145 )en? UIT DE PROVINCIE Bim's Reisbureau De „Alikruik" inval in WAT BRENGT DE RADIO? RECHTSZAKEN Gemeente Temeuzeo Binnenlands Nieuws no. 72 250 gram GIJ 250 gram OG 100 gram 00 ALBERT HEIJN GOEDKOPER De Wekker van 40 NU smaakt Van Overbeeke TERNEUZEN. AXEL. GOES HOOFDPLAAT OOSTBURG. ZAAMSLAG. AGENDA Ct AMANDEL SPECULAAS van 59 voor U U GEKRUIDE SPECULAAS van 39 voorU ll ct SPERCIEB0NEN 2 grote blikken van 156 voor. ct HAAGSE LEVERWORST van 25 voor L Ld A. J. VAN DE REE Gelderse Rookworst r Ex-Inspecteur Politie Z.V.U. -toneelavond. „Wii zullen straks weer enkele uren toeven in de wereld van de schijn", zo zeide de voorzitter der Werkgroep Terneuzen van de Z.V.U., de heer Dr. v. d. Briel, toen hij Dinsdag de druk bezoch te toneelavond opende. Maar voordat de vele aanwe zigen in die schijn werden inge leid, deed de voorzitter nog enige zakelijke mededelingen. Het Centraal Bestuur van de Z.VU. zal n.l. in de toekomst niet meer in staat zijn voorstel lingen als deze doorgang te doen vinden, tenzij het ledental be langrijk stijgt. De werkgroep had gemeend voor één keer, en hierop werd de nadruk gelegd, vele toneellief hebbers uit de personeelsvereni gingen tegen gereduceerde prij- zert toe te laten en zodoende ken- nib te doen maken met het werk der Z.V.U. Velen interpreteren de naam Universiteit verkeerd. Men moet meer op .Volks" letten, hoewel dit „volks" niet moet worden ge zien als in voorbije bange tijden. Men zal onder 't oog zien, hoe eventueel in de toekomst met tal van verenigingen kan worden samengewerkt. De opvoering van „Baker sprookje" kon geen doorgang vimJen, omdat Mary Dresselhuijs door een acute blindedarmontste king de reis naar Zeeland niet kon maken. In de plaats van „Bakersprook je" werd nu opgevoerd „Nina", van André Roussin, waarin Ank v. d. Moer ter elfder ure een haar onbekende rol moest ver vullen, van welke taak ze zich uitstekend kweet. „Nina", een blijspel in 3 be drijven, spelend in het Londen van de tegenwoordige tijd, doet ons kennis maken met de „drie hoeksverhouding", welke niet uitgroeit tot een drama- De bedrogen echtgenoot Jeffer son (Henk Rigters) en de hem vergezellende revolver geven wel een onbehaaglijk gevoel aan de toeschouwers. In de derde acte blijkt, dat ook eejn derde man (Gerard Rekers), die een vrouw in een driehoek heeft, al even imbeciel is als de anderen. De enige kordate figuur in z'n ambtelijke positie bleek de in specteur van politie (Pierre Myin). Ten slotte, aardige vertoning van een spel zonder diepe in houd. waarin af en toe wat sa tire om het hoekje komt gluren en daarom voor de toneelliefheb bers een schim is, waarin toch wel enige werkelijkheid schuilt. VRIJDAG 27 OCTOBER HEL VERSTEM I: 7.00 Nws. 7-15 Gram.; 7-45 Gebed; 8.00 Nws.; 8.15 Amusementsm.9.00 Gram.; 9.30 Waterstand.; 9-35 Schoolradio; 1005 Orkest; 10.20 Orkest1100 Voor de zieken; 11.40 Koor; 12-00 Angelus; 1203 Orkest; 12-30 Meded.; 12.55 Zonnewijzer; 13 00 (Nws.; 13.20 Ongel; 13-45 Voor de vrouw; 14-00 Kwartet; 14.52 Piano; 15.00 Schoolradio; 15.30 Lichte mu- muziek; 16 00 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17-15 Koor; 17.45 Orkest; 18 18 Causerie; 18.30 Gram.; 18-45 Klankbeeld; 19.0Q Nws-; 1915 Regeringsuitz-; 19-35 Orgel; 19.48 Pol. overzicht; 20.00 Nws.; 20 05 De gewone man; 2012 Orkest; 21-40 Klank beeld; 22.45 