p. c c "BEDDENenL. Adenauer over de conferentie te Praag De loon- en prijspolitiek in België Versloot-Naeije Baron tegen wil en dank VOETI le KLAS Zwolse Boys— ZwartemeerSne Achilles—Frisia; Go Ahead; Vel veen. le KLAS 't Gooi—Henge Wageningen; IS tesseDWS; He dé; AGOVV—DO le KLAS ADO—VSV; Rt MES D-V-S—DW —EDO; De Vole\ le KLAS LONGA—TSC; XerxesNOAD Sparta; RBCN. le KLAS Sp.cl. EmmaM Chevremont; V BleijerheideMai Limburgia; PSV- 2e KLA GoesRood liance; Internos- Se KLAS De ZeeuwenC Zeelandia; Nie Biervliet; Aards RCSBreskens. 3e KLAS RIATerneuzen SteenClïnge; SluiskilVES. 4e KLAS PSKIerseke Hoofdplaat; Hon RES. 2e KI Corn. Boys 2 Breskens 2Mid neuzen 2RCS i ONDERAFDELE ZATERDAiG 2 TWEEDE K DriewegenBerei Tem- BoysAZV TWEEDE H Beren 2Zaamsl Kloetinge 3; Zaa Boys 2. JUNIORENOC Groep "ferneuzen 1Te) Kots Herengracl Telefoon Van 15 reg (Maximum 8 r Brieven aan h Verloren: een g tasje. Terug te J. NIEUWENHT kerstraat 58, T< Te koop gevi Kof f erschrij f ma ven onder No. van dit blad- DE STAATSSECRETARIS VAN BUITENLANDE ZAKEN SPREEKT. De Nederlandse regering, aldus Mr- Blom. heeft van het begin af getoond, dat Nederland ver trouwen had in de nieuwe volke renorganisatie. Het was dan ook niet vreemd, dat ons land, mede gezien het aandeel in de voorbe reidende besprekingen, behoorde tot de zes landen, die werden uitverkoren om met de vijf grote mogendheden de Veiligheidsraad te vormen, toen in begin 1946 te Londen de eerste algemene ver gadering bijeenkwam. Thans zal op I Jaunari 1951 aan de raads tafel opnieuw een bordje staan met „Netherlands-Pays Bas". Vervolgens besprak de staats secretaris de werkzaamheden van de Veiligheidsraad in de afgelo pen vijf jaren. Ondanks critiek, zoals die in Nederland werd ge hoord bij de behandeling van het Indonesische vraagstuk, kan men niet ontkomen aan de indruk, dat de organisatie van de wereld sinds de Haagse Vredesconferen tie toch wel ver is gevorderd. De sfeer in de Veiligheidsraad noemde de staatssecretaris alles behalve ideaal. De tegenstelling tussen twee der grote mogendhe den verdeelt de Veiligheidsraad en maakt hem dikwijls vruchte loos. Met de mogelijkheid van een dergelijke tegenstelling is bij hef einde van de tweede wereld oorlog onvoldoende rekening ge houden. Mr. Blom verklaarde, dat deze tegenstelling er toe leidt, dat de landen die zich rond Rusland groeperen, steeds verder afdrij ven van de democratische wereld. Als een der oorzaken van deze ontwikkeling noemde spr. de angst. De invasie der Duitse le gers in Rusland, zo zei hij, heeft een vrees doen ontstaan voor de bedreiging van het eigen volks bestaan en de onafhankelijkheid- De gehele Westerse wereld moge er van overtuigd zijn, dat de atoombom nooit zal worden gebruikt voor een aanval op de Sowjet-Unie. De Russen zelf kunnen verzekeringen daarom trent nimmer op dezelfde wijze aanvaarden, als wij dat doen, omdat de angst voor een nieuwe inval en de onbekendheid met de democratie en haar werkwijze hen steeds het ergste doen ver moeden. Eén ding hebben beide groepen toch gemeen, aldus oor deelde spr.: De overweldigende meerderheid achter zowel als vóór het ijzeren gordijn wenst de vrede. Mocht de inspannnig van vele staatslieden niet leiden naar ern verhoging van de veiligheid :n de wereld, dan zal men een an dere weg .moeten inslaan orr de V. N. te maken tot een effectieve beschermer van de vrede. De al gemene vergadering zou de taak van de Veiligheidsraad kunnen overnemen, waardoor een veto- obstructie wordt voorkomen. Bij het gehele Nederlandse