BINNENLANDS NIEUWS ar ine „4 De drijvende Asphaltplatenlabriek SPORTNIEUWS Bim's Reisbureau „De Alikruik" >rps in kina dige werking efarine „4 Wat brengt de Radio ING ZAL NIET R. INGRIJPEN \MBON. ERWACüTIjn». )GWATER. Zaterdagmiddag is zoals ge meld. de eerste proef genomen met een drijvende asphaltplaten- fabriek. Met deze installatie zal de N.V. Heymans Aannemers- en Wegenbouwbedrijf, gevestigd te Rosmalen, ten behoeve van de inpoldering midden in het IJssel- meer asphaltplaten fabriceren. De platen zullen worden gebruikt bij de dijkenaanleg. Zoals men weet is indertijd op de havendam van Harlingen bi tumen aangebracht. Eerst bij wijze van proef. Toen bleek dat het materiaal zich goed hield, is men er mee doorgegaan- In Har lingen had men de fabriek op de vaste wal. Daar werd het bitu men vervaardigd en als dakbe dekking gebruikt. De drijvende asphaltplatenfa- briek is niet aan een vaste plaats gebonden. Zij kan overal komen waar water is. Zij heeft tanks aan boord die elk zeventig ton asphalt kunnen bevatten. De platen die in deze fabriek zullen worden vervaardigd, zullen ter plaatse waar men ze bij de inpoldering nodig heeft worden afgeleverd. De fabriek zal, wanneer de proe ven geslaagd worden geacht, naar de werkhaven van de Oosterpol der vertrekken. Verwacht wordt dat dit volgende week het geval zal zijn. De stukken zullen worden neer gelegd op de plaats waar eerst een leidam en later de zuidelijke dijk van de Westerpolder zal lig gen. Deze zuidelijke dijk vormt één oever van het ruim vierhon derd meter brede kanaal dat, zo als bekend is, de scheiding zal vormen tussen Westerpolder (te gen Noord-Holland aan) en de Oosterpolder (tegen de Veluwe aan) en ten dienste zal staan van de scheepvaart tussen Noord en Oost-Nederland en het Westen. De leidam dient om de ruim vier honderd meter daarvan verwij derde werkhaven te beschermen tegen storm en hoog water. De werkhaven ligt aan de Meerdijk van de Oosterpolder. Gelijk destijds is medegedeeld, zal de Westerpolder de eerste ja- btidt Wufrip WOENSDAG 18 OCTOBER. HILVERSUM I: 7-00 Nieuws; 7.15 Gewijde nvuziek; 8.00 Nws. en weerberichten; 8.15 Gram-; 9 08 Voor de zieken; 9-30 Water standen; 9.35 Gram.; 10.30 Mor gendienst; 11-00 Hoorspel; 12.00 Amusementsmuziek12.30 Me dedelingen; 12.33 Dubibelkwin- tet; 13 00 Nws.13.15 Dubbel- kwartet; 13 35 Pianorecital; 14 80 Gram-15.00 Jeugdcon- dart; 15-45 Mairozenkoor; 16.15 Bijibelvertelling; 16-30 Graan. 16-40 Accordeonmuziek17-00 Hoorspel; 17.30 Volksmelodieën; 17 45 Regeringsuitzending; 18.00 Fanfare-orkest; 18.30 M'andfo- linemuziek; 19.00 Nieuws en weerberichten; 19.15 Voor de jeugd; 19.30 Gram-; 19.40 Ra diokrant; 20-00 Nws.; 20.Üa Radio Philh. Orkesfl; 21.10 He dendaagse zendingsvragen; 21.30 Salononkest; 22.05 Causerie 22.15 Orgelconcert; 2245 Avond- overdenking; 23-00 Nieuws; 23.15 Sextet; 23.45 Gram. HILVERSUM 27 00 Nieuws 7.15 Ochtendgymnastiek; 7.30 Gram.8-00 Nieuws en weerbe richten; 818 Onder ons gezegd; 8.23 Gram-; 8-50 Voor de vrouw; 5.00 Gram.; 10.00 Schoolradio 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Gram.; 12-00 Orgel en zang; 1230 Mededelingen; 12.33 Voor het platteland; 12-38 Pianoduo 12.55 Kalender; 13 00 Nieuws; 13.15 Accordeonmuziek; 13.50 Gram-; 1400 Gesprok, portret; 14.15 Jeugdconcert; 15.00 Kin derkoor; 15.20 Voor de jeugd, 16-30 Voor de zieken; 17-00 Voor de jeugd; 17.30 Metropole-ortk- 