De Belasting-ontwerpen c in- de Tweede Kamer De verbinding Antwerpen-Rijn Versloot-Naeije ONDERAFDELL Amerikaanse communisten storen zich niet aan de Veiligheidswet De anti-communistische wet in Australië Pariij van Ben Goerion sielt het religieuze bloc een ultimatum Mosselen in Amsterdam zonder parasiet De gearresteerde Communisten Vertrouwensmoiie in Djakarta Fransen ontruimen opnieuw plaats in Indo-China Europese familie op Bali uitgemoord Verdediging in de Keude Oorlog Communisiische troepen naar Tibet T Baron tegen wil en dank Bergen op Zoom bouwt Duits motorschip gezonken Schriftelijke vragen VOETI le KLAS Zwolse Boys ZwartemeerSne Achilles—Frisia; Go Ahead; Vel veen. le KLAS 't Gooi—Henge Wageningen; h tesseDWS; He dé; AGOVV—DO le KLAS ADO—VSV; R MES D-V-SDW EDO; De Vole-* le KLAS LONGA—TSC; XerxesNO AD; Sparta; RBCN. le KLA! Sp.cl. EmmaM Chevremont; V BleijerheideMai Limburgia; PSV- 2e KLA GoesRood 1 liance; Internos- Se KLAS De ZeeuwenC Zeelandia; Nie Biervliet; Aarde RCSBreskens. 3e KLA! RIATerneuzer Steen—Clinge; SluiskilVES. 4e KLAS PSKIerseke; Hoofdplaat; Hon RES. 2e KI Corn. Boys 2 Breskens 2Mid neuzen 2RCS 1 ZATERDAG 2 TWEEDE H DriewegenBere: Tern- BoysAZV TWEEDE Beren 2Zaams) Kloetinge 3; Zaa Boys 2. JUNIOREN OC Groep rferneuzen 1Te: Hors Herengrae Telefoon 5 Van 15 reg (Maximum 8 r Brieven aan h Verloren: een g tasje. Terug te J. NIEUWENH1 kerstraat 58, Ti Te koop gev; Kofferschrijfma ven onder No. van dit blad- Te koop: eikenhouten Bu reau met Bureaustoelen. Brieven onder No. 96, Bu reau van dit blad. Te koop: 2-pers. pitch-pine Ledikant met springveren matras 35. Adres: Axel- sestraat 76, Terneuzen. Avondvergadering van Dinsdag. De Minister van Financiën heeft in de avondvergadering de heer Van den Heuvel verzekerd, dat hij niet licht over de nadelen van de hoge belastingdruk heen loopt. Als op een bepaald ogen blik aan de uitgaven voor defen sie prioriteit moet worden ver leend. zal men moeten aanvaar den. dat tal van belangen niet meer behartigd kunnen worden. Dan zal het snoeimes moeten werken. Wat de reductie van school geld aangaat, heeft de regering het voornemen om voor het tweede en derde kind uit een ge zin, dat lager, middelbaar of ho ger onderwijs geniet, 25 °/o re ductie toe te staan en van het vierde kind af 50 ®/o. Bij een in komen van 6000 zou voor twee kinderen op de middelbare school volgens de oude regeling 132 moeten worden betaald. Voigens de nieuwe plannen wordt dat 20. Bij een inkomen van 9000 zijn deze bedragen resp. ƒ304 en 56 en bij een inkomen van 12.000 resp. ƒ500 en ƒ105. Het collegegeld zal van 325 tot 200 worden verlaagd. De regering kan geen verdere concessies doen en zij kan niet toezeggen, dat er geen, voorstellen tot verzwaring zullen komen. „Wij staan met de rug tegen de muur", voegde de Minister hieraan toe. Hij merkte op, dat het amendement van de heer Lucas om de middengroe pen te verlichten, 45 a 50 millioen kost. Ten aanzien van de ziekenhuizen is spr. voornemens een nota van wijziging in te die nen. Daarna kwamen de afzonder lijke ontwerpen in behandeling. Bij het wetsontwerp tot verla ging van inkomsten- en loonbe lasting verdedigde de heer Hof- stra (Arb.) een amendement, vol gens hetwelk geen inkomstenbe lasting zal verschuldigd zijn, in dien de berekening tot een be lastingbedrag van ƒ25 of minder leidt. In het regeringsvoorstel is sprake van 15 of minder. De aan ontstane sprong" wil de beer Hofstra vermijden door een geleidelijke opklimming van het tarief, zodat bij een belastingbe drag van 50 het voorgestelde tarief weer wordt bereikt. Verder lichtte spr. een amendement toe, waarin alle belastingbedragen