S1 n ui sm DE RAAD VAN EUROPA UiT DE PROVINCIE IV0R0L: Gezonde tanden - Gezond tandvlees Oranj Bin dooi Overeenstemming op Landbouwgebied tussen Nederland en België noodzakelijk Inderdaad Er gaat niets boven 'n pijp goede tabak! TWEEDE KAMER BRITS T.Ï.TN VLIEGTUIG VERONGELUKT. De Israël TERNEUZEN. HOEK. Baron tegen wil en dank KOEWACHT. SCHOONDIJKE. Toelatingsexamen R.L.W.S. SLUISKIL. WALSOORDEN. N.V. MARGARINE FABRIEK 'l 1 DE VALK weesp van een pijp geurige tabak geniet, doe ik nieuwe energie op en gaat straks het verkopen vanzelf." Zondagmiddag zal in het Ranl Bazel het begins voor de 16e lar. tussen het Zwit onze Oranje he malen reeds hebb matadors van elkaar op het gro moet. Acht ker< de Zwitsers, terv landers zeven mal overwinning smas puntenbalans wijs Zwitserland en 3 land. Van groot zou men dus niet ken, wanneer ei merkwaardige ge voorgedaan, dat j z.g. gelijkwaardige mer een gelijks vochten. Hieruit moet m deren, dat steeds meerdere is gev geloven wij, dat zal zijn. Het Nederlanc noodzakelijke w voor- en achterhoi Hoewel wij dit t Keuze-commissie ken, geloven wij deze eerste interlai direct op succes Gezien de go der Zwitsers in d pioenschappen, v tegen Brazilië e wisten te bevecht* dat de gastheren t bliek altijd zeer g zien geven, doet v het Nederlands el mende ontmoeting zende partij zal zi De K.R.O. zendt een reportage uit strijd over Hilv ooggetuige versla zorgd door de heei ZATERDAG 14 TWEEDE Kt A.Z-V.VZaams DriewegenBeren- De boer liep i eindje mee. ,,Krij| ren op die bon?" i een blik naar Ba Basli begreep dat antwoord mogelijk vraag en gaf hem kostelijke sigaren. „Dan igeef ik 3 zoon om het roken 4 De Tweede Kamer begon gis teren met de beraadslagingen over de verslagen van de Raad van Europa. De heer Van der Goes van Na- ters (Arb.) is van oordeel, dat groot en constructief werk is ge daan. De eerste aanbeveling, waarvan sanctie wordt gevraagd, is die over een Europees leger. Eveneens^ van belang zijn de resoluties inzake de politieke structuur van Europa. De houding van Engeland be sprekend betoogt spr., dat het niet als zwakheid mag worden gezien, als getracht wordt die De koers van de roebel De Russische roebel is naar de mening van Marcin Wyczalkows- ki, een Pools econonoom van het internationale monetaire fonds, met ongeveer 150 procent te hoog gewaardeerd door de wisselkoer sen, die door de Sowjet-Unie zijn vastgesteld. Tot deze mening komt hij in een analyse, gepubli ceerd in de uitgave „Staff Pa pers" van het fonds, waarop aan gegeven staat, dat de daarin naar voren gebrachte zienswijzen niet noodzakelijk ook de mening van het fonds weergeven. Wyczal- kowski bleef deel uit maken van het personeel van het fonds ook nadat Polen in Maart j.l. uit het fonds en de wereldbank was ge treden. „Vermoedelijk heeft de Sowjet-Unie door de officiële roebelkoers in Maart j.l. te ver hogen haar kosten in de satelliet staten en in het onder Russisch toezicht staande Oost-Duitsland verlaagd", aldus de schrijver, maar deze kosten konden voor de Sowjet-Unie alleen vermin derd worden in goederen en dien sten, die niet gedekt worden door clearing- en handelsovereenkom sten". De schrijver betwijfelt, of de Sowjet-Unie van de roebel een internationale valuta zal kunnen maken, een valuta, die gebruikt zou kunnen worden voor de af wikkeling van internationale handelsrekeningen. ,,Om dat te bereiken" zo schrijft hij, „zouden radicale wijzigingen gebracht moeten worden in de Sowjet- Russische