Hel strijdtoneel in Noord-Korea DE BELGISCH-NEDERLANDSE ien inval in Opmars naar de Mandsjoerijse grens De dag der Ver. Naties over Adres het Atlantisch Leger waterverbindingen DINSDAG 24 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 1560. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Volgens frontberichten hebben speerpunten van de Zuid-Kor eaanse Zesde Divisie Wonts jan bereikt, 28 km ten Zuiden van het belangrijke knooppunt Hoeit- sjon in de centrale frontsector. Een Zuid-Kor eaanse stafofficier verklaarde, dat zijn troepen blijven oprukken. De Noordelijken trachten thans voornamelijk te ont snappen langs de weg over Anjoe, Hoeitsjon en Kanggje en langs die, welke over Tsjangdjin Noord waarts van Hamhoeng aan de Oostkust loopt. Beide routes voeren door barre en steile bergen, waar de sneeuwval reeds begonnen is. WEERSVERWACHTING HOOGWATER Verzoek evacuatie] Nederlanders uit Ambon Buitenlandse communisten ^in de V. S. gearresteerd Herdenking in de Ridderzaal Z. K. H. Prins Bernhard buitenslands Doodvonnissen te Boekarest Verbreding van de Sluis en het Kanaal van Terneuren Binnenkort zal de Belgisch—Nederlandse commissie voor de waterwegen verslag uitbrengen over haar bevindingen. Deze commissie werd in 1949 opgericht en kreeg tot taak de vraagstukken, die verband houden met de Belgische en Nederlandse havens en de waterverbindingen tussen beide landen te onder zoeken. De Gaulle wil 40 Franse divisies Prinses Anne gedoopt r Ex-Inspecteur Politie - Frankering bij AbonnementTemeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres Noordstraat 55-57 - Tel. 2510 - Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent Temeuzen Na 5 uur 2073 Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Volgens berichten van piloten der V. N- bevinden Zuidkoreaan- troepen zich ten N. van se Hoeitsjon, nog geen 80 km van de grens. Kolonel Marcel G. Crombez, bevelhebber van het Amerikaanse vijfde cavalerie regiment, is benoemd tot mili tair gouverneur van Pjongjang, totdat een meer blijvend be stuur kan worden gevormd. Volgens een bekendmaking van het hoofdkwartier van Mac- Arthur zijn sinds hlet begin van de oorlog in Korea meer dan 120 000 Noordkordanen gevangen genomen. De strijdkrachten der V. N- maken in een zo snel tem- op 21-000 tot 31.000 wordt ge- huidige restant van het Noord- koreaanse leger op het ogenblik op 21.00 tot 31.000 wordt ge schat. Volgens een lid van de Ame rikaanse geheime dienst hebben de terugtrekkende Noordkorea- nen bij Jonghoeng 500 Zuidko- reanen doodgeschoten en dood gestoken en vervolgens de lijken in benzine gedrenkt en ver brand. HET OPTREDEN VAN DE GUERILLASTRIJDERS. De Zuidkoreaanse troepen blij ven door het Noordkoreaanse ge bergte, waar thans de eerste sneeuw reeds is gevallen, naar de Mandsjoerijse grens oprukken, die zij tot ongeveer 70 km zijn genaderd. Achter hen opereren Communistische guerillastrijders die in de afgelopen week stout moediger in hun optreden zijn geworden. In verschillende delen van Korea hebben zij aanvallen uitgevoerd. Zo is melding ge maakt van een aanval door 7000 communistische guerillastrijders in de driehoek, waarvan de ste den Hwatsjon, Koemsong en Ko- sang de hoeken vormen- Deze steden zijn ruim 160 km ten Z.