volgens de inkomstenbelasting tabel, verschuldigd bij een zuiver inkomen van 15.120, worden verhoogd met 4,die bij een zuiver inkomen van 15.240 met ƒ8,die bij ƒ15.360 met ƒ12, en zo vervolgens, met dien ver stande, dat de te betalen bedra gen niet overschrijden hetgeen volgens de voor het belasting jaar 1950 geldende tabel voor dezelfde tariefgroep en hetzelfde kindertal verschuldigd zou zijn geweest. De heer Lucas (K.V.P.) verde digde een amendement, waardoor aan middengroepen van 6.000 tst 30.000 tegemoet wordt ge komen. Het offer, dat dit amen dement vraagt, is z.i. niet te zwaar voor 's Rijks financiën. De kosten becijferde hij op 45.000-000. De heer Hoogcarspel (C.P.N.) kon de vrees van de minister betreffende de belastingop brengst in het volgend jaar niet delen. Er is ruimte om tegemoet te komen aan de in de Kamer geuite wensen. Het voorstel- Hofstra gaat z.i. in de goede richting. De heer Van de Wetering (C.H.) wilde het amendement-Lucas steunen als het financieel moge lijk is. Hij zou daartoe het ant woord van de minister afwach ten. De Minister meende, dat het eerste amendement-Hofstra wel waardevolle elementen bevat, maar er zijn ook ernstige bezwa ren aan verbonden. Hij vroeg de heer Hofstra, of hij zijn beide amendementen handhaaft. Ten aanzien van het amendement- Lucas ontkende spr., dat de re gering voor de kleine inkomens Belangrijke tegemoetkomingen heeft toegestaan en voor de hoge inkomens schriel is geweest. Spr. achtte het amendement onaanvaardbaar wegens de con sequenties. Het moet mogelijk zijn tegemoet te komen aan grote gezinnen met vijf kinderen en meer door een verlichting te geven in de loon- en inkomsten belasting. Met deze verbetering was spr. echter nog niet klaar, maar z.i. kon rustig worden doorgegaan met de behandeling der amendementen. Om kwart voor één 's nachts werd de vergadering verdaagd. Vergadering van Woensdag De Kamer heeft Woensdagmid dag de besprekingen voortgezet. De heer Lucas (K.V.P.) geeft nogmaals het standpunt weer, vastgelegd in zijn amendement. Hij merkt daarbij op, dat hij geen belastingverlaging in totaal wenst, doch een verschuiving. Dé heer C. van den Heuvel (A.R.) is van oordeel, dat de mi nister wel ruimte kan vinden voor de ƒ45 millioen, die het amendement-Lucas zou kosten- Hij is tegen verhoging der om zetbelasting op diensten. De heer Hofstra (Arb.) meent, dat zijn eerste amendement, be treffende de laagste inkomens, wellicht verbeterd kan worden. Voor het amendement-Lucas voelt hij niet veel, omdat hij de gevolgen ervan niet kan overzien. Spr. is enigszins verbaasd over de mededeling van de minister der vergadering van vannacht, dat de regering met een nota van wijziging zou komen om de kin deraftrek bij vijf of meer kinde ren te verhogen. Waarom moet die aftrek bij het vijfde verhoogd worden en niet b.v. bij het eer ste of het zevende kind? De heer Van de Wetering (C.H.) is niet bevredigd door het ant woord van de minister. Wat bete kent het onaanvaardbaar, uitge sproken over het amendement- Lucas? Houdt dit eventueel schorsing der beraadslagingen in? De heer Hoogcarspel (C-P.N.) acht het amendement-Lucas van een zo verre strekking, dat er groepen in betrokken worden, die er niet in thuishoren. Spr. bepleit de wenselijkheid alle belastingbedragen tot een zuiver inkomen van 12.000 te verlagen met 50. Hij dient een motie in, waarin deze gedachte is belichaamd. De heer Romme (K.V.P.) merkt op, dat de heren Van den Heu vel en Van de Wetering hebben gesteld, dat van de kant der re geringstafel het onaannemelijk" heeft geklonken over het amen dement-Lucas. Een „onaanvaardbaar" in de zin van intrekking