lede i v. d. J Bv I I I 1 ABdTjsiroOP TAZELAAR i Bmigralïc Rusland zal Trygve Lie na herverkiezing niet erkennen 0P voor ëindigsng staat van oorlog met Duitsland H A. VAN DEN BRUELE towatr1-' -* draaf -»;<•>: &<«r* Gebruik Naaima i X y v X 0e Veiligheidsraad besprak de impasse, ontstaan na de voorgestelde herbenoeming van Trygve Lie tot secretaris-generaal der Verenigde Naties, waar de Sovjet-Unie zich tegen verzet. Lie's ambtstermijn van vijf jaar loopt in Februari a.s. af. Twee Atlantische ministeries' voorgesteld Heffing van opcenten Causerie door onze oud-stadgenoot Ds. S. Koster De uitgaven van Militair Gezag De „Times" over de kwestie-Tibei De houding van India inzake Tibet Handel tussen Nederland^ en. Groot-Brittannië Wetgevende Raad, m Noord-Borneo Wederom aardbeving in Assam Baron tegen wil en dank Onlusten, op Pterto Rice Bernhard Shaw wordt snel minder Ijzerhandel fijutuiug*iüi.| 't' Daarvoor hee en mocht er X dan niet e« direct mee n; DE SPEC1 DAN s; En wilt U eer PFAFF, wan Schrijft of gaarne door zoeken. Nieuwstraat Vertegenwoo; straat A 321» Gemolto borstrok Ftenelle Interior broeken Interloc lange e: D< Goedgekeui stichting (Zie „Mar van 18 Sep Com] De V. S- hebben medegedeeld hun veto te zullen uitbrengen tegen de benoeming van elke an dere candidaat dan Trygve Lie voor de tweede ambtstermijn var: het secretaris-generaalschap der V. N. omdat de Sowjet-Unie met haar veto een verlenging van Lie's ambtstermijn waar negen van de elf raadsleden zich voor hadden uitgesproken heeft belet. Ook andere candidaten werden later nog door dè Veiligheidsraad besproken, doch geen hunner wist het vereiste aantal stemmen te verwerven. Malik zelf stelde geen nieuwe candidatuur voor, daar hij van mening was dat het niet op de weg der Sowjet-Unie lag nieuwe candidaten voor te dragen. De Sowjet-Russische minister van Buitenlandse Zaken, Wis jinsky. beeft Maandagavond te genover joumalitsen bevestigd, dat de Sowjet-Unie Trygve Lie na herbenoeming niet zou erken nen en w>u weigeren met hem, ais secretaris-generaal, contact op te nemen. Wisjinsky, die na de besloten zitting van de Veiligheidsraad een persconferentie bijeenriep, verklaarde, dat de Sowjet-Unie zich om de volgende redenen tegen Lie's herbenoeming ver zette; 1. Lie steunde de vorming van de „kleine assemblee". 2. Hij steunde de vorming van de commissies voor de Bal kan en voor Korea. 3- Hij steunde het Noord-At lantisch Pact, dat „een van de grootste bedreigingen van de V. N. is". 4. Hij steunde geheel en al de „Amerikaanse militaire agressie in Korea". 5. Lie's zogenaamde vredes plan, dat hij mee naar Moskou nam was niets anders gebleken dan een „uiting van de geest van de Amerikaanse militaire poli tiek". Wisjinsky ontkende, dat de voorgenomen boycot van Lie zich zou uitstrekken tot de gehele V. N. De Sowjet-Unie heeft de voor zitter van de algemene vergade ring intussen verzocht de behan deling van de herbenoeming van Lie uit te stellen, opdat er nieu we namen kunnen worden voor gesteld. ASSEMBLEE VERWERPT SOWJET-VOORSTEL. De algemene vergadering van de Ver. Naties heeft Maandag met 45 tegen 5 stemmen en 9 onthoudingen het Sowjet-Russi sche voorstel om het debat over de herkiezing van secretaris generaal Trygve Lie uit te stel len, verworpen. Onmiddellijk, nadat de Assem blee bijeengekomen was, diende de Sowj et-gedelegeerde, Jakob Malik, een resolutie in om de be handeling der kwestie van Tryg ve Lie's herkiezing uit te stellen en de Veiligheidsraad te verzoe ken de kwestie opnieuw op te nemen. Malik was van mening, dat het onwettig was de kwestie op de agenda te nemen, daar er geen aanbeveling van de Veilig heidsraad was. fecten en 80 opcenten op het niet evenredig zegelrecht van buiten landse effecten; 20 opcenten op de evenredige zegelrechten bedoeld in de hoofd stukken 5 tot en met 11 der zegel wet 1917, met uitzondering van het zegelrecht van