PU ROL De oorlog in Tibet >eleid inse De militaire toestand Ambon op WEK DE GAL IN UW LEVER OP Onrustig weekeinde te Djakarta Geen openlijke Chinese interventie Het Koninklijk bezoek aan Engeland DINSDAG 31 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 1566. WEERSVERWACHTING. HOOGWATER. n.m. 5.41 6.16 656 7.06 Rode Kruis hulp aan de bevolking der Zuid-Molukken Gemeenschappelijke actie ondier Het overlijden van Koning Gustaaf van Zweden De nieuwe Zweedse Koning De strijd in Korea es De guerillastrijd in Celeb nhard heeft riep i de agressie Marin, heeft, ïunisten zijn iden in het en 150 com arden. Ouden van eren van de t-Drees MBURGSE LISTEN GESTELD. rnmkrrtng btj Abonnement: Terneuzen. Directeur-Hoofdredacteur j. van de Sande. Redactie-adres: Naoitfstraat 55-57 - Terneuzen Tel 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzer. Advertentieprijs: per mm 10 ct: minimum per advertentie L50 Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct; iedere regel meer 12 ct Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer Inzending advertenties tot den namiddags 2 uur. ©e verliezen van de Apri Dij de aotie op Ambon kunnen worden gaschat op 300 man, die van de Zuid-Molukkers op 600 man, al dus deelden to Makassar uit Am- bon teruggekeerde militairen van de Apri aa> de correspondent van Aaeta mede. Zij gaven ook als hun mening te kennen, dat na het bezetten van het gehele eiland door de treepen der R. I., in de Zuid-Mo- lufcken orde en veiligheid nog niet zullen zijn hersteld. De troepen der Zuid-Molukken trekken zich, ale zij worden uiteengeslagen, te rug in de bossen en bereiden een guerillastrijd voor. De hier bedoelde officieren noemden de strijd op Ambon zeer moeilijk, „daar de rebellen strate gisch betere posities innemen en koter zijn getraind dan de troe pen der Apri". Het Franse persbureau A.F.P. meldt over de militaire situatie op Ambon nog het volgende: Zes bataljons, in totaal onge veer 5000 man zijn door de R. I. naar Ambon gezonden ter verster king van de Apri aldaar, aldus wordt te Djakarta van welinge lichte zijde vernomen. Om de hardnekkige tegenstand van de Ambonnezen te kunnen breken is eveneens een groot aantal voertuigen en stukken ge schut naar Ambon verscheept, die de troepen van de Apri het over wicht moeten verschaffen in wa penen en materieel. Sedert 28 Sept. j.l. zijn in de Noordelijke helft van het eiland Amboina reeds ongeveer 6000 man Apri- t roepen ontscheept. Niettegenstaande het Ministerie van Defensie zich over de mili taire gebeurtenissen op Ambon in 'n volkomen stilzwijgen blijft hul len, maakt .men er in Indonesische kringen, die van de toestand op de hoogte zijn, geen geheim meer van dat de troepen der R. I., na dat zij zich meester hadden ge maakt van het Noordelijke gedeel te van bet eiland, worden tegen gehouden op een afstand van 14 km van de stad Ambon, waar de Ambonnezen op de landengte tus sen het Noordelijke en het Zuide lijke deel van het eiland, een on neembare stelling hebben inge richt die een lengte heeft van utechts 2 km. De Ambonnezen zouden slechts B600 man hebben, maar zij bieden weerstand tot in de dood en ver dedigen zich nu al sedert een ■taainl met succes tegen de aan vallen van Indonesische zijde. U lult 'b morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal ln tv ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVER PILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Etn plantaardig zacht middel, onover troffen om de gal te doen stromen. Carter's Leverpllletjes. medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot -avond. Veel bewolking. Half tot zwaar bewolkt, met voornamelijk in het Westen van het land plaatselijk enige lichte regen. Matige, en langs de kust vrij krachtige Zuidoostelijke Wlnclh ^0U(^e ochtend, vooral in het Oosten van het land, in de middag ongeveer dezelfde tempe