lede 1 I i I I 1 Bu BINNENLANDS NIEUWS TAZELAAR v. d. 1 Gezond Gebruik Naaimat H i De Tweede Begroting Kaïner over de van Landbouw Marshall openi de zitting der Atlantische Ministers van Defensie èn lekker! I J Ijzerhandel A. VAN DEN BRUELE I X Waardering voorstiet beleid van de Minister Blijkens het Voorlopig Verslag van de Tweede Ka mer over de Begroting van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening konden vele leden instemmen met het uitgangspunt voor het door de minister ge voerde beleid, nl: een zo groot mogelijke productie van eigen bodem van hoogwaardige producten. Deze leden hadden echter bezwaren tegen het te voeren prijsbeleid. F ranse Assemblee keurt wet op iIe verlenging van de dienst plicht goed Sneltrein Amsterdam-Parijs in België ontspoord De Amerikaanse minister van defensie, generaal Marshall, heeft de ministers van defensie der landen van het Atlantisch pact meegedeeld, dat de collec tieve macht, waarover het Westen kan beschikken „absoluut onvoldoende is" om agressie zonder „ernstige en gevaarlijke verliezen" te weerstaan. Am. vliegtuigen voor Indo-China Baron tegen wil en dank J naaimachinehuis HgH-XMgMg Daarvoor hee: en mocht er dan niet ee direct mee na DE SPEC1 DAN si En wilt U een PFAFF, want Schrijft of gaarne door zoeken. Nieuwstraat Vertegen woor straat A 321. Gemoltoi borstrok] FHnellei Interlocl broeken Interlock lange er „J*»**»»»**: k?v'l/. De Goedgekeur stichting e (Zie „Marj van 18 Sep1 Zeer verontrust toonden zich deze leden over de passage, dat het van belang is na te gaan. in hoeverre bij de kostprijsbereke ning kan worden uitgegaan van de bedrijfsmogelijkheden in plaats van de feitelijke toestand, zoals deze op de bedrijven wordt aangetroffen. Het denkbeeld om de bedrijfsmogelijkheden als grondslag te nemen voor de kost prijsberekeningen. achten zij ab surd. Tenslotte vroegen deze leden zich af. of het juist is, dat de prij zen der landbouwproducten langs kunstmatige weg laag wor den gehouden, waarbij zij o.m. «achten aan het peil der pacht prijzen. Vele andere leden merkten op, dat de doelstelling van het land bouwbeleid „aan de werkers in de landbouw een redelijk bestaan te verschaffen, voorzover zij op goed geleide sociaal en econo misch verantwoorde bedrijven werken", een formule is gewor den, die door ieder met instem ming wordt geciteerd. Deze leden waren van oordeel, dat men nu in een stadium is gekomen, waarin men het een en ander nader be hoort te concretiseren. Sommige leden meenden, dat de z.g. nieuwe koers in de land bouw, die de Minister sinds jaren volgt, er op gericht is de grote akkerbouwbed rjjven te bevoor rechten door het vaststellen van garantieprijzen voor de belangrij ke akkerbouwproducten, zoals tarwe, suikerbieten en koolzaad. Indien de Regering de thans gevolgde landbouwpolitiek als middel ziet om zo snel mogelijk te komen tot een situatie, waarin Nederland het buiten de finan ciële hnip van Amerika zal kun nen stellen, zal zij bedrogen uit komen. Vele leden merkten op, dat de integratie van de Westeuropese landbouw nog weinig is gevor derd. Indien hierin geen wijziging komt, is het de vraag, of een ver hoogde productie hier te lande een lonende afzet zal kunnen vin den. Aangedrongen wordt op een wettelijke regeling van het land bouwonderwijs. Vele leden vroe gen naar de verdeling der scho len over de verschillende geestes stromingen. Er bestaat naar hun mening een tekort aan R.K. lage re land- en tuinbouwscholen. Sommige leden wezen er op. dat er, aangezien slechts in een beperkt aantal gevallen hoger beroep kan worden ingesteld, geen eenheid bestaat in de uit voering van het Pachtbesluit. Zeer \ele leden waren van oor deel, dat de beperkingen op het gebied der oogstvoorziening te ver gaan. Andere leden wezen er op, dat de Gewestelijke Arbeidsbureaux vaak te kort schieten. De erva ring heeft geleerd, dat deze