BINNENLANDS >eleid NIEUWS UIT 3£ PROVINCIE Marktberichten inse WAT BRENGT DE RADIO? RECHTSZAKEN Geen indijking van het Zwin SPORTNIEUWS Bim's Reisbureau De „Alikruik" MAN STAK VROUW MET DOLK. TERNEUZEN. HOEK VLAGGEN OP LEOPOLDS VERJAARDAG. OOSTBURG. RETRANCHEMENT. SLUISKIL. VLISSINGEN. ZAAMSLAG ZWEMMEN. Marin, heeft ïunisten zijn iden in het en 150 com orden. MBURGSE 4ISTEN GESTELD. ROOFOVERVAL. In de nacht van Vrijdag op Zaterdag is in het bos onder de gemeente Nieuwer-Amstel een Laaghartige beroving gepleegd. Ben te Haarlem wonende colpor teur had na afloop van zijn werkzaamheden in Amsterdam zijn salaris ontvangen en daarna in de omgeving van de Ferdinand Bolstraat enige café's bezocht. .Een drietal personen, met wie hij een borrel had gedronken en die hij verteld had, dat hij zijn loon ontvangen had, boden hem aan, daar zij toch naar Haarlem moes ten, mee te rijden. Via het Amsterdamse bos werd in de richting van de luchthaven Schiphol gereden, doch nabij het viaduct over de Burgemeester Colijnweg stopte de auto. De colporteur kreeg van een der in zittenden een klap op zijn hoofd en werd uit de auto geslingerd, waarna de man op laaghartige wijze werd mishandeld. Het slachtoffer verklaarde dat zijn hoofd als een voetbal was ge bruikt. Badend in zijn bloed werd hij achtergelaten en na vermoe delijk enkele uren ter plaatse te hebben gelegen is hij naar een brugwachterswoning gestrom peld. Hij werd voorlopig verbonden in de verbandplaats van de lucht- Meven Schiphol en vervolgens WOENSDAG 1 NOVEMBER. HILVERSUM I: 7.00 Nieuws; 7.15 Gewijde muziek; 7.45 Een woord voor de dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9.30 Waterstanden; 9.35 Gram.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gram.; 11.15 Hoorspel; 12.00 Lichte mu ziek; 12.30 Mededelingen; 12.33 Volksmelodieën; 13.00 Nieuws; 13.15 Metropole orkest; 14.00 Gram.; 15.00 Jeugdconcert; 15.45 Amusementsmuziek; 16.15 Voor de jeugd; 17-30 Piano-duo; 17.45 Regeringsuitzending; 18.00 Har monieconcert; 18.30 Radio Volks universiteit; 19.00 Nieuws; 19.15 De Discussieclub; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nieuws; 20.05 Ned. Herv. Kerkdienst; 21.30 Gemend koor; 22.00 Cau serie; 22.10 Gram.; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Nieuws; 23.15 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram-; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 8.25 Orgel en zang; 8-50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10.00 School radio; 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Aanbieding van een jubileumge schenk door het Vara-personeel; 11.20 Gram.; 12.15 Dansorkest; 12.30 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12-55 Kalender; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte mu ziek; 13.45 Gram.; 14.00 Gespro ken portret; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Kinderkoor; 15.20 Voor de jeugd: 15.50 Gram.; 16.00 Voor de jeugd; 16.30 Voor de zieken; 17-00 Voor de jeugd; 17.30 Dansmuziek; 18.00 Nieuws; 18.15 Vara-Varia; 18.20 Reportage; 18.30 Koorzang; 18.50 Causerie; 19.05 Viool en piano; 19.20 Klankbeeld; 20.00 Nieuws; 20.05 Jubileum-toespr.; 20.30 Socialistisch cabaret; 21.00 Hoorspel; 22.00 Promenade ork.; 22.45 Actualiteiten; 23.00 Nws.; 23.15«Gram. ERUSSEL (VI.): 12.00 Gram.; 12.30 Weerberichten; 12.32 Lichte muziek; 13-00 Nws; 13.15 Gram.; 13.30 Voor de soldaten; 14.00 Gram.; 17.00 Nws; 17.10 Gram.; 18.00 Voordracht en muziek; 18.30 Godsdienstig halfuur; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.; 19.50 Radio feuilleton; 20-00 Omroeporkest; 21 ko Actualiteiten; 21.15 Ethni- scne muziek; 22.00 Nieuws; 22.15 Kamermuziek; 22.47 Gram.; 23.00 Nws: 23,05 Verzoekprogramma. .WIJZIGING ZENDTIJD VROEGE WEERBERICHTEN. Met ingang van 1 November a.