j: >eleid anse UIT DE PROVINCIE China en Korea Bim's Reisbureau De „Alikruik" Zwijn met een staartje Binnenlands Nieuws RECHTSZAKEN SPORTNIEUWS MARKTBERICHTEN MafJt TERNEUZEN. OOSTBURG. RETRANCHEMENT. SLUIS. Agenda ■rijven OUD-VOORZITTER VAN DE VER. VOOR EFFECTENHAN DEL VOOR DE RECHTBANK. Wal brengt de Radio 7 Marin, heeft munisten zijn juden in het. n en 150 com vorden. LIMBURGSE JNISTEN [D GESTELD. op onder op onder Nov. Geslaagd. Voor het apothekersexamen slaagde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam onze oud-stadgenoot, de heer H. Th. Horensma. Vergadering Z. L. M- De Kring Axel van de Z. L. M. houdt haar algemene najaars vergadering op Donderdag 9 No vember in Hotel des Pays-Bas te Terneuzen Voor verschillende Desprekin- gen zullen aanwezig zijn de heren Ir. M. A. Geuze en Mr. J. F. G. Schlingemann, resp- voorzitter en secretaris van de Z. L. M. Vergadering „Ceres." De West Zeeuws-Vlaamse vrou we^ kwamen te Oostburg bijeen voor hun algemene vergadering. De Presidente, mevr. Van Cruij- ningen opende met een kort wel komstwoord de vergadering. De Peikiingmeesteresse van de Prov. Bond. mevr. Koopmans, en mej. ■Van Boekei van de Landelijke Bond kregen enkele speciale dankwoor- den, daar zjj een verre reis maak- ten om deze verg. bij te wonen. Op voorstel van het Bestuur weid besloten een- excursie naar de Sui kerfabriek te Dinteloord te maken. Op verzoek zal in Groede een cur sus fijne keuken worden georgani seerd. De cursussen fraaie hand werken, die te Nieuwvliet, Oost burg en. Biervliet zijn gehouden, bleken een succes te zijn. Bij vol doende- deelname zal hierop een herhalingscursus worden georga niseerd. Wanneer blijkt, dat in de verschillende gemeenten weer lief hebberij, is voor een cursus fraaie handwerken voor beginnelingen, zal ook hieraan worden tegemoet gekomen. De lerares, mej. Becu, zal dan de lessen weer leiden. Naar aanleiding van deze voor stellen merkte mevr. Ramondt- Wetjns op, dat Schoondijke voor de cursussen der fijne keuken een ge schikte plaats is. Mevr. Van Dijk uit Schoondijke wees in dit verband op de slechte verbindingen en meende, dat men beter de kookcursussen In de ge meenten zelf kan houden. Uit de verg. kwam de wens naar voren voor een cursus kantklossen. Ook hieraan zal worden voldaan bij voldoende belangstelling. Mevr. Koopmans zette de tussen de Prov. Bond en „Ceres" gerezen financiële moeilijkheden uiteen. Het gaat om de provinciale bij drage aan de Z. L. M., waarvoor mej. Sickens, de consulente, voor de Bond van Plattelandsvrouwen zeer veel werk verricht. Deze nieuwe voorstellen zullen in de volgende verg. worden behan deld. Mej. Van Boekei zette hierna uit een hoe men landelijk in de ver schillende provincies een en ander heeft opgelost. Zij achtte Zeeland met het bezit van mej. Sikkens ten zeerste bevoorrecht en wees er op, dat een dergelijke kracht voor de Prov. Bond van enorm belang is. Tenslotte vertelde mevr. Koop mans nog waar de bijdragen der Afdelingen blijven als ze in de Pro vinciale kas terecht gekomen zijn. Mej. Boekei vertelde hierna een en ander over het congres van de A. C. W. W., de wereld-organisatie der Plattelandsvrouwen, dat deze zomer te Kopenhagen werd gehou den en belichtte de hoogtepunten der congresdagen. De A. C. W. W. bracht 10.000 plat telandsvrouwen met elkaar in cor respondentie, terwijl 320 verschil lende Afdelingen verspreid over de gehele wereld contact met elkaar hebben. Van zeer groot belang is, dat de Afdelingen weten waar emi granten zich vestigen, om zo de vrouwen der emigranten alle mo gelijke steun te kunnen verlenen. Nadat mej. Van Boekei enige filmpjes had vertoond, werd de ver gadering door mevr. Van Cruijnin- gen