1800 Nieuws; 1815 Vara-varia; 18-20 Actualiteiten; 18.35 Kwar tet; 19.00 Causerie; 19.15 Gram.; 1930 Voor de jeugd, 2000 Nieuws; 20-05 Politiek commentaar; 20.15 Opera; 21-10 Hoorspel; 22-25 Lichte muziek; 22.45 Causerie; 23 00 Nieuws; 23.15 Gram. BRUSSEL (VI): 12.00 Gram-; 12-15 Pianospel; 12-30 Weerbe richten; 12.32 Gram-; 12-42 Pianospel; 13.00 Nieuiws; 13.15 ©ram.; 17.00 Nieuwsi; 1710 Gram.; 17-30 Voordracht; 1745 Gram.; 17-50 Boekbespreking; 18.00 Zang en piano; 1830 Voor de soldaten; 19.00 Nieuws; 19.30 Gram.19.50 Raddofeuilleton 20 00 Orproeporkest; 2100 Ac tualiteiten; 21-15 Ethnische mu ziek; 22 00 Nieuws; 22.15 Ka mermuziek; 23 00 Nieuws; 23.05 Verzioekprogramma. ren nog niet aan de beurt komen. Wel zal een gedeelte van de zui delijke dijk van die polder ter lengte van ruim drie en een hal ve kilometer in totaal (dus met inbegrip van de ongeveer zeven tienhonderd meter lange leidam) de eerstkomende jaren worden aangelegd. Wederopkomst lichting 1949-11 Bij de wederopkomst van de dienstplichtigen van de lichting 1949 H is gebleken, dat enkele dienstplichtigen sedert zij in Februari j.l. naar huis werden gezonden, ongeschikt voor de militaire dienst zijn geworden. Daarnaast waren dienstplich tigen aanwezig, di(? op grond van het feit, dat zij met oudere lichtingen dan wel in verschil lende tijdvakken als gevolg van verleend uitstel hun eerste oefening hadden vol bracht thans niet meer voor verdere opleiding in aanmerking kwamen- Deze dienstplichtigen werden deswege zo spoedig mogelijk na opkomst weder met groot verlof aczonden, tenzij de betrokkenen er in vertind met particuliere omstandigheden de voorkeur aan gaven voor zover zij niet afgekeurd waren in dienst ie blijiven. Argentijnse walvisvaarder aan de grond De Argentijnse walvisvaardei Ernesto Tarnquist" is in het Zuidzeegebied, bij het eiland South Georgia, aan de grond gelopen. In een S.O.S.-bericht wordt gezegd, dat 't schip op de kust gelopen is en overhelt- Er zijn 250 personen aan boord van wie sommigen aan land zijn gegaan. Er heerst een Wester sneeuwstorm- „een ernstig gevaar voor een conflict" zou inhouden- Comité „De Waarheid" Te Amsterdam is opgericht een comité „De Waarheid ovei Ambon" onder leiding van Ce heren H- M. van Randwijk, D Schilp, J. de Graaf en J. W- E. Riemens. Het comité Weeft een door meer dan 50 personen (onde± wie Dr. P. van Anrooy, Ds. J. J. Buskes, Dr. C- P Gunning Jef Last, Prof. Di. J. M. Romein, mevr. Dr. A. RomeinVer schoor, Victor E. van Vriesland Sam de Wolff) ondertekend ma nifest gepubliceerd oviar de ge beurtenissen op Amton. De aanplant van nieuwe Iepen De iepenziekte en ook de om standigheden tijdens de jongste wereldoorlog hebben in uitge strekte gebieden van ons land de iep doen verdwijnen. Dit is voor het landschaps- en stedelijk schoon van die streken en ste den, die voor een deel hun be koring aan de iep ontlenen (b.v. Friesland, de duinstreken, de Amsterdamse grachten) uiter aard funest. Daarom is het een verheugend verschijnsel, dat een resistente iep, de Bea Schwarz no 62, thans in de handel is ge bracht, waarop de aanplant van nieuwe iepen op kleine schaal kan worden begonnen. Iedere eigenaar doet dan ook verstandig zijn zwaar zieke en dode iepen te rooien en de schors te verbranden of de gehele boom onder water te leggen. Dit voor komt de vermeerdering van de iepenspintkever, die de iepen