-s„zai' evenals vorige jaren ge durende de wintermaanden, de Van het uigebreide ncht van kwart voor zes £n gestaakt. De uitzending Voor zeven wordt met ingang van Woensdag 1 Novem- :ii vyf minuten vervroegd en vh Z° 0p Zondagen als op werkdagen m het vervolg om «ven- Deze uitzending, geschiedt over beide zenders Hilversum I en II Het agrarisch bulletin, verzorgd door de Stichting voor de Land bouw, dat gedurende de laatst 6 weken toegevoegd werd aan de van de berichten van het K.N.M.I. om kwart voor zes zal met ingang van 1 November worden opgenomen in de uitzen ding van twintig voor zeven De uitzending van dit bulletin, dat alleen op werkdagen wordt gege ven, geschiedt direct aansluitend op de berichten van het K.N.M.I. en neemt ongeveer 5 minuten in beslag. overgebracht naar het Wilhei- minagasthuis waar hij in ernstige nestand met zware hoofdwonden werd opgenomen. De man was beroofd van zijn portemonnaie met45,en een actetas, die later op ongeveer vijfhonderd meter afstand werd teruggevonden. WOESTELINGEN. Twee broers, een houtbewerker en een meubelmaker, hebben Za terdagnacht te Amsterdam een agent van politie aangevallen, waarna deze één van hen in de buik heeft geschoten. De beide broers reden op een damesrijwiel zonder licht. De agent hield hen aan, waarop plotseling één van hen, de politie man met een loden pijp enige sla gen in de hals gaf. De agent was een ogenblik ver suft, trok toen zijn revolver en loste 4 schoten in de richting van de vluchtende mannen. Een van hen, de houtbewerker, werd in de buik getroffen, maar liep door. Een burger, die door de schoten was gealarmeerd wist de meubel maker ten val te brengen, maar moest zijn hulp aan de agent be kopen met enkele slagen van de ploertendoder, zodat ook hij vrij ernstige verwondingen aan het hoofd opliep. Inmiddels was er echter ook een tweede agent ge komen en deze wist onder bedrei ging van zijn revolver de broers te arresteren. De gewonde houtbewerker werd naar het gasthuis gebracht waar de kogel is verwijderd. Zijn broer werd opgesloten. Diens lust tot vechten bleek nog steeds niet bekoeld. Nadat hij in zijn cel was gefouilleerd, gaf hij, waarschijnlijk met de bedoeling te ontvluchten, de brigadier die hem wilde opsluiten een harde trap. Met enkele welgemikte vuistsla gen bracht de brigadier de vech tersbaas echter tot rede. De eerste agent en ook de bur ger die te hulp kwam, moesten zich onder doktersbehandeling stellen. Hun toestand is niet ernstig. Maandagmiddag werd Weert opgeschrikt door een gillende vrouw, die door de Maasstraat in de richting van het politiebu reau holde. Op de hoek van de straat zeeg zij ineen en het bleek, dat zij diverse wonden van dolk steken over het gehele lichaam had- De dader, de 21-jarige V. D. uit Eindhoven, ward door de po litie aangehouden met een dolk in zijn handen. Het slachtoffer, de 24-jarige A. M. Verspeek, is levensgevaarlijk gewond. De lanleiding tot dit drama is ver moedelijk een liefdesaffaire. Van D. zou het meisje, dat kortgele den de omgang met hem had verbroken, in Weert hebben ont boden. Toen hij haar ontmoette, heeft hij haar met een dolk ge stoken. FEESTMAAL DOOR VERGIFTIGING VERSTOORD- Na een feestmaal, gegeven ter gelegenheid van de terugkeer van een missionnaris bij de fa milie C. te Meerssen. zijn onge veer acht personen onwel ge worden. De oorzaak