met een dankwoord gesloten. Vergadering- der N. C. B De heer Van Bellegem opende de vergadering der N. C. B., die gistermiddag te Oostburg gehou den werd in „Hotel Mabesone". Speciale welkomstwoorden richtte hij tot de heren vein het hoofdbestuur, de alg. voorz. de heer Zeegers, de geestelijke ad viseur van het H. B. de heer Beckers en de geestelijke advi seur van de kring Oostburg, Deken Lievengoed- De heer Van Oers lichtte de be groting 1951, die in de landelijke vergadering zal worden behan deld toe. Met de van 1950 ver toonde deze begroting practisch geen wijziging, waaruit bleek, dat ook voor de N. C. B. het le venspeil weer wat normaler ge worden. was. '-)e heer, Sturtewaege infor meerde naar de landelijke actie der T. B. C.-bestrijding en wees op een middel dat in de handel glebracht werd waarmede de boer zelf zijn koeien kan inspui ten. De voorzitter wees op het enorme gevaar, dat hieraan ver bonden is, daar gespoten vee 6 weken niet reageert, zodat T.B.C koeien door de handel als T.B.C.- vrij verkocht konden worden. De T. B. C.-bestrijding voor mens en dier werd hierna breed voerig door de vergadering be sproken. Van het grote be lang in deze is wel ieder door drongen. De alg. voorzitter de heer Zeegers gaf een uiteenzetting over de leerplicht van gerst- Zijn lezing kwam in het kort hierop neer, dat men de conse quenties der samenwerkende landbouworganisaties moet aan vaarden. Spreker bepleitte sa menwerking tussen werkgevers en werknemers en wees op het grote belang der collectieve ar beidsovereenkomst. Voorts werd er een beroep ge daan op de boeren om de aardap pelmoeheid te helpen bestrijden. Deken Lievengoed vestigde de aandacht op het raadsbesluit om la weekmarkt van 1 Nov. niet naar 31 Oct. te verschuiven en wees er op, dat de R. K. boeren die dag de markt te Oostburg niet moeten bezoeken. De heer Lansu las hierop een schrijven voor, dat in dit verband aan de Oostburgse Raad zal wor den gezonden. Tevens wees spr. op de onbillij ke verhouding, wat betreft N. H. en R. K., in de Landbouwvoor- lichtingsdienst. Tenslotte sprak nog de geeste lijk adviseur over enkele onder werpen, waarna de vergadering werd gesloten. Behouden thuiskomst. De militair Iz. Cambier kwam Zondag behouden uit Indonesië terug. Dit feit ging niet onge merkt voorbij. Niet alleen heer ste er vreugde in'de ouderlijke woning, doch ook de burgerij gaf blijken van medeleven. Het muziekgezelschap bracht Izaak Maandagavond, onder veel be langstelling, een serenade. Dorpsvergadering te Heille. In de tot de gemeente Sluis be horende wijk Heille had het ge meentebestuur een dorpsvergade ring belegd, welke zeer druk be zocht was en waar vele proble men die wijk betreffende werden besproken. De Burgemeester pre sideerde de vergadering en de ge meenteraad was voltallig aanwe zig. De punten die bespoken wer den: Een nieuwe weg naar Sluis, daar het toch te gek is dat de eigen gemeente niet behoorlijk kan wor den bereikt. De bevolking zal daartoe 'n ver zoek tot heren Ged. Staten rich ten, daar men in deze niet wil berusten, te meer waar de ge meente hier schijnbaar niet verder kan. Telefoon wil men ook persé heb ben. Het eerste verzoek daartóe is door de P.T.T. afgewezen, daar er niet voldoende belangstelling was. Het gemeentebestuur gaf betrokkenen in overweging meer propaganda te maken omdat er veel meer gegadigden moeten ko men. Verder kwam aan de orde de straatverlichting, die langer in be drijf zou moeten zijn: de brand- blussing die zorgen baart, ook van de gemeente, zoals de Burgemees ter zei, daar er steeds minder bluswater openblijft, zodra de wa terleiding, die binnen niet al te lange tijd te Heille komt, wordt aangelegd. In overweging