>eleid art se Strijdkrachten der V.N. door „Chinese troepen" aangevallen De mislukte aanslag op Truman George Bernard Shaw overleden De vertraagde repatriëring van de H-brigade Jules Moch over de West-Duitse herbewapening VRIJDAG 3 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1569. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen, Het Koreaanse strijdtoneel de strijdkrachten der ver. naties IN HET GEBIED TAETSJON-OENSAN. Het Eerste Corps der V. N. is voor de eerste maal door „Chinese troepen" in het gebied Taetsjon- Oensan aangevallen. Het is echter nog met bekend of deze troepen de Chinese Regering vertegen woordigen. De Engelse schrijver George Bernard Shaw is Don derdagmorgen om één minuut vóór zes (Nederl. tijd) te Ayot Saint Lawrence overleden. Dinsdag begon een snelle inzinking. Woensdag raakte hij buiten bewustzijn. In Shaws sterfkamer hangt een portret van Stalin en op de schoorsteenmantel staat een Boedabeeld. De Anglicaanse geestelijke, die de laatste gebeden zeide, was een van de weinige bezoekers, die toege laten werden. Shaw was geen atheist. Men behoeft slechts zijn „Saint Joan" te lezen om dit te weten. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. onder De toestand o( f Porto RicoQr De West-Berlijnse lichtkrant Marin, heeft imunisten zijn auden in het n en 150 com worden. LIMBURGSE JNISTEN ID GESTELD. rranktttag MJ Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. R.edactie-adres: Nogrdstraat 55-57 - Temeuzen TO. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 kwartaal Per week 30 Losse nummers 6 cent. per cent. Advertentieprijs: per aam 10 it; minimum per adveeterrtie Rubriek Kleine Advertenties': 5 regels 60 ct; Iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot ie» namiddags 2 uur. Boven Sontsjon in N. W.-Korea hebben 4 Amerikaanse Mustangs luchtgevecht gevoerd met 4 een Jak-vliegtuigen. Volgens front- foerichten schoten zij twee Jaks neer. AMERIKANEN TREKKEN TERUG BIJ OENSAN. Het Amerikaanse front rondom Oensan in Noord-West-Korea is 14 km ten Zuiden van Oensan teruggenomen. De Amerikaanse troepen trach ten een nieuwe linie te leggen, die van Tsjongdjoe naar Taerts- jea en Koejangdnog loopt. ZWARE GEVECHTEN Ben woordvoerder van het Ame rikaanse leger heeft verklaard, dat de toestand in het gebied van Oensan zich op „,critieke wijze" zou kunnen ontwikkelen. Het Amerikaanse eerste corps is hier in zware gevechten verwikkeld. In de laatste 24 uur waren com munistische troepen tot 15 km in posities der V. N. doorgedrongen. Piloten der V. N. hebben sterke concentraties Chinese troepen in Chinese uniformen waargenomen, die oprukken ■aar 't Noordkoreaanse strijd gebied. De troepen zijn waar genomen op de weg, die van de plaats aan de Chinees-Kore- aanse grens, genaamd Tsjosan, Zuidwaarts leidt. Eveneens werd gemeld, dat vroeg in de morgen vijf straal jagers van het laatste Russische type, de Mig-15, waargenomen werden in het gebied tussen Sontsjon en Sinoeidjoe, aan de noord-west-kust. CONTACT MET DE NOOR DELIJKEN. Vooruitgeschoven eenheden van de zevende Amerikaanse infan teriedivisie zijn in contact met de Noordelijken op verschillende km ten N. W. van Poengsan in N.