DE KWESTIE WESTERLING n ui sni Uit de Provincie Oranj Bin Jan Oudegeest overleden dooi InderdaadEr gaat niets boven 'n pijp goede tabak} ZAAMSLAG. TERNEUZEN. AXEL. BIERVLIET. Noodtoestand in Israël afgekondigd Baron tegen wil en danlc van een pijp geurige tabak geniet, doe ik nieuwe energie op en gaat straks het verkopen vanzelf." Zondagmiddag zal in het Ranl Bazel het begins voor de 16e lar. tussen het Zwit onze Oranje he malen reeds hebb matadors van elkaar op het gro moet. Acht ker< de Zwitsers, terv landers zeven mal overwinning smaa puntenbalans wijs Zwitserland en 3; land. Van groot zou men dus niet ken, wanneer e( merkwaardige ge voorgedaan, dat j z.g. gelijkwaardig* mer een gelijks; vochten. Hieruit moet m deren, dat steeds meerdere is gev geloven wij, dat zal zijn. Het Nederland noodzakelijke w voor- en achterhoi Hoewel wij dit t Keuze-commissie ken, geloven wij deze eerste interlai direct op succes Gezien de go> der Zwitsers in d pioenschappen, v tegen Brazilië e wisten te bevecht* dat de gastheren bliek altijd zeer g zien geven, doet v het Nederlands eL mende ontmoeting zende partij zal zi, De K-R.O. zendt een reportage uit 1 strijd over Hilvi ooggetuige versla zorgd door de heei ZATERDAG 14 TWEEDE KI. A.Z-V.VZaams Driewegen; Beren- De boer liep r eindje mee. „Krij; ren op die bon?", i een blik naar Ba Basli begreep dat antwoord mogelijk vraag en gaf hem kostelijke sigaren. „Dan geef ik I zoon om het roken 4 Naar aanleiding van de in de laa ste tijd verschenen berichten over de verhouding tussen Wes terling en Thiessen heeft de heer Westerling aan zijn advocaat in Nederland, Jhr. Mr C. H. Bee- laerts van Blokland, verzocht het volgende mede te delen- Westerling betreurt al deze pu blicaties, wat deze ook behelsden en van wie ze ook zijn uit ge gaan. Wanneer er op enig punt een meningsverschil zou bestaan of hebben bestaan tussen Thies sen en hem, dan is het in ieder geval nimmer zijn bedoeling ge weest en voorts in strijd met hun verhouding, dat dit openbaar zou worden gemaakt. Nu dit toch is geschied, stelt W. er prijs op te verklaren dat hij inderdaad niet in ieder op zicht accoord gaat met de wijze van propagandavoering door Thiessen, doch dat hij geen re der heeft om aan diens betrouw baarheid te twijfelen. Aangezien echter door deze persberichten bij het publiek twijfel blijkt te zijn ontstaan, is in onderling overleg besloten om een aantal neutrale personen te verzoeken een commissie te vor men, die over de besteding van de reeds ontvangen en te ontvan gen gelden zal beslissen. Westerling zelf wenst geen giften te ontvangen, die dikwijls afkomstig zijn van personen, die het zelf niet breed hebben. Hij zou het op prijs stellen, indien reeds te zijnen behoeve ontvan gen gelden ten goede kunnen komen aan hier te lande vertoe vende mensen, die in Indonesië hun bezittingen hebben verloren. De commissie zal onder leiding staan van Prof. Mr P. S. Ger- brandy. Omtrent Westerlings toekomst is nog niets te zeggen. Zijn eer ste zorg is om te trachten zijn kinderen weer bij zich te krij gen, waartoe een verzoek bij de Indonesische autoriteiten wordt ingediend. Zowel uit zakelijke als uit per soonlijke overwegingen zou W. gaarne naar Nederland komen. De door de Minister van Justi tie in uitzicht gestelde strafver volging weerhoudt hem daarvan echter vooralsnog: zijn ervarin gen in Singapore hebben hem ge leerd, dat ook indien het recht aan zijn kant blijkt te zijn, een langdurig vóór-arrest deson danks zeer wel mogelijk is. Migratie overeenkomst tussen Nederland en N.