van het ont werp of in de zin, dat de verant woordelijkheid regeringsambt niet kan worden gedragen, is z.i. onverenigbaar met de medede lingen van de minister in de ver gadering van gisteren- Spr. betoogt, dat een „onaan vaardbaar" niet op zijn plaats zou zijn. Er is een meningsver schil, waarover de Kamer vrij heid heeft te oordelen. De Minister van Financiën, de heer Lieftinck, meent dat zich een fabel dreigt te ontwikkelen. De heer Lucas zou aan de minis ter hebben aangeboden een wij ziging ter versterking van de middelen, waartegenover hij een concessie had gevraagd, welke hem zeer ter harte ging. De mi nister heeft de versterking der middelen aangegrepen, doch de concessie niet gedaan. De gang van zaken is echter anders ge weest. Spr. heeft gehandeld, los van de wens van de heer Lucas om verbeteringen aan te brengen. De minister nodigt de heer Lucas uit een amendement in te dienen, dat een verschuiving in houdt. Spr. heeft tegen het amende ment-Lucas verschillende bezwa ren. Hij heeft het niet onaan vaardbaar verklaard. Hij heeft gezegd, dat de gevolgde methode, de inhoud van het voorstel en de consequenties onaanvaardbaar zijn. Namens het kabinet verklaart hij, dat het amendement niet voldoet aan de minimum-eisen; die aan een reëel verschuivings- voorstel moeten worden gesteld. Tot de heer Romme zegt spr., dat er bij intrekking der wets ontwerpen geen denken aan is, dat met 1 Januari nieuwe ont werpen kunnen worden inge voerd. Ook de huurverhoging zou geen doorgang kunnen vinden. Namens de regering is een verzoek gericht tot de heer Lu cas om zijn wensen te realiseren in een concreet voorstel. De heer Hofstra (Arb-) dient een nieuw amendement in ter vervanging van zijn amende ment om de minst-draagkrachti- gen tegemoet te komen en waar in aan de bezwaren van de mi nister wordt tegemoet gekomen. De heer Romme (K.VT.) herhaalt, dat het niet de bedoe ling is de minister geld te ont houden, maar om te komen tot verlichting van lasten. De minis ter heeft gezegd: „Als dit waar is, belichaam het dan in een voorstel". In dit verband zegt spr.: „Ik geloof» dat geen van ons deze minister of een andere raadsman van de Kroon ooit aanleiding heeft gegeven om on ze woorden in twijfel te trek ken". Gaarne wil spr. zo ver als mogelijk is de minister tegemoet komen. De financiën stellen eisen, maar ook het staatsrecht doet dat. Spr- meent, dat de eindstem ming moet worden aagehouden, tot de Kamer uitspraak heeft gedaan over het amendement dat er is en het amendement, dat komt. De heer Van der Goes van Na- ters (Arb.) meent dat de minister duidelijk genoeg is geweest. Er is geen mogelijkheid thans ingrijpende veranderingen aan te brengen. Spr. meent, dat over de amendementen moet worden ge stemd. De heer Oud (V.V.D.) zegt, dat hij zich, steun aan het amende ment-Lucas gevend, niet bij voorbaat bindt voor andere maat regelen. Spr. vindt het een bezwaar, dat de Kamer moet werken onder de zweep van een kabinetscrisis. Is het wel juist op deze wijze spanningen te verwekken? De Minister geeft in overwe ging de beslissing over het amen dement-Lucas aan te houden, totdat een aanvullend „verzwa- rings"-amendement zal zijn in gediend- Daarna kan de regering over het geheel beslissen. De minister herhaalt, dat in dit wetsontwerp een stuk kabinets- politiek is vervat, hetgeen reeds in de Troonrede was aangekon digd. Zij stelt dus geenszins de kabinetskwestie om een onderge schikte zaak. Tegen vijf uur werd de verga dering geschorst. Te 19.10 u. wordt de vergade ring heropend- De VOORZITTER deelt mede, dat hij heeft overlegt met de Minister van Financiën en met de commissie voor de