-O. Korea. Poengsan is 45 luchtmijlen ten N. W. van Iwon, de stad aan de Oostkust, waar de Amerikaanse troepen 4 dagen geleden aan land zijn gegaan. Te Ottawa heeft de Canadese Minister-President mee gedeeld, dat slechts ongeveer 1000 man van de speciale Canadese ex- peditionnaire miacht naar Korea zal gaan. De voorste eenheden van de 24ste Amerikaanse divisie infan terie, die langs de Koreaanse Oostkust tot op een afstand van 20 a 25 mijl van de Jaioe waren gevorderd, zijn ongeveer 80 km teruggetrokken. Dit is een voorzorgsmaatregel om de bedreiging in de rug van deze eenheden, welke voor het te rugtrekken in de sector van Oen san was ontstaan, op te heffen. Een aan het front van Oensan gevangen genomen Chinese mili tair heeft medegedeeld, dat onge veer 3000 man Chinese troepen het afgesneden Amerikaanse ba taljon aanvallen. AUSTRALISCHE COMMAN DANT GESNEUVELD. De Australische Minister van Oorlog heeft bekend gemaakt, dat de bevelhebber der Australi sche troepen in Korea, Luitenant- Kolonel Charles Green, tengevol ge van oorlogsverwondingen is overleden. Koningin Juliana wenst President Truman geluk H. M. de Koningin heeft Pre sident Truman het volgende te legram gestuurd: „The President, Washington D.C- I send You mij sincerest congratulations on Your happy escape from the attempt upon Your life. Juliana R." (Ik betuig U mijn welgemeende gelukwensen met Uw gelukkige ontsnapping bij de aanslag op Uw leven.) Ruim een hall millioen teleloon-abonné's Dezer dagen is in ons land de 500.000ste telefoonabonné aange sloten. Het is onmogelijk na te gaan wie precies de gelukkige is geweest, aangezien in het gehele land tegelijk telefoonaansluitingen worden gemaakt. Hoe snel de groei van het aan tal aangeslotenen is geweest, blijkt uit het feit, dat het Staatsbedrijf der P.T.T., sinds 1 Januari 1946, ruim 286.000 nieuwe telefoonaan sluitingen heeft gemaakt. In 1926 kreeg Shaw de Nobel- Itrijs voor lietratuur. Hij schonk het geld, ruim 7000 pond, aan de Brits-Zweedse Stichting voor de verspreiding van de kennis der Zweedse literatuur in de Engels sprekende landen. Kort voor zijn sterven w<erd het Sacrament der Stervenden van de Anglicaanse Kerk toege diend. De twee verpleegsters, die niet van zijn zijde zijn geweken waren sinds hij het bewustzijn verloor, aanwezig, toen Sbaw de laatste adem uitblies. De Franse minister van Defen sie, Jules Moch. heeft op een persconferentie te Washington verklaard, dat Frankrijk nooit in zou stemmen met de vorming van Duitse divisies in het voorgestel de West-Europese leger. Frank rijk zou echter wel accoord gaan met de opneming in een derge lijk leger van Duitse eenheden ter sterkte van een bataljon tussen 800 en 1200 man. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Vrijdag ochtend tot -avond. Opklarend. Aanvankelijk nog zwaar be wolkt met plaatselijk enige regen •f een regenbui, maar spoedig opklarend, het eerst in het N.W. van het land. Krachtige tot mati- Re wind uit Noordelijke jdchtin- gen. Vrij zacht. ZATERDAG 4 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 8.17 8.52 9.32 9.42 n.m. 9.10 9.45 10.25 10.35 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op op onder Nov. 3 7.37 17.09 23.59 14.56 4 7.39 17.07 15.11 5 7.41 17.06 1.20 15.23 6 7.43 17.04 2.43 15.34 7 7.45 17.02 4.08 15.45 8 7.46 17.— 5.37 15.59 9 7.48 16.59 7.12 16.16 De minister, die de besprekin gen van de ministers van Defen sie van de twaalf bij het Atlan tisch Pact aangesloten landen te Washington heeft bijgewoond, zei, dat indien er Duitse divisies in een West-Europees leger wer den toegelaten, er geen middel zou zijn om „clandestiene-■scha kels", welke tot de vorming van een nieuw Duits leger zouden kunnen leiden, te voorkomen. Aangaande de uitbreiding van de Franse gewapende strijd krachten zeide Moch, dat Frank rijk meer manschappen be schikbaar kon stellen dan uitge rust konden worden. Het was be reid de helft van de Nationale strijdkracht ter beschikking van een Verenigd leger te stelllen. Frankrijk was bereid tegen 1953 20 diviseis in het veld te bren gen, waarvan er tien voor on middellijke actie gereed zouden zijn en tien binnen drie dagen. Na 1953 zou Frankrijk zelfs ver der gaan en reserve-divisies vor men. Moch sprak met klem de me ning tegen als zou het Franse plan de versterking van