raturen als gisteren. WOENSDAG 1 NOVEMBER. Breskens Terneuzen Hansweert Walsoorden v.m. 5.13 5.48 6-28 6.38 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN Naar het schijnt hebben de lei ders der Ambonnezen aan hun volgelingen bekend gemaakt, dat Nederland, Australië en zelfs de Ver. Staten tussenbeide zullen ko men. Daar het eiland van alle verbindingen met de buitenwereld verstoken is, laten de Ambonne zen zich ter plaatse doden en wij ken zij nooit, in de hoop op hulp van buiten. Het aantal hunner gesneuvelden zou reeds 600 be dragen. Naar wij van de zijde van het Indonesische Hoge Commissariaat vernemen heeft het Indonesische Rode Kruis reeds ingezameld een bedrag van 3500 dat werd ge zonden aan het hoofdkwartier van deze organisatie als hulp aan de bevolking van de Zuid-Molukken. Verder vernam „Aneta" dat op dit moment nodig zijn 10 ver pleegsters en 15 hulpverpleegsters in het bezit van het diploma voor uitzending naar Ambon. De uitzending van een Rode Kruis team zal met spoed ge schieden. VAN NEDERLANDSE VROUWEN WENDT ZICH TOT VEILIGHEIDSRAAD EN V. N. Het bestuur van de gemeen schappelijke actie van Nederland se vrouwen heeft zich met het volgende telegram tot de Veilig heidsraad en de V. N. gewend: „Wij roepen Uw bemiddeling in, opdat de zo noodzakelijke medicij nen en voedsel, die in Singapore op verscheping naar Ambon wach ten, onmiddellijk worden verzon den". Ruwe huid Ruwe handen Ruwe lippen op onder op Oct. 31 7.32 17.15 20.10 13.37 Nov. 1 7.34 17.13 21.21 14.13 2 7.36 17.11 22.38 14.38 Djakarta heeft een onrustig weekeinde beleefd, met verschil lende schietpartijen in ver uiteen- liggende stadsdelen. Zaterdagmiddag zetten Indo nesische militairen een deel van de bovenstad in de naaste omge ving van het paleis van President Sukarno af, welke bezetting onge veer anderhalf uur werd volge houden. Volgens een mededeling van het militaire hoofdkwartier was dit bedoeld als een oefening. Zondagavond brak er een hevi ge schietpartij uit langs de weg naar Meester-Comelis, die circa twee uren duurde. Maandagochtend vroeg deed zich in de benedenstad een schietpartij voor dat met tussenpozen tot half tien des ochtends heeft voortge duurd. Officiële lezingen over deze gebeurtenissen zijn tot dus verre niet gegeven, aangezien de rapporten er van nog niet volle dig zijn. Over het incident te Meester- Comelis luidden de eerste berich ten, dat hierbij Ambonnese mili tairen zouden zijn betrokken ge weest. In een onderhoud met Aneta zeide generaal-majoor Scheffelaar het op prijs te stellen te kunnen verklaren, dat bjj de incidenten door Ambonnezen, die de status van militair der Kon. Landmacht hebben, geen schot is gelost, het geen door een nauwkeurige con trole van de munitievoorraad is bewezen. Bovendien is het Am bonnese detachement dat te Mees- ter-Comelis gelegerd is zeer rus tig. De generaal was van mening, dat andere elementen bezig zijn, de goede verhouding tussen de K. L. en de A.P.R.I. te Djakarta te ver troebelen. Voorzover gen.-majoor Scheffe laar bekend is, begon het incident, doordat een wielrijder in het voor bijgaan een pistoolschot loste op de wacht van het geniekampement der A.P.R.I.S. en vervolg-ens een handgranaat wierp. De wacht opende vervolgens het vuur met geweren en lichte mitrailleurs. Er rukte een gezamenlijke patrouille uit van de Indonesische- en de Nederlandse militaire politie, die de orde herstelde. De generaal verklaarde, dat geen enkele Ambonnees, die de status van militair van de K. L. heeft, buiten zijn kampement gewapend rondloopt en dat dit zeker niet het geval was op het tjjdstip waarop het incident ontstond. Ernstiger was een schietpartij, die Maandagochtend heeft plaats gevonden in de benedenstad van Djakarta. Te 2.20 uur werd een schot ge lost in de richting van een ge bouw waarin troepen van de A.P. R.I. zijn gelegerd. De wachtposten vuurden terug en kregen daarbij later steun van de troepen der „ringbewaking", zodat er 'n alge mene schietpartij ontstond. Een patrouille van de Indonesische militaire politie wist tegen het aanbreken van de dag een sta king van het vuren tot stand te brengen. Dit staken van het Vuren zoii zijn geschied, toen eenheden van de K. L., gelegerd in een gebouw in de benedenstad, een witte vlag uitstaken als „teken van overga ve". Plotseling viel er weer een schot, waardoor er een uur lang opnieuw een schietpartij ontstond. Toen deze was geëindigd wér den 30 K. L.