werd gegeven de landbouwers te vragen de drinkputten niet te dichten. Verder werd nog gesproken over de zeer slechte service die P.T.T. biedt bij de radio-distributie, waar men in de ene gemente met vier stations evenveel laat betalen als in de andere waar er maar twee te beluisteren zijn. De algemene indruk is dat der gelijke bijeenkomsten nut hebben en in de toekomst herhaald dienen te worden. In China is Dinsdag de lande lijke campagne voor Chinese hulp aan Korea intensiever ge worden. Arbeiders- en boerenor- ganisaties zonden resoluties in, waarin zij actieve hulp voor Ko- ica aanboden. Op vergaderingen werd gepro testeerd tegen „de herhaalde schendingen van Chinees grond gebied door Amerikaanse oor logsvliegtuigen". Amerikaanse functionarissen te Washington zeiden Maandag geen openlijke Chinese niterventie op HEDEN: TERNEUZENLuxor Theater, 8 uur: Bios. „Bastogne". Concertgebouw, 8 uur: Biosc. „Verboden lading". AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc. „De Wreker''. MORGEN: OTHENE: Verenigingsgebouw 2 uur: Openbare Verkoping van een Huis en Erf. TERNEUZEN. Concertgebouw 8 uur: Afscheidsvoorstelling „Indra". grote schaal in Korea te ver wachten. Als redenen voor de Chinese inmenging noemden zij China's bezorgdheid voor de energiestations aan de Jaloe-ri- vier en China"s verlangen om de „wederopbouw van Korea onder niet-communistische auspiciën te vertragen." Waarnemers te Tokio tastten in het duister ten aanzien van het motief voor de klaarblijke lijke deelneming van Chinese troepen aan de strijd in Korea. Zij achtten de Chinese hulp, voor zover men over de omvang ervan kan oordelen „te weinig en te laat" om de laatste krijgsverrich tingen der verbonden troepen nog ernstig te kunnen vertragen. Een waarnemer veronderstel de. dat Peking een symbolische strijdmacht had gezonden om ,'Zijn gezicht te redden". Een an dere mening is, dat de Chinezen de opmars der verbonden troepen wilden vertragen om in staat te zijn de energiestations, voor zo ver zij ten Zuiden van de Jaloe liggen, te ontmantelen. Onder dit opschrift plaatste de „Brugsche Courant" dezer dagen een artikeltje over de afdamming van het Zwin. Het blad is van mening, dat de zaak nu pas aan het rollen zal gaan en dat men dan ook naar verantwoordelijke personen zal zoeken- Men kan thans de misnoegd heid bij de Zeeuwse buren duide lijk waarnemen. Zij beseffen, dat ook voor hen een kostbaar na- tuurresservaat zal verloren gaan. Eveneens zullen de toeristische belangen in het gedrang komen. Te Brugge werd op het „Euro pees College" over de kwestie van het Zwin druk gesproken. Dit was eveneens het geval op de „Zie Zeeland"-tentoonstelling te Gent. Hoewel er een Belgische- Nederlandse commissie werd be noemd, zijn de werkzaamheden aan de bewuste dam voortgezet. Brugse parlementairen zullen de Minister van Buitenlandse Zaken over het geval in de Ka mers interpelleren. „In geval van volledige mis lukking van de aan te wenden stappen, wordt de mogelijkheid overwogen om het geschil te doen regelen door de U.N.O." Deskundigen, die de dam persé aangelegd willen zien, kunnen nu reeds vaststellen, dat zij een grote flater hebben begaan. „Waar de getijstroming niet meer gemilderd wordt door het vullen van de kreken, moeten de duinen voor de dam nu de vol ledige vloedstroom opvangen- Met de dam aan te leggen heb ben de deskundigen de jaarlijkse uitgave van 7000 gulden voor herstelling van de internationale dijk uit de weg willen ruimen. Maar de nieuwe bedreiging zal niet teniet gedaan kunnen wor den met een paar millioen gul den. Wie zal hier het ondoor dachte optreden van de deskun digen nog kunnen toejuichen?" Tot zover de voornaamste op merkingen uit