buitenlandse effecten 10 opcenten op de accijns op suiker, genoemd in artikel 1 van de Suikerwet 1924. Het komt de minister wense lijk voor de heffing van opcen ten op de suikeraccijns te be stendigen tot het tijdstip, waarop het tussen de Benelux-landen gesloten verdrag tot unificatie van acijnzen tot wet zal zijn ver heven. i BELASTINGSCHROEF DRAAIT DOOR. Bij de Tweede Kamer is inge diend een ontwerp van wet tot verlenging van de heffing van opcenten op sommige rijksbelas tingen. Ingevolge de wet van 27 Dec. 1938 houdende versterking van de middelen tot dekking van de uitgaven des Rijks worden o.m. geheven: 100 Opcenten op het evenredig zegelrecht van buitenlandse ef- Robert Patterson, een vroegere Amerikaanse Minister van Oorlog en tien Amerikaanse vooraan staande personen van „leger en marine het Atlantisch comité vor mend", hebben een verklaring aan de Minister van Defensie, Marshall, gezonden waarin zij zeggen, dat „Stalins plannen voor wereldverovering reeds zo ver zijn gevorderd, dat Rusland de centra le Iandmassa van de Elbe tot de Stille Oceaan onder controle heeft. Om deze bedreiging der demo cratie het hoofd te ibieden ver trouwen de democratische landen op één uit 12 vertegenwoordigers bestaande Atlantische Raad met slechts adviserende bevoegdheid. Het antwoord is een supra-natio nale strijdkracht eerder dan een internationale. De democratieën hebben geen behoefte aan 12 Mi nisteries van Buitenlandse Zaken doch aan één enkele Ministerie, en dan nü". Bronchitis ontstaat vaak uit een ver onachtzaamde kou en ontaardt allicht in chronische bron chitis,diesommigen dan tot levenslange „hoesters" maakt. De Nederlandse Regering heeft een schrijven aan de voorzit ters van de Eerste en Tweede Ka mer een verklaring afgelegd over de beëindiging van de staat van oorlog met Duitsland. AKKERS ABDIJSIROOP is het middel dat. „s Were/c/s beste Hoestsiroop BIJNA 124 MILLIOEN GULDEN. "in de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot vaststelling van de niet ten laste van de rijksbe groting gebrachte uitgaven van het Militair Gezag lezen wij o.m.: De regering is van mening dat, nu de werkzaamheden van het Militair Gezag reeds door verschillende instanties zijn on derzocht, het weinig nut heeft daarover in brede beschouwin gen te treden. De Kamer moet de uitkomsten van het beheer zien tegen de achtergrond van de grote moeilijkheden, waaronder moest worden gewerkt- De opmerking, „dat bij het Militair Gezag klaarblijkelijk niets meer is uit te vinden", is niet in overeenstemming met de feiten. Op een totaal aan uitga van van ƒ123.881.607,29 en aan ontvangsten van 27.089.047,72 ontbreken in slechts enkele ge vallen de bescheiden. In alle gevallen, welke daartoe aanleiding gaven, zijn functiona rissen van Militair Gezag gelde lijk aansprakelijk gesteld. Bij het beoordelen van de ver antwoordelijkheid van hoge functionarissen van Militair Ge zag voor wat in het voorlopig verslag „een janboel" wordt ge noemd, moet rekening worden gehouden met de moeilijke om standigheden, waaronder de veel omvattende taak van het Mili tair Gezag is verricht. „In Canada beleefde ik het hoogtepunt van m'n leven. Het is een heerljjk land met ongekende mogelijkheden- In Nederland dringt men om een plaats. Daar vraagt men mensen, mensen en nog eens mensen. Emigreren is noodzakelijk, maar ook verant woord." Dit was de samenvatting van de Emigratie-lezing over Canada, welke gehouden werd door onze cud-stadgenoot, Ds. S. Koster, die drie maanden Canada door kruiste en aldus z'n indrukken weergaf. Voor een goed gevulde zaal in „Pro Rege" hield Ds. S. Koster, predikant te St. Anna Parochie, een causerie over „Emigratie". Canada vormde de hoofdschotel. Australië, Nieuw-Zeeland, Zuid- Afrika, Zuid-Amerika en Frank rijk vonden terloops bespreking. Ds. Starrenburg te Sluiskil leidde de spreker in en zeide zich te verheugen deze emigratie avond van