economische plannen en dus in het gehele economische stelsel van de Sowjet-Unie, het geen in elk geval om ideologische redenen onmogelijk is- Een Dakota van de „British European Airways" met 23 per sonen aan boord is Dinl&dag ten N. van Londen omlaag gestort en in brand gevlogen. Het toestel was uit Londen naar Prestwick in Schotland ver trokken. Het moest wegens mo torstoring weer naar zijn basis terugkeren. Nader wordt gemeld, dat bij het ongeluk 23 passagiers en 5 leden van de bemanning om het leven zijn gekomen. Er is overlevende. houding te begrijpen. De arg waan der Engelsen en Scandina- viërs was reëel, maar de moei zaam bereikte overwinning is ook een reële zaak. Spr. dient een motie in, waarin de Kamer de resoluties aanvaardt en waarin de regering wordt ver zocht de richtlijnen in de Raad van Ministers te willen volgen. Volgens de heer Bruins Slot (A.R.) gaat het in Straatsburg om Europa. Wij staan vóór het feit, dat Europa in het verleden veel heeft betekend voor de wereld. Het veiligheidsprobleem blijft aan de orde. O.m. betoogt spr., dat deNoord- atlantische gemeenschap inder daad een gemeenschap is, maar ook een bondgenootschap. Straatsburg is gericht op een federalisering van Europa. De federatie van Europa ligt nog in een zeer ver verschiet. Wat Engelands houding betreft, lijkt de medewerking vaak op tegenwerking. Als de Britten ech ter de keus krijgen tussen een Europese integratie, waar zij bij zijn of een continentale waar ze buiten staan, zullen zij naar zijn oordeel de eerste kiezen. De heer Bachg (K.V.P.) meent, dat Straatsburg niet mag worden overschat, maar oók niet onder schat. Als er elementen van Europees gezag worden opgebouwd, mag dit niet buiten Straatsburg om geschieden. Bij goede wil zijn er tal van mogelijkheden om Straatsburg te betrekken in de vormen, waarin de eenwording van Europa bezig is zich te vol trekken. De heer Korthals (V.V.D.) zegt, dat men zich in een impasse be vindt, omdat talrijke problemen geen nationale oplossing krijgen en omdat het problemen van een grotere gemeenschap zijn. De op lossing wordt echter niet voorbe reid door ministers van een grote gemeenschap. De kwestie der de fensie is hiervan een vooi beeld. De belangen van de Europese gemeenschap moeten gesteld worden vóór de nationale belan gen en daaraan schort het nog wel eens, als het er op aankomt practisch werk te doen. Met be trekking tot een Europees gezag is men bij de ministers aan een verkeerd adres, omdat zij geen Europese ministers zijn. De heer Serrarens (K.V.P.) be spreekt de Engelse houding. En geland heeft zich nooit uitgespro ken voor een supra-nationaal ge zag. Ten aanzien van het plan- Schuman is de houding van En geland eveneens negatief. O.m. merkt de heer Serrarens op, dat iedere poging tot vorming van een Europese markt ver schuivingen in de verschillende landen teweegbrnegt. De heer Nederhorst (Arb.) stelt de vraag, of er plaats is voor een Europese sociaal-economische raad. Deze vraag is verleden jaar wel geopperd, doch thans is er in geen der resoluties sprake van. Spr. vestigt o.a. de aandacht op de mogelijkheid van een Europese energieVoorziening. De heer Schmal (C.H.) verheugt zich er over, dat hij dit jaar in Straatsburg geen dwarsdrijvers heeft aangetroffen. Wat de aanbeveling inzake de vorming van een Europees leger aangaat, zegt spr., dat hij het eens is met de gedachte, welke daaraan ten grondslag ligt, maar eigenlijk ligt deze zaak op een