volk moet belangstelling bestaan voer het werk van de V. N. Men moet beseffen, zo zei spr., dat Nederland niet langer neutraal is, dat wij actief moeten deelne men aan het wereldgebeuren- Be staatssecretaris besloot zijn lede met de wens, dat Ne der- Er was geen derde Atoombom Naar aanleiding van het over lijden van Henry Stimson, de Amerikaanse oud-minster van Oorlog, die als zodanig in func tie was, toon in Augustus 1945 de twee eerste atoombommen op Hirosjima en Nagasaki werden geworpen, haalt „Le Monde" een passage aan uit zijn memoires, dat er toen nog geen derde atoombom was. Stimson zegt: De twee atoombommen, die wij lieten vallen, waren de enige die wij gereed hadden en onze pro ductie ging nog zeer langzaam". land in de Veiligheidsraad met steun van hei gehele Nederland se volk een actieve politiek zal voeren, die moge strekkea lot heil van de wereldgemeenschap en van ons land. Na deze redevoeringen richtte de Voorzitter va de V.I.R.O., Oud- Minister Mr J. A. Jonkman, zich tot de in de Ridderzaal aanwezi ge vrijwilligers van het Neder landse Korea-Detachement. Als teken van dankbaarheid voor de bereidwillige offervaardigheid van de vrijwilligers, bood spre ker aan de commandant van het Detachement, Majoor M. P. E. A. den Ouden, de vlag der Verenig de Naties aan met de woorden: „Deze vlag moge U steeds her inneren aan onze beste wensen." Generaal Guderian over het Russische oorlogspotentieel „De Sowjet-Unie kan in geval van oorlog 500 divisies in het veld brengen," verklaarde Generaal Heinz Guderian, Hitlers be kwaamste deskundige op het ge bied van de oorlogsvoering met gevechtswagens, Maandag in een persgesprek. „Alleen in Oost-Duitsland heb ben de Russen 35 divisies gereed. Hiervan zijn zestien pantserdivi sies, zes andere zijn samengesteld uit verplaatsbare eenheden lucht doelartillerie en de rest bestaat uit gemotoriseerde infanterie- en genie-divisies". Generaal Guderian verklaarde geen.hoge dunk te hebben van de legers der met Rusland ver bonden staten. Hij achtte de uit drukkingen „linie aan de Rijn" en „linie langs de Elbe" slechts woorden, ontbloot van betekenis. „De Russen zouden Europa in zeven dagen kunnen veroveren", meende Guderian. „Ik heb Frank rijk in tien dagen veroverd en ik had te maken meet de Maginot- linie." De generaal gaf als zijn me ning te kennen, dat de Sowjet- Unie mogelijk binnen een jaar tot de aanval zou overgaan en dat West-Europa over tenminste 35 pantser-divisies en een lucht macht, die de grondstrijdkrach ten volledig zou kunnen steunen, zou moeten beschikken, om aan een Russische aanval weerstand te bieden. C.R.O.P. zendt 60 wagon ladingen voedsel naar behoeftige gebieden De Christian Rural Overseas Program (CROP.), een platte lands organisatie met Christe lijke inslag, welke zich ten doel stelt het buitenland te steunen, heeft de nodige voorbereidselen getroffen om 60 wagonladingen voedsel naar behoeftige volke ren in Europa en Aizië te zenden. Deze voedingsmiddelen, welke door Ameiikaanse boeren ibe- beschikbaar zijn gesteld, zullen geladen worden in een schip, dat heden uit Chicago vertrekt, in het kader van de plechtighe den. welke op de dag der V. N. zullen plaats vinden- De goederen worden bij de Amerikaanse boeren ingezameld door de Amerikaanse kerken en zij worden na aankomst in het buitenland door tussenkomst van kerkelijke organisaties ver deeld onder weeshuizen, tehui zen voor ouden van dagen en zieken, vluchtelingenkampen en behoeftige gezinnen. Sedert de C.R-O-P. met dit programma een aanvang