de Chr. Emigratie Centrale te mogen voorzitten. Spr. wees er op, dat men niet moet idealiseren en de plaats, waarheen men emigreert, niet als het land van belofte moet wor den beschouwd. Emigreren houdt wel een be lette in, maar dan moet er flink worden aangepakt. En het hangt voor 70 °/o van de mede-emigre rende vrouw af, of de belofte werkelijkheid wordt dan wel een „fata morgana" zal blijken. Na te zijn voorgegaan in gebed, gaf Ds. Starrenburg het woord aan Ds. Koster. Deze wilde zich eerst bepalen tot principiële vra gen, omdat men niet alleen gaat uit financiële overwegingen. Hij zeide steeds een zekere beklem ming te gevoelen, wanneer hij op dergelijke bijeenkomsten sprak, omdat men in 't algemeen de hoorders kan indelen in twee groepen, n.l. zij, die vóór emigra tie zijn en zij die er tegen zijn. Eerstgenoemden horen alleen de voordelen en sluiten de oren voor de bezwaren, welke aan emigreren kleven. En indien men vertrokken is en het gaat in de vreemde niet direct zoals werd. verwacht, dan wordt gevraagd: „Waarom is ons dat in Nederland niet verteld?" De tweede groep hoort alleen de bezwaren, wat een rem kan betekenen voor hen, die wensen te emigreren. Daarom wilde spr. eerlijk en oprecht het vóór en tegen der emigratie belichten en spoorde aan te „luisteren", om dat het emigreren een. zeer ern stige zaak is. Veertig jaar geleden emigreer den de wanhopigen en de avon turiers- Thans leeft deze gedachte nog bij velen. Evenwel is de emigra tie een zaak van het gehele volk- Spreker had drie maanden in Canada vertoefd en noemde dit het hoogtepunt van z'n leven. En toen hij uit Canada terugkwam en lezingen hield, waren er velen die hem niet geloofden. Hij deelde z'n causerie in drieën; le. Emigratie is Sbxiftuurtiik geboden. Het moet door de Christenen zeer ernstig worden genomen. God zei tot Adam vóór de val en dit geldt, voor allen onder ons; „Vervult de aarde-". Dit gebod is schromelijk ver onachtzaamd. We zijn samen blijven klitten en nu kamen we straks met veel te veel millioe- „Nu de Regeringen van het Ver. Koninkrijk, (Engeland), als een heerlijke 'balsem, Uw 'ademL7ng £ankri->k ,,e Vf' State" beb" verruimt, Uw aangetaste luchtwegen ben besloten de m hun land zuivert, Uw hoest stilt en spoedig die wetgevende maatregelen te tref- yondragelijke kortademigheid wegneemt. fen tot beëindiging van de staat van oorlog met Duitsland heeft de Nederlandse Regering overwo gen of voor Nederland de tijd ge komen is om eveneens tot deze maatregelen over te gaan. Zij is tot de conclusie gekomen, dat het gewenst is voorbereidingen te treffen tot opheffing van die be palingen in het Nederlandse recht, welke indertijd zijn afgekondigd op grond van de staat van oorlog tussen Nederland en Duitsland. Desbetreffende wetsvoorstellen zullen binnenkort aan de Staten- Generaal worden voorgelegd. De Regering heeft zich bij het nemen van dit besluit laten leiden door de gedachte, dat daardoor zal worden bijgedragen tot het herstel van normale betrekkingen met Duitsland en tot de wederop neming van Duitsland in de ge meenschap van vrije volken. Dit is naaa- de mening van de Regering noodzakelijk voor de nen mensen op ons klein plekje Nederland te zitten. Daarom is: 2e. Emigratie een economische noodzakelijkheid. Om dit te verduidelijken, deed spreker enkele grepen en stelde helder voor ogen, dat Canada ongekende mogelijkheden biedt. Ongelofelijk maar waar is, dat 70.000 boerderijen leeg staan. Met ópen armen wacht men op de mensen, die deze willen bewonen en bevolken. Canada is 300 maal Nederland. De helft daarvan is bewoonbaar. En er wonen slechts 13 millioen mensen. In 't bijzonder werd gesproken over Ontario, waar de kans ligt voor de emigrant. 