide wollen Handschoenen; fijne gevoerde Nappa Heerenhandschoenen; alle soorten Onder goed en mooie sorteering Schorten; Schortebont aan 't stuk; Lingeriekatoen enz. Beleefd aanbevelend. A Tevens het beste adres voor WOL en SAJET. SPORTKOUSEN voor jongens en meisjes WOL- EN KOUSENHUIS Noordstraat 45 - TERNEUZEN - Telef. 2546 ^>OOOOOOOOO«S»M»M0B3OOOOfflWaC8»Ca3W<H3OCRSÖOO«»» Dan spaart U Uw geld en Uw machine! ERVEND STERNA RIJKS GEDIPLOMEERD NAAIMACIIINEHUIS Telefoon 41 ZAAMSLAG

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2