weg, waarop hij zich liever niet zou willen begeven. De heer Gortzak (C.P.N.) be toogt. dat de benaming „totali taire staat" voor Rusland mis plaatst is. Van een land, dat het Westen heeft gered en het zijn vrijheid heeft weergegeven, kan men z.i. moeilijk zeggen, dat het totalitair is. Hij is van oordeel, dat een West-Europees leger geen verde diging van, maar een dodelijke bedreiging voor de Westerse cul tuur en beschaving vormt. Over het plan-Schuman kan z.i. alleen worden gedebatteerd, als het aan de Volksvertegen woordiging wordt voorgelegd met de visie van de regering. Spr. bepleit een zelfstandig Ne derland, dat met anderen vrijwil lig kan samenwerken. De heer Burger (Arb.) merkt op, dat van de Minister geen an der antwoord kan worden ver wacht dan dat hij het minimum programma, in de resoluties neer gelegd, zal honoreren. Om half zeven wordt de verga dering geschorst. De motie-Van der Goes van Naters. De tekst van de motie, inge diend door de heer Van der Goes van_Naters, is als volgt: De Kamer, kennis genomen hebbende van de haar toegezonden aanbevelin gen, aangenomen door de raadge vende vergadering van de Raad van Europa in Augustus 1950; voorts kennis genomen heb bende van de aanbevelingen: a. nopens een additioneel protocol, dat tot een versterking van de Raad kan leiden; b. nopens de integratie op het gebied van de landbouw; overwegende, dat in deze aan bevelingen in het bijzonder de strekking tot Europese integratie en tot versterking van de poli tieke autoriteit van de Raad van Europa van groot belang is; aanvaardt de strekking der ge noemde aanbevelingen verzoekt de regering, deze richtlijn te doen zijn voor haar beleid zowel in het comité van ministers als op andere terreinen van Europese samenwerking; besluit, deze motie ter kennis te brengen van de Raad van Europa. De rpotie is ondertekend door de heren Bruins Slot, Van der Goes van Naters, Korthals, Schmal en Serrarens. een regeringscrisis in Volgens waarnemers is de diepste oorzaak van de huidige regeringscrisis in Israël te zoe ken in economische kwesties. Onmiddellijke aanleiding tot het heengaan van het coalitiekabi net van Ben Goerion was vol- gens de waarnemers de weige ring van het „godsdienstig blok om Ben Goerion's plan tot ver breding van de coalitie te aan vaarden. De regering wordt van zekere zijde verweten, dat zy met haar binnenlandse economi sche politiek de arbeiderscoope- rat'es versterkt heeft ten koste van de particuliere ondernemers. Het „godsdienstig blok" zou anti-socialistische elementen ver tegenwoordigen, die tegen Ben Goerion's economische politiek gekant zijn- Ben Goerion is lei der van de gematigde arbeiders partij. Indonesië zal uitlevering van Westerling vragen De procureur-generaal van In donesië heeft aan het Chinese blad „Keng Po" medegedeeld, dat de Didonesische regering Belgie om uitlevering van Westerling zal verzoeken. Het wachten is op de vestiging van de Indonesische vertegenwoordiging te Bruiswel. De zaak zal op diplomatiek ni veau worden behandeld- OVER HET ZWIN. De derde man. Een Belgisch blad schreef dezer dagen met betrekking tot de af damming van het Zwin het vol gende: De Belg en de Nederlander wa ren met elkaar aan 't twisten. En daar zal vwater in het Zwin komen! zegde de Belg. Nou, daar mot je niet op re kenen! antwoordde de Hol lander. Ze maakten ruzie, dat het stuifde, maar aan de derde man, die toch ook iets in de pap te brokken had, dacht geen van beiden. De derde