ONDANKS HOPELOZE STRIJD? iVECHT NOORD-KOREa DOOR Benelux- Landbouwconferentie Fransen ontruimen Langson en? inval in Telegram van Nationaal Jongeren Verbond aan H. M. de Koningin De functie van Secretaris-Generaal der V. N. Het zevende regiment van de Amerikaanse eerste cavaleriedivisie heeft de belangrijke haven Tsjin- nampo aan de Westkust, 55 km ten Z. W. van Pjong jang, Zondagmorgen bezet. In een niet ge-identificeerde radio-uitzending, die Zaterdagavond te Seoel werd gehoord, werden alle „patriotten" opgeroepen tot het laatst toe te vechten tegen de „imperialistische Amerikaanse agressors" noordkoreanen ver WEERS VER W ACHTIN G HOOGWATER. imer of Adroi i rraakering bfl Abonnement: Temeuzen. Directeur-Hoofdredacteur I. van de Sande. Redactie-adres: Noordstraat 55-57 - Temeuzen Tel. 2510 Na 5 uur 2073 Gironummer 38150. Abonnementsprijs 3,90 per kwartaal. Per week 30 cent Losse nummers 6 cent. MAANDAG 23 OCTOBER 1950. 7e Jaargang No. 1559. Verschijnt dagelijks N. V. v/h Firma P. J. van de Sande, Temeuzen. Advertentieprijs: per mm 10 ct; minimum per advertentie 1,50. Rubriek Kleine Advertenties: 5 regels 60 ct.; iedere regel meer 12 ct. Vermelding onder nummer Bu reau van dit Blad 15 cent meer. Inzending advertenties tot des namiddags 2 uur. Volgens het hoofdkwartier van generaal MacArthur te Tokio zijn in de afgelopen 24 uur 13.000 Noordkoreanen gevangen geno men en bedraagt het totaal aan tal Noordkoreaanse gevangenen 95.000. Gemeld wordt, dat troepen van de Zuidkoreaanse zesde divisie zich ongeveer 13 km ten N. van Soentsjon bevinden. Soentsjon ligt ongeveer 50 km ten N.O. van Pjongjang. Volgens Chinese persberichten zouden een tachtigduizend man Noordkoreanen, die speciaal in Mandsjoerije waren opgeleid, vrijwel vernietigd zijn door de geallieerde bombardementen ten N. van Pjongjang. NIEUWE NOORDKOREAAN SE HOOFDSTAD. De Noordkoreaanse regering heeft per radio meegedeeld, dat zij haar hoofdstad van Pjongjang heeft verplaatst naar Sinoeidjoe in het uiterste N.W. van Korea. Deze plaats ligt aan de nvier de Jaloe, die de grens met Mand sjoerije vormt. MOORDDEN AMERIKAAN SE KRIJGSGEVANGENEN. Op het hoofdkwartier vein het Achtste Amerikaanse leger is vernomen, dat Zuidkoreaanse troepen in het gebied rondom Soentsjon ongeveer 50 km ten N.O. van Pjongjang de met ko gels doorboorde lijken hebben ge vonden van zestig Amerikaanse krijgsgevangenen. Volgens inwo ners van Soentsjon hebben de Noord-Koreanen in dit gebied in totaal 200 Amerikaanse krijgsge vangenen vermoord. Ook deelden zij mede dat andere Amerikaan se krijgsgevangenen zich nog in een trein, niet ver ten N. van Soentsjon zouden bevinden. Ame rikaanse militaire autoriteiten hebben een onderzoek naar de juistheid van deze mededeling doen instellen. SYNGMAN RHEE VAN PLAN ZIJN GEZAG IN N.-KOREA TE VESTIGEN. De Zuidkoreaanse president Dr Syngman Rhee heeft Zaterdag verklaard, dat zijn regering nog steeds het voornemen koestert haar gezag in Noord-Korea te vestigen zonder interventie van de Verenigde Naties of wie dan ook. Zijn regering werkte met de Verenigde Naties samen, maar de werkzaamheid van de V.N. moest beperkt blijven tot advies en observatie. Syngman Rhee zei, dat hij van plan was de troepen, die zich thans in Noord-Korea bevinden, daar te laten. Velen hunner wa ren Noord-Koreanen, die thans in hun eigen land terug waren. Het was ondenkbaar, hen ten Z. van de 38ste breedtegraad terug te brengen. ,,Ik geloof trouwens niet, dat de Verenigde Naties ons zullen verzoeken onze troepen te- medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig van Maandag ochtend tot -avond. Aanhoudend rustig weer. Droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot mati ge wind tussen Oost en Zuid- Oost. Ongeveer dezelfde tempe ratuur als Zondag. DINSDAG 24 OCTOBER. rug te trekken. Als zij dat wel doen, zou ik er over na moeten denken", aldus Rhee. Zijn rege ring had nog geen officieel be richt ontvangen van het voorstel der V.N. haar gezag tot Zuid-Ko- rea te beperken. GENEESMIDDELEN VOOR NOORD-KOREA. Het Oost-Duitse Communisti sche Nationale Front heeft 2200 pond medische waren en andere medische uitrusting naar Noord- Korea gezonden. ZUID, KOREAN EN NAAR DE GRENS VAN MAND. SJOERIJE. Generaal MacArthur heeft de commandant van het achtste Amerikaanse leger, generaal Walton Walker, opdracht gege ven de Zuidkoreaanse troepen ,,zo ver als zij kunnen naar het noorden te laten oprukken. Ver wacht wordt, dat deze troepen regelrecht naar de Mandsjoerijse grens zullen gaan om de vluch tende Noordkoreanen onschade lijk te maken. MacArthur, die verklaarde dat de oorlog spoedig ten einde zou zijn, is niet van plan de Ameri kaanse troepen verder dan tot 50 tot 65 km van de grens te sturen. Hij zal zuiveringsope raties aan de Zuidkoreanen overlaten. In Pjongjang is de zuiverings actie voortgezet. Zuidwaarts hebben N.-Koneaanse troepen, die uit Zuid-Korea terugtrekken, het belangrijke krachtstation Hwatsjon, 80 km ten N. O- van Seoel heroverd. Daarna trok v.m. n.m. Breskens 0.54 1.05 Terneuzen 1.29 1.40 Hansweert 2.09 2-20 Walsoorden 2.19 2.30 ken zij Noordwaarts op naar Soedong, waar zich nog 1500 man Noordelijke troepen bevin den. Volgens de laatste cijfers zijn 18000 (N-Koreanen krijgsge vangen gemaakt, dit is 15000 mteer dan 2 dagen geleden. De Noordelijken zouden zich nog steeds bij duizenden over geven. Een Amerikaanse woordvoer der heeft verklaard, dat de Ver- Naties moeilijkheden ondervin den bij het inrichten van plaat selijke besturen in het bezette N.-Korea, na 5 jaar Communis tisch ibewind. Uit Wonsan bijv. vluchtten de meeste stadsbestuurders en la gere ambtenaren tegelijk met het N-Koreaanse leger, toen de Zuidelijken naderden- De poli tieke gevangenen aldus de woordvoerder, werden eerst doodgeschoten, zodat er nage noeg geen leidende figuren zijn overgebleven- Als deze gang van zaken over al wordt toegepast, zal Noord- Korea na beëindiging van de strijd een land zonder leiders zijn. zei hij. Volgens het blad „Chicago Tri bune" heeft Gen. MacArthur on langs verklaard, dat voor de ver dediging van Korea een leger van 250.000 man noodzakelijk is. Het Zuid-Koreaanse leger telt thans 210.000 man. Gen. MacArthur is volgens het blad van mening, dat de Ver-, Staten na afloop van het Kore aanse conflict een sterke strijd macht in het gebied van Japan en Okinawa moeten houden om communistische agressie irt Azië tegen te gaan zonder de Ameri kaanse strijdkrachten elders te verzwakken". „Te Tokio is men algemeen van mening, dat het in Korea niet tot oorlog zou zijn gekomen als de Amerikaanse strijdkrach ten in Japan niet tot een mini mum waren gereduceerd". De strijd op Ambon Reuter bericht, dat volgens ge woonlijk wélingelichte bron de troepen van de Republiek Indo nesië felle tegenstand ondervin den in hun strijd op Ambon en dat zij op de nauwe landengte van het eiland lot staan zijn ge bracht. Kwestie Ambon voorlopig niet in de Veiligheidsraad? Naar Aneta in diplomatieke kringen te Lake Success heeft vernomen bestaat er onder de leden van de Veiligheidsraad weinig enthousiasme om de kwestie-Ambon op te nemen. Volgens deze kringen zijn ver schillende delegaties van me ning, dat de kwestie-Ambon een interne aangelegenheid is, die buiten de competentie van de Veiligheidsraad valt, terwijl an deren, die dit standpunt niet de len, er de