-militairen, meren deels Nederlanders, gevankelijk weggevoerd. Precies te 9.10 uur viel er weder om een schot, waarvan de her komst nog niet kon worden vast gesteld, doch dat aanleiding werd tot een nieuwe schietpartij, die tot ongeveer half tien aanhield. Eerst toen keerde de rust terug en kon in de benedenstad het za kenleven een aanvang nemen. Van officiële Nederlandse zijde werd aan Aneta medegedeeld, dat het onderzoek naar de gebeurte nissen nog gaande is. Volgens een mededeling van de zijde der Indonesische autoriteiten tijdens deze bespreking, zijn de 30 militairen van de K. L. allen af gevoerd te hunner eigen bescher ming. Zij werden inmiddels vrij gelaten en kregen hun wapens terug. Begrafenis op 9 November. Koning Gustaaf van Zweden zal 9 November worden begra ven, aldus wordt in hofkringen bekend gemaakt. Het Nederlandse Hof in halve rouw. Het Hof heeft, met ingang van Maandag j.l., veertien dagen hal ve rouw aangenomen in verband met het overlijden van Koning Gustaaf V van Zweden. Gustaaf VI Adolf, is Maandag voor zijn Ministers en de volks vertegenwoordiging verschenen; hij heeft de eed op de grondwet afgelegd. De eedsaflegging vond plaats in het Koninklijk Paleis te Stock holm; zij werd bijgewoond door de bToer van de Koning, Prins Wilhelm en door zijn zoon Prins Bertil. De Koning droeg het uniform van generaal der Zweedse Ko ninklijke lijfgarde. De Ministers, allen socialisten op één na, waren in rok. Zij droegen geen onder scheidingstekenen, daar de Zweedse socialisten deze niet aanvaarden. Premier Tage Erlander las. na daartoe toestemming van de Ko ning te hebben ontvangen, de ac te van overlijden van Koning Gustaaf V voor, waarna hij Ko ning Gustaaf VI Adolf verzocht de eed af te leggen. Nadat de Ko ning de eed had uitgesproken, die hem zin voor zin door Minister- President Erlander werd voorge zegd, zette hij zijn handtekening onder het document. Daarna legden de Prins Wil helm en Bertil de eed af. Zij zwo ren de Koning „met hun leven en bloed getrouw te zullen zijn". De troepen van het gemenebest zijn na een zwaar bombardement van Noordkoreaanse posities in de Westelijke punt van hun versterkt gebied, genaderd tot de stellingen van de 17de Noordkoreaanse bri gade, die opdracht heeft „tot de dood'' te strijden. Amerikaanse vliegtuigen deden één van hun hevigste aanvallen op pantserauto's, die zich tegen de troepen richtten. De gemenebest- strijdkrachten trokken Tsjondjoe binnen, ongeveer 95 km van Si- noeidjoe gelegen, waar de Noord koreaanse Regering zich heeft te ruggetrokken. Officieren van de inlichtingen dienst schatten de Noordelijke verliezen tot heden op 333.000. Zij verklaren, dat er geen tekenen op openlijke Chinese interventie wij zen. Vliegtuigen hebben in het N- Oosten een goed gecamoufleerde bergstelling ontdekt, die een leger van 8000 man kan bevatten. Ten N. en ten Z. van Tsjongkin werden militaire doelen bestookt. Tsjongkin is de voornaamste ha ven aan de Oostkust, welke zich in Noordkoreaanse handen be vindt. TSJONGDJOE GEVALLEN. Troepen van het Britse gemene best zijn Zondagavond Tsjongdjoe binnengetrokken, nadat Ameri kaanse jagers en bommenwerpers in één van de hevigste aanvallen der actie tegenstand biedende tanks hadden vernietigd. Engelse straaljagers zullen Ko ningin Juliana