ziekte (een schimmelziekte) van de ene naar de andere boom over brengt. Wanneer een eigenaar vermoedt dat een of meer van zijn iepen door de iepenziekte zijn aange tast, kan hij zich het beste wen den tot de Directeur van het Staatsbosbeheer in zijn gebied- Er komt dan een ambtenaar van deze Dienst naar de bomen kij ken en deze zal de bomen, die noodzakelijk moeten worden ge veld, merken. Deze ambtenaar zorgt er ook voor, dat zo spoedig mogelijk de voor de velling ver eiste kapvergunning wordt ver strekt. Huiszoeking in het communis tische partijgebouw te Herne De communistische partij deelt mede, dat de Britse auto riteiten Zaterdagnacht een huis zoeking hebben gedaan in het gebouw van de Weat-Du,itse communistische partij te Herne (Westfalen). Ook de kamers van de communistische parle mentsleden werden doorzocht en verzegeld, aldus de partij. Een Britse woordvoerder hjseft toegegeven, dat tot een huiszoe king is overgegaan, doch hij weigerde nadere inlichtingen te vertrekken. Het Turks-Bulgaarse geschil over de Turkse minderheid in Bulgarije Turkije zal zijn grens met Bulgarije gesloten houden tot „een schikking" is getroffen aangaande de terugkeer van de in Bulgarije gevestigde Tunkse minderheid, zo werd Zondag van gewoonlijlk welingelichte zijide te Ankara verklaard- (He. verleden week genomen besluit van de Turkse regering om d,3 grens te sluiten duidde op de toenemende spanning naar aan leiding van het Bulgaarse drei gement om 250-000 in Bulgarije gevestigde Turken naar hun va- derliand uit te wijzen.) Volgens bovengenoemde bron zal het besluit om de igrens ge sloten te houden het voornaam ste punt zijn van een Turkse nota aan Bulgarije, die thans was opgesteld en wellicht reeds aan Bulgarije was overhandigd, De zegsman voegde er aan toe, dat Turkije volgens de nota siechts in die mate immigranten zou toelaten als het bevredigen de acoomodatie voor hen zou kunnen vinden. Verklaring Guy Mollei Guy Mollet, secretaris-gene raal van de Franse socialisti sche partij, heeft Zondag in een rede tot het socialistisch ver bond van het departement „Bouche et Rhone" verklaard, dat het onwaarschijnlijk scheen, dat Frankrijk in staat zou zijn de Vietminh alleen te verslaan. Mao Tse Toeng zou volgens hem niet dezelfde bedenkingen ten opzichte van Korea in het geval Irido-China koesteren. Boven dien zou de Sovjet—Unie na de tegenslag in Korea zich wellicht, willen revancheren. Met deze mogelijkheden diende volgens Mollet terdege rekening genou- den te worden. Hij vroeg zich af, of Franlkrijlk op snelle en voldoende steun van buiten af zou kunnen rekenen als het niet in staat zou zijn de toestand n Indo-China meester te worden. In dit geval zou Frankrijk „een internationale oplossing voor een internationaal vraagstuk" moeten overwegen. Het scheen Mollet niet waar schijnlijk toe dat er oorlog zou kunnen ontstaan -uit d/a tegen stelling tussen de V. S. en de Sovjet-Unie. Hij vreesde daaren tegen dat het bestaan van een machtig gewapend Duitsland eil de herleving van het militarisme Dreigende staking in Finland Het Finse Vakverbond var, Spoorwegarbeiders heeft ver klaard, dat gestaakt zal worden, indien de eis tot loonsvehoging tot 40 procent niet vóór Vrijdag avond is ingewilligd- De Vak vereniging omvat rijdend per soneel als stations- en spoorar beiders- Er is reeds eerder met een staking, beginnende op 22 Oc