-Zeeland Gisteren werd te Wellington een migratie-overeenkomst ge tekend tussen Nederland en Nieuw-Zeeland. Ter bevordering van de uit voering van deze overeenkomst zal de Regering van Nieuw Zeeland te Den Haag een immi gratiekantoor vestigen. Gedurende het eerste jaar kunnen uit Nederland 1200 on- h-uwde mannen en 800 onge huwde vrouwen tussen 18 en 35 jaiar in Nieuw-Zeeland worden toegelaten. Van Regeringswege voegt men aan het bovenstaande toe, dtd de onderhandelingen werden gekenmerkt door een wil tot samenwerking en gevoerd wer den in een sfeer van grote we derzijdse waardering. De verhoogde Belgische Verkeersbelasting Voor Nederlanders opgeschort. Zoals bekend is, werd het Ne derlandse internationale weg vervoer onlangs opgeschrikt door het bericht, dat de in België ver hoogde verkeersbelasting met terugwerkende kracht van 1 Ja nuari 1950 af zou worden nage vorderd. De verhoogde verkeersbelas ting is een compensatie voor de derving aan inkomsten van de Belgische fiscus door de verla ging van de benzine-accijns op 15 Januari 1950. Aangezien de Nederlandse ondernemingen van deze accijnsverlaging niet heb ben geprofiteerd, achtte men het van Nederlandse zijde niet juist, dat zij de verhoogde belasting zou moeten betalen. De bezwaren tegen de ver hoogde verkeenbelasting, die niet alleen van principiële, maar ook van practisehe aard zijn het gaat hier om belangrijke bedra gen, die achteraf niet meer door berekend kunnen worden wer den door de E.V.O. (Eigen Ver voerders Organisatie), N-O.B. wegtransport en N.V.T.O. (Ne derlandse vereniging van Trans portondernemingen) bij de be voegde autoriteiten te Brussel ter sprake gebracht. Hoewel nog geen beslissing is genomen, kon worden bericht, dat een onderzoek is toegezegd en dat de invordering door de douane-diensten tot nader order is opgeschort. Straalvliegtuigen Volgens generaal Vandenberg, stafchef van de Amerikaanse luchtmachten hebben de straal vliegtuigen in Korea bewezen hoe nuttig zij zijn. In een vraaggesprek zei hij, dat bij de gevechten in Korea gebleken is dat straalvliegtui gen beter tegen vuur uit de lucht of van de grond bestand zijn dan gewone toestellen. Straal vliegtuigen kunnen thans even goed als gewone toestellen bom men en raketten vervoeren. Wat bewapening betreft, bestaat geen verschil meer. Straalvüeg tuigen zijn gemakkelijker te on derhouden. Studenten in Spanje willen 1 dag staken 700 Technische studenten te Madrid hebben één dag staking- van alle 15.090 studenten in Spanje uitgeroepen naar aan leiding van een decreet vc de Regering, waarbij een Katholieu technisch college te Madrid wordt toegestaan aar eigen graden te verlenen- Vele techniohe studenten zij* de laatste tijd van college weg- geble* cn a s gevolg van pers commentaren. waarin de tegen standers van het decreet voor vijanden van het Franco-regim^ worden uitgemaakt De organisatoren van de sta king wijzen deze beschuldiging van de hand- Zij zijn van me ning, dat het decreet inbreuk maakt op de privileges van de studenten. Het staat het college van d3 Jezuiten te Madrid toe haar stu denten graden te verlenen op gelijke of gunstiger voorwaar den. Wederom avondklok in West-Java Met ingang van Maandag is de avondklok voor geheel West Java van 01.00 tot 03.00 weer van kracht, (te Djakarta is zij niet opgeheven geweest), aldus een bekendmaking van de ter ritoriale commandant van W. Java. Hiertoe werd overgegaan in verband met de toenemende Onveiligheid- Aneta vfcrnam, dat in Rege ringskringen de onveiligheid a West-Java het belangrijkste on derwerp van bespreking is- Ha- mengku Buwuno. die belast is met de aangelegenheden die de veiligheid betroffen, had om- een langdurige conferentie met de chef van de Staatspolitie Su- Gerard Boedijn en de Variaties in dansvorm van Marcel Poot. Voor al na dit laatste nummer had het corps een langdurige ovatie in ontvangst te nemen. Het concert werd met het Wilhelmus beslo ten. Wij hoorden bij de toehoor ders niets dan lof en bewonde ring voor de prestaties van dit kleine keurcorps, dat onder de bezielende leiding van de nog jeugdige dirigent Jasper Antho- nisse zo'n hoge trap op de muzi