het artikeltje van de „Brugsche Courant". Het blad besluit met de opmerking: „Deze Zwijnkwestie zal zeker een staartje krijgen." NA VERKEERSONGELUK OVERLEDEN. Op 11 October is een 50-jarige dame uit Grouw, mevr. A. S. te Den Haag bekneld geraakt tussen 2 trams. Ernstig gewond is zij naar het ziekenhuis overgebracht, waarin zij Maandag is overleden. ARBEIDSONGEVAL. Maandagmiddag omstreeks half zes is een 35-jarige arbeider van de Draad- en Kabelfabriek in Amsterdam (Noord) verongelukt. De man is gestruikeld en daarna gegrepen door een vork van een armeermachine. Het stoffelijk overschot is naar het Wilhelmi- r.agasthuis vervoerd. PASGEBOREN KIND IN JUTEZAK OP VUILNISBELT GELEGD. De recherche te Nijmegen heeft een 24-jarige vrouw gearresteerd, die er van verdacht werd een pas geboren kind in een jutezak op de vuilnisbelt der gemeente Nijme gen te hebben gelegd. De vrouw heeft een bekentenis afgelegd. VALSE BONNEN-CENTRALE Zware straffen. Drie leden van een complot bonnenvervalsers, dat verleden jaar in de hoofdstad werd ont dekt en begin van dit jaar opge rold, waren in hoger beroep ge gaan. De 55-jarige varensgezel A. J. H. werd conform het vonnis van de Politierechter en de eis van de Procureur-Generaal veroordeeld tot 4 jaar met aftrek. Ben Goerion vormt eon regering David Ben Goerion, de leider van de arbeiderspartij in Israël, heeft Maandagavond in het par lement verklaard, een coalitie regering van 13 leden te hebben samengesteld. Togliatti moet „rust" houden De leider van de Italiaanse communistische partij, de groot ste van West-Europa, Palmiro Togliatti, is voor een „volledige rust" naar het ziekenhuis over gebracht. Twee maanden geleden liep hij een kwetsuur aan zijn ruggegraat op bij een auto-on geluk- Togliatti wordt met de Franse communistische leider, Thorez, beschouwd als de voor naamste woordvoerder voor het communisme buiten de Sowjet- Unie. SCHAKEN. Terneuzen IILandau 73. Gisteravond speelden Terneuzen 2 en Landau uit Axel in Hotel „Des Pays-Bas te Terneuzen hun eerste competitie wedstrijd in het seizoen 195(11951 voor de Tweede Klasse Z. S. B. Teneuzen 2 won deze kamp met 73. De gedetailleerde uitslag is als volgt: A. v. d. Staal-C. de Putter 10 D. v. WijckA. Ruijtenberg 10 H. VoorhansM. Jansen 10 M. P. Harinck—J. v. d. Hagen 10 J- P. KieftP. Geensen 01 B. Burger—H. J. Peeters J- v. BemmelenD. Jansen BoermanM. Wondergem 10 A. de ConinckJ. Dekker 0—1 H. BarentsenJ. Lansen 10 TELEURSTELLINGEN VOOR DE LAATSTE TROPEN-SOLDATEN. Dezer dagen kregen wfj over de radio het bericht te horen, dat de onderdelen van de nog in Indone sië vertoevende K. L. militairen onvertraagd zullen repatriëren, rnlits er genoeg vrijwilligers zou den zijn om bescherming te geven aan onze Ambon-soldaten, die thans nog op Java vertoeven. On ze gedachten zijn evenwel anders, en wel als volgt: In de maanden Juli, Augustus en September werd er geregeld beloofd, dat wij in een dezer maanden thuis zouden varen, wat iedere keer prompt werd veran derd. Dit zijn de drie desillusies geworden. Als reden werd genoemd: ..Gebrek aan scheepsruimte"- De vierde tegenvaller is niet uitgebleven. Nu de berichten, dat de H-bri- gade op weg naar Holland, weer onjuist zijn gebleken, kan niet meer gezegd worden, dat er geen scheepsruimte beschikbaar is, dus er zal iets anders verteld moeten worden om het aannemelijker te maken. Nu wordt er weer bekend ge maakt, indien er geen vrijwilli gers genoeg zullen zijn om onze Ambon soldaten in hun benarde posities bij te staan, de dienst plichtigen moeten blijven. O.i. zal het aantal vrijwilligers gering zijn, zodat de dienstplichti gen alweer het kind van de reke ning zijn. Onze gedachten en stemmingen hierover