West- Europa vertragen: ,,Ik verwerp het denkbeeld, dat wij ons aan obstructie schuldig zouden ma ken". Op een vraag of het waar was, dat andere landen van het Europese vasteland het Franse plan in het geheel niet steunden, antwoordde Moch, dat België op het punt stond tot dergelijke denkbeelden te komen, evenals Luxemburg en Nederland. Hij zeide het niet onmogelijk te ach ten, dat Amerika zijn standpunt zou wijzigen: „Ik geloof in de overwinning op de lange duur van het gezonde verstand", aldus de Franse minister. George Bernard Shaw werd op 26 Juli 1856 te Dublin geboren. Op school sloeg hij geen best figuur, doch thuis deed hij heel wat muziekkennis op. Op 15-jari ge leeftijd werd hij bureauklerk bij een makelaar te Dublin met een aanvangssalaris van 18 pond per jaar. In 1876 verliet hij dit bureau en ging hij naar zijn moe der, die zich te Londen had ge vestigd als muziekonderwijzeres. Vóór zijn vertrek had hij zijn eer ste stukje in de krant geschreven naar aanleiding van een Ameri kaanse evangelisatie-bijeenkomst te Dublin. In deze ingezonden brief aan de „Public Opinion" schreef hij, dat „wanneer dit soort dingen goddienst betekent" hij „in het algemeen genomen atheïst" was. Zijn familieleden toonden zich over deze publicatie zeer ontstemd. De eerste negen jaren te Lon den bracht hij door in behoeftige omstandigheden. Tussen 1879 en 1883 schreef hij vijf verhalen, die door de uitgevers werden gewei gerd en die tenslotte, nadat Shaw zich vele vrienden in politieke en humanitaire kringen had ver worven, als stopkopij in propa- gandatijdschriften werden afge drukt. Rond de eeuwswisseling was zijn faam snel stijgende. Na 1904 begon het Londens toneel zijn stukken te spelen. Shaws toneel stukken variëren van schildering van sociale wantoestanden, zoals „Widowers houses" en „Mrs Warren's profession", tot filoso fische en godsdienstige uiteenzet tingen als in „Misalliance" en „Androcles and the Lion". Shaw heeft in zijn stukken een grote verscheidenheid van enscenering aangebracht en streefde naar het schilderachtige en romantische. Bij het Engelse publiek raakte Shaw uit de gunst, toen hij na het uitbreken van de eerste we reldoorlog op sarcastische wijze de „Engelse imperialisten" hekel de en deze op één lijn met de Duitse jonkers stelde, waarbij hij hen verweet de oorlog te hebben uitgelokt om de gevaarlijke con current onschadelijk te kunnen maken. Toch bleef men in Engeland zijn boeken lezen en men maakte het de auteur niet lastig. Onder zijn vele werken zijn verder nog te noemen: „Man and Superman," „John Bull's other Island," „Get ting Married," „Pygmalion," en „Common sense about the War." In 1931 bezocht Shaw de Sow- jet-Unie. In 1949 vertelde hij een verslaggever, dat naar zijn me ning Stalin de bekwaamste Staatsman van Europa was en dat Engeland een Sowjet-Rus- sisch stelsel zou moeten aanvaar den. Shaw was vegetariër, „niet omdat het eten van vlees slecht is, maar omdat het van slechte smaak getuigt." Na een huwelijksleven van 45 jaar overleed in 1943 zijn echt genote. Er waren geen kinderen. Shaw schreef 50 toneelstukken, die in bijna elke taal werden ver taald en over de gehele wereld werden opgevoerd. Zijn toneelstukken hebben hem, die eerst geen geld bezat om een Universiteit te bezoeken, tot een zeer vermogend man gemaakt. De verfilming van enkele dezer stukken heeft hem nog groter inkomsten bezorgd. Het gedode lid van de Rev. Nat. Partij van Porto Rico werd ge ïdentificeerd als Griselio Torreso- la, afkomstig uit (de stad) New York. De aanvallers zijn 2 dagen ge leden naar Washington gekomen. Er werden 2 in het Spaans ge schreven brieven op het lijk van Torresola gevonden, waarin o.m. werd gezegd: „Indien het om enige reden noodzakelijk mocht