kale ladder wist te bereiken. Na afloop werd het corps toe gesproken door de voorzitter van de Bond van muzieksociëteiten in Oost-Vlaanderen, de heer Oele. Het deed spreker een genoegen in de heer Anthonisse een leerling van het Gentse conservatorium te weten. Een leerling waarvoor hij, r.a het horen van deze uitvoering, de grootste bewondering had. Gok maakte hij een compliment voor de solo-pistonist, die slechts dertien jaren oud zijnde, een zo'n v erantwoordelijke partij met bra- vour ten gehore wist te brengen. Jeugddienst. Zondagmiddag werd alhier in de Ned. Herv. Kerk een kerk dienst voor de kinderen der Zon dagsschool gehouden, in welke dienst voorging Ds G. Jansma. Na het zingen van enkele ver zen van Ps. 81 ging de predikant voor in gebed,, waarop hij las uit Genesis de roeping van Abraham uit het land Ur der Chaldeën DB>or de kinderen werd, bege leid door het kerkorgel, gezon gen 't lied „Roept uit alle stran den". Nadat de predikant uit Ge nesis 22 de beproeving van Abra ham om zijn zoon Izaak te offe ren op de berg Moria, had voor gelezen, ging hij in zijn prediking dieper op deze geschiedenis in en zeide tot de kinderen, dat zij deze goed moesten onthouden. Wan neer bij hun thuiskomst vader en moeder vroegen wat dominee verteld had, moesten zij er te vens bij zeggen, dat hij veel spijt had, dat zoveel ouders bij deze dienst niet aanwezig waren ge weest- Door de kinderen werd hierna gezongen „Scheepje onder Jezus' hoede" en in de tussenzang Gez. 174 „Vaste rots van mijn be houd". Tot slotzang werd gezamenlijk gezongen Gez. 184 „De Heer is mijn herder". In de ouderdom van 80 jaar is Maandagmorgen overleden te Oegstgeest, waar hij sinds lange jaren van een welverdiende rust genoot, de heer J. Oudegeest, oud-voorzitter van de Nederland se Vereniging van Spoor- en Tramwegpersoneel en indertijd een bekend voorvechter van de S.D.A.P. Hij behoorde tot de z.g. 12 apostelen van de oude S-D.A.P. In brede kring droeg men hem grote achting toe voor hetgeen hij in het belang van de arbei ders heeft verricht. De heer Oudegeest werd op 5 Augustus 1870 te Utrecht gebo ren. Hij ging tot zijn 12e jaar naar school en werd vervolgens geplaatst op de administratie der spoorwegen. Zijn vrije tijd be steedde hij aan de studie voor het examen voor surnumerair. Hij verliet in 1903 de dienst om zich te kunnen wijden aan de or ganisatie van het spoorwegper soneel. De naam Oudegeest is onaf scheidelijk verbonden aan de spoorwegstaking van 1903, wel ke staking hij grotendeels orga niseerde. Enkele jaren later werd er gewerkt aan de oprichting van het Nedelands Verbond van Vakverenigingen, waaraan Oude geest actief deelnam. Hij werd benoemd tot secretaris en volgde in 1908 Dr Henry Polak als voorzitter op. Tien jaar later werd hij gekozen tot lid van de Tweede Kamer. In 1919 werd het Internationaal Verbond van Vak verenigingen opgericht en geves tigd te Amsterdam en daar het secretariaat-generaal daarvan vrijwel al zijn tijd in beslag nam, kon hij zich bij de volgende ver kiezingen niet beschikbaar stel len. Hij werd in 1927 tot voorzit ter van de S-D.A.P. gekozen, voor welke functie hij in 1934 be dankte. van de lonen van 3750 tot 4500 verhoogd. Nu inmiddels met ingang van September 1950 de lonen ander maal zijn verhoogd, is het, naar de mening van de Regering, re delijk, de thans voor de genoem de wetten geldende loongrenzen aan deze nieuwe loonregeling aan te passen. Daar de huidige loonsverhoging met 5 is ge bonden aan een maximum van 180, dient naar het oordeel van de Minister ook bij het bepalen van de nieuwe loongrenzen met dit maximum te worden reke ning gehouden. De voorgestelde regeling voorziet dan ook in een verhoging van de loongrenzen tot 4680. Een; lóongrensverhoging, als hiervoren bedoeld, voor de Ziek tewet brengt mede, dat deze grens voor de toepassing van het