BINNENLANDS NIEUWS It >en? UIT DE PROVINCIE Bim's Reisbureau De „Alikruik" Marktberichten inval in PREDIKBEURTEN RECHTSZAKEN SPORTNIEUWS Russen houden opnieuw een Britse treiler aan De Prawda over „Amerikaanse spionnage in China" AGENDA TERNEUZEN. Wai brengt de Radio AXEL. EEN HELE SERIE INBRAKEN BERECHT. POST BESTEMD VOOR TROEPEN SCHEPEN. KORFBALLEN. WIELRENNEN. ZWEMMEN. ATHLETIEK. De rederij, eigenaresse van de Britse treiler ..Hugh Walpole heeft een radio-boodschap van het vaartuig ontvangen, waarin wordt medegedeeld dat het door een Russische kanonneerboot is aangehouden, terwijl het in de Witte Zee aan het vissen was. De *on metende treiler Hueh Walpole" heelt Huil als thuishaven. In de afgelopen maand hebben de Russen een an- aere uit Huil afkomstige treiler, de Swanella", aangehouden en opgebracht, hetgeen eveneens in de Witte Zee geschiedde. Nadien is de „Swanella" weer vrijge- geven. Het Sowjetrussische Commu nistische orgaan de „Prawda heeft een .beticht gepubliceerd van zijn correspondent te Pe king volgens hetwelk de Chiru- se Communistische autoriteiten in i jaar ,,meer dan 20 000 be roepsspionnen in Amerikaanse dienst" hebben gearresteerd. In dezelfde periode zouden 2001 geheime radiozenders zijn ontdekt voorzien van de^ aan duiding „Made in the U- S. A. Deze aanduiding was ook aan gebracht op talloze wapens van allerlei soort, die de „spionnen" in bun bezit hadden. De correspondent vermeldt het een en ander in een verslag vai. een tentoonstelling te Pe king „welke een beeld geeft van de plannen van htet Amerikaan se imperialisme in China". SCHIP IN BRAND. Het Engelse schip „Rudderman heeft Maandagmiddag om half zes geseind, dat het op vier mijl afstand een klein schip in brand zag. Het leek op een vissersboot. De „Rudderman" zou naar het in nood verkerende schip opstomen. Dit lag in de buurt van de South West Swin-boei. v. Blijkens de Scheveningenradio opgevangen berichten heeft het Duitse stoomschip „Fasan" het brandende vaartuig bereikt. Dit bleek te zijn de „Holba" LO-350. Het Duitse schip heeft een over levende aan boord genomen. Het tracht de waarschijnlijk ingeslo ten overige bemanning te redden. De „Fasan" meldde nader dat de brand was gedoofd. De naam van de overlevende is Donals Ar cher. Er wordt nu gezocht naar het andere lid van de bemanning een onbekende Canadees. De „Holba" is waarschijnlijk in zinkende toestand. De Southwest Swin boei is on geveer 24 km uit de Engelse kust tussen Southend en Clacton. HEDEN: TBRNEUZ-EN: Luxor Theater 8 uur: Biosc. „Flamingo Road". MORGEN: TERNEUZENLuxor Theater 8 uur: Biosc- „De man die een ander was". „Pro Rege", 7 uur: Evan- crpliofl^ip. AXEL: Het Centrum, 8 uur: Biosc- „De grote race". ONDERWIJZERS NAAR GENT. Meer dan honderd onderwijzers en onderwijzeressen uit alle ae- len van Zeeland brachten Zater dag een bezoek aan de ,^ie zee- larid"-tentoonstelling te Gent. Rond elf uur werden zij ver welkomd door de heren H. Pie- ter en A A. Leenhouts. Onder leiding van de heren Pieters en Heymans werd het ge zelschap rondgeleid. Algemeen was men vol bewondering voor het tentoongestelde. Qjn twee uur werd het gezel schap officieel op het stadhuis te Gent ontvangen, waar de Sche pen van Onderwijs, de heer L. Lammens, namens het stadsbe stuur van Gent de leerkrachten verwelkomde. Vervolgens werd het fraaie stadhuis bezichtigd. Laatste schutterswedstrijd. Zondag organiseerde de Hand- bcogmaatschappij ,.De Wester- scbelde" te Terneuzen haar laat- WOENSDAG 25 OCTOB-ER HILVERSUM