30 maal Neder land, waarvan de helft te bewo nen en te cultiveren is, wonen 6 millioen mensen. Mensen, mensen! Het enige waar gebrek aan is zijn mensen. Hier in Nederland, vecht men om een plaatsje, daar wacht men op hen, die lege plaatsen willen vul len. Van de emigratie is 3 ®/o mis lukt. Dit ligt evenwel niet aan Canada! Ook zijn er onder de emigranten slampampers en bali- kluivers. Spr. zou ons land ge lukkig prijzen, indien er slechts 3 mislukten waren! Tijdens z'n bezoek aan Canada bezocht spr. 300 gezinnen. Uit de gevoerde gesprekken trok hij de volgende conclusies: 1. de vrou wen hebben het in het eerste jaar niet gemakkelijk; 2. ze denken er evenwel niet aan terug te keren; 3 het is een vreugde er te kun nen wonen; 4. men moet er hard werken; 5. beste grond; 6.- de vraag naar mensen is enorm; 7. Canada biedt de- kans! 8. het le- \jen verdiept zich omdat man en Vróuw meer op elkaar zijn aan gewezen; 9. voor men emigreert moet men zeer ernstig bij zich zelf ten rade gaan- De causerie, welke op vaak hu moristische wijze werd gehouden, waaarbij evenwel de diepe ernst niet ontbrak, werd met grote be langstelling gevolgd. Van de ge- légenheid om vragen te stellen werd druk gebruik gemaakt. De aanwezigen kregen, een zeer reële kijk op „emigreren"- De spreker wond er geen doekjes ■am. Emigreren is noodzakelijk! Maar 't is ooi verantwoord! Het bewijs ligt in de 97 ge slaagden. Na afloop zeide Ds. Starren burg, die de spreker bedankte, dat de Zeeuwen meer emigratie- vaardig moeten worden en bun kansen grijpen. Een interessante, leerzame en nuttige lezing over een onder werp. dat iedere Nederlander be roert en moet beroeren, omdat het percentage der gelukkige mensen er door kan verhogen, zowel voor hen die gaan als voor hen die blijven. De bijeenkomst werd door Ds. Koster met een dankgebed, ge sloten. De „Times" meent dat de be zetting van Tibet een politieke noodzakelijkheid voor het Commu nistische China is geworden met het oog op het „ernstige verlies van zijn gezicht in Korea", waar de strijdkrachten der V'. N. de N. Koreaanse troepen versloegen. De Regering, van Peking stond zeer dicht bij. het punt, dat zij in de Ver. Naties zou worden toege laten. Velen, die haar daarbij steunden,, zuilen zich thans ge noodzaakt zien passief toe te zien, aldus het blad- Dit moet de Re gering te Peking zeker voorzien hebben. De „Daily Mail" merkt op, dat het Westen- weinig kan doen om Tibet te helpen, doch dat het Wes ten „mogelijk nog wel eens voor India zal moeten strijden. Nehroe had niet genoeg aandacht besteed aan het „gevaar aan zijn eigen drempel". Dit blad maakt de ver onderstelling, dat de reden tot de opmars zuiver strategisch is e» dat Moskou waarschijnlijk het be vel heeft gegeven. Door de op^ mars der Chinese Communisten wordt het Communisme aan de grenzen van India gebracht. India kan zijn houding van neutraliteit ondanks de aanval in Tibet van Chinese Communisti sche strijdkrachten niet wijzigen, aldus heeft de Ambassadeur van India in de Ver. Staten., op een bijeenkomt te New York ver klaard. CHINEES ANTWOORD AAN INDIA. De Chinese Regering heeft ge antwoord op. de aota van de En- diase Regering, waarin „verwon dering en, spijt" werd betuigd over een volgens de berichten Chinese inval in Tibet. Het bij cte Ambassadeur van India te Peking ingediende ant woord is raar New-Delhi doorge- 1 zonden.. versterking van de Europese een heid en voor het behoud van de vrede. De wetgevende maatrege len, welke nodig zijn voor het be ëindigen van de staat van oorlog, vinden normaliter hun grondslag in een vredesverdrag. Nu ingevolge de internationale politieke situatie geen sprake is van een vredesverdrag met Duits land, acht de Regering het niet gewenst deze maatregelen uit te stellen. De Regering handelt hierbij in nauw overleg met de Regeringen van België en Lu xemburg. Ook omtrent het tijd stip waar op de staat van oorlog met Duitsland beëindigd zal wor den, zal t.z.t. met deze Regerin gen overleg worden gepleegd. Aangezien de bepaling van dit tijdstip mede afhankelijk is van hetgeen de bezettende mogendhe