Indonesische delegatie in Nederland >eleid mm wm Schumacher en Niemöller De strijd in Indo-China inse Troonrede van Koning George de Zesde De politieke commissie Verenigde Naties der Amerikanen veroveren Sontsjon en Koeson WOENSDAG 1 NOVEMBER 1950. 7e Jaargang No. 1567. Verschijnt dagelijks - N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Terneuzer. Advertentieprijs: per mm 10 et; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot ita namiddags 2 uur. Dreigementen op Hollandse bodem Twee vooraanstaande West-Duitsers, die behoren tot de krachtigste tegenstanders van een herbewape ning, hebben verklaard deze te zullen steunen, indien de West-Duitsers door nieuwe verkiezingen hun goedkeuring hieraan zouden geven. Deze twee waren de leider der West-Duitse socialisten. Dr. Kurt Schu macher, en Ds. Martin Niemoeller, leider der Pro testantse kerk in de staat Hessen in de Amerikaanse zone, duikbootcommandant in de eerste wereldoorlog en overtuigd tegenstander der nazi s, die deswege door Hitler in een concentratiekamp werd gezet. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. maanstanden. Het Koreaanse strijdtoneel DREIGENDE TEGENAANVAL DER NOORDKOREANEN. Dindagmiddag veroverde de Amerikaanse 24ste divisie de steden Sontsjon en Koeson ongeveer 55 km van de Mandsjoerijse grens gelegen. Ten Noorden van de havenstad Wonsan is een grote legerconcentratie der Noordkoreanen waarge nomen, die een ernstige bedreiging vormt voor de verbindingen der V.N.-troepen langs de Oostkust. 5: 5 regels 60 eenlis I ct; minimum pat nummer of Adraa meer. s namiddags 2 ard zal wegens tar dagen het bed Marin, heeft nunisten zijn uden in het en 150 com orden. MBURGSE BISTEN GESTELD. Trmnkering btS Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactieadres: Noordstraat 55-57 - Terneuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent Per K-L.M.-toestel zün °P Schiphol gearriveerd de leden van de Indonesische parlements commissie, die tot taak heeft, voorlichting te geven betreffende Nieuw-Guinea. De heer Moh. Yamin trad als woordvoerder op in het korte gesprek met de pers. Op de vraag hoe lang de dele gatie in Nederland denkt te blij ven, luidde het antwoord: ,,Dit hangt af van de ontvankelijkheid van het Nederlandse volk voor onze propaganda". De heer Yamin verwees naar het rapport van de Indonesische delegatie tot voorbereiding van de Unie-conferentie, enkele maanden geleden aan het Neder landse parlement voorgelegd. ,,Het Iriaanse volk zo zei- de hij wenst haar onafhanke lijkheid in Indonesische verband als een autonome provincie. Een trusteeship van de Ver enigde Naties, waarbij Nederland zou worden aangewezen als be stuurder van West-Nieuw-Gui- nea, achtte de heer Yamin geen oplossing. „Irian is een onderdeel van Indonesië" zei hij. De be sprekingen over de status van Nieuw-Guinea zijn een kwestie tussen Nederland en Indonesië. Daar heeft een derde partij niets mee te maken". Zo Nederland Nieuw-Guinea aan Indonesië zou overdragen, is het niet uitgeslo ten, dat Indonesië bereid zou zijn bepaalde consessies te doen op economisch en cultureel terrein. Voorstellen hierover te doen zou den van Nederland uit moeten gaan. Wanneer Nederland vóór 27 December Nienw-Gninea nog niet aan Indonesië heeft overgedra gen, zou het moeilijk kunnen zjjn de veiligheid der Nederlandse belangen in Indonesië te garan deren. De wil van het Indonesi sche volk is: Irian bij Indone sië. Als aan deze wens geen ge volg wordt gegeven wij ver trouwen overigens op het gez-ond verstand van het Nederlandse volk dan is er een uitlaat no dig - zo zeide de heer Yamin. (Wel leuk, zo'n dreigement op Nederl. bodem, red.) Het is wel mogelijk, dat Indo nesië en Nederland in uniever- band samenwerken, doch dan zal