op papier veel arbeiders ter be schikking hebben, doch dat die, al^.ze nodig zijn, niet beschikbaar blijken te zijn. Na een debat van 2 dagen heeft de Franse nationale vergadering Zaterdagochtend vroeg een wets ontwerp goedgekeurd waarbij de dienstplicht van 12 maanden tot 18 maanden wordt verlengd en waarbij alle uitzonderingen, be houdens die om redenen van ge wondheid, komen te vervallen. Slechts de Communistische af gevaardigden en enige onafhanke- 1 ij ken stemden tegen het wets ontwerp, dat bepaalt dat een dienstplichtige 26'/z jaar reser vist blijft. .De Assemblee besloot, dat dienst plichtigen naar alle delen van de Franse unie kunnen worden ge zonden, behalve naar plaatsen waar militaire operaties aan de gang zijn. Premier Plevèn onthulde tijdens het debat dat tot op heden aan een derde van elke jaarklasse vrijstelling verleend was. Het wetsontwerp, dat met 417 tegen 185 stemmen werd goedge keurd, houdt de voorziening in om de dienstplicht in Frankrijk te be perken indien Europese landen,, die niet tot de Raad van Europa behoren, dit eveneens zullen doen. Zij hadden bezwaar tegen het voornemen van de Minister om voor gerst en zo nodig ook haver te komen tot het opnieuw invoe ren van een inleveringssysteem. Verschillende leden had het te leurgesteld, dat de Regering nog steeds vasthoudt aan een percen tage vet in de consumptiemelk van 2.5 pet. Andere leden vragen, of het niet mogelijk zou zijn twee soor ten melk beschikbaar te stellen, n.l. met 2,5 en met 3,5 pet vet. Sommige leden waren van oor deel, dat de stelling, dat de export naar België zich bevredigd ont wikkelt. niet juist is. Met waardering hadden vele le den vernomen, dat de Minister een open oog heeft voor de moei lijkheden van de visserij. Er zijn echter ook moeilijkheden bij de kustvisserij en bij de Zeeuwse mosselcultures. Hoe denkt de Re gering hier hulp te bieden? De sneltrein AmsterdamPa rijs is Zaterdagmiddag omstreeks half zes, even voorbij het station Bergen in België ontspoord. De sneltrein, die om 12.36 uur uit Amsterdam was vertrokken, verliet om 16.37 uur, met 23 mi nuten vertraging Brussel. Bijna een uur later ontspoorde de trein onder het viaduct bij Jemappe. De stoker, de heer H. Ie Nor- cy van het depot der Belgische Spoorwegen te La Chapelle is verongelukt. Enkele reizigers hebben kneuzingen opgelopen. De machinist van de trein de Belg Joseph Crimie brak zijn lin kerbeen. Er ontstond een grote ravage. Een uit Brussel gerequireerde hijskraan is ingeschakeld om de ontspoorde wagons en de omge vallen locomotief in het spoor te zetten. Het Parket van Bergen is met een onderzoek begonnen. Het heeft de snelheidsmeter in beslag genomen. Het ongeluk gebeurde even vóórdat de trein een wissel moest passeren. Alleen de locomotief ontspoorde. De rijtuigen bleven alle in de rails. Hieraan is het te danken dat alle reizigers er met de schrik afkwamen en slechts blauwe plekken opliepen. De trein heeft een vrij grote snelheid gehad. Toen de locomo tief ontspoorde heeft de tender als stootkussen gediend tussen de locomotief en de rijtuigen De zware rijtuigen hebben de lo comotieven honderd tachtig gra den doen draaien, zodat zij, nadat de trein door de plotselinge ver traging snel tot stilstand was ge komen, met de neus in de rich ting van Bergen lag. De tender is bijna helemaal in elkaar ge drukt. De rijtuigen zelf zijn ook beschadigd. Het mag een wonder heten, dat bij dit ongeluk niet meer dan één dode is te betreuren. Pas Zater dagavond om half elf heeft men de stoker van onder de puinhopen vandaan gehaald. Men veronder stelt dat het ongeval veroorzaakt is door het losslaan van de band van een wiel. De passagiers van de veronge lukte trein zijn Zaterdagavond om zeven uur met een andere trein naar Parijs vertrokken. Daar zijn zij Zondagmorgen om half één gearriveerd. Defensie moeten hun parlemen ten er van