Zie- kenfondsenbesluit deze laatste is immers dezelfde als de loon grens voor de Ziektewet even eens tot 4680 stijgt. Door inbrekers vermoord Zaterdagnacht is de heer J. G Larive in een woning aan O. Kebonirih in Djakarta-centrum door inbrekers doodgeschoten. Het slachtoffer, dat in een kamer zat te lezen, hoorde m de aangrenzende kamer gerucht- Hij betrapte daarna een in dringer, die op het punt stond er met zijn radio vandoor te gaan. Toen hij de inbreker naa buiten volgdë. werd hij door een schot in de bulk dodelijk ge troffen. De inbrekers wisten te ontkomen- De heer Larive lo geerde bij familie, in afwachting van zijn vertrek naar Neder land. Hij laat een vrouw en 2 kinderen na- Pols. gebroken. Gisterennamiddag omstreeks half zes kwam de 12-jarige J. Nieuwelink bij het voetballen op het sportterrein aan de Emma- laan zodanig te vallen, dat hij zijn pols brak. Na verbonden te zijn door dokter De Koek, werd hij voor verdere behandeling naar het ziekenhuis gebracht- .Jeugdconcert. Woensdagmiddag zal in het Luxor-Theatpr wederom een jeugdconcert voor de scholieren worden gehouden, welk concert door de VARA in haar program ma van kwart over twee zal wor den uitgezonden. Aanrijding. Gisterenmorgen omstreeks 8 uur had op de hoek Pelmolen gang en Nieuwediepstraat een aanrijding plaats tussen een mo- torcarriër, bestuurd door P. Pladdet alhier, en de motorrijder P. J. Dieleman, wonende te Ma- grette. De motorcarriër kwam uit de Pelmolengang juist op het ogen blik, dat de motorrijder die hoek passeerde. Vóór beiden hun voer,, tuig tot stilstand konden bren- ge:„ vond een botsing plaats, waardoor D- kwam te vallen en enige lichte verwondingen op liep- Het motorrijwiel van D. werd beschadigd- Benoeming. Tot hoofd van de Chr. U.L.O.- school werd benoemd de heer B. Teunissen, thans onderwijzer aan de Chr. U.L.O—school te Hnoge- zand-Sappemeer. De Kon. Harmonie o>*gstte te Gent veel succes. Het bestuur der Harmonie stelde ons in de gelegenheid het gezelschap naar Gent te verge zellen, waar het in het kader der .,Zie Zeeland"-tentoonstelling zou concerteren. Om 4 uur werd de reis aanvaard en na ruim een half uur oponthoud aan het Bel gische douanekantoor „Hoogkasr teel" kon de reis worden voortge zet. Te Gent werd het corps opge wacht door de leider der tentoon stelling, de heer De Reijt, Zoals we van biet corps gew.oon zijn, is het een concert geworden, dat klonk als een ldok. Voor een aandachtig gehoor werd het con cert geopend met de prachtmars van Leemans „Marche des para- chutistes beiges". Verder kregen we Ouverture Stradello van Flo- tow, de Symphonische Schets van AGENDA HEDEN: TERNEUZEN. Luxor Thea- :er, 8 uur: Biosc. „Detective tegen wil en. dank.'- De loongrens en de sociale verbeteringen Aan de Memorie van Toelich ting op het ontwerp van wet tot wijziging der Invaliditeitswet, der Ongevallenwet 1921. der Land en Tuinbouwonge vallen wet 1922, der Zee-ongevallenwet 1919. der Ziektewet en der Kinderbijslag wet,, is het volgende onitieend: Bij de wet van 1 April 1950 tot wijziging: der Invaliditeitswet, der Ongevallenwet 1921, der Land en Tuinbouwongevallenwet 1922, der Zee-ongevallenwet 1919. der Ziektewet en der Kinderbijslag wet, zijn de toenmaals geldende loongrenzen voor de Invalidi teitswet en de Ziektewet, in ver band met de na de bevrijding- plaats gehad hebbende stijging In de loop van de nacht is in Israel de noodtoestand afgekon digd. Reserves varr alle 3 onderde len der strijdkrachten zijn on der de wapenen geroepen- Het zijn sreefits manoeuvres. Naar Reuter later berichtte, gaat het slechts om een plan om de doelmatigheid van de strijd krachten- op grote schaal te be proeven, in het bijzonder de nieuwe structuur van de reser ve.