- Oosten van Pjongjang gelegen. Er is nog geen bevestiging van het bericht omtrent deze aanval verkregen, doch hij wordt wel mogelijk geacht. Amerikaanse autoriteiten heb ben verklaard, dat het mogelijk is, dat deze guerilla-aanvallen de strijdkrachten der Verenigde Na ties nog enige tijd zullen belet ten hun operaties in Korea te be ëindigen, daar eventueel aanzien lijke strijdkrachten aan de front troepen moeten worden onttrok ken om met de guerillos af te rekenen. De guerillos zijn er in geslaagd het juist boven de 38ste breedte graad gelegen Jangjang te ver overen. Jangjang ligt dwars op de vitale bevoorradingsweg naar de Oostkust- Een andere eenheid guerillastrijders, ter sterkte van medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Dinsdag ochtend tot Dinsdagavond. Droog herfstweer. Aanvankelijk hier en daar nevel of mist, overigens minder bewol king dan Maandag. Droog weer met een overwegend zwakke Oostelijke wind en weinig veran dering in temperatuur. WOENSDAG 25 OCTOBER. 2000 man, heeft, circa vijftig km ten Zuiden van de haven Wonsan, de Koreaanse Oostkust bereikt. Volgens schatting van leden van de Amerikaanse geheime dienst hebben de Noord-Korea- nen tot 18 October beneden de 38ste breedtegraad genoeg ma teriaal verloren om 12 infanterie- en 2 tankdivisies uit te rusten. De achtervolgende Zuid-Korea- nen zijn thans de grens met Mandsjoerije tot op 72 km gena derd, doch zijn de Tsjongtsjon, die 100 km ten Z. O. van de Mandsjoerijse grens loopt, nog niet in groten getale ovengesto ken. Mededelingen van ontsnapte krijgsgevangenen der Noor delijken. Noord-Koreaanse bewakers zouden meer dan 200 Amerikaan se krijgsgevangenen hebben dood geschoten, die zich in een trein bevonden, welke op weg was naar de Mandsjoerijse grens, zo berichtten 22 overlevenden, die in Pjongjang zijn gearriveerd. Zij verklaarden, dat de krijgsgevan genen, ten getale van 230 tot 240. van de trein werden gehaald toen deze in een tunnel 16 km ten Noorden van Soektsjon verbor gen gehouden werd voor vlieg tuigen der geallieerden. In groep jes van 30 tot 40 man werden de gevangenen naar een nabijgele gen terrein gevoerd, waar een van de bewakers met een mi trailleur op hen schoot en een andere bewaker met een geweer schoot op hen, die probeerden te vluchten, aldus verklaarden de ov erlevenden. De overlevenden, van wie er enkele gewond waren, wisten te ontkomen door zich dood te hou den- Bij het vallen van de avond vluchtten zij naar de heuvels, waar Amerikaanse valscherm jagers hen aantroffen. Zondag zijn 75 met kogels doorzeefde lijken gevonden. Het totaal aantal gedoden is nog niet definitief vastgesteld. Zeven mennen zijn aan hun verwondin gen bezweken en twee andere sn uitpuft-r.g gestorven. Het bureau Zuid-Molukken te 's-Gravenhage ontving Zondag avond uit Ambon het volgende telegram, met verzoek, de inhoud er van ter kennis te brengen van de Nederlandse regering: „De op Ambon verblijvende 200 Nederlanders verzoeken nog maals dringend om evacuatie in verband met hongersnood en oor logstoestand. Contact met de Ne derlandse Hoge Commissaris te Djakarta is onmogelijk. Verzoeke dringend omgaand bericht. Namens allen, N. Blokland, arts." Het Amerikaanse Departement van Justitie heeft bekend ge maakt, dat het begonnen is jacht te maken op vooraanstaande bui tenlandse communisten in de Verenigde Staten en dat er al tien arrestaties zijn verricht. De minister-president, Dr. W. Drees, heeft gisterenavond bij de herdenking van de dag der Ver enigde Naties in de Ridderzaal de door de oorlog verwoeste we reld, aar het bereiken van betere levensvoorwaarden voor ieder een met handhaving van vrede te Den Haag een rede uitgespro- en veiligheid. Hoezeer bleek men Z.K.H. Prins Bernhard, die op medisch advies na zijn operatie' nog enige dagen rust moet hou den, heeft zich met zijn behan-, delende geneesheer, Prof. Nie- boer, naar het Middellandse Zee gebied begeven. De Prins zal Woensdag weer in ons land te rugkeren. Een aantal Nederlanders en Belgen hebben een adres opge steld, gericht aan de vorsten en parlementen van Nederland en België. In