overtuigen, dat de mil- lioenen, die aan de bewapening zijn besteed en nog moeten wor den besteed noodzakelijk zijn." "Wij moeten bewijzen dat ons plan met succes ten uitvoer kan worden gelegd en dat het de vol ledige steun verdient van onze volken en regeringen." „Onze burgers willen graag weten wat voor strijdkrachten zullen worden opgebouwd, en wanneer en wat elk land zal bij dragen. Zij hebben zeker recht er op dit te weten." „Laat ons daarom pogen onze burgers op duidelijke en niet mis te verstane wijze deze kennis te verschaffen en laat ons dan snel en doeltreffend overgaan tot het omzetten van onze plannen in mi litaire kracht", aldus Marshall. Het Franse vliegdekschip „Dix- mude" is Zaterdag met 40 in Amerika gebouwde „Hellcat"- jachtvliegtuigen te Saigon aan gekomen. De jagers zullen tegen de Vietminh-troepen worden ge bruikt. ROOSENDAAL HOLLAND TURNHOUT BElGlt Marshall, die de conferentie opende, welke de plannen voor de geïntegreerde verdediging van het Atlantische gebied zal moeten overwegen, zeide, dat de potentiële collectieve macht der Verenigde Naties niet genoeg was geweest om de agressors in Korea af te schrikken. „De huidige collectieve strijd macht van de Atlantische staten kan ook wel eens onvoldoende zijn om een aanvaller te weer houden en is absoluut onvol doende om een aanval zonder ernstige en gevaarlijke aanvan kelijke verliezen te weerstaan". „Dit tekort in onze militaire kracht moeten wij thans zo spoedig mogelijk opheffen", zo zeide hij. „Van deze bijeenkomst moeten definitieve aanbevelin gen uitgaan, die ons niet alleen sterker zullen maken tegen de huidige bedreigingen, doch die dit vlugger zullen doen dan de procedure in het verleden heeft doen vermoeden". Marshall zeide te hopen, dat 1950 in de geschiedenis zal voort leven als het jaar, waarin de Westelijke beschaving haar vrees voor het communisme heeft overwonnen- „Economisch herstel en toegenomen militaire macht hebben ons grotere moed gegeven om de communistische uitdaging het hoofd te bieden. De overwinning in Korea is een indrukwekkend bewijs, dat de vastbesloten pogingen van de Verenigde Naties de steun zullen hebben van machtige strijd krachten voor de verdediging van de wereldvrede". Marshall, die waarschuwde tegen zelfgenoegzaamheid en te groot vertrouwen, verklaarde, dat thans de tijd gekomen is om een plan te maken, dat „aan de vol ken, die wij vertengenwoordigen en eveneens aan een ieder, die ons wil aanvallen, het volkomen duidelijk zal maken, dat wij een strijdmacht opbouwen, die agres sie in iedere vorm met succes kan keren." De Amerikaanse minister van Defensie deed een beroep op zijn ambtgenoten om „de huidige cri- tieke situatie realistisch te be oordelen". Hij wees op de weder kerigheid van het Atlantische Pact, dat van ieder der deelne mende landen een eerlijke en vol ledige bijdrage tot de gemene zaak vereist. „Alle ministers van MAN PLEEGT AANSLAG OP BUURVROUW. En richt daarna wapen op zichzelf. Zaterdagmorgen heeft te Jut faas de 47-jarige T., portier bij de Electro Apparatenfabriek aldaar, in overspannen toestand een re volverschot gelost op de 49-jarige mevrouw Z. Deze werd ernstig aan de borst verwond. De man richtte vervolgens het wapen op zichzelf en pleegde zelfmoord. Mevrouw Z., een buurvrouw van de dader, is naar een zieken huis te Utrecht overgebracht. De reden van deze aanslag en de zelfmoord is vooralsnog voor de politie een raadsel. De man had geen verhouding met de vrouw en van onenigheid tussen de bu ren was nimmer iets gebleken. SMOKKELCOMPLOT OPGEROLD. Zestigduizend kilo roomboter. Na een uitgebreid onderzoek heeft de recherche der invoer rechten te Roermond in Weert en Hunsel een groot smokkelcom- plot opgerold, dat zich bezig hield met een omvangrijke smokkel van roomboter naar België. In de loop van dit onderzoek waren zes Nederlanders en twee Belgen in arrest gesteld. Het gehele com plot bestond echter uit vijftien personen. Naar schatting hebben deze heren circa 60.000 kilo na tuurboter illegaal de grens over gebracht. Bij de verhoren werd verschil lende malen de naam van een Weertse zuiveldirecteur genoemd als leverancier van grote quanta boter. Na herhaaldelijk aan de tand te zijn gevoeld, bekende deze reeds sinds September 1949 met deze smokkel bezig te zijn. 