is zeer waar schijnlijk vergiftiging, tengevolge van het gebruik van ondeugde lijke vis, welke in een der ge rechten was verwerkt. De doch ter van de familie C. was er aan vankelijk zeer ernstig aan toe en de ontboden geneesheer, die bij alle slachtoffers vergiftigings verschijnselen constateerde, acht te overbrenging naar het zieken huis te Maastricht noodzakelijk. De anderen waren min of meer ernstig ziek, maar bij hen zijn de nadelige gevolgen spoedig verdwenen. De toestand van Mej. C. was bevredigend. POOS EN SLAGTER TOT 18 JAAR VEROORDEELD. De beide Haagse politiemannen L. A. Poos, 49 jaar, en M. Slagter, 46 jaar, zijn Maandagmorgen door de Amsterdamse Bijz. Strafkamer veroordeeld tot een gevangenis straf voor de tijd van 18 jaar met aftrek van het voorarrest en ont zetting uit de politieke rechten voor de tijd van het leven. Zij hebben terecht gestaan we gens hun werkzaamheden tijdens de oorlog voor de met de S.D. sa menwerkende documentatie dienst van de Haagse politie en recht streeks onder Schreider in het Englandspiel. Het voormalige Bijzonder Ge rechtshof te Den Haag had hen tot de doodstraf veroordeeld. De Bijz. Raad van Cassatie verwees deze zaak voor een nieuw onder zoek naar de Bijz. Strafkamer te Amsterdam. Deze Strafkamer wijdde 6 ach tereenvolgende Maandagen aan deze zaak en 14 dagen geleden eiste de Officier opnieuw de dood straf tegen beide verdachten. Maandagmorgen bij de uitspraak bleef Slagter uiterlijk onbewogen. Poos kon zich bij het horen van de uitspraak niet beheersen en stond op het punt in elkaar te zakken. De parketwachter kon hem nog bijtijds opvangen. Poos herstelde zich echter spoedig en verliet, de ogen met tranen gevuld, met ge bogen hoofd de rechtszaal. De heeft Gemeenteraad van Knokke een motie aangenomen, waarin hij zich verzet tegen de indijking van Het Zwin door Ne derland. In de motie wordt er akte van genomen, dat de thans voltooide indijking werd uitge voerd ondanks het protest door de Gemeenteraad van Knokke en tot gevolg zal hebben dat de natuur lijke loop van het zeewater wordt afgesneden. Hierdoor zal het na tuurmonument dat Het Zwin vormde geheel verloren gaan. De motie stelt verder vast, dat deze indijking niet alleen aan de stad Knokke, doch aan het cultu reel patrimonium van geheel Bel gië grote schade wordt berokkend. Onderstreept wordt in dit ver band in de motie, dat bedoelde in- dyking verwezenlijkt zou zijn zon der enige waarschuwing. De motie legt er de nadruk op dat de Belgisch-Nederlandse com missie, die advies moest uitbren gen over de kwestie van Het Zwin, pas we«rd geraadpleegd toen met de wèrkzaamheden reeds een aanvang was gemaakt. Hierdoor zou de Belgische afvaardiging voor een voldongen feit gesteld zijn. De Gemeenteraad tekent tenslot te protest aan tegen de vernieti ging van Het Zwin, verklaart het gebrek aan hoffelijkheid vanwege de verantwoordelijke Noderlandse autoriteiten te betreuren en roept de interventie van de Belgische Regering in „om de Nederlanders er toe te brengen de natuurlijke waterloop van Het Zwin te her stellen. Naar aanleiding van het boven staande verneemt het A.N.P. te bevoegder plaatse dat van indij king van Het Zwin geen sprake is, hoewel België van deze indijking officieel verzocht heeft in 1926 reeds. Overeengekomen is, dat de middelste doorgang van het Zwin in stand zal blijven en niet alleen dat, maar zal worden uitgediept, waardoor inderdaad, zoals be doeld, de zoutwatervegetatie van Het Zwin van tijd tot tijd door zeewater wordt bespoeld. Dit heeft reeds enige malen plaats gehad, waaruit