man glimlachte en liet ze maar kibbelen. Hij is een er sterke reus, met een lange baard, en gewoonlijk gewapend met een soort riek. Zijn naam is Neptunus en sedert eeuwen wordt hij erkend als de opperbaas van de waters, de zeeën en de vissen. En onze vriend Neptunus heeft dan toch maar gedacht, dat het beter was, dat er toch water in het Zwin zou vloeien. Zo komt het, dat aan de monding van dit heerlijk natuurreservaat een nieuwe geul in wording is, onge veer op de hoogte van de grens scheiding. Bij de eerstkomende stormen zal de zee heel waar schijnlijk de oplossing van de Zwinkwestie zelf ter hand nemen. DE UIENEXPORT IN SEPTEMBER. De uienmarkt had in de maand September een rustig verloop. Men leeft in de uienhandel op het ogenblik voortdurend tussen hoop en vrees, want alleen Duits land toont eigenlijk belangstel ling voor onze uien en er zijn ge ruchten, dat evenals voor de ap pelen een invoerverbod voor groenten en uien te verwachten is. Zo is ook het bericht, dat Zweedse uientelers en Duitse groothandelaren een overeen komst hebben getroffen om gpen Zweedse uien in Duitland in te voeren een vaag teken. Het is eigenlijk overal hetzelf de. Niet alleen Duitsland wenst zijn binnenlandse telers, wier kostprijs hoger ligt dan onze ex portprijzen, te beschermen- Ook België, in 1949 een beste afnemen, heeft om die reden een invoer verbod in het leven geroepen. Onze voornaamste afnemer En geland is bezig alle mogelijkhe den tegen elkaar af te wegen. De Engelse importeurs wensen voors hands nog geen contracten af te sluiten op de thans geldende te- lersprijs van 5 cent per kg, op levering ultimo November. Men weet daar, dat de uienoogst dit jaar overvloedig was en 't ereaal belangrijk groter dan andere ja ren, zodat men bij heropening der Engelse markt een zo groot aanbod verwacht, dat men dan tegen extra-lage prijzen zal kun nen kopen. (De Engelse markt is voor uien gesloten van half Augustus tot ultimo-November). Hoe meer- uien. Duitsland af neemt, hoe groter de kans wordt, dat straks aan. de Engelse druk op onze prijzen weerstand kan wor den geboden, zodat de prijs tame lijk constant blijft, zolang Duits land blijft trekken. In September werden ruim' 14 millloen kg ge ëxporteerd, dat is -/3 van de maand Augustus. Naar Duitsland gingen hiervan 12.385.835 kg, naar Engeland 583.222 kg, West-Indië 578.050 kg, Zuid-Amerika 288.700 kg, Noord-Amerika 258.298 kg, Midden-Amerika 173.830 kg, En gels leger in Duitsland 142-172 kg, Afrika 91.900 kg, Gibraltar 25.000 kg, Cuba 22.700 kg, Egypte 10.000 kg, Zwitserland 9360 kg, Indone sië 7000 kg» Noorwegen 3400 kg, Canada 1887 kg en Arabië 25 kg. In het seizoen 1950/51 werden tot dusver verzonden 38.605.444 kg uien, ml. in Juli 2.539.797 kg, in Augustus 21.584.450 kg en in September 14.581-197 kg. Rectificatie. bericht in ons blad Het van „Mijn hoop is, dat wij samen werkelijk constructieve arbeid zullen kunnen verrichten indien wy niet vasthouden aan oude for. muleringen en standpunten", al dus beantwoordde de heer S. L. onmogelijkheden behoren. Dit zou immers naar buiten beteke nen dat er geen Economische Unie is. De oplossing zal ge zocht moeten worden in een overgangsperiode voor be- Mansholt, Minister van Land- paalde producten in een ruime bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, de vraag van de correspon dent van het agentschap Belga, welke zijn verwachtingen waren met betrekkingen tot de Bene- lux-landbouwbesprekingen, die op 