belastin gen. Hij stelt voor de openbare beraadslagingen te schorsen tot Donderdag 2 November. Er is een redelijke kans op een oplossing. De minister heeft zich bereid verklaard nader overleg te plegen en is bereid in over weging te nemen een sociaal en economisch te verantwoorden di recte verlaging voor de midden groepen, gecompenseerd door een sociaal en economisch verant woorde verhoging van andere be lastingen. Het voorstel van de voorzitter wordt z.h.s. goedgekeurd. De vergadering is daarna ge sloten. De Amerikaanse Communisti sche partij heeft geweigerd te voldoen aan de toepaling van de nieuwe Amerikaanse veiligheids wet, dat zij zich binnen 30 da gen na afkondiging van de wet moet laten registreren. De re gistratietermijn is Maandag af gelopen. Het partij hoofdkwartier te New York verklaarde, dat de Communistische partij niet ge ïnteresseerd is in het aflopen van de termijn en tezamen met anderen zal streven naar her roeping van de wet- De wet, die door het congres is aangenomen over het veto van President Truman heen, wordt door velen toeschouw 1 als onpractiseh en in strijd met de vrijheden, die de Amerikaanse burger door de Grondwet wor den gegarandeerd- Te Sydney zijn Woensdag 14 000 arbeiders in de ijzerindu strie voor 24 uur in staking ge gaan uit protest tegen de wet tot ontbinding van de Communisti sche partij en tegen de stijging der kosten van levensonder houd. Intussen heeft het Australi sche Hoge Gerechtshof de ten uitvoerlegging van de voor naamste toepalingen van de wet voor onbepaalde tijd opgeschort- De President van het Hof heeft geweigerd in te gaan op een verzoek van de Communistischje partij om een interlocutoir bevel tot neutralisatie van de gehele wet hangende een uitspraak van het Hof over de geldigheid er van. Het Kabinet-Ben Go.srion trad op 15 October af naar aanlei ding van de weigering van het religieuze bloc, dat in de coali tie-Regering was vertegenwoor digd, om het plan van Ben Goerion tot verbreding van het Kabinet te steunen. De Israëlische Arbeiderspartij, de partij van de afgetreden Pre mier David Ben Goerion, heeft het religieuze bloc een „ultima tum" geste,ld, waarbij de Arbei derspartij een beroep zal doen op de kiezers als de religieuzen niet tegen Zondag a s. hebben verklaard, zich te zullen neer leggen bij de toestand in de po litieke en religieuze vraagstuk ken. De mosselen, die in de hoofd stad te koop worden aangeboden en zulk een uitstekend voedsel zjjn ze bevatten 60 proeent eiwit kunnen zonder angst worden gegeten. De vrees, dat in deze mosselen ook de parasiet een rood kreeftje voorkomt die zulke ruïneuze gevolgen ge had heeft voor de Zeeuwse mos selencultuur, is ongegrond. Dit jaar is nog geen enkele Zeeuwse mossel op de markt te Amster dam aangevoerd. De mosselen die nu in de hoofdstad op de ko pers liggen te wachten zqn af komstig uit de Waddenzee. Zoals bekend heeft men vorig jaar in Zeeland reeds een grote sterfte onder de mosselen kunnen constateren. Dit jaar zal een oogst van 10 procent van de nor male nog als een meevaller wor den beschouwd. De oorzaak is de parasiet, die in de ingewanden van de mossel leeft en zich ten koste van dit schaaldier ontwik kelt. Betreffende de arrestatie van enige communisten te Vaals en omgeving deelt de Officier van Justitie bij de rechtbank te Maastricht het volgende mede: Het betreft hier twee gevallen, I waarin aan een gedeserteerde militair (in geen van beide geval len communist) hulp werd ver leend om naar België uit te wij ken. Het eerste geval speelde zich af in 1947, het tweede in 1950. Bij het eerste geval zijn drie der gearresteerde commu nisten. bij het tweede een vijftal betrokken. Vier der gearresteerden hebben reeds bekentenissen afgelegd. wachters. Zij werden vermoord door met stenguns gewapende lieden. De heer Landré was eige naar van de ijsfabriek ,.Keda- ton" en gehuwd met een Balische- Zijn zoons waren werkzaam bij de militaire politie. In de hoofd plaats van Bali heeft de moord een diepe indruk gemaakt. 