blijkt, dat van enige indijking geen sprake is. Bovendien hebben zich de Stichting het Zeeuwse Landschap en de gemeenten Cadzand en Re- tranchenvent bereid verklaard om de kosten, nodig voor de uitdie ping van de enig overgebleven verbinding van Het Zwin met de zee te verdiepen. Men rekent er op, dat door de zich voordoende stromingen de natuur de kunstmatig aangebrach te diepte op peil zal houden. Aanvaring met sluismuur. Het ledige Noorse stoomschip „William", komende van Roches ter (Engel.), is bij het binnen varen van de Westsluis met de schroef in aanraking gekomen met de sluismuur. Hierdoor wer den de schroefbladen verbogen. Een Lloyds' surveyor zou een on derzoek instellen, alvorens het schip in Gent lading kon inne men. De Bazar voor E.N.Z.K. muziekvereniging E.N.Z.K. Voor het eerst sinds de bevrij ding zullen de Belgische rege ringsgebouwen Vrijdag a.s. op de verjaardag van Koning Leopold de vlag uitsteken. Het besluit is Maandag door de homogeen ka tholieke regering-Pholien geno men. De Koning wordt Vrijdag 49 jaar. te Hoek heeft een actief bestuur. Het laatste grote nieuws was de aankoop van nieuwe instrumen ten voor het corps. Dank zij de geldelijke steun van verschei dene inwoners kon men dit doel bereiken. Een muziekvereniging kost echter veel geld en zo werd be sloten met Kerstmis een grote bazar te houden, waarvan de netto-opbrengst is bestemd voor de kas van E.N.Z.K. Dezer dagen zijn alle inwoners door middel van een folder met dit plan in kennis gesteld, waar in een beroep op hen wordt ge daan hieraan hun medewerking te verlenen en zodoende deze bazar tot een groot succes te maken. Het gemeentebestuur heeft het goede voorbeeld gegeven. De openbare lagere school werd n.l. belangeloos voor dit doel be schikbaar gesteld, terwijl tevens toestemming werd verkregen tot het houden van een verloting. Een woord van dank voor deze sympathieke geste is stellig op zijn plaats. „Goed voorgaan doet goed vol gen", luidt een bekend spreek woord. Het is thans aan de Hoe- kenaren dit gezegde waar te ma ken. E.N.Z.K. verdient aller me dewerking. Wat is een dorp zon der een goed muziekgezelschap? West Zeeuws-Vlaamse vrou wen vergaderen. Op de algemene vergadering van de vereniging „Ceres", die vandaag te Oostburg wordt ge houden, komt het bestuur met een voorstel een excursie te on dernemen naar de suikerfabriek te Dinteloord. Verdere punten, die op de agenda voorkomen zijn o-m.: Be spreking cursus fijne keuken en fraaie handwerken, een finan ciële uiteenzetting door mevr. Koopman, de Prov. penningmees- teresse van de Plattelandsvrou wenbond, en een lezing door mej. Boekei over het congres te Dene marken en Engeland. Benoeming. De heer E. T. Klaassen. onder wijzer aan de O. L. school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de school voor debielen te Dor drecht. Reizende bibliotheek. De Centrale Vereniging voor Reizende Bibliotheken zond de zer dagen een kist boeken naar Retranchement. Dit bericht zal met vreugde ontvangen worden, daar deze gemeente geen eigen bibliotheek rijk is. Woningen in gebruik. Naar men ons mededeelt, zal hedenavond om half zeven de opening plaats vinden van het huizencomplex, dat de firma Muys en De Winter op Sluiskil heeft gebouwd. Behalve het college van Burg. en Weth. verwacht men, dat ook tal van raadsleden bij de inge bruikneming aanwezig zullen zijn. Het Sluiskilse fanfaregezel schap zal de gebeurtenis met mu ziek opluisteren. Weer een carillon. Vlissingen zal binnenkort weer in het bezit zijn van een carillon. De raad heeft hiertoe credieten