maak te zijn reeds in totaal 3555 wa gonladingen landbouwproducten naar het buitenland gezonden. „Sibajalc" met emigranten naar Australië Woensdag a.s. zal cU „Sibajak" van de Kon. Rotterdamse Lloyd voor e derde en laatste maal in dit jaar met emigranten van Rotterdam vertrekken. Voor de geestelijke verzorging an de passagiers gedurende de eis zijn aan boord Ds. P. Pel- icaan uit Barenrecht en Pater W. van Iia„.r uit Zwaagdijk. De jongste passagier is de 14 dagen oude oab, van de fam.ie Van der Loos uit Wateringen en de oudste is een 56-jarige kleer maker uit Amsterdam De uitbarsting van de Stromboli De uitbarsting van de Strom boli, die 3 dagen geleden is be gonnen, duurt nog voort. De 3 lavastromen, die zich zeewaarts bewegen, zijn thans in hevigheid afgenomen. In het dorp Forgia Vecchia is door het vallen van vulkanische gesteen te brand ontstaan. De bewoners van het eiland houden zich ge reed voor evacuatie, voor het geval de uitbarsting ernstiger mocht worden. Des nachts ver lichten de lavastroom en de as- regens de hemel, tbrwijl dikke rookwolken uit zee opstijgen. Generaal Clark over de Amerikaanse militaire macht Generaal Mark Clark, de chef van de Amerikaanse land strijdkrachten, heeft in een re devoering te Pittsburg verklaard dat de Ver. Staten al hun reser ves in Korea in de strijd hebben moeten werpen. „Wij hebben slechts een kader voor de mobi lisatie in eigen land achter ge laten", zo zeide hij. Clark oefende critiek op de Australische regeringsactie tegen de communisten Als eerste actie in het kader van de nieuwe anti-communisti sche wet, die Vrijdag in Austra lië van kracht werd, is een inval gedaan in het hoofdkwartier der communistische partij te Syd ney. Rechercheurs ondervroegen het personeel, terwijl politie in uni form de uitgangen bewaakte. mei garantie certificaat' >,De vier eisen van de confe rentie der Kominform in Praag zijn bestemd voor zeer lichtgelo vigen", aldus verklaarde de Westduitse kanselier, Dr. Ade nauer, naar aanleiding van de besprekingen, die in Praag ge houden zijn. Met betrekking tot de vier eisen stelde Adenauer dé volgen de vragen: 1. Slechts in de Sow jet-zone is er een herbewapening en wel een zeer intensieve. Zal het po-j. litieleger der Sowjet-zone wor den opgeheven? 2. Zal de industrie der Sow jet-zone niet meer worden leeg geroofd? Zullen haar producten in de toekomst ten goede komen De Belgische Minister van Eco nomische Zaken heeft Maandag een delegatie van het Verbond der Belgische Nijverheid, van het Algemeen Belgische Vakverbond en van het Christelijk Vakver bond ontvangen. De Vakbonden meenden, dat, gezien de stijging der prijzen met 15,5 sedert Juli van dit jaar, het verzoek der arbeiders om loonsverhoging alleszins gerecht vaardigd is. Het A- B. V. V. heeft de Rege ring verzocht een loonsverhoging van 5 verbonden aan het in dexcijfer, toe te staan. De Katholieke Vakbond achtte de prijsstijging evenwel van voor bijgaande aard en verklaarde zich tevreden met de toekenning van een premie van frs 400. De werkgevers van hun kant waren tegenstander van iedere loonsverhoging, doch verklaar- al te optimistische" berichten over nieuwe Amerikaanse wa pens. Het zou nog 3 jaar duren voordat deze in voldoende hoe veelheid kunnen worden gepro duceerd. De positie van de Amerikaanse strijdkrachten in Europa noem de hij onzeker. „De weinige mensen, die wij daar hebben, Zijn in prachtige vorm, doch in aantal totaal onvoldoende"- Generaal Clarck zeide veel vertrouwen te hebben in h'.t Atlantische Pact. De