tober, gedreigd. Regerings functionarissen hebben laten doorschemeren, dat de Finse Premier, Urno Kekkonen van de Agrarische partij, mogelijk ge bruik zal maken van noodwet ten. Generaal Vandenberg in Duitsland aangekomen Genqralal Hoyt Vandenberg, de opperbevelhebber van de Amerikaanse luchtmacht, is Maandag per vliegtuig te Wies- baden aangekomen. Hij zal heden naar Parijs ver trekken en vervolgens de landen van het Atlantische Pact afrei zen- VOETBAL. Zaterdagniiddagcompetitie. SpuiDriewegen 14. Te Spui speelden de eerste elf tallen van Spui en Driewegen -een aantrekkelijke wedstrijd. In de eerste helft ging de strijd vrijwel gelijk op en werd door beide ploegen éénmaal gescoord (11). Na de hervatting was Spui ge ruime tijd sterk in de meerder heid en het doel der gasten werd danig onder vuur genomen. De doelman van Driewegen had ech ter een Dijzonder goede dag en wist elk gevaar te bezweren, ter wijl bovendien vrouwe Fortuna hem nogal eens te hulp kwam. Uit een der weinige uitvallen lukte het Driewegen de leiding te nemen (12). Door deze tegenslag werd de thuisclub zodanig gede primeerd, dat het Driewegen niet veel moeite kostte het initiatief over te nemen en haar score ge leidelijk op te voeren tot 14, waardoor de gasten een kostbare doch geflatteerde overwinning behaalden. AZVVZaamslag 03. Het samenspel van het Axelse rood-witte team was ditmaal be ter dan gewoonlijk, doch voor doel faalden de Axelaren her haaldelijk, daarvan in het bijzon- TWEE KINDEREN DOOR GAS- VERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN. Zaterdagnacht zijn in de Van Limburg Stirumstraat te 's-Gra- venhage twee kinderen, de 2%- jarige B. M. van R. en de 1-jari- ge D. J. M. van R- door gasver- stikking om het leven gekomen. De kinderen sliepen in een ka mertje, waar een gaskacheltje was geplaatst. Bij het uitdoen van deze kachel had hun vader de gewoonte om wel de kraan van de kachel, maar niet van de gasleiding aan de muur dicht te draaien. Daar de slang, die van ce gaskachel naar de kraan in de muur liep, een scheurtje had heeft zich door de gasdruk die nacht zoveel gas in de kamer op gehoopt, dat dit de dood van de kinderen ten gevolge heeft ge had. 's Avonds is de vader nog naar zijn kinderen komen kijken en bevond alles in orde. Toen hij Zaterdagmorgen zijn slaapkamer verliet, bespeurde hij een sterke geslucht, die uit de kamer van zijn kinderen kwam. Toen hij binnentrad, zag hij tot zijn grote ontsteltenis, dat de kleinen over leden waren. Het gezin, dat uitstekend be kend staat, had nog een kindje van veertien dagen, dat aan deze gasverstikking ontkomen is, door dat het bij de ouders sliep. 4-JARIG JONGETJE OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is te Hoorn een verkeersongeluk gebeurd, waarvan de 4-jarige Lieuwe Kal- ter het slachtoffer is geworden. Het kind speelde op het trottoir van de derde Boomlaan, stak on verwachts de straat over en kwam in botsing met een auto, bestuurd dopr Hagenaar J. L. R. Het slachtoffertje is met een zware hersenschudding opgeno men in het St. Jansziekenhuis, waar het Zondagnacht is overle den. DERTIG PROCENT VAN HET PUBLIEK LEEST GEREGELD IN DE BIJBEL. In zijn laatste opiniepeiling, al dus het Ned. Herv. Persbureau, heeft het Nederlands Instituut Alle inzittenden van „De Ali kruik werden gefouilleerd- Men vond echter geen wapenen, na tuurlijk niet! Alleen Basli's sigaren wekten