Gebed; 2300 Nws.; 23.15 Reportage; 23 20 Gram. Hilversum et. 7.00 Nieuws; 7-'16 Gymnastiek; 7-30 Gram.; aOONws.8.18 Gram-; 8 50 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 1000 Causerie; 10.05 Morgenw-; 1020 Gram., 10.30 Voor de vrouw; 1045 Piano; 11-15 Radiofeuille ton; 11.35 Gram.; 12.00 Orgel; 12-30 Meded.; 12.33 Sport; 13.00 Nws-; 13.15 Avro-allerlei13-20 Orkest; 14.00 Voor de vrouw; 14.20 Orkest; 15.00 Boekbespre king; 15.20 Gram-; 1600 Orgel; 16 30 Voor de jeugd; 17 00 Film-, 17-20 Causerie; 18.00 Nws.; 18.15 Orkest18-45 Denk om de .bocht 19.00 Koor; 19.20 Causerie; 19 30 Causerie; 19-50 Berichten; 20.00 Nws.; 2005 Boekfoesprek-20.15 Plano; 20-35 CauseriU; 21.00 Ver- aoekprogramma21-40 De duc- dalf.; 22.00 Buitenl. overz-; 2215 Oram.; 22.40 Causerie; 22.45 Gebed; 23 00 Nws.; 2315 Cause rie; 23 30 Gram. RRUSSEL VL: 12.00 Gram.; 12.30 Weerbericht; 12-32 Orkest; 13-00 Nws-; 13-15 Gram-; 14.00 Piano; 14.15 Gram.; 1430 Piano; 15.45 Gram.; 1615 Opera; 1700 Nws.; 1710 Gram-; 18.15 Cau serie; 18-30 Voor de soldaten; 19 00 Nws.; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton; 20 00 Film; 20 15 Oude muziek; 2100 Kunst; 2115 Gram.; 22.00 Nws.; 2215 Jazzmuziek; 2245 Gram.; 23-00 Gezinsweek- In het kader van deze actie en in aansluiting op de vergade ring voor jongeren die de vorige week is belegd, had Maandag avond in de Chr. Bewaarschool een samenkomst voor ouderen plaats. De beide plaatselijke predi kanten, Ds. Pennings en Ds. Sebestijén traden beiden op met referaten, waarin tegenover het gemis van het leven in gezins verband werd gesteld het geluk dat het bezit hiervan betekent voor een mensenkind. Zoals de vogels een nest en de zwaluwen een huis bouwen, zo is bet een natuurlijke toestand die aan de Goddelijke scheppings orde ontsproten is, dat het gezin rust op de pijlers van samen leven en strijden, waardoor het huwelijk ook iets anders is dan alleen het sexuële samenzijn en iets oneindig hogers. De excessen, die het nationaal- socialisme en Marxisme in zijn konsekwentste vorm in dit opzicht openbaarden en die ook thans nog waarneem baar zijn, hebben ons genoeg ge- feerd. De ontheemden in de mas sakampen evenzeer. Het zijn tegen de ordonnantiën Gods indruisende toestanden, die de machtigen dezer aarde op hun wijze sanctionneren, al naar dit in het kraam te pas komt. Ook de realiteit in de verhou dingen werd nader besproken en getoetst aan de atmosfeer van innige verbondenheid, het dage lijks elkaar nodig hebben, waar door het gezin uitdijt tot wat het dient te zijn: pijler van de sa menleving. De tot het uiterste doorgevoer de industrialisatie in de huidige samenleving draagt eveneens bij tot de ontwrichting van het ge zin. Naar aanleiding van de door de sprekers ontwikkelde hypothesen stelden tal van aan wezigen schriftelijke vragen, die een vruchtbare gedachtenwisse- ling tot gevolg hadden. Circa 50 mannen en vrouwen waren opgekomen naar deze bij eenkomst. over de problemen, die het toe nemende snelverkeer ook voor de kinderen brengt. Aanwezig waren o.a. de burge meesters van Oostburg, Cadzand, Zuidzande en Sluis. Ook de Rijks politie was vertegenwoordigd. Burgemeester Hoekzema open de de bijeenkomst en heette de heren Van Langeveld en Van Driet van de Bond Voor Veilig Verkeer welkom. De heer Van Langeveld consta teerde het