's Avonds en 's Zondags, als de fabriek gesloten was, kwamen drie auto's het fabrieksterrein op. Deze werden tot in de fabriek ge reden, waarna de deuren werden gesloten. Dan werden de ruimten tussen de zijwanden, onder de zit tingen en bij één wagen in de dubbele bodem volgeladen met boter. Per rit werd op deze wijze ongeveer 500 kilo roomboter de grens overgebracht. VIJF GEZINNEN DAKLOOS. Zondagmiddag is door onbe kende oorzaak brand uitgebro ken in de voormalige houten mi litaire barakken achter de open bare lagere school te Putters- hoek. Deze barakken waren se dert 1945 wegens woningtekort bewoond door een vijftal gezin nen. De brand greep in het licht brandbare materiaal snel om zich heen en de plaatselijke brandweer, geassisteerd door de brandweer van 's-Gravendeel, kon niet verhinderen, dat het ge hele barakkencomplex tot de grond toe afbrandde. Een begin van brand in de openbare school kon tijdig worden bezworen. De barakken, eigendom van de gemeente, waren tegen brand schade verzekerd. De inboedels konden slechts gedeeltelijk wor den gered. De volledige inboedel van P. Firant, die niet verzekerd was, ging geheel verloren- De dakloos geworden gezinnen zijn tijdelijk bij familie onderge bracht. MAN GESTOKEN. Zaterdagnacht omstreeks half twee vond de politie in de omge ving van de Nieuwmarkt te Am sterdam een 25-jarige ijzerwer ker, die met een mes in het been was gestoken. De man is naar een ziekenhuis gebracht en daar behandeld- Hij weigerde voor de politie een ver klaring af te leggen, zodat het voorlopig nog een raadsel is hoe hij aan zijn verwonding is geko men. INBREKERS GEARRESTEERD. De wijkpolitie te Velden (L. heeft de 38-jarige E. B. uit Vo- lendam en de 26-jarige J. D., wo nende te Heerlen, aangehouden verdacht van inbraak aan scho len. D. heeft inmiddels bekend aan 25 schoolinbraken, gepleegd in verschillende plaatsen in ons land, o.a. te Laren en Hilversum, schuldig te zijn. Een derde mededader aan deze inbraken, een broer van de ge arresteerde B., bevond zich reeds voor een ander delict in het Huis van Bewaring te Amsterdam. Beiden zijn overgebracht naar het Huis van Bewaring te Roer mond. EXPLOSIE IN KETELHUIS VAN BAKKERIJ. De bewoners van de Valkstraat en omgeving te Zaandam werden Zaterdagmorgen om zes uur door een krachtige explosie gewekt. De ketel van de coöperatieve bak kerij „Excelsior" aan de Valk straat ie Zaandam was gespron gen. De kracht, waarmede de ex plosie gepaard ging, was zo groot Een wonderlijke geschiedenis. door 45) B. J. TEN WESEPE Nadruk verboden. „Klets met je Vondelpark," antwoordde mevrouw Brouwer, die lichtelijk bloosde: „wij heb ben nooit in het Vondelpark ge zeten". „O nee, dat is waar ook. Jullie woonden beiden aan de Over kant van het IJ. Nou ja, in het Vliegenbos dan- Nou, hoe oud waren jullie?" „Dat is heel iets anders protesteerde zijn moeder nog zwakjes. „O, dat is een goeie mop. Om dat het jullie betrof, was het heel wat anders. Laat eens kij ken," vervolgde Kees ondeugend. „Ik ben nu vier en twintig en U vijf en veertig. Vader is zes er veertig. Nou, dan waren jul lie toch nog jonger, toen jullie met elkaar verkeerden, dan ik. En wou U het mij verbieden? Die moederdie zou maar al tijd willen, dat ik een baby bleef, hé?" Ze lachte vertederd en streek hem over zijn weerbarstige ha ren. „Ik houd van jullie alle maal", zei ze zacht, ,.en ik houd jullie maar het liefst zo lang mo gelijk bij me. Maar als jij een maal de vrouw van je keuze