- Hét begin van de manoeuvres was geheim gehouden. Het avtii-communisme in Australië Het bestuur van de Aast"ali- sche Labour-portij heeft zijn Parlementsleden geïnstrueerd hun verzet tegen de anti-com munistische wetsontwerp der Regering, in de voim waarin het voor de Senaat ligt, op te geven. De Senaat, waar Labour haar meerderheid na de algemene .verkiezingen va-n verleden jaar, die een nederlaag voor Labour brachten, heeft behouden, heeft Australische spoorwegstaking ln de Australische staat Vic toria zijn 3500 leden van het rij dende spoorwegpersoneel in sta king gegaan, waardoor de trei nen in de gehele staat stil -staan- De stalkers wensen een (Au stralisch) pond loonsverhoging per wéék, betaling voor de tijd tussen twee betrekkingen en een niieuwe regeling voor de be taling van overuren. De staking fcJegon na dp weigering van een verzoeningscommissie om een overeenkomst tussen spoorar beiders en spoorwegen over een ander conflict te ratificeren. Een wonderlijke geschiedenis. door B. J. TEN WESEPE 34) Nadruk verboden. Nadat de secretaris met zijn map met papieren verdwenen was, stond Jan op en ging op enige afstand van het raam naar buiten kijken. De bibliotheek zag uit op de achtertuin. Zoals hij gis teren al had geconstateerd, was deze tuin uitstekend onderhou den. Nauwkeurig verkende hij de omgeving. Voor zover hij kon zien, was er rond de tuin een vrij hoge muur, hier en daar begroeid met klimop. Naar schatting was de muur zeker twee meter hoog en het zou niet meevallen om er overheea te komen zonder enig hulpmiddel. Hij hield er rekening mede, dat een eventuële ont vluchting snel zou moeten ge schieden, want de mogelijkheid was niet uitgesloten, dat men op alles voorbereid zou zijn en dan moest hij uiterst vlug bandelen. Nee, die achtertuin bood geen ontvluchtingsmogelijkheden. Terwijl hij daar stond te kij ken, werd de deur geopend en zag hij, dat een der vrouwen, wier stemmen hij reeds enkele malen had gehoord, met een bak eten r.aar buiten ging. Verwonderd zag hij de vrouw na, tot ze in de hoek van de tuip bleef staan. Daar scheen een hok te zijn, dat hij nog niet eerder had opgemerkt, hetgeen ook niet te Verwonderen was, want nu zag hij inderdaad een groot hok, dat vrijwel geheel aan het gezicht werd onttrokken door een paar heesters, die er voor stonden. Terwijl de vrouw daar bezig was, hoorde hij een luid geblaf. Verroest, dat waren honden! En zeker meer dan één- Nu kon hij een ontvluchtingspoging via de achtertuin zeker wel laten varen. Als hij in die tuin liep, dan zou den de honden natuurlijk aan slaan en was hij in een minimum van tijd gegrepen. En dan.... de mogelijkheid was bovendien niet uitgesloten, dat de honden des nachts losgelaten werden. Wie weet, wat voor monsters het wa renHuhij rilde al bij de gedachte, door een of meer hon den gegrepen te worden Jan keerde zich van het raam ai en liep naar zijn slaapkamer met het doel eens naar de voor kant van het huis te kijken. Maar hij had er niet op gerekend, dat de huisknecht hier was. Deze maakte juist het bed op, toen Jan binnentrad en de bediende keek enigszins verwonderd, toen de deur werd geopend. Jan begreep, dat zijn binnen komst in de slaapkamer argwaan kon wekken als hij niet onmid dellijk een aannemelijk smoesje kon verzinnen. Gelukkig schoot hem meteen iets te bninen. „Jacob, vertel -eens, waar de sigaren zijn. Ik heb geen trek in een sigaret en de sigaren kan ik niet vinden." „Een ogenblik, mijnheer de ba ron", antwoordde de aangespro kene op afgemeten toon. „zoals U weet, staan de sigaren in de eetkamer, omdat U anders alleen na het diner een sigaar rookt." „Ja," antwoordde Jan, „dat weet ik. Maar ik wil vandaag eens van deze gewoonte afwij ken." Zoals mijnheer de baron ver kiest." De huisknecht liep naar de eetkamer en kwam al spoedig terug met het kistje, dat hij ge opend voor zijn heer hield- Jan nam er een uit, beet onverschil lig de punt er af en stak haar aan. Merci," zei hij, terwijl hij zon der meer weer naar de biblio theek terug ging Pech gehad, dacht hij. Dan moet ik vanavond maar eens poolshoogte nemen. Tot zolang maar uitstellen. 