verheugend feit, dat voor verkeersopvoeding in Zeeujvs-Vlaanderen veel belang stelling bestaat en legde vooral de nadruk op verkeersonderwijs op de scholen. Als het kind vroeg vertrouwd wordt gemaakt met het verkeer, zullen we komen tot een gedisci plineerd gebruik van de weg. Het overtreden der verkeersregels is een kwaal, waar men van Gronin gen tot Zeeuws-Vlaanderen mee te kampen heeft. Elke categorie weggebruikers maakt z'n eigen fouten. De voetganger b.v. kijkt te weinig uit en is veel te gemak kelijk in de veronderstelling, dat „i „a,lullial. die auto best nog kan remmen. niet minder het Over het algemeen heeft de voet met minder net ganger zich niet aangepast aan het snelverkeer, steekt zonder op hier genoot hij een aandachtig gehoor, wat wel bleek uit de vra gen die de kinderen mochten stellen. Met genoegen kan Zaamslag op deze leerzame causerie terug zien. Het was de eerste keer dat deze film in Zeeland werd ver toond. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie te Zaamsag werden de volgende gevonden voorwerpen aangegeven Een Ballpointpen, Daij, Andij- kepolder B 115; een heren zak horloge, Heijnsdijk, Hoek van de Dijk B 155. (Nws.23-05 Gram. Veiling Goes koelhuis in. richt tweede De veilingvereniging 1AZuid- Beveland" te Goes heeft toeslo ten over te gaan tot het- inrich ten van een koelhuis in de voor malige stroopfabriek. De inhoud van deze koelruim te is 700.000 kg, waarmee de to tale koelcapaciteit van deze veiling wordt opgevoerd tot niet minder dan 2 millioen kg. Er worden twee grote cellen voor gewone koeling ingericht en de totale kosten zullen naar raming 200-000 bedragen. Omdat de vorig jaar geplaat ste hangar voor berging van de kisten reeds te klein is gewor den en men bovendien de op slagruimte in de voormalige stroopfabriek zal missen, stelde het (bestuur voor nog een han gar tie plaatsen, waarin 140-000 kisten kunnen worden geborgen- Er werd medegedeeld, dat de aanvoer te Goes 8 millioen kg bedraagt, te 's Heerenhoek IV2 millioen kg en te Oudelande 1 millioen kg. Gewezen werd op de ongezon de toestand, dat de handelaren de kisten te lang in bezit hou den, waardoor men stjeeds nieuw materiaal moet aanschaffen om aan de vraag te kunnen voldoen. Daar deze kwestie voor het ge hele land geldt, heeft het Cen traal Bureau voor Tuinbouwvei lingen pogingen aangewend om tot oplossing van deze ongewen ste toestand te geraken. Gouden bruiloft. Het echtpaar Petrus van Waes en Louisa de Kezel zal op 27 Oct. de dag herdenken waarop zij vóór 50 jaar in het huwelijk verbonden werden. Beide echtelieden genieten nog een uitstekende gezondheid en verheugen zich niet weinig in het feest, dat zij temidden van hun talrijke kinderschaar zullen vie ren. 's Morgens wordt er voor hun in de R-K.-Kerk een H. Mis van dankbaarheid opgedragen- 's Middags begint het feest, dat "s avonds zal worden voortgezet. Het muziekgezelschap zal des avonds een serenade brengen. Het zal deze oude mensen stel lig op die dag niet aan belang stelling ontbreken. Opbrengst collecte. De opbrengst van de Kerst- lijst, waarmede onder het Her vormde deel der bevolking was rondgegaan was ƒ91,45. Dit is bestemd voor de kinderen der Zondagsschool. Verkeerslessen op de scholen? In het arbeiderskamp te Oost burg vergaderden deze week de onderwijzers uit West Zeeuws Vlaanderen, om