toestand in Indo-China Opstandelingen van de Viet- minh in Noord-Indo-China zijn begonnen met het bestoken van de laatste 120 kilometer van de hoofdweg bij de grens van China die de Fransen nog in handen hebben. Volgens een Franse woord voerder hebben strijdkrachten van de Vietminh zich ingedron gen in de Z. W. sector tussen Ha- dong, 20 kilometer ten Z. W. van Hanoi .en Phoely, ruim 60 km ten Z. van Hanoi. In CochinChina wordt toene mende guerilla-activiteit waarge nomen. Men verwacht geen operaties op grote schaal, doch er is sabotage gepleegd bij de spoorwegen, wegen zijn opgebro ken en rubber- en andere plan tages worden bedreigd. bij de Nederlandse Radio-Om roep. 2. Het behartigen van de be langen van de wensen der radio luisteraars bij overheid en uit zendende instanties, inzonderheid wat betreft de samenstelling en het gehalte der radio-program- ma's, alsmede de besteding van de verplichte luisterbijdragen. 3- Het bestrijden van reclame in de radio-omroep. 4. De beteugeling van partij politieke propaganda in de radio- omroep. 5. Het verkrijgen ten behoe ve van de radioluisteraars van een radioprogrammablad, dat te gen zo laag mogelijke kostprijs beschikbaar wordt gesteld. den zich bereid druk uit toe oefe nen op de producenten en de grote distrubuanten, om de prij zen van alle artikelen, die sedert deze zomer zijn gestegen, met 5 te verlagen. Wil deze actie succes hebben, dan zal zij gesteund moeten wor den door de Regering, die in het bijzonder op de landbouwsector en de détaillisten invloed moet oefenen, zo betoogden zij. In dit verband wezen de werk gevers er op, dat het geen zin heeft, dat de producenten en de groothandelaren hun prijzen ver lagen, indien zij daarin niet ge volgd worden door de detaillis ten, die anders een extra-winst zouden genieten. De Minister deelde mede. dat het Economische Kernkabinet de voorstellen spoedig zou bespre ken. aan de bewoners der Sowjet- zone? 3. Zullen de Russische bezet tingstroepen zover van de Duitse grenzen worden teruggetrokken, als overeenkomt met de afstand van Amerika tot Duitsland? 4. Voorwaarde voor de vor ming van een Duitse raad zijn vrije verkiezingen in geheel Duitsland. Is het niet buitenge woon vreemd, dat een dergelijk voorstel gedaan wordt na de schijnverkiezingen van 15 Octo ber? Dr. AUDENAUER NAAR ROME? Dr. Adenauer heeft een uitno diging van de Italiaanse regering tot een bezoek aan Rome aan vaard. De uitnodiging werd hem overgebracht op het congres der C.D.U. te Goslar. Een Europese Minister van defensie? De Franse Regering heeft Maandag voorgesteld een Euro pese Minister van Defensie te be noemen. Dit voorstel maakt deel uit van de „Europese oplossing" van het vraagstuk der Duitse herbewapening. In een communiqué bevestigt de Franse Regering, dat zij ge kant is tegen elke rechtstreekse of indirecte vorming van een Duits leger. I>e Franse minister raad spreekt zich uit voor het vormen van een Europees leger, waarvoor een Europese Minister voor de strijdkrachten verant woordelijk dient te zijn. Tot slot volgde een wandeling door de stad, waarbij de histori sche gebouwen werden bezich tigd. Botsing tussen politie en landarbeiders in Brazilië 'f In de staat Parana (in Zuid- Brazilië), heeft 'n botsing plaats gevonden tussen politiemannen en landarbeiders, waarbij zeven personen het leven verloren. Beide partijen waren gewapend- De landarbeiders hadden op onwettige wijze grote gedeelten van particuliere gronden bezet. Een politiemacht ter sterkte van tachtig man werd uitgezonden om hen