Nederland zich uit Zuid-Oost- vraag. of Dr. Sukiman inderdaad gezegd heeft dat de delegatie bij terugkomst „Irian in de zak" zal hebben, antwoordde Moh. Yamin: ..Er. Sukiman vertolkte de wens van het Indonesische volk." Overigens was men niet pessi mistisch over de resultaten van de komende Unieconferentie over Nieuw-Guinea. Reeds vóór de souvereiniteitsoverdracht wap perde de rood-witte vlag op Nieuw-Guinea. De delegatie werd op het vlieg veld verwelkomd door de Hoge Commissiaris van Indonesië, Mr- Kaden Tg. Djumhama, de voor zitter van de Eerste Kamer Prof. R. Kranenburg, de leden der Eerste Kamer Mr. J. A. Jonkman, P. A. Kerstens en Dr. J. de Zwaan en door Prof. Mr. C. P. M. Romme, voorzitter der K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer. Officiële kringen over de verklaring van Yamin In officiële kringen in Den Haag blijkt het een slechte indruk te hebben gemaakt, dat Mr. Yamin als woordvoerder van de Indone sische parlementaire delegatie bij zijn aankomst in Nederland heeft verklaard, dat, wanneer de aan gelegenheid van Nieuw-Guinea niet voor 27 December a.s. ten genoegen van Indonesië zou zijn geregeld, de Nederlandse belan gen in Indonesië in het gedrang zouden komen, omdat dan het In donesische volk een uitlaat nodig zou hebben. De heer Yamin heeft hier aan toegevoegd, dat dit geen dreige ment is, maar een realiteit. Een dergelijke realiteit kan echter geen rol spelen bij de komende onderhandelingen, aldus de me ning in officiële kringen. Men behoort daarbij zo werd ge zegd immers geen beroep te doen op enig feit, dat een be schaafd volk onwaardig is. Indien hier sprake zou zijn van een realiteit, zou het in de eerste plaats op de weg van de Indone sische Regering en het Indonesi sche Parlement liggen om daar tegen krachtig stelling te nemen Nu de heer Yamin dit heeft na gelaten, kan hij niet verhinderen, dat zijn betoog de indruk wekt een bedreiging in te houden. Der op het Nederlandse voll en de Nederlandse Regering een andere uitwerking hebben, dan men daar van kennelijk verwacht. De evacuatie van Ambonese soldaten uit Makassar Het Tweede Kamerlid Weiter (K.N.P-) heeft op 16 Augustus 1950 de toenmalige minister van Oorlog, de heer Schokking, schriftelijk de volgende vraag gesteld: Kan de minister de verzeke ring geven, dat de evacuatie van de thans tot het Nederlandse leger behorende Ambonese sol daten uit Makassar, overeen komstig de hun gedane beloften zal geschieden op zodanige wijze en naar zodanige plaatsen, dat naar menselijke berekening hun leven niet in gevaar wordt ge bracht als gevolg van die eva cuatie? De heer Sruycken, minister van Oorlog a.i. heeft thans mede na mens de heer Van Maarseveen, minister voor Uniezaken en Overzeese Rijksdelen hierop schriftelijk het volgende geant woord: De evacuatie van bedoelde mi litairen uit Makassar heeft in middels reeds zonder incidenten plaats gevonden. De zorg voor de veiligheid van deze militairen heeft uiteraard de volle aandacht van de rege ring. Prins Bernhard naar Zweden Z. K. H. de Prins is voornemens zich naar Stockholm te begeven ten einde aanwezig te zijn bij de bijzetting van het stoffelijk over schot van Koning Gustaaf. Nog steeds de herbewapening Azië moeten terugtrekken. Op de gelijke bedreigingen zullen echter die maken van de plannen voor be vordering van de economische ont wikkeling van Zuid- en Zuid-Oost- Azië. De Koning zeide verder nog in zijn rede, met groot genoegen uit te zien naar het a.s. bezoek van Koningin Juliana en Prins Bern hard aan Groot-Brittannië. Honderd Nederlanders uit Russische kampen ontslagen De ambassadeur van de Unie der socialistische Sow jet-repu blieken heeft ten departemente van Buitenlandse Zaken medege deeld, dat dezer dagen ongeveer honderd Nederlanders, die