zich te beraden of om te zien een drukke rijweg over. Autobestuurder en voet ganger moeten meer met elkaar vertrouwd worden gemaakt- De middelen om de onveiligheid op de weg tegen te gaan, vindt men in een goede verkeerswetgeving, die er nu in 1951 gaat komen. In het gezin moet met de ver- keersopvoeding van het nog jon ge kind worden begonnen. Op school moet men de jeugd 't ge vaar van het verkeer bijbrengen en moeten de verkeersregels 'n klasseverband worden geleerd- Naast de theoretische is ook de practische kennis van belang, die hun graag door de Rijkspolitie zal worden bijgebracht. De politie gaat dan met de jeugd de weg op, om allerlei ver keersmoeilijkheden op de juiste; wijze op te lossen. Het onderwijzend personeel en de Verkeerspolitie zegden alle medewerking toe. Naar ouder avonden etc. zal het Verbond gaarne een spreker .afvaardigen om ook de ouders van het grote belang hiervan te doordringen. Burgemeester Hoekzema deed een beroep op ieder, om het vei lig verkeer in Zeeuws Vlaande ren waar te maken, waarna hij de heer Van Langeveld dankte voor de voorlichting. Walvisvangst. Dinsdagavond gaf de Oranje- commissie voor haar leden en be gunstigers een avond, waarop de heer W. Hillenius uit Schevenin- gen een lezing hield over de wal visvangst, welke hij door een film aanschouwelijk maakte. De heer H. had deze vangst op de „Willem Barendsz" meegemaakt. Hij was aangesteld om toezicht te houden op de vangsten en had deze op de film vastgelegd. De heer W. v. Vessem opende de avond met 'n woord van dank aan de heer H- en aan het tal rijke gehoor. De heer H. begon zijn inleiding met een vergelijking tussen de walvisvangst van vroeger en nu. Vroeger werden er ook maar 8 a 10 walvissen gevangen, maar la ter veranderde dit geheel en al. Het zijn nu blauwe walvissen en potvissen, waarop jacht gemaakt wordt. Het schip is voorzien van radio en radar. Na de uiteenzettingen werden vele vragen gesteld, die de heer H. uitvoerig beantwoordde. Na de pauze werd de film ver toond en kon men in beeld zien, hoe alles geschiedde tijdens de vangst. Het was een interessante avond en de toehoorders hebben zéér genoten. Enkele onderdelen van de dieren waren ook aanwe zig. Verder een stuk kabeltouw van geweldige sterkte. Aan het einde dankte de heer J. W- Kusée de spreker en hij hoopte in de toekomst nog wel eens meer in contact met hem te komen. Woensdagmorgen vertelde de heer Hillenius over zijn tocht met de „Willem Barendsz" voor de leerlingen van de hoogste klassen der lagere scholen. Ook HEDEN: AXEL: Hotel „De Lozanne", 2 uur: Publieke verkoping van 3 Hofsteden. „Het Centrum", 8 uur: Afscheidsavond van „Indra"- POLITIERECHTER MIDDELBURG. Aardappelsmokkel. Voor het smokkelen van aard appelen met een vrachtauto naar België stond terecht C. A- B- te Sluis, die blijkbaar goed op de hoogte was met de „veilige" zij wegen om buiten de grenskanto- ren om de grens te overschrijden. Hij had hiermede reeds een flink bedrag verdiend vóór hij tegen de lamp liep. De Officier eiste tegen B., die de aardappelsmokkel bekende, 4 maanden gevangenisstraf. De uitspraak luidde 2 maanden met aftrek. De koopman M. A- B- te Aar denburg, die B. had geholpen, werd veroordeeld tot 1 mnd ge vangenisstraf voorwaardelijk. De landbouwer P. R- te Aardenburg kreeg 3 mnd voorw. en 250 of 1 mnd en