worden, dat jij het leiderschap van de beweging in de Ver. Staten op je neemt, zal je dit zonder enige aarzeling doen. Wij laten het aan jouw diep ge voel van patriotisme en gezond oordeel over om alles aangaande deze zaak te doen". Dit laatste was te lezen in een brief gedagtekend: San Juan, 21 September 1950. Eén lid van Pres. Trumans lijf wacht overleed later in het zie kenhuis. De werkgever van Collazo heeft verklaard, dat deze een zeer goed werkman was, die zich slechts met zijn eigen zaken bemoeide. Bij een huiszoeking werden geen wapens of dingen, die op opstandige activiteit duidden ge vonden. Om de woning van de gedode Toressola is een politiecor- don gelegd. Porto Rico is een bezitting van de Ver. Staten. De Gouverneur zowel als de plaatselijke ambte naren worden echter door Porto Rico zelf aangewezen. Momen teel heerst er een oproerige stem ming. De Nationalistische Partij streeft naar onafhankelijkheid. Collazo verklaarde in het zie kenhuis, dat hij en zijn metgezel naar Washington waren gekomen met de opzet om de President te doden. Oscar Collazo is wegens moord in staat van beschuldiging ge steld. De Premier van Canada, Louis St. Laurent en zijn Britse collega, Clement Attee, hebben President Truman telegrafisch gelukge wenst met zijn ontsnapping. Reuter tekent aan, dat de Ame rikaanse geheime dienst de plicht heeft de President en zijn gezin „te allen tijde en onder alle om standigheden" te beschermen. Gewoonlijk bevinden zich onge veer 12 man in burger in het huis van de President. Zij vergezellen hem overal. Een of twee bege leiden hem zelfs op zijn vroege ochtendwandelingen. Elke President staat onder de orders van het hoofd van de af deling voor de bescherming van de ambtswoning. Indien dit het bijv. geraden acht het huis te ver laten of een reisplan te verande ren geeft de President gewoon lijk toe. Ook aLs de President toe spraken houdt wordt hij verge zeld en de agenten houden hoewel op de achtergrond, een wakend oog op het publiek. Agenten van de geheime dienst van het Witte Huis zijn op zoek naar een „derde man", die bij de aanslag op Truman heet betrok ken te zijn geweest. Naar verluidt rende een Porto- •ricaan in een wit overhemd van Blair-House weg, kort nadat de twee aanvallers waren neergescho ten. Verwanten van de twee af vallers zijn door de politie aan gehouden en worden verhoord. Mevrouw Rosa Collazo, wier echtgenoot gewond werd bij de aanslag op Truman is gearre steerd en beschuldigd van samen zwering met anderen om de Pre sident letsel toe te brengen. Van officiële zijde te 's-Gra- venhage wordt het volgende me degedeeld. „De publicaties over vertra ging in de afvoer van de H-bri- gade vinden hun grond in de na volgende omstandigheden. Enige duizenden Ambonese militairen, die destijds tot het K.N.I.L. be hoorden, zijn bij de opheffing van het K.N-I.L. gedetacheerd bij de Koninklijke Landmacht, zulks in afwachting van hun te rugkeer naar Ambon. Zij ver blijven thans op Java. Krachtens het bepaalde bij de R.T.C. over eenkomst hebben deze Ambone zen namelijk het recht op een plaats in Indonesië te hunner keuze af te vloeien. Hun vervoer daarheen moest geschieden in overleg met de burgerlijke auto riteiten, thans derhalve de bur gerlijke Indonesische autoritei ten. Tot nog toe hebben dezen tegen terugkeer van de betrok kenen naar Ambon bezwaar ge maakt. Dit heeft tengevolge, dat de verantwoordelijkheid van de Nederlandse legerautoriteiten voor deze groep Ambonezen ge handhaafd blijft, in verband waarmede althans een deel van de H-brigade nog tijdelijk in In donesië zal moeten verblijven in afwachting van het resultaat van de terzake tussen de Indonesische en Nederlandse autoriteiten nu in gang zijnde besprekingen. De Nederlandse regering