te verdrijven. De met revolvers en jachtgeweren ge wapende landarbeiders beschoten de politiemannen, waarbij zij er zeven ernstig verwondden. Een voorman van een boerderij, die de politie naar de door de land arbeiders bezette gronden had ge bracht, werd doodgeschoten. Er ontstond nu een vuurgevecht, waarbij zes landarbeiders werden gedood. Van de zijde der politie wordt medegedeeld, dat de onwettige bezetting der gronden deel uit maakt van een communistisch plan om de Braziliaanse platte landseconomie in de war te stu ren. De autoriteiten nemen krach tige maatregelen om de opzet der communisten te verijdelen en de leiders der oproerige benden te arresteren. Bulgaarse nota aan Turkije Vernomen wordt, dat de Bul gaarse Regering in een profest- nota, welke 20 October aan de Turkse zaakgelastigde te Sofia is overhandigd, heeft aange drongen op het onmiddellijk te ruggeven van 131 wagons, die gediend hebben om de emigran ten van Turkse origine tb ver voeren en sedert de sluiting van de grens door de Turkse Rege ring zijn achtergehouden Volgens de nota behoudt de Bulgaarsee Regering zich het recht voor de Turkse overheid schadevergoeding Ce eisen en ook aanspraak te maken op een vergoeding voor de schade en verliezen, welke uit de sluiting zijn voortgevloeid- Canadees vrachtschip vermoedelijk gezonken Men gelooft, dat het Canadese vrachtschip „North Voyageur" ter hoogte van New Foundland is gezonken- Het 1014 ton metende schip was op weg van Philadelphia naar St. John met een lading steeenkool". Er is een SOB. op gevangen, waarin werd gezegd, dat het schip in ernstige moei lijkheden verkeerde. Schepen in de buurt en een vliegtuig hebben vergeefs ge zocht naar het schip, dat ver moedelijk 25 koppen telde. Van het schip is sindsdien niets meer vernomen- Ernstige ontploffing} te Dortmund Naar het Vfcst-Duitse nieuws agentschap D- P. A. meldt, heeft zich te Dordtmund een ontplof fing voorgedaan in een staalfa briek waarbij 3 personen om het leven zijn gekomen. Een gebouw werd volkomen verwoest en een ander ernstig beschadigd- Marshall krijgt speciale adviseur voor geleide projectielen De Amerikaanse Minister van Defensie, George Marshall krijgt een speciale adviseur voor ge leide projectielen, aldus wordt te Washington vernomen. Men beschouwt deze benoe ming als de opmars naar 'n gro te uitbreiding van het Ameri kaanse programma voor geleide projectielen. Functionarissen van het Mi nisterie van Defensie noemen K. T. Keller, Pres. van het Chrysler-concern, als mogelijke candidaat voor de nieuwe func tie- „Wall Street Journal" deelde verleden week mee, dat men Keiler verzocht had de leiding te hebben van een groot ont werpplan voor geleide projec tielen, waaraan 3 milliard dol lar besteed zou worden. Comiié Radioluisteraars Dezer dagen is opgericht de vereniging „Comité Radioluiste raars" gevestigd te Amsterdam. Blijkens de statuten Stelt dit comité zich ten doel: 1. Het organiseren van de ra'lioluveteraars, die op grond van de door hen betaalde ver plichte luisterbijdrage het recht vcor zich opeisen om invloed uit (e oefenen op en zeggenschap te hebben over de gang van zaken Pen wonderlijke geschiedenis. door 40) B. J. TEN WESEPE Nadruk verboden. Ze maakte haar handtasje open en diepte er een verkreukeld stuk papier op, dat ze aan Kees overhandigde. Deze nam het aan en las met stijgende verbazing het volgende: „De vinder of vindster wordt verzocht deze envelop met in houd naar huis mee te nemen en de ingesloten brief niet in t bijzijn van anderen te lezen. Het