I: 7 00 Nieuws; 7-15 Gew. muziek; 745 Dagope ning; 8.00 Nws.815 Gram.; 9.00 Voor de zieken; 9-30 Wa terstanden; 9-35 Gram.; 10-30^ Morgendienst; 1100 Gram-; 11.10 Hoorspel; 12.00 Amuse- mentsm-; 12.30 Meded-; 12.33 lichte muziek; 13 00 Nws.; 1315 Vocaal ensemble; 13.45 Trio; 14.15 Orkest; 15.00 Gram-; 15.45 Kamermuziek; 16-15 Voor de jeugd; 16.30 Gram-; 17 00 Voor de jeugd; 17.30 Gram.; 17-45 Rögeringsuitz.; 18.00 Koor; 18-30 Pop- concert19 00 Nws-19-15 Voor de jeugd; 19.30 Gram.; 19.40 Radiokrant; 20.00 Nws.; 20.05 Koor; 2035 Causerie; 2045 Gram.; 20.55 Causerie; 21.15 Amusementsmuz.21.35 Orkest; 22-45 Avondoverdenking23 00 Nws.2315 Gram. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7-15 Gymnastiek; 7.30 Gram.; 8 06 Nws.; 8.18 Causerie; 8 23 Orgel: 850 Voor de vrouw; 9.00 Gram.; 10-00 Schoolradio; 10.20 Voor de vrouw; 1100 Gram.; 12-00 Lichtte muziek; 12-30 Me dedelingen; 12.33 Voor het plat teland; 12-38 Kwartet; 12-55 Ka lender; 13.00 Nws.; 13.15 Gram-; 14-00 Gesproken portret; 1415 Voor de jeugd; 15.00 Koor; 15-20 Voor de jeugd; 16-30 Voor de zieken; 17.00 Voor de jeugd; 17-30 Dansmuziek; 18.00 Nws.; 18-15 Vara-varia; 18.20 Actualiteiten; 19.00 Causerie; 1915 Trio; 20.00 Nws.20.05 Pol. commentaar; 20.15 Hoorspel; 22.15 Orkest; 23 00 Nws.2315 Gram. BRUSSEL VI.: 1200 Gram-; 12.30 Weerbericht12.32 Lichte muziek; 13.00 Nws.; 13.15 Lich te muziek; 13 30 Gram-; 1545 Orkest; 17.00 Nws.; 17.lo' Wals muziek; 17.30 Klankbeeld; 17.40 Jazzmuziek; 17.50 Boekbespre king; 18 00 Klas- muziek; 1815 Causerie; 1830 Voor de solda ten; 19.000 Nws.; 19.30 Gram.; 19.50 Radiofeuilleton20 00 Ope ra; 22 00 Nws-; 22.15 Piano; 22.45 Kamermuziek; 2300 Nws.; 23.05 Verzoskpr o gramma ste schieting in dit seizoen, waar aan d»or 47 schutters werd deel genomen. De schieting was een z.g- ,,pa- hngschieting". De hoogvogel werd afgescho ten door Ant. Luijk te Kapelle. De zijvogels door Jos. de Clerck, Terneuzen en Alb. Goethals, Zandstraat. De kallen door H. Velleman te Terneuzen en Al. Goossen te Kloosterzande. Haastige spoedenz. Toen Zondagmorgen de 13- jarige C. v. d. G. te Hoek z'n tijd wilde uitbuiten en voor de ge opende brug over de Zeesluis kwam te staan, besloot hij zijn weg te kiezen over verboden we gen, n.l. over de deuren aan de noordelijke ingang van de sluis. Het gevolg was, dat door een Jrln Lnn/^/llin/V 1-1 fit V* 11 tl? 1 <2> I verkeerae handeling het rijwiel van de sluisdeuren in het water geraakte. Het was een geluk, dat de reflexbeweging „grijpen", welke meestal volgt op „vallen", een vertraagde was. Anders zou de persoon in kwestie misschien zelf ook tewater zijn geraakt. De fiets werd na twinig minuten dreggen op het droge gehaald. Ditmaal liep het voor de jeug dige wielrijder met een berisping af. Druk bezoek in de jachthaven. Een blik terug. Herfstwinden waaien over de lenden. Najaarswolken jagen door het luchtruim. Het boeg water slaat weer nijdig op de voorstevens der passerende zee schepen. De jachthaven in de Temeuzense binnenhaven ligt vrijwel verlaten. De steiger wordt dia in het winterverblijf opge borgen. Het „moederschip" de „Jona" gaat straks ligplaats kie zen in rustiger water „boven" de sluizen. De invasie van jachten, toeris ten, touringcars, etc. is voorbij- Wij gaan de winter tegemoet. Het touristisch bezoek aan Ter neuzen is goed geweest in het afgelopen seizoen. Vaak kwamen er „Flandria"- boten, waarvan de reizigers eni ge uren debarkeerden en de stra ten en winkels bevolkten. Tou ringcars losten 's Zondags hun vrolijke groepen krabbenvissers. Het vreemdelingenverkeer „liep" en het was prettig! Wat het bezoek aan de jacht haven te Terneuzen betreft, kun nen we meedelen, dat Terneuzen werd bezocht door 341 buiten landse jachten. Dit betekent een toename van 96 in vergelijking met 1949. 