dit adres wordt verzocht er op toe te zien, dat Nederlandsen België alleen aan de vorming van een Atlantisch leger zullen deelnemen, als voldaan wordt aan de volgende voorwaarden: a. Het Atlantisch leger zal ophouden te bestaan, als de be dreiging door Sowjet-Rusland ophoudt; b. niet de gehele nationale strijdmacht wordt ondergebracht in deze Atlantische eenheid; c. de manschappen worden ondergebracht in homogene con tingenten onder nationaal com mando, gegroepeerd in hun eigen taak. De volgende personen hebben het adres ondertekend: België: Dr. A. Belmans, Ant v.erpen;. R. Dillen, Turnhout; Ir F. A. Donckerwolcke, Kapellen, A. Godderis, Brussel; J. Goethals Kortrijk; L- Hoste, leper; Dr. Jur. J. Lancsweert, Brussel; Dr. J. Rombouts, Antwerpen; Prof. A. Schoep, Gent; Dr. J. A. Spinci- maille, Antwerpen-Berchem. (Secretariaat: Mr. W. Beernink, weg 137, Kapellen). Nederland: Mr. W. Beernink, Dordrecht; Drs- G. de Bruyn, Rotterdam; Prof. Dr. F. C. Ger- Aion, Utrecht; N. Grijpink, Nij megen; Dr. J. Karsemeijer, Dord recht; Mr. Dr. J. Meulink, En schede; C. M. van Moorsel, Voor burg; Jhr. W- de Savornin Loh- man, 's-Gravenhage, Th. J. J. A. Spoelder, Breda; Dr. A. J. Ver- brugh, Dordrecht. Een gerechtshof te Boekarest heeft drie Roemenen ter dood veroordeeld wegens spionnage voor Frankrijk. Twee Franse be klaagden kregen levenslange ge vangenisstraf. Een derde Franse beklaagde, een vrouw, is tot 12 jaar en een Roemeense tot 15 jaar veroordeeld. Breskens Temeuzen Hanswee rt Walsoorden ZON- EN MAANSTANDEN. v.m. 1.28 .03 2.43 2.53 n.m. 1.35 22.100 2.50 3 ZON MAAN op onder op onder Get. 25 7.21 17.26 16.59 6-56 26 7.23 17.24 17-12 8.10 De commissie, die onc^er voor zitterschap staat van Frans van Oauwelaert, voorzitter van de Belgische Kamer van Volksver tegenwoordigers en hoofd van de Belgische afvaardiging, had, op verzoek van de Belgische Re gering, in het bijzonder de vol gende vraagstukken te bestu deren: Het ScheldeRijnkanaal de sluis van Terneuzen, de Stop van Ternaaien en het Schelde- statuut. Het blad „Gazet van Antwer pen" schrijft in dit verband, dat toen deze vraagstukken ter ta fel kwamen, van Nederlandse zijde principieel bezwaar ge maakt werd tegen de behande ling van het vierde punt, n l. de herziening van het Scheldesta- tuut- De Nederlandse afvaar diging was van oordeel, dat de commissie niet 'bevoegd is 'dit statuut te fc,esproken, aangezien dit vraagstuk niet onder de eigenlijke waterverbindingen ge rangschikt kan worden- Naar het blad verder weet te melden, heeft de commissie overigens goed werk verricht. Van Nederlandse zijde werd geen bezwaar gemaakt tegen verbreding van de sluis en het kanaal van Terneuzen. De aan gelegenheid werd voorgelegd aan een technische commissie, die de nieuwe afmetingen van kanaal en sluis vaststelde. De kosten en wederzijdse bijdragen werden nog niet bepaald. Ook de besprekingen over de Stop van Ternaaien hadden een vlot verloop. Overeengekomen werd dat België de Stop van Ternaaien zal uitlichten door de aanleg van een nieuw kanaal, dat Luik met het Julianakanaal zal verbinden via ds Maas, even stroomopwaarts van Maastricht. Voor het Schel de-Rij nvraag- stuk zal de commissi^ geen de finitieve oplossing kunnen voor leggen. Volgens het blad werd de vraag van België, tussen De Schelde en Rijn een goede en veilige waterweg aan te leggen, ken, waarin hij o.m. het volgen de zei: „Het is thans vijf jaar geleden, dat het Handvest der Verenigde Naties van kracht werd. Voor het grootste deel van de be schaafde wereld is dit document nog steeds de belichaming van het verlangen naar vrede, vrij heid en veiligheid, dat bij de vol keren leeft. Ik wil van deze