verleend tot een totaal bedrag van 96.000,Voor het vervaar digen, leveren en geheel be speelbaar opstellen van dit caril lon dat uit 47 klokken zal be staan en in de St. Jacobstoren zal worden aangebracht zijn inschrijvingen binnengekomen van de drie in Nederland geves tigde carillonfabrikanten. De be dragen variëren van 88.975, tot 89.515,de leveringster mijn van 4 tot 6 maanden. Om trent de gunning is het advies gevraagd van de Nederlandse klokken- en orgelraad. Bonte avond 14 R.I. Zaterdag werd door de Ver eniging van Oudstrijders een bonte avond gegeven in het Ver enigingsgebouw alhier. Bij de opening werd een woord van dank gebracht aan de Afd. Zaam- slag voor de activiteit om deze avond te doen slagen en aan de ingezetenen van Zaamslag voor de vele geschenken. Een ogenblik werd stilte verzocht voor de ge vallen kameraden, hier en in Indonesië. Daarna zong men sa men het „Wilhelmus". Het programma had een vlot verloop. Zang, muziek en anec- doten waren goed verzorgd. Het toneelstuk ,,De lastige schoon papa" wekte de lachlust van het publiek. Gok de voordrachten waren in goede handen. In de pauze werden 40 prijzen verloot. Na de pauze volgde het toneel spel „De nieuwe Nederlandse opera". Door het vergevorderd uur moest het programma wor den verkort. 't Was een genotvolle avond- Aan het einde werd een gift gevraagd voor het fonds om mi litairen te steunen bij hun terug- omst uit Indonesië. Geslaafd. Dezer dagen slaagde te 's-Gra- venhage voor de mondelinge test vakbekwaamheid Burgerlijke en Utiliteitsbouw onze dorpsgenoot, de heer P. Houg. VOETBAL. BSC—Sluiskil 3—2. Sluiskil heeft in Brabant goed partij gegeven, doch het is haar niet gelukt één punt mee huis waarts te nemen. Na de rust, die met blanke stand in ging. namen de bezoe kers zelfs de leiding. Kort hierop maakte BSC echter gelijk, om de stand daarna tot 31 te verho gen. Sluiskil verkleinde de ach terstand tot 32, doch tot de gelijkmaker kon zij het niet meer brengen. VES—Corn Boys 4—3. VES heeft het van de Sassena- ren niet cadeau gekregen en kreeg met de overwinning wel iets meer dan haar toekwam. De rust ging in met een 21 voor sprong voor de thuisclub. In de tweede helft domineer den de oranjehemden en de ach terstand werd zelfs omgezet in een 23 voorsprong. VES zag het naderende onheil en wist het spel te verplaatsen. Door 2 doelpun ten deed zij de balans weer in haar voordeel doorslaan (43). Door stug verdedigen wist de thuisclub deze voorsprong te be houden. Uitslagen Zaterdagmiddag competitie. Tweede Klasse D. Tern. BoysHoek 13; Spui AZW 9—2. Tweede klasse E. De Beren 2Zaamslag II 27; Driewegen 2Zaamslag 3 140. Standenlysten K-N.V.B. Vierde Klasse G. Hulst 6 6 0 0 35—4 12 PSK 4 4 0 0 16—6 8 Robur 4 2 1 1 13—8 5 EMM 3 2 0 1 9—10 4 IJzendijke 5 1 2 2 7—8 4 Honten. 5 2 0 3 12—17 4 Hoofdpl. 5 1 1 3 8—14 3 Yerseke 5 0 2 3 7—13 2 Patrijzen 5 0 0 5 5—32 0 Res. Tweede Klasse D. Dr Zimmerrnann gearresteerd Dr. Zimmerrnann, een specia list op het gebied van radar en geleide projectielen, is op een arrestatiebevel, uitgevaardigd te Goetingen, wederom te Menden gearresteerd op verdenking van oplichting. Hij heeft hiertegen protest aangetekend. Hij ontkent ook enige daad begaan te heb ben, die de veiligheid van het land zou kunnen schaden. Toespraak van Tito Maarschalk Tito heeft in een toespraak tot een congres van anti-fascistische vrouwen te Za greb verklaard, dat Joego-Slavië niet kan toestaan, dat „Joegosla vische grenswachten tot in het oneindige in z.g. provocaties ge dood of gewond worden". De Kominformlanden zouden er