vindt, zal ik je niet tegen hou den, jongen." „Dat weet ik toch ook wel, moedertje. En daarom wil ik met Annie wel eens nader kennis maken." Vader Brouwer kwam thuis en werd onmiddellijk in kennis ge steld met het feit, dat er bericht was van Jan. Kees vertelde het een en ander en Brouwer las de brief. Hij was een rustig man en reageerde dan ook kalm. ,,Ik heb altijd wel gedacht, dat het zo'n vaart niet zou lopen. Dus vandaag of morgen komt hij wel weer boven water. Nou, veel geluk met je speurderij van avond-" Om half twee ging Kees de deur uit en reed naar een kennis op de Amstelveenseweg, die een garage had. Het was een vroe gere collega van hem, die in de loterij een gelukje had gehad, van het geld een goede tweede hands wagen, kocht en een ver- huurbedrijfje was begonnen. Nu had hij al een tweede wagen en de zaak ging goed. Kees kwam af en toe wel eens een praatje ma len.- „Flip," begroette hij de onder nemer, die een wagen stond te wassen, „je moet me rijden". Flip lachte en spotte: „Zeker naar de vuilnisbelt!" ..Nee, serieus," antwoordde Kees, terwijl hij zijn fiets in een hoek van de garage zette. ..Waar moet je naar toe?" „Nergens, zo maar een eindje rondrijden." Flip draaide de waterkraan dicht en legde de slang neer, ter wijl hij de jongeman, die weer naar hem toegekomen was, r.ieuwsgierig aankeek. „Zeg, maak nou bij mij de kachel niet an!" ,,Het klinkt gek, hé? Maar elihet betreft hier een wed denschap. Je moet me rijden naar de Emmalaan 138. Daar moet je om precies twee uur langs rijden en drie lange stoten op je claxon geven." „Ik heb geen claxon," ant woordde Flip, die het maar half vertrouwde met de weddenschap. „Nou ja, je hebt toch wel een ander geluidsignaal? Klets nu niet en rij hier om vijf voor twee v/eg- Nog eens: je moet langs Emmalaan 138 rijden en precies om twee uur voor dit huis drie stoten op de claxon geven. Dat weet ik nu. En dan?" „Dan? Nou, dan gaan we weer terug. Hierheen. Dat is alles." ,,Zo," antwoordde de ander. „Wat betekent dat allemaal? Woont daar een meisje van je?" Kees knipoogde. „Jij hebt ook al les direct door! Maar het gaat om een afspraak. Niet kijken, als je er langs rijdt „Hoe kan dat nou?" viel Flip in de reden. „Ik moet voor 133 drie signalen geven en ik mag niet kijken. „Ik bedoel dit: in huis mogen ze.... eh.... haar oiidei-s er niets van merken, begrijp je? Ze zitten meestal in de voorka mer. Maar voor haar is het een teken. Dan weet zij er van." „Waarvan?" „Mens, vraag niet zoveel! Wil je het doen of niet? Anders ga ik naar een andere ondernemer-" Flip lachte. „Al goed, bloeder. Maak je maar niet zo druk. Ik zal je wel helpen in je samen zwering. Hier, steek eerst een sigaret op, want het is pas kwart voor twee. Intussen zal ik de wagen afdrogen, want ik moet deze nemen. Dc andere is met een gezelschap weg." (Wordt vervolgd.) dat het dak van het ketelhuis werd weggeslagen en vele ruiten in de omgeving braken. De chef van de bakkerij, de heer Van der Werf, mocht van geluk spreken, dat hij juist in de bakkerij was op het moment, dat de ketel uit elkaar sprong. Hij was even tevoren in het ketel huis, dat achter de bakkerij was gelegen, geweest om de zaak te controleren, doch had toen niets bijzonders ontdekt. i BRANDWEER REDT 7-JARIG JONGETJE. Zondagavond omstreeks kwart over zeven bemerkte de bewoon ster van het pand Buiksloterdijk 304 in Amsterdam Noord een sterke brandlucht. Zij rende het huis uit en ontdekte, dat de huis kamer van het pand 302, dat te gen haar huis is aangebouwd, in brand stond. Een toevallige voor bijganger waarschuwde onmid dellijk de brandweer. De brandweermannen van de eerste wagen, die arriveerde, drongen direct het brandende perceel binnen en vonden in een aan de huiskamer grenzende slaapkamer een zevenjarige jon gen, Reinald Nolman geheten. Het kind was reeds door de rook bedwelmd en de brandweerlieden, die