ge legenheid gebruik maken om de ogen, maar vooral ook de harten van het Nederlandse volk te ope nen voor de idealen, welke aan de Verenigde Naties ten grond slag liggen. Te weinig zijn wij doordrongen van de noodzaak, dat deze idealen ook onszelf blijvend moeten bezielen, dat wij deze voortdurend daadwerkelijk moeten uitdragen. De organisatie van de Verenigde Naties is voor baar welslagen aangewezen op de inspirerende kracht van de ge wone mens. Het zijn niet de regeringen of de vertegenwoordigers dier rege ringen te Lake Success, die een nieuwe en betere toekomst voor ons kunnen openen. Het zijn de mensen zelf, die dit tot stand moeten brengen. De mensen, die bereid zijn offers te brengen en te strijden voor hun vredelie vende overtuiging, de mensen, die zich moeten aaneensluiten en de gehele wereld een mach tig, onweerstaanbaar verlangen naar vrede moeten opleggen. Het Handvest werd vijf jaar geleden ondertekend in 'n sfeer van hoop en samenwerking. Men verwachtte, dat de Verenigde Naties bij voortduring zouden kunnen werken aan herstel van In een toespraak tot een mas sabijeenkomst van 20.000 per sonen heeft generaal De Gaulle gevraagd om een Frans leger van 40 divisies en een lucht macht van 5000 vliegtuigen. De generaal, die verklaarde, dat de Amerikaanse voorraden atoombommen ..de wereld niet altijd kunnen blijven bescher men" zeide dat Frankrijk binnen 3 jaar een dergelijke militaire macht, benevens 350.000 ton mo derne oorlogsschepen, moest opbouwen. Hij achtte echter een derge lijke wedergeboorte van Frank- rijks militaire kracht onmoge lijk onder het huidige regime- „Wij moeten kiezen tussen een herboren staat en nationale vei ligheid of handhaving van het stelsel van thans en het gevaar van nationale ondergang" zo zei- de hij- De wedergeboorte van Frank- rijks militaire macht diende volgens hem niet te geschieden door „het verkopen van deze onafhankelijkheid en de toe komst van de Franse Unie voor materiële voordelen", doch door door de Nederlandse afvaardi ging nooit rechtstreeks beant woord. Hoewel België op dit kanaal recht heeft, aangezien het ka naal van Hansweert niet als een goede en veilige waterweg kan worden beschouwd, schijnt de Nederlandse afvaardiging op dit punt voor geen constructief uiaicllclc werk vatbaar, zo merkt het zelfbeperking en harde arbeid blad op. „De Gazet van Antwerpen" schrijft verder dat het noch tans een publiek geheim is, dat de Nederlandse Minister van Buitenlandse Zaken op 12 Ja nuari 1950 aan een vertegen woordiger va.' de Belgische x»e- gering verslaat ue, dat de Gcn.d- de-Rijnkwestie opgelost moest worden. Het blad weet nog' te berich ten dat sommige Belgische Mi nisters zich er voorstander van hebben verklaard, indien Ne derland de aanleg van een Ant- werpen-Moerdijkkanaal toe staat, België een deel der con structiekosten te doen betalen* indien ook van de zijde van Ne derland een 'blijk van toenade ring van Nederland, zouden de zelfde Ministers tevens bereid zijn voor te stellen de Schelde- Rijnvertfinding niet absoluut aan de verwezenlijking van de Benelux te koppelen. „Te Brussel is n.L bekend, zo eindigt het blad dat Neder land in staat is helemaal niets te doen, als het mes te veel op zijn keel wordt gezet". Ofschoon De Gaulle de nood zakelijkheid van het Atlantische Pact erkende, kon er volgens hem geen sprake van zijn, „dat de 'belangen van Frankrijk en de Franse Unie ondergeschikt worden gemaakt aan beslissin gen, die buiten Frankrijk wor den genomen". Begroet door de kreet van zijn toehoorders: „De Gaulle aan de macht" verklaarde de ge neraal: „Het land weet, dat ik elk ogenblik ibereid ben de macht op mij te nemen". Prinses Anna (Elizabeth, Ali cia, Louisa) dochter van Prin ses Elizabeth en de Hertog van Edinburg, is Zaterdag in Buic- ikingham-Palace gedoopt. De Aartsbisschop van York leidde de plechtigheid, waarbij aanwezig waren de Koning en de Koningin, Prinses Elizabeth en haar echtgenoot, de kleine Prins Charles, Koningin Mary, Prinses Margareth, de Hertog en de Hertogin van Glouchestler en talrijke andere leden van de Koninklijke Familie. zich in deze opvatting te hebben vergist. Op politiek terrein kregen de V. N. vele teleurstellingen te in casseren. Men stuitte voortdu rend op moeilijkheden, waarvan het bestaan vlak na de oorlog niet mogelijk was geacht. De groeiende tegenstelling tus sen Oost-Europa en de Westelij ke wereld belemmerde het con structieve werk der V. N. Hoe wel deze gang van zaken teleur stelling wekt, moeten wij er ons toch voor hoeden ons aan wan hoop over te geven- Al zijn op politiek terrein spectaculaire suc cessen achterwege gebleven, de Verenigde Naties zijn er in de afgelopen jaren wel degelijk in geslaagd hoopvolle resultaten te boeken. Strijdpunten als Pales tina, Kashmir, de Balkan e.a„ waarbij voldoende brandstof voor een grote oorlog lag opgestapeld, konden territoriaal worden be grensd en afgedamd. Er zijn voorts resultaten behaald op so ciaal en economisch gebied, die niet altijd door het Nederlandse volk op de juiste waarde worden geschat, waarschijnlijk omdat ons land in dit opzicht reeds een vooraanstaande plaats inneemt. Men moet zich in gedachten ver plaatsen naar andere gebieden, waar de ontwikkeling belangrijk ten achter is om te beseffen, hoe het werk van de V. N. diep in de maatschappij heeft ingegrepen. Maar de V. N. zijn nog op an der gebied werkzaam geweest. Door hun toedoen zijn hongers noden gelenigd en soms zelfs voorkomen. Besmettelijke ziek ten worden op grote schaal be streden en hygiënische toestan den verbeterd. Er is een-groeien de zorg voor het kind en hon derdduizenden vluchtelingen en verplaatste personen werden naar een nieuw vaderland over gebracht. Internationale ver keersregelingen kwamen tot stand en weerschepen der V. N. leiden de vliegtuigen op hun een zame vluchten over de Atlanti sche Oceaan. Men kan op grond van deze voorbeelden dus spreken van in ternationale samenwerking en van zegeningen, welke hiervan uit gaan. Bovendien kan door öêze samenwerking ook de goede verstandhouding tussen de vol keren worden bevorderd. Ik hoop dat het in de toekomst vele Ner derlanders gegeven zal zijn aan dit grote opbouwende werk hun bijdrage te leveren. De Verenigde Naties zagen zich kort geleden voor de noodzake lijkheid gesteld op te treden in een geval van ernstige agressie. De strijd, die in Korea ontbrand de, bleek geen gelegenheid te bieden voor vredelievende be sprekingen. Er moest een ander antwoord worden gegeven op deze aanval. De V. N. namen het besluit tot een collectief gewapend optreden- Voor het eerst in haar geschie denis ging de organisatie er toe over, troepen onder haar gezag in te zetten tegen een agressor. De vastberadenheid van het grootste deel der wereld om met kracht van wapenen op te ko men voor vrede en veiligheid is op niet te miskennen wijze tot uiting gekomen. Het Nederlandse volk kan er trots op zijn, dat naast Hr. Ms. „Evertsen" ook een Nederlands troepencontingent zal deelnemen aan deze gezamenlijke actie in Korea. Al is de strijd reeds voor. een groot deel gewonen, het blijft van hoge waarde, dat velen heb ben gehoor gegeven aan de op roep zich als vrijwilliger te mei den en daarmede hebben ge toond, hoezeer het hun ernst is om de vrede met inzet van hun leven te verdedigen. Zij zullen ongetwijfeld in Korea nog een taak te vervullen hebben. Ik wil hun de verzekering geven, dat onze heilbede hen vergezelt. Het is van harte te hopen, dat dit eensgezinde optreden tegen de agressie ook het vertrouwen in de verrichtingen der Ver enigde Naties geheel zal herstel len. Want zonder dit vertrouwen bij de volkeren is een morele kracht, die van de Verenigde Naties moet uitgaan, niet denk baar." ZO N- EN .