enige verden king. „Ze zijn te groot voor gewone sigaren", zei iemand. ,,Het zou den ondergedoken handgrana ten kunnen zijnMaar ook dat bleek in orde- Toen kwam Bim naar voren en liet een bewijs van politieke betrouwbaarheid zien en zette de hele zaak uit een. „We zullen de zaak toch eerst moeten onderzoeken", zei een officier. ,,Men rijdt geen concentratie kamp binnen in een bus die door varkens wordt getrokken". Tegen dit argument viel niet veel in te brengen. Troosteloos liep Mugli achter het prikkeldraad heen en weer. „Wat een moeilijkheden voor een oprecht man die van Ne derland een eerste klas toeris- tenland wil maken", zuchtte hij. Maar daar op het rijwiel pad reed een man langs. He was geen gewone man. Toen hij dichterbij kwam zag Bim dat het niemand anders was dan Janus Macht zelf. „Gelukkig" zuchtte de detec tive- „Eindelijk een vriend". voor de publieke opinie aan velé mannen en vrouwen over het ge hele land verspreid, en uit alle lagen van de bevolking de vraag gesteld „Leest U geregeld in de bijbel of niet?" De resultaten, die het Nipo kreeg, zijn als volgt: Leest geregeld in de bijbel: 30 procent. Leest niet geregeld in de bijbel: 68 procent. Geen antwoord: 2 procent. Grote verschillen traden op naar de Godsdienstige overtui ging van de ondervraagden- Gereformeerden: 97 proc. leest geregeld in de bijbel; 3 proc. niet geregeld. Ned. Herv.: 53 proc. leest gere geld in de bijbel; 45 proc. niet ge regeld. Niet aangesloten bij Kerkge nootschap: 8 proc. leest geregeld in de bijbel; 89 proc. niet gere geld. Katholieken: 3 proc. geregeld; 97 proc. niet geregeld. DODELIJK ONGEVAL. Tijdens het heien van palen in d,e Noord-Oostpolder bij Lem mer kreeg de 25-jarige arbsidei A. E. de Vries, woonachtig te Lemmer, het zwato heiblok op zijn hoofd en werd op slag ge dood. Het slachtoffer was on gehuwd. ONGELUK IN DE N.OPOLDER EIST TWEE DODEN. Maandagmiddag is bij de bouw van een boerderij te Ramspol in de Noord-Oost Polder een hei stelling in elkaar gezakt. Hierbij zijn twee personen om het leven gekomen, n l. de bouwkundig op zichter G. J. Goorhuis, wonende te Marknesse, die gehuwd was en vader van 2 kinderen, en de arbeider H. de Vries, wonende te Lemmer- Vermoed wordt, dat de stelling niet goed geplaatst was- De Amerikaanse militaire versterkingen De Amerikaanse militaire ver sterkingen zullen ten getale van 4 a 5 duizend man per maand in West-Duitsland aankomen. De troepen zullen zijn uitge rust met de nieuwste wapens, die in Korea van hun deugdelijkheid hebben blijk gegeven. Tot de versterkingen zullen 18.000 man van de 28ste Ameri kaanse divisie parachutisten be horen, die volgens een Ameri kaanse woordvoerder „de meest gevreesde troepen van het Ame rikaanse leger zijn. De divisie nam deel aan de landing in Nor- mandië in 1944. Geen volledig Belgisch bataljon voor Korea Naar het Belgische ministerie van defensie mededeelt, zal het Eelgische contingent vrijwilligers voor Korea ongeveer 700 man schappen tellen. Als gevolg van het feit dat een aantal dergenen, die zich hadden aangemeld, niet op het medisch onderzoek is verschenen en ande ren zich op het laatste ogenblik hebben teruggetrokken, kon geen volledig bataljon van 883 man ge vormd worden. De leden van het vrijwilligerscorps voor Korea zul len eind November of begin De cember naar Korea vertrekken. der het binnentrio. Het missen van vele kansen kostte