rookmaskers droegen, slaag den er in hem juist bijtijds uit het huis te brengen. Bij de buren werd het kind binnengebracht en met behulp van kunstmatige ademhaling en een zuurstofappa raat kon men de levensgeesten weer opwekken. Twee honden, die in hetzelfde vertrek waren, bleken reeds door de rook te zijn gestikt. De huiskamer, de slaapkamer en de keuken brandden geheel uit en ook enkele andere vertrek ken kregen brand- en waterscha de. Overigens had de brandweer het vuur gauw onder de knie. Over de oorzaak van de brand is met zekerheid nog niets te zeg gen. VIER DODEN OP ONBEWAAKTE OVERWEG. Vrijdagavond is een personen auto op een onbewaakte overweg in de gëmeente Deurne op een trein gereden. Alle vier inzitten den werden gedood- Vier inwoners van de gemeen te Someren zijn Vrijdagavond het slachtoffer geworden van de on bewaakte overweg te Grindveen, onder de gemeente Deurne (N.B.) Tot 18 uur hadden de 54-jarige A. Wijlaars, zijn 25-jarige zoon Martinus, de 26-jarige J. Wijlaars, gemeente-ambtenaar, neef van eerstgenoemde en de 27-jarige Fr. van de Mortel onder Grind veen een controlepost betrokken van de kampioensrit van de K.N.M.V. Om ongeveer halfzeven keerden zij in een D.K.W—bestel wagen huiswaarts en bij het pas seren van de overweg onder Grindveen, welke reeds meer slachtoffers heeft geëist, werd de wagen gegrepen door de perso nentrein VenloEindhoven. De 4 inzittenden werden op slag ge dood, ter\yijl de bestelwagen to taal werd vernield. De personen trein had tengevolge van dit on geluk een vertraging van twin tig minuten. De overweg is niet bewaakt en evenmin beschermd door flikker lichten. Het zicht ter plaatse is slecht, doordat de spoorbaan ho ger ligt dan de weg, waardoor men voor het passeren van de overweg eerst een korte helling moet nemen. BRANDWEERAUTO'S GENIETEN VOORRANG. De chauffeur van een brand weerauto, die op 25 Juni op het kruispunt Nassaukade De Clercqstraat te Amsterdam een oranje stoplicht negeerde, waar door zijn wagen in botsing kwam met de Sloterdijker tram, is door de kantonrechter te Amsterdam van alle rechtsvervolging ontsla gen, daar deze verdachte niet strafbaar wordt geacht, hoewel was bewezen, dat verdachte de overtreding had begaan. Veertien dagen geleden was een boete geëist van tien gulden. Op die zitting was gebleken, dat de wagen terugkeerde van een brand, hetgeen de kantonrechter aanvankelijk deed opmerken, dat er dus geen bijzondere haast was. Een brandweercommandant toonde echter aan, dat de instruc ties voor chauffeurs inhouden, dat deze auto's zowel op weg naar als terugkerend van een brand niet gebonden zijn aan ver- keersbepalingen. De wegenver keersregeling voor brandweer auto's moet ruim worden uitge legd, aangezien brandweerkazer nes zo kort mogelijk zonder brandweerwagens mogen zijn. De chauffeurs, aldus het von nis, dienen na afloop van een brand zo snel mogelijk terug te keren en moeten ook na de blus sing voorrang hebben boven elk ander verkeer. AANRIJDING MET DODELIJKE AFLOOP. Zondagavond tegen half zes is op de Noorder kanaal weg te Rot terdam de 22-jarige H. P. Boek- holt, wonende te Rotterdam, ter wijl hij op de fiets zat, door een personenauto aangereden en ge dood. Comp Noordstraat 19 TERNEUZEN Telefoon 2151 ,j. den; prachtige Slipovers; Schipperstruien; ge breide wollen Handschoenen; fijne gevoerde Nappa Heerenhandschoenen; alle soorten Onder- Schorten; Schortebont enz. Beleefd aanbevelend. Tevens het beste adres voor WOL en SAJET. IN dppd XTÜU1 cIUlilIlUbLllUcllCll goed en mooie sorteering Sc aan 't stuk; Lingeriekatoen SPORTKOUSEN voor jongens en meisjes WOL- EN KOUSENHUIS Noordstraat 45 - TERNEUZEN - Telef. 2546 x v,vv-"- x ooooooooooö»c0»MO»oo<x3öj»3fflcfööaa<«3oooöoö»» Dan spaart U Uw geld en Uw machine! ERKEND STERNA RIJKS GEDIPLOMEERD Telefoon 41 ZAAMSLAG UMIIII

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2