Ï1AA.XO X- ZON MAAN op onder op ondei Oct. 31 7.32 17.15 20.10 13.37 Nov. 1 2 7.34 7.36 17.13 17.11 21.21 22.38 14.13 14.38 korte uitstapjes over ue gieno maken. Het heeft er alle schijn van, dat nog een tweede trammetje zal verdwijnen in de nabije toe komst, namelijk het lijntje KnokkeHeist. Dit vanwege de hinder, die het verkeer van dit nci xc 6dci uegi ïjjjenjrx» door Nederland bewerkte afdam ming van de Zwinmonding ir Belgische kringen sterk beerit. seerd wordt, een critiek. die ni en dan wel zeer heftig is er, juist daardoor wei eens een ave rechtse uitwerking heeft. den. Nederland de beste afnemer ven Duitse producten. E^'*re dagen geleden kon het vaü ecninii- sc^ mededelen, dat de jaar geholpen om de ernstige oprichten, J TUikirvva Doel rara t. PTl t HTJlO aanval van bronchitis en keelont steking, waaraan hij toen leed, te doorstaan. Sindsdien heeft men dit geneesmiddel in Zweden „het medicijt) van de Koning" ge- noomej. en tapiocafabrieken. Landbouw ondernemingen, waarvan de pro ducten slechts bestemd zijn voor de export, zijn conjunctuurgevoe lig en üietien niet genationaliseerd te worden", aldus Hatta. regels 60 cents minimum pol mmer of Adrai er. unlddags 2 uuX> 5te Amerikaanse t van Soenat», 25 'jongjang, itten geen schade >ok geen slacht- kt dat de vüeg- verborgen vlieg- >rea zijn opge- HINESE TROE- 1A7 stigde berichten, ontvangen, heb- 40.000 man in geworpen om te le verbonden le- ■achtstations aan lie de Mandsjoe- in energie voor •e het foevei voert Zuidkoreaanse le- ïierover een ver die de Ameri- ■s hebben aan- erklaarde, dat de te Oensan, op 7# sjoerijse grens i» srpen zijn. Men het deze strijd- van wie de Zuid- ng zulke krachti- hebben ondervon- vliegtuigen moes- oorraad. men zijn voome- :htstations en de ezetten, omdat do tg van de Kore- hiervan afhanke- itswerken zijn in >ans toezicht ge- i aan de Koreaan- Jaloe. DMMUN1STEN MANDSJOERUS iSE GRENS. ident te Peking Trust of India" betrouwbare zijde Sbben dat de Chi- ten bezig zijn hun de Mandsjoerijs- ïs in koortsachtig irken. De Chinese ings deze grens versterkt en er e voorzorgsmaat- fen om de indu- ndsjoerije te be leid wordt dat in veken grote aan- naar de grens- rtrokken, met de preiding in de fa- uit te voeren. de Chinese eom- xoepen Tibet zijn Hem is ook op- utori feiten te Pe- delen dat, indien bevestigd zouden zal moeten over rog wel steun kan n aan de eis van stische China, om Verenigde Naties ;elaten. De Indiase de autoriteiten te >g haar belofte in bracht dat het TT (stuk slechts door derhandelingen en wijze tot oplossing macht en niet door geweld. Departement van iken heeft Vrijdag „de Regering van bezorgdheid heeft i van het bericht, Regering eenheden ;se leger opdracht >m Tibet binnen te gering heeft „haar e Peking verzocht sring mee te delen, ontwikkeling be- >or verrast is. Ook ise Regering haar .n de Chinese Am- rw Delhi te kennen van Justitie bij de htbank heeft 20 sstraf geëist tegen ir van politie, te- de z.g. politieke egen, M. Verstap- dagvaarding zou reet de oorzaak zijn van 3ë dood van 20 Nederlan ders, die met zijn medewerking tijdens de bezetting werden ge arresteerd. De Officier wees er op, dat slechts 20 gevallen zijn ten laste gelegd, doch dat het er in feite circa 100 zijn geweest.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1