74 Binnenlandse jach ten liepen de haven binnen (vo rig seizoen 60). Het totaal aantal ligdagen der buiten- en binnenlandse jachten bedroeg 834. (Vorig seizoen 742). In deze cijfers is niet verwerkt het groot aantal jachten, dat Ter neuzen aandeed gedurende de dagen van de Pavilion d'Or. Het aantal personen, dat onze stad heeft bezocht, is niet te schatten. Terneuzen ontwikkelt zich meer en meer als het toeristisch centrum van Zeeuws-Vlaanderen- Dit is een realiteit, waarbij prac- tisch de gehele bevolking is be trokken. In dat verband kan er nog veel meer tot stand komen cm het touristenverkeer verder op te voeren. Terneuzen kan er slechts wèl bij varen. Gecompliceerde armbreuk- De 14-jarige Jaap M., wonende aan de Nieuwendijk alhier, die zijn vader behulpzaam was bij het bietenvervoer naar de Axelse Sassing bracht Maandagmorgen een voer bieten daarheen. Ter hoogte van de driesprong tussen de z.g. „Duiker" en de Sassing zou de jeugdige voerman op de Rijksweg uitwijken voor een passerende auto, met het noodlottig gevolg dat hij kwam te vallen. Het voorwiel van de geladen wagen ging daarbij over één der armen van de knaap, die door de ijlings ter plaatse gearriveerde dokter Boor in de loop van de morgen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd voor het maken van 'n foto en verdere medische behandeling. 't Is te hopen dat de jongen zijn arm zal mogen behouden! komen, dat twee van de schuren in de as werden gelegd. Er zij: zestig varkens in de vlammen omgekomen. Verzekering dekt de schade. De politie heeft een onderzoek naar de oorzaak van de brand ingesteld- Men is tot de conclusie gekomen, dat de brand is ont staan door een vuurpot, waarop men regelmatig aardappelen kookte, welke als varkensvoeder dienden. De boer had een half uur vóór het uitbreken van de brand deze vuurpot aangestoken. BOERDERIJ EN HOOIBERG IN VLAMMEN. OUD-GEREF. GEMEENTE. Woensdag 25 October. Terneuzen: 7.15 u. n.m. Ds- A. de Reuver (voor de J.V.) Onder werp: „De alleen-zuivere koers der Kerk onder de huidige wereld-worsteling." Voor het Amsterdamse Ge rechtshof hadden zich twee Am sterdammers te verantwoorden Zondagmiddag om half vier ,wegens een reeks inbraken die brak brand uit in de boerderij zjj 0p diverse adressen in de van de heer Hoeve aan de Eem- hoofdstad hadden gepleegd, dijk bij Baarn. De brand liet zich Qp 14 juü had de Rechtbank de eerste ogenblikken niet ern stig aanzien, doch de felle Noor denwind deed de vlammen over slaan naar een hooiberg van de heer Varekamp. Het brandweer materiaal, waarmede het vuur werd bestreden, was niet vol doende om hooiberg en boerderij te redden en men bepaalde zich dan ook tot het nathouden van belendende percelen, die ook groot gevaar liepen. Na ongeveer 45 minuten arriveerde de brand weer uit Bunschoten. Met 5 stra len werd nu het vuur bestreden De leden van de Baarnse zeil vereniging „Bestevaer", die juist op de Eem passeerden, hebben zich zeer verdienstelijk gemaakt met blussingswerk en de redding der gehele inboedel van de boer derij- Het vee kon door de buurt bewoners in veiligheid worden gebracht. De oorzaak was spelen met vuur of kortsluiting. AANVARING OP DE NIEUWE MAAS. Op de Nieuwe Maas ter hoogte hen veroordeeld