vallen licht te raden. Wat wü verlangen Naar huis! En zo spoedig mo gelijk! JAN SOLDAAT. Tot dezelfde straf werd de twee de verdachte veroordeeld, de 51- jarige fabrikant J. K., wiens von nis 2 jaar en 3 maanden met af trek luidde. Het vonnis van de derde verdachte, de 42-jarige C. H. R., was eveneens conform de eis van de Procureur-Generaal, 1 jaar en 9 maanden met aftrek. De heer Carel F. Overhoff, oud voorzitter van de Vereniging voor de Effectenhandel te Amsterdam en gewezen firmant van de firma Kerkhoven en Co., zal zich op 7 Nov. voor de Amsterdamse Recht bank moeten verantwoorden. Hem wordt verduistering ten laste gelegd. Zoals men zich zal herinnerert, werd in October 1949 de geld en effectenwereld opgeschrikt dooi het bericht, dat de fiuna Kerkhoven en Co. besloten had het bedrijf te beëindigen. Later bleek dat de middelen waren uit geput. De crediteuren werden schade loos gesteld door een combinatie van Amsterdamse bankiers. De heer Overhoff trad af als voor- ziuer van de Vereniging voor oe Effectenhandel. Gelijktijdig zal de compagnon van de heer Overhoff de heer W. van der Bleke Callenfels terecht staan. .'IK BEN EEN SECRETARESSE VAN DE VER. NATIES". Bij een Rotterdamse taxi onderneming vervoegde zich op 21 Juli jj. een jongedame, die be weerde secretaresse van de Ver. Naties te zijn. Zij wilde een auto huren naar Brussel. Er werd een borgstelling van 400 dollars be dongen. waarvoor haar zuster een chèque zou brengen, hetgeen echter niet gebeurde. Nadat de reis, die zich inmid dels ook naar Parijs had uitge strekt, was volbracht, wachtte de taxi-onderneming vergeefs op geld, zodat aangifte bij de politie volgde. Verdacht van oplichting was Dinsdagmorgen voor de Rotter damse rechtbank gedagvaard de 29-jarige onderwijzeres C. C. H. uit Barneveld. Zij was niet ver schenen. De boekhouder van de taxi onderneming vertelde, dat de jongedame voorgegeven had naar België te moeten in verband met de Koningskwestie. In een schriftelijke verklaring gaf verdachte toe deze verhalen te hebben gedaan om aan de auto te komen. De onderneming heeft 100 van mede-inzittenden ontvangen, doch er staat nog een rekening van ƒ300 open. De Officier van Justitie ver zocht de rechtbank tot detentie over te gaan en vroeg een ge vangenisstraf van drie maanden, waarvan 2 voorwaardelijk. 7—3 Professor Tweebeen bleek voor de zoveelste keer een man van de daad te zijn. Twee dagen na dat hij Bim de belofte had ge daan, hem een atoommotor te zenden liet hij er zelfs twee be zorgen. Eén ervan diende, om met behulp van atoomkracht ijs te maken, de andere was bestemd voor de Alikruikbus. De atoommotoren zagen er heel eenvoudig uit en namen bijzon der weinig plaats, Bim en Basli besloten beide motoren een nut tige bestemming te geven. De achterste helft van de bus werd als atoom-ijsfabriekje ingericht- Het voorstuk werd voorzien van de andere motor. Met deze bus zou de „bliksemdienst" op Am sterdam worden geopend. „Ver trek uit Hilversum 10 uur. Aan komst Amsterdam één minuut over tienen," stond er op 't bord. DONDERDAG 2 NOV. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.45 Morgengebed; 8-00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.30 Hoogmis van Allerzielen; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.15 Morgendienst; 10.45 Vocaal en semble; 11.00 Voor de zieken; 11.45 Koorzang; 12.00 Angelus; 12.03 Kamerorkest; 12.30 Mede delingen; 12.33 Kamerorkest; 12.55 Zonnewijzer; 13-00 Nieuws; 13.15 Reportage uit Rome; 13.45 Gram.; 14.00 Promenade-orkest; 14.45 Voor de vrouw; 15.30 Viool en piano; 16.00 Bijbel lezing; 16.45 Vocaal ensemble; 17.00 Voor de jeugd; 17-30 Dubbel kwartet; 17.50 Regeringsuitzen ding; 18.00 