sinds de oorlog daar nog in kampen vertoefden uit de Sowjet-Unie op transport naar Nederland zijn ge steld. Regelingen zijn in voorbe reiding om deze groep Nederlan ders aan de grens van de Oost- duitse zone in ontvangst te ne men. Enigerlei nadere bijzonder- De Joegoslavische Minister van Buitenlandse Zaken, Edward Kar- delj, heeft in de politieke commis sie der Y. N. verklaard, dat hij zou stemmen tegen het Sowjet- russische voorstel voor een vre- despact tussen de vijf grote mo gendheden. vermindering van de medegedeeld door het K.N.M.I. te Bilt, geldig tot hedenavond. Plaatselijk mist. Overwegend droog weer met opklaringen en in de ochtend plaatselijk mist. Zwakke tot ma tige Zuidelijke tot Zuidoostelijke wind. Dezelfde of iets lagere tem peraturen dan gisteren. DONDERDAG 2 NOVEMBER. v.m. n.m. Breskens 5.59 6.34 Terneuzen 6.34 7.09 Hansweert 7.14 7.49 Walsoorden 7.24 7.59 ZON- EN ZON MAAN op onder op onder Oct- 31 7.32 17.15 20.10 13.37 Nov. 1 7.34 17.13 21.21 14.13 2 7.36 17.11 22.38 14.38 3 7.37 17.09 23.59 14.56 4 7.39 17.07 15.11 5 7.41 17.06 1.20 15.23 6 7.43 17.04 2.43 15.34 7 7.45 17.02 4.08 15.45 strijdkrachten met een derde en verbod van de atoombom. Kardelj zei, dat er een tegen stelling was tussen de woorden en daden der Sowjet-Unie. Hij noem de in dit verband „de agressieve politieke en economische druk op Joego-Slavië". Hij uitte twijfel over de oprecht heid van de verzekeringen dat de Sowjet-Unie een vreedzame re geling wenste voor de kwestie- Triest. De Canadese Minister van Bui tenlandse Zaken Lester Pearson, verklaarde dat de politiek van de Sowjet-Unie „de volkeren van de niet-communistische staten in de gehele wereld met een echte en diepe vrees vervulde''. De politieke commissie heeft het uit 4 punten bestaande Sowjet- russische vredesprogram, dat o.m. verbod van de atoombom en ver mindering van de strijdkrachten met een derde inhield, verworpen. In de Sowjet-resolutie was voor gesteld: 1. Veroordeling van oorlogspro paganda. 2. Verbod van de atoombom en een verklaring, dat het land, dat het eerst de atoombom zou ge bruiken, als oorlogsmisdadiger zou worden gebrandmerkt. 3. Een vredsverdrag tussen de vqf grote mogendheden. 4. Vermindering van de strijd krachten met een derde. Engeland en de Ver. Staten spraken zicïTTegen alle delen van de Sowjet-resolutie uit. Er is een week lang gedebatteerd over deze resolutie. Koning George de zesde van Engeland heeft in zijn Troonrede van Maandag bij de opening van de nieuwe zitting van het Britse Parlement meegedeeld, dat de La- bourregering er naar zal streven permanente bevoegdheden te ver krijgen voor het regelen van de productie, distributie en consump tie en voor prijscontrole. Waarnemers verwachten hiervan een regelrechte botsing met de Conservatieven, welke op nieuwe verkiezingen zou kunnen uitlopen. Op grond van noodmaatregelen uit de tweede wereldoorlog bezit de Labourregering thans scheids rechterlijke Regeringsbevoegdhe- den. De Koning zeide in zijn Troon rede dat de nieuwe regelingsbe voegdheid verlangd werd om vol ledige tewerkstelling te kunnen waarborgen en gebruik van de hulpbronnen van de gemeenschap op de voordeligste wijze en ter vermijding van de inflatie. De bevoegdheden zouden onderwor- heden ontbreken pen zijn aan passende parlemen taire waarborgen. Ook werd in de Troonrede aan kondiging gedaan van voorgeno men nationalisering van een ge deelte van de suikerindustrie n.l. de bietsuikerindustrie. Verder werden wetsvoorstellen in het vooruitzicht gesteld voor de ontwikkeling van de burgerlijke verdediging via de plaatselijke autoriteiten en de industrie en voor de mogelijkheid van beroep op de hooggerechtshoven voor door militaire gerechtshoven ver oordeelden alsmede voor de her