en de Prins der Nederlanden halverwege Dover Nederland begroeten, wanneer het Koninklijk Paar zich aan boord van de Jacob van Heems- kerek" zal bevinden op weg naar Engeland. Een soortge lijk escorte begeleidde de Presi dent van Frankrijk, Vincent Auriol, toen hij dit jaar een offi cieel bezoek aan Engeland bracht. De eerbewijzen die aan het Ne derlandse Koninklijke Paar zul len worden verleend, zullen de zelfde zijn als die President Tibetaanse „volkstroepen", on der commando van Chinese offi cieren en vergezeld van Chinese communistische adviseurs, zijn tot 160 km Tibetaans gebied bin nengedrongen. De troepen rukten langs de weg Naktsjoeka-Lha- sa op en zijn ook naar Riwotsje aan de rivier de Detsjoe opge rukt, waarbij zij het zuid-weste lijke fort van Tsjamdo passeer den. Deze troepen zouden het fort ingesloten hebben, dat bemand is op divisiesterkte. Het is niet waarschijnlijk, dat deze „volkstroepen" op tegen stand zouden stuiten, daar zij op rukten in naam van de Pantsjen Lama, die over het algemeen in hoge achting staat. De sterkte van de binnenlandse troepen en de wijze waarop zij oprukten is nog niet bekend. De Tibetaanse regering zou vrezen, dat de Chinezen, indien niet tegengehouden door sneeuw of aardverschuivingen, binnen drie a vier weken Lhasa zulen bereiken. Volgens te New Delhi door het Indiase ministerie van buiten landse zaken ontvangen berich ten bevinden de Chinese strijd krachten, die Tibet zijn binnen getrokken, zich op 400 kilometer van Lhasa. Volgens een gewoonlijk be trouwbare Chinese bron te Hong kong hebben de Chinese commu nistische troepen zich in twee colonnes gesplitst. De ene is op weg naar Lhasa, de andere naar Sjigatse, de op één na grootste stad van Tibet, waar de Pantsjen Lama zijn zetel heeft. Volgens deze bron zijn een week geleden 50.000 manschappen van het com munistische leger onder de een- og'ge Chinese generaal Lioe Po- Tsjeng Tibet binnengetrokken van de provincie Skiang uit. Onderhandelingen tussen de Tibetaanse missie en de regering van Peking zijn vruchteloos, al dus deze bron. TIBET VERZOCHT INDIA DIPLOMATIEKE HULP. OM Officieel wordt te New-Delhi gemeld, dat Tibet India om di plomatieke hulp heeft verzocht met het oog op een vreedzame regeling met China. Geen enkele militaire hulp werd gevraagd. Tibet heeft India niet verzocht de zaak onder de aandacht van de V. N. te brengen. Te New-Delhi wordt officieel ontkend, dat Tibet India om mi litaire steun zou hebben verzocht. Politieke kringen achten het echter piet uitgesloten, dat een dergelijk verzoek een dezer da gen zou gedaan worden. India zal voordien echter zijn houding niet bepalen. Maandagavond werd te New Delhi vernomen, dat de Chinese troepen de Tibetaanse hoofdstad tot op 300 km zijn genaderd. Te Pembago zouden de Tibetaanse troepen zich reorganiseren en krachtiger weerstand gaan bie- Auriol ondervond, zo is op het paleis Buckingham gisteren be kend gemaakt. Het volledige officiële pro gramma voor het Koninklijk be zoek zal aan het einde van deze week of volgende week worden gepubliceerd. Leden van de Britse land macht. zeemacht en luchtmacht zullen langs de wegen staan op gesteld wanneer Koningin Ju liana en Prins Bemhard op 21 November van het Victoriasta- tion naar het paleis Buckingham zullen rijden, daarbij geëscor teerd door de „Household Cvalry" Men neemt aan, dat Koning George en Koningin Elisabeth aan het Koninklijk Paar op de avond van de 21ste November op het paleis Buckingham een ban ket zullen aanbieden. De Koningin en de Prins zul len later aan de Engelse Konink lijke Familie een feestmaal aan bieden dat ofwel in de Neder landse ambassade of in het hotel Claridge zal worden aangericht. Tafellinnen en tafelzilver zullen voor deze gelegenheid van 's-Gra- venhage naar Londen worden overgebracht. dén. De Chinezen rukteen gemid deld 3 km per dag op. NEHROE