'De kampongwachten zijn thans ver sterkt. De civiele- en militaire autoriteiten stellen 'n diepgaand onderzoek in. Met 118 stemmen vóór en 73 tegen heeft het Indonesische par lement Woensdag een vertrou- wensmotie in de regering-Natsir aanvaard. 1. i De Franse troepen in Infio- China hebben twee dagen gele den de plaats Muong Chuong in het Noorden van het land ont ruimd, zo heeft een woordvoer der te Saigon meegedeeld. Muong Chuong ligt in het N- Westen van Laos op ongeveer 150 km van de grens van Thai land. Radio-Peking beeft verklaard, dat. de tussen 14 September en 16 October door de Vietminh aan de Franse strijdkrachten toege brachte verliezen bijna 10,000 man bedragen aan doden, 'ge wonden en gevangenen. In deze periode heeft de Viet- minh 4 steden en 23 districten bevrijd en voldoende mitrail leurs en geweren buit gemaakt om 10 bataljons te bewapenen, aldus de radio. De familie Landré in het dorp Den Pasar is in de nacht van Maandag op Dinsdag geheel uit gemoord, aldus bericht Aneta. De slachtoffers zijn de heer Landré, diens vrouw en vier kin deren. benevens twee fabrieks- AANKOMST „NEW AUSTRALIA". Het troepenschip „New Aus tralia" wordt in de komende nacht met uit Indonesië repa triërende militairen en hun ge zinnen in de haven van Rotter dam verwacht. Te ontscheping zal Vrijdagmor gen te 9.00 uur beginnen. De Katholieke volksvertegen woordiger uit Antwerpen, L. Del- waide, heeft tegenover de minis ter van Buitenlandse Zaken, Paul van Zeeland, uitdrukking gegeven aan de ongerustheid, die in Antwerpse klingen heerst over het feit, dat de Nederlands- Be'gische Commissie voor de Waterwegen en de havens er niet in is geslaagd binnen de vastge stelde termijn haar rapport in te dienen. Deze vertraging moet, aldus de heer Delwaide, worden toegeschreven aan het wanbe grip, dat van Nederlandse zijde wordt getoond met betrekking tot het Moerdijkkanaal. Tegenover deze situatie is in Antwerpen een tweevoudige re actie waar te nemen, n.l. een ne gatieve en een positieve. De ne gatieve reactie bestaat hierin, dat indien op het ogenblik, dat de Benelux-overeenkomst ter goedkeuring aan het parlement wordt voorgelegd en op dat tijd stip nog goen oplossing is gevon den voor de verbinding van Ant werpen met de Rijn, iedere me dewerking zal worden gewei gerd. De positieve reactie is deze, dat men zal trachten via Duits grondgebied de verbinding met de Rijn tot stand te brengen, die Nederland niet wenst te geven. De heer Delwaide wees er in dit verband op, dat reeds vóór de oorlog Duitse persoonlijkheden naar Antwerpen kwamen met het verzoek het Albertkanaal te verlengen met een kanaal, dat van Visé naar Neuss aan de Rijn zou lopen. Dit verzoek is kortge leden hrehaald- De Antwerpse volksvertegen woordiger betoogde tenslotte, dat indien in de komende maanden mocht blijken, dat het Moerdijk kanaal niet verwezenlijkt kan worden, met energie de aanleg van het kanaal Antwerpen Neuss ter hand moet worden ge nomen cm de toekomst van de Antwerpse haven te beschermen. „GEIEN AANVAL IN DE KO MENDE VI,IF JAAR". Een studiegroep, ingesteld door iiet Engels Koninklijk Instituut voor internationale aangelegen heden, heeft onder de titel „Ver dediging in de Koude Oorlog" ©en rapport gepubliceerd. waarin o.m. wordt verklaard, dat voor de