tewerkstelling van reservisten, die in dienst geroepen waren. „Ofschoon het herbewapenings program zware eisen aan de natie zal stellen, aldus de Koning, zal mijn Regering voorrang blijven geven aan de behuizing en de es sentiële lijn van haar sociale po litiek handhaven". ('Op de conferentie van de Con servatieve partij is onlangs be sloten te streven naar de bouw van 300.000 huizen per jaar, n.L 100.000 meer dan het huidige streefgetal van de Regering). Verder werd wetgeving aange kondigd ter zake van uitbreiding van de voedselproductie door ver groting van de veestapel en ter zake wijziging van de wet op huur en verhuur. De Ministers zullen verdere stu- Ds. Niemöller verklaarde Maan dagavond na een bespreking van 7 uur met Dr. Schumacher, dat hij zich „onder bepaalde omstan digheden" niet tegen een West- duitse herbewapening zou ver zetten. Ds. Niemöller wordt algemeen als overtuigd aanhanger van de vrede beschouwd. Hij drong er kortgeleden op aan het Westduit- se volk door een volksstemming te laten oordelen over het herbe- wapeningsvraagstuk. Tevoren had Ds. Niemöller in een toe spraak verklaard, dat er voor de Duitsers in een nieuwe oorlog in hoofdzaak twee mogelijkheden waren: 1. Onder de voet te worden ge lopen door de Russen, wapens te maken voor de veroveraars en dan maar het uitwerpen van de Amerikaanse atoombom af te wachten. 2. Door de Amerikanen te worden bezet, wapens voor de bezetters te maken en dan maar het uitwerpen van de Russische atoombom af te wachten. Vele waarnemers zijn van me ning, dat het Duitse volk bij een volksstemming of nieuwe verkie zingen voor het parlement herbe wapening zal verwerpen. De bespreking tussen Dr. Schu macher en E>s. Niemöller was de tweede in een reeks conferenties tussen Westduitse socialistische voormannen en leiders der Pro testantse kerk in West-Duitsland over het herbewapeningsvraag stuk. De eerste werd enige weken geleden te Bonn gehouden. De bespreking werd bijgewoond door de socialistische vice-voorzitter van de Eondsdag, Prof. Carlo Schmid en door een tiental an dere leiders der Westduitse socia listische partij en van de Prote stantse kerk. Na afloop werd een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd dat „overeenstemming werd be reikt, speciaal met betrekking tot de noodzakelijkheid van het hou den van nieuwe verkiezingen voor de Bondsdag in verband met het vraagstuk ener herbewa pening. Er werd geen overeen stemming bereikt over de wijze, waarop en wanneer verkiezingen voor de Westduitse volksverte genwoordiging zouden worden georganiseerd. .Br zullen over enige tijd nieuwe verkiezingen worden gehouden", deelde Prof- Schmid de vertegenwoordiger van Reuter mede, „doch zeker niet dit jaar." Na de bijeenkomst te Darm stadt reisden Ds. Niemöller en Dr- Schumacher door naar Wies- baden, waar zij hun besprekin gen zullen voortzetten. Zij wer den vergezeld door Prof. Schmid en twee predikanten. Wijziging kinderbijslagwet Bij Kon. Besluit is bepaald, dat de wet van 21 Augustus 1950 tot nadere wijziging van de Kinder bijslagwet voor invaliditeits-, ouderdoms- en wezenrentetrek kers met ingang van 1 Januari 1951 in werking treedt. Een snel oprukkende Ameri kaanse stoottroep heeft Dinsdag een punt bereikt, dat op 65 km af stand ligt van Sinoeidjoe, de tij delijke Noordkoreaanse hoofdstad. Met een verrassingsaanval in de nacht was deze „stoottroep Ste vens" door de Noordkoreaanse verdedigingslinies heengebroken, nadat zij de brigade van het Brit se gemenebest te Tsjongdjoe de dag tevoren was voorbijgetrokken. Voorafgegaan door tanks overviel deze groep een bataljon van on geveer TOO Noordkoreanen. Vol gens een stafofficier van de Ame- Hoge Franse Regeringsfunctio narissen gaven Maandag te Pa rijs op voorzichtige wijze