be treurt uiteraard deze vertraging in het schema der repatriëring, welke echter door de loop der omstandigheden onvermijdelijk is geworden. Intussen zal met bijzondere studiebelangen en andere zeer dringende redenen om voortijdig te repatriëren, zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Zij, die misbaar zijn of worden ver klaard, zullen onvermijdelijk worden afgevoerd, waartoe zo nodig een aantal vliegtuigen van de K-L.M. zal worden inscha- keld". TWEE TROEPENSCHEPEN UIT PRIOK VERTROKKEN. Op 28 October j.l. is het troe- penschip „Empire Brent" met 968 repatriërende militairen en hun gezinnen uit Tandjong Priok naar Nederland vertrokken. Er bevinden zich geen gesloten on derdelen aan boord. Voorts is op 30 October j.l. het troepenschip „Waterman" met 1067 repatriërende militairen uit Indonesië naar Nederland ver trokken. Aan boord van de „Waterman" bevinden zich detachementen van de Kon. Marine, van het voorma lige K.N.I.L. en van de Kon. Landmacht alsmede het 433ste bataljon infanterie, één der on derdelen van de H-brigade. De Gouverneur van Porto Rioo, Luiz Munoz Marin, heeft ver klaard, dat „zijn Regering met de geschikte middelen optreedt te gen de aanval op de democratische wil van het gehele volk door een paar honderd fascisten, mogelijk aangezet door Communisten" Ondanks de onlusten zouden 4 en 5 November de stemgerechtig den voor het komende referen dum over de Grondwetsverande ring geregistreerd worden. De kiezers zouden voldoende bescher ming genieten. De studenten van de Universi teit van Havanna hebben op het Universiteitsterrein een demon stratie gehouden voor de onafhan kelijkheid van Porto Rico. De po litie verhinderde een optocht dooi de stad. TWEE PORTORICANEN TE NEW YORK VERMOORD Twee Portoricanen, wier iden titeit nog niet is vastgesteld, wer den Woensdagavond neergescho ten door de inzittenden van een auto die op de vlucht sloeg. De schietpartij had plaats nabij de woning van Oscar Collazo, één der Portoricanen die tijdens de aanslag op President Truman werd gewond. Men weet niet of de twee aanslagen met in elkaar in verband staan. Een man, die niet door de po litie kon worden gepakt heeft met twee met benzine gevulde flessen waarvan er één brandde in het kantoor geworpen van de dienst voor werkverschaffing aan Porto ricanen te New York. Er werd niemand gewond. Eén der aanwezigen doofde dadelijk het vuur met zijn manteL LEIDER GEEFT ZICH OVER. Pedro Albizu Campos, de leider van de Nationalistische opstand op Porto Rico, heeft zich Donder dag aan de politie overgegeven. Campos gaf zich over, nadat de politie zijn huis had omsingeld en dit met geweervuur en traangas- bommen had bestookt. De politie waarschuwde Cam pos driemaal door een luidspre ker, dat hij zich moest overge ven. Zij verzekerde hem, dat zijn leven zou worden gespaard. Hij kwam echter niet eerder uit zijn huis dan nadat de politie traan- gasbommen er in geworpen had. De politie ai resteerde ook Ce- sar Andreu Iglesias, de voorzittei van de Communistische partij, en de secretaris, Juan Santos. Zoals gemeld, is aan de West- Berlijnse kant van de sectorgrens tussen het O. en het W. van de stad mlet behulp van twee onge veer 15 meter hoge masten, die 10 meter uit elkander staan, een „lichtkrant" tot stand gebracht, die door de West-Berlijnse kran ten gezamenlijk wordt beheerd. Thans worden in de Russische sector van Berlijn twee overeen komstige masten gebouwd, waar mede men afbreuk wil doen aan de leesbaarheid der West-Berlijn se „lichtkrant". s: 5 regels 60 eea.fi et; minimum {Mg nummer of Adng meer. s namiddags 2 ng, Waarheid" niet aan der Regering ont- vanzelf. De Rege- zich vooralsnog te een nauwlettend n de ontwikkeling, ernggang van de m „De Waarheid" van een