zijn zoon 2 mnd voorw. en 100 of 1 mnd- Allen met een proeftijd van 2 jaar verder werden in deze zaak nog veroordeeld de chauffeur van de vrachtauto R. L. L. te Oost burg tot ƒ50 of 10 dagen, mej. M. C. B. te Sluis, die als uitkijk fungeerde tot 60 of 20 dagen en de aardappelhandelaar J. van D. te Groede tot ƒ25 of 10 dagen. Zware boete. Voor het leveren van kunst mest aan Belgische landbouwers, waarvoor hij 5.000 had ontvan gen en 17.000 crediet verleende, stond terecht de handelaar H. J. E. de M. te Hulst. Hij werd des- wége veroordeeld tot 1.000 of 3 mnd en 3 mnd voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. GROTE BOERDERI.IBRAND TE LINTELO. Woensdagmiddag is brand uit gebroken in de boerderij ,,'t Spie ker" te Lintelo bij Aalten, be woond door de familie Gussinklo. De brand is ontstaan, doordat uit een op de deel staande tractor, toen de eigenaar deze wilde star ten, een steekvlam sloeg, waar door in de nabijheid staande bus sen met benzine vlam vatten. Ogenblikkelijk begon het hooi en stro te branden. De brandweer uit Aalten kon niets doen, aange zien er geen water was. Van de deel werd alleen de tractor ge red en een zeug met biggen en een kalfje. Twaalf vette varkens kwamen in de vlammen om. De schade wordt geschat op 60.000. Alle boerderijgebouwen, waarin de gehele oogst en het landbouw gereedschap waren opgeslagen, zijn verbrand. De schade wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. AUTO RIJDEN OP EEN KOOPJE. De politie in ons land heeft momenteel te kampen met een nieuwe methode van autohuur ders om geruime tijd voor weinig geld plezier varl een gehuurde auto te hebben. De auto wordt gehuurd en een cautie gestort. Men rijdt, totdat de benzine bijna op is. Dan wordt de wagen naar een garage ge bracht voor „reparatie". De huur der toont de autopapieren, die op naam staan van de verhuurder en wekt de indruk, dat het zijn eigen auto is. Hij geeft voor haast te hebben en verzoekt om een an dere auto teneinde zijn reis in de omgeving te kunnen voortzetten. De nieuwe verhuurder ont vangt dus de eerste auto als cau tie. Dit spelletje kan bij herhaling worden voortgezet en aangezien de nieuw gehuurde auto steeds een volle benzinetank heeft, kan een huurder, die een cautie stort, een week en misschien nog wel langer op deze wijze door het land rijden, zonder dat het hem iets kost. Komt de zaak uit, dan is er natuurlijk geen geld en de autoverhuurder plus de diverse garagehouders zijn de dupe van het spelletje. Soms ook vraagt men geen an dere auto, maar worden accessoi res van de auto of reservewielen verkocht om op deze wijze aan geld voor benzine te komen. Aan garagehouders wordt geadvi seerd steeds naar het rijbewijs te vragen. Kloppen de naam op het rijbewijs en de bij de auto beho rende papieren niet, dan is het zeker, dat men met een gehuur de of een geleende auto te doen heeft en kan men dus zijn maat regelen nemen. Een andere oplossing zou zijn, dat de huurauto's bijv. een merk in het motorblok zouden hebben, zodat iedere deskundige onmidde- lijk zou kunnen constateren, dat de auto een huurauto is. BIJZONDER BKTTLOFTSFEEST Eeuwen reeds staat in het stille dorpje Beekbergen de Ned- Herv. Kerk, maar nog nimmer heeft zij binnen haar muren een gebeurtenis beleefd als haar he den te wachten staat- Twee zoons, Marinus en Jo