tot een gevan genisstraf van 3 jaar. De 21-jarige F. W. en de 22- jarige G. A. L. waren tegen dit vonnis in hoger toeroep gegaan. De Procureur-Generaal achtte geen termen aanwezig -een lich tere straf te vorderen. Hij gaf te kennen, dat een flinke ge vangenisstraf op haar plaats was voor de reeks inbraken, die „op zulk een geraffineerde wij ze" werden gepleegd- „Zou het niet mogelijk zijn de jonge mensen de straftijd te doen uitzitten in een jeugdge vangenis", zo vroeg de verdedi ger aan het Hof. De Procureur-Generaal was het niet met de verdediger eens- „Inbrekers", zo zeide hij „zijn altijd jonge mensen. Als zij ouder worden, kunnen zij niet inbreken. Wij kunnen on. mogelijk alle inbrekers in jeugdgevangenissen onderbren gen. Wie bovendien -een blik mvuwc nuu -kan wer'Pen in de clandestiene van de Veerhaven kwam Zater- tnicfwiSBeling, die gevoerd wordt in de gevangeniszalen, merkt hoe trots de inbrekers zijn, als STERILISEERKETEL ONTPLOFT. Vijf gewonden. In de melkfabriek van de Ver enigde Veluwse Melkfabrieken te Nunspeet ontplofte gisterenmid dag een steriliseerketel, waarin zich verscheidene flessen melk bevonden. Vijf personen, die in die afdeling werkzaam waren, bekwamen min of meer ernstige brandwonden. Ze zijn per zieken wagen naar hun woningen ver voerd. De ravage in deze afdeling der fabriek is groot. REDDERS GEHULDIGD. Gisterenmiddag werden ten raadhuize van Willemstad aan 5 inwoners van Willemstad onder scheidingen uitgereikt. Zo ont vingen A. de Visser, Rijksbeton- ningsambtenaar, J. de Visser, wachtmeester der Rijkspolitie te Water te Wemeldinge. T. Klop, visser te Willemstad, de zilveren j medaille van de Koninklijke Zuid- Hollandse Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen en J. Klop, visser te Willemstad en J. van der Hooft, visser te Willem stad de bronzen medaille. Op Zondag 23 Juli j.l. hebben deze mannen op het Hollands Diep voor Willemstad met ge vaar voor eigen leven drie schip breukelingen gered. J. Klop is de jongste drager van de bronzen medaille in Ne derland. Hij is zeventien jaar. HET ONGEVAL TE RENKUM. Naar wij nader vernemen, zijn tengevolge van Ifct ongeval met een landmijn, dat te Renkum is gebeurd, de jongens Sip en Eibergen overleden. VARKENSMESTERIJEN IN VLAMMEN. Maandagmiddag brak een felle brand uit in een drietal grote schuren van de landbouwer P. Bolt te Bedum. Deze schuren zijn ingericht als varkensmesterijen. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed het vuur met al het beschikbare mate rieel. Zij kon evenwel niet voor- dagmiddag het Nederlandse kust vaartuig „Silvaplana" dat uit de Koningshaven kwam, in aanva ring met het Nederlandse Rijn schip „Holterberg". Van het laat ste schip werd de stuurboords zijde in het midden over een lengte van circa 6 meter inge drukt. Verder was er enige scha de aan de stuurstelling en aan de inboedel in het vooronder en ae roef. Het schip is voor repa ratie naar een scheepswerf in Slikkerveer gevaren. Van het kustvaartuig werd de voorsteven beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. STAKING IN EEN IJMUIDENS METAALBEDRIJF. Maandagmorgen zijn 13 van de 32 arbeiders in de ijzer- en me taalgieterij van B. M. van Essen te IJmuiden in staking gegaan. De E.V.C. heeft zich achter deze actie gesteld. De firma heeft verleden week reeds tweemaal een boete opgelopen wegens het betalen van te hoge lonen. On derhandelingen, gevoerd over een nieuwe loonregeling volgens het tcriefsysteem, werden afgebro ken. Zaterdag verlaagde