is heel belangrijk." „Maarriep Kees opeens uit, „dat is Jans handschrift. Van Jan Houtzagers!" „Juist," antwoordde de bezoek ster, ,,dat ben ik naderhand oon te weten gekomen. Ik dacht eerst, dat het de een of nadere flauwe mop was van een bioscoopbezoe ker. Maar een innerlijke stem zei me: Je moet doen, wat er op geschreven staat. En dus stak ik tegen twaalf uur vannacht naar huis. Ik woon in de Tinto- rettostraat. Thuis gekomen sneed ik de envelop open en las de brief, die er in zat. Hier hebt U hem. Nu ik begrepen heb, dat ik met de brief op het goede adres ben gekomen, lijkt het mij het beste, dat U ook dit' schrijven maar leest-" Kees nam het epistel aan en ias: „U wordt dringend verzocht de gesloten envelop, die ik hierbij heb ingesloten, niet open te maken, maar haar zo spoedig als mogelijk is te be zorgen bij Kees Brouwer, Zo- cherstraat 92, Amsterdam. U kunt in de eerste plaats reke nen op een behoorlijke belo ning, die te zijner tijd gegeven zal worden en tweedens be wijst U de politie een dienst- Nogmaals, het is van zeer groot belang!" „U begrijpt natuurlijk wel, dat het mij niet om een beloning te doen is, en ik weet op dit ogen blik natuurlijk evenmin, of dit allemaal wel serieus is, maar ik meende toch goed te doen het verzoek op te volgen. Gister avond was het te laat, om U op te zoeken, maar ik besloot om de envelop in m'n zak en ging vanmorgen maar zo vroeg, als enigzins mogelijk was, hierheen te komen." Kees was ineens geladen met energie. „Juffrouw Wolbers, laat ik U dan mogen zeggen, dat U er zeer verstandig aan hebt gedaan om vanmorgen hier te komen. Deze aangelegenheid is inder daad van ernstige aard. Zelfs zeer ernstig, hoewel ik nog niet kan vermoeden, wat er allemaal achter zit „Laat ik U eerst nog de tweede envelop geven. Zoals U ziet," zei ze, lachend, „is ze nog gesloten.' Kees nam de envelop van haar aan, waarop geschreven stond: „Bestemd voor Kees Brouwer- Zocherstraat 92 te Amsterdam. Strikt persoonlijk- Kees scheurde de omslag open en nam het briefje er uit. Hij las: Beste Kees, Zoals je ziet, vertoef ik nog in het land der levenden en ben kerngezond. Wat er alle maal gebeurd is, sinds ik ver dween, kan ik in een paar woorden niet zeggen. Ik ver blijf op het ogenblik in een groot huis aan de Emmalaan nummer 138. Hier wordt ik uit stekend behandeld, maar spreekt men mij aan met „mijnheer de baron". En pro beert een soort dokter me te suggereren, dat ik niet Jan Houtzagers, maar baron Horst van Prinsenkamp ben. ver loofd met een zekere freule Anne van Diependonck Reemst, met wie ik eerstdaags in het huwelijk zal treden, iets wat ik natuurlijk in het geheel niet doe. Aangezien dit alles na tuurlijk met vooropgezette be doelingen geschiedt en ik ver moed met een misdadigersben- de te doen te hebben. Daarom ben ik beslotetn om de mij toe gedachte rol tot op zekere hoogte te spelen; ook al om geen argwaan te wekken. Maar jij moet aan het werk, om uit te vissen, wat dit allemaal heeft te betekenen. Luister nu nu eens goed: Vrijwel iedere avond, heel laat,-komt hier aan de Emmalaan 138 een auto aan, waaruit twee heren stappen. Soms is er een dame bij. Die auto gaat ook weg, maar ik heb nog niet kunnen ontdekken, wanneer en nog minder waarheen ze gaan- Mijn intuïtie zegt me echter, dat het volgen van de auto wellicht de oplossing van het raadsel zal geven. Voor zover jij dat nodig acht, kun je de politie op de hoogte stellen. Maar laat mij hier rustig zitten, om mijn rol te spelen. Als de politie hier een inval doet, bestaat