's Middags kwam de freule weer en Jan had grote moeite om geheel in zijn rol te blijven. Want nu hij Wist, dat deze jonge vrouw eveneens betrokken was in het nog onbekende complot, had hij niets dan verachting voor haar. Maar hij probeerde zo goed mogelijk toneel te spelen en liet zich haar liefkozingen welgeval len. Doch hij loosde een zucht ven verlichting, toen ze na een hal' uurtje weer vertrokken was. De dag scheen hem een eeuwig heid te duren, maar na het diner verbleef hij toch nog geruime tijd in de bibliotheek, want hij vond het niet gewenst, vóór haif eif naar bed te gaan. Toen hij enige tijd in het gro'e ledikant lag en alles in huis jus- tig scheen, stapte hij behoedzaam uit bed en luisterde eerst aan de deur. Maar hij hoorde niets cn nam aan, dat de bediende vr.oi- plsnóg niet zou komen contro leren of Jan inderdaad sliep. (Wordt vervolgd.) De studie der Prinsesjes Jonkvrouwe C. J. L. M. Sic- kinghe, die enige tijd geleden aan de Leidse Universiteit haar doctoraal Frans haalde, is door H. M. de Koningin aangezocht zich gedurende enige tijd te wil len belasten met het geven van leiding bij het maken van huis werk in het algemeen, en dat van het Fran sin 't bijzonder,, aan de twee oudste Prinsesjes. sinds 4 October de verheffing- van het wetsontwerp tot wet verhinderd. De Ebr.ste Minister heeft verklaard', dat hij' in ver band met de opposhie van de Senaat de Kamers zal ontbin den. Nieuwe Amerikaanse bestrij- dingsmethode van onderzeërs? De Amerikaanse minister van marine, Matthews heeft Zondag voor de televisie verklaard, dar men op het punt stond bet vraagstuk van de verdediging tegen onderzeeërs tot een defi nitieve oplossing te brengen. Nieuwe methoden, reeds boven het stadium van proefnemingen, beloven die voordelen te geven, die vrpeger een moderne onder- zeeeër boven een oppervlakte- vaartuig had, aldus Matthews. Prins Boudewijn naar Italië Prins Boudewijn van België is Maandagavond incognito naar Italië vertrokken, zo wordt in hofkringen te Brussel verno men. Te Padua zal dë Prins zich bij zijn vader voegen, met wie hij een vacantia in Italië zal döort^rengen. Twee doden bij vliegtuigongeluk Gisterennamiddag omstreefc*. halt' vijf is een vliegmachine bij de landixtg op het vliegveld Vol- kel, verongelukt. Een der vleugels kwam met de- landingsbaan in aanraking, waardoor het toes tof omsloeg en in brand vloog. De beide inzitten den kwamen hierbij om het le ven- Het vliegtuig was een Piper cub van de Gooise-Stiehtse aero- club, dat door de le Lt. K. Rit- hagen van de K.L. voor een dag van de club gehuurd was. De heer Rithagen, die in Indonesië zijn sportbrevet had gehaald, was gisterenmorgen alleen van het vliegveld' Hilversum vertrok ken- Op het vliegveld Volkel nam hij de heer P. Wingers uit 's Her- togenboseh als passagier op. Bij de landing op Volkel is, zoals ge meld, het toestel toen veronge lukt, waarbij de twee inzittenden om het leven kwamen. Het proces tegen Generaal Von Falkenhausen Bij de voortzetting van het proces tegen generaal Von Fal kenhausen is Maandag door de verdediging een aantal brieven voorgelezen van Belgen, die cle mentie voor Von Falkenhausen vroegen. Een der Duitse getuigen, Dr. Abetz uit Wiesbaden, die in de bezetting tot de staf van generaal Reeder behoorde, verklaarde, dat de Duitse Sicherheitspolizei niet onder Von Falkenhausen stond en deze op de werkzaamheden hier van slecht^ weinig invloed kon uitoefenen. „Het Duitse opperbevel en de nazipartij waren van oordeel, dat Von Falkenhausen in België te zacht optrad", zo zeide Abetz. N.V. MARGARINE FABRIEK DE VALK WEESP Verkrijgbaar bij alle leden van de melkslijtersvereniging, Terneuzen.

de Vrije Zeeuw | 1950 | | pagina 2