den te dezer zake zullen verricht ten en in het bijzonder ook van de maatregelen, welke voordien in Duitsland zelve dienen te -worden getroffen, is het niet mogeljjk daaromtrent thans nadere mede delingen te doen". Groot-Brittannië heeft voor de invoer van spek in het afgelopen jaar meer en meer haar blik op Nederland gericht. Tot nu too is in 1950 meer dan 2% maal so- eel spek ingevoerd dan over de zelfde periode in 1949 het geval was.. De invoer van oliën en vet ten uit Nederland steeg van 2% millioen pond sterling tot T% millioen pond sterling. De Britse export naar Neder land is eveneens zeer gestegen. Voor de afgelopen drie kwartalen van 1950 bedroeg de uitvoer van katoen 2% millioen pond ster ling, van wol 5 millioen pond sterling, van schepen en scheeps- onderdelen 11 miÜïoen pond ster ling, van machinerieën meer dap 9Y2 millioen pond sterling en van diverse andere goederen raeer dan 4 millioen pond sterling In de Britse kolonie Noord- Eorneo zijn een Wetgevende Raad en een Uitvoerende Raad in bet leven geroepen, zo is te Lon den medegedeeld. Voorheen werd de kolonie bestuurd door de gou verneur, bijgestaan door een ad viserende raad. De instelling van nieuwe raden, aldus de desbe treffende mededeling,, vormt de eerste stap naar zelfbestuur. De wetgevende raad was gis teren voor het eerst izs vergade ring bijeen. Dribrugarh in Assam dat het centrum is van een reeks aard bevingen in de laatste lijd, werd Zondagochtend wederom opge schrikt door een hevige aardbe ving, welke 20 minuten duurde. Een kwartier later kwam er nog een na-schok. Er is enige schade gemeld doch van persoonlijke on gelukken is niets vernomen. Een wonderlijke geschiedenis. door 47) B. J. TEN WESEPE (Nadruk verboden). Kees keek de ander schaap achtig aan. „Dat begrijp ik niet goed. Gaat de echte baron nu trouwen, of willen ze Jan met die freule samen koppelen?" De inspecteur haalde zijn schou ders op. „Dat is iets, wat ik op dit moment ook niet zeggen kan. In ieder geval heb ik order ge geven, dat, mocht ons onderzoek voor die tijd niet geleid hebben tot een volledig succes, dit huwe lijk onder geen enkele voor waarde mag doorgaan. En daar aan zal men zich heus wel hou den." ,,Om U eerlijk de waarheid te zeggen, inspecteur," vervolgde Kees, „snap ik er nog niet veel van." „Veel meer dan U weet ik ook niet. Maar daar staat tegenover, dat Ik wel enkele vermoedens heb." „En die zijn?" „Je bent me er eentje! Beste mijnheer Brouwer, daarover spreekt een politieman niet, voor hij zekerheid heeft." „Dan zijn het geen vermoedens meer," meende Kees nuchter te moeten opmerken. Inspecteur De Jager schaterde liet uit. „Daarin hebt U volkomen gelijk. Maar komaan, we gaan eens op het oorlogspad. Ik denk wel, dat de wagen klaar zal staan." „O ja, dat is waar ook," her innerde Kees zich. ,,Als het maar een wagen is, die snel kan rijden. Wie weet, wat voor een slee die bende gebruikt." De inspecteur glimlachte fijn tjes. „Maak U zich daarover maar geen zorgen. Wij hebben wagens, die een snelheid halen van ruim 160 kilometer. En we krijgen een chauffeur, die gedurende de ge hele oorlog achter het stuur ge zeten heeft in diverse landen van Europa en Afrika. En ik geef U de verzekering, dat hij rijden kan!" En toen was Kees gerustge steld. Getweeën liepen ze naar buiten waar een moderne, snelle luxe wagen op hen stond te wachten. De twee mannen stapten in, ge volgd door een tweetal agenten in burger. De inspecteur ging rjaast de chauffeur zitten en daarna reed. men weg. Onmiddel lijk nam de inspecteur een kop telefoon, deed die op zijn hoofd en begon, te spreken.. „Een mobi lofoon," verklaarde een der naast hem zittende agenten, toen Kees hem vragend aankeek- „We blij ven in telefonisch contact met het hoofdbureau." Binnen een kwartier was men ip het begin van de Emmalaan aar men de bewuste woning, e Kees aanwees, behoorlijk kon observeren. Maar de