verdediging van West-Europa 50 a 55 divisies en 3.000 a 5.000 vliegtuigen nodig zijn. „De vrije wereld moet zich voorbereiden op, een langgerekte strijd met haar communistische uitdagers in Europa, het Midden-Oostenen Azië", aldus hel rapport. Volgens de studiegroep is het niet waarschijnlijk, dat de Sow- jet-regering in de komende vier of vijf jaar een aanvalsoorlog zal beginnen, doch naar haar mening zal de koude oorlog voortduren. Eenheden van het Chinese communistische leger hebben be vel gekregen Tibet binnen te rukken. De troepen zullen de 3.700.000 „Tibetanen" van de im perialistische verdrukking be vrijden" en de nationale defensie van China"s westhoek verstevi gen. Het persbureau „Nieuw Chi na" citeert een „politieke moüi- lisatierichtlijn", uitgegeven door het tiureau van de Communisti sche partij in Zuid-West-China Hierin wordt gezegd, dat de taak van de Chinese strijd krachten zou zijn „de vereiii- ging van geheel China te vol tooien". Een wonderlijke geschiedenis. door B. J. TEN WESEPE 12) Nadruk verboden. „Gunst," mopperde mevrouw Eiouwer, ,,als jij ook wat in je ïoofd hebt Hij pakte lachend zijn moeder, die met een bord met boterham men naar de kamer kwam, om haar middel en drukte een zoen ip haar lippen. „Die moeder", xei hij lachend, „altijd even zorg zaam. Je moest toch eens weten, hoe gek ik op je ben." Maar nog geen vijf minuten later zat hij op de fiets en reed, vrolijk fluitend de Zocherstraat uit. de Overtoom op. Binnen een kwartier was hij op het West einde, zette zijn fiets voor het winkelraam en liep, met een op gewekt gezicht, de zaak binnen- Pop stond achter de toonbank en hielp juist een klant aan baby wol. Het meisje zag aan zijn ge zicht onmiddellijk, dat hij goed nieuws had. „Alles oké", zei hij zacht. „Loop maar door naar achter, ik kom zo", zei ze, zich met moeite beheersend. Kees ging het achterkamertje binnen en werd verwelkomd door mevrouw Willemse. „Kunt U Pop even aflossen?", vroeg hij, na haar gegroet te heb ben. „Ik heb belangrijk nieuws voor haar. Ja", voegde hij er aan toe, „het betreft Jan. Alles is in orde." „Goddank", zei de vrouw, uit de grond van haar hart zuchtend, ,dit had ze niet lang meer volge houden." Meteen ging ze naar voren om de klant verder te hel pen en Pop kwam zenuwachtig de kamer binnen. „Heb je bericht over Jan? Leeft hij nog?" ,,Kalm, kalm," suste hij- „Maak je niet over stuur. Jan is kern gezond en laat je hartelijk groe ten en „Maar waar is hij? Waarom komt hij dan niet?" „Nou," antwoordde Kees olijk, ,.je hebt toch zelf je verloving uitgemaakt?" „Kees...." „Nou, stil maar." Het was nu ook geen geschikt ogenblik om een grapje te maken. „Hier," zei hij, haar Jan's brief overhandi gende, „lees zelf maar, dan be grijp je wel meer." Pop herkende onmiddellijk Jan's handschrift en begun ge haast te lezen. GeleyieiijK aan werd ze kalmer en Kees wist z;ch geen betere houding te ge ven dan door een sigaret op te steken en voor het raam te gaan turen naar de veeleisende klant, die nog maar steeds geen keuze kon maken uit de voor haar ten toon gestelde wol. Pop had de brief gelezen en tranen, maar van geluk en emo tie, vloeiden over haar bleke wangen. „Wat betekent dit allemaal, Kees?" vroeg ze. „Waarom komt hij niet?" Kees haalde zijn schouders op. „Hoor eens, Pop, dat weet ik ook niet. Maar ik geef je de verzeke ring, dat ik er wel achter zal ko men. Ik ga nu meteen voor hem aan het werk. Eerst naar het hoofdbureau van politie, want ik ben niet van plan om dit op eigen houtje te gaan uitvoeren- En dan zullen we wel weer zien." Het meisje las. de brief nog maals en mompelde: „Hij leeft., hij leeft en is gezondwat