hannes, en een dochter, Heintje, uit het gezin De Groot zullen dan in het huwelijk treden met Jannetje, Geradina en Hendrik Boers, eveneens tot eenzelfde gezin behorend- Ds. J- van Veen uit Apeldoorn zal dit drievoudige huwelijk in zegenen, nadat in het Apeldoorn- se Raadhuis het burgerlijk hu welijk is voltrokken. Natuurlijk is heel Beekbergen vol van het grote feest en Velen zullen straks te gast zijn op ue ouderwetse boerenbruiloft waar mede dit heuglijke gebeuren zal worden gevierd op een wijze, welke nog maar weinigen zien van --roeger herinneren. 65 JAAR GROENTEHANDELAAR. De 88-jarige Amsterdamse groentehandelaar Karei Volder, die 65 jaar lang dag in dag uit naar de markt ging, inkocht en langs zijn klanten liep, is in de Centrale Markthallen te Am sterdam het middelpunt ge weest van een feestelijke huldi ging. Hij mocht verscheidene ge schenken in ontvangst nemen- Ook de Wethouder voor de le vensmiddelen, de heer B- C- Franke, richtte het woord tot de bejaarde groenteman en bood hem een oorkonde en een kist sigaren aan. Karei Volder werd tot ere burger van de markthallen be noemd- Stichting; Inter locale YVoningmil Centrale Utrecht. Wij hebfcen besloten mede werking te verlenen aan de Stichting Interlocale Woningruil- oentrale te Utrecht. Dit houdt in dat inwoners dezer gemeente voor het verkrijgen van interlo cale woningruil, van deze cen trale gebruik kunnen maken. De kosten bedragen f 15. De uit voering is opgedragen aan de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, Schoollaan 10, alwaar te vens alle inlichtingen zijn te verkrijgen. Terneuzen, 25 October 1950- Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. TELLEGEN, Voorzitter A. J. DEES, Secretaris. Met de bus wilde het nog maar niet vlotten. Men krijgt niet zo gemakkelijk een toewijzing voor een motor en aan „zwarte" aan kopen deden onze vrienden dan ook niet. Bim was enigszins ter neergeslagen toen hij over mid delen dacht om de reizen te kun nen voortzetten. „Bom", hoorde hij verderop in de straat, en weer „Eom". Hij ging er heen en zag dat er een stoommachine aan het heien was. ,,Die zouden wij kun nen gebruiken", zei Bim. „Kunnen wij die huren, mijn heer?" vroeg hij- op de man af aan de opzichter. „Dat zal wel gaan", antwoord de die. ,,We zijn juist vanmorgen klaar met heien". En zo kwamen ze dan overeen dat de stoommachine zou worden ingebouwd in de bus van „De Alikruik".- Getrouwd; D- J. HOLTROP en FIEKE WISKERKE. De Heer en Mevrouw HOLTROP-WISKERKE danken, ook namens we derzijdse familie voor de hartelijke bewijzen van be langstelling bij hun huwe lijk ondervonden. Terneuzen, 24 October 1950. Vanaf heden zijn wij Tele fonisch te bereiken ondé1- P. MOBACH en Zoon Expeditiebedrijf - Sluiskil extri fijn MAAKT U HET LEVEN wint vertrouwen, omdat het in prijs een uurwerk van de middenklasse is en in kwaliteit met de beste kan wedijveren. N. i Gediplomeerd Mr. Horlogemaker Nieuwstraat 14, Temeuzen t/o Hotel „Des Pays Bas'' maar. koopt „de lekkerste". Ook voorradig: Ham, Hamworst Procureurspek Ontbijtspek Boterhamworst Tongworst Rookvlees Plockworst Leverworst Gebraden gehakt „Electrisch gekoeld". Wcstkolkstraat Wil diegene die Maandag avond mijn schop heeft meegenomen, weer aan de Koepelv terugbezorgen. I regete 60 cents t,; minimum pOC immer of AdreB •er. amiddags 2 unX> jste