de Axe laren de puntjes. Ondanks een overwicht der thuisclub in de eerste helft, wis ten de groenhemden na 15 min. door hun rechtsbuiten Bakker de score te openen (01). Onder spanning werd verder gespeeld, doch vóór de rust bleef de stand ongewijzigd- De tweede helft bracht hetzelf de spelbeeld. Midden in deze periode moest de Zaamslag-kee- per wegens een blessure, bij een botsing opgelopen, vervangen worden. De gasten wisten na een half uur gevaarlijk op te dringen en door Bakker de voorsprong te vergroten (02). Vijf minuten la ter stelde Bakker de overwinning veilig (03). Nadat het Zaam- slagse doel op fortuinlijke wijze aan een doorboring was ontko men, klonk het eindsignaal. Zaamslag 3Spui 2 14 Nadat de thuisclub door K. Hamelink de leiding had geno men, maakte Van Harn van Spui in de 25e minuut gelijk (11, met welke stand de rust inging. Na de thee wist Spui door Bak ker, Zegers en Florussen de stand op te voeren tot 14. Vriendschappelijk. Comb. Terneuzen-Tern. Boys 13 Op het terrein der v.v. „Ter- neuzen" is Zaterdagmiddag een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussen een combinatie van Terneuzen 3 en 4 en de Tern. Boys, welke laatsten met enkele invallers verschenen. Onmiddellijk "na de aftrap na mén de Boys de leiding toen een Terneuzen-spelêr met verkeerd gevolg op z'n doelman terug speelde (01). Jonkman maakte reeds in de tweede minuut gelijk (11). In een gelijkopgaande strijd wisten geen der elftallen scoringskansen te benutten, tot dat enkele minuten vóór de rust Hakvoort z'n club de leiding gaf (1—2). Na de pauze kwam nu en dan het ruwheidselement wat sterk naar voren, met het gevolg, dat C. v. d. Hooft naar de kleedka mer werd verwezen. De Boys scoorden nog een doelpunt door Hakvoort (13). Juniorenvoetbal. ZaamslagTern. Boys 20. In een aantrekkelijk partijtje voetbal hebben de junioren van Zaamslag en Tern. Boys verwoed om de punten gestreden. Door een doelpunt in de eerste en tweede helft van midvoor F. de Futter behaalde de thuisclub een 0 overwinning. Promotie- en degradatieregeling Seizoen 19501951. In verband met de gewijzigde indeling tengevolge van het aan vaarden van het rapport van de Studiecommissie voor reorgani satie van het competitiewezen, was het niet mogelijk de promo tie- en degradatieregeling vóór de aanvang van het seizoen te publiceren, aldus de Sportkro niek. Eerste Klas. De nummers laatst en voor laatst van de le Klas A, B, C, D en E degraderen automatisch naar de 2e Klas. DISTRICT ZUID I. Tweede Klas. De kampioenen van de 2e Klas A en B spelen een gehele com petitie om één plaats in de le Klas. Nummer laatst van de 2e Klas A en B degraderen automatisch naar de 3e Klas. Derde Klas. De kampioenen van de 3e Klas A, B, C, D en E spelen een halve competitie om vier plaatsen in de 2e Klas. Elk der deelnemende elftallen speelt 2 thuiswedstrijden, welke door loting worden vastgesteld. De nummers voorlaatst en laatst van de 3e Klas A, B, C, D en E degraderen automatisch naar de 4e Klas- Vierde Klas. De kampioenen van de 4e Klas A en B spelen een gehele compe titie om één plaats in de 3e Klas. De kampioenen van de 4e Klas C, D en E spelen een gehele competitie om twee plaatsen in de 3e Klas- De kampioenen van de 4e Klas F en G spelen een hele competi tie om één plaats in de 3e Klas. De nummers laatst van de 4e Klas degraderen automatisch naar de Afdelingen. Reserve