genezings- zich zonder dwang ;en. rekking tot de Na- te een onzeker be- toerd, moet de Re nen. ïg zal als toet rhromen tegen hen, lagen der democra- op te treden. Demo niteit en christen i voor degenen, die ■ren en aanhangen, igelijke vrijheid in doch anderzijds te waarden, die be en worden. Ook op ijk terrein is mis ht mogelijk en dit het zich voordoet, rd. leen in de mnimn en verbodem, maar leggen, dat de Re- democratische la» aatregelen moge» misbruik van het het economische ■ntwrichüng te he- rnhard heeft griep hard zal wegens aar dagen het bed a. in de egress te lée van de Ver heeft gisteren be- eden-staten uit te eel van han natlo- •hten in gereedheid een eventuele toe- ss*e te helpen be - che beslissing werd 15 tegen 5 stemmen, ngen. n nauwkeurig be - e ordeverstoringen CAANSE .ISTEN GEARRE- de geheime dienst ;w York 3 mannen Een hunner is de 'ortoricaanse natio- eging in de stad Ouden van iiteren van de vet-D rees October 1947 cfe erdomsvoorziening I, waren de eerste okend op L April ■nt genoten 384.402 en van de Nood- echtparen, 121.147 ^rouwen en 65.425 nannen. Met deze is een jaarbedrag f 130.188.420 worden medege- October j.l. 414.ij)6 le Noot wet bleken i wel 107.948 echt- 18 alleenstaande .842 alleenstaande uitkeringen per 1 ergen een jaarbe- >69.630,bij welk ■t worden opgeteld 1 November 1948 naand 2,50 voor le 5 °/o bijslag van net een minimum naand 2,vooi Volgens het voornaamste Re geringsblad heeft de Chinese generaal verklaard, dat het „be vrijdingsleger de rode vlag op de toppen van de Himalaya" zal plaatsen en dat „geen en kel element van enige imperia listische agressieve strijdkracht op het terrein van het Chinese volk zal worden toegelaten". mSMMJlIMii y naiftun- KEN. Chinese troepen zijn Lhasa tot op 250 km genaderd, aldus uit ge zaghebbende bron te Kalimpong ontvangen berichten. De Dalai Lama is met dé Regent Takta Rimp Otsje en het Kabinet met onbekende bestemming uit Lhasa vertrokken, aldus dit bericht. Naar verluidt heeft te Lhasa een poli tieke ommekeer plaats gevonden. ties „nog steeds in het offensief zijn". De woordvoerder beschreef de slag in de sector van Oensan als „ernstig doch niet beslissend of critiek". De Noordkoreaanse strijdkrach ten hebben Donderdag 13 ge vechtswagens veroverd. Zij heb ben in de afgelopen dagen ge bruik gemaakt van houwitsers ka liber 76 millimers en van wapens, China voert. Het zware oorlogsmaterieel werd per vliegtuig weggevoerd, terwijl de rest, ammunitie inbe grepen, werd vernietigd. Een woordvoerder van het Franse leger verklaarde, dat de val van Laokay de opstandelin gen in staat stelt voort te ruk ken langs een weg, die voert door zwaar terrein met oer woud overdekte bergen, die JUIN 1T1AA11 O X rXXT AJJUJN ZON MAAN op onder op onder Nov. 4 7.39 17.07 15.11 5 7.41 17.06 1.20 15.23 6 7.43 17.04 243 15-34 7 7.45 17.02 4-08 15.45 8 7.46 17.— 5.37 15-59 9 7.48 16.59 7.12 16.16 10 7.50 16.57 8.50 16-40 11 7.52 16.56 10.26 17.16 Het transport zal waarschijnlijk eerst worden ondergebracht in het geallieerde doorgangskamp Friedland te Göttingen aan de grens tussen de Engelse en Rus sische bezettingszone. Het is niet bekend wanneer het contingent verder on'trans port naar Nederland kan worden gestold, evenmin zijn nog nadere gegevens beschikbaar over^ de identiteit dezer Nederlanders. e Rechtbank heeft ooudkamer besloten de communisten N. F. J. Bitter, P. J. Bertrand en J. Droomers, die, verdacht van aansporing tot desertie van Nederlandse mili tairen, waren aangehouden, In vrijheid gesteld. Ten aanzien van de drie andere verdachten in deze zaak, het ge wezen Tweede Kamerlid J. H. Hermans en P. L. F- van Buren Lensink en H. Leenders, is ge vangenhouding bevolen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1