uiting aan hernieuwde ongerustheid over de situatie in de Noordelijkste Indo-Chinese provincie Tonkin. Toegegeven werd dat de uiter- s'.e punten van dr. Franse linie langs de grens tussen Indo-China, de grenspost Laokay in het uiter ste Westen en die van de kust plaats Moncay In het Oosten, „in gïvaar verkeren"' Ook het blad „Le Monde" is niet gerust over de situatie. Het blad schrijft onder meer dat de Franse militaire autoritei ten „er zeker van zijn dat het vuur der mortieren, waarmede de Vieminh Laokay aanvalt, vanuit China via de radio wordt geleid". Het blad meldt voorts dat de op standelingen er, ondanks het hoge water, in zijn geslaagd de Rode rivier te Pho-Lu, dat ongeveer 30 km ten Zuid-Oosten van Laokay, aan de hoofdweg naar Hanoi, is gelegen, over te steken. „Beweerd wordt dat een vijan delijk regiment bezig is over te steken naar de Westelijke oever van de Rode Rivier, met de opzet een bergweg af te snijden, welke door het garnizoen van Laoky bij een terugtocht zou kunnen wor den gebruikt. Andere eenheden hebben de Rode Rivier ten N.W. van Laoky overgestoken", aldus het blad. rikaanse 24ste divisie, waarvan deze groep een onderdeel is, werd minstens de helft van het batal jon vernietigd en werden zeven tanks der Noordelijken vernield. IN DE BUITENWIJKEN VAN KOESON. Stoottroepen van het gevechts corps van het Amerikaanse vijfde regiment bevinden zich in de bui tenwijken van Koeson, dat 40 km ten N. O. van Sontsjon ligt. Amerikaanse bommenwerpers wierpen een "regen van bommen op Koeson om de tegenstand der N. te verminderen. AMERIKANEN KOMEN Z.- KOREANEN TE HULP. De Amerikaanse eerste cavale riedivisie is de Z.-Koreaanse strijdkrachten te hulp gekomen, die sinds Donderdag in het gebied van Oensan in zware strijd zijn gewikkeld met grote goedgewa pende Noordkoreaanse formaties. Volgens de laatste berichten hebben de verenigde strijdkrach ten een plaatselijke stelling, die in het weekeind gevaar liep, ge consolideerd. Verschillende cen tra ten N. en N. O. van Oenzan, w.o. Ondjong en Hoentsjon, heeft men hiertoe in de steek moet la ten en de Zuidkoreaanse zesde en zevende divisie hebben zich voor hergroepering teruggetrokken. Onderdelen van de zesde divisie, die de grens ten N. van Tsjosar, bereikten, zijn op de terugtocht om zich bij de hoofdmacht der Z.- Koreanen te voegen. Een Amerikaanse mariniersdi visie heeft Dinsdag opdracht ge kregen zich met spoed naar het gebied ten N. van de havenstad Wonsan te begeven om de twee- lingstad HamhoengHoengnaar te verdedigen tegen de dreigende aanval van twee Noordkoreaanse divisies, die zich op 40 km af stand bevinden. Volgens onbe vestigde berichten te Seoel betreft het Jtier Chinese troepen, die van Mandsjoerije uit de grens zouden zijn overgekomen. Deze aanval zou de verbindin gen der Verenigde troepen af snijden en de strijdkrachten op de weg langs de Oostkust splitsen Waarnemers te Tokio verwach ten binnenkort een verklaring van MacArthur over „e geruchten van een grensoverschrijding door de Chinese Communisten. CHINESE COMMUNISTEN GEVANGEN GENOMEN Een officiële woordvoerder van MacArthur heeft bevestigd, dat in 4 gebieden van Korea, Chinese Communistische soldaten van lagt rang, die aan de strijd deelnamen, zijn gevangen genomen. Hij voegde er echter aan toe, dat men niet over voldoende ge waarmerkte berichten van com mandoposten in Korea beschikte om te kunnen bevestigen, dat Chinese Communistische strijd krachten in Chinese Communisti sche organisaties en onder leiding van het algemeen hoofdkwartier der Noordkoreanen of Chinese Communisten aan de strijd heb ben deelgenomen. SONTSJON EN KOESON IN GENOMEN. Manschappen van de Ameri kaanse 24ste divisie hebben Sont sjon en Koeson ingenomen, die beide ongeveer 55 km