Tweede Klas. De kampioenen van de reserve 2e Klas A, B, C en D spelen een gehele competitie om één plaats in de res. le Klas. De nummers laatst van de res. 2e Klas A, B, C en D degraderen automatisch naar de res. 3e Klas. ten van eènHJleilstplichtige be dragen thans 19162 francs te gen 2829 francs in 1939 ondanks h,et feit, dat de soldij en de ver goedingen lager zijn dan in 1939 De Minister verklaarde zich Rotorstander van een byzondere. belasting voor degenen, die geen dienstplioht behoeven te vervullen groot proteïne-gehalte heeft. Volgens de professor, die ver klaart, dat hij en zijn gezin zelf reeds enige tijd lang rat ten op het menu hebben, doet de smaak van rattenvlees niet onder voor die van wild of ge vogelte. pond 228 c. (78%); slaolie per fles 182 c. (90) reuzel per kg 223 c. (87% c.); varkenscarbonade per kg 347 c. 124volle melk per liter 21 c. (12); kleiaard- appelen per kg 32 c- (11); rode kool 30 c. per kg (7%); sinaas appelen per kg 109 c (27%); ge rookte paling per kg 750 c. (190). Amerikaanse vliegtuigen heb ben 40 km ten Noorden van Pjongjang een regiment Ameri kaanse parachutisten neergela ten. De operatie werd van een vliegtuig uit door generaal MacA ur zelf geleid. De gene raal is later naar Tokio terug- Russisch Vice-Premier en voor malig Minister van Buitenlandse Zaken, Vrijdag te Praag is aan gekomen. De conferentie werd op initia tief van de Sowjet-regering bij eengeroepen en is Vrijdagavond geopend. D.e Ministers van Bui- Bij Ministerieel Besluit is m België een commissie ingesteld, die belast is met het bestuderen van toepassing van radar bij het scheepvaartverkeer op de Schel de. Zij is eveneens belast met het aanleggen van een documentatie en het bestuderen van de presta ties in het buitenland op dit ge bied. I 5 regels 60 cent; ct.; minimum pes nummer of Adre» neer. namiddags 2 auf. ken over het IteJd- van de hierbij be- i van het Franse ilegioen, bijna ge le uit voormalige tommel's „Afrika- vroegere Duitse rs groeven zich in hopeloze situatie ïhendigheid in en dood", verklaarde fficier, die wist te ebbende zijde werd l, dat de Franse le- Hanoi vurig uitziet ezegde Amerikaan- en uitrusting voor ;pen- r-President heeft op ijke vraag van het erlid Mr. P-S. Ger- ffende het ingrepen i middelen door de regering in het Am ict geantwoord, dat dch, hoezeer zy het afliet betreurt, niet :ht in dezen met mi- len in te grijpen. orea [ERIKAANSE VER- 4 IN KOREA. rikaanse ministerie ie heeft bekend ge- op 16 October de verliezen in Korea ehappen bedroegen, en. 17.711 gewonden listen. leger verloor 22.838 riniers 2880, de ma de luchtmaeht 169. THUR TE PJONG- VlacArthur heeft na ng ten Noorden van en bezoek aan deze ht. Hij zei: „De zeer belsiist spoedig n." fi are hoofdpijn,hevige >1 andere pijnen niet 1 zijn, neem dan eens 4". Elk tablet bevat Iberoemde genees- én ervan - Chefarox - :eHs de gevoeligste liet van streek raakt. door het K.NjM-1. ddig van Zaterdag- Zaterdagavond. re temperaturen. met enkele flinke vooral in de noor van het land. Matige wind tussen N. enO- temperaturen dan 3 22 OCTOBER. v.m. n-m. 11.34 11.50 0.09 12.25 0.49 1.05 0.59 1.15 lG 23 OCTOBER v.m- 0.16 0.51 131 1.41 n-m. 1231 1.06 L.46 1.56 ZON- EN MAANSTANDEN. ZON op onder Oct- 21 7.14 17.34 22 7.16 17.32 23 7-18 17.30 MAAN op onder 16.20 16-30 16.39 1.57 3.14 4.29

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 3