voorkeur aan geven een discussie hierover in de Vei ligheidsraad te vermijden om niet de verschillende Aziatische landen tegen te werken. Weer anderen zijn van mening, dat een debat slechts een nieuw veto van de Sovjet-Unie zou uitlok ken. Volgens de door Aneta inge wonnen inlichtingen, is de Indo nesische delegatie niet geïnteres seerd in een bespreking van de kwestie-Ambon in de Veiligheids raad en de Nederlandse delegatie beschouwt zichzelf in het geheel niet als partij in deze zaak. Het zou daarom niet te verwonderen zijn, indien de Veiligheidsraad voorlopig geen beslissende stap deed ten aanzien van het jongste rapport van de Unci. De besprekingen op de Bene lux- Landbouwconfeientie te Lu xemburg liepen in hoofdzaak over de Nederlandse en Belgi sche landbouwproblemen. Er werd vastgesteld, wat het ge meenschappelijk richtsnoer is voor een landbouwpolitiek in het kader van de Benelux-Unie. Dit richtsnoer wordt gevormd door de volgende punten: 1. De inspanningen moeten gericht zijn op een verhoging der productie in de drie landen en een verlaging van de kost prijs. DE GEHUWDE AMBTENARES IN RIJKSDIENST. Naar wij vernemen heeft de Ministerraad besloten, in af wachting van het rapport van de commissie ter bestudering van het vraagstuk van de hu wende en gehuwde ambtenares in Rijksdienst, de voorgenomen maatregel tot ontslag van de be trokken arbeidskrachten nog maals op te schorten en wel voor de duur van 3 maanden. Tenzij een nader advies der commissie te zijner tijd aanlei ding zou geven tot een andere beslissing kan het gehuwde vrouwelijke personeel derhalve tot 1 April 1951 in dienst worden gehouden. 2- De landbouwpolitiek moet er op gericht zijn de landbou wers een behoorlijke bestaans mogelijkheid te verschaffen en de landbouwbedrijven moeten beheerd worden op een wijze, die verantwoord is. 3. De landbouwpolitiek moet gericht zijn op een vrij ruilver keer van agrarische producten- De onderhandelaars waren het er over eens. dat de verschillen in kostprijs in Nederland ener zijds én België anderzijds nopen tot een overgangsregeling. Een punt waarover de onder handelingen ook liepen, is dat van de Nederlandse exportprijs en de Belgische minimumprijs. Dit verschil komt thans de Bel gische Staat ten goede. Van Nederlandse zijde wenst men thans dat dit verschil het Ne derlandse Egalisatiefonds ten goede komt dan wel de Neder landse exporteurs rechtstreeks- Het Franse leger in Indo-China heeft de belangrijkste post aan de Chinese grens. Langson, ont ruimd. Be evacuatie der troepen verliep „gunstig", onder dekking van vliegtuigen. Langson is de zesde vesting aan de Chinese grens die in een maand tijds is ontruimd in het kader van het plan om alle Fran se strijdkrachten samen te trek ken in de vlakte rondom Hanoi. Een Franse militaire woord voerder heeft verklaard, dat Vrij dag 200 Vietminh-guerilla's zijn gedood bij een bombardement op Tsjitsjoi door Franse vliegtui gen. De stad ligt aan de Chinese grens, 40 km ten N. O. van Cao- bang. Volgens persberichten uit Ha noi is een aantal Franse inwo ners van Hanoi, die behoren tot de reserve, onder de wapenen ge roepen voor een herhalingsoefe ning van drie weken. In welinge lichte kringen is verklaard, dat deze maatregel verband houdt met de jongste gebeurtenissen aan de Chinees-Vietnamese grens en met de reorganisatie Amerikaanse verspilling Een commissie van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardig den heeft een Departement van verspilling beschuldigd. Volgens de commissie werden 37 millioen vellen papier ge bruikt om 10.000 contracten te sluiten. Dit is 3700 vellen per contract. van het Franse verdedigingsstel sel in Noord-Vietnam. Het