van de grens van Mandsjoerije liggen. b aarheid" niet aan der Regering ont- vanzelf. De Rege- zioh vooralsnog te een nauwlettend n de ontwikkeling, ïmggang van de in „De Waarheid" van een genezings- zich zonder dwang en. rekking tot de Na re een onzeker iie- roerd, moet de Re nen. ig zal als het :hromen tegen hen, agen der democra- >p te treden. Demo ïiteit en ehristen- i voor degenen, die ren en aanhangen, >gelijke vrijheid in doch anderzijds te waarden, die be >n worden. Ook op jk terrein is mis ht mogelijk en dit iet zich voordoet, ■d. leen in de comma in verboden, mitt eggen, dat de Re- lemocratische ►afregelen moge* misbruik van het het economische dtwriehHug te he- rnhard heeft iriep n de agressie ée van de Ver heeft gisteren be den-sta ten uit te el van ban natio- iten in gereedheid jen eventuële tae- sie te helpen he - he beslissing werd i tegen 5 stemmen, gen. nauwkeurig be ordeverstoringen IANSE STEN GEARRE- le geheime dienst York 3 mannen !en hunner is de "toricaanse natio- ;ing in de stad. Ouden van teren van die it-Drees October 1947 cfc doms voorziening waren de eerste :end op I April genoten 384.402 van de Nood- ihtparen, 121.147 Hiwen en 65.425 nnen. Met deze een jaarbedrag 30.188.420 vorden medege- :tober j.l. 414.1^16 Nootwet bleken vel 107.948 echt- alleenstaande ■2 alleenstaande tkeringen per 1 jen een jaarbe- .630,bij welk worden opgeteld November 1948 and 2,50 voor 5 °/o bijslag van t een minimum and 2,vooi Volgens het voornaamste Re geringsblad heeft de Chinese generaal verklaard, dat het „be vrijdingsleger de rode vlag op de toppen van de Himalaya" zal plaatsen en dat „geen en kel element van enige imperia listische agressieve strijdkracht op het terrein van het Chinese volk zal worden toegelaten". KEN. Chinese troepen zijn Lhasa tot op 250 km genaderd, aldus uit ge zaghebbende bron te Kalimpong ontvangen berichten. De Dalai Lama is met de Regent Takta Rimp Otsje en het Kabinet met onbekende bestemming uit Lhasa vertrokken, aldus dit bericht. Naar verluidt heeft te Lhasa een poli tieke ommekeer plaats gevonden. nes „nog steeds in hét onensief zijn". De woordvoerder beschreef de slag in de sector van Oensan als „ernstig doch niet beslissend of critiek". De Noordkoreaanse strijdkrach ten hebben Donderdag 13 ge vechtswagens veroverd. Zij heb ben in de afgelopen dagen ge bruik gemaakt van houwitsers ka liber 76 millimers en van wapens, ^itina voert: Het zware oorlogsmaterieel werd per vliegtuig weggevoerd, terwijl de rest, ammunitie inbe grepen, werd vernietigd. Een woordvoerder van het Franse leger verklaarde, dat de val van Laokay de opstandelin gen in staat stelt voort te ruk ken langs een weg, die voert door zwaar terrein met oer woud overdekte bergen, die ZON MAAN op onder op onder Nov. 4 7.39 17.07 15-11 5 7.41 17.06 1.20 15.23 6 7.43 17.04 243 15-34 7 7.45 17.02 4-08 15.45 8 7.46 17.— 5-37 15.59 9 7.48 16.59 7.12 1616 10 7.50 16.57 8.50 16-40 11 7.52 16.56 10.26 17.16 Het transport zal waarschijnlijk eerst worden ondergebracht in het geallieerde doorgangskamp Friedland te Göttingen aan de grens tussen de Engelse en Rus sische bezettingszone- Het is niet bekend wanneer het contingent verder op'trans port naar Nederland kan worden gesteld, evenmin zijn nog nadere gegevens beschikbaar overt de identiteit dezer Nederlanders.' 3 Rechtbank heeft dkamer besloten de communisten N. F. J. Bitter, P. J. Bertrand en J. Droomers, die, verdacht van aansporing tot desertie van Nederlandse mili tairen, waren aangehouden, in vrijheid gesteld. Ten aanzien van de drie andere verdachten in deze zaak, het ge wezen Tweede Kamerlid J. H. Hermans en P. L. F. van Buren Lensink en H. Leenders, is ge vangenhouding bevolen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1