20 en 21 Oct. a.s. te Luxem burg worden gehouden. Minister Mansholt legt er de nadruk op, dat de komende con ferentie voor Benelux zeer be langrijk is, omdat een overeen stemming op landbouwgebied noodzakelijk is voor het slagen van de Economische Unie. „Het komt er nu maar op aan", aldus de Minister, „wat de overeen komst inhoudt. En dan kan ik talleen zeggen, dat ons stand punt, zoals wij dat reeds sinds jaren innemen, niet gewijzigd is: de Nederlandse landbouw wil zeker niet door lage prijzen de Belgische landbouw voor onover komelijke moeilijkheden stellen- Het probleem echter om, mede gelet op de Europese betalings unie, onze betalingsbalans in evenwicht te houden, brengt mede, dat de export naar België van agrarische producten een zekere mate van tegenwicht moet vormen voor de zeer grote industriële export van België naar Nederland. Het komt er op aan op de komende conferentie die maatregelen te treffen, die de Belgische landbouw een zekere bescherming geven en anderzijds de Nederlandse land bouw behoorlijke mogelijkheden laat. Het is vanzelfsprekend, dat in een economische Unie invoer rechten door België op Neder landse producten geheven tot de- Dinsdag over de uitzending van een Jeugdconcert op hedenmid dag uit het Luxor-Theater alhier berustte op een misverstand. Het betreft hier de heruitzen ding van een concert, dat reeds enige tijd geleden voor dë leerlin gen der scholen voor Voortgezet Onderwijs werd gegeven. Filmavond. Uitgaande van de Nationale Christelijke Geheelonthouders vereniging werd Maandagavond op de gehoorzaal te Hoek ver toond de Zweedse geluidsfilm: ,,De kinderen van de grote Fjeld", naar het bekende boek van Laura Fitinghoff De heer D. B. van Veen uit Utrecht opende de avond met ge bed, waarna hij een inleiding hield over het onrustbarend toe genomen drankmisbruik geduren de de laatste jaren in ons land. Als één der voornaamste oorza ken noemde de heer Van Veen de onzekere tijd, welke vele mensen op die manier trachten te verge- iten. Hij wekte de aanwezigen cp lid te worden van de N. C. G- O. V. en zo het werk van de ver eniging te steunen. De belangstelling voor deze avond was zeer groot en de zaal was dan ook tot de laatste plaats bezit, 's Middags werd een spe ciale voortelling voor de jeugd gegeven, waarvoor eveneens grote belangstelling bestond. overgangsperiode waarbij de bijzondere omstandigheden die van invloed zijn op het prijspeil van agrarische producten ge respecteerd worden." 3Iinister Mansholt beklem toont verder, dat door een ver keerde voorlichting in België iu brede lagen wanbegrip is ont staan omtrent de juiste aard der landbouwproblemen en daardoor ook omtrent de Nederlandse houding. „Het protocol van 9 Mei 1947 zonder meer past niet in een Economische Unie", aldus de Minister, zoals men weet is in dit protocol de mogelijkheid vastgelegd tot het eenzijdig stel len van minimum-importprijzen om de binnenlandse markt te beschermen, van welke moge lijkheid België, dat een onver minderde toepassing van het protocol voorstaat, sterk ge bruik maakt. „Men moet in zien", aldus voegde Minister Mansholt er in dit verband aan toe, „dat het zeer wel denkbaar is, dat er voor een andere hou ding een basis aanwezig is." Minister Mansholt zegt ten slotte voor de conferentie een behoorlijke kans op slagen aan wezig te achten, en besluit met de verklaring „het landbouw probleem is absoluut oplosbaar ter bevrediging van beide kan ten." Treinontsporing te Best