Franse hoofdkwartier deelt mede, dat geen nieuwe ont ruimingen in het voornemen lig gen en dat de Franse troepen na reorganisatie het offensief zullen hervatten. De ontruiming van Langson geschiedde niet onder vijandelijke druk. ZON- EN MAANSTANDEN. ZON MAAN op onder op onder Oct. 24 7.19 17.28 16-49 5.43 25 7.21 17.26 16.59 6-56 De Sowjet-Unie en het Japanse vredesverdrag John Foster Dulles, de Amer rikaanse vertegenwoordiger bij de V. N., heeft verklaard, dat de Sowjet-Unie informeel met de Ver. Staten besprekingen wil voeren over de mogelijkheid van een Japans vredesverdrag. De berechting van politieke delinquenten in België De Belgische premier Pholien heeft in een onderhoud met het Brusselse blad „La Cité" doen verstaan, dat in België de dood straf steeds zal worden omgezet in levenslang. De aanleiding tot deze verkla ring waren moeilijkheden die Pholien heeft met de vereniging van ex-politieke gevangenen. De voorzitter van deze vereni ging. Ros, heeft Pholien verwe ten, dat hij ten aanzien van de berechting van Incivieken te zachtzinnig optreedt. In ant woord hierop verklaart Pholien nu: „Als wij van mening zijn, en de vereniging van ex-politieke ge vangenen is dat ook, dat het nu niet langer mogelijk is terdood- veroordeelden terecht te stellen, dan betekent dat nog niet dat wij van plan zijn ze vrij te laten". Pholien zegt tenslotte in zijn verweer dat hij niets meer van Ros wil zien of horen zolang de ze zijn verontschuldigingen niet heeft aangeboden. In het Americain Hotel te Am sterdam is Zaterdagmiddag het Nationaal Jongeren Verbond in vergadering bijeen geweest- De vergadering besloot een te legram te sturen aan H. M. de Koningin van de volgende in houd: „Het Nationaal Jongeren Ver bond veroorlooft zich U zijn ern stige bezorgdheid kenbaar te ma ken omtrent herstel en behoud van de zedelijke normen bij Uw De heer Moorman Staatssecretaris van Oorlog en Marine De Regeringsvoorlichtings dienst deelt mede, dat bij Ko ninklijk besluit van Zaterdag, met ingang van heden benoemd is tot Staatssecretaris van Oor log Vtice-Admiraal H. C W. Moor man- De ontslagaanvrage van Vice-Admiraal Moorman als Staatssecretaris van Marine is niet aanvaard. De Regeringsvoorlichtings dienst tekent hierbij aan, dat er met ingang van vandaag dus 2 Staatssecretarissen van Oorlog zullen zijn, van wie Mr W. H. Fockema Andreae zich in ver band met een speciale missie in het buitenland bevindt. Na te rugkeer in Nederland echter zal Mr Fockema Andreae op zijn verzoek aftreden. Naar het A. N. P. in verband met het bovenstaande verneemt, is de benoeming van Vice-Ad miraal Moorman tot Staatssecre taris van Oorlog bespoedigd door het feit, dat de Minister van Oorlog en Marine, Mr s' Jacob, zich binnen enkele dagen naar Washington zal begeven- Wij vernemen verder, dat men zich in regeringskringen er zeer over verheugt, dat de heer Moorman zowel het Staatssecre tarisschap van Oorlog als van Marine op zich heeft willen ne men. Nabij Casale in Piemont is een specimen van een onbeken de diersoort gevangen. Het dier tje weegt 550 gram en is 25 cm lang. De bek en de voorpoten ge lijken op die van een aap, terwijl het lijf en de achterpoten op die van geen enkele bekende dier soort lijken. De ogen van het diertje zijn met witte haren om ringd. Executies op Formosa Volgens een Chinese Nationa listische militaire woordvoerder zijn Zaterdag vijf „Communisti sche spionnen" terechtgesteld en 20 andere tot 15 jaar gevange nisstraf veroordeeld. Zij behoorden tot een goed ge organiseerde groep, waarvan In de afgelopen weken velen zijn terechtgesteld, voegde hij er aan toe- Nederlandse Volk- De voorbeel den, die de jeugd dn de laatste jaren van de ouderen krijgt, o.a. door het in de steek laten van Ambon, zijn in dit opzicht weinig bemoedigend. Daarom moge het Verbond, dat zich met eerbied de leiding op dit punt door Uwe Koninklijke Moeder gegeven, herinnert, met name bijv. Haar daad tot redding van President Kruger, U als hoofd van Uw Huis van Oranje Nassau vragen die leiding te ge ven, welke het Nederlandse volk, niet alleen de jeugd, dringend be hoeft. Met de verzekering van de onverbrekelijke trouw van het Verbond aan U en Uw Huis. ver blijven namens het Hoofdbestuur De Breij, Alg. Voorzitter. Peiffer, Alg. Secretaris." Directeur van de E. C. A. spreekt tot Europse Industriëlen In een toespraak, gehoudex tot 85industriëlen en spoorwegdi recteuren uit 12 Marshall-landen die een reis van zes weken door de Verenigde Staten hebben ge- maakt om de Amerikaanse mas sa-productiemethodes te bestu deren, drong William C. Fooster, de leider van de E.C.A., er op aan, dat de Europese industrie hogere lonen zal gaan betalen voor kortere werktijden, wan neer de productiviteit toeneemt. Indien de vruchten van massa productie in de handen ran slechts enkelen blijven, betekent dit, dat ook slechts enkelen kun nen kopen, zo zeide hij. AMERJKA VORMT COMPAGNIëEN HEFSCHROEFVLIEGTUIGEN. Op de staf van de landstrijd krachten der Verenigde Staten wordt medegedeeld, dat compag nieën „hefschroefvliegtuigen" ge organiseerd worden. Iedere compagnie zal worden uitgerust met 23 hefschroefvlieg tuigen, waarvan er twee zullen dienen als verkenners en de ove rige, voor het vervoer van man schappen en materieel- Zodoende zullen deze toestellen de „vlie gende jeeps" van het Amerikaan se leger worden. Zij zullen over het algemeen daar worden ge bruikt, waar het terrein onover- komenlijke moeilijkheden voor landvoertuigen biedt. India heeft Zaterdag zijn voor stel voor een dubbele stemming in de Veiligheidsraad voor de be noeming van de secretaris-gene raal van de V- N. ingetrokken- Dit geschiedde op een besloten bijeenkomst van de raad en wel ais gevolg van het feit, dat het voorstel niet door andere leden van de raad buiten de Sowjet- Unie werd ondersteund- De Raad aanvaardde evenwel een Sowjet-Russisch voorstel, dat de Grote Mogendheden opnieuw zullen trachten het eens te wor den over een candidaat voor het ambt van Secretaris-Generaal van de Verenigde Naties als opvolger van Trygve Lie, wiens 5-jarige ambtsperiode in Februari a.s. is afgelopen. Amerika, Engeland, Joego-Sla- vië en Noorwegen onthielden zich van stemmen. Niemand stemde tegen. De Raad heeft de „Grote Vijf" verzocht uiterlijk 24 Octo ber aan de Veiligheidsraad rap port uit te brengen over het re sultaat van hun besprekingen. Op de zitting van Zaterdag j.l. zijn geen nieuwe namen genoemd. De Verenigde Staten en de mees te andere Westelijke landen wil len een herverkiezing van Tryg ve Lie. Beroep van de politieke commissie op de „Grote Vijl" De politieke commissie van de V.N. heeft Zaterdag eenstemmig haar goedkeuring gehecht aan een beroep op de „Grote Vijf" om nieuwe besprekingen te houden tot oplossing van de „problemen die de wereldvrede bedreigen". De commissie had het daartoe strekkende voorstel van Irak en Syrië behandeld. De Sowjetrus- sische Minister van Buitenlandse Zaken, Wysjinsky, verklaarde bij het debat over dit voorstel, dat het communistische China speci fiek als een van de „Grote Vijf" genoemd diende te worden. Een daartoe strekkend amendement van de Sowjet-Unie werd op voorstel van de Nationalistische Chinese afgevaardigde niet ont vankelijk verklaard met 23 tegen 13 stemmen, bij 16 onthoudingen. Een tweede amendement van Wysjinsky. van dezelfde strek king, werd op Amerikaans voor stel afgewezen met 35 tegen 12 stemmen bij 11 onthoudingen. Hierna haalde Wysjinsky de schouders op en stemde met de anderen mee voor de Iraaks-Sy- rische resolutie. Strijd tegen Guerilla's De strijd tegen de guerilla's op het schiereiland Malakka zal van het Britse leger worden overgenomen door een speciaal op te richten jungle politiekorps, zo werd in Kuala Lumpur ver klaard door Sir Harold Briggs, leider van de anti-guerilla actie- regels 60 cents minimum pot r. aiddags 2 UU*. e Amerikaanse van Soenan, 25 ongjang, ten geen schade •k geen slacht- t dat de vlieg- srborgen vlieg- ®a zijn opge^ INESE TROE- tigde berichten, mtvangen, heb- 40.000 man in geworpen om te s verbonden le- chtstations aan 8 de Mandsjoe- energie voor- het bevel voert lidkoreaanse le- erover een ver die de Aineri- hebben aan- rklaarde, dat de Oensan, op 79 joerijse grens i» -pen zijn. Men het deze strijd- an wie de Zuid- g zulke krachti- ebben ondervon- liegtuigen moes- orraad. ïen zjjn voome- itstations en de setten, omdat de van de Kore- ïiervan afhanke- swerken zjjn in ins toezicht ge~ aan de Koreaan aloe. MMUNISTEN lANDSJOERUS SE GRENS, dent te Peking Trust of India" etrouwbare zijde oben dat de Chi- ;n bezig zijn hun de Mandsjoerijs- 5 in koortsachtig -ken. De Chinese igs deze grens versterkt en er voorzorgsmaat- 8n om de indu- idsjoerije te be- ïld wordt dat in eken grote aan- naar de grens- trokken, met de reiding in de fa- uit te voeren. de Chinese eom- ■oepen Tibet zijn Hem is ook op- ïtoriteiten te Pe- delen dat, indien bevestigd zouden zal moeten over og wel steun kan 1 aan de eis van tische China, om Verenigde Naties ïlaten. De Indiase de autoriteiten te g haar belofte in iracht dat het Ti- stuk slechts door lerhandelingen en vijze tot oplossing racht en niet door geweld. Departement van ken heeft Vrijdag „de Regering van bezorgdheid heeft i van het bericht, Regering eenheden •se leger opdracht >m Tibet binnen te ;ering heeft „haar 8 Peking verzocht sring mee te delen, ontwikkeling be- or verrast is. Ook ise Regering haar n de Chinese Am- ïw Delhi te kennen ZO op onder Oct. 31 7.32 Nov. 1 7.34 17.13 21.21 2 7.36 17.11 22.38 MAAN op ondei 17.15 20.10 13.37 14.13 14.38 korte uitstapjes over ue gicm ie maken. Het heeft er alle schijn van, dat nog een tweede trammetje zal verdwijnen in de nabije toe komst, namelijk het lijntje KnokkeHeist. Dit vanwege de hinder, die het verkeer van dit net ie Gcci utfgi door Nederland bewerkte afdam ming van de Zwinmonding ir Belgische kringen sterk becrit. seerd wordt, een critiek, die ni en dan wel zeer heftig is er. juist daardoor wel eens een ave rechtse uitwerking heeft. den. Nederland de beste afnemer v»n Duitse producten. E-'tp dagen geleden kon het -inls'erie ,-an ecnoini- s„rj mededelen, dat de jaar geholpen om de ernstige aanval van bronchitis en keelont steking, waaraan hij toen leed, te doorstaan. Sindsdien heeft men dit geneesmiddel in Zweden „het medicljp van de Koning" ge- nogmd- oprichten, zoals textiel-, rubber en tapiocafabrieken. Landbouw ondernemingen, waarvan de pro ducten slechts bestemd zijn voor de export, zijn conjunctuurgevoe lig en üienen niet genationaliseerd te worden", aldus Hatta. r Ex-Inspecteur Politie van Justitie bij de htbank heeft 20 sstraf geëist tegen ir van politie, te- de z.g. politieke egen, M. Verstap- dagvaarding zou reet de oorzaak zijn dood van 20 Nederlan ders, die met zijn medewerking tijdens de bezetting werden ge arresteerd. De Officier wees er op, dat slechts 20 gevallen zijn ten laste gelegd, doch dat het er in feite circa 100 zijn geweest. van te

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 1