Amerikaanse X van Soenat», 25 Pjongjang, atten geen schade ook geen slacht- ikt dat de vlieg- verborgen vlieg- orea zijn opge- IHINESE TROE- EA? estigde berichten, i ontvangen, heb- i 40.000 man id i geworpen om te de verbonden le- rachtstations aan die de Mandsjoe- ;an energie voor- lie het ibevei voert Zuidkoreaanse le- hierover een ver- i, die de Ameri- X3 hebben aan- yerklaarde, dat de te Oensan, op 7# dsjoerijse grens i» zorpen zijn. Men het deze strijd van wie de Zuid- ling zulke krachti- hebben ondervon- vliegtuigen moes- voorraad. ianen zjjn voome- ichtstations en de bezetten, omdat do ing van de Kore- i hiervan afhanke- eitswerken zijn in .pans toezicht ge in aan de Koreaan- l Jaloe. COMMUNISTEN f MANDSJOERIJS NSE GRENS, indent te Peking 3 Trust of India" betrouwbare zijde lebben dat de Chi- sten bezig zijn hun s de Mandsjoerijs- ns in koortsachtig erken. De Chinese angs deze grens k versterkt en er ie voorzorgsmaat- ffen om de indu- indsjoerije te be- neld wordt dat in weken grote aan- naar de grens- xtrokken, met de spreiding in de fa- uit te voeren. de Chinese eom- troepen Tibet zijn l. Hem is ook op- iutoriteiten te Pe- delen dat, indien bevestigd zouden zal moeten over nog wel steun kan »n aan de eis van stische China, om Verenigde Naties jelaten. De Indiase de autoriteiten te )g haar belofte in (bracht dat het Ti jstuk slechts door derhandelingen en wijze tot oplossing bracht en niet door 1 geweld. Departement van aken heeft Vrijdag „de Regering van bezorgdheid heeft n van het bericht, Regering eenheden ese leger opdracht »m Tibet binnen te gering heeft „haar e Peking verzocht ering mee te delen, ontwikkeling be- >or verrast is. Ook ase Regering haar in de Chinese Am- ïw Delhi te kennen ZON op onder Oct. 31 7.32 Nov. 1 7-34 17.13 2 7.36 17.11 iioirv-v uuiii MAAN op on dei 17.15 20.10 13.37 21.21 22.38 14.13 14.38 korte uitstapjes over de grens maken. Het heeft er alle schijn van, dat nog een tweede trammetje zal verdwijnen in de nabije toe komst, namelijk het lijntje KnokkeHeist. Dit vanwege de hinder, die het verkeer van dit -zeer oegnjpenjK, aar ae door Nederland bewerkte afdam ming van de Zwinmonding ir Belgische kringen sterk becrit.- seerd wordt, een critiek, die ni en dan wel zeer heftig is er, juist daardoor we1, eens een ave rechtse uitwerking heeft. wutoi w den. Nederland de beste afnemer v-n Duitse producten. E-"ge dagen geleden kon het 'in's'^rie van ec^nomi- se'1'- mededelen, dat de jaar geholpen om de ernstige aanval van bronchitis en keelont steking, waaraan hij toen leed, te doorstaan. Sindsdien heeft men dit geneesmiddel in Zweden ..het medicljp van de Koning" ge noemd- oprichten, zoals textiel-, runner en tapiocaf abrieken. Landbouw ondernemingen, waarvan de pro ducten slechts bestemd zijn voor de export, zijn conjunctuurgevoe lig en tiienen niet genationaliseerd te worden",- aldus Hatta. van Justitie bij de ïhtbank heeft 20 sstraf geëist tegen ur van politie, te- t de z.g. politieke legen, M. Verstap- le dagvaarding zou .direct de oorzaak zijn V5ïï05 dood van 20 Nederlan ders, die met zijn medewerking tijdens de bezetting werden ge arresteerd. De Officier wees er op, dat slechts 20 gevallen zijn ten laste gelegd, doch dat het er in feite circa 100 zijn geweest.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3