OVER IN TIBET. DE ACTIE Pandit Nehroe, de Indiase pre mier, heeft in een interview ver klaard. dat Peking zijn beleid voornamelijk baseert op inlich tingen uit Sowjet-Russische bron. Zo had Moskou herhaaldelijk verklaard, dat „de EngelsAme rikaanse intrigues in Tibet" ten doel hadden dit land in het an ti-communistische blok te bren gen. In Peking meent men n.l-, dat Amerika het Communistische China wil vernietigen. Deze vrees, die is gebaseerd op de voortdurende Amerikaanse steun aan Tsjiang Kai-Sjek, werd acuut, toen de strijdkrachten der Ver. Naties in Korea de 38ste breedtegraad overschreden. Pandit Nehroe achtte deze vrees ongegrond en antwoordde op de vraag, of India trachtte China tot beter inzicht te bren gen: „Wij hebben dit geprobeerd, doch ik weet niet, of het succes hgeft gehad." NOG MEER TROEPEN AAN LAND. Aan de Oostkust bij Iwon zetten 50 schepen 27.000 man infanterie van de zevende Amerikaanse di visie aan land. Iwon ligt onge veer 100 km van de Mandsjoerijse grens. „Wij trekken naar de Mandsjoerijse grens en vernieti gen elke vijand, die wij kunnen vinden" verklaarde de bevelheb ber dezer divisie, generaal-majoor David G. Barr. NOG STEEDS HEVIGE STRIJD. In het gebied van Ondjong woedt nog steeds een hevige strijd, doch volgens een Amerikaans officier is de toestand thans minder ern stig. Doch de pogingen van de Zuidkoreaanse regimenten om ten N. O. van Oensan naar Oendjong en ten N. W. van Oensan naar Tsjongsandjangsi op te trekken worden nog gedwarsboomd door verbeten tegenstand van Noordko reaanse formaties. Naar verluidt bevinden zich nog duizenden N.- Koreanen tussen de Oendjong en Tsj-osan, de aan de Jaloe gelegen stad, die door onderdelen van de zesde Zuidkoreaanse divisie werd bereikt. Deze onderdelen hebben bevel gekregen zich terug te trek ken, doch de weg wordt hun ver sperd door Noordkoreaanse troe pen. De krachtigste tegenstand der N. in het N. W. blijkt verder uit berichten over tegenstand tegen onderdelen van de Amerikaanse 24ste divisie, die ten W. van Taetsjon optrekt, en tegen het vijfde regiment van de zevende Zuidkoreaanse divisie ten Z. O. van Taetsjon. Volgens een woordvoerder van het eerste Zuidkoreaanse korps namen manschappen van de 24ste divisie ten W. van Taetsjon twee Chinezen gevangen de eerste Chinezen in deze sector Strijdkrachten van het Britse gemenebest deden Zondag de W. hoek van de bergvesting der N. in N. W.-Korea wankelen. Vol gens de berichten naderen izij stellingen, die bemand zijn met troepen van de 17de Noordkore aanse brigade. In het berggebied in het N. W. heeft iedere man en iedere vrouw opdracht gekregen te strijden te gen de aanval van de Zuidkorea- nen en de troepen der V. N. Landingen der Amerikanen en Zuidkoreanen bij Iwon blijven in snel tempo voortgang vinden. Te Wonsan stromen Amerikaanse mariniers en uitrusting aan land van de amphibievioot. Een verkenningseenheid van de Britse marine, die op het eiland Tsjo bij de Westkust van Korea aan land ging, ontdekte, dat het Noordkoreaanse garnizoen het eiland verlaten had. De verken ningseenheid doorzocht het eiland 6 uur op mgnen en Noordfcorei nen, maar vond niets, TOCH EEN CHINESE EEN HEID IN KOREA? Een woordvoerder van oen Amerikaans legercorps ia Korea heeft volgens frontberichten ver klaard, dat de eenheid, waarop Znid-Koreanen 60 km ten van de Mandsjoerijse grens waren gestuit, „positief is geïdentificeerd" als een volledig Chinees regiment. Zgn verklaring was gebaseerd op verhoren van 20 krijgsgevangenen. de Zuiden De correspondent van Aneta te Makassar vernam met betrekking tot de moeilijkheden met de guerillavechters in Zuid-Celebes, dat in deze streek onder de Sur gerbevolking honderden slachtof fers zijn gevallen, zowel tenge volge van de guerüla-acties als door de ■zuiveringsacties van het leger, In het binnenland werden don derden woningen in brand