de kans, dat men nog niet veel wijzer wordt. Ik moet dit dan ook be slist afraden. Denk er ook óm, dat je nooit in de achtertuin van dit huis komt, want daar lopen 's nachts monsters van honden. Vertel Pop, dat ik leef en kerngezond ben, en dat ik nog meer dan ooit van haar houd. Maar laat men op het Westeinde ook hun mond hou den. Je moeder en vader kun je, wat mij betreft, inlichten, maar zeg niets aan Greet, want zo'n jong meisje zou on willekeurig iets aan anderen zeggen. Doé je best en probeer zo spoedig mogelijk het raadsel op te lossen. Opdat ik weet, dat je deze brief ontvangen hebt, moet je om precies twee uur 's middags, de eerste dag dat je de brief hebt, in een auto neem maar een taxi voor mijn rekening langs de Emmalaan 138 komen en drie maal lang toeteren. Dat is dan Bestrijding veeziekten Nu de lange en moeilijke wor steling om de Friese veestapel vrij te maken van t. ib. c- tot een goed einde is gebracht, zal met vernieuwde strijdlust er naar worden gestreefd de gehele Friese veestapel ook vrij te ma ken van bepaalde andere ziek ten. Het hoofdbestuur van de Friese Mij van Landbouw heeft dan ook met voldoening kennis genompn van het streven van de Gezondheidsdienst om thans de bestrijding van besmettelijk verwerpen bij het rundvee mas saal te richten op het deel om deze veeziekte volledig er. voor goed uit Friesland te verbannen Strengere maatregelen bij communistische en nationalistische Chinezen Volgens een bericht uit Peking van de Indische Perstrust heeft dle Chinese Volksrepubliek dras tische maatregelen afgekon digd tegen obstructiepraktijken van grondbezitters in Centraal en Oost-China- Er zouden ge vangenisstraffen van 1 tot 5 jaar zijn gesteld op sabotage van het agrarische hervor mingsplan van'de Regering". De nationalistische Chinese Regering heeft de doodstraf af gekondigd voor officieren en manschappen die zich overge ven, deserteren, muiten of in subordinatie plegen in de strijd tegen de Communisten- Op het verstrekken van valse "voor" mijden "teken, dat je aan inlichtingen, onvoldoende uit liet werk gaat. Het beste, en Ivoering van orders of „het m zeg Pop, dat ik razend naar gebreke blijven om bevriende haar zoenen verlang. j troepen aan hetzelfde oorlogs- Je vriend Jan." jfront by te staan" zijn gevan- (Wordt vervolgd.) 'genisstraffen gesteld. Te koop: eikenhouten Bu reau met Bureaustoelen. Brieven onder No. 96, Bu reau van dit blad. Te koop: 2-pers. pitch-pine Ledikant met springveren matras ƒ35. Adres: Axel- sestraat 76, Terneuzen. naaister, leeftijd 15-17 jaar. Electrische Confectie-indu- stric Firma SCHELLINK HOUT, Terneuzen. Te koop: Handwasmachine 17,50, en Hegenrijwiel beide in goede staat. Te bevragen: Burg. Geillstraat 40, Terneuzen. xci uculrai, tiuwawijnauaat xo. e ZITDAG DOOR MEVROUW BOUVAIN 1 TERNEUZEN: Elke Woensdag van 25 u. 1 Lange Kerkstraat 26. M Wij bezoeken onze cliëntèle aan huis zonder g g prijsverhoging. 'Schrijft of Telefoneert: AXEL No. 257.' iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiMiiiiiiiiiMiiiipiiiiiitt lulmumumiiiiimmiiuiiuii! g Het aangewezen adres voor al Uw Lederwaren: Noordstraat 75 Telefoon 2753 TERNEUZEN B Vrij entrée, dus kijken zonder verplichting tot H kopen. 1IIIIIIIII9IIIIIIIIIIIII1UIIIIIIIIIIHIII voering 137, Magneet roestvrije Sportfietsen vanaf 144,— Locomotief Sportfietsen, enorme sorte ring, in iedere gewenste kleur. Sportrij wielen van Houwaert, in di- verse kleuren, met 3 versnellingen en 2 trommelremmen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2