niet in slagen Joego-Slavië te provoceren. Zij poogden chaos in het land te verwekken door deze „kleine oorlog" en het land te verzwakken door een aanval. Tito dankte het volk „voor zijn standvastigheid en voor het voort zetten van het werk". Dank zij de vryheid van me ningsuiting" hoorde men in de laatste tijd „reactionnaire stem men". Satirische verhalen en spotprenten „die de verbreking van Joegoslavië's eenheid ten doel hebben" zouden echter voortaan verboden worden. De Amerikaanse voedselhulp zou verleend worden „zonder strikken". Joego-Slavië zou tar we, vet en verseheidene soorten conserven kunnen invoeren, voor namelijk voor de gebieden, die bij zonder van de droogte hehben ge leden. M'burg II 5 5 0 0 22—7 10 Tem. II 4 3 1 0 14—5 7 Vliss. II 6 3 1 2 11—10 7 Zeeuwen II 3 2 0 1 11—12 4 Bresk. II 5 2 0 3 11—15 4 Goes 11 3 1 1 1 10—9 3 C. Boys II 5 0 3 2 14—20 3 Axel II 5 0 2 3 5—10 2 RCS II 5 0 2 3 4—12 2 Argentijn Sugden zwemt in recordtijd over Straat van Gibraltar. De Argentijnse zwemmer Jorge S. Sugden is er in geslaagd de Straat van Gibraltar over te zwemmen in 6 uur 58 minuten. Hiermede verbeterde hij het re cord dat de vorige maand door de Argentijn Antonio Alsertondo met een tijd van 7 uur 48 minuten werd gevestigd. „Hallo", zei Bim, „spreek ik met Professor Tweebeen". Een ogenblik later kwam de welbekende stem van de grote ge leerde aan de telefoon. „Hoe maak je het Bim?" „We zitten in moeilijkheden", zei Bim. „Telkens wordt onze autobus die wy voor ons reisbu reau gebruiken onklaar gemaakt. Wij hehben het nu met een stoom machine geprobeerd, maar ook dat is mislukt". „Ik kan je helpen" zei Profes sor Tweebeen. „Zo juist heb ik een nieuwe atoomimotor uitgevonden. Ik zoek nu naar mensen die deze motor aan de practijk willen toetsen. Alleen moet ik je waarschuwen dat het niet zonder gevaar is deze motor te gebruiken." „Gevaar is geen bezwaar, Pro fessor", zei Bim gretig. .Afgesproken dan", zei Profes sor Tweebeen. „Jullie krygt je motor". GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, officieuze noteringen per 100 kg franco Rot terdam, goed prijshoudend. Tarwe zonder vochtgehalte 2.3,50 tot ƒ23.80, prima kwaliteit daarboven. Doorsnee kwaliteit op vocht- conditie 23 tot 23.70. Zomergerst 28.50 tot 29.25. Haver opnieuw hoger 26.50 tot 28. Rogge 26.50 tot 27.26. Peulvruchten kalm. Groene erwten 35 tot 41. Schokkers 37 tot 43.50. Bruine bonen 60 tot 63. AARDAPPELBEURS TE ROTTERDAM. Alles per 100 kg, deze prijzen zijn berekend op de handelsvoor- waarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen berekend op wagon, schip of auto. Klei (35 mm opwaarts). Eigenheimers 8.50 tot 9. Bintjes 8.50 tot 9. Alpha's 6.50 tot 7. Bevelanders 8.75 tot 9.25. Furore 9 tot 10. Koopmans blauwe 8.50 tot 9.50. Meerlanders 8.25 tot 8.75. (45 mm opwaarts). Bintjes 9.50 tot 10. Zand (35 mm opwaarts). Noorderling 8 tot 8.25. Industrie 6 tot 7. Voeraardappelen 4.25 tot 4.50. VEEMARKT TE ROTTERDAM. Aangevoerd werden in totaal 1296 dieren, w.o. 758 vette koeien en ossen, 9 graskalveren, 3 nuch tere kalveren, 526 varkens. Prijs in cents per kg. Vette koeien le kw. 2.40 tot 2.60; 2e kw. 2.10 tot 2.35; 3e kw. 1.85 tot 2. Varkens (lev. gew.) le kw. 1.86; 2e kw. 1.80 3e 1.68. Vette koeien aanvoer groot, han del flauw, prijzen iets lager. Varkens (lev. gew.) aanvoer aanmerkelijk groter, handel tame lijk. prijzen iets lager. i: 5 regels 60 eeniJï ct; minimum putf nummer of Admw meer. I namiddags 2 nt Vaarheid" niet aan Ier Regering tmfc- vanzelf. De Rege- zich vooralsnog te een nauwlettend a de