Pianovoordracht; 18.15 Gram.; 18.30 Belastingspraatje; 18.45 Gram.; 19.00 Nieuws; 19115 „Levensvragen van allerlei aard"; 19.30 Gram-; 19-40 Radio krant; 20.00 Nieuws; 20.05 Ge varieerd program.; 22.00 Gram,; 22.15 Buitenlands overz.; 22.35 Kerkkoor; 22.45 Avondoverden king; 23.00 Nieuws; 23-15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.; 7.50 Dagopening; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Morgen wijding; 9.15 Gram-; 10.30 Vöör de vrouw; 10.35 Gram.; 10.50 Voor de kinderen; 11.00 Mezzo sopraan; 11.30 Gram.; 11.45 R,e- portagereis door het Verre Oos ten; 12-0 Piano en orgel; 12.30 Mededelingen; 12.33 „In 't spion netje"; 12-38 Zang en piano; 13.00 Nieuws; 13.15 Avro-allerlei; 13.20 Orkestconcert; 13.45 „U kunt het geloven of niet"; 13.50 Orkest concert; 14.00 Voor de vrouw; 14.30 Pianoconcert; 15.00 Voor de zieken; 16.00 „Assortimento"; 17.00 Voor de jeugd; 18.00 Nws; 18.15 Sportpraatje; 18-30 Dans- orkest; 19.00 Gesprek met de brandweerman; 19.10 Sopraan, dameskoor en orgel; 19.45 Voor de strijdkrachten; 20.00 Nieuws; 20.05 Actualiteiten; 20.15 Avro- allerlei; 20.20 Omroepork.; 21.10 Hoorspel; 22.30 „Let op de bel"; 23 00 Nieuws; 23-15 Sportactuali-' teiten; 23.30 Gram, BRUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 13.00 Nieuws; 13.15 Gram.: 15.00 Engelse les; 15.15 Gram.; 15-40 Franse les; 16.00 Gram.; 16.45 Middeleeuwse muziek; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 17.15 Voor de kinde-, ren; 18.15 Gram.; 18-30 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Koorzang; 19.50 Causerie; 20.00 Verzoekprogram.; 21.00 Klank beeld; 21.30 Gram.; 21.45 Actuali teiten; 22-00 Nieuws; 22.15 Ka mermuziek; 22.55 Gram.; 23.00 Nieuws; 23.05 Gram.' VEEMARKT TE ROTTERDAM- Aangevoerd werden in totaal 6025 dieren, w.o. 768 vette koeien en ossen, 2091 gebruiksvee, 83 vette kalveren, 384 graskalveren, 854 nuchtere kalveren, 122 var kens, 809 biggen, 165 paarden, 13 veulens, 665 schapen of lamme ren en 71 bokken of geiten. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. 2.40 tot 2.60; 2e kw. 2.10 tot f 2.35; 3e kw. 1.85 tot 2. Vette kalveren le kw. 3.20 tot 3.40; 2e kw. 2.86 tot .3; 3e kw. 2 tot 2.50. Slachtpaarden le kw. 1.70; 2e kw. 1.65; 3e kw. 1.55. Prijs in guldens per stuk. Graskalveren le kw. 300; 2e kw. 200; 3e kw. 150. Nuchtere kalveren le kw. 55; 2e kw. 48; 3e kw. 43. Biggen le kw. ƒ42; 2e kw. 37; 3e kw. 28. Schapen le kw. f 110-; 2e kw. 85; 3e kw. 65. Lammeren le kw. 90; 2e kw. 75; 3e kw. 60. Kalf- en melkkoeien le kw. 940; 2e kw. 840; 3e kw. 740. Vare koeien le kw. 600; 2e kw. 525 3e kw. 475. Vaarzen le kw. 650 2e kw. 600; 3e kw. 525. Pinken le kw. 450; 2e kw. 400; 3e kw. 350. Vette koeien aanvoer als vorige week, handel lui, prijzen als gis teren. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel willig, prijzen prijshou dend. Graskalveren aanvoer korter, handel matig, prijzen constant. Nuchtere kalveren aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijzen iets lager. Biggen aanvoer flink, handel kalm, prijzen onveranderd. Slachtpaarden aanvoer iets min der, handel slepend, prijzen iets stijver. Schapen en lammeren aanvoer als vorige week, handel stug, prij zen iets lager. 