gesto ken en tientallen ambtenaren en bestuurders van zelfbesturende landschappen vermoord. Op be stuursgebied bestaat er een chaos, feitelijk functioneert er slechts een bestuursapparaat, dat dei stadsgemeente Makassar. i: 5 regels 60 eenlj I ct; minimum pM nummer of Admw meer. i namiddags 2 mt V'aarheid" niet aan ier Regering ent- vanzelf. De Rege- rieh vooralsnog te een nauwlettend 1 de ontwikkeling, ruggang van de n „De Waarheid" an een generings- -ach zonder dwang en. rekking tot de Na- e een onzeker he- oerd, moet de Re ten. g zal als het hromen tegen hen, igen der democra- p te treden. Demo iteit en christen voor degenen, die ren en aanhangen, gelijke vrijheid in doch anderzijds e waarden, die be n worden. Ook op ik terrein is mis- it mogelijk en dit iet zich voordoet, i een in de oomnra n verboden, ouuur iggen, dat de lie emocratische Isa afregelen inugea misbruik van het het economische itwrichttag te te ard zal wegens ar dagen het bed ie van de Ver leeft gisteren be ien-staten uit te !l van hun naflo ten in ge reed hein en eventuele tee- üe te helpen be- le beslissing werd tegen 5 stemxwnn. ?en. nauwkeurig be ordeverstoringen tANSE STEN GEARRE- e geheime dienst York 3 mannen en hunner is de toricaanse natio - ing in de stad Jetober 1947 cfe ioms voorziening .varen de eerste end op 1 April genoten 384.402 van de Nood- htparen, 121.147 uwen en 65.425 nnen. Met deze een jaarbedrag 30.188.420 'orden medege- tober j.l. 414.1^6 Noot wet bleken ■el 107.948 echt- alleenstaande 2 alleenstaande keringen per 1 ;en een jaarbe- .630,bij welk vorden opgeteld November 1948 and 2,50 voor i o bijslag van een minimum and 2,voor Volgens het voornaamste Re geringsblad heeft de Chinese generaal verklaard, dat het „be vrijdingsleger de rode vlag op de toppen van de Himalaya" zal plaatsen en dat „geen en kel element van enige imperia listische agressieve strijdkracht op het terrein van het Chinese volk zal worden toegelaten". Chinese troepen zijn Lhasa tot op 250 km genaderd, aldus uit ge zaghebbende bron te Kalimpong ontvangen berichten. De Dalai Lama is met de Regent Takta Rimp Otsje en het Kabinet met onbekende bestemming uit Lhasa vertrokken, aldus dit bericht. Naar verluidt heeft te Lhasa een poli tieke ommekeer plaats gevonden. zijn". De woordvoerder beschreef de slag in de sector van Oensan als „ernstig doch niet beslissend of critiek". De Noordkoreaanse strijdkrach ten hebben Donderdag 13 ge vechtswagens veroverd. Zij heb ben in de afgelopen dagen ge bruik gemaakt van houwitsers ka liber 76 millimers en van wapens, Het zware oorlogsmaterieel werd per vliegtuig weggevoerd, terwijl de rest, ammunitie inbe grepen, werd vernietigd. Een woordvoerder van het Franse leger verklaarde, dat de val van Laokay de opstandelin gen in staat stelt voort te ruk ken langs een weg, die voert door zwaar terrein met oer woud overdekte bergen, die ZON MAAN op onder op onder Nov. 4 7.39 17.07 15-11 5 7.41 17.06 1.20 15.23 6 7.43 17.04 243 15-34 7 7.45 17.02 4.08 15.45 8 7.46 17.— 5-37 15-59 9 7.48 16.59 7.12 16.16 10 7.50 16.57 8.50 16-40 11 7.52 16.56 10.26 17.16 eerst worden ondergebracht in het geallieerde doorgangskamp Friedland te Göttingen aan de grens tussen de Engelse en Rus sische bezettingszone. Het is niet bekend wanneer het contingent verder ob'trans port naar Nederland kan worden gesteld, evenmin zijn nog nadere gegevens beschikbaar ovei^ de identiteit dezer Nederlanders. Rechtbank heeft dkamer besloten ien N- F. J. Bitter, P. J. Bertrand en J. Droomers, die, verdacht van aansporing tot desertie van Nederlandse mili tairen, waren aangehouden, in vrijheid gesteld. Ten aanzien van de drie andere verdachten in deze zaak, het ge wezen Tweede Kamerlid J. H. Hermans en P. L. F. van Buren Lensink en H. Leenders, is ge vangenhouding bevolen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1