de direc tie met tien procent. Bovendien werden een aantal arbeiders, die te laat op het werk verscheen, ontslagen. Het verlaagde loon lag aldus de directie nog altijd tien procent boven het oorspron kelijke contractloon. De werkwil ligen zijn door de stakers met molestatie bedreigd. ONTPLOFFING EN BRAND IN VERFFABRIEK. Gisteren is in de cellulose-fa- briek van de firma H. A. Schreu- der onder de gemeente Lopik bij het mengen van cellulose een ontploffing ontstaan. De 32-jarige arbeider J. A- den Oudsten uit Lopik werd tegen de grond ge slagen, waarbij hij een enkel brak. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. De door de ont ploffing veroorzaakte vlammen vonden in het brandende mate riaal gretig voedsel, zodat de fa- brieksbrandweer, die met het schuimkanon optrad, haar han den vol had. De brandweren van Willige-Langerak en Lopik wa ren spoedig ter plaatse en slaag den erin de brand tot een deel van de fabriek te beperken. zij eens een slimme streek heb ben uitgehaald". H);t Hof zal -op 6 Novemtfer uitspraak doen- ZES MAANDEN WEGENS DIEFSTAL. Uitspraak doende veroordeelde het Gerechtshof te Amsterdam de 42-jarige J. W. tot een gevan genisstraf van zes maanden. Hiermede bevestigde het Hof het op 11 Juli gewezen vonnis van de rechtbank. De veroor deelde had zich als employé van de Bond van Dierenbescherming schuldig gemaakt aan diefstal van een bedrag van 8800, toebehorende aan de bond. Na ,de rust zette Zaamslag al les op alles om de achterstand in te lopen, maar de Boys bleken te sterk. Nauwelijks tien min. na de rust was het Michielsen die de voorsprong vergrootte (25). Augustijn bracht de stand vervol gens op 26. Kort voor het einde maakte Gilles v. d. Vrede nog een tegenpunt (36). Het was een sportieve ontmoeting, die door de Boys verdiend werd gewonnen. Scampolo 1Seolto 1. 35. De laatste competitiewedstrijd voor Scampolo (Zaamslag) is geëindigd met een 35 neder laag, tegen een club, die beslist niet sterker was. Vrij spoedig hadden de gasten ■door een prachtig schot van grote afstand een 01 voor sprong genomen- Kort daarop wist Scampolo gelijk te maken en werd van vak gewisseld- In deze tweede opstelling werd door de Scampolo-aanval meer gedoeld dan door Seolto, maar Scampolo kon de mand niet vinden, terwijl Janse voor Seolto twee maal scoorde. Met 13 ging de rust In. In de tweede helft was Scam polo sterker en dit werd door Jan van Fraeijenhove bevestigd met een mooie doorloopbal (23). Scampolo leefde weer op. In- plaats van de gelijkmaker kwam er echter aan de andere kant een doelpunt en met een 24 achter stand kwam Scampolo weer in haar beginopstelling. Reeds di rect trof een schot van een Seolto-dame doel en was de stand 25- De Scampolo-aanval zette er alles op om de achterstand in te lopen, maar het schot bleef zoek- Nadat Scampolo ge scoord had, werd met 35 van vak gewisseld en met deze stand kwam het einde. Van de 14 door Scampolo ge speelde wedstrijden werden er 6 gewonnen en 1 gelijk. Doelpunten voor 31, tegen 46. Van SteenbergenHendriekx winnen koppelwedstrijd te Brussel. In Kjet Sportpaleis te Brussel hebben de Belgen Van Steenber gen en Hendriekx Zaterdag avond een 144 minuten koppel wedstrijd gewonnen waarin zij 115.760 km aflegden, voor Accou —De Pauw. Onze landgenoten Middelkamp en Van Est werden met 3 Belgi sche koppels ex aequo 12 tot 15 geklasseerd met 3 ronden ach terstand. Post bestemd voor naar Ne derland terugkerende militairen aan boord van de troepensche pen „Nelly" en „Asturias", wel ke in één der tussenhavens zal worden uitgereikt, moet uiter lijk op 25 October in Nederland worden ter post bezorgd. Behalve de gebruikelijke ge gevens dient het adres de naam te bevatten van het troepen schip, onder toevoeging „op thuisreis naar Nederland". De naam van de vermoedelijke tus senhaven mag niet worden ver meld. De 25 000 ER UIT. In de 511de Staatsloterij, der de klasse, eerste lijst, is een prijs van 25.000 gevallen op nummer 13835. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. Zaamslag IITern. Boys II 36. De Boys waren in deze wed strijd zeer actief. Reeds na 10 min. werd een doelpunt gemaakt door Dees (01). Daarna begon ook de thuisclub aan te pakken en na 15 min. maakte v- d. Veke gelijk (11). De Koek maakte er 12 van. Na 25 min. maakte Hofman weer gelijk, waarna de Boys de stand vóór de rust op voerden tot 24. Eva Novak vestigt nieuw we. rehlreeord 200 'meter school slag. De Hongaarse zwemster Eva Novak heeft Zaterdagavond met 2 min. 48.8 sec- een nieuw we reldrecord gevestigd op de 200 meter schoolslag dames- Het oude record stond or naam van Nel van Vliet die 21 Juli 1947 te Hilversum een tijd van 2 min. 49-2 sec- heeft ge maakt. Fanny BlankersKoen. Fanny Blauktis—Koen nam deel aan wedstrijden welke te Bologna werden gehouden. Op de 100 meter werd zij eer ste in 11.9 sec. voor de Italiaanse Sivi, die er 12.4 sec- over deed Op de 80 meter horden won Fai.ny mtet grote voorsprong op haar Italiaanse tegenstandster. Do tijd van onze landgenote be droog 11.7 sec. Tweede word rrej lierzig in 12.5 en derde mei- Cavao-ini, in 12 7 sec- BRAND IN BERLIJNS POSTKANTOOR. De twee bovenverdiepingen van het postkantoor Tempelhof in West-Berlijn en 2000 telefoon toestellen zijn door brand ver woest. Een lid van het personeel had vóór het naar huis gaan een electrisch kooktoestel aangezet om zijn pijp aan te steken en hij vergat het weer uit te doen- j—*V, Nu wilde het toeval dat de moderne vrachtwagen waarop het gezelschap had plaats geno men, gebruikt werd om kalk, ce ment en andere bouwmaterialen op verzamelplaatsen te doen storten. Hiertoe haalde men een hefboom over waardoor het bo venstuk van de wagen automa tisch kantelde. Toen de trein een eind verder stopte beging een der toeristen de onvoorzichtig heid uit nieuwsgierigheid aan deze hefboom te trekken. Onmid dellijk kantelde de wagen en stortte alle aanwezigen in een kalkbad, dat bij de aangrenzende fabriek behoorde. Kopje onder ging het gezelschap. Gelukkig was het kalkbad niet diep, zodat er geen ongelukken gebeurden. „Het reizen per spoor heeft toch ook nadelen", riep de man met het rode jasje, toen hij boven kwam. „Wij leven in een tijd van overgang," antwoordde Bim, „en moet de kleine ongemakken van het reizen op de koop toene men." GRA ANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen offici- cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam, goed prijs houdend. Tarwe zonder vochtgehalte 23.50 tot 23-75- Doorsnee kwaliteit op vocht- conditie 23 tot 23.60- Zomergerst kalm 28 tot 29- Haver 26 tot 27.50. Rogge 26 tot 27. Peulvruchten. Groene erwten iets beter 35 tot 41, overigens kalm. Schokkers 37 tot 42.50. Bruine bonen 60 tot 63- VEEMARKT TE ROTTERDAM. Aangevoerd werden in totaal 789 dieren, w.o. 495 vette koeien en ossen, 3 nuchtere kalveren, 291 varkens. Prijzen in cents per kg. Vette koeien le kw. ƒ2,50 tot ƒ2,70; 2e kw. ƒ2,20 tot ƒ2,50; 3e kw. 1,90 tot 2,20. Varkens (lev. gew-) le kw. ƒ1,88; 2e kw. ƒ1,82; 3e kw. 1,72. Vette