ontwikkeLïng. ■ruggang van de ,n „De Waarheid" 'an een genezings- •ach zonder dwang en. rekking tot de Na- e een onzeker he oerd, moet de Re ien. g zal als het hromen tegen hen, agen der democra pp te treden. Demo iteit en christen voor degenen, die ren en aanhangen, gelijke vrijheid in doch anderzijds waarden, die be- n worden. Ook op |k terrein is mis it mogelijk en dit iet rich voordoet d. een in de cpommu n verboden, maar ggen, dat de Re- ëmocratische !a« afregelen inogeu misbruik van het het economische itwrichMng te be. nhard heelt riep ard eal wegens ar dagen het bed i de agressie se van de Ver leeft gisteren be ien-sta ten uit te sl van hun natio- ten in gereedhehi en eventuele tue- lie te helpen he le beslissing werd tegen 5 stemmen gen. nauwkeurig toe ordeverstoringen LANSE STEN GEARRE- e geheime dienst York 3 mannen en hunner is de toricaanse natio- ing in de stad Ouden van eren van ée t-Drees Dctober 1947 dte ioms voorziening .varen de eerste end op 1 April genoten 384.402 van de Nood - htparen, 121.147 uwen en 65.425 nnen. Met deze een jaarbedrag 30.188.420,—. 'orden medege- tober j.l. 414.106 Nootwet bleken •el 107.948 echt- alleenstaande 2 alleenstaande keringen per 1 Jen een jaarbe - .630,bij welk vorden opgeteld November 1948 and 2,50 voor i °/o bijslag van i een minimum ind 2,voor Volgens het voornaamste Re geringsblad heeft de Chinese generaal verklaard, dat het „be vrijdingsleger de rode vlag op de toppen van de Himalaya" zal plaatsen en dat „geen en kel element van enige imperia listische agressieve strijdkracht op het terrein van het Chinese volk zal worden toegelaten". Chinese troepen zijn Lhasa tot op 250 km genaderd, aldus uit ge zaghebbende bron te Kalimpong ontvangen berichten. De Dalai Lama is met de Regent Takta Rimp Otsje en het Kabinet met onbekende bestemming uit Lhasa vertrokken, aldus dit bericht. Naar verluidt heeft te Lhasa een poli tieke ommekeer plaats gevonden. zijn". De woordvoerder beschreef de slag in de sector van Oensan als „ernstig doch niet beslissend of critiek". De Noordkoreaanse strijdkrach ten hebben Donderdag 13 ge vechtswagens veroverd. Zij heb ben in de afgelopen dagen ge bruik gemaakt van houwitsers ka liber 76 millimers en van wapens, Het zware oorlogsmaterieel werd per vliegtuig weggevoerd, terwijl de rest, ammunitie inbe grepen, werd vernietigd. Een woordvoerder van het Franse leger verklaarde, dat de val van Laokay de opstandelin gen in staat stelt voort te ruk ken langs een weg, die voert door zwaar terrein met oer woud overdekte bergen, die ZON MAAN op onder op onder Nov. 4 7.39 17.07 15-11 5 7.41 17.06 1.20 1523 6 7.43 17.04 2.43 15-34 7 7.45 17.02 4.08 15.45 8 7.46 17.— 5-37 15-59 9 7.48 16.59 7.12 16.16 10 7.50 16.57 8-50 16-40 11 7.52 16.56 10.26 17.16 nn nuiiupuizaï waarscnijnnjK eerst worden ondergebracht in het geallieerde doorgangskamp Friedland te Göttingen aan de grens tussen de Engelse en Rus sische bezettingszone. Het is niet bekend wanneer het contingent verder op 'trans port naar Nederland kan worden gestald, evenmin zijn nog nadere gegevens beschikbaar over de identiteit dezer Nederlanders. Rechtbank heeft dkamer besloten communisten N. F. J. Bitter, P. J. Bertrand en J. Droomers, die, verdacht van aansporing tot desertie van Nederlandse mili tairen, waren aangehouden, in vrijheid gesteld. Ten aanzien van de drie andere verdachten in deze zaak, het ge wezen Tweede Kamerlid J. H. Hermans en P. L. F. van Buren Lensink en H. Leenders, is ge vangenhouding bevolen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3