inspecteur Vond 't toch beter om daar maar niet te blijven staan én koos een standplaats in een der zijstraten. Ook hier kon men, weliswaar alleen de ingang van de woning zien, maar dat was voldoende. Wanneer er een wagen stopte, kon het de vijf inzittenden niet ontgaan. Van tijd tot tijd sprak de inspecteur op gedempte toon en uit het gesprek begreep Kees wel, dat men voor dit geval het gehele opsporingsapparaat van de politie had ingeschakeld. Het geduld van de vijf mensen werd lang op proef gesteld. Tij dens het wachten zei Kees op eens; „Als ze nu in de auto hier langs komen, dan zien ze ons toch?" „Geen kans," zei de inspecteur, „want in een oogwenk kunnen we de zij- en achterramen blin deren." Het was even cvver zevenen, toen hun geduld eindelijk werd beloond. Van de andere zijde kwam langzaam een limousine aanrijden, die voor de bewuste woning stopte. Et stapte iemand uit, die aanbelde. Even daarna werd de deur geopend en on- ondanks de duisternis kon men zien, dat twee personen naar bui ten kwamen en met de aangeko mene in de wagen stapten. Bijna onmiddellijk reed de wagen weer weg. Twee seconden later passeerde de grote, zwarte auto de zijstraat en de chauffeur, die over uitstekende ogen beschikte, boog zich over het stuur en las het nummer van de wagen: G 9916. „Nog al gemakkelijk," zei de de inspecteur. De chauffeur startte de motor, schakelde in en reed dertig seconden later in de richting, die de wagen was ge gaan, onderwijl de inspecteur het signalement doorgaf van de wa gen met het bevel, dat iedere po- litie-auto op moest letten en aan hem de rij-route moest doorge ven. (Wordt vervolgd). Bij onlusten op, Porto Rico zijn elf nationalisten en zes politie mannen gedood; ongeveer 1000 Rationalisten begonnen te San Juan, Penuelas en andere plaatr 'sen een opstand. Tegen de mid dag stopte een auto met opstan delingen voor het paleis van gouverneur Monoz Marin, die onder vuur genomen werd. De gouverneur bleef ongedeerd doch vier nationalisten werden gedood. In de bergplaatsen Utu- ado,en Jayutya gebruiktetn de op- standigen brandbommen, tegen, j openbare gebouwen. Er werden, vele arrestaties verricht. Gouverneur Marin verklaarde,, dat de regering de toestand mees ter is en dat de strijd, hoofdzake lijk gevoerd wordt tussen natio nalisten. „een fanatieke organisa tie van ten hoogste 1009 perso nen", en de politie. Het. was no dig geworden de staat van beleg af te kondigen en- troepenverster kingen waren naar de politiebe waking van het paleis gezonden. De regering sou de wet tegen de opstandigen gebruiken. Mogelijk, aldus de gouverneur, hadden de communisten dg hand in het spel, doch hiervoor had hij geen be wijzen. George Bernard Shaw, de 94- jarige Britse toneelschrijver, „wordt sinel minder", so is Maandagavond door rijn dokters verklaard. Ofschoon Shaw van een twee tal recente operaties na een val in zijn tuin goed opknapte, kreeg hij Zondag koorts. Sinds zijn ope ratie heeft Shaw geen wandeling kunnen maken, zoals hij dage lijks gewoon was te doen. Maandagmiddag werd gezegd, dat er geen reden voor ongerust heid was, hoewel Shaw's toe stand veel slechter werd. Shaw is thans zo ernstig ziek, dat hij niet meer instaat is zelf zijn voedsel tot zich te nemen, aldus melden Shaw's dokters- Noordstraat 19 TERNEUZEN Telefoon 2151 den; pracntige snpovers; semppersinnen; go- breide wollen Handschoenen; fijne gevoerde Nappa Heerenhandschoenen; alle soorten Onder goed en mooie sorteering Schorten; Schortebont aan 't stuk; Lingeriekatoen enz. Beleefd aanbevelend. Tevens het beste adres voor WOL en SAJET. SPORTKOUSEN voor jongens en meisjes WOL- EN KOUSENHUIS Noordstraat 45 - TERNEUZEN - Telef. 2546 cMaooooooooefiCBCKeeecflCfooooocscBMCfOööciooöoocfeHCBïett S ERKEND Dan spaart U Uw geld en Uw machine'. STERNA RIJKS GEDIPLOMEERD NAAIMACHINEHUIS Telefoon 41 ZAAMSLAG

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2