koeien aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen prijs houdend. Varkens (lev. gew.) aanvoer kleiner, handel, redelijk, prijzen als vorige week. regels 60 cents l; minimum pat immer of AdlM er. ualddags 2 utOCa ste Amerikaanse t van Soenaa, 25 'jongjang, itten geen schade >ok geen slacht- kt dat de vlïeg- verborgen vlieg- >rea zijn opge- H1NESE TROE- ÏA7 stigde berichten, ontvangen, -heb- 40.000 man in geworpen om te Ie verbonden le- ■achtstations aan lie de Mandsjoe- an energie voor- ie het bevel voert Zuidkoreaanse le lierover een ver die de Aineri- •s hebben aan- erklaarde, dat de te Oensan, op 7# sjoerijse grens i» orpen zijn. Men het deze strijd- van wie de Zuid- ing zulke krachti- hebben ondervon- vliegtuigen moes- oorraad. men zijn voome- ïhtstations en de ezetten, omdat do ïg van de Kore- hiervan afhanke- itswerken zijn in >ans toezicht ge- 1 aan de Koreaan- Jaloe. DMMUNISTEN MANDSJOERUS >JSE GRENS, ndent te Peking Trust of India" betrouwbare zijde ebben dat de Chi- ten bezig zijn hun 5 de Mandsjoerijs- ïs in koortsachtig ïrken. De Chinese mgs deze grens versterkt en er e voorzorg.smaat- fen om de indu- ndsjoerije te be- ïeld wordt dat in weken grote aan- naar de grens- rtrokken, met de preiding in de fa- uit te voeren. de Chinese eom- xoepen Tibet zijn Hem is ook op- lutoriteiten te Pe- delen dat, indien bevestigd zouden zal moeten over aog wel steun kan ;n aan de eis van stische China, om Verenigde Naties ;elaten. De Indiase de autoriteiten te >g haar belofte in bracht dat het Ti jstuk slechts door derhandelingen en wijze tot oplossing jracht en niet door geweld. Departement van ïken heeft Vrijdag „de Regering van bezorgdheid heeft a van het bericht, Regering eenheden :se leger opdracht >m Tibet binnen te gering heeft „haar e Peking verzocht gring mee te delen, ontwikkeling be- ior verrast is. Ook ise Regering haar ,n de Chinese Am- rw Delhi te kennen mam ZON op onder MAAN op ondei Oct. 31 7.32 17.15 20.10 13.37 Nov. 1 7.34 2 7.36 17.13 17.11 21.21 22.38 14.13 14.38 Korte uiisiapjes over ue giciu cc maken. Het heeft er alle schijn van, dat nog een tweede trammetje zal verdwijnen in de nabije toe komst, namelijk het lijntje Knokke—Heist. Dit vanwege de hinder, die het verkeer van dit liet tc hcci utrgi Iji-Hriijro uav door Nederland bewerkte afdam ming van de Zwinmonding ir Belgische kringen sterk becrit seerd wordt, een critiek. die m en dan wel zeer heftig is en juist daardoor we1, eens een ave rechtse uitwerking heeft. den. T" Naderland de beste afnemer ■"-n Duitse producten. E-bre dagen geleden kon het TJ•->" 'Nnls'erie an eemmi- m mededelen, dat de jaar geholpen om de ernstige aanval van bronchitis en keelont steking, waaraan hij toen leed, te doorstaan. Sindsdien hqeft men dit geneesmiddel in Zweden „het medicljp van de Koning" ge- noqmcj. oprichten, zoals textiel-, rubber en tapiocaf abrieken. Landbouw ondernemingen, waarvan de pro ducten slechts bestemd zijn voor de export, zijn conjunctuurgevoe lig en tiienen niet genationaliseerd te worden", aldus Hatta. r Ex-Inspecteur Politie van Justitie bij de .htbank heeft 20 sstraf geëist tegen ir van politie, te- de z.g. politieke egen, M. Verstap- dagvaardin-g zou reet de oorzaak zijn van de dood van 20 Nederlan ders, die met zijn medewerking tijdens de bezetting werden ge arresteerd. De Officier wees cr op, dat slechts 20 gevallen zijn ten laste gelegd, doch dat het er in feite circa 100 zijn geweest.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3