9 Kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel stil, prijzen stabiel. Vare koeien aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen prijshoudend. Vaarzen aanvoer groot, handel lui, prijzen onveranderd. Pinken aanvoer groot, handel lui, prijzen niet geheel prijshou dend. s: 5 regels 60 eenfls et; minimum pag nummer of Adnw meer. s namiddags 2 int A'aarheid" niet aan der Regering ont- vanzelf. De Rege- zich vooralsnog te een nauwlettend n de ontwikkeling. ?rnggang van de »n „De Waarheid" van een genezlngs- zich zonder dwang ;en. rekking tot de Na te een onzeker be- /oerd. moet de Re nen. ïg zal als taet jhromen tegen hen, lagen der democra op te treden. Demo liteit en christen i voor degenen, die >ren en aanhangen, >gelijke vrijheid in doch anderzijds te waarden, die be en worden. Ook op ijk terrein is mis ht mogelijk en dit het rich voordoet, rd. leen in de oommn en verboden, maar seggen, dat de Re- democratische Isa aatregelen moge* misbruik van het het economische ■ntwrichMng te he, rnhard heeft griep hard ra) wegens aar dagen het bed in de agressie lée van de Ver heeft gisteren be eden-staten alt te eel van ban nalic hten in gereedheid een eventuele toe- ssie te helpen he - che beslissing werd 15 tegen 5 stenwaen ngen. n nauwkeurig toe e ordeverstoringen CAANSE ASTEN GEARRE- de geheime dienst w York 3 mannen Een hunner is de ortoricaanse natio eging in de stad Ouden van Fiteren van de ret-D rees October 1947 dfe erdoms voorziening waren de eerste ekend op L April nt genoten 384.402 en van de Nood- echtparen, 121.147 rouwen en 65.425 nannen. Met deze -s een jaarbedrag f 130.188.420,—. worden medege- October j.l, 414.1^6 e Nootwet bleken t wel 107.948 echt- 18 alleenstaande .842 alleenstaande uitkeringen per 1 ergen een jaarbe- '69.630,bij welk t worden opgeteld 1 November 1948 naand 2,50 voor e 5 °/o bijslag van net een minimum naand 2,voor Volgens het voornaamste Re geringsblad heeft de Chinese generaal verklaard, dat het „be vrijdingsleger de rode vlag op de toppen van de Himalaya" zal plaatsen en dat „geen en kel element van enige imperia listische agressieve strijdkracht op het terrein van het Chinese volk zal worden toegelaten". KEN. Chinese troepen zijn Lhasa tot op 250 km genaderd, aldus uit ge zaghebbende bron te Kalimpong ontvangen berichten. De Dalai Lama is met de Regent Takta Rimp Otsje en het Kabinet met onbekende bestemming uit Lhasa vertrokken, aldus dit bericht. Naar verluidt heeft te Lhasa een poli tieke ommekeer plaats gevonden. ties „nog steeds in hét onensier zijn". De woordvoerder beschreef de slag in de sector van Oensan als „ernstig doch niet beslissend of critiek". De Noordkoreaanse strijdkrach ten hebben Donderdag 13 ge vechtswagens veroverd. Zij heb ben in de afgelopen dagen ge bruik gemaakt van houwitsers ka liber 76 millimers en van wapens, uiiiiiA vuc'i ir Het zware oorlogsmaterieel werd per vliegtuig weggevoerd, terwijl de rest, ammunitie inbe grepen, werd vernietigd. Een woordvoerder van het Franse leger verklaarde, dat de val van Laokay de opstandelin gen in staat stelt 'Voort te ruk ken langs een weg, die voert door zwaar terrein met oer woud overdekte bergen, die ZON MAlAN 4 7.39 17.07 15-11 5 7.41 17.06 1.20 15.23 6 7.43 17.04 243 15.34 7 7.45 17.02 4.08 15.45 8 7.46 17.— 5-37 15-59 9 7.48 16.59 7.12 1616 10 7.50 16.57 8.50 16-40 11 7.52 16.56 10.26 17.16 Het transport zal waarschijnlijk eerst worden ondergebracht in het geallieerde doorgangskamp Friedland te Göttingen aan de grens tussen de Engelse en Rus sische bezettingszone- Het is niet bekend wanneer het contingent verder on 'trans port naar Nederland kan worden gestald, evenmin zijn nog nadere gegevens beschikbaar over de identiteit dezer Nederlanders.' Rechtbank heeft .dkamer besloten de communisten N. F. J. Bitter, P. J. Bertrand en J. Droomers, die, verdacht van aansporing tot desertie van Nederlandse mili tairen, waren aangehouden, in vrijheid gesteld. Ten aanzien van de drie andere verdachten in deze zaak, het ge wezen Tweede Kamerlid J- H. Hermans en P. L. F. van Buren Lensink en H. Leenders, is ge vangenhouding bevolen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3