een geluk „Ja," antwoordde Kees, „maar nu heb jij pech gehad, hè?" „Waarom?" Ze keek hem vreemd aan. „Nou, je hebt je verloving toch uitgemaakt?" „Kees...." smeekte ze voor de. tweede maal. „Och, het is alleen maar een grap, hoor," zei hij goedig. „Ik begrijp best, dat je nog veel van hem houdt. Dus alles komt wel in orde." „Ik geloof," zei het meisje dro merig, „dat ik nu eigenlijk pas echt van hem houdt. Nu ik weet, wat het betekent, als je iets, dat je het naaste is, een poosje yër- .o.cn hebt." „Zoveel te beter", antwoordde Kees luchtig. „En trouw dan maar gauw, want waarom zullen jullie nog langer wachten? De mooiste jaren van je leven gaan immers zo weg!" Eindelijk was de klant in de winkel tevreden gesteld en ging met een pak wol de deur uit. Mevrouw Willemse kwam nu ook naar achter en in een paar woor den stelde Kees haar van de si tuatie op de hoogte. Nadat me vrouw Willemse de brief even eens gelezen had, volgde er weer even een huilpartij, maar toen Kees aanstalten maakte om te vertrekken, riep Pop: ,,Moet je geen koffie?" Kees wuifde lachend met zijn hand. „Ik heb thuis al koffie ge dronken- Laat ik nu verder geen tijd meer verliezen. Jullie weten nu, dat hij niks mankeert en ik geloof, dat het niet lang zal du ren, of hij is weer bij jou, Pop. Och, waarom heb je je ook eigen lijk zo overstuur gemaakt. On kruid vergaat immers niet „Kees toch...." „Stil maar," zei hij lachend, ik ben al weg. Zodra ik nieuws heb, horen jullie het, hoor!" „Als je hem soms ziet...." ,,Dat zal nog wel een paar da gen duren, vermoed ik! Nog even geduld, meisje. Je kunt hem nog lang genoeg bij je hebben. Dag!" (Wordt vervolgd.) De Gemeenteraad van Bergen op Zoom krijgt deze week te be slissen over het bouwen van 113 nieuwe woningen, die deels rond het Emmaplein. deels de „Wa rande" zullen verrijzen. In die omgeving zullen riög 23 woningen worden gebouwd waarvoob B. en W. een crediet vragen van 254.000. Het Britse schip .Birming ham" heeft in de buurt van het lichtschip ,,Elbe 2" een opvaren de opgepikt van het Duitse schip „Herbert". Enkele andere personen Öbe ven nog rond- Radio Elbe We- ser meldde later, dat er een kléin motorschxP was gezonken- Tkeë personen werden vermist. Het Tweed© Kamerlid de heer J. G. Suurhoff (Arb,) heeft aan de Minister van Economische Za ken de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de Minister kennis ge nomen van de uit de prijsindex cijfers per 15 Sept. 1950 bljjkende stijging van de posten voor schoeisel, woninginrichting en huisraad? 2- Heeft de Minister doen na gaan, of deze stijging haar oor zaak vindt in binnenlands wer kende factoren? 3. Welke maatregelen heeft de Minister genomen, opdat de prij zen voor de hierbedoelde arti kelen niet hoger zullen zijn dan in verband met de internationa le prijsstijging strikt onvermij delijk is? naaisxer, leeixija io-k jaar. Electrische Confectie-indu- stric Firma SCHELLINK HOUT, Terneuzen. Te koop: Handwasmachine 17,50, en Hegenrijwiel beide in goede staat. Te bevragen: Burg. Geillstraat 40, Terneuzen. ZITDAG DOOR MEVROUW BOUVAIN TERNEUZEN: Elke Woensdag van 25 u. Ldnge Kerkstraat 26. Wij bezoeken onze cliëntèle aan huis zonder prijsverhoging. Schrijft of Telefoneert: AXEL No. 257: 0 a Noordstraat 75 Telefoon 2753 I TERNEUZEN Vrij entrée, dus kijken zonder verplichting tot kopen. niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM^ Magneet roestvrije Sportfietsen vanaf 144, Locomotief Sportfietsen, enorme sorte ring, in iedere gewenste kleur. Sportrijwielen van Houwaert, in dl- verse kleuren, met 3 versnellingen en 2 trommelremmen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2