Dinsdagochtend is te Best een koientrein in aanrijding geko men met een goederentrein. Van de koientrein ontspoorden 6 wagens, van de goederentrein één. Tussen Boxtel en Best moet enkel spoor gereden wor den. waardoor enige vertraging in de treinenloop ontstaan is. Een wonderlyke geschiedenis. door B. J. TEN WESEPE 35) Nadruk, verboden). Toen ging hij naar het raam en keek behoedzaam door een kier in de brede overgordijnen naar buiten. De straat lag geheel ver iaten. In ieder geval was het een lustige buurt. Slechts een enkele maal hoorde hij een auto voorbij komen en wandelaars waren al even zeldzaam. Volgens zijn be rekening moest hij hier dicht in de buurt van het Vondelpark zijn, maar op het moment had hij er geen flauw idee van, waar hij zich precies bevond- In de verte was een plein zichtbaar, waar wat meer verkeer passeerde. En daar zag hij ook weer een tram gaan. Dat was, als hij het goed kon zien, lijn 2. Daar was dus de Koninginneweg of de P. C. Hooft- straat. Maar hij nam aan, dat het de Koninginneweg was. En dit een van de zijstraten. Mogelijk de Emmalaan, of.... ja, dat kon wel, de Emmalaan. In ieder geval enig houvast. Nu eens even zien, of er een mogelijkheid kon bestaan om op de een of andere nacht via de voor kant het huis te ontvluchten. Het raam kon natuurlijk open, want die ouwe kaalkop deed 's mor gens, als hij wakker was gewor den, altijd een der ramen op een kier. Maar de afstand tussen deze verdieping en de begane grond was toch nog te groot voor een sprong. Stel je voor, dat hij een van zijn benen brak, dan was hij helemaal aan de heidenen over geleverd. Nee, er moest' een an dere mogelijkheid gevonden wor den- Langs de gevel zou het ook wel niet gaan. Hij was nu nooit bepaald een geveltoerist geweest en bovendien had hij enigszins last van hoogtevrees. Hij draaide zich om en kroop weer in bed. Er moest een andere mogelijkheid gezocht worden. Als hij nu eerst maar eens contact kon krijgen met de buitenwereld. Nou ja, hij kon overdag wel eens de slaapkamer opgaan en voor het raam wachten, tot er iemand passeerde en dan een briefje naar beneden gooien. Een briefje! Drommels, dat was een idee! Gek, dat hij daar nog niet eerder aan gedacht had. Maar om een briefje op straat te gooien, als de eerste de beste voorbijganger langs ging, ook dit plan verwierp hij, want w:.ï ga randeerde hem, dat er overdag niet permanent iemand in de voorkamer beneden naar buiten zat te kijken? Dan wekte het arg waan en dat moest hjj onder alle omstandigheden vermijden. Al denkende viel hij in slaap, maar de volgende morgen goe de ideeën worden vaak in de vroege ochtend geboren kreeg hij een plan. Juist, daar had hij een kans. Toen de dokter op de derde dag' zijn bezoek kwam brengen, vroeg Jan, zo langs zijn neus weg: „Wat denkt de dokter ervan, zou ik niet eens naar buiten mogen? Een wandeling of zo?" De artsj of wat hij dan ook was, keek hem doordringend aan, maar Jan sloeg zijn ogen niet neer en blikte noch bloosde. Hij wist zich op wonderlijke wijze te beheersen en keek min of meer onverschillig de ander aan. Deze scheen tevreden en dacht na. „Een wandeling zou ik mijn heer de baron nog niet aanbeve len. Echter, de buitenlucht kan zeker het genezingsproces be spoedigen. Ik sta toe, dat mijn heer de baron een tochtje maakt in zijn wagen. Een half uurtje. Dan kunnen we over een paar dagen weer eens zien. En daar ik vanmiddag een uurtje over heb, zal ik het zeer op prijs stellen de baron te mogen vergezellen." „Het genoegen zal geheel aan mijn kant zijn," verklaarde de „baron" op rustige toon. .Daar reken ik dan op> dat de dokter mee gaat." „Ik zal zorgen om twee uur hier te zijn." Toen de man vertrokken was, dacht Jan: Dat is wel even een misrekening» maar wie weet, mis schien heb ik toch een kans. Of nee. laat ik uiterst voorzichtig zijn. Nu, de eerste keer niets on dernemen. Als dit eerste tochtje goed gaat, zal een tweede en der de ook wel worden toegestaan. Fn dan heb ik wellicht meer kans. Eigenlijk had ik ook wel op mijn vingers kunnen navertellen, dat men mij niet alleen uit zou laten gaan. Dat zou al te mooi zijn. Precies om twee uur kwam Ja cob binnen haalde een tweedjas, hoed en das uit de kast en hielp Jan met kleden- Wonderlijk, dacht Jan, dat die kleding mij zo precies past. Ook dit is een der raadsels, waarvoor ik geen ver klaring kan vinden. Maar dat is overigens van minder belang. We gaan nu eerst eens de deur uit. Beneden wachtte de dokter. In tussen verkende Jan terdege het trappenhuis en de ruime hal be neden. Zodat hij eventueel de weg zou kunnen vinden, als het soms nodig was, (Wordt vervolgd.) Botersmokkel- De douane alhier achterhaalde dezer dagen 3 partijtjes roombo ter a 25 kilogram met een waar de van ruim 300, Twee van de drie hierbij be trokken Belgen, die de boter naar België wilden smokkelen, werden bekeurd en konden eerst na be taling van een boete, doch zonder de boter, die aan het Rijk verviel, hun weg vervolgen. Een derde smokkelaar wist met achterlating van zijn „pungel" te ontkomen. Voor het toelatingsexamen der R.L.W.S. slaagden'. Aardenburg: A- Vercraye; Biervliet: O. de Meijer; Cadzand: J. Kools, P. de Smidt; Groede: G. Buysse, A. van den' Hemel, A- Luteyn, Fr. van Ooteghem, W- Salomé; Hoofdplaat: W. Tem merman; Oostburg: Fr- Jansen van Rosendaal; Oostkapelle: W. Maljaars; Sehoorrdqke: G. de Badts, J. de Feijter, U. van Waes; Sluis: G. van Deursen, P- Re- mijn; Sluiskil: H. Cortvriendt; Waterlandkerkjë: E. Buijck;. IJzendijke: H. Bakker, J. Haak, J. van Hijfte, A- Menue, A. van der Meulen, J. Quist; Zuidzander M. de Hullu en J. Verhage. Afgewezen: 5 candidaten. Montagewoningen gereed. In de loop van deze week zul len de eerste montagewoningen. die te Sluiskil in aanbouw zijn, worden betrokken. Naar alle waarschijnlijkheid zullen dit jaar alle huizen be woond zijn. Schutterswedstrijd. Aan de Zondag door cfe Schut tersvereniging „De Herleving ge organiseerde hazen-scbieting na men niet minder dan 78 schutters deel, waaronder 30 van Zuid- Beveland. Daar de hoogvogel niet werd afgeschoten, is deze bij loting toegewezen aan Alb- Goethals (Zandstraat). De zijvogels werden geschoten door H- Meert, Sluis kil en Ed. Kaas, Zandstraat, ter wijl de kallen ten deel vielen aan G. Luijk, Terneuzen en J. Mollet, Sas van Gent. Panamees schip aan de grond en weer vlot. Het Panamese passagiersschip „.Europa", groot 15.044 bruto registerton, toebehorende aan „Compania Incres" te Naviga- cion in Panama, komende van New York en bestemd voor Ant werpen is gisterenmorgen om ongeveer 5 uur aan de grond gelopen en ongeveer 610 uur zonder assistentie vlot gekomen- Het schip heeft zijn reis naar Antwerppn vervolgd. Na de uitbarsting